Zebranie Wiejskie w Ochotnicy Górnej 17 września 2017 r.

Nagranie Zebrania Wiejskiego w Ochotnicy Górnej 17 września 2017 r.
 
Zebranie Wiejskie w Ochotnicy Górnej w dniu 17 września 2017 r. miało na celu przegłosowanie uchwały o przeznaczeniu funduszu sołeckiego i wybór radnych sołeckich w trzech okręgach. (Wyjaśniamy, że w tych okręgach nie zgłosił się nikt podczas kontrowersyjnych wyborów do rady sołeckiej , które odbyły się w dniu 9 lipca na zebraniu wiejskim bez wymaganego kworum.) W pierwszej rurze nie zebrało się wymagane 68 osób, dlatego zebranie odbyło się w drugiej turze gdzie próg wynosi 34 osoby. Obrady w pierwszej części przebiegały w spokojnej atmosferze, choć przy dużej aktywności mieszkańców i dyskusji nad funduszem sołeckim.
Natomiast w punkcie dyskusja i wolne wnioski nie zabrakło trudnych pytań do Wójta o realizację zadań w Ochotnicy Górnej – w tym chodniki i regulację dróg.
Pojawił się też temat legalności wyborów do rady sołeckiej na poprzednim zebraniu wiejskim, na który przedstawiciele władz zareagowali bardzo nerwowo przerywając wypowiedzi z sali na ten temat. Na zarzuty, że poprzednie zebranie wiejskie nie było ogłoszone w kościele a radni zostali wybrani bez wymaganego kworum Przewodniczący Rady Franciszek Ziemianek i Wójt przekonywali, że zebranie wiejskie było ogłoszone w kościele a do wyborów Rady Sołeckiej nie jest wymagane kworum. Radni gminni ripostowali, że „nawet za komuny nikt nie odważył się przeprowadzić wyborów do rady sołeckiej bez kworum”. Można było zaobserwować też wzmożona aktywność byłych radnych gminnych z Ochotnicy Górnej co może wskazywać, że powoli wchodzimy w czas kampanii. Do kolejnych wyborów Wójta i Rady Gminy pozostał rok.

W głosowaniu zostali wybrani następujący radni sołeccy:

 • Stanisław Groń Okręg I : Posadowskie, Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory,
 • Władysław Czajka Okręg II : Marciny, Gronie, Gabrysie, Majdówka,
 • Żaden z kandydatów nie zgłosił się w okręgu VII: Stasichy, Białówka, Czepiele, Mostkowe,

52 komentarze

 1. Panie Tadeusz bardzo dziękujemy za udostępnione nagranie z zebrania wiejskiego w Ochotnicy Górnej

 2. Dziękuję p.Staszkowi za wyjaśnienie dot.telefonii. Co do aktywnosci radnych to byli aktywni ale zupełnie nieprzekonujacy. Mam wrażenie że się wypalili. Brak pomysłu na cokolwiek. Wójt jak to wójt robi co może i dzięki mu za to

  • Staszek tak się zna na telefonii komórkowej jak na maszynach dziewiarskich. Widać, że chłopina chciałby zaistnieć a nie ma pojęcia o czym mówi. „Człowiek może udawać inteligenta ale inteligencję trzeba mieć wrodzoną”. Niech zrobi „piramidkę” będzie „mądrzejszy”.

 3. zniesmaczonywidz

  to zebranie wiejskie czy kolejna ustawka??? całe rodziny poprzychodziły!!! Pan wójt i jego żona i córka i jego syn, Pani dyrektor szkoły i jej maż i jej matka i jej ojciec, pracownik szkolnego schroniska na Ustrzyku i jego żona i córka. To sa kpiny z demokracji!!!

 4. Rozumiem opozycja na dzień dzisiejszy na zebraniu jest w zdecydowanej mniejszości i nie ma szans wyartykułować swoich racji, ale macie to forum na które codziennie wchodzi setki mieszkańców dlaczego nie staracie się tutaj przedstawić swojego stanowiska w kluczowych dla Ochotnicy sprawach.

 5. Droga w Jamnym jest straszna, dlaczego nie jest naprawiana?

 6. Zrobić sztuczny tłum to najważniejsze dla wójta patrzcie ile ludzi jest na zebraniu całe moje rodziny poprzychodziły, czy na konkurencyjnej imprezie którą robił na Skwerku 12 sierpnia w Górnej wtedy dowieźli gości z pensjonatu od syna szwagierki ile dzieci turystów kręci się na fotografi….on tak umie rządzić i pod jego wpływem a nawet rozkaz mamy taką demokrację jakiej jeszcze za żadnego wójta nie było to żenująca prawda

 7. Królczyk jesteś żałosny, że wypominasz Dyrektorce, że przychodzi na zebranie z mężem a Pracownik schroniska z córką. Ale, że Twój brat proboszcz ze Szczawy Leon potrafił się na wybory przemeldować do Ochotnicy tylko po to, żeby na Ciebie zagłosować to już czysta kpina z demokracji. Dajże chłopie już święty spokój temu Wójtowi bo naprawdę chłopina robi co może a ty tylko bez przerwy ryjesz i ryjesz…

 8. Królczyk jesteś żałosny, że wypominasz Dyrektorce, że przychodzi na zebranie z mężem a Pracownik schroniska z córką. Ale, że Twój brat proboszcz ze Szczawy Leon potrafił się na wybory przemeldować do Ochotnicy tylko po to, żeby na Ciebie zagłosować to już czysta kpina z demokracji. Dajże chłopie już święty spokój temu Wójtowi bo naprawdę chłopina robi co może a ty tylko bez przerwy ryjesz i ryjesz…

  • Nie wiem czy wiesz, że kłamiesz? Czy Królczyk wygrał wybory jednym głosem? Czy ty nie jesteś przypadkiem członkiem „wiadomej rodziny”? Interesujące jest nie to, że pracownik schroniska przyszedł z córką a dyrektorka z mężem, tylko to, że dopiero teraz kiedy wójt już kończy swoją niechlubną kadencję. Próba ratowania trolla i tak będzie nieskuteczna, co widać po frekwencji i osobach biorących udział w zebraniu. Królczyk nie kandydował na wójta jak wynikało z wypowiedzi Młynarczyka, tylko na radnego! Pan Młynarczyk powinien wiedzieć jakie możliwości ma radny. Jeżeli zaś chodzi o St. Urbaniaka, to biedne dzieci, które on uczy, nauczyciel, który do emerytury nie osiągnął wiedzy ucznia szkoły podstawowej, to naprawdę tragedia.

 9. Zebranie wiejskie w Górnej jak widać to kolejna ustawka wójtowa! reszta ludzi wiedząc nie przyszła bo nie chciała uczestniczyć w tej farsie!!!!!!!!!!!!!

  • To właśnie cała prawda o stosunku ludzi do tego co się dzieje w tej gminie za sprawą Stasia Kłamczucha, żeby nie powiedzieć – Oszusta! Ludzie mają już w d… co im znów będzie wciskal! Szkoda czasu i nerwow!!!

 10. Marcin dlaczego podszywasz się pod mój nick? troolu 1000nicków! tylko na to cie stać? żeby zamieszać wszędzie gdzie się pojawiasz obracasz! nawet tu! cytuje podszywacza pod mój nick” a ta chłopina na stołku gminnym jak widać to rzeczywiście robi co tylko może” żeby się utrzymać bo jeszcze to może! ustawiać kto mu się da! lub na rozkaz i siłę! brać udział w tym cyrku! znamy cię troolu! daj spokój księdzu Leonowi czym ich jeszcze oplujesz! to nie Pan Tadek pisz jest nas duuuużo wiemy jak źle rządzisz! przeszkadza ci to forum załóż gminne tam się wypowiesz w samych superlatywach!!! a my zadamy ci pytania!!!

 11. Oj czuć czuć ” pewną rodzinę ” uaktywniła się szkoda, że na zebranie nie przyszla i synowa z dzieckiem i muzułmanka z muzułmanem i co ludzi przyszlo, że ocho ocho ocho

 12. Plum coś ty taki pewny, że nie będzie miał, a twoje szwagierki mają?

 13. wcale mi nie szkoda ze nie uczestnicze w takiej szopce widac jak dupowłazy wojta siedza po lewej stronie nawet przyszli rodzinnie hehe liczba ludzi musi sie zgadzac hehe tragizm !!!! i co tu wiecej mówic widac jak wygadaja zebrania coraz mniej mieszkanców i nic nie widac i nie słychac
  jak słysze tekst wojta w sprawie chodników to mnie trzęsie os białowka ustrzyk? w ktorym roku beda te chodniki mysle e nie w czasie twojej kadencji!!! nikomu nigdy nie zycze zle ale wiesz co Stasiu nie wygłupiaj sie i daj sobie spokuj z kolejna kadencja WSTYDU JUZ OSZCZEDZ!!!!!!

 14. o kurde do czego to już doszło, żeby na zebranie przychodzili razem: mama z tatą synem córką siostrą bratem całe familije cóż ta za nowoczesnośc nastał za tego wójtai ojej ale kworum ma e to wezme na następne zebranie 5 cioro naszych dzieci i my dwoje i jeszcze ze dwie trzy rodziny większe babcia z dziadkiem ale bedzie nas duzo wszystko mu przejdzie zaklepane bedzie zebranie sie odbędzie cha cha cha cha ale cyrk odstawia śmiech wart

 15. A co tak mało pieniędzy przeznaczono na różne prace w Górnej 42 tysiące złotych i co za tylko tyle można zrobić? ( a z 3 milionów 600 tys. co za zeszły rok pozostało w budżecie gminnym to nam kapnięto ledwie tyle! ) i dzielcie radni sołeccy ten marny grosza! kłóccie się gdzie co poprawić zrobić! sołectwo Młynne też ma tyle samo 42 tys. a przecież miejscowość ile mniejsza, tylko wójt z tamtąd pochodzi! więc dał po równo! źle rządzi traktuje niesprawiedliwie mieszkańców nawet przy podziale środków publicznych!

 16. sowa i przyjaciele

  He he he ale było was na zebraniu wiejskim w Górnej byli nasi i wasi cha cha cha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. mieszkańcy gminy

  Franiu były radny, co ty tak wątpisz w możliwości i wiedzę Pana Tadka? On umiał pozyskać pieniądze z Uni na Festiwal WRO, a wójt jak dotąd nie pozyskał żadnych środków z Uni tylko zaciągnął kredyt

 18. Cha cha cha teroz juz wiem cymu Górzony chodza z dziubom zadartym. Bo majom dorogo przelotowa z RZESZOWA DO LUBLINA. TAK GODO RADNY A. Ringier.

  • Oczywiście można wszystko obrócić w żart, ale prawda jest taka że ktokolwiek przejeżdżał przez Ochotnicę doskonale wie gdzie samochody stwarzają największe zagrożenie dla pieszych i na pewno nie są to proste odcinki drogi , a właśnie kręta wąska droga przez Ustrzyk. Wszyscy zdają sobie również sprawę że będzie to technicznie najtrudniejszy i prawdopodobnie najdroższy etap rozbudowy drogi. W tym kontekście dziwi nas skąd u byłych przedstawicieli do Rady tak dobry humor, mieliście czas żeby się wykazać, przy chodnikach , przy zwiększeniu zasięgu telefonii komórkowej, więc może odpuście, będą wybory wystartujcie jeżeli wygracie będziecie znowu mieć okazję się wykazać.

 19. Z ciebie taki geograf jak ze złomanego kija gwóźdź i takom mos prowdo co godo Andrzej R. boł tys z ciebie biedoku kiedyś marny fizyk e bodejta bodej z takim wykładowcom

 20. Otóż to Szaowna Pani Jolu! też tak odebraliśmy z jakąż to inicjatywą godną naszej uwagi występują na zebraniu
  wiejskim w Górnej byli radni gminni? cóż konkretnego przedstawił Franek z Ustrzyka! tylko tyle, że przystartował niegrzecznie do obecnych radnych co go tak zirytowało? a sam nic nie zrobił dla poprawy życia mieszkańców, nie wystarał się chociaż o kawałek chodnika, czy żeby był lepszy zasięg telefonów komórkowych będąc radnym gminnym przez wiele lat! to był stracony czas…były radny

 21. Mam pytanie? Dlaczego pani Maria Łojas kulturalnie odpowiada na pytania, a wójt nie? Dlaczego wójt uważa że pan Runger jest najmądrzejszy? Wójt ma kompleks niższości w stosunku do pana Andrzeja i pana Tadeusza. Kompleksy najlepiej leczy się u psychologa. I niech pan wójt nie ściemania, że szkoły i inne instytucje są zarządzane przez dyrektorów/kierowników . Cała gmina wie kto tu rządzi. Szanowny panie wójcie rządzi pan strachem lub nagrodami na prawo i lewo. Taka jest prawda i nic tego nie zmieni. Wszyscy o tym wiedzą. Władza oparta na strachu kiedyś się skończy.

 22. A ze schroniskiem na ustzyku dalej cisza nikt nic nie wie cicho sza nic się nie dzieje i temat zamknięty taj jak to w naszej gminie tematy przeszkadzające zamiatamy pod dywan i udawamy ze wszystko jest dobrze !!!!!!

 23. Podobno maja sprzedac

 24. Geograf ty tylko to potrafisz? zamęt siać zastraszać zamieszać w wiadomym celu byś tylko skorzystał! nawet na naiwności ludzkiej? już z ciebie taki wstrętny drań!

 25. Nazbierali żeście duzo tych dzieci na dożywianie? bo firma Rozalije potrzebuje jak najwięcej, moje nie
  bedom jeś nie chcom

 26. Masz racje piszący wyżej pod nickiem psychatra, a na dodatek wójt pozwalniał tylu nauczycieli wypłacając im jednorzaowo wielomiesięczne wypłaty to jest setki tysięcy złotych ze względu na brak pracy. Ja się pytam, to dlaczego przyjął na to miejsce młodych? Radni to się nazywa ” rażąca niegospodarność wójta” i wy na to pozwalacie? prezentując zero gospodarności publicznymi pieniędzmi.

 27. Zastanawiające jest dlaczego ludzie przestali chodzić na zebrania. Czy oznacza to że czują się odsunięci od współdecydowania o swoich sołectwach? Czy głos zebrania wiejskiego traktowany jest poważnie i brany jest pod uwagę przy podejmowaniu decyzji np. przez Radę Gminy. Czy zebrania są autentyczną próbą wysłuchanie problemów i bolączek lokalnej społeczności, czy są jest traktowane jako zło konieczne które musi się odbyć,bo taki jest demokratyczny wymóg?

 28. Rozumiem, że to są pytania retoryczne (przynajmniej w wiekszosci)?
  23.09.17 o 13.02 napisałem właśnie jaka jest prawda i jaki stosunek do obecnych zebrań/wójta mają mieszkancy!

 29. Po co ludzie będą chodzić na takie zebrania gdy na fundusz sołecki jest zaledwie 42 tysiące i co za taką kwotę można wiele zrobić? po za tym nikt ich nie chce wysłuchać a najlepiej żeby tylko przegłosować co ustawione jest, więc szkoda czasu tracić niech wójt dalej tak rządzi ze swoimi wybrańcami a my wiemy jak naprawdę jest!

 30. Za zamkniętymi drzwiami dzisiaj w ścisłym gronie będąc na dywaniku u” swojego pana i władcy” najważniejsi jego radni otrzymali już gotowe wskazówki z instrukcją co i jak poleci na sesji a dalszy ciąg naradyi nastąpi jak zwykle na……

 31. Bardzo słusznie napisaeś habitant! no jasne, że ludzie muszą być aktywni i mają przychodzić na zebrania
  właśnie po to żeby mieć wpływ i przeciwdziałać ustawkom jakie robi wójt! nie pozwolimy by tak się działo jak obecnie! coś okropnego co on wyprawia!

 32. Czy dzisiaj jest sesja jaka?

 33. Acha to znaczy, że w ogóle jest gdyż różne informacje docierają do mieszkańców

 34. Wszystko jest na najlepszej drodze żeby w Ochotnicy był piękny reprezentacyjny budynek UG z wypasionymi gabinetami, piękną wyremontowaną salą obrad, otoczony parkingiem z gotowym do drogi samochodem terenowym. Super sprawa można przyjmować delegacje, zapraszać znamienitych gości, ale co z resztą wsi, zasłonić parawanem, postawić znaki zakaz wjazdu ale co się stanie kiedy nie daj Boże nawet omyłkowo delegacja pojedzie za daleko i zobaczy resztę wsi, np. drogi mury i mosty w potokach czar pryśnie jak bańka mydlana.

 35. Mam pytanie, a uczestnicy I Rajdu Waligóry odbył się 30 września do którego pensjonatu zostali skierowani do syna wójta czy żony? biorący w nim udział to ludzie przyjezdnii i już zaproszeni na przyszły rok! oby tak dalej szło

  • No i biznesik się kreci! A co!? Kto mu podskoczy! Kto zabroni!?
   Że co? Że prywata? Że.wykorzystywanie stanowiska? Nie… Wszystko jest w najlepszym porządku. To „JA” dbam o interes tej gminy!!!I NIKT! nie będzie MI przeszkadzał!…

 36. Na zebraniu wójt wstanie i powie do zaproszonych telefonicznie mieszkańców ” przecież wybraliście mnie mam prawo rządzić …..” a kto by się ośmielił zadać mu niewygodne pytania? przecież to jego ustawieni poplecznicy więc wszystko jest w najlepszym porządku! nikt mu nie ma prawa przeszkadzać! i nikt mu nie zabroni rządzić! nie podskoczy! on wie najlepiej jak zadbać o swój interes i swojej rodziny! a zaproszeni uczestnicy zebrania wszystko przegłosują co trzeba i tak wygląda rządzenie gminą w jego wykonaniu!!!!!

 37. mieszkańcy gminy6

  Zastanawia nas co jest powodem, że Urząd Gminy w piątek czynny jest tylko do godziny 12: 00 czyżby robili znów
  remont i tego słynnego wypasionego gabinetu? a może biuro podróży jurkowski organizuje wycieczkę urzędnikom i pracownikom znów do Słowenii albo Warszawy? by się lepiej zintegrowali! od stresowali! Wójt widać, że wprowadza jakąś swoją nowość, nie tak dawno w bieżącym roku Urząd Gminy też był nieczynny! gdzie wszystkie instytucje państwowe były czynne i można było bez problemu załatwić różne ważne sprawy. A on robi jakieś wyjątki chyba dla dobra swoich mieszkańców aby się nie trudzili i nie przychodzili do Urzędu!

  • Nie narzekać na forum, tylko iść do urzędu gminy i zapytać wójta,dlaczego to robi. Wójt to nie jest jakiś dyktator, że może robić co zechce, na wszystko musi mieć przyzwolenie Rady Gminy.

 38. Panie Tadku czy mógłby nam Pan udostępnić nagranie z ostatniej sesji? bylibyśmy bardzo wdzięczni, czekamy
  i pozdrawiamy

 39. Czy ktoś z pomocy społecznej zainteresował się starszym panem, który od rana do wieczora siedzi w samochodzie przed urzędem gminy? Prawdopodobnie nie ma gdzie mieszkać ponieważ cały czas tam przebywa i nocuje. Jest już bardzo zimno i należałoby mu jakoś pomóc. Sprawdzić co się stało i gdzie do tej pory mieszkał. Czym zajmuje się pomoc społeczna w Ochotnicy, że tego nie zauważyliście? To alkoholikom można pomagać czy Romom, a tutaj widać, że to porządny człowiek ale coś musiało się wydarzyć, że nie ma gdzie mieszkać.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });