Głosowanie nad absolutorium dla Wójta za 2016 r.

XXXVI SESJA ZWYCZAJNA RADY GMINY OCHOTNICA DOLNA 26 CZERWCA 2017 R.
Jedna z najciekawszych i najbardziej pouczających sesji dot. naszego życia samorządowego, dlatego zasługuje na obejrzenie w całości. Głównym punktem obrad było sprawozdanie z wykonania budżetu przez Wójta za 2016 r. i udzielenie Wójtowi absolutorium. Jak co roku Rada Gminy jako organ kontrolny oceniałą działalność wójta pod względem efektywności pracy i decydowała czy wójt pracuje dobrze. Tym razem wójt otrzymał absolutorium 10 głosami za, 3 radnych z Ochotnicy Górnej było przeciw a jeden z Tylmanowej wstrzymał się od głosu. Poruszono podczas analizy budżetu i udzielania absolutorium wiele problemów i padło wiele ważnych pytań.

 

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=112
 3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.
 4. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=1100
 5. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Ochotnica Dolna za 2016 rok https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=2125
  a) przedstawienie sprawozdania finansowego,
  b) przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2016 rok
  c) przedstawienie informacji o stanie mienia komunalnego,
  d) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie o sprawozdaniu
  e) z wykonania budżetu Gminy Ochotnica Dolna za 2016 rok,
  f) dyskusja o sprawozdaniu finansowym oraz o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy za 2016 r. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=7022
  g) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Ochotnica Dolna za 2016 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie: absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Ochotnica Dolna za 2016 rok
  odczytanie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Ochotnica Dolna w sprawie udzielenia absolutorium dla  Wójta Gminy Ochotnica Dolna za 2016 r. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=13557
  a) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie o wniosku Komisji Rewizyjnej
  b) dyskusja, ewentualne wnioski
  c) głosowanie.
 7. Podjęcie uchwał https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=16545
 8. Informacja Wójta Gminy z podejmowanych decyzji między sesjami Rady. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=17934
 9. Odczytanie korespondencji do Rady Gminy. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=18529
 10. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania. https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=19813
  Dyskusja i wolne wnioski
  Zakończenie sesji.

206 komentarzy

 1. Panie Tadeuszu bardzo dziękujemy za szybkie udostępnienie nagrania z ostatniej sesji, z pewnością odsłuchamy
  ją w całości ze znajomymi, przesyłamy pozdrowienia wdzięczni wyborcy.

  • Dać mu furę pokrzyw by miał na zupę, niech się weźmie za ludzkie problemy , drogi śmieci kanalizację ,po co on tam jest jak żadnego problemu nie rozwiąl dla ludzi , Ludziska wysadzić go na taczki i wywiez gnoja nieroba i reszta sołtysa i radnego i cała ekipę . Wstyd wstyd wstyd wstyd panie wójcie

 2. Świetnie że jest nagranie. Będę ogladał cały weekend z 5 razy sobie ogladnę aby ocenić czy znów przynieśliście wstyd swojej rodzinie i mieszkańcom gornej czy też jest jakaś poprawa.

 3. To jest chore. Towarzystwo wzajemnej adoracji, a kwiaty przekazywane są z rąk do rąk i lizanie rączek. A nie wiecie jak naprawdę żyją mieszkańcy Gminy Ochotnica Dolna. Żenada roku.

 4. Pod osiedlem Gołdyny jest tylko uprzątnięty TEREN GMINNY, a nie budowany żaden parking. Się okaże…. poczekamy, zobaczymy panie wójcie dla kogo uprzątnął pan ten teren.

 5. Wójt oficjalnie poinformował Rungera, że pozwie go kolejny raz do sądu. HAHAHAHA. Panie wójcie, przechodzi pan samego siebie. Czym jeszcze mnie pan zaskoczy? Zabawny jest pan.

 6. Oj biedny Henio oglądnij się ze sto razy i posłuchaj swojej żenady żałosnej jak działasz wbrew mieszkańcom
  i jak ich rolujesz przez swoje głupie decyzje ale wnet padniesz bo ty taki już jesteś henio” najdroższy” podobnie robisz
  jak słynna też” najdroższa” hania z Warszawy gracie w tej samej drużynie

 7. Masz racje elegant a ja funduje drugi bukiet za kłamstwa i błazeństwo wójta

 8. No ładnie żeście się na nas wypieli w 2016 r
  Tylmanowa 3,5 mln Och D ponad 700 tys Och G ponad 500 tys przeważnie zadania koncepcyjne i Młynne ponad 350 tys. Brak mi słów, nie dziwię się już tym hejterowcom na tej stronie, co nic nie robią tylko mieszją. Runger wody nie mógł przełknąć jak wójt profesjonalnie przedstawił inwestycje za 2016. Jesteście sieroty marne.
  Dziwię się radnemu z Tylmanowej który przy taki budżecie jaki miała Tylmanowa wstrzymał się przy udzieleniu absolutorium. Dla mnie to jest niesłychane żeby radni z Tylmanowej mogło tyle ugrać.

  • wójt kłamał w sprawie koncepcji tak samo jak Ty. Koncepcje w Górnej kosztowały 65 tys i skarbnik o tym mówi i jest to nagrane.

 9. Powinno być tak jak w przypowiedni o talentach.
  Ci którzy umieją gazdować im dołożyć drugie tyle ,zabrać tym co nie umieją, bo ci nasi zakopali swoje ,,talenty” w koncepcjach i nie zrobili nic dla Górnej

  • To nie radni są władzą wykonawczą, tylko wójt. Jeżeli więc ktoś nie zrobił nic dla Górnej, to tym „KIMŚ” jest WÓJT!

 10. Po wysłuchaniu sesji Panie Prezesie nie macie co liczyć na jakąkolwiek współpracę! poprostu wójtowi wydaje się,
  że jest władcą tak absolutnym iż nasze dzieci będące pod opieką rodziców a obecnie są wakacje zabroni im dać występ na Pańskim
  Festiwalu! no trzeba być przeokropnie złym człowiekiem by się tak zachowywać jak to widać na nagraniu? czy on
  zawładnął nawet naszą rodziców decyzją? no nie za daleko się posunął! co za typ mściwy jak kulturalnie i elegancko zwraca się Pan Tadek do
  wójta w sprawie organizacyjnej o imprezie WRO a od niego kipi taka buta arogancja no za kogo uważ a się ten
  człowiek nie ma wójt racji i jego zachowanie razi! zamiast dopełniać się i pokazać że można i trzeba promować
  gminę przez takie imprezy i współdziałać to on wykrzykuje o jakimś ogarnięcu się coś okropnego w działaniach
  wójta który jest opłacany wysoką pensją ze środków publicznych a jak służy pomocą ludziom to widzimy! i słyszymy! on przecież nie ma monopolu na wszystko na władzę nad nami też! do czasu by tak się z nim użerać!
  męczyć! są inni godni tego stanowiska!

  • A gówno nas obchodzi zasrane wro. Prywatna sprawa Królczyka.
   Przesraliście 2016 rok. Wyniki nie kłamią. Jesteście zakłamanymi bufonami królcyk i runger

   • Co za nieuk i ignorant z ciebie!
    Ty nawet wlasnej historii… – o przeprasam – ty jesteś jakaś przybłędą, dlatego srasz na historię Ochotnicy!
    Jakim cym…m trzeba być aby tak traktować historię i ludzi którzy na tworzyli! Który własnej krwi nie szczedzili abyś teraz mógł wpleść pozorem co Ci ślina na język przyniesie!
    WSTYD!!! NIE MASZ HONORU!!!

   • Miało być… pleść ozorem…

   • Ciebie nie tylko obchodzi „WRO”, ciebie bardzo boli, bo nie byłbyś w stanie ani wpaść na taki pomysł, ani zorganizować takiej fundacji i festiwalu. Jeżeli jednak ma się pewne ograniczenia, to po co walczyć z Naturą? Spróbuj się z tego cieszyć jakim jesteś i co masz. Nie zazdrość innym, skoro nie masz szans im dorównać, albo próbuj, może ci się uda.

 11. Kto tu jest bufonem? brawo to staś jurkowski bardzo pracowity wójt ileż on musiał sie ze swoimi radnymi natyrać dniami i nocami w świątek piątek aby wypracować za 2016r tak wysoką nadwyżkę budżetową w kwocie 3 miliony 600 tysięcy zł, jakie to zadania nie zostały wykonane? skoro pozostała tak olbrzymia nie wydana gotówka! czy wójt był tak pochłonięty różnymi ustawkami, że na zajmowanie się inwestycjami w infrastrukturę i promocję gminy machnął ręką i gdzież tam chciałoby się mu rozwiązywać problemy mieszkańców z drogami dojazdami! Za takie wykonanie budżetu powinien wójt dostać naganę i rózgę!!! zamiast kwiatów no panowie radni z koalicji ależeście dali plamę i dopuściliście i dorobiliście się, że” aż tyle ” i taka nadwyżka była za 2016r a ile robót nie zrobiono dla poprawy życia ludzi w naszej gminie wstyd! wstyd! że głosowaliśmy na was! Dobrze, że chociaż kilku Radnych jest trzeźwo myślących a Pan Andrzej R za nic nie mógł się doliczyć tych zrobionych niby inwestycji i się zdziwił, i jak mądrze się wypowiadał, że zostało tyle pieniędzy nie wykorzystanych! Pewnie te pieniądze z nadwyżki które wójt nie wydał będzie chciał ” utopić w ziemi ” czyli dużo wydać bez większego pożytku dla mieszkańców! Koniecznie należy się interesować i patrzeć na jego ręce co za te 3 miliony 600 tysięcy będzie zrobione jak je rozdysponuje będziemy pytać i żądać odpowiedzi to ogromna suma nie wydana do tego czasu czerwiec 2017 jest jeszcze wiele pytań na które nie odpowiedział! są dowody nagrania!

  • „Oszczędności” z niwykonangch zadań m.innymi w Gornej!
   Ale „nic się nie stalo!”
   Przecież idą wybory i za te pieniądze można będzie „kupić” kolejnych lakierów którzy będą popierać i głosić wielkie dzieła pana wszechwiedzącego i wszystko potrafiacego!

 12. Czyżby pod nickie teraz Krzysiek? ukrył się….? i to identycznie brzmi jakbym słyszał głos wójta..ten sam styl co na sesji!

 13. mieszkaniec wsi

  Właśnie też tak myślę jak napisał gadaj zdrów wójt ich wszystkich tak wykabaci i obróci koło siebie, że te marionetki jego nic się nie kapną! ale my wiemy oco chodzi! i to są prawdziwe fakty! ludzie zostało w budżecie gminy nie wykorzystanych pieniędzy za 2016rok 3 miliony 600 tysięcy będziemy bardzo interesować się tymi środkami nie na darmo z komisji rewizyjnej został wyrzucony dociekliwy i umiejący zadawać konkretne pytania Radny Andrzej Runger brawo dla ciebie otzymujesz od nas gratulacje za tak dobrze pełnioną funkcji Radnego!!!

 14. Wójta pełni funkcę publiczną i zarządza publicznymi środkami i musi rozliczać się z każdej przysłowiowej
  publicznie wydanej złotówki to jest jego obowiązek! tego oczekują od niego wszyscy mieszkańcy gminy! a nie stzelać i pokazywać fochy, złości, że Radni pytają w imieniu nas o różne sprawy gminne samorządowe! przypominany,że nie robi tego społecznie czyli za darmo tylko za porządną wypłatę jaką otrzymuje co miesiąc ponad 10 tysięcy złotych! powinien nawet 50 razy powtórzyć jedno i to samo o co ludzie pytają!
  a nie przemilczać i nie odpowiadać na pytania ignorując w ten sposób wyborców! tak jak robi! my
  też go tak potraktujemy jak on nas….

 15. Rodzice ludzie mieszkańcy

  Panie wójcie szanowna rado gminy chce cis powiedzieć po odsłuchaniu sesji. Wyjaśniam ze nie chodzi nam o łączenie klas bo one były od samego początku Osobno!!!! Za każdym dzieckiem idzie pieniądz !!!! Jeszcze dwa lata jest gimnazjum gdzie zmniejsza się wydatki , Jeszcze raz powtarzam rozdzielenie !!!!!!!! Mylicie pojęcia my chcemy żeby pozostawić tak jak jest!!!!! Podawanie przykładu inne klasy co mnie inni obchodzą patrzę siebie może tamci rodzice nie byli tak odważni żeby poruszyć ten temat teraz każdy mądry po fakcie każdy narzeka ze ciężko współpracuje się. Tak liczna klasa!!! Pani Jadwigo proszę się dokształć Bo nie wiesz co mówisz ,, rodzice mieli wybór,, ?!!!pytam się jaki wybór gdybys była w pełni kompetentna to byś wiedziała ze rocznik 2008 do końca czerwca ma obowiązek iść wiec nie gadaj mi głupot!!!!!! Widać kto i jak pracuje w gminie po drugie w piśmie od wójta jest napisane 1ml zł koszt utrzymana takich klas ludzie czy wiecie co piszecie !!!!!! Wstyd wstyd !!!!!!my rodzice nie wiemy czy w tamtej klasie był wybór rocznikowania nie mamy o tym pojęcia wiec proszę nie podawać takich argumentów !!!!! Gospodarzu gminy jaki kontakt z rodzicami kto mnie nas rodziców rozmawiał nie pamietam ?????!!!!! A na sam koniec rozbawiły mnie słowa przewodniczącego nie wiem czy mamy takie kompetencje rada nie ma ???? To od czego jesteście od pierdzenia w stołek ???!!! Od publicznej kłótni od śmiesznych zatargów ????!!!!! Mam nadzieje ze to się już zakończy ze ludzie zrozumią wadze działania ,, od czego jesteście ,, nie wystarczy ładnie pozować so zdjęć pięknie się uśmiechać i obiecywać trzeba pewne sprawy wziasc na swoje barki !!!!! Trzeba było zorganizować spotkanie. Nami rodzicami i porozmawiać No ale widać ze w naszej gminie nie ma kontaktu i liczenia się E zdaniem innych!!!!!!!!!! Porażka dobrze ze to teraz wychodzi

 16. Człowiek honoru

  Panie wójcie wiem ze to przeczytasz kiedy zrobią coś dla gornej? W roku wyborczym jak będziesz się przymilał wydaje nie się ze za pozno !!!!! Trzeci rok mija i iiiiiii iiii i coś zrobił ?????? Ju ci powiem nic będziesz szukał głosów poparcia w gornej nie licz na to !!!!!! Zrobisz bieg i co ludzie maja ci klaskać ???? Gdzie chodnik który miał hyc robiony w górę ??? co z orlikiem schroniskiem tam nic się nie dzieje nic nic !!!! Mail być festiwal to zes Tadkowi zabronił było to rewelacyjnie zorganizowne zazdrość ???!!!! Zakazać zespołom możesz. !!!??? oj nie tu się mylisz człowieku nikt nie jest twoja własnością mam
  Nadzieje ze zespoły z tylanowej dolnej i gornej maja swój honor i pójdą pokazać piękno naszej gminy!!!! Naszej dziedziny

 17. Panie Tadeuszu Prezesie wraz z Zarządem Wolnej Republiki Ochotnicy! widać jak negatywnie wójt jest ustawiony do organizowania pięknej imprezy jaką jest Festiwal muzyczny różnych kultur nie przejmujcie się nim on ma taki arogancki stosunek do Was jaki i do większoci mieszkańców których poprostu olewa, dlatego działajcie i możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie bo wiemy, że warto Wam pomóc pod każdym względem! nie może być tak by jeden człowiek wójt dopuścił się najpierw nie udostępniając dużego terenu gminnego! a teraz do tego jeszcze by nasze dzieci występujące w zespołach artystycznie zabronił im udziału
  w występach na Festiwalu my o tym decydujemy rodzice to nasze dzieci mające talent jak najbardziej jesteśmy za tym by mogły się zaprezentować przed zgromadzoną publicznością międzynarodową na polach Państwa Kędzierskich. Nie zrażajcie się wierzymy w Wasze talenty i pomysły jakie macie na Festiwal! Razem do działania jesteśmy gotowi do wszelkiej pomocy, mieszkańcy gminy pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości
  jakie chcecie zrealizować, powodzenia!

  • Andrzeju! nie możesz się podpisywać za rodziców bo nawet nim nie jesteś. 99% bełkotu to twoje wypociny i wszyscy to wiedzą bo widać tu brak kultury i wychowania. To już twój problem.

  • A gówno nas obchodzi zasrane wro. Prywatna sprawa Królczyka.
   Przesraliście 2016 rok. Wyniki nie kłamią. Jesteście zakłamanymi bufonami królcyk i runger

 18. Andrzeja pocałuj w dupę , jak ci nie pasuje a jak nie wiesz cymbale kto pisze to go nie obrażaj!!!!!!!!! Alfabeto żałosny ,

 19. Nie jestem Andrzejem a brak wychowania i kultury to u ciebie widać wiarygodna, wiedz o tym i to już twój problem!
  z którym nie umiesz się uporać!

 20. Maja ale super dosadnie spłetowałaś! on myśli i widzi że pod każdym komentarzem jest AndrzejR lub Tadek
  a reszta to wychwalacze jego

 21. A gówno nas obchodzi zasrane wro. Prywatna sprawa Królczyka.
  Przesraliście 2016 rok. Wyniki nie kłamią. Jesteście zakłamanymi bufonami królcyk i runger

  • To dlaczego się tak denerwujesz? Oczywiście, że to prywatna sprawa Królczyka i wobec tego ryj w kubeł! Zazdrość cię zżera, bo nie potrafisz nic takiego zorganizować, mając nawet do dyspozycji budżet gminy i pracowników? I na pewno Królczyk by ci nie przeszkadzał. Nie dorastacie do pięt Królczykowi i to was najbardziej boli. Zal mi was „malutcy” ludzie.

 22. Ten syn wójta, to musi być wyjątkowy prostak, że nie potrafi się wypowiadać jak normalny człowiek, tylko jak największy prostak. ” Najgorsze nieszczęście, to człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję”.

 23. Oj ty znany złośliwcu! piszący teraz znów pod nickiem Mają nikt cie nie pyta o to jaka to jest sprawa Pana Królczyka
  powiem tyle, że do tej pory nie było lepszej imprezy muzycznej w gminie niż Festiwal WRO który odbył się w zeszłym roku na Skwerku w Górnej byliśmy z grupą znajomych którzry zachwycali się tak świetnie przygotowaną i zorganizowaną imprezą muzyczną pod każdym względem.

 24. A gówno nas obchodzi zasrane wro. Prywatna sprawa Królczyka.
  Przesraliście 2016 rok. Wyniki nie kłamią. Jesteście zakłamanymi bufonami królcyk i runger

 25. Pomysł festynu WRO jest taki sam jam pomysł z czosnkiem. Ile ludzi ma pracę przy czosnku?

 26. Uprawa czosnku to nie impreza tylko biznes. Widzę że masz braki w rozumowaniu

 27. A gówno nas obchodzi czosnek i barany rungera i wpisy habitanta. Prywatna sprawa Królczyka.
  Przesraliście 2016 rok. Wyniki nie kłamią. Jesteście zakłamanymi bufonami królcyk i runger

  • No ładnie żeście się na nas wypieli w 2016 r
   Tylmanowa 3,5 mln Och D ponad 700 tys Och G ponad 500 tys przeważnie zadania koncepcyjne i Młynne ponad 350 tys. Brak mi słów, nie dziwię się już tym hejterowcom na tej stronie, co nic nie robią tylko mieszją. Runger wody nie mógł przełknąć jak wójt profesjonalnie przedstawił inwestycje za 2016. Jesteście sieroty marne.
   Dziwię się radnemu z Tylmanowej który przy taki budżecie jaki miała Tylmanowa wstrzymał się przy udzieleniu absolutorium. Dla mnie to jest niesłychane żeby radni z Tylmanowej mogło tyle ugrać.

  • Marysiu, wyhamuj! Jeżeli to wszystko cię gówno obchodzi jak napisałaś, to po co to napisałaś? Brak logiki? Czy też pochodzisz z rodziny wójta, bo tylko wtedy takie zachowanie jest „normalne”.

 28. Marysia a nas bardzo obchodzi jak się napracował wójt, że za 2016r nie potrafił wydać 3 miliony 600tysięcy złotych
  na inwestycje poprawiające i ułatwiające życie mieszkańców na wykupienie ziemi od właścicieli i poszerzenie dróg w potokach na klasy rozłączne w szkole tyle pieniędzy zostało nie wykorzystanych nie wiesz na co je zostawił? pewnie na kampanię by następnych klakierów zwabić do pensjonatu i poić ich ustawiać do walki o stołek na którym siedzi i trwa! by dalej czerpał wielką chochlą z gara gminnego? Oj krzysiek stasek i marysia nie dziw żesie tyle sam sobie! bo wpadniesz w samozachwyt i samouwielbienie a to ci i tak nic już nie pomoże poznali się na tobie

  • Dobry gazda nie wydaje wszystkich pieniędzy. Tylko zawsze ma na czarną godzinę. Tam Tylmanowa i Dolna pewnie będzie wiedzieć jak ulokować takąDolna. A u nas ? Droga z chodnikiem do Jamnego, a dlaczego nie Jaszcze, Gorcowe, Młynne lub inne potoki – bo tam nie mieszka Krolczyk Radni tak kurczowo sie go trzymają a zrobił coś dla nich? Tylko Jamne i Jamne, most ci zrobili do domu to może wystarczy są też inni

 29. Zaraz pekne ze smiechu!!! Wojt powiedzial ze zawsze POPIERAL KONCEPCJE 🙂 No jak można do tego stopnia klamac??? Nazywal na zebraniu koncepcje makulatura naskakiwal na radnych a jak wyszlo ze radni mieli racje to teraz on zawsze był za 🙂

  • Gdzie są drogi ,na przykład w Majdowce Czajki jak my podatnicy mamy żyć ,do czego wójt zmierza , pieniądze mają unijne to dlaczego ludzia nie zapłacą i nie zrobią drogi ,ile jeszćze mamy czekać obiecywał mam a dotej pory nic nie zrobił pamiętaj Wojcie już głosu nie ddam na ciebie a telefon nie pomoże jak ty myślisz żeby tylko tobie dobrze było a my mieszkańcy gdzie . Zapamiętaj za darmo nikt ci nie da drogi ,bo ty nikomu za darmo nie dajesz , działki gmine sprzedajesz to daj ludziom za drogę i sprawa załatwiona bo za darmo nikt ci nie da bo gmina pieniądze ma i przepadają a dróg jak nie było tak nie ma ,to jest gospodarz jak się nie umie z ludźmi dogadać

 30. Masz rację tyle pieniędzy nie wykorzystano ,a dla ludzi nic nie zrobiono ,jak my podatnicy mamy płacić jak wójt nic nie zrobił , Konopka był lepszy gospodarz

 31. „Czarna godzina” nadchodzi! Kończy się kadencja nieudacznika a rozpoczną się wizyty u prokuratora. I tak myślę, że 3,5 miliona nie wystarczy na tą „czarną godzinę”.

 32. Tadeusz Królczyk

  Proszę nie przekłamywać faktów. Festiwal nie jest moją prywatną sprawą tylko publiczną, bo to nie zaproszenie na moje urodziny tylko na otwartą dla wszystkich, czyli publiczną imprezę , która jest nie tylko wspólną zabawą ale i promocją całej gminy. Podsumowując, festiwal WRO, to impreza artystyczna o charakterze publicznym.

  Fundacja również nie jest sprawą prywatną, bo choć powstała z prywatnych pieniędzy, to nie jest firma tylko organizacja pozarządowa, której działalność reguluje ustawa o „działalności pożytku publicznego i wolontariacie”. Po drugie wreszcie Fundacja WRO, to nie tylko Królczyk, ale wielu innych ludzi, którzy pracują za darmo dla fundacji lub sponsorują jej działalność. Poświęcamy swój czas i pieniądze (podobnie jak wiele innych organizacji z teren naszej gminy) dla pożytku publicznego!

 33. Pan Radny Tadeusz pięknie wyjaśnił czyją i jaką sprawą jest Festiwal WRO, tak że Marysia Krzysiek Makd Majs Mają
  wyjaśnione! a osobnik który zmieniając tylko nicki ma choć trochę rozumu! informacja ta powinna dotrzeć do jego móżdżku!

  • I ty się nie ośmieszaj sam sobie wyjaśniasz i sam się chwalisz. A kogo to obchodzi jest wiele innych organizacji, klubów w gminie i nie przenoszą tego do lokalnej polityki tylko wasze marne wypociny ktoś musi czytać bo oglądających pewnie nie będzie skoro wójt organizuje wielką uroczystość plenerową połączoną z biegami w których udział ma wziąć setki zawodników. Samorząd powinien wspierać wójta w tych działaniach a nie robić coś poza plecami, ale mam nadzieję że dla siebie tylko to zrobicie bo i tak pewnie nikt nie przyjdzie jak w zeszłym roku.

 34. Nie piej i nie pleć znany krzysiek głópot! przecież nie zabronisz ludziom wolnym i nie zależnym od ciebie by nie przyszli na Festiwal muzyczny różnych kultur, a to nie polityka tylko impreza muzyczna piszesz i zmieniasz tylko nicki a przeciesz nikt cie o to nie prosi! nie pisz i nie czytaj daj se spokój zobaczysz, że będzie tu piękniało od czystej i kulturalnej polszczyzny! Pan Tadeusz nie robi nic poza plecami tylko otwarcie działa i promuje gminę bardzo dobrze, że mamy takiego mądrego i inteligentnego Radnego który ma pomysł na ciekawy Festiwal Muzyki
  Różnych Kultur, radzę ci nie pomagasz więc nie przeszkadzaj! nie utrudniaj! czy to dla ciebie tak trudne do zrozumienia!

  • I ty się nie ośmieszaj sam sobie wyjaśniasz i sam się chwalisz. A kogo to obchodzi jest wiele innych organizacji, klubów w gminie i nie przenoszą tego do lokalnej polityki tylko wasze marne wypociny ktoś musi czytać bo oglądających pewnie nie będzie skoro wójt organizuje wielką uroczystość plenerową połączoną z biegami w których udział ma wziąć setki zawodników. Samorząd powinien wspierać wójta w tych działaniach a nie robić coś poza plecami, ale mam nadzieję że dla siebie tylko to zrobicie bo i tak pewnie nikt nie przyjdzie jak w zeszłym roku.

   • Całkiem ci rozum odebrało, że wklejasz ten sam tekst już któryś raz z kolei? Po co ci to? Nie lubisz festiwalu organizowanego przez WRO, to pisz o imprezach organizowanych przez gminę. My dowiemy się czegoś nowego a ty nie będziesz się denerwował.

    • No i spełniły się moje oczekiwania
     Nieraz trzeba kilka razy powtórzyć żeby taki głąb jak ty zrozumiał. Wasze jakieś tam brzdękolenie nie powinno rywalizować z imprezą na szeroką skalę którą organizuje gmina, wójt a więc po części i Wy, ale wy panowie na przekór dla czego nie wiem , chcecie zepsuć to nad czy gmina pracuje już od miesięcy. No ale czego można się spodziewać po was ,,Runger IQ na poziomie owcy Krulcyk coś wyżej ale złość go zniewala, Nigdy nie będziesz wójtem – zapamiętaj ludzie was przejrzeli

    • Na twoją głupotę to tylko otoczenie może zadziałać . Może pan wójt coś zaradzi coś zaaplikuje żeby choroba nie postępowała. Wójt ma znajomości i powinieneś z tej okazji skorzystać. Można popełnić fopa, ale durnym być całe życie ? Rada to nie miejsce dla takich ludzi. Na całe szczęście wkrótce wybory

     • Masz rację, wkrótce wybory i po wójcie i jego przydupasach zaginie wszelki ślad!

 35. Tadziu nie kompromituj się już więcej

 36. Krzysiek a skąd ty już wiesz kto będzie wójtem? to ludzie zadecydują czy ich wszystkich dasz rady ustawić wątpliwa sprawa nie bądź tego tak pewny! pożyjemy zobaczymy! nie tacy pewniacy byli jak ty i co kicha im wyszła z tego
  ustawiania, ludzie są przekorni licz się z tym!

 37. Bardzo słuszne prawdziwe stwierdzenie a zarazem zapytanie o grajdołek

 38. Kwiaty? Chłop chłopu? Choć oni obaj wyglądają „nie tego”.

 39. No ładnie żeście się na nas wypieli w 2016 r
  Tylmanowa 3,5 mln
  Och D ponad 700 tys
  Och G ponad 500 tys przeważnie zadania koncepcyjne
  Młynne ponad 350 tys.
  Brak mi słów, nie dziwię się już tym hejterowcom na tej stronie, co nic nie robią tylko mieszją.
  Runger wody nie mógł przełknąć jak wójt profesjonalnie przedstawił inwestycje za 2016.
  Jesteście sieroty marne.
  Dziwię się radnemu z Tylmanowej który przy taki budżecie jaki miała Tylmanowa wstrzymał się przy udzieleniu absolutorium.
  Dla mnie to jest niesłychane żeby radni z Tylmanowej mogli tak rozpracować budżet.
  Brawo panowie

  • Wystawil to nas woj bo on odpowiada za budzet. I nie piej nad budzetem Tylmanowej, bo wiekszosc pieniedzy byla jeszcze z poprzedniego roku.

   • Głupi to ty zawsze byłeś. Oglądnij sobie wykonanie budżetu za 2015 nie było nadwyżek. Też Tylmanowa nas wtedy ograła. I teraz znów, co za durnie w Górnej żeby spędzić 4 lata na kłótniach, wyznaczać kierunki wójtowi na produkcję tysiące stron koncepcji z setki tysięcy zł. nikomu nie potrzebnych nie do zrealizowania. Powinniście się iść leczyć ,chociaż podobno na głupotę lekarstwa nie ma.

  • Wojtek nie produkuj się! Co ty ludzi masz za idiotów? Dzięki Króczykowi i tej stronie możemy sprawdzić co kto mówił i pisał od samego początku. I gdy tak przeanalizujemy dotychczasową działalność wójta, to tak słabego wójta Ochotnica nie miała od czasu lokacji na prawie wołoskim w roku 1416!

 40. wyborcy gminy

  To jest gazda wójt! tylko się chwali co to nie robi a wyszło jak się wypieli i napracowali w samorządzie przez 2016 rok ha ha ha ha,że jest taka olbrzymia kwota nie wykorzystanych pieniędzy 3 mln 600 tyś a ile obiecał co zrobi
  no to wyszło jak rządzi! a słynie z kłamstw bo są nagrania i na koncepcje wydano 65 tysięcy a nie 500tyś więc niech nie okłamuje i nie oszukuje mieszkańców! trudno wierzyć takiemu wójtowi!
  na co przeznaczy olbrzymią nadwyżkę budżetową pewnie na różnego typu rozdawnictwo bo zbliżają się wybory!? pokrycie gminnych imprez! sierpniową tak hucznie zapowiadaną? co zrobi z tymi publicznymi środkami bardzo ciekawi są wyborcy

  • Bardzo dobrze napisałeś. Tylko kłamią cały czas. Wójt też mówił na nagraniu na sesji że większość poszła na koncepcje w Górnej a jak się g zapytali o szczegóły to było, że 65 tys. Kłamstwo na kłamstwie.

 41. Z tego wójta to też sierota marna a taki pracuś, że nawet w nocy nie śpi tylko tak pracuje i obmyśla co z tymi nie wykorzystanymi pieniędzmi publicznymi ma zrobić, 3miliony 600 tysięcy złotych nie wydano w poprzednim roku na różne roboty gminne
  ułatwiające życie mieszkańcom po co miałby się męczyć trudzić i rozwiązywać trudne sprawy ludziom
  niech mają jak chcą i niech sie kłócą o drogi dojazdy ich problem grunt by kasować co miesiąc ponad 10 tysięcy
  do własnej kieszeni!

  • Nie wprowadzaj mieszkańców w błąd. Jeśli są nadwyżki to Radni Tylmanowej pewnie chętnie wezmą na konkretny cel, choćby budowę Ośrodka. Do Górnej szkoda nawet dawać cokolwiek bo znów narobią koncepcji za kolejne setki tysięcy jak 2016r. Nie umieją gazdować to zabrać wszystko może następna rada zadba o Nas lepiej.

   • Wojtek, jesteś tak tępy, że nawet korzystasz z mojego nicka? Poproś tatusia, to ci pampers wymieni i orzeszki ci obeschną. W tym akurat przypadku nadwyżka nie świadczy o dobrym gospodarzu, tylko o złym, a im większa tym gorszy.

    • Ale habitant to prostak – szok!. I Królczyk takimi się obstawia.

     • Jakim cudem doszedłeś do takiego wniosku? Nie wiem czy Królczyk jest mną „obstawiony”, nie wiem nawet, czy się ze mną zgadza. Ale skoro ty tak napisałeś, to może i prawda ci się „wyśniła” albo z fusów wywróżyłeś.

 42. A wójt jest kim? to dopiero kłamca – szok! kłamstwo na kłamstwie i na tym jedzie z tego słynie.

 43. Halo! halo! słuchajcie obiektywny! sam się chwali jaki gość i co zrobił a co by miały nie działać! przecież chyba nowe zakładali a nie wybrakowane i nie za darmo a miało być tanio i mieszkańcy mówią, że jest drożej to dlaczego? drogo 4 tys to dużo na pewno wójt ze swojej kieszeni nie dołożył! a już się chwali
  co to nie zrobił!!

 44. Wszystko co w życiu najcenniejsze i najpiękniejsze jest! prawda i tylko prawda!

 45. Forma plakatu przedstawiająca Dni Ochotnicy jest identyczna jak plakatu reklamująca Dni Gorczańskie. Ochotnica jest aż tak głupia, że nie mogła wymyślić czegoś innego?? Gdyby to był mój projekt plakatu Dni Gorczańskich to posądziłabym o plagiat osobę, która zajmowała się tworzeniem plakatu dla Ochotnicy.

 46. Po rządzącym gminą tylko tego można się spodziewać on na łatwiznę leci skłamać skopiować przywłaszczyć sobie czyjś pomysł i chwalić się wszystkim, że jest pomysłodawcą czegokolwiek a innych mądrych i twórczych pomysłowych i potrafiących zorganizować ciekawą imprezę dla wszystkich ludzi to potrafi wyśmiać, wyszydzić
  i zakazać swoim pracownikom i [podwładnym by nie uczestniczyli w takiej imprezie której on nie jest organizatorem! ale dziadostwo w jego wykonaniu!

  • Tak postępuje zawsze biedny, zakompleksiony i niezbyt rozgarnięty „mały człowiek”. Mądry nie musi się chwalić, bo wszyscy wiedzą, że jest mądry.

 47. Oczywiście masz 100% racji habitant w tym co napisałeś. Mądry nie musi się chwalić, bo wszyscy wiedzą, że jest
  mądry. Piękna i cenna puenta

 48. Ostatnie trzy posty pisze jeden i ten sam habitant pod różnymi nickami. Ten, który wszystkich o to posądza. Np. złodziej – wszystkich podejrzewa o złodziejstwo, kłamca podejrzewa o kłamstwa itd.

  • To jest chory człowiek nie ma się co przejmować jeszcze chwila i przeminą, mieszkańcy tego samego błędu już nie popełnią, przeminą ze swoich chamstwem i głupotą

  • Jeśli ty tak robisz, to nie przypisuj tego innym. Ani razu nie napisałem, że wójt to złodziej, ciągle nazywam go tylko zakompleksionym nieudacznikiem.

 49. Jesteście opętani i macie obsesję na punkcie Pana Wójta.

 50. A wójt ma obsesje na punkcie Górnej i Radnych Pana Tadka i Pana Andrzeja R.

  • widac i czuc jaka z tego uwaga Górzany nie beda miec nic za rzadów wojta

   • Co takiego mają „dolany” i „tylmanowiaki”? Wymień jakieś wiekopomne „dzieło” tego wójta.

    • Co tu wymieniać, wymienione zostało na sesji

    • Trzeba być tępakiem ograniczonym umysłowo jak habitant żeby tego nie widzieć co gdzie i ile zostało zrobione. No w Górnej oczywiście najmniej bo mamy koncepcje za setki tys.

     • To wymień, skoro ty nie jesteś takim tępakiem jak ja! Powinieneś wiedzieć.że „koncepcje” kosztowały 65 tys. a nie setki tysięcy. Chyba że szkołę kończyłeś u „dyrektora”, to możesz między tymi kwotami nie widzieć różnicy.

    • Nie trzeba wymieniać wystarczy zobaczyć jak wyglada tylmanowa a jak gorna zobacz jak Zajebiscie szybko budują chodnik w górę Ju chyba któryś dobry rok Haha żenada wójcie żenada będziesz skomlał o głosy będziesz

 51. A piszący pod nickiem krzyś wie ile wójt na chomikował milionów za 2016r co z nimi zrobi na co przeznaczy?
  co za grubą nadwyżkę budżetową zostanie wykonane w naszej gminie? ale się napracował dla mieszkańców
  że tyle milionów nie zostało wykorzystanych! śmiechu wart! za żadnego wójta nie było tylu milionów nadwyżki!
  gdzie ci jego radni czy nie wiedzieli albo udają teraz, że nic na temat tej olbrzymiej sumy pieniędzy nie wiadomo
  im czy będą wiedzieć gdzie te środki się spożytkują i w jaki sposób zostaną wydane? czy rada wie?

 52. A mam pytanie co z wyciągiem bo sprawa coś ucichła. Póki wójt monitorował temat to coś się działo. Trzeba sprawę poruszyć na zebraniu wiejskim w najbliższą niedzielę.

  • Wójt nie kiwnął palcem w sprawie wyciągu, to dzięki tym osławionym „koncepcjom” w ogóle o wyciągu się mówiło. Wójt nie ma żadnej koncepcji, bo do tego potrzebny jest intelekt.

 53. Do Krzyska! trzeba sprawę poruszyć na zebraniach wiejskich na Młynnym, w Górnej i zapytać co zrobi z 3 mln 600tys. nadwyżką budżetową która nie została wykorzystana za 2016r w co zainwestuje? na co przeznaczy te środki publiczne?
  co z nimi zrobi? Radni czy wy już tak jesteście nie poradni, ze nic nie możecie poradzić w co zainwestować?
  nie macie wpływu! to jaka z was rada gminy? jesteście!

  • Całkowicie zgadzam się z Marcinem Jeśli jesteście posłuszni wójtowi to jesteście niewolnikami. Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy, i tyle na temat

 54. Dni ochotnicy? To już nie ma kozb? Zmiany zmiany No ale trzeba robić dobra atmosferę do wyborów grunt to dobry wizerunek reszta nie wazne !!!!! Mam nadzieje ze mieszkańcy gminy podziękują wójtowi w wyborach głosami negatywnymi za takie wlodazowanie !!!!!

 55. Tak czy srak Tadek i tak lepsza imprezę zrobi wiec panie wójcie nawet kabaret ,, wyrwij grosza ,, nie pomoże hahahah

 56. Dni Ochotnicy? a Górna to już nie Ochotnica? coś podobnego wyrobił ale dał pomysł? cha cha wyrwie grosz przecież go
  nagromadził 3mln 600tyś

  • Bolek nie zauważyłeś ze gornej już dawno nie ma to odwet wójta za wybory !!!!! Nic nie robi kase odcina i jeszcze zakazy wprowadza !!!!! To nie komuna wójcie nie te czasy chłopie opamiętaj się bo zaraz będzie A pozno!!!

 57. Gmina ochotnica to ochotnica dolna Hahaha hahahaha dziecinada Haha wójcie co ty robią wszystko pod siebie podstawia ale już nie długo koniec kadencji tuż tuż hahaha

 58. Oszaleliście z tymi progami zwalniającymi??!!! Dziury proszę załatać, położyć nowy asfalt, a nie robić kolejny próg zwalniający!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 59. Ja się pytam a gdzie ci jego radni bezradni, że pozwalają na takie rządzenie! ale buta z nikim się nie liczy
  rządzi jak jemu lepiej i korzystniej ładuje pieniądze tylko do Dolnej jaka to jest rada gminy? dając przyzwolenie
  na tak bezsensowny podział publicznych środków?a do końca kadencji zobaczycie jeszcze jego szaleństwa!!!!

 60. Wiesz co kozakówna! polityka gminna w jego wykonaniu i z jego poplecznikami to już” zgraja kolesi” i to nie radni tylko bezradne marionetki które robią co on każe żenada! ale mamy nie udanego gospodarza !

 61. Oj kozakówna! kozakówna! ale z ciebie przebija tyrania i tragedia

 62. Jak dupolizy krolczyka. Siejecie hejt a tymczasem wójt działa. Ekologiczną gminą wszyscy zaczynają się interesować a turystów coraz więcej brakuje noclegów a ci hejt. Biedni jesteście.

 63. Biednej opozycji pozostały jeszcze metody hejtu i bezpodstawnego atakowania rodziny wójta

 64. kabaret trafnie wybrali haha znam ja jednego wyrwigrosza u nas w gminie 😀 hahaha

 65. My też znamy sprytnego i łapczywego wyrwigrosza pewnie wyrwie sporego grosza!

 66. Wyrwijgrosz to Krolcyka pasuje. Chciał oskubać gminę wykupem działek od Pulkowskiego a nie mówoąc jak WOK w Górnej chciał oskubać ogromnymi karami. Teraz przyszedł czas na Dworzona. Pewnie po tych wyglupach co Krolcyk planuje będzie targał sobie włosy z głowy

  • Jak ty biedaku nic nie rozumiesz. Ciekawe z czego wynika twoje upośledzenie? Kary obowiązują wtedy, gdy jedna ze stron nie dotrzymuje warunków umowy. Czyżbyś chciał powiedzieć, że wójt planował zrobienie na złość Królczykowi podczas festiwalu i tylko kary go powstrzymały?

   • No a inaczej by było? Królczyk dobrze wiedział co robi wpisując kary umowne. Jakby kar nie było toby nie dostał sceny tak jak w tym roku.

 67. Festiwal w tamtym roku był super 🙂 W internecie jest nagranie z całego festiwalu. Każdemu polecam! Zagrały nasze zespoły i przyjezdne i było czego posłuchać 🙂 https://youtu.be/PixEZsFxjp8?t=1106

 68. Słusznie napisałeś Kozak! nie tylko zespoły mają zakaz wydany ale jeszcze zakaże zapewne wszystkim pracownikom którzy pracują na terenie gminy i oto mamy władce absolutnego! w zeszłym roku pracownicy urzędu gminy mieli zakaz uczestniczenia w oglądaniu i słuchaniu zespołów występujących na Festiwalu WRO

 69. Tadeusz Królczyk

  UWAGA: Jutro tj. 9 lipca o godz. 8:00 jest zebranie wiejskie w Ochotnicy Górnej

  Odpowiadam na pytania wszystkim zdezorientowanym. Tak, jutro o godz. 8:00 rano jest zebranie wiejskie, na którym ma być wybrana rada sołecka.

  Wyjaśniam, że taki termin zebrania wiejskiego zaproponował radzie gminy Wójt. Osobiście razem z dwoma radnymi z Ochotnicy Górnej byliśmy przeciw, dwaj radni z Tylmanowej się wstrzymali, a pozostałych 9 radnych przegłosowało ten termin. Nagranie z glosowania terminu spotkania: https://youtu.be/-ExFr52pr84?t=16764

  Za ogłoszenie terminu mieszkańcom odpowiada urząd gminy, bo zebranie wiejskie, na którym wybiera się Radę Sołecką zwołuj Rada Gminy.
  Nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy oprócz niestandardowego terminu będą jakieś inne niespodzianki na zebraniu, ale patrząc na całokształt, to wszystkiego się można spodziewać…

  Pozdrawiam wszystkich!

 70. mieszkańcy gminy6

  Co ten władca jeszcze wymyśli najpierw nie udostępnił terenu i cały czas najazd robił na Radnego Tadeusza o umowę pod wynajęcie sceny na festiwal!a teraz też nie dał gminnego terenu koło WOKÓW jak on celowo utrudnia życie mieszkańcom przez swoją głupią zawziętość! i jak takiego zawistnego człowieka utrzymywać za nasze podatki! no za co? i po co nam któś taki potrzebny do rządzenia gminą?

 71. Skoro wójt zaproponował taką godzine i termin to można spodziewać się, że niespodzianki będa i po nim wszystkiego można się spodziewać to jest człowiek nieobliczalny! i nieprzewidywalny! powiem wprost nie liczący się z nikim tylko ze swoim ja!

 72. Myślę, że przyszła rada sołecka też już ustawiona! to nie przypadek, że zebranie w Górnej jest o godz.8.00

 73. No pewnie, że tak jak piszesz zigi, dziwię się tylko ludziom że tak dają sobą manewrować a na zebranie przyjdą ci co już wiedzą i są po cichu podstawieni! a on tylko klepnie o fakcie dokonanym! oglądając sesje to jest już wszystko posprzątane i tak oto wygląda demokracja w naszej gminie! radni to już wogóle marionetki kieruje i obraca nimi jak zechce i co chce osiągnąc! a on z tego ma uciechę, że tak się ukręci i wykańcza demokrację samorządową

 74. jurkowski robi ludzi w durnia za takie zachowanie jakie widzimy na sesji by dać gotową liste z wpisanymi osobami do komisji na wybory sołtysa w Górnej to tkpina teraz będzie pewnie to samo on ignoruje i lekcewazy mieszkańców

 75. Czy w Młynnem wiecie kto będzie tworzył nową rade sołecką? podobno przez telefony rozmowy i namowy już się odbyły

 76. Czy jest w calym powiecie lepszy organizator jak wojt i przewodniczący? Nikt nie sprawdzil ze w sobote jest wesele w WOK i jak ma ktoś przygotować sale na 8 rano? A moze to zaproszenie na poprawiny? 🙂

 77. I co z tym zebraniem u nas ? Radni mówili że się nie odbedzie. Ze nie odpowiednia pora rano.

 78. Takiej niespodzianki to się nie spodziewałam, ale jednak stało się przekroczyliśmy kolejną granicę absurdu, a swoją drogą zapewniamy nowych radnych sołeckich że nie odpuścimy. Skoro tak chętnie z samiuśkiego rana przybyliście na zebranie to znaczy że macie bardzo duży zapał do pracy społecznej. Tak pilnie wam było do zaszczytu bycia porannymi radnymi to może pora zapoznać się z problemami swoich okręgów wyborczych. Czekamy na wasz zapał i liczymy że tak samo rano wyruszycie załatwiać sołecki sprawy.

 79. Takiej niespodzianki to się nie spodziewałam, ale jednak stało się przekroczyliśmy kolejną granicę absurdu, a swoją drogą zapewniamy nowych radnych sołeckich że nie odpuścimy, jesteśmy opozycją co nie mamy nic do zaoferowania oprócz kłótni, zwady i burzenia wszelkich struktur samorządu. Z samiuśkiego rana przybyliśmy na zebranie to znaczy że mamy bardzo duży zapał do burzenia wszystkiego co normalne, co ludzkie.

 80. Tadeusz Królczyk

  KOMENTARZ DO ZEBRANIA WIEJSKIEGO W OCHOTNICY GÓRNEJ

  Niestety sprawdziły się najgorsze prognozy dot. niefortunnego terminu zwołania zebrania wiejskiego w Ochotnicy Górnej a władza przekroczyła kolejne granice.

  Na zebranie przyszło bardzo mało osób. Wyglądało to bardziej jak „ustawka” niż zebranie.
  Wielu narzekało, że ludzie skarżą się, że nie słyszeli o tym zebraniu.

  Z tego powodu jeden z mieszkańców złożył wniosek, aby zwołać zebranie w innym terminie, bo bardzo dużo mieszkańców w rozmowach twierdził, że nie słyszało o tym zebraniu wiejskim a rada sołecka, to jeden z najważniejszych organów sołectwa i jej wybór powinien być bez zarzutu.

  Wniosek jednak został odrzucony większością kilku głosów. Po głosowaniu kilka osób (włącznie ze mną) w proteście przeciwko takim standardom przeprowadzania wyborów opuściło salę. Od tego momentu zebranie wiejskie nie miało już kworum i nie powinno było niczego głosować. Mimo to przewodniczący Rady Gminy Franciszek Ziemianek przystąpił do przeprowadzenia wyborów do rady sołeckiej. Co gorsza nawet kiedy na wniosek zostały przeliczone osoby na sali i okazało się, że nie ma kworum, Przewodniczący stwierdził, że do wyborów rady sołeckiej w ogóle nie potrzebne jest kworum. To już jest jawne złamanie i to podstawowej zasady prawomocności obrad,.

  Zebranie Wiejskie i Rada Sołecka, to poważne organy i nie można godzić się na zwoływanie zebrań w terminie, który rodzi podejrzenia o chęć wpływania na ich przebieg. Uważam również, że jeśli tak dużo osób zgłasza, że nie słyszało o zebraniu wiejskim, to należy to wziąć pod uwagę i uszanować ich prawo do wzięcia udziału w głosowaniu, bo przecież nowo wybrana rada powinna mieć silny mandat do sprawowania swojej funkcji. Nic by się nie stało gdyby rada została wybrana w innym terminie, bo i tak będą potrzebne wybory uzupełniające, gdyż do 1/3 okręgów nie zgłosił się żaden kandydat.

  Opuściliśmy salę obrad żeby swoją obecnością nie sankcjonować łamania zasad demokracji samorządowej.

  Większość ma prawo rządzić, ale musi to robić z poszanowaniem prawa, zasad moralnych i ludzi – w przeciwnym wypadku to już nie jest demokracja tylko dyktatura.

  Wkrótce będzie dostępne nagranie z zebrania

 81. Nie normalnym i burzącym wszelkie dobre obyczaje w samorządzie to jesteś ty piszący pod nickiem opozycja, szkoda, że nie zrobiłeś zebrania o 5 rano bo przyszliby tyko ci wyznczeni przez ciebie co mieli przyjść i prężnie
  rozwijałyby się struktury samorządowe pod twoim przywódźtwem

 82. wyborcy gminy

  Panie Tadeusz bardzo dobrze, że będzie nagranie z zebrania wiejskiego w Ochotnicy Górnej jesteśmy
  ciekawi jak wyglądała ta ustawka

 83. mieszkaniec wsi

  A na Młynnym wybrali nową rade sołecką pewnie też z ustawki? no jakżeby mogło być inaczej? dyktatura totalna w naszej gminie na dobre się rozpanoszyła i wszystko odobywa się zgodnie z procedurą ustawki z góry narzuconej przez wójta! ludzie cieszcie się z tak żałosnych rządów

 84. Dlaczego nie było informacji o zebraniu w Ochotnicy Górnej, nikt o tym nie wiedział, chyba z jakimś wyprzedzeniem należałoby dać informację o zebraniu. Co to się wyprawia w tej Ochotnicy, naprawdę tu jest ciemnogród. Co jaśnie pan i władca ustali to sieroty radni bezradni wykonują. Mieszkańcy się nie liczą, to jest naprawdę oburzające.

  • Ponoć zebranie nie było ogłoszone w kościele w niedziele -przynajmniej na 9 i 11 ponoć nie było. Mówią, że na Jamnym też nie było. Ale na mszy o 16 było ogłaszane. Może jakaś pomyłka??? Proboszcz pojechał na pielgrzymkę i msze odprawiali inni księża i może dlatego? No ale faktycznie dużo ludzi mówi że nie słyszało o zebraniu.

   • Do obowiązków proboszcza nie należy wyręczanie władz gminnych z obowiązku skutecznego ogłaszania tak ważnych wiadomości jak zebranie na którym ma być wybierana rada sołecka. Nie wiem kto wg statutu jest za to odpowiedzialny ale powinien skutecznie „beknąć” baranim głosem!

 85. Udziałowiec gminny

  Co to za spotkanie z gorcami wczoraj było? Gdxie składanie kop śpiew kosynie parada gazdów nie gazdy ni ma we wsi wiency koni ? Zamiast muzyki góralskiej jakaś pseudo biesiada co to jest pytam się? Nikt nie ma na tym kontroli ??? Pan prowadzący co się pojawił to w lepszym humorze Hahah pośmiewisko tam było i władze to widza Haha dzieci miały zabawę choć tyle bo inni mieli ale kupę wstydu

 86. Teraz na pewno zawinił ksiądz proboszcz, że nie powiadomił o zebraniu wiejskim. Niech władza gminna się nie ośmiesza, bo to co wyrabiają w tej Ochotnicy, to jest żałosne.

  • Tadeusz Królczyk

   Ksiądz nie jest niczemu winien, bo nawet jak z jakiejś przyczyny ogłoszenie nie zostało odczytane, to wystarczyło przełożyć zebranie na inny termin i nie byłoby problemu. Ludzie wszystko by zrozumieli, bo różne rzeczy się w życiu zdarzają. Ale nasza władza jest odporna na argumenty i prośby, mimo że nie tylko my prosiliśmy o przełożenie zebrania wiejskiego…

 87. co się dzieje

  Ale rządzi dyktator! niech go licho weźmie z tymi kolejnymi ustawkami gdzie się obróci! obstawia i ustawia swoich dyrektorów, nauczycieli, kierowników, rady sołeckie, rade gminy brakuje tylko jeszcze księdza i cała gmina w jego szponach!!!!

 88. oburzeni ludzie

  I na tym polega ustawka wójtowa! by jak namniej ludzi wiedziało! a byli ci co mieli być i wejsć do nowej rady sołeckiej jesteśmy oburzeni takim działaniem wójta! by ludzi nie doinformować o zebraniu!i zrobić go o takiej porze by jak najmniej przyszło to tkpina, olewanie i robieni pozostałych mieszkańców w głupków którzy mają takie same prawa o decydowaniu kto ich będzie reprezentował w poszczególnych okręgach sołeckich jak ci z ustawki!

 89. Spotkanie z gorcami się nie uda jesli nie będzie prowadził Królczyk. Gdyby Królczyk prowadził to Runger by chwalił nawet gdyby nie był obecny bo miałby taki nakaz. Więc Tadeuszu! brać się za festyny w Górnej bo robi się bida. Tylko Nie odstraszajcie turystów

 90. Teraz znów piszesz pod nickiem festynowiec! ty się chłopku roztropku!!! lepiej zastanów co wyprawiasz z tymi ustawkami! manipulacjami i dezinformacjami w naszej gminie! a nie zastępuj na chwilę obecną ważnych spraw samorządowych tematami zastępczymi o festynie!

 91. Takiego festynu wójt nie powinien otwierać

 92. Lolo! coś taki ciemny? czegoś nie rozumiesz? ustawiać umiesz! rozumiesz! nie jesteś ciemny?

  • Panowie zdaje się że ten ktoś pytał, że nie rozumie czegoś w sprawie festynu a nie zebrania wiejskiego… Chyba za mocno pojechaliście…

 93. festyn i tym podobne imprezy sa dla NAS i z NASZYM udzialem- mieszkancow i ludzi którzy TU przebywaja. Jeżeli ktos nie chce wyjść z domu lub idzie po to żeby skrytykowac i oczernic to jego sprawa, wielu przyszło po to żeby mile spedzic czas i to sie udało. Powtarzam; TO OD NAS ZALEŻY CZY IMPREZA JEST UDANA a nie od wójta ani prowadzącego.

 94. Bardzo trafnie użytkownik napisałeś i oceniłeś festyn w Jaszczym! zgadzam się z Twoją oceną i opinią!

 95. Dużo więcej by ludzi przyszło jak by wiedzieli że rungera nie będzie

 96. Znany Klemens zaś wiercisz temat zastępczy? dużo ludzi na zebranie wiejskie by przyszło gdyś nie wprowadził dezinformacji ale to dla ciebie normalka tak działać rządzić i ustawiać całą gminę

 97. Klementynka a to nie wolno innych tematów poruszać? Bo ja chciałam zapytać o festiwal WRO . Jakie będą zespoły , czy coś wiadomo?

 98. W tamtym roku plakaty i ulotki pojawiły sie chyba ze 2 tygodnie przed festiwalem pewnie w tym roku też z końcem lipca będą. Ale też chciałbym już wiedzieć kto zagra 🙂

 99. Weźcie się za robotę lejbusie śmieci kanalizację drogi ludzie nie mają gdzie jeździć ,a wy festiwale urządzacie ,🤗 po co mamy tego Wójta radnego i sołtysa Chanba dla tej głupiej Ochotnicy i dla naszej władzy Karitasy robią a śmieci po lasach fruwają ,robią Karitasy dla rodziny której nic nie brakuje po sądach chodzą o ludzkie ,ludzi na koszta na geodetów naciągają uwlaszczaja się ,swoje sprzedali a ludzkie biorą od czego ten wójt tak się robi z ludźmi ująć karitasu .

 100. Radni sa od uchwalenia pieniedzy I powiedzenia za ludzmi co ma byc zrobione a wojt jest od robienia tego bo wojt ma budzet bierze wyplate I ma urzednikow. Do roboty a nie tylko zdjecia se robic!

 101. Coraz dziwniejsza ta samorządność w Ochotnicy i już nawet nie chodzi o porę zebrania ale o zmarginalizowanie roli mieszkańców którzy czują się odsunięci. Czy ta narastająca frustracja i rozgoryczenie przełożą się na frekwencje w przyszłorocznych wyborach. Słaby udział oznacza że gdzieś została wypatrzona idee samorządności, według której to my jesteśmy podmiotem decyzyjnym, a wybory są tylko po to żeby wybrać naszych reprezentantów. W niczym to nie zmienia faktu że powinni oni działać w naszym imieniu i dla naszego dobra.

 102. Wójt i radni od czego są? Za co ja płacę tak wysokie rachunki dotyczące ścieków. Pomimo tego, że mam licznik, to jeszcze dodatkowo muszę płacić za osoby zameldowane, które cały czas przebywają za granicą, bo w Polsce nie ma pracy. W głowie się nie mieści żeby coś takiego zrobić. Najlepiej mają ci co nie założyli liczników i nie śpieszą się żeby podłączyć kanalizację.Wójtowi to za mało, że podniósł taryfę za ścieki, to jeszcze trzeba było dołożyć stawkę za ilość osób zameldowanych. A radni od czego do jasnej cholery jesteście, sami nic nie potraficie pomyśleć tylko jak wam guru powie, to tak głosujecie. Trzeba było nie przepuszczać kasy na bzdury, a teraz najlepszy sposób ściągnąć z mieszkańców, bo nic nie mają do powiedzenia, bo wy ich reprezentujecie.

 103. My widzimy w czyim imieniu Radni działają i jak działają pod dyktat dobitnie to przedstawiają nagrania sesji zebrań, a Ci którzy chcą działać w imieniu mieszkańców też słyszymy i widzimy jak są olewani przez wójta, jak zresztą większość mieszkańców

 104. Najlepiej nie płacić ścieków i śmieci bo ludzie bezdzietni co mają pieniędzy i po 4 renty nie płacą za śmieci ,tylko wyrzucają z mostu do wody .A następni wywożą w pole do lasu i zaśmiecają jest taki pań który konikiem wywiezie i za śmierci nie płaci a 500+ jest i auta zmienia ,a za śmieci nie placi

 105. Każdy powinien płacić za śmieci i ścieki i nie ma co nawet dyskutować, ale jakaś przyzwoita granica płatności istnieje. Od razu gmina chce ściągnąć z mieszkańców nie wiadomo ile kasy. A to co pisze Lok o wyrzucaniu śmieci to nie chce mi się wierzyć, że mieszkańcy to robią. No chyba, że Romowie z którymi wójt nie potrafi zrobić porządek, tylko lata koło nich jak koło śmierdzącego jaja. Jak długo to będzie trwało, że oni cały czas zwożą do Ochotnicy różnego rodzaju śmieci, które są palone nocą. Dziwicie się, że dzieci i starsze osoby tak często chorują. Czy nikt sobie nie zdaje sprawy ile świństwa krąży w powietrzu. Jak słyszę, że władze gminne opowiadają o czystym powietrzu w Ochotnicy to zaraz się denerwuję, bo wystarczy przejechać się do Ochotnicy Górnej i zobaczyć jak olbrzymie kłęby dymu unoszą się nad osiedlem Romów w trakcie spalania kabli i innych świństw. W głowie mi się nie mieści, że władze gminne nie potrafią zrobić z tym porządek. Ile kadencji na to potrzeba?

 106. Bardzo dobrze piszesz oburzony o problemie czystości i jak się wójt chwali o ekologi a w osiedlu romskim nie ma na nich wpływu on! ani radny! bo im biesiade zgotowali żeby na nich głosowali i jakże będą ich karać przecież wnet drugie wybory więc muszą im dać spokój i udać, że nie ma problemu a tak” czyściutko ” wszędzie sterty śmieci wyglądają i się walają a oni dalej swoje dziadostwo robią i zatruwają czyste powietrze

 107. Przepuszczają tyle kasy na bzdury na przykład banery dni ochotnicy ile wyda płachty kosztowne więc wyrwie sporo grosza na różne imprezy w gminie! na chomikował 3miliony 600tysięcy za 2016r to jest czym krajać!
  a ludziom to umią podnosić tylko opłaty! totalne dziadostwo te jego rządy

 108. Przepuścili na bzdury ale ci dwaj z górnej. Koncepcji się im zachciało. Moglo być parę kilometrów drogi , a my mamy papierów pół szafy. A jeszcze wiecej chcieli przepuścić z Pulkowskim i z umowami z Błachutem. W tym roku za dworzona się wzięli. Oby po tych wypocinach co organizują sobie nie zapłakał.

 109. Klemens przestań pieprzyć bzdury, bo ci dwaj z Ochotnicy Górnej jak piszesz, to są jedyni radni którzy starają się o to, żeby coś w tej wsi było. A nie jak lizusy wójta. Odpowiedz kto tyle forsy przepuścił na banery, różnego rodzaju konkursy, triale – za tą kasę byłyby drogi. Dlaczego 3 miliony 600 tysięcy zł nie zostało wykorzystane za 2016r.

 110. Ile zarabiaja osoby zarzadzajace w zakladzie komunalnym czy aby nie na ich wysokie pensje my placimy tak duzo . prosze radnych o udostepnienie ich zarobkow ,sa to informacje jawne

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });