Odwołanie przewodniczącego – XIX sesja zwyczajna Rady Gminy Ochotnica Dolna

XIX sesja zwyczajna została zdominowana przez odwołanie Przewodniczącego Rady Gminy.
Zgodnie z przesłanym porządkiem obrad głosowanie nad odwołaniem miało się odbyć na końcu sesji, ale 8 radnych zdecydowało o przeniesieniu tego punktu na początek. Większość (7 radnych)  nie zgodziła się również na to, aby dotychczasowy przewodniczący miał możliwość prezentacji sprawozdania z działalności rady i komisji za 2015 r.
Natychmiast po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji przystąpiono do procedury odwołania, którą rozpoczęło odczytanie przez Jana Franczyka wniosku o odwołanie (7:36). Następnie Tadeusz Królczyk w swoim wystąpienia odniósł się do samego odwołania jak i zarzutów podniesionych we wniosku. (11:55) W dalszej kolejności nastąpiła procedura odwołania przewodniczącego a w ślad za nią powołania nowego, którym został dotychczasowy zastępca Franciszek Ziemianek z Tylmanowej.
Interesującym momentem na sesji było głosowania na uchwałą o zmianie budżetu i przeznaczeniu wolnych środków.
Najwięcej kontrowersji wywołał wniosek o przeniesienie wolnych środków ze schroniska na Ustrzyku z zadania „budowa grila przy schronisku” na zadanie „wiercenie studni przy WOK w Ochotnicy Górnej”. Radni z Górnej argumentowali, ze sezon grilowy się jeszcze nie zaczął a wykopanie studni wymaga przygotowania dokumentacji i trzeba przystąpić do tego od razu. Wójt zaapelował do Rady o nieprzegłosowanie tego wniosku i pozostawienie pieniędzy na budowę grila przy schronisku. Rada jednak poparła wniosek radnego Andrzeja Rungera.

 

174 komentarze

 1. WITAJCIE, CHCIAŁEM ZAAPELOWAĆ DO WSZYSTKICH PISZĄCYCH NA TYM FORUM O ZAMIESZCZANIE KULTURALNYCH POSTÓW.

  Mam nieodparte wrażenie, że podobne metody i prowokacje, które stosowano do wywołania zamętu na sesjach zaczynają być przenoszone na to forum. Dlatego zwracam się do moich sympatyków z prośbą o nieuleganie prowokacjom i emocjom, zachowanie umiaru i publikowanie wyważonych, za to celnych ripost i trafnych opinii. Moi przeciwnicy celowo sieją zamęt i obniżają poziom dyskusji na tym forum, aby potem obwieścić, że poziom jest rażąco niski 🙂 Celowo będą Was obrażać i prowokować Was do podobnych zachowań po to, aby potem przed ludźmi pokazać wybrane posty i obwołać się ofiarami Waszej nienawiści. NIE DAJCIE SIĘ PROWOKOWAĆ I NIE SCHODŹCIE DO ICH POZIOMU!

 2. śmieszna akcja z tym odwołaniem! Radni nawet nie potrafią dobrze przeczytać wniosku, zobaczymy jak teraz będzie funkcjonowała nasza gmina! Będą płakać rzewnymi łzami żeby Tadeusz wrócił. Moim zdaniem powinni w radzie gminy zasiąść młode osoby, którym zależy na rozwoju. A my teraz się zdecydowanie cofniemy.

 3. aha i czekam tylko aż nasz szanowny wójt zejdzie pokornie ze stanowiska władzy bo z nim nic w Ochotnicy nie wyjdzie, nie wydaje mi sie, że to Tadeusz nie chciał współpracować z wójtem tylko wójt z nim. hahaha, w sumie nawet jakby Tadeusz nie chciał z nim współpracować to bym mu sie wcale nie dziwiła, z tym człowiekiem nie idzie się po prostu dogadać. 😀

 4. Szacunek dla Pana Franczyka, bo to osoba starsza.

  Nie umie przeczytać wniosku o odwołanie Przewodniczącego Królczyka, mam wrażenie, że nawet nie wie co czyta…ale podpis u dołu kartki jest.

 5. Czy ja dobrze zrozumiałam wójt był w Dubaju?

 6. Patologia. Rok 1998 pamiętamy wszyscy kiedy to Gerhard Schröder pokonał w wyborach na kanclerza Niemiec Helmuta Kohla.

 7. Porażka i żenada, dorośli i wydawało by się poważni ludzie a faktycznie marionetki w rekach wójta, wójt manipuluje co niektórymi jak chce, miejmy nadzieje że co dla niektórych to już ostatnia kadencja w naszej gmine.

  • Panie Bronku ,jak kazdy jeden wójt manipuluje całą gminą ,on jest głową Gminy imusi rządzic a my jestesmy neutralni przy wójcie ibezradni ,tak było dawno itak będzie ,dopóki nie znajdzie sie taki człowiek .A taki to znaczy aby dbał o naszą gmine i nas mieszkanców. Ale myslę ze to juz 1 i ostatnia jego kadencja ,my zawiedliśmy się na tym panuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, który uczył w szkole i niema rzadnego pomysłu do rzadzenia OCHOTNICA .

 8. Proponuję w gminie stworzyć specjalną komórkę na rzecz pomocy muzłumanom, na dyrektora tejże jednoski proponuje powołać partnera córki wójta a na stanowisko głównego informatyka córkę Kasię. Bez nich nasza gmina zginie…

  • popieram, i przypominam że wójt ma jeszcze braci, kuzynów i dalszą rodzinę

   • Powoli już ją kompletuje, bo w rodzinie siła:)

   • Łukaszu widzisz ze juz był na Młynnym ,teraz jego rodzinka jest jak 7 niebie , bo ma poparcie z kazdej strony a my jestesmy niedopałki i lepiej nie bedzie . Jak miały byc wybory to prosił by głosowac na niego on OCHOTNICE rozbuduje i wyremontuje ,a teraz remontuje swój gabinet a obietnicy zapomniał .

  • Odnoszenie się do zięcia wójta jest już szczytem chamstwa i widocznym przejawem zacofania. Raczej nie miał on wielkiego wpływu na wybór swojej córki. To kogo kocha jest wyłączenie jej sprawą. Może zaczniecie jeszcze wypominać niektórym osobą, że ich przodkowie to żydzi, których w Ochotnicy w dawnych czasach nie brakowało.
   Widzę, że zwolennicy Pana Królczyka mają zapędy nacjonalistyczne.

   • do obserwujacy

    Zgadzam się z Tobą, że miłość nie wybiera i trudno kogokolwiek winić za miłosne wybory w tym Wójta za córkę. Takie komentarze są bez sensu. Ale prośba abyś nie generalizował i nie przypinał zapędów nacjonalistycznych zwolennikom Królczyka, bo raz że to jeden wpis a dwa nie wiadomo czy zwolennik czy przeciwnik pisał. A przez to przypinasz też Królczykowi łatkę a on nie ma zapędów nacjonalistycznych a wręcz przeciwnie z tego co wiem, to nagrywa wywiady w Ochotnicy dot. Żydów.

 9. Biedny ten Franczyk….
  Skoro wójt robi z takich ludzi frontmanów to kiepsko widzę naszą przyszłość.

  • Muppet Show. Ubolewam że urodziłam się w Ochotnicy. Pan Franczyk to fajny chłop tylko zmanipulowany przez władze.

   • Ochotnicy się nie wstydź, wstydzić się trzeba ludzi którzy nie mając nic do zaoferowania mieszkańcom, pchają się do rady gminy. A co do Franczyka, chłop za bardzo nie rozumie co i o czym się mówi. Tacy ludzie żyją w śród nas, ale co wnoszą do samorządu??? NIC. Podobnie jak Wiatr, Brzeźny czy Nogawka. Wiatr zarzucał Rungerowi że zabrał pieniądze na remont szkoły, nie słyszałem na sesji budżetowej ani słowa z ich ust (radnych z Dolnej) o remoncie, o przesunięciu czy zaplanowaniu pieniędzy na szkołe w centrum.

    • Sprawa jest prosta jak drut. P. Franczyk dostał zadanie do wykonania i to robi. Chcą zdystansować Górną zwłaszcza P. Królczyka. P. Franczyk za grosz nie ma własnego zdania, to popychadło wójta, a na dodatek znajomy i sąsiad (zerka na wójta, a ten daje mu sygnał kiwnięciem głowy czy ma mówić czy nie).

    • Łukaszu naszych radnych ,WIATRA ,BRZEZNEGO ,NOGAWKĘ ,JAGIEŁE, i z Tylmanowej ipasowało by zmienic i do tego najlepszego FRANCZYKA I FRANCZYKOWA ,trzeba nad tym pomyslec A jak zmieniali przewodniczacego to mogli wybrac te niemowy ,BRZEZNEGO I JAGIELA, BO WIATR za duzo mówi tylko zle

 10. Na tym forum najbardziej się oberwało panu Rungerowi. Kilka razy został słownie sponiewierany. Jeżeli zadaje niewygodne pytania albo źle mówi to niech osoba, która go obraża udowodni co i kiedy było głupiego w jego wypowiedziach czy wnioskach

 11. …..na tej sali pod tym krzyżem….Czekam na dzień aż Pan Jezus straci cierpliwość ,zejdzie z krzyża i pogoni to „Święte” towarzystwo z sali obrad.

 12. Widzę, że na sali mamy poseł Krystynę Pawłowicz:) ale w końcu to nie sałatka:)

 13. dobranoc……………………………

 14. Sołectwo w Dolnej będzie budowało centrum gminy za 120 000 !!!! a co ze szkołą podstawową i gimnazjum w Centrum? Pytam Radnych z O. Dolnej? Czy wreszcie znajdą się pieniądze na remont? Szlag mnie trafia, trzeba było przed wyborami skrodne pokazać i poszło tam 400 000, w 2015 jeszcze 200 000, a u nas nic od 20 lat. Szkoła jest ważniejsza, ludzie co wy robicie????? I same „szychy” w komisji, a może by tak ludzi na zebraniu wiejskim zapytać co robić, wyremontować szkołę czy koło gminy robić? Wójt już wydał prawie 100 tysięcy na swój gabinet, część tych pieniędzy była przeznaczona na zagospodarowanie wokół gminy, teraz znowu kasa na to samo, wstyd mi za was radni z O.D.

  Jury Konkursu składa się z ośmiu sędziów konkursowych:
  1) Przewodniczący – Stanisław Jurkowski – Wójt Gminy Ochotnica Dolna,
  2) Sędzia Konkursowy– Franciszek Ziemianek – Przewodniczący Rady Gminy
  3) Sędzia Konkursowy – Tadeusz Kudłacz – Kierownik Referatu IGŚ
  4) Sędzia Konkursowy – Maria Franczyk – Radna Rady Gminy Ochotnica Dolna
  5) Sędzia Konkursowy – Leszek Wiatr – Radny Rady Gminy Ochotnica Dolna
  6) Sędzia Konkursowy – Stefan Nogawka – Radny Rady Gminy Ochotnica Dolna
  7) Sędzia Konkursowy – Jan Franczyk – Radny Rady Gminy Ochotnica Dolna
  8) Sędzia Konkursowy – Wojciech Chlipała – Sołtys Sołectwa Ochotnica Dolna

 15. Informacyjnie zamieściłem kilka postów przy wcześniejszych sesjach pod nickiem Lukasz widzę że pojawiła się nowa osoba o nicku Łukasz różnica jest tylko taka że u mnie pierwsza litera to L jak Ludwik a w postach pana nowego pana Łukasza jest literka Ł jak Łukasz Informuje że to nie te same osoby !!! ( i staram się wierzyć że to tylko zbieg okoliczności)

  Proszę informacje czy nicki są w jakiś sposób zabezpieczone czy każdy może się podszyć pod każdego ?
  czy każdy może mieć nicka Tadeusz , Lukasz itd ? czy są one przypisane do danego maila i nie ma takiej możliwości .

  Mogę zmienić nicka przy kolejnej swojej wypowiedzi ale nie chce mieć sytuacji chyba jak każdy kto ma dobre intencje że ktoś się będzie pod niego podszywał !

  W sprawie odwołania przewodniczącego na razie się nie wypowiadam bo chcę się najpierw zapoznać z ostatnią sesją ale o jednej rzeczy informuje jeśli ktoś sugeruje że na tym forum piszą tylko 2 osoby i same generują posty, to ja już jestem tym trzecim (a może trzydziestym 🙂 który nie jest związanym z żadną opcją a zabiera tutaj głos 🙂

  • Ja też informuję że nie są to te same osoby 🙂 Nie było moim zamiarem podszywania się pod kogokolwiek. Co więcej kilka razy widziałem również nick „Luck”. Co do bezsensownego zarzutu o ilości osób piszących nie będę się odnosił.

 16. p.Franczyk naucz sie czytac

 17. P.Rungier ruszył kwestie znakomitą schroniska i miał racje informacja non stop nie czynna sporadycznie się tam spotyka Pana R. i niech ktoś wytłumaczy mi ZA CO ON MA PŁACONE!! NIECH TO ZACZNIE ŻYĆ !!! BO wstyd na całą wies taki obiekt stoi!!

 18. Wstyd mi za Pana Brzeźnego i Pana Jagiełę. Młynne przeprasza za nich.

 19. Rzeczywiście podział procentowy był ale tylko pieniędzy przyznanych sołectwom ale nie był to pomysł na pewno Franczyka, tylko radnego Świetlika.

 20. „Gdybym był ideałem to pewnie bym nie był starym kawalerem.” To ogłoszenie matrymonialne???:D

  • Niepojętym jest to, żeby na podstawie tak nieprawdziwych zarzutów można było Pana Królczyka odwołać . Przecież to na kilometr widać, że to była ustawka. Pan Tadeusz jest za mądry, a władza w naszej gminie takich osób nie potrzebuje tylko, że Ochotnica już nie jest „ciemnogrodem.

 21. Panie Tadeuszu gdzie są wpisy które były ,jeszcze sesja trwała a fala krytyki się posypała na Rungera na Pana , Chcial Pan zrobic z siebie cierpietnika a wyszlo inaczej . jest Pan w tej dobrej sytuacji ze może Pan w swojej skrzynce sortowac wpisy,i robi Pan to . Nie jest Pan obiektywny wobec internałty wstyd mi za was obu .Runger nienawidzi wszystkich tych ktorzy pracują w schronisku i nie tylko; i dlatego te pieniadze przeniósł na budowe studni w innym wypadku te pieniadze by zostały. Uwazam ze dobrze się stało że Pan Ziemianek został Przewodniczącym rady zmiany wyjdą wszystkim na dobre. martwi mnie rownież to że szkalujecie Radnych Pana Jurkowskiego, tak łatwo ich obrażacie .Konczac ten wpis prosze o opamietanie rozwagę i obiektywizm Panie Tadeuszu jezeli cedzi Pan przez sito[przysłowiowo] wpisy to niech PAN cedzi wszystkie a nie tylko te które Pan uważa

  • Spieszę z odpowiedzią:

   1)wpisy krytyczne pod moim adresem i Rungera są tam gdzie zostały wpisane 🙂 czyli pod innym artykułem – proszę sobie zerknąć na komentarze pod linkiem: http://www.ochotnica.tv/przewodniczacy-odwolany-znamy-nowego/
   2) Wpisy krytyczne pod moim adresem są normalnie publikowane, czego dowodem jest Pani wpis jak i wpisy pod innymi artykułami – nawet wpisy zawierające inwektywy.
   3) Wszystkie posty są puszczane bez cenzury i bez akceptacji, bo od dawna nie mam czasu w ciągu dnia ich nawet czytać – co najwyżej usuwane są później te, które zawierają rażące wulgaryzmy
   4) Insynuowanie że istnieje jakiekolwiek sito i puszczane są tylko posty pozytywne dla nas można bardzo łatwo sprawdzić – PISZĄC POSTY NIEPOCHLEBNE DLA NAS 🙂
   5) Piszcie co chcecie – nie boję się żadnych postów, bo po pierwsze nie mam nic do ukrycia a po drugie moi oponenci udowodnili już nie raz, że nie mają żadnych argumentów tylko insynuacje w stylu Pani/Pan postu 😉

  • P.S.
   1) pieniądze przeniosła Rada a nie Runger – choć odbyło się to na wniosek Rungera
   2) pieniądze w budżecie są jedne i powinno się je wydawać zgodnie z priorytetami. Co jest ważniejsze? Woda w WOK dla mieszkańców gdzie odbywają się wesela i czasem nawet w WC brakuje wody, czy grilowanie dla gości schroniska? I czy koniecznie musi to być grill za 13 000 zł?

   • Panie Tatku i Rągier,nie przejmujcie sie takimi dewotkami, to sa znajomi wojta ,Ciekawy jestem jak bedzie na weselu gdzie bedzie sie zalatwiac,ROBCIE to co wam serce dyktuje , anie to co wypisuja brzdury,MACIE panie tadeusz klase i podstawe razem z Ragierem i to wam ludzie zazdroszcza, Pan powinien siedziec TAM GDZIE WOJT ,Tadeuszu masz podstawe,i na PANA WOJTA I WYGLAD ,ale ludziska sie boja ze nie bedzie mial kto robic wykretow,ze przy PANU sie nie da bo PAN robi tak jak BÓG NAKAZUJE nie robi i nie dzieli gorszych i lepszych bo kazdy robi aby mial cos A przy wojcie liczy sie ten kto jest w jego guscie i rodzinka a my ochotniczanie za co go wybralismy odplaca nam tym co robi ,do kosza z nim koniec PANIE TADKU TRZYMAJ SIE I RÓB TAK DALEJ

   • Wok ma swoje dochody oprócz dotacji i gdzie wydaje środki, że schronisko musi go utrzymywać? To jest nieporozumienie żeby przez tyle lat nic nie było zrobione choć od 20 lat jest budowany. Runger gdyby był dobrym radnym to by szukał pieniędzy poza Ochotnicą Górną a nie zabierał z Ustrzyka. Na Ustrzyku grill by się przydał dla wszystkich kto ma turystów, bo jest za odrodzeniem i w bezpiecznym miejscu.

    • Najwyższy czas rozliczyć WOK w Górnej .Nie dokumentuje nigdzie pieniędzy z wesel.Ostatnio miałam tam wesele i nawet śmieci kazał mi wziąść że sobą do domu. To wybaczcie ale za co ja płacę??…nawet talerzy nie ma a woda z rzeki z dodatkie szamba.

     • To samo w Tylmanowej GOK to prywatny folwark? a jeszcze kto rozlicza i nadzoruje gokowca ktory zbiera oplaty za wynajecie stadionu pilkarskiego ,jak wiadomo tylko niektore kluby biora faktury a reszta gdzie ,czy sprawe nalezy zglosic do prokuratury?

  • Kulturalny człowiek po uzyskaniu wyjaśnienia przeprosiłby za ten komentarz.

   • W NASZEJ GMINIE NIEMA ANI JEDNEGO CZŁOWIEKA ABY BYŁ SPRAWIEDLIWY JAK NASZ KOCHANY RUNGIER INA 1 MIEJSCU NASZ KOCHANY TADEUSZ CHŁOPY OCHOTNICKIE KOCHAMY WAS CHULAJ DUSZO PIEKŁA NIEMA.A WÓJT POWINIEN Z PANIA SEKRETARZ SMIECI ZBIERAC

 22. Nie jestem panem Królczykiem ani panen Rungerem, czyli jest nas więcej niż dwóch piszących na tym forum

 23. obiektywnie rzecz biorąc przez osiem lat w naszym kraju rządziła PO. W tym czasie permanentnie walczyła z opozycją. Nieważne było czy opozycja miała dobry pomysł czy nie. Założeniem było niszczenie, straszenie i… naiwniacy to kupili. Jak słyszę o zaproszeniu przez wójta pana prezydenta Dudy to chce mi się śmiać. Bo to jest śmieszne, nie żałosne tylko śmieszne. Bardziej pasowałoby zaprosić pana Gut-Mostowego albo Różyczkę Thun (z samego europarlamentu!) tylko… aktualnie ta opcja nie jest na topie

 24. obiektywnie pisze na zlecenie i chyba sporo czasu zajmie mu odpowiedz

 25. W dniu kiedy odwołano Pana Królczyka, wójt dał ogłoszenie o naborze na trzy stanowiska pracy w gminie – świetna zagrywka – zobaczymy kto z rodziny niektórych wazeliniarzy tą pracę otrzyma.

  • Z jednej strony fajnie, bo parę osób powinno wylecieć z Gminy z Ośrodka Pomocy Społecznej i z Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pewnie teraz jeszcze bardziej żarliwie się modlą o przetrwanie. Jednak z drugiej strony na ich miejsce zostanie zatrudniona rodzina wójta i jego znajomi. Błędne koło.

  • No jak to kto narazie siostry syn Jacek syjud

   • Zdjęcia na stronie Gminy:) ciekawe kto następny….sekretarkę tez musi wymienić, bo każdy wójt ma ze swojej rodziny, kwestia czasu.

    • To ile osób wójt przyjął do gminy? Można tak bez przeprowadzenia konkursu?
     A co na to słynni radni /bezradni.

     • Ile osób pracuję z rodziny Franczyków w Gminie i w instytucjach powiązanych???? Obstawiono wszystko po Gminę, Ośrodek Pomocy i Zakład Gospodarki Komunalnej.

      Czy był jakiś konkurs, rozmowa kwalifikacyjna, czytanie CV czy listu motywacyjnego? Nie sądzę.

    • Sherlock Holmes

     Sekretarka, sekretarką, ale podchodząc do tematu bez ironii, przy okazji powinno zmieć się jeszcze kilka innych stanowisk. Pierwsza do zmiany sekretarz gminy, dość rządów małych wrednych czarownic. Stop korupcji i pomocy rodzinie!

     • Do zmiany również skarbnik gminy druga czarownica,kierownik oświaty trzecia czarownica, kierownik obsługi rady czwarta czarownica itd.

     • Pani Sekretarz to jak najbardziej odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.
      Powiem więcej powinna być właśnie ta Pani Wójtem.
      Pani Mario proszę pomyśleć nad tym.

     • Ty sluchajnie jestem z rodziny taką prawda miałem problem kidys jedną osoba w gminie go umiała rozwiązać nieublizaj nikomu masz probl IC i pogadaj a niewyzywaj nikogo

 26. Na jedno stanowisko niech zatrudniony kanibala który pracownik będzie nieposłuszny to go zje

 27. Co Wy macie do muzumaninow? Szkalujecie inna religie. Jak wy byście się czuli gdyby katolików tak traktowali.A do Gejów nic nie macie .

 28. Takie gromy rzucacie na Pana Rungera, a czy któryś z radnych wazeliniarzy potrafi się logicznie wypowiedzieć, nie zauważyłem tylko siedzą jak kołki na tych krzesłach i kogo tu należałoby obrażać. Pan Runger nie ma się czego wstydzić. Wszyscy to widzą i słyszą, że jego wypowiedzi są mądre i rzeczowe i nie musi nikomu lizać tyłka żeby się przypodobać. Natomiast niektórych radnych należałoby nazwać radą milczącą, która na kiwnięcia władzy reaguje zagłosować czy nie zagłosować. Żenada.

 29. Opiekę trzeba porządnie przetrzepac bo dają tylko tam gdzie piją ,żadnej pracy tylko czekają kiedy opieką im wypłaci .są jak Cygany. Tym bez pracy dać ich koło gminy sprzątaczka nic za darmo .A komunalne żeby przymusila tych co nie płacą za śmieci bo to najwyższy czas

 30. Przeanalizowałam początek nagrania sesji (tylko siedem minut).
  Analiza:
  – bardzo nerwowa atmosfera (wójt cały czas patrzy na prawo i lewo, poprawia sobie okulary i nie wie co robić z rękami)
  – pan Królczyk wita obecnych
  – wójt zgłasza się do odpowiedzi
  – Pan Królczyk udziela mu głosu
  – pan Królczyk nie przywitał przewodniczących czterech nowych/starych referatów co czyni za niego wójt
  – wójt szuka ściągi na stole bo nie wie, że pani Łojas jest przewodniczącą referatu organizacyjnego (te same osoby po liftingu nazwy, nowością/starością jest pan Kudłacz – przewodniczący referatu inwestycji (będzie pewnie inwestował w inwestycje wójta?)
  – pan Królczyk przedstawia porządek obrad
  – pan Franczyk zgłasza wniosek (do odczytania tego wniosku jest zupełnie nieprzygotowany, bo nie nauczył się nawet porządnie czytać, totalna improwizacja)
  – głosowanie nad zmianą porządku obrad (wójt gra znaczonymi kartami/krawatami)
  Podsumowanie: panowie radni zacznijcie samodzielnie myśleć głową a nie krawatami. Głowa jest wyżej niż krawat. (Głowy pana Królczyka nie biorę pod uwagę, bo jestem przekonana, że wie do czego służy głowa, a do czego krawat)

 31. Ta klika w gminie trwa już od dawna, dopóki Wójta i jego radnych nie wymienimy na nowych to nic z tego … tylko przy wyborach możemy coś zmienić. Ci radni od Wójta to są stare lisy… to są ci sami ludzie co są w parlamencie tj Schetyna, Noumann, Budka, Kropiwnicki to jest jedna rodzina a ta rodzina nazywa się Platforma.

 32. TWORZONE stanowiska pracy na potrzeby klakierow wojta nic nie wnosza ,jest to jawne okradanie nas mieszkancow gminy przez wojta to jest mydlenie oczu .Po zmianie wladzy w przyszlosci nalezy okolo 50%sitwy gminnej wykurzyc (pseudo wiejskiej elity )i zasapic mlodymi wyksztalconymi i swiatowymi ludzmi ,bo niestety 99 %urzednikow tej gminy jest w zaklopotaniu bedoac w kroscienku ,szczawnicy nie mowiac juz o wiekszych aglomeracjach po prostu nie potrafia sie odnalezc ,gwiazdorza tylko w ochotnicy.

  • Popieram! To towarzystwo wzajemnej adoracji.

   Gdzie w czasie godzin pracy można wyjść do sklepu, zrobić zakupy, kupić jakiegoś ciuszka, kupić kwiatki na balkon, do ogródka, kupić firanki itp?

   Tylko u nas w Gminie.

  • Gmina to nie „prywatny folwark”, na którym wójt legitymuje się prawem własności ale w Ochotnicy tak właśnie zawsze było i jest nadal.

   • Popieram. Obecni kolesie powinni odejść, bo nowi kolesie już czyhają, by wskoczyć na ich miejsce. Robić będą mniej jak obecni ale za to z jakim krzykiem i będą wygłaszać puste słowa a ich poplecznicy będą się cieszyć. Tak na marginesie to wolno zrobić w WOK w Ochotnicy Górnej studnię bez koncepcji? czy należy zlecić ludziom z Krakowa wykonanie? Woda będzie wtedy zdrowsza!

 33. Dlaczego Wójt lub radni się nie zainteresują tą drogą przez przełęcz knurowską która została zniszczona przez ciężki sprzęt którym się tam obecnie odśnieża ? Niema lekkiego sprzętu aby można było odśnieżyć? Tym się radni nie zainteresują tylko zajmują się swoimi układami!

 34. A cóż to są za kobiety, że zadają się z takimi prostakami? Jeżeli jeszcze w dodatku piją wódkę. Muszą te kobiety być bardzo zdeterminowane.

 35. ŻAL MI WAS BIEDAKI chyba w tych postach to jedynie kogo żście pomineli to księdza proboszcza.A moze jeszcze na niego coś maćie moze tez jakieś kobiety, żeby do tego stopnia sie sprowadzic ,wstyd mi za was takie brudy wyciągać . to naocznie widać kto pisze[czyżby gorycz porażki tak was dotkliwie wyprowadził z rownowagi].Zadajcie sobie pytanie , czy wy tak naprawdę tacy jesteście świeci bez winy czy grzechu, nasuwa mi sie cytat [kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamien]. Wiem jedno ze Tadeusz to człowiek inteligentny i nie sprowadził by się do tego stopnia i upodlenia , ale runger tak celowo pisze przez małe r bo to mały człowieczek skłonny do wszystkiego .ja wiem jedno jakie wychowanie z domu ktoś wyniosł ,jak go rodzice traktowali taki też w dorosłym życiu sie zachowuje Apeluję do was o wstrzemięzliwośc w pisaniu zachowucie sie jak ludzie a nie jak zwierzeta a wydaje mi sie gdyby zwierze umiało pisac to napewno dobierało by lepsze słowa

  • To po stronie wójta i jego świty są jakieś brudy?

  • Nie ma się prywatnych spraw jeżeli jest się osobą publiczną.

  • Przecież, to ci opisani powyżej, czyli „kobiety, wódka i śpiew” zachowują się jak zwierzęta a nie ci co opisują zachowania zwierząt. Skoro uważacie, że w polityce wszystkie chwyty są dozwolone, to musicie się liczyć z tym, że przestajecie być osobami prywatnymi. Społeczeństwo musi się bronić w jakiś sposób. Niestety, w dzisiejszych czasach zaczęto uważać, że w polityce każde świństwo jest dozwolone i nie powinno się tego świństwa łączyć z osobą, tylko politykiem. Nic bardziej błędnego! Każdy odpowie za swoje czyny przed historią i Bogiem.
   „Nie zazdrość krzywdzicielowi,
   nie skłaniaj się ku jego drogom,
   bo Pan się brzydzi przewrotnym,
   a z wiernymi obcuje przyjaźnie.
   Przekleństwo Pańskie na domu występnego,
   On błogosławi mieszkanie uczciwych;
   On się naśmiewa z szyderców,
   a pokornym udziela swej łaski.
   Mądrzy dostąpią chwały,
   udziałem głupich jest hańba.”

 36. Może faktycznie warto się przekwalifikować i zostać paparazzim.

 37. Po Berlusconim została tylko międzynarodowa kariera słowa bunga-bunga:)

  • My nie jesteśmy we Francji.

   • Berlusconi nie był we Francji. „Uczyć głupiego, to kleić skorupy…..”

   • Silvio Berlusconi ( ur. 29 września 1936 w Mediolanie) – WŁOSKI polityk i lider partii Forza Italia, którą sam utworzył, aby wejść do polityki. Premier Włoch w latach 1994–1995, 2001–2006 i 2008–2011.

    Jeżeli taka wiedza jest wśród radnych i ich przyjaciół to WSTYD.

 38. Moi drodze czy znacie takie przysłowie „nie zycz nikomu co tobie nie mile” pewno macie swoje rodziny ,żony ,dzieci a może już wnuki czy ktoś z was chciałby mieć konkurencję, chore dziecko lub bliska mu osobę ,niesadze więc dlaczego potraficie dokuczać i śmiać się z czyjegoś nieszczęścia i choroby. To najgorszą podlosc jaką !oze być. Chcecie zniszczyć czyjeś życie _ spojrzcie na siebie czy aż tak każdy z was jest doskonały. Połowa tych piszących tutaj to osoby chore żyjące tylko czyimś życiem a same nie mogące poradzić sobie z własnymi słabościami. Ile tu jest osób które „po znajomości” maja pracę taką czy inną ilu takich którzy maja chody w różnych urzędach i instytucjach bo ktoś znajomy tam pracuje ilu uchyla się od płacenia podatków i oszukują na każdym kroku aby tylko mieć dla siebie. Więc proszę nie wschodzie w cudze życie z butami tylko spojrzcie na siebie bo ty też nie pozwolisz sąsiadowi do pola dojść czy dojechać , ty też olewasz swoje obowiązki w pracy bo ci się nie chce robić i wreszcie ty też możesz być kiedyś potrzebować wtykow żeby coś załatwić na wczoraj.

  • Chociaż jedna osoba mądrze napisała.

  • Czy tu ktoś pisał o chorobie żony bądź dzieci? Chyba poza tobą nikt? A „wódka, kobiety i śpiew”, to nie jest niezawiniona przypadłość, tylko wybór człowieka.

   • ..które towarzyszą zawsze polityce
    .. Silvio Berlusconi, Bill Clinton, Nicolas Sarkozy, Kazimierz Marcinkiewicz, Ryszard Kalisz, Janusz Korwin-Mikke, Adam Hofman…

    I kto bogatemu zabroni?

   • A którz pisze o chorobie żony i dzieci czytaj że zrozumieniem ją tylko napisałem że żadna żoną nie chciała by być zdradzona a każdy z nas chciałby być zdrowy piękny i bogaty i do tego wciąż dąży. Więc jeśli mamy rodziny i zdrowe np. Dzieci to się z tego trzeba cieszyć a nie wyśmiewac czyjegoś kalectwa i choroby bądź życia prywatnego . nikt z nas nie jest doskonały a ploty i szydzenie z czyjejś osoby jest tak samo podle jak walka z bratem o miedze , w kogoś to też uderza

    • Na bieżąco śledzę Wasze komentarze i nigdzie nie widzę, aby ktoś śmiał się z czyjegoś kalectwa czy choroby.

     Nie mieszaj jak żona Kiszczaka.

     • A co piszą o sekretarz? Czy to nie jest dokuczliwe!!!!!

     • Ochotnica jest strasznie ograniczona, faktycznie jest ciemnogrodem. A co piszą np o Prezydencie, o Pani Szydło…

      Dzięki P. Królczykowi Ochotnica w końcu ma internet (jakiś normalny) proszę otworzyć jakąś stronę dotyczącą polityków i poczytać komentarze to dopiero jest dokuczliwe.

      Moim zdaniem kto chce działać jako radny = polityk powinien mieć świadomość, że czekają na niego komentarze pozytywne i negatywne.

      A co pisali o Janie Pawle II?

      Radni z Ochotnicy jakiś inny immunitet mają, są nietykalni czy co?

    • Pani Mario …-… nikt chyba nie zrozumiał o co pani chodzi. Może jaśniej?

 39. Cały świat się śmieje z Ochotnicy. Z naszej głupoty i zawiści.

  • Dokladnie tak jest siedzą tu przede wszystkim ludzie którzy mało w życiu osiągnęli lub nic z braku zajęcia piszą byłe co byłe jak byłe INO było. Spójrz człowieku na siebie zazdrość zazdrość zazdrość. W lyzce wody utopić kogoś kto ma lepiej . czy ty drogi masz kanalizację może tak szambo w potok idzie, czy ty nie masz przypadkiem problemów w rodzinie czy twój brat lub siostra nie pije i nie zaniedbuje rodziny czy jesteście wy wszyscy tacy w porządku.

   Strona poświęcona gminie a pierzemy w niej brudy całej ochotnicy ,wstyd wstyd wstyd.

   Toz to dopiero promocja .

   • Do mimi.Żle rozumiesz bo to dotyczy radnych i pracowników gminy.

   • Ty też zaliczasz siebie do tych co nic nie osiągnęli w życiu?

   • Mylisz się, komentują tutaj przede wszystkim osoby kreatywne, czujne które mają umiejętność sprawnego kojarzenia, znajdowania powiązań, wyciągania wniosków, znajdowania rozwiązań problemów, rozwagę w formułowaniu sądów, poszukują wyjaśnień różnych zjawisk, zdarzeń, ludzkich zachowań, nie chcą być częścią tłumu która pójdzie bez zastanowienia za wójtem i którym zależy na rozwoju Gminy Ochotnica Dolna.

    Mamy odwagę, żeby wydostać się z całego tego zgniłego paskudztwa.

    • Jeśli pranie brudow i wyciąganie cudzych prywatnych spraw jest dla ciebie priorytetem aby zniszczyć i obalić wójta to sory ale ją tu nie widzę żadnych skojarzen . nie jestem zwolennikiem ani wójta ani urzędników o których w tych komentarzach tak szeroko piszą ale uwazam i jest to tylko moja subiektywną ocena z która możesz się nie zgodzić że ingerując w prywatne życie jakis majątków czy też kochanek lub jakiś tam cudzych dziadkow w niczym nie pomoże w zmianach na lepsze w ochotnicy wręcz przeciwnie.
     Jeśli chcemy zmian zacznijmy od siebie zbudujmy coś za czym pujda inni zastanawia mnie dlaczego również i ją _nikt nie pokazał się na sesji zademonstrować przeciw odwołaniu pana przewodniczącego.
     Każdy siedzi cicho pisze tu aby tylko się nie ujawnić anonimowo ale na cudzy temat ma dużo do powiedzenia .
     Nie bojmy się. Polska to wolny kraj i ponoć demokratyczny ,ale nie znaczy że możemy każdego obrażać.

     • Martwi mnie, że ludzie z ochotnicy nie umieją czytać ze zrozumieniem.

      Zaczęło się od słowa „kobiety”, a skończyło na „kochance” – przypominam że tego słowa Ty użyłaś:) zastanawiam się skąd to wszystko bierzecie, niby bronicie, a swoim słownictwem sami ich pogrążacie. Gdybym miała takiego adwokata jak Ty, to pensji bym mu nie wypłaciła.

      Proszę zajrzeć to wcześniejszych komentarzy, w których był obrażany P. Królczyk i P. Runger, jakoś nikt się nie oburzał, nikt nie mówił o złej promocji Gminy, o braniu brudów itp Nagle kiedy pojawiło się parę komentarzy negatywnych dotyczących świty wójta to jest wielkie halo.

      Proszę się ustosunkować do tego.

     • Zadanie na dzisiaj. Proszę dowiedzieć się kto to jest „kobieta”, a kto to jest „kochanka”. Czy ja wszystko muszę tłumaczyć?

      Sami się pogrążacie.

     • Do BBC
      To ty czytaj że zrozumieniem nie jestem adwokatem wójta ani urzędników popieram krolczyka i rungera ale nie chce nikogo obrażać i pogrążać .

     • Dobrze więc waż słowa, bo „kochanka” to już jest obraźliwe i prowokatorzy tylko czyhają na takie słowa aby je wykorzystać:)

     • BBC wybacza Ci ten nietakt:)

  • P. Neron najpierw proponuję zrobić sobie krótki test na premierów i prezydentów Europy:)

  • Twój świat, to nie cały świat!

 40. To co powiedział P. Królczyk w obronie własnej to rewelacja. Większość radnych pospuszczane głowy, bo to wszystko prawda. Nawet P. Mecenas nerwowo pił wodę i kawę, bo przecież nie było w tym wniosku podanych żadnych poważnych powodów na podstawie których można odwołać człowieka.
  Jak można teraz ludiom spojrzeć w oczy.

 41. DAJCIE SPOKOJ I NIE PISZCIE O PIERDOLACH KTO Z KIM SYPIA I WODKE PIJE. TO SA PRYWATNE SPRAWY I NIE MIESZAJCIE ICH Z PUBLICZNYMI. TAKIE WYPOWIEDZI MAJA NA CELU TYLKO JEDNO – ZROBIENIE KLOAKI Z TEGO FORUM I ODCIAGNIECIE UWAGI OD PRAWDZIWYCH PROBLEMÓW GMINY.

 42. czarno to widze

  Widzę to tak. odwołali przewodniczącego, bo nie podobał się Wójtowi a skoro powołali nowego, to znaczy z jest z namaszczenia Wójta zwłaszcza ze mial glosy radnych z Ochotnicy Dolnej. A skoro tak się stało, to szykuje sie nam we wsi dyktatura jednego czlowieka, bo rada z nowym przewodniczacym sie mu nie przeciwstawi.

 43. ALE CZY OPAMIETAJCIE SIE POMARZANCE MAMY SUPER WOJTA WOJT TO GLOWA OCHOTNICY WYPISUJECIE BRZDURY

 44. do administratora czy ty widzisz co tu jest wypisywane? super opinia leci w świat wstyd!!!!
  Jeśli nie masz czasu tego śledzic to zlikwiduj strone bo psuje opinie Ochotnicy!!!

  • To nie pisz bzdur, nie będzie trzeba się wstydzić! „Nie ten ptak gniazdo kala, co je kala, tylko ten co mówić o tym nie pozwala”.

  • ZA TREŚCI PUBLIKOWANE NA TYM FORUM ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSZĄ OSOBY PUBLIKUJĄCE A NIE WŁAŚCICIEL PORTALU. Każdy może korzystać z wolności słowa i bierze za swoje słowa odpowiedzialność. KAŻDY URAŻONY TREŚCIĄ POSTU MOŻE ZWRÓCIĆ SIĘ O JEGO USUNIĘCIE PO WARUNKIEM, ŻE TREŚĆ POSTU DOTYCZY JEGO OSOBY I NARUSZA JEGO DOBRA OSOBISTE. W takim przypadku proszę o skorzystanie z formularza na stronie: http://www.ochotnica.tv/kontakt/
   APELOWAŁEM W PIERWSZYM POŚCIE POD TYM ARTYKUŁEM O KULTURALNE POSTY I NIEULEGANIE PROWOKACJOM TYCH, KTÓRZY Z PREMEDYTACJĄ CHCĄ OBNIŻYĆ POZIOM DYSKUSJI. APEL SWÓJ PONAWIAM.

  • Wg tej logiki odwolanie przewodniczącego nie psuje opinii Ochotnicy tylko opinie na temat Wójta i jego radnych psują.

 45. Komentarz sam w sobie jest formą wyrażania własnego światopoglądu i może stanowić wstęp do dyskusji, a więc wymiany opinii. Umieć komentować, to umieć wyrażać siebie. Jakość naszego komentarzu świadczy o nas samych.
  Widziałam komentarze, które nie spełniają tych zasad. Ktoś to robi celowo aby strona została zamknięta, a w Gminie dalej panowała zasada „hulaj dusza piekła nie ma”.

  Nie uda się. Nie damy się zastraszyć!

  • do ,,ochotniczanina ,, sam zastanów sie co piszesz i kogo oskarżasz buuuu

   jesli sami nie zaczniemy siebie szanować to lepiej nie piszmy takich oszczerstw PAMIETAJMY TO JEST WSZYSTKO W SIECI a sieć TAK DO KONCA NIE JEST BEZKARNA , wiec zastanówmy sie co piszecie bo bedzie łatwo CIĘ namierzyć

   • To mnie namierzaj jeśli potrafisz. Napisz może kogo ja obrażam, bo jakoś nie mogę znaleźć takiego mojego tekstu. Wskaż, który to jest. Szczególnie chciałbym się dowiedzieć o tym „oszczerstwie”, którego się podobno dopuściłem.

 46. To nie jest strona poswiecona Gminie to nie jest promocja; Ta telewizja to czysty szmatławiec dziwie się panu królczykowi że pozwala na swojej stronie pisać takie oszczerstwa . to powiedziałbym jest auto promocja [jaka strona taki redaktor] .A moze czas nie reagować na tych idiotow tylko zacząc pisać o problemach które dotyczą Gminy [NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY]

  • A Ty pewnie czytasz „Gościa Niedzielnego” i „Newsweeka”. Tam to dopiero ryją mózgi.

  • BRAWO BRAWO BRAWO negocjator 🙂
   Święta prawda NASZA MAŁA OJCZYZNA – NASZA TOŻSAMOŚĆ -NASZA KULTURA – NASZA GÓRALSZCZYZNA 🙂

  • Co ma piernik do wiatraka a redaktor do forum? Na forum piszą forumowicze. Wam się administrator z cenzorem pomylił. Jak się komuś cenzura marzy to najbliżej Białoruś. A jak piszący obraża to ścigać go!

 47. Panie kolego, panie radny, rozumiesz panie kolego, panie Królczyk, ja ci tak odpowiadałem ……a ty mi …….
  tu trzeba było rozłożyć termin dwa tygodnie. „O” to, to, to, po prostu koncert życzeń, jak będzie większość w radzie to budżet wywróci się do góry nogami. Jeszcze ci nagadam dużo dosyć dużo.

 48. ZA TREŚCI PUBLIKOWANE NA TYM FORUM ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSZĄ OSOBY PUBLIKUJĄCE A NIE WŁAŚCICIEL PORTALU. Każdy może korzystać z wolności słowa i bierze za swoje słowa odpowiedzialność. KAŻDY URAŻONY TREŚCIĄ POSTU MOŻE ZWRÓCIĆ SIĘ O JEGO USUNIĘCIE PO WARUNKIEM, ŻE TREŚĆ POSTU DOTYCZY JEGO OSOBY I NARUSZA JEGO DOBRA OSOBISTE. W takim przypadku proszę o skorzystanie z formularza na stronie: http://www.ochotnica.tv/kontakt/
  APELOWAŁEM W PIERWSZYM POŚCIE POD TYM ARTYKUŁEM O KULTURALNE POSTY I NIEULEGANIE PROWOKACJOM TYCH, KTÓRZY Z PREMEDYTACJĄ CHCĄ OBNIŻYĆ POZIOM DYSKUSJI. APEL SWÓJ PONAWIAM.

 49. Teraz wójt sprzedaje autobusy ,i do tego RMF która gmina dostała ,bo zbliża się Dzień Kobiet i musi zakupić kwiaty dla dziewczyn do gminy slyszeliscie .Wejdzie na stronie gminy.

  • Właśnie czytam, coś mi tu śmierdzi….

  • Czy ty się czytasz ze zrozumieniem? Czy chociaż wierzysz w te bzdury, które wypisujesz?

   • Marysiu! Napisz komu zadajesz te pytania. Nie jesteś chyba blondynką.

    • z kazia staje się marysia, piotr. ol, szerlok itd. tak że szkoda zajmować się takimi osobami bo tylko prowokują to jak wampir musi się żywić nienawiścią aby przeżył.

  • pytanie banalne

   Pytanie banalne? W jakim celu wójt pozbywa się majątku gminy? Co przeszkadza by samochody były na stanie gminy ? Nie można ich inaczej użytkować np. wydzierżawić ? Samochód od RMFF – nietrafiony prezent, nie przypadł do gustu, którego trzeba się szybko pozbyć.
   Jak można sprzedawać samochód, który został gminie darowany? Gratuluję pomysłu.

 50. Żenująca propaganda na stronach gminnych:) Jak poprzedni przewodniczący był na zebraniu na Młynnym to na stronach ani słowa a teraz jak się zmienił przewodniczący to cała relacja, że już nawet nie wójt ale Nowy Przewodniczący Rady Gminy spotkał się z mieszkańcami Sołectwa Młynne http://www.ochotnica.pl/pl/211/1961/nowy-przewodniczacy-rady-gminy-spotkal-sie-z-mieszkancami-solectwa-mlynne.html

 51. A na Młynnym biją brawo wójtowi jak za komuny,czyżby miały powrócić stare dobre czasy?

 52. zeby rozwalic te gminna sitwe panowie musicie sie szerzej otworzyc na ludzi i z nimi wspolpracowac , jest takich osob wiele w naszej gminie ,w pojedynke sie nie wygra.

  • Ochotniczanie , nie śpicie myście co robicie ,bo wójtowi trzeba dać odpocząć.Juz gabinet zrobił dla następcy a następcą powinien być kto to pytanie należy do was OCHOTNICZANIE.

   • Po Egipcie pozostały piramidy, po Chinach mur, po Rzymie forum romanum. Wszystkie imperia legły w gruzach. Jak padnie imperium w gminie to bedziemy zwiedzać gabinet.

 53. jest w gminie osoba ktora kreci od lat na wszystkie fronty tu sie uklada tam sie podklada taka mila i wspaniala a ciagle knuje na swoj sposob i wyplywa tam podslucha tu dopowie temu doradzi , podstepem kupuje kazdego , uwazajcie badzcie ostrozni bo inaczej zmaina nie nastapi.

  • mozesz podać jakis rysopis?

   • Jest kobitka skromną ,cichą iniewinną.Tylko ją włozyc do ramki która się rozlatuje ,zeby szybciej wyleciała .Czy juz jasne .

  • Taka pania gminie jest pani Łojas jednemu podpowie drugiemu zabiere , cieszy sie swojego stanowiska .Ale jak sesja jest to nie wie jak sie wysłowic co odpowiedziec Ludzie róbcie cos nie spicie ,bo nasza gmina zostanie sprzedana ,zaczyna sie od autobusów a nie wiadomo na czym sie skonczy .Radni nasi na sesji udaja słupa a na Młynnym brawo bija Brzezny dobrze ze mu ojciec złota nagromadzic to ma teraz za co zadzic.

 54. co to za zagadka dwie kulki i armatka?

 55. Facebook – portal dla sfrustrowanych ekshibicjonistów którzy piszą sami o sobie, robią sobie fotki a potem je komentują. Dawno nie widziałem tak dziwnego miejsca w internecie które obnażyło tylko skłonności ludzi do obnażania własnej prywatności. Śmieszą mnie te ustawiane zdjęcia panienek, które pudrują się a potem walą sobie zdjęcia i wstawiają tam oczekując na ochy i achy znajomych i czuć radość z tego pochwalenia się swoim wspaniałym zdjęciem. Przecież to jest zboczone.

 56. To co napisałeś(aś)o Pani Sekretarz jest nieobiektywne i dalece krzywdzące.
  A tak na marginesie mądrość , fachowość nie idą w parze ze wzrostem,urodą,bogactwem.
  Może Pan Bóg dał Ci wzrost,piękną urodę?
  Jak Ty byś się czuł jak ktoś by o Tobie tak pisał. To niszczenie czyjegoś dobrego imienia.
  Skąd wiesz co Ci życie przyniesie? czy Twoje dzieci, wnuki nie będą miały problemów ze zdrowiem, wyglądem? Skąd tyle nienawiści? Dziś jesteś zdrowy ,piękny a jutro może być zupełnie inaczej.
  Zastanów się nad sobą bo jest ku temu czas”ŚWIĘTY POST”.
  Pewno chodzisz do kościoła a co robisz?
  Jeżeli masz coś do Tej Pani to idź i powiedz w oczy. Dużo lepiej się poczujesz. Moja wypowiedz również dotyczy wszystkich którzy wypisują swoje inwektywa na Wójta, Radnych, kierownika WOK Ochotnicy Górnej itp.

  • POST nie jest święty! W dodatku POST powinien nas skłonić do pozbycia się starych nawyków, takich jak kłamstwa na forum publicznym. Pani Łojas nie powinna być tak długo na tym stanowisku, bo każda władza demoralizuje. Niech się ta „wybitna” jednostka sprawdzi może w innej roli. Kto wie czy samodzielnie byłaby w stanie poprowadzić budkę z lodami?

  • Odpuść Z…S, MOZE JUZ DOSC – TEJ MADROSci

  • hmmm widze ze sa dwie zniesmaczone nie ładnie sie tak podszywac pod kogos nie umiesz niku wymyslec?

 57. Krolczyk z ,Mikolajczykiem nie robncie z ludzi durni ,KTo z wojtem robi obchody 680lecia Tylmanowej w Tylmanowej wasi sprzymierzency wyborczy i pan jest sprzedawczykiem?

 58. czy prawda jest ze CBA bada juz niektore wydzily ,byc moze nie wszystkie jeszcze wiedza>/

 59. kto za komuny w ochotnicy byl przyjacielem ajzora?

 60. „Twój komentarz oczekuje na modernizację.”
  Dlaczego komunikat o takiej treści jest nad moim komentarzem? Początki cenzury? Jeżeli dyskusja w jakikolwiek sposób ma być moderowana, to przestaje być prawdziwa. Prawda jest najważniejsza! Pokusa usuwania, bądź nie zamieszczania niektórych komentarzy jest jak widać ogromna. Jeżeli dyskusja będzie cenzurowana albo moderowana, to ja dziękuję. W dodatku nikt nie opisał zasad, ani nie stworzył możliwości odwołania a moje dwa komentarze zostały usunięte. Szkoda, bo sądziłem, że przynajmniej tutaj komuś zależy na prawdzie. W tej chwili zaczynam się tak czuć, jakbym TVN oglądał, czytał „Wyborczą” lub Onet. Żal!!!

  • Przypuszczam, że ktoś nie akceptuje Twoich komentarzy, a szkoda. Może się okazać, ze forum szybko padnie i nie będzie można wymieniać swoich poglądów.

   • Właśnie chodzi o to, że ktoś ma prawo nie akceptować moich poglądów. Ma prawo ze mną się nie zgadzać, ma nawet prawo wyzwać mnie od idiotów i nikt nie powinien usuwać tych komentarzy, bo to kaleczy prawdę. Skąd mam wiedzieć jakie są odczucia społeczne, skoro część komentarzy będzie usuwana? Wtedy to będzie odczucie moderatora a nie społeczeństwa. Jestem przeciwny ograniczaniu wypowiedzi i „lukrowaniu” rzeczywistości.
    mam nadzieję, że cenzury nie będzie!

    • Każdy post moderator może usunąć jeżeli treści są obraźliwe dla innych użytkowników forum lub niezgodne z prawem.

     • Ale jeżeli może usunąć, to już jest pewna forma cenzury. Skąd można wiedzieć, które komentarze zostały usunięte i dlaczego? To wypacza obraz całości. Wprowadzić więc zasadę, że musimy publikować swoje adresy e-mail. Dlaczego ktoś się tego boi? Przyjmijmy zasadę, że koniec z anonimami! Kto za?

 61. Takie chłopki roztropki, ale o swój interes dbają. Pożyjemy i zobaczymy co zrobią dobrego dla Ochotnicy, bo na razie to wygląda tragicznie.
  Sławny p. F. mówił, że on prosty chłop – to po co się pchał do rady – Ochotnica nie potrzebuje prostaków tylko mądrych ludzi, a nie szczekaczy, którzy nawet nie potrafią się wysłowić.

 62. Teraz zauważyłem, że jest napisane- „Twój komentarz oczekuje na modernizację.”,. Kto będzie go modernizował i w jaki sposób? Powinno chyba być napisane – „Twój komentarz oczekuje na moderację”.

 63. Zgodnie z przewidywaniami w ostatnim czasie pojawili się na tym forum tacy, którzy próbują je zniszczyć podszywając się pod inne osoby i wysyłając posty zawierające wulgaryzmy i bardzo obraźliwe ataki, które są potem przypisywane sympatykom Ochotnica.tv.

  Apelowałem i apeluję do wszystkich, aby nie ulegać prowokacjom , czyli nie odpowiadać na takie posty za to zgłaszać je na adres: poczta@ochotnica.tv – będą one usuwane. W najbliższym czasie opublikujemy szczegółowy regulamin korzystania z forum. Wykupiona również została zewnętrzna usługa moderowania forum. Moderator będzie na bieżąco sprawdzał wszystkie zgłoszenia o wpisach niezgodnych z regulaminem i podejmował stosowne kroki.

  Apeluję ponownie do wszystkich o zamieszczanie wyłącznie kulturalnych, wyważonych postów i przypominam, że osoby publikujące na forum ponoszą wyłączną odpowiedzialność za treści publikowane.

  Wolność słowa jest bezcenną zdobyczą, o którą nie tak dawno w naszym kraju wielu musiało walczyć narażając swoje życie. Cenzura, to koszmar komunistycznej przeszłości i oby nigdy nie powróciła, ale pamiętajmy, że wolność słowa wiąże się również z odpowiedzialnością za to co się mówi. Macie prawo odnosić się krytycznie, ale jednocześnie pamiętajcie o szacunku do innych osób.

  • Wprowadźmy więc zasadę, że koniec z anonimowymi komentarzami! Zamieszczane niech będą tylko te, których autorzy udostępnią publicznie przynajmniej swój adres e-mail. Będzie wiadomo, czy ktoś się podszywa, czy nie. Proszę o rozważenie tej propozycji, bo tak jak dotąd, to forum na tej stronie niczym nie różni się od forum ONET.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });