Zebranie Wiejskie w Ochotnicy Górnej 18 IX 2016

Ostatnie zebranie wiejskie w Ochotnicy Górnej można by nazwać „zebraniem prawdy”. Wiele kłamstw wypowiedzianych na poprzednim zebraniu zostało obalonych. Zebranie  przebiegało spokojnie, gdyż tym razem zwolennicy wójta nie burzyli obrad i nie przerywali wystąpień innych. Nie zabrakło jednak trudnych pytań do Wójta.

Radni dowiedli przed mieszkańcami, że przeznaczenie pieniędzy na koncepcje poszerzenia dróg i infrastruktury turystycznej tzw. dolin kuligowych było słuszne a zarzuty Wójta okazały się bezpodstawne. (Przypomnijmy, że na poprzednim zebraniu wiejskim w dniu 13 marca 2016 r. Wójt zaatakował radnych twierdząc, że przeznaczanie pieniędzy na koncepcje nie ma sensu i jest marnowaniem pieniędzy.Wójt chciał, aby zebranie wiejskie przegłosowało wniosek o zmianie przeznaczenia pieniędzy, jednak ostatecznie przegrał głosowanie.)

Podczas zebrania radni przedstawili konkretne programy unijne, z których Wójt mógł pozyskać pieniądze na remonty dróg gminnych i na infrastrukturę turystyczną i wykazali, że koncepcje były do tego niezbędne. Radni pytali otwarcie dlaczego  Wójt 13 marca na zebraniu wiejskim stwierdził, że z całą pewnością nie będzie środków unijnych na remonty dróg gminnych a zaledwie dwa tygodnie później Urząd Marszałkowski w Krakowie rozpoczął nabór wniosków właśnie na remonty dróg gminnych?  Radni ujawnili też, że Wójt nie złożył wniosku na remont drogi w os. Jamne mimo danego słowa radnym,  ponieważ nie zdążył przygotować koniecznej dokumentacji, w tym właśnie koncepcji przestrzennej z programem funkcjonalnym dla drogi w os. Jamne.

Radny Tadeusz Królczyk zwrócił się do Wójta słowami „wypadałoby przynajmniej powiedzieć słowo przepraszam pod adresem radnych”, ale Wójt nie zareagował na tę syugestię.

Mieszkańcy pytali też o przyczyny niezamontowania do tej pory oświetlenia mimo, że pieniądze czekają od 2015 r. (Przypomnijmy, że radni przeznaczyli prawie 150 tyś. na montaż lamp w całym sołectwie z czego znaczną cześć środków jeszcze w 2015 r.). Wreszcie padło pytanie o przyczyny zwłoki w przekazywaniu zadań do realizacji. Radni pytali jak to możliwe, że proste zadania uchwalone w styczniu przekazywane są do realizacji dopiero w czerwcu lipcu? Podawali przykład  zadania dot. regulacji prawa  własności dróg, na którą przeznaczyli 100 tyś. Dokumentacja została zlecona dopiero w czerwcu i lipcu i wg umowy będzie gotowa dopiero na 30 listopada a na spotkania z mieszkańcami i regulacje dróg zostanie tylko grudzień.  Padły wniosku i apele, aby tego rodzaju paradoksy wyeliminować w przyszłości.

 

13 komentarzy

 1. Czy wójt sie słyszy co mówi? Jak nie wie co mówi to niech se obejrzy nagranie i sam sie posłucha. Podaj sie pan do dymisji razem z Urbaniakami i szefową kampanii wyborczej, wstydu oszczędź!

 2. Andrzej R kiedy ty przestaniesz tak nienawidzić kiedy w koncu wyborcy Twoi zrozumieją
  że jesteś takim duchem niepokornym który jak sie gdzieś pojawi to sieje zamęt że to nie inni lecz TY
  nie nadajesz się do tej roli albo miej honor i odejdz zejdż z tej sceny politycznej wtedy
  zapanuje jakaś normalnosc słuchając twojego bełkotu bezsensu to mam dość albo przynajmniej ogranicz swoje
  żenujące wystąpienia ktore tak naprawde nie przynoszą nic ; wstydu nie masz atakujac tak Wójta czy też
  P Urbaniakow . tak naprawde to robisz sobie kampanie przed wyborcza na przyszłe wybory ale
  mam nadzieje ze ludzie to zrozumieja jakim jesteś charakterem [ czarnym charakterem]

  • Bardzo nielogicznie się wypowiadasz. Skoro ludzie nie popierają Rungera, to na czym miałaby polegać ta kampania wyborcza. Wezwij wójta do odejścia, jeżeli ty masz jaja a wójt honor, to może się uda.

  • Czy wójt to jakiś Twój bóg, guru czy inny Mahomet? A może to ty sam, „panie” Jurkowski piszesz o sobie per Wójt wielką literą? To nawet do ciebie podobne, bo masz o sobie tak wybujałe mniemanie jakbyś był przynajmniej panem wszystkich Ochotniczan.
   A propos – Mówi się – Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. A nie „Tak krawiec staje, …” Myślałem, że dla człowieka po „studiach” to oczywiste…

 3. ja tylko stwierdzam fakty słuchając jego wypowiedzi sa nie logiczne i nie żeczowe , posłuchaj go a zmienisz
  zdanie chyba że jesteś nim , te wybory wygrał ale następne mam nadzieje że nie
  bo tylko wstyd przynosii

 4. Ale bajer to ZEbranie ,nie ma co!!!!!

 5. Wójt tak najeżdżał na radnego Królczyka i Rungera o te koncepcje i co? mieli rację! wniosków nie złożyła gmina
  pieniądze unijne na remonty dróg w Jamnym, Jaszczym przepadły i tak gospodarz zadbał!!! jak mu o tym
  przypomniano to udał że nie słyszy drań jeden tylko żle o nich mówić to umie, jacy nie pokorni wobec niego.
  A tu wyszło że on przegapił pewnie nie umiał napisać i się wystarać.

 6. Panie sołtysie Maciąga nie uważa Pan, że koszule powinno się zapiąć wyżej, a nie rozpinać? To tylko świadczy o Pańskim szacunku do ludzi którzy Pana wybrali. Nie mówiąc już o krawacie i garniturze. Niech Pan bierze przykład z Królczyka on jakoś zawsze potrafi się elegancko ubrać.

 7. I niech Pan Panie Sołtysie na przyszłość nauczy się na pamięć Imiona i Nazwiska gości przybyłych nie ma ich dużo. A nie jąka się i czyta z kartki.

 8. Doczepiła się jak rzep psiego ogona. Na siebie popatrz. Tobie nie musi się podobać. Popatrz na Rungera w starym dresie z kapturem – Radny. :-(((

 9. Pan sołtys z O.Górnej to w porządku człowiek, doczepiłaś się ubioru popatrz i pomyśl o sobie modnisiu zakichana!!

Napisz odpowiedź

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });