XVI sesja zwyczajna Rady Gminy Ochotnica Dolna – Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji

KTO NIE ZOBACZY TEN NIE UWIERZY

XVI sesja zwyczajna Rady Gminy Ochotnica Dolna z dnia 14 grudnia 2014 r. Punkt 3 obrad: Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.

To co stało się z inspiracji Wójta na ostatniej sesji Rady Gminy w punkcie dot. przyjęcia protokołu z ostatniej sesji pozostawiamy bez komentarza. Ocenę i komentowanie zachowań Wójta oraz pozostałych osób pozostawiamy widzom.

 

 

78 komentarzy

 1. Jaka to choroba dopadła radnych „wójtowych” przed świętami? Biedaczyska! Współczuć trzeba!!!

 2. Miałam nadzieję że radni z Ochotnicy Dolnej potrafią sami czytać. Teraz już zaczynam wątpić.

  • Lektor jest z TyLMANOWEJ

   • On umie czytać. Żenada. Ludzie, po co zostaliście radnymi? Franczyk, Sikora, M.Franczyk, Nogawka, Wiatr ? Po co? Po „pieniążki” chyba tylko. Gdybyście mieli chociaż odrobinę honoru, przestalibyście się ośmieszać, wstyd mi że jestem z O.D.

 3. Ich chyba co roku dopada taki period, debileją bez względu na płeć!

 4. Smutno oglądać i patrzeć na to co wyczyniają weterani ale nie pojmuję radnego Sikory popierającego wniosek Franczyka. Do cholery za co bierzecie diety. My jak chcemy czytać protokoły sesji to je mamy na BIPie. Macie zająć się rozwojem naszej gminy a nie tracić czas na bzdety.

 5. Jaki sens miał wniosek części radnych by odczytywać protokół z poprzedniej sesji, skoro brali w niej udział i mogli go przeczytać?

 6. Pan F. to wykształcony maż stanu i wie o co interpeluje. A Zastępca – lektor.

 7. Ale żenua, po ile radni biorą za sesję? Nie trzeba głosu zabierać a kasa wpada. Ale w sumiie żeby gadać to jeszcze trza mieć o czym>

 8. Myślę ze to jego ostatnia kadencja.

 9. Hmmm, Pan Radca prawny mówi, że on zawsze MOŻE zabrać głos gdy jest coś robione nie zgodnie ze statusem itp. Nie rozumiem w tej sytuacji słowa MOŻE… co to znaczy? kiedy będzie Pan zabierał głos? zawsze? tylko czasem zależnie od sytuacji? według mnie bez sensu podejście. Bardzo Pana proszę żeby Pan jasno i zdecydowanie zdeklarował, że zawsze będzie Pan reagował w sytuacji gdy są wątpliwości natury prawnej…. taka wydaje się oczywista oczywistość 🙂

  • Radca prawny w ogóle nie musi być obecny na sesji. Nie wiem, kto wymyślił tą debilną formułę!!! Na Sesji najważniejsi są RADNI!!! RADA GMINY jest jak Sejm. Czy Trybunał Konstytucyjny bierze udział w obradach Sejmu i przerywa wypowiedzi posłów lub marszałka Sejmu? Czy Premier w każdej chwili może wejść na mównicę Sejmu?

 10. Z rozmów z sesji wynika, że urzędnicy nie mają czasu na swoje zadania, a ja się pytam po co biuletyn składający się z 20 kartek? przecież to i koszt duży i czas zmarnowany…

 11. Wójtowi się chyba wydaje, że ma władzę absolutną i może coś narzucać radzie gminy. Jest całkiem odwrotnie panie wójcie, to rada może panu wiele rzeczy narzucić a pan ma jedyne wyjście dostosować się lub podać do dymisji. Tak wygląda prawdziwa DEMOKRACJA. Panu się pewnie jeszcze z ludową myli.

 12. A mnie się wydaje, że pan wójt chce wyeliminować swoich przeciwników tylko jego działania są coraz mniej skuteczne.

 13. A czy ktoś może rozwiązać problem śmietnika koło cyganów? rozbierają różne sprzęty np. lodówki a później pianki, obudowy lądują w rzece…da się coś z tym zrobić?

 14. było mówione żeby nie puszcząć tego w internecie znowu sasiednie wsie bedą miały ubaw, P.Królczyk chcesz to nagrywaj ale nie puszczaj w świat ktoś bedzie chciał was poogladać to niech sie zgłosi do Gminy !!!!!!!!!!!!

  • A właśnie, że publikować! Kto chce niech zobaczy jak zachowuje się wójt i radni. Ludzie mają prawo wiedzieć co kto mówi a potem co robi

  • A gdzie było tak mówione żeby nie puszczać w internecie? raczej ludzie zadowoleni ze moga zobaczyc jak radni pracuja. a kto to taki wstyd przynosi?

 15. Paranoja,co wy wyprawiacie.Żenada,wszystkich jak tam są. A Pan Królczyk idzie w ślady Pana Kaczyńskiego,chce mieć nad wszystkim kontrolę!!!!!!!! Widać to było po Jego wystąpieniu jak mu puściły nerwy. Wstydzę się za Was ,co Wy dalej zrobicie z tą gminą?????!!!!!!!!!! I dziwić się co się wyprawia w sejmie i rządzie,pewnie byliście pierwowzorem dla nich,albo odwrotnie.Nie błaznujcie więcej i nie psujcie dobrej opinii o naszej gminie,bo będzie bardzo trudno to naprawić!!!!! Mimo wszystko Wesołych Świąt!!!!!!!!!

  Co Wy wyprawiacie do cholery??????? ŻENADA I WSTYD!!!!!!!!!!!! Robicie sobie szopki jak jeden ,Myślałem,że spróbujecie się dogadać w ważnych sprawach dla Gminy,a tu co śmiech i paranoja jakaś.Po co to puszczać w świat,chyba tylko na pośmiewisko.Bierzecie piękny przykład z sejmu i rządu, chyba, że jesteście dla nich pierwowzorem , to tylko pogratulować!!!! Nie bronie nikogo bo od początku kadencji trwa ta przepychanka.A Pan Królczyk widać,że wczuwa się w rolę prezesa Kaczyńskiego,chcę mieć nad wszystkim kontrolę.Widaćto było w Jego wystąpieniu jak puściły Mu nerwy. Róbcie tak dalej to zszargacie nam opinie,którą Gmina zaczynała mieć jako miejsce piękne ,spokojne z życzliwymi,mądrymi,zaradnymi i obytymi ze światem mieszkańcami.Pogratulować,wszystko robicie,aby zburzyć tą opinie!!!!!!!!! Mimo wszystko Wesołych Świąt i życzę Wam żebyście na następnej sesji przemówili ludzkim głosem jak jeden!!!

  • Panie Stanisławie niech się Pan nie czepia Królczyka. To nie on zgłosił ten kretyński pomysł odczytania protokołu tylko radni wójta a wojt wyraźnie widać jakie gesty zapodaje przed glosowaniem. jak pokazuje radnym ze maja glosowac za. Każdy widzi co się dzieje. co wojt robi od kiedy zmienil się przewodniczący.

   • Panie Stanisławie, oczywiście wiem kim Pan jest ale nie to jest istotne. Jakież to dobre imię miała gmina Ochotnica? Raczej nie miała żadnego imienia. Teraz kiedy niektórzy próbują stworzyć w Ochotnicy społeczeństwo obywatelskie, to wy, którzy rządziliście dotąd, uważacie, że to jest zamach na demokrację. Jakbym Panią Kopacz czytał! Proponuje Pan, żeby wszyscy się dogadali? Jak Pan to sobie wyobraża? Mają się dogadać za „plecami” mieszkańców i nadal „kręcić lody”? Czy ze strony wójta i jego grupy radnych, była choć jedna rozsądna propozycja dla mieszkańców? Odpowiedz Pan sobie na te pytania w okresowe świątecznym. Życzę wszystkim wszystkiego co DOBRE! „Bóg się rodzi, moc truchleje…..”

    • Bo pan stanislaw jak mial władze w gminie ,to robil co chciał,i komu chciał razem z panem Konopka .Teraz proszę go zapytac co zrobili dla OCHOTNICY,za ich kadencję .Zal mu ze idziemy do przodu przy kamerach,i bez kłamstwa .Dobrze jest temu co przy żłobie,pędzic swoja strone ,a drugiego zgnoic zdeptac iwyzucic.Mysle ze juz sie skonczyło gminie ten bałagan,bo kto miał znajomosci to jechał dalej ,a kto nie mial musiał stac miejscu .

 16. A właśnie, że publikować! Kto chce niech zobaczy jak zachowuje się wójt i radni. Ludzie mają prawo wiedzieć co kto mówi a potem co robi

 17. Ale marnotrawstwo czasu i naszych pieniędzy… Jakby nie można było tego sprawdzić w bipie. A wójtowi się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadał a tak naprawdę Królczykowi do pięt nie dorasta. Do dziś się dziwię jak on został wójtem…

 18. Mieszkanka Ochotnicy G

  Dla tych którzy jeszcze nie zdążyli stracić prawie 1,5h swojego życia to najlepsze z tego nagrania zaczyna się od 1:24. Radni głosujący za czytaniem protokołu w trakcie jego odczytywania wychodzą…… nie rozumiem są za i nie słuchają tego co mogli sobie po prostu wcześniej albo później sami przeczytać jednym słowem cyrk! Urzędnicy pracują do późnych godzin no faktycznie ciężka praca…. są ludzie którzy nie mają swojego życia żeby ciężko w pocie czoła zarobić na chleb, brawo! proszę sobie przedłużać pracę takimi właśnie wnioskami – akcja cała Polska czyta radnym/urzędnikom. Ludzie wybierajcie młodych a nie betony jak ma się cokolwiek zmienić w naszej wsi, zwiększyć szanse na pracę jeśli ,,rządzący” skaczą sobie tylko do gardeł i nie szukają wspólnych rozwiązań tylko trzymają się swoich poglądów – nie zawsze pozytywnych. Nic z tego nie powstanie…. jesteście dla społeczeństwa ? z której strony?? czytając ponad godzinę protokół który znacie a przynajmniej powinniście się z nim zapoznać i jeszcze ta literka P……………….;/ co ona wnosi.. czy coś zmienia…. Pan Andrzej R słusznie ujął że to wstyd ale już Pan Leszek nie koniecznie powinien mówić o wstydzie bo głosował za czytaniem tego protokołu to wóz albo przewóz. Co do publikacji nagrań wielkie ukłony dla pomysłodawcy, społeczeństwo powinno zobaczyć jak się to wszystko odbywa mieć świadomość co dzieje się na takiej sesji/radzie. Kto wie co działo się kiedyś bez kamery, jak to wszystko szło, teraz myślę że uczestnicy trochę się hamują z wypowiedziami chociaż niekoniecznie słuchając czasem tych komentarzy i dogryzań to uszy puchną. Rzadko oglądam te sesje ponieważ tylko niepotrzebnie się denerwuje bo połowę tej rady odesłałabym z kwitkiem…. znów jednym słowem ,,beton” i nie trzymanie się jednego zdania tylko zmienianie go stosownie do sytuacji… Jeszcze jedno nie rozumiem tych docinek do Pana Tadeusza Królczyka to bardzo mądry i oczytany człowiek i wcale się z tym nie nosi. Według mnie należy mu się szacunek za zaangażowanie i chęci zmiany dotychczasowych ,,reguł” , a nie bycie w radzie od tak , podnosząc czasem rękę na tak lub nie. Od Pana Tadeusza trzeba czerpać jak najwięcej, ma gość wiedzę i predyspozycje, nic tylko się cieszyć że mamy takiego człowieka który się stara i wręcz się tam spala. Co do trzymania nerwów na wodzy to ma także wielkie opanowanie bo tak poprowadzić wypowiedź przy tak beznadziejnym wniosku i sytuacji to naprawdę sztuka. Pan Tadeusz K myślę że nie chce zrobić kariery czy wybić się w Ochotnicy – jak to niektórzy uważają, nie potrzebne mu to, on po prostu chce zmian, zmian na lepsze. Sił i cierpliwości mu życzę.

 19. Prawda jest taka, że wójt z całą swoją grupą radnych nie dorastają do pięt samemu Królczykowi, nie mówiąc już o pozostałej części Rady.

  • Ciekawe czy pan Krolczyk najpierw posprząta na swoim podwórku a później się bierze za politykę. Chce zostać wójtem bo ma kredyt we frankach i go trochę ściga kasa.

   • Poruszałeś już ten temat trollu w czasie kampanii wyborczej. Wiesz dobrze trollu, że gdyby Królczyk chciał kandydować na wójta, to miał duże szanse nim zostać. Problem was wszystkich jest taki, że wy wszystkich mierzycie swoją miarą. Ty nie dopuszczasz takiej myśli, że ktoś chce zrobić w życiu coś dobrego? Jeżeli jest tak, to musisz być malutkim zawistnym człowieczkiem!

   • Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, że za rozpowszechnianie takich „rewelacji” możesz
    „beknąć”?

   • Kolego Marco, widzę że z Ciebie zieje jad ! albo zazdrość ?, zawiść ?. Gdybyś zerknął na oświadczenie majątkowe Pana Królczyka to byś wiedział że jego biznes przynosi dużżżżżżżżżżżżżo większe dochody niż posada wojta…..

    Widzę że jest to jedyna osoba, może jeszcze pan Sikora (choć czasami mnie zaskakuje) które chce coś zmienić w naszej gminie.

    Jestem pełen podziwu że im się chce coś robić i chwała im za to. A takie żenujące teksty w stylu Marco to mi jest wstyd.

    Myślę że Pana Wójta przerosła funkcja. Myślał że będzie jak do tej pory kontynuował pracę poprzedniego wójta czyli nic nierobienie i tak do emerytury (aczkolwiek dziwię się mu bo ma z czego żyć na tej emeryturze).

    Pomysł nagrywania sesji to mistrzostwo świata i z tego co wiem to pomysł obecnego Pana Królczyka. Na nieszczęście obozu który piastuje władzę sesje są teraz transparentne i niestety pokazują poziom naszych radnych. Myślę że lepiej jakby się nie odzywali a szczególnie Pan Franczyk, którego poziom intelektualny niestety nie idzie w parze z wiekiem i jest porównywalny z poziomem dziecka 1 I klasie podstawówki. Z całym szacunkiem dla Pana radnego ale jak widzę tą zawiść w jego oczach od czasu jak go odwołali z funkcji przewodniczącego to aż się boję do czego jest zdolny.

    Panowie radni, Wójcie. Zróbcie w końcu coś konstruktywnego i zapomnijcie o podziałach.
    Mieszkańcy was rozliczą z czynów i czy te czyny przyniosły jakiś pozytywny skutek dla Ochotnicy.
    W końcu mieszkańcy mają podgląd na to co się dzieje w na sesjach i kto co robi.

    I jeszcze raz wielki szacun za pomysł z nagrywaniem sesji.

    na koniec Zdrowych , Wesołych , Spokojnych Świąt dla wszystkich !

   • Marco jak masz czas to idz mu posprzataj to ci zapłaci ,a nie siedz na laptopie i komentuj ,popatrz jak masz ty .

 20. To co robi część rady to już przechodzi niejeden cyrk 🙂

  1) Protokoły
  Najpierw było ale że protokoły nie są dokładne więc teraz protokoły są dokładne stanowią transkrypcję tego co zostało powiedziane też źle (na marginesie jest XXI w nie można do protokołu dołączyć płyty z nagraniem wideo z sesji
  2) Wniosek o czytanie protokołu
  Druga sprawa najpierw radny F zgłasza durny wniosek o czytanie protokołu a potem przekonują się że tego jest za dużo i to odwołują (najlepsze wniosek o przerwanie czytania zgłaszają radni którzy wcześniej głosowali za czytaniem :))) Z protokołem można było się zapoznać przed radą – czyli co radni przychodzą za naszą kasę na radę nie przygotowani !!!!!

  3) Radnym nie jest się na siłę i za karę !!!
  Śmieszne wnioski i stwierdzenia radnego który chce grać neutralnego (drugi od lewej ręki przewodniczącego) Proszę Pana jest pan radnym i sam się pan na to zdecydował na bycie radnym !! więc naprawdę nie musi pan wielokrotnie powtarzać że się pan zwolnił z pracy jeśli się panu nie podoba może pan zrezygnować a jak pan już jest to proszę wypełniać obowiązki !!!!

 21. Szkoda że wójt zamiast dążyć do jedności i zgody, bawi się w takie rzeczy. Jasno widać że to on stoi za tym bzdurnym wnioskiem. Znaczące i ponaglające spojrzenia na F. przed złożeniem przez niego wniosku, Jasne i czytelne. Radni z jego obozu nie mają własnego zdania,dają się manipulować. szkoda że tacy ludzie mają wpływ na naszą gminę. Żenująco nisko upadł pan J. A cała rzecz polega na tym, żeby nie zabrać się wreszcie za poważne problemy naszej gminy bo do tego trzeba odrobiny wysiłku i chęci. Jeżeli ma to tak dalej wyglądać, jeżeli jedyną „pracą” wójta ma być podsycanie sporów i napuszczanie na siebie radnych to może czas na referendum w sprawie jego odwołania ???

 22. jeżeli brakuje komuś konkretnych argumentów, to zastępuje je inwektywami 🙂

 23. Panie wójcie, a co myśli Pan o sobie?

 24. Najlepsze są 2 chorągiewki.

  • Niektórym się wydaje, że będąc niezależnym należy wstrzymać się od głosu. Bo w przypadku głosowania tego durnego wniosku, nie rozumiem wstrzymania się od głosu dwóch radnych. Może oni by mi to wyjaśnili?

 25. Chciałbym ale się boje

 26. Panie Wójcie rada dla Pana jest taka,wziąć flaszkę usiądz z radnymi,i dogadać się jak ,chłop z chłopem .I nie róbcie wstydu dla całej OCHOTNICY .Wstyd za takiego wójta ,uczy innych a sam wpada w dołek .Cala POLSKA patrzy na was co wy tej Gminie wyprawiacie Bardzo dobrze,ze jest to nagrywane i niech to idzie świat .Już dosć tych przekretów,i trzeba zacząc rządzic sprawiedliwie ,bo Wójt jest dla wszystkich a nie dla wybranych .A nie róbcie ze siebie kozłów ofiarnych .Który sie nie nadaje wypad z nim ,niech pilnuje firmy ,i załatwia swoje sprawy.A ma jego miejsce będzie kto idny.Ja bym tam wszystkich zmienił Pan Tadeusz WÓJTEM ,Rągier zastepcą ,a reszta do wymiany .HA HA ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIAT.

 27. Juhas…czy aby trochę nie popłynąłeś?

 28. hahahaha haha hahahahahahaha ha hahaha Pan Królczyk jest jak poseł Marek Kuchciński i chyba ogląda obrady sejmu w tv

  • Poznać głupiego po śmiechu jego. Pasuje jak ulał.

   • ….czyli znów i jak zwykle komentarz blebleble, bez jakiejkolwiek próby odniesienia się do problematyki hahahahaha słaba riposta (cięta, szybka i trafna odpowiedź na czyjś komentarz lub pytanie – wytłumaczenie) widać że Ochotniczanin z krwi i kości, koncentrujesz się na komentowaniu sesji Gminy Ochotnica Dolna czy na hejtowaniu???? Nie cierpię ludzi, którzy na drugie imię mają Pogarda. Hejt to domena ludzi słabych.

    • Podziwiam Pani elokwencję. Naprawdę pani wysiłek intelektualny był ogromny, włożony w komentarz na który odpowiadałem! Podziwiam Panią, to co Pani uprawia to nie hejt? Czyli wszystko zależy od tego, kto napisał i przeciw komu?

  • Już kiedyś pisałem tutaj, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni… Co do zestawienia pana Królczyka z panem Kuchcińskim, bardzo podoba mi się ta analogia. Marszałek Kuchciński oczyszcza Polskę z POstkomunistycznych POpłuczyn.

   • Dziękuję! Zamknąć, zakneblować, wychłostać niektórych Radnych z Ochotnicy Dolnej i tak Pan Królczyk moim zdaniem jest aż nadto pobłażliwy i powinien sięgnąć po kary finansowe tak jak Pan Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jestem pełna gloryfikacji, że mimo zadymy i destrukcji Pan Królczyk sprężyście pełni swoją funkcję. Nie można i nie wolno tolerować anarchii!!! Wysadzić z siodła sitwe (wytłumaczenie dla mieszkańców Ochotnicy, grupa osób wspierających się wzajemnie, wykorzystujących swoje pozycje dla osiągnięcia własnych korzyści). 😀

 29. Sytuacji w ochotnicy z niedowierzaniem przyglądam się od dłuższego czasu, jednak to co można zauważyć na wyżej udostępnionym nagraniu przekracza wszelkie granice prawne i moralne, kiedy to wójt publicznie kieruje „swoimi” radnymi mówiąc im kiedy i jak mają głosować moim zdaniem kwalifikuje się to już pod bezczelność. Wszystkich zainteresowanych proszę o uważne przeanalizowanie części nagrania tuż przed głosowaniem o przyjęcie protokołu.

  • W zupełności zgadzam się z Panem. Problem w tym, że głupota nie podlega KK, skoro więc radni pozwalają wójtowi kierować sobą, to tylko wyborcy mogą się temu przeciwstawić. Działalność wójta i części Rady z moralnością nie ma nic wspólnego. Mam jednak nadzieję, że dzięki nagrywaniu i upublicznianiu obrad Rady Gminy Ochotnica, ci bardziej inteligentni mieszkańcy Gminy wyrobią sobie zdanie na ten temat. To niesamowite, że taki chłopek-roztropek może trzymać w szachu wydawałoby się inteligentną społeczność Gminy Ochotnica. Mam nadzieję na przebudzenie, bo przecież mieszkańcy Ochotnicy nigdy nie byli chłopami pańszczyźnianymi!!!!

 30. JAK donoszą pewne zródła będzie kolejny przewrót w radzie gminy ,KUPCZYKI ,SPRZEDAWCZYKI ,WSTYD

  • Patriota do czego pijesz? bo nie rozumiem twój komentarz jest poniżej pewnego poziomu.

   • POZIOM to się ma w sobie nie da się tego wyuczyć ,czy się chce zmieniać swoje nie zawsze sprawiedliwe srodowisko pomimo przeciwnosc PANIE STEFAN wstyd za radnych z TYLMANOWEJ która się chce układać z towarzystwem na które ostatnio suchej nitki nikt z nich nie zostawił wstyd sprzedawczyki

   • PANIE STEFAN PIJĘ ZA SWOJE

  • Wójt urobio wszystkich radnych bo chce odwołać Krolczyka Tak naprawdę tylko Krolczyk nadaje się na tę funkcję.

 31. A co to takiego ma się wydarzyć w gminie?

 32. jak to jest panowie tyle ujawnionych nieprawidłowosci , jak wynika z protokołów komisji ,i nic czyżby wszyscy radni z obozu ….. nabrali wody w usta

 33. odwołają Królczyka ?

  • Jeżeli odwołają Królczyka, to prawdopodobnie wójt nie doczeka końca kadencji. Szkoda tylko Gminy Ochotnica. Mam nadzieję, że J. Brzeźny się wyłamie, bo widać było, że ten cyrk mu się bardzo nie podoba. Dziwię się Sikorze, bo mogło się wydawać, że gość jest wykształcony. A tu okazało się, dupa… , nie podejrzewam go o złą wolę, bo widzę, że chodzi do kościoła. Są jednak ludzie, którzy chyba godzą jedno z drugim? To niesamowite!!!

  • Do odwołania to powinien byc WÓJT,bo nie umie rządzic gmina ,nie ma do tego zielonego pojęcia .Awyborcy czekają na decyzję wójta .A JAKI JEDEN TAKI DRUGI ,Ido tego jeszcze pan sikora jak nie robił nic tak dalej nie robi ,a my dalej czekamy,i myslę ze tez trzeba go odwołac ,bo on ma za duzo pracy wstyd dla tych ,którzy nie robia nic dla swoich wyborców.

 34. APELUJĘ do rozsądku radnych z Tylmanowej ,weżcie se Panowie swoje broszurki wyborcze i przypomnijcie sobie postulaty jakie stawialiscie w wyborach ,jakie sprawy WAS bolały.

 35. Krolczyk pomógł radnym tylmanowskim obalić Sołtysa osiągnęli swój cel to im Krolczyk nie potrzebny a i zdobyli z budżetu dużo kasy dzieki krolczykowi to mu teraz pewno podziękują. Wójt i rada do wymiany.

 36. Jagna, faktycznie Tak to wygląda

 37. Stan – myślę ze do pięt Panu Królczykowi nie dorastasz i stąd te słowa krytyki aczkolwiek ja bym to nazwał zawiścią.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });