Czy jest szansa na wyciąg w Gminie Ochotnica Dolna? Relacja z momentami żenującego spotkania dot. wyciągu w Ochotnicy Górnej

Nasz Wójt Stanisław Jurkowski, który nie uczestniczył w spotkaniu dot. wyciągu w Ochotnicy Górnej (relacja z tego spotkania znajduje się w naszym serwisie) postanowił zorganizować swoje spotkanie dot. możliwości realizacji tego projektu. Ku zaskoczeniu wielu okazało się, że spotkanie nie miało na celu znalezienia sposobu na pomyślną realizację tego projektu, ale zupełnie coś innego… A co takiego? Zapraszam do oglądania i wyciągania wniosków na własną rękę. Zapraszam do komentowania i próby udzielenia odpowiedzi na pytanie: Czy w kontekście tego spotkania Ochotnica ma szansę na wyciąg czy nie?

94 komentarze

 1. Ze spotkania można wywnioskować, że jeśli nie będzie inwestora posiadającego kilkanaście „luźnych” milionów to raczej szans na wyciąg nie ma. Niestety Ochotnica nie ma szczęścia do inwestorów. Oczywiście inwestorzy są ale raczej tacy, którzy nie dysponują milionami, a raczej chcą milionów. Spotkanie pokazuje realia. Miałem okazję jeździć na nartach i we Włoszech, Austrii, a w tamtym roku udało mi się wyskoczyć na weekend do Andory (co nawiasem mówiąc, było zdecydowanie przepłacone :)). W rozmowach z tubylcami można się dowiedzieć, że właścicielami wyciągów i całej infrastruktury „wyciągowej” są potężne firmy, samorządy dbają o drogi, w najlepszych rozwiązaniach budują parkingi w pobliżu wyciągów. Rozwiązanie jakie jest proponowane przez Pana Królczyka wygląda tak jakby na siłę chciał zadłużyć gminę na grube miliony na długie lata czego nie jestem w stanie zrozumieć. Jedynym rozwiązaniem jest znalezienie bogatego inwestora, który ma pieniądze, a nie który nie ma pieniędzy tylko ich szuka.

  • Jestem bardzo ciekaw na jakiej podstawie wyciągnął Pan wnioski, że chcę zadłużyć gminę na miliony? 😉 Zwłaszcza, że wielokrotnie w moich wystąpieniach podkreślam, że gmina powinna wejść z małym udziałem w spółkę w dodatku mając zabezpieczanie w postaci ziemi. Po drugi to jak Pan ocenia w tym kontekście deccyzję gmin Czernichów, Szczawnica, Krynica i Zawoja, które wraz z Tatry Mountain Restorts założyły spółkę i walczyły o kupno prywatyzowanych Polskich Kolei Linowych – w tym trzech wyciągów? I wreszcie jak Pan ocenia decyzję gminy Poronin, Bukowina Tatrzańska, Zakopane oraz Kościelisko, które wraz z funduszem inwestycyjnym Mid Europa Partners założyły Spółkę Polskie Koleje Górskie S.A. i ostatecznie to one sprywatyzowały PKL? Jak rozumiem uważa Pan, że wszystkie te gminy się pomyliły?

   • Wydaje mi się, że wójt zagrał na dezinformację mieszkańców. Jego Koledzy przedstawili argumenty na starej zasadzie: „argument powtórzony 5 razy urasta do rangi prawdy” i wszystko.

  • Ochotnica nie ma szczęścia do inwestorów, bo Ochotnica zbyt sobie ceni to co ma i Ochotniczanie boją się, że ktoś zabierze im „sierp tatowy”, który ma ogromną wartość sentymentalną. Ja nie wiem, czy powinna powstać stacja narciarska ale na Boga coś powstać musi, bo jak mieszkańcy widzą swoją przyszłość?

 2. Panie Tadeuszu, zauważył Pan, że na nagraniu (2h 11 min.) Pan się pogubił? 🙂 Z tego co można stwierdzić, to inwestor potrzebuje spółki z samorządem by miał pewność że samorząd będzie działać na rzecz spółki. 🙂 Współpraca wyglądała trudno, jak będzie gmina w spółce to będzie wyglądać płynie 😀 O co w ogóle chodzi :D.

  • Czyli ty z góry zakładasz, że samorząd miałby działać niezgodnie z interesem spółki? Nie denerwuj się i pisz w języku polskim. Nie bądź zdruzgotany, tylko weź się do jakiejkolwiek roboty.

  • Do Zdruzgotanego: Przecież to banalnie proste tylko trzeba się trochę orientować w spółkach kapitałowych. Samorząd wchodząc do spółki zgodnie z prawem nie może działać na jej szkodę i to niezależnie od tego czy zmieni się Wójt czy nie. Po drugie jak samorząd będzie w spółce będzie mu zależało, aby się ona jak najlepiej rozwijała i generowała jak najwyższe zyski. Banalne prawda?

 3. Panie „Zduzgotany” Dlaczego pan sie tak przedstawia a nie poprostu jako Wojciech ?

 4. Zdzichu uważaj żebyś się czasem nie okocił bo marzec idzie…

 5. Pan Prezes z Jurgowa minął się trochę z prawdą:
  1. W zieleńcu jest tylko 1200 miejsc noclegowych …i jakoś im wystarczy
  http://zieleniec.pl/noclegi
  2. Byliśmy w Zieleńcu (27.01.) dwa dni. Mimo, ze jesteśmy mieszczuchami bez kondycji jeździliśmy codziennie po bite 4 godziny.
  3. W Zieleńcu po 16-tej była przerwa techniczna pół godziny – a potem znowu jazda do 22.00.

 6. Po raz kolejny proszę Pana Wójta, żeby zaprzestał protekcyjnego tonu w stosunku do Pana Andrzeja, który wypowiada się bardzo merytorycznie i już dawno wyszedł z podstawówki.

 7. Skoro według Pana Prezesa z Jurgowa wyciąg narciarski to TAAAAKI KŁOPOT – to dlaczego właściciel wyciągu z Białki tak ochoczo podchodzi do kupna tych terenów?????

  • Nie wiesz? To stary numer.
   Przychodzi jeden i mówi: dziadostwo, nic nie warte, nie rentowne, budynek do wyburzenia, słaby dojazd…itd. A potem drugi: ja to wezmę, ale za niższą cenę.
   Znam przykład zakładu cukierniczego, gdzie pani prezes za łapówkę wstrzymywała sprzedaż towaru, żeby wykazać, że nie ma popytu i zakład utonie jeżeli nie wykupi go inny zakład cukierniczy. A właściciel tego drugiego już zacierał łapki na ten łakomy kąsek. Skończyło się tym, że pracownicy (udziałowcy zakładu) pogonili panią prezes, zatrudnili prawdziwego menadżera i są w tej chwili na dużym plusie.

  • To był właściciel wyciągu z Krościenka, a pochodzi z Białki. PoSłuchaj uważnie.

   • Dobrze zrobię korektę:

    Skoro według Pana Prezesa z Jurgowa wyciąg narciarski to TAAAAKI KŁOPOT – to dlaczego właściciel wyciągu z Krościenka, pochodzący z Białki tak ochoczo podchodzi do kupna tych terenów?????

    Czy to jest istotna zmiana? Nie. Czy on był z Białki czy z innej miejscowości nie zmienia faktu, ze ochoczo podszedł do zakupu tych terenów.

    Twoja sugestia : „słuchaj uważnie” sugeruje, że jesteś nauczycielem, który za wszelką cenę próbuje wyhaczyć jakikolwiek błąd, żeby pokazać swoją wyższość.

 8. chyba pan Królczyk?

 9. Pani Bukałowa, dlaczego Pani tak sądzi?

 10. reaktywacja prawdy

  dlaczego sam siebie „dissujesz”???

 11. Najlepiej,niech banda kolesi klepie się po plecach i niech nikt ich o nic nie pyta. Bo przecież oni wiedzą co jest najlepsze. A przy głosowaniu, im mniej pytań, tym lepiej. Wtedy niema propagandy – jest za to cisza, służąca władzy. Społeczeństwo zaś czeka cicho i cierpliwie co łaskawa władza mu da, lub nie. A jeśli już da, to wtedy można hucznie odtrąbic, ile to się uczyniło dla ludzi!!!

  • No właśnie – dlaczego każdy „ekspert” rozpoczynał przemowę od słów: „Zostałem zaproszony, ale nie wiedziałem w jakim celu….” i wyciąga plik przygotowanych (spreparowanych?) danych….

 12. Wybór Pana Jurkowskiego na wójta to był w zasadzie strzał w kolano dla Ochotnicy. Dlaczego sabotuje on działania innych radnych?

 13. A jeszcze wracając do wylesiania to radni od Jurkowskiego już chodzili po wsi i rozpowszechniali dokładnie takie same informacje że jak mowa o wyciągu to całe lasy do okoła muszą być wycięte i że ludzie sie nie zgodzą … a ja sie pytam teraz po co niby wycinać las w miejscu gdzie nikt tam nawet nogi nie postawi naprzykład 100 metrów poza wyciągiem… tacy wielcy znawcy tylko działający na szkodę gminy to pupile Jurkowskiego ! Jakie bzdury opowiadają ludziom to świadczy tylko o nich i o Wójcie… wszystko co mówił pan z Jurgowa to wszystko było ustawione!

  • Popieram- to prawda. Nie trzeba wylesiać. W Zieleńcu jest tor prosty, ale wszyscy skręcają w lewo, żeby pojeździć między choinkami. Jest super, szczególnie w czasie jazdy nocnej 🙂

   • mam na myśli obszar wybiegający poza trasy wyciągu… tak mówili ze jak juz budowa wyciągu to ani jednego drzewa na całej górze ma nie być… paranoja jakaś , niech wycinają tam gdzie trzeba a nie całą góre jak to wielcy znawcy mówią

  • Straszą ludzi takimi szczegółami … nie chcą by gmina należała do spółki bo za wiele roboty by z tym mieli a oni tylko by chcieli przyjsc na sesje posiedzieć godzinke lub dwie jak to było przez ostatnie lata i zabrać dietę i po sprawie , a tutaj teraz się nie da… weszło nowe pokolenie wszystko chcą prowadzić dokładnie i ze szczegółami, nie ma tak łatwo jak sobie to ludzie Jurkowskiego wyobrażali . Tak ludzie Jurkowskiego właśnie chodzą po domach i straszą ludzi o tych lasach … Nawet w tylmanowej o tym głośno było .

 14. Teraz wszyscy widzą jak ta konferencja została zmanipulowana.

 15. mieszkaniec gminy

  Oglądałem całe to spotkanie w sprawie tego wyciągu i doszedłem do wniosku że wójt Jurkowski manipuluje tak jak robił to poprzedni wójt razem z tym kłamcą Urbaniakiem bo utrudniali budowę wyciągu a teraz robi to samo Jurkowski wraz ze swoimi radnymi pupilami . Trochę im utrudnia to że pan Królczyk nagrywa i widzą to wszyscy mieszkańcy. Zaprosił swoich kolegów , jeśli tak im tam w Jurgowie nie wychodzi na tym wyciągu to niech go przecież zlikwidują i będą mieli spokój ! Panie Wójcie Jurkowski … wstyd i hańba ! Panie Królczyk nie daj się tym pupilom! Popieramy Pana!

 16. Plowa pewnie dostał kiedyś jedynkę od Urbaniaka w szkole i do tej pory trzęsie portkami.

  • Znam wielu nauczycieli, którzy budują swój autorytet tylko na jedynkach :/

  • Ochotniczanin

   Czy Urbaniak wie przynajmniej co to „jedynka”? Z czego mógł Urbaniak dać jedynkę?

  • Ochotniczanin

   To, że Urbaniak jest nauczycielem, samo w sobie zakrawa na kpinę z systemu edukacji. Urbaniak to książkowy przykład „nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie nauczyciela”.

 17. Głosowałam na J. bo miałam nadzieję że będzie wspierał budowę wyciągów. TAK OBIECYWAŁ. Ale jasno widać że wójt, a tym bardziej gmina nie zrobi nic w sprawie wyciągów. Czuję się oszukana.
  Wg mnie wygląda to tak że wspierając budowę wójt i urzędnicy musieli by wziąć się do pracy, ale przecież lepiej sobie „rządzić” spokojnie. Mieszkańcy się kompletnie nie liczą.

 18. A co się wójt będzie wysilał….. pensję WYPASIONĄ i tak ma żenujące i żałosne :/

  • Ale przecież dlatego go wybraliśmy żeby pracował na rzecz mieszkańców, niech sobie zarabia 8 czy 10 tysięcy, ale niech coś robi do jasnej cholery. Jeżeli jest nawet 10 % szans na wyciąg wójt ma obowiązek się tym zająć!!! Mnie nie obchodzi kto zbuduje wyciąg sam pan P. czy z kimś innym, gmina ma obowiązek wspierać taką inicjatywę bo na ruchu przy wyciągu zarobią mieszkańcy. Co to ma być, prywatne przedsiębiorstwo pana J. ????
   Mineły już 3 miesiące władzy wójta i co? Czy ktoś w ogóle wie jakie są jego plany? Co zamierza? Na razie słyszałam tylko o podbieraniu cudzych pomysłów. Masz rację ŻENUJĄCE.

 19. Mieszkaniec Młynnego

  Moim zdaniem trzeba dać czas Panu Wójtowi, a nie już mówić że wyciąg nie powstanie. Kandecja trwa 4 lata jak nic nie powstanie w Ochotnicy to zmieni się Wójta. Moim zdaniem gmina powinna przygotować działki pod wyciąg, budować drogi, żeby był dojazd do wyciągów i powinna także włączyć sie w poszukiwanie inwestora. Jeden z Panów mówił żeby restauratorzy wsparli finansowo budowe wyciągów 🙂 Niestety ten Pani nie wiedział że w gminie są dwie restauracje. Miejmy nadziej że znajdą się inwestorzy z Ocotnicy. I będziemy kiedyś jeździć na wyciągach w Ochotnicy.

  • Nie zgadzam się absolutnie, działki są już przygotowane, roboty ziemne zrobione, potrzeba tylko minimalnych chęci i pomocy ze strony gminy. Wójt będzie promował pewnie budowę w innym miejscu, wiesz ile czasu będą trwały przygotowania? 4 lata, żeby przy następnych wyborach mógł obiecywać i chwalić się że wybuduje wyciąg jak go wybierzemy. Smutne…..

   • Mieszkaniec Młynnego

    Pani Izo jaką gmina powinna dać pomoc? Najlepiej powiedzieć żeby pomogła ale w jaki sposób??

    • Ze spotkania jasno wynika że gmina prowadziła do tej pory jedynie działania które inwestor każdorazowo musiał na niej wymuszać. Dodam że działania leżały tylko i wyłącznie w kompetencji gminy: zmiana planu przestrzennego czy budowa drogi. Działania gminy były opóźnione w stosunku do potrzeb i to nawet kilka lat. Sądzę że niewielki udział gminy -w proponowanej przez inwestora spółce- zapewnił by sprawniejszą obsługę inwestycji i zmusił samorząd do konkretnych działań. Takie zdanie padło zresztą na spotkaniu, większą siłę przebicia poprzez gąszcz pozwoleń i prawne przygotowanie ma samorząd dysponujący potencjałem kadrowym i doświadczeniem.
     Od razu dodam -do przeciwników takiego rozwiązania- że budowa wyciągu to nie tylko interes inwestora czy nawet spółki. Gmina pomagając w realizacji tego przedsięwzięcia wpływa bezpośrednio na polepszenie warunków życia mieszkańców, nowe miejsca pracy (nie tylko obsługi wyciągu) przy obsłudze turystów itp. Gmina ma obowiązek prowadzić takie działania, i jest to jeden z jej głównych priorytetów (tak jak zresztą oświata, ochrona zdrowia, zapewnienie transportu publicznego czy budowa kanalizacji i wodociągów.

     • Mieszkaniec Młynnego

      Może i Pani ma racje. Ale z tego co widzę gmina nie chce się angażować.

 20. czy ktoś wie w jakim trybie można zwołać referendum o odwołanie wójta?
  poradcie coś ludzie i nie dajmy sobie bo nie mam zamiaru czekać kolejne 4 lata i patrzeć na to znowu
  mielismy jednego dziada 16 lat i teraz mamy 2ch już i obaj nas będą zwodzić tymi samymi sposobami
  LUDZIE OBUDZCIE SIĘ nas na więcej stać

  • Ochotniczanin

   Trzeba to jak najszybciej sprawdzić i rozpocząć procedurę usunięcia wójta Jurkowskiego ze stanowiska.

   Są różne możliwości.

   „Rada gminy realizuje swoje prawo do odwołania wójta, poprzez podjęcie uchwały o przeprowadzeniu referendum. Rada może podjąć taką uchwałę, gdy nie udzieli wójtowi absolutorium z wykonania budżetu gminy lub z przyczyn innych niż nieudzielenie absolutorium.

   Nieudzielanie przez radę gminy organowi wykonawczemu absolutorium, po upływie 9 miesięcy od dnia wyboru wójta i nie później niż na 9 miesięcy przed zakończeniem kadencji jest równoznaczne z wykonaniem przez radę gminy inicjatywy w sprawie odwołania go w trybie referendum.

   Rada gminy podejmuje uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia podjęcia uchwały w sprawie nieudzielenia wójtowi absolutorium oraz po wysłuchaniu opinii regionalnej izby obrachunkowej, a także po złożeniu wyjaśnień przez wójta.

   Rada podejmuje uchwałę bezwzględną większością głosów ustawowego składu , w głosowaniu imiennym.

   Wynik referendum nie odnosi żadnych skutków w stosunku do rady gminy, która je zainicjowała.

   Rada gminy może także podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z przyczyny innej niż nieudzielenie wójtowi absolutorium. Ustawodawca jednak nie określił tych przyczyn.

   Jedynym warunkiem rozpoczęcia tej procedury jest pisemny oraz uzasadniony wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady. Wniosek powinien być zaopiniowany przez komisję rewizyjną.

   Uchwałę o przeprowadzeniu referendum w tym przypadku rada podejmuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu imiennym; nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

   Rada powinna liczyć się z tym, że jeżeli w referendum więcej niż połowa ważnych głosów zostanie oddana przeciw wnioskowi, wówczas nastąpi przedterminowe zakończenie kadencji rady, która wystąpiła z wnioskiem.
   Odwołanie na wniosek wyborców

   Z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta mogą wystąpić również mieszkańcy gminy.

   Inicjatorem może być:

   grupa pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy,

   statutowa struktura terenowa partii politycznej działająca w danej gminy,

   organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.

   Inicjatorzy referendum powiadamiają pisemnie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą ludową wójta oraz komisarza wyborczego i w terminie 60 dni od powiadomienia zbierają podpisy wyborców ją popierających.”

 21. KONOPKA na poczatku swego urzedowania sprzedal gminne dzialki w Gorkach w TYLMANOWEJ a tym samym zablokowal najlepsza lokalizacje i najtansza na powstanie wyciagu , chociaz zebranie wiejskie w tym czasie sprzeciwialo sie takim dzialaniom , dlatego zapraszanie tego pana na tego typu spotkania to farsa , to czlowiek od zwirow i betonow ,

 22. majk kumpel ich obu

  Niektórzy tu piszący albo celowo wprowadzają w błąd albo mają tak ograniczone myślenie, że aż boli. Z tego co wysłuchałem gmina wspierała budowę wyciągu przez szereg lat, tylko Pan Pólkowski okazał się pechowym Inwestorem dla nas. To tak jakby prywatna firma zatrudniająca ludzi przyszła do gminy i powiedziała „dajcie mi kasę bo upadam a jestem przedsiębiorcom i upaść nie mogę”
  Gmina przygotowała 5 miejsc pod budowę wyciągu /jest w prezentacji/ i w każdym z tych miejsc jest identyczny stan budowlany. Nie rozumiem dlaczego Królczyk tak usilnie chce wpędzić nas w biedę, gmina nie wybuduje nam wyciągu!!! Ja mam propozycje: niech gmina wybuduje hotele i restauracje w naszej gminie bo to zwiększy ruch turystyczny i wszyscy zarobimy… Ale baranie myślenie… Królczyk jest przedsiębiorcą mającym firmy na wyspach i w Polsce, aktualnie jest około pół miliona do tyłu- dług /dane z oświadczenie majątkowe na stronie gminy/ ale jak gmina pomoże to razem z Pólkowskim jakoś wyjdą na prosto. Pomożecie?

  • Ochotniczanin

   Gdybyś chociaż arytmetykę znał, to byłoby nieźle.

  • No to już jest szczyt manipulacji!!!! Zapewne Pan Wójt osobiście zasiadł do komputera :/ Przecież Pan Królczyk tłumaczył jak krowie na rowie, że udział gminy potrzebny jest NIE do sponsorowania TYLKO!!!!! do stworzenia spółki, która będzie miała osobowość prawną!!!!
   Dzięki takiej spółce łatwiej byłoby o fundusze unijne.
   Jak można napisać, że lepiej budować hotele i myśleć, że internauci nie zorientują się o kogo chodzi.

   Druga sprawa: rzeczywiście w oświadczeniu Pana Królczyka widnieje zapis o zobowiązaniach pieniężnych na kwotę 500 tys. Ale powyżej są jego dochody i wartości nieruchomości. Jeżeli ktoś kwotę zobowiązań na tle dochodów postrzega jako dług to się KOMPROMITUJE! Radzę dokształcić się z ekonomii.

   „Dług w pojęciu ekonomicznym oznacza NIESPEŁNIONY obowiązek pewnego świadczenia przez dłużnika na rzecz wierzyciela.” Musiało by nastąpić zaleganie ze spłatami rat.
   Ogólny bilans dochodów w tym wypadku jest dodatni.
   Myślę Majk, że siejesz ferment, bo wydaje Ci się, że społeczeństwo jest bezrozumne – albo jeszcze nie skończyłeś gimnazjum.

 23. Jesteśmy razem z bratem w Angli. Miałem nadzieję że za zaoszczedzone pieniądze rozwiemy u nas jakąś działalność związaną z turystyką. Teraz widzę żę to tylko mażenia. Chyba że wypożyczalnia czepków przy basenie który jak słyszałem ma wójt budować. Na szczęście nie płacę podatków w polsce, więc nie jest mi żal że idą na utrzymanie takiej władzy jaku nas w gminie. Może kiedyś na starość postawię jakiś mały domek w „skansenie Ochotnica” 🙂 Ale kanalizacja i chodniki będą… żal dupę ściska….

 24. W 100% zgadzam się z Izą. Szanowny Mieszkańcu Młynnego, Jak długo jeszcze mamy czekać? Wszyscy są zgodni, że jesteśmy daleko w tyle za całą Polską (nawet). Nas po prostu nie ma!!! I Ty chcesz czekać?! Na co lub kogo??? Wójt wręcz MUSI ruszyć tyłek ze stołka, wraz z całą radą, a nie wchodzić w jałowe, nikomu niepotrzebne spory!!!Te 3 miesiące urzędowania powinny w zupełności wystarczyć na zapoznanie się z sytuacją w gminie, tym bardziej,że jest przecież asystent. Jeśli nic nie wyjdzie z tej inwestycji teraz, to jeszcze bardziej wszyscy „odjadą” Ochotnicy. Po 4 latach „nic nierobienia” to taką osobą powinna zająć się pewna instytucja, a Ty Mieszkaniec Młynnego mówisz o zmianie wójta? Co za wyrozumiałość! Brawo! Startując na wójta, ma chyba świadomość pracy jaka Go czeka? Czy szedł tylko i wyłącznie po mamonę?

 25. Tadek dlaczego nie pokazujesz wszystkich komentarzy ten o twojej przedsiębiorczości jakoś wcielo ?? A może po prostu wstydziłam sie swojej przedsiębiorczości z pół milionowym długiem to średnio wyglada / dane z oświadczenia majątkowego / Mamisz ludzi, klocisz społeczeństwo, myślałeś ze sie dogadasz z Polkowski i trochę zarobisz a wiesz jaka jest prawda nawet on na końcu by Cie zrobił w jajo tak jak zrobił swojego wspólnika pana S. Tadek nie szkodz Ochotnicy

  • Ochotniczanin

   W jakim języku ty piszesz? Kłamiesz prawie jak ruski troll! Ten komentarz jest ciut wyżej. Cóż, skoro chce się uprawiać Gobbelsowską propagandę, to trzeba kłamstwo powtórzyć wiele razy!!!

  • Kończ Waść – wstydu SOBIE oszczędź. Albo Waćpanno, bo Twoja retoryka rodem z Reaktywacji Propagandy.

   „Propaganda (od łac. propagare – rozszerzać, rozciągać, krzewić) – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości lub jednostki, polegające na MANIPULACJI intelektualnej i emocjonalnej (czasem z użyciem jednostronnych, etycznie niewłaściwych lub nawet całkowicie FAŁSZYWYCH argumentów).
   Gdy propaganda zmierza do upowszechnienia trwałych postaw społecznych, poprzez narzucenie lub zmuszenie odbiorców do przyjęcia określonych treści, wtedy stanowi jeden z elementów indoktrynacji.”

 26. Potwierdzam! Osobiście słyszałem już od kilku osób chęć zakupienia używanego wyciągu przez gminę jeszcze przed tym spotkaniem. Niestety ale to spotkanie było ustawione… Samorząd Jurkowskiego niby chce wyciągu a tak naprawdę robi wszystko żeby wyciąg nie powstał… Miejmy nadzieję że nie wszyscy radni od Jurkowskiego mają na oczach klapki i zrobią jakiś ruch w tym kierunku .

 27. jak ktoś zgłaszał z was o przekształcenie działki na budowlaną to wiecie ile się czeka się
  wiec który inwestor by tyle wytrzymał czekania a z tego co wiem wspólnik wykupił ziemi masę i się nie doczekał do tej pory na przekształcenie

 28. cos jest na rzeczy bo w tych gorkach w tylmanowej to hektar pola kupili goscie z krakowa musieli miec zloty nr tel do wojta albo do waznego urzednika w gminie /

 29. szukacz.pl-OCHOTNICA

  dobra wiemy co z Panem Królczykiem co do majątku z oświadczenia i wychodzi na To że te kilkaset tysięcy złotych to raczej z firm a nie z renty mamy a dlaczego nie znalazłem oświadczenia Pana Wójta Jurkowskiego w bipie -czy to zgodne z prawem czy ktoś coś ukrywa bo nie rozumie tego?

  • Tak- dało się to zauważyć. Brakuje oświadczenia wójta, któremu się wydaje, ze może manipulować ludźmi jak dziećmi w szkole.

  • Ochotniczanin

   Ma jeszcze czas.
   „Oświadczenia dotyczą majątku odrębnego i majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego składane są co roku do dnia 30 kwietnia.”

   • wtajemniczony

    Jest jednak trochę inaczej niż napisałeś. Zarówno radni jak i wójt pierwsze oświadczenie mają obowiązek złożyć do 30 dni od zaprzysiężenia – w tym przypadku do 30 grudnia. Stan majątkowy ma być podany na dzień zaprzysiężenia – w tym przypadku 1 grudnia. Radni jak widać złożyli takie oświadczenia i są opublikowane a oświadczenia wójta nie ma. Rzeczywiście dziwnie to wygląda.

    • Jeśli ktoś by dokładnie prześledził ilość oświadczeń to okaże się że w gminie mamy 14-tu radnych. Brak oświadczenia pana przewodniczącego Franczyka. Czyli brakuje nam już dwóch oświadczeń, ciekawe dlaczego…

 30. w gminie jest kilka osob ktore powinny opalac sie kratke .jest tez taki ktory nie musial a dalej chce ,jesli opozycja chce konkretOw to prosze o kontakt i w urzedzie zrobi sie troche luzniej .

 31. Mieszkaniec Gorcowego

  Ciekawy jestem kiedy pojedzie Wójt z kolesiami radnymi do Brukseli za nagrodę że są przeciwni mieszkańcom, tak jak robił to Donald T.

 32. Pytanie do Pana Tadeusza lub któregokolwiek radnego . Jak to dalej jest z tym przekształcaniem terenów pod wyciąg ? Działacie coś w tej sprawie? Podobno z tego co Pan mówił to Ci Słowacy co chcieli inwestować w ochotnicy tylko zrezygnowali bo tereny nie były przekształcone? Czy działacie już coś w tej sprawie żeby przekształcać te tereny? Żeby potem w razie gdy pojawi się wielki inwestor znów nie rozbiło się o nie przekształcone tereny? Wiadomo że na przekształcenie trzeba troche poczekać więc warto się odrazu za to zabrać skoro chcemy by powoli te wyciągi jakoś ruszały w ochotnicy. ?

  • Witam, Tak działamy w tej sprawie. Nasz program wyborczy był przemyślany i zakładał nie tylko obietnice zrobienia wszystkiego, aby wyciągi powstały, ale również stworzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego, aby były możliwe szybkie i całościowe przekształcenia działek nie tylko związanych z wyciągami, lecz również budową domów. Złożyliśmy poprawkę do budżetu gminy (projekt budżetu tego nie uwzględniał), aby wydzielić już w 2015 r środki na nowy plan zagospodarowania przestrzennego z podziałem na 3 wsie. Nie chcemy, aby problemy, w którejś ze wsi zablokowały plan dla drugiej wsi. W pierwszym etapie ma być rozpoczęty nowy plan zagospodarowania dla Ochotnicy Górnej. Wspomogą to również pieniądze sołectwa. Na ostatniej sesji zgłosiliśmy interpelację z zapytaniem jaki Wójt przewiduje kalendarz rozpoczęcia prac nad nowym planem. Czekamy na odpowiedź. Nawet zdarzyliśmy się już zorientować którzy specjaliści są profesjonalni, znają Ochotncę i mogą przygotować szybko i sprawnie nowy plan zagospodarowania.

 33. z tego co wiem ten 2gi wspólnik co wykupił kilka krotnie więcej terenu od Pulkowskiego prawie 5 lat temu i miał grubszą kasę do zainwestowania w wyciąg nie doczekał się do tej pory przekształcenia tych swoich terenów i zwinoł się bo ile można czekać OT CAŁA PRAWDA o wyciągu w Górnej
  był inwestor to się go traktuje jak robactwo, jeszcze musi upłynąć dużo wody w potoku Ochotnickim zanim się doczekamy dobrego gospodaz który będzie się umiał zająć inwestorem

  • Mieszkańcy też czekają na przekształcenia już dłuuuuuuuuugo. Czy w tej sprawie też już coś wiadomo?

   • Ostatnio przyjechał Pan Bucior i obiecał, że do końca sierpnia zakończy przekształcenia… My (nasz klub) zgłosił poprawkę do budżetu i będzie nowy plan zagospodarowania dla całej gminy z podziałem na sołectwa…

 34. a co z tymi 2gimi oświadczeniami bo się różnie mówi , też radni i wójt składają

 35. Panie Królczyk, proszę sobie siłę rozłożyć na kolejne lata pełnienia funkcji radnego. Zauważyłam również, że OCHOTNICA TV jest bardzo stronnicza.

  • Nie może być mowy o stronniczości Ochtonica.TV, ponieważ publikowany materiał filmowy jest nieprzetworzony:) Publikuję relacje ze wszystkich spotkań i sesji w skali 1:1. Wycinam tylko przerwy, które w dodatku są oznaczone. Jestem za wolnością słowa, więc nie blokuję na formum ochotnica.tv żadnych komentarzy – nawet tych, które bez pardonu uderzają we mnie i z powodzeniem mogłyby skutkować pozwem sądowym. Do tej pory zablokowałem tylko dwa komentarze. W jednym był wulgaryzm pod adresem drugiej osoby a w drugim zarzut wzbogacenia się na nieszczęściu ludzi podczas II WOjny Światowej.
   Jedynym elementem, na który mam wpływ są opisy publikowanego materiału. One są moim subiektywnym (jak ktoś woli stronnicznym) opisem tego co zarejestrowały kamery. Ale do prawdy każdy może zobaczyć pełen materiał i ocenić czy moje opisy są stronnicze czy nie. Co do rozkładu sił, to pracuję tyle ile mogę i jeśli nie będę dawał rady zrezygnuję. Samorząd dlatego pochłania mi tak dużo czasu, że przeforsowanie nawet oczywistych inicjatywy jak nowy plan zagospodarowania przestrzenengo, wyciag, czy remont szkoły na Młynnym musi być okupiony walką, bo opór materii w naszej gminie jest ogromny.

  • Ochotniczanin

   To pewnie będąc na sesji też można słyszeć „stronniczo”? Komentarze mogą być stronnicze, ale na stronie jest nagranie z sesji i ono stronnicze być nie może, bo przedstawia całą sesję!

 36. Dotychczasowa Wasza działalność to niestety z dużej chmury mały deszcz,a my Wasi wyborcy czekamy cierpliwie na konkrety !

  • Biorąc pod uwagę fakt, że mamy mniejszość w radzie, mniejszość we wszystkich komisjach rady i ani jeden przewodniczący rady nie wywodzi się z nas, to nawet mżawka byłaby nie lada osiągnięciem a co dopiero mały deszcz 😉 Wszystkie istotne zmiany w budżecie są naszym dziełem – nie mówiąc już o walce jaką trzeba było stoczyć, aby w ogóle można było zmieniać budżet. Przełomowym osiągnięciem jest przeforsowanie nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nasze naciski w kwestii transportu przynoszą efekty -a to jeszcze nie koniec naszych starań w tym zakresie, bo jeszcze nie wszystko w transporcie działa tak jak powinno. Po prostu konsekwentnie realizujemy nasz program. I prosimy o wsparcie 🙂

  • Bystro i nawet nie wiesz JAK WIELKIM krokiem milowym jest dla mnie przeforsowanie planu zagospodarowania przestrzennego. TYLE lat oczekiwania…. Byliśmy o krok od rezygnacji….

 37. Mój mąż przyjeżdża z pracy tylko na soboty cały tydzień ciężko pracuje na budowie i głosując na Was liczyłam na lepszą przyszłość już nie dla nas ale dla dzieci,ale kiedy słyszę o planach budowy wież to już nic nie rozumiem więc proszę mi wytłumaczyć jakim cudem dzięki wieży na Gorcu w Ochotnicy powstaną miejsca pracy.

  • Myślę, że prędzej dzięki wyciągowi narciarskiemu. To byłoby koło zamachowe dla całej gospodarki Ochotnicy. Też ubolewam na tym jak wielu mężów wyjeżdża :((((((

   • Co do wyciągu, to na ostatniej sesji wymusiliśmy (niestety znów musiałem użyć tego słowa) udzielnie odpowiedzi na interpelacje związane z sławnym spotkaniem dot. wyciągu zorganizowanym przez Wójta w dniu 25 lutego br. Wywiązała się ciekawa dyskusja i padły konkretne deklaracje… :)) zapraszam do obejrzenia 🙂

  • Dzisiaj zostanie zamieszczone nagranie z ostatniej sesji, na której wyraźnie mówimy o całym projekcie Enklawa i o wieżach – proszę się zapoznać z nagraniem. Chcieliśmy zaproponować obciecie tego projektu o wieże, ale Kazimierz Konopka odpowiedział, że już nie można, bo dokumentacje przesłano i że nasze działanie może doprowadzić do upadku całego projektu… Obecna włądza ZA WSZELKĄ CENĘ chce realizować ten projekt – wiec bierze też za to odpowiedzialność. Projekt Enklawa został podrzucony jak zgniłe jajo tej Radzie przed która jak się okazuje ukrywano pisma, które krytycznie oceniały projekt. Rada miała tylko jedną sesje, na której mogła się zapoznać z projektem. Mnie nie musi Pani przekonywać do tego, że wieże są nonsensem – zwłaszcza w takiej ilości. Byłem zwolennikiem co najwyżej wybudowania jednej wieży na Lubaniu ew. drugiej na Magórkach. Odbyłem wiele spotkań z radnymi na ten temat i ustaliliśmy, że najpierw tniemy żwirowanie tras rowerowych a potem wieże. Żwirowanie ucieliśmy, co potaniło projekt o ok. 2,5 miliona. Co do wież jesteśmy w mniejszości… prosze nas zrozumieć – w demokracji nie rządzi mądrość tylko większość a my w tej Radzie jesteśmy w mniejszości… Jedyne co mogliśmy zrobić w tym kontekście, to zadbać o to, aby jeśli już ma ten projekt być realizowany w tej wersji żeby był zrobiony jak najlepiej, dlatego na nasz wniosek Pan dr Krzysztof Wielgus z Politechniki Krakowskiej pilnuje i to za darmo, aby projekty miały ręce i nogi. Na ostatniej sesji wymogliśmy, aby odbyło się również spotkanie z przedstawicielami PTTK i aby łączyć ich do projektu – mam nadzieję zadbają o to, aby trasy rowerowe i szlaki były zrobione sensownie.

 38. Może gdyby kilkanaście lub kilka lat temu ktoś głośno domagał się konkretnych działań historia Ochotnicy potoczyła by się inaczej i dziś nie my wyjeżdżali byśmy za pracą ,dodam za bardzo ciężką pracą a do nas po pracę by przyjeżdżano. Niestety kolejne pomysły doprowadziły do tego że mamy piękną wieś ze wspaniałymi szkołami ogromnymi remizami , pięknie zagospodarowanym centrum z amfiteatrem tylko pracy w niej nie ma.Zapomniano że nie da się żyć w miejscu gdzie nie ma pracy .Dlatego proszę nas zrozumieć ,kiedy widzimy kolejnych sąsiadów wyjeżdżających całymi rodzinami i my zastanawiamy się czy to nie ten czas żeby się spakować .

 39. [three_fifth]Rozumiem Cię bardzo dobrze, bo sam jestem tym, który mimo że chciał mieszkać w Ochotnicy musiał zostać w Krakowie. Zrobiliśmy tę mała rewolucję w samorządzie i dale ją robimy dlatego że widzimy jak nasza gmina się stacza od co najmniej 15 lat. Wiemy również jak zakłamany był nasz samorząd i każde kolejne kłamstwo, które wychodzi na jaw jest dla nas koleją motywacją do działania. Niestety mieszkańcy przez 15 lat wybierali tak jak wybierali i nawet w ostatnich wyborach mimo że była już alternatywa wybrali w większości „stare klimaty” i stare układy. Robimy co możemy, ale wszedzie mamy mniejszość i musimy się baarrdzo napracować, aby był jakiś efekt. Niemniej działamy i działać będziemy!

 40. Ochotniczanin

  Dlaczego nagranie z ostatniej sesji nie zostało zamieszczone na tej stronie?

 41. Zaraz będzie. Po prostu nikt w Ochotnca.tv nie pracuje na etacie… musze godzić wszystkie obowiązki i role

 42. Słowem proszę o wyrozumiałość…

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });