XLIX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Ochotnica Dolna 24 września 2018 r.

Podczas tek krótkiej sesji padły pytania o jawność finansów w gminie przyczyny nieujawniania niektórych faktur. Pojawiła się próba wprowadzenia interpelacji zapytań i wniosków, ale wniosek odrzucili radni popierający Wójta.
https://youtu.be/edqfQ4eFPtU?t=146 

Sesja niestety upłynęła w atmosferze przerywania wystąpień radnym opozycyjnym.

Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

Przedstawienie porządku obrad.

Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.

Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2018 nr XLII/318/17 z dnia 29 grudnia 2017 r. oraz zmian w budżecie gminy na 2018 rok.

Podjęcie uchwały w sprawie: zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Ochotnica Dolna na lata 2018 – 2030.

Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Powiatu Nowotarskiego.

Podjęcie uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości. Zakończenie sesji.

 

268 komentarzy

 1. Zgodnie z obietnica publikuje nagranie z ostatnie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy. Przepraszam za opóźnienie, ale prowadzimy bardzo intensywną kampanię i poświęcam na to bardzo dużo czasu. Pozdrawiam wszystkim i proszę usilnie o merytoryczne i kulturalne komentarze. To jest przestrzeń publiczna wolności słowa – dbajcie o nią. Można prowadzić każdy spór w dobrym stylu. Tego Wam życzę. Pozdrawiam! 🙂

  • Panie Królczyk a gdzie nagranie z zebrania w Ochotnicy Górnej obiecywał je Pan wielokrotnie od tamtego czasu zdążył Pan już umieści filmy ze spotkań wyborczych spotkanie z rady a filmu z zebrania gdzie Pan został przeczołgany przez mieszkańców dalej nie ma !!!
   Miej Pan jaja jak Pan obiecał to niech Pan daje !!! ten filmik a nie że się Pan chowa brakiem czasu
   Brak czasu wynika z tego że wszystko zostawia Pan na ostatni moment efekt taki że lata Pan teraz z wywieszonym jęzorem i dziur po gminie szuka był na to czas albo się Pan budzi z ręką w nocniku że spotkanie w Ochotnicy efekt gmina nie zdążyła Pana sali wynająć bo każdy chce mieć wolną niedziele a nie że z godziny na godzinę ktoś będzie latał sale otwierać
   Proszę brać przykład z Wójta wszystko zaplanowane krok po kroku do przodu aż miło popatrzeć jak robota leci

 2. Myslisz ze nawalisz filmów i przykryjesz to co wydarzyło się na zebraniu w Górnej, Pan Urbaniak pięknie cię rozszyfrował 1:12:30 ZOBACZCIE,

  Tak intensywna kampania, oczernianie, pomówienia, kłamstwo tym karmisz ludzi a program masz kontynuacja tego co robi JURKOWSKI, głosuję za wójtem Jurkowski a nie takim manipulantem jak ty, gdzie byłeś przez 4 lata.

  Wójt Jurkowski z nami był i pięknie rozwija naszą Gmine dlatego na niego zagłosujemy

  na wojta Jurkowski

 3. Dalszy ciąg totalnej walki z opozycją. Notoryczne przerywanie i ograniczanie wypowiedzi Radnym mającym coś do powiedzenia, to niestety szara rzeczywistość tej kadencji. Nie wolno pytać, nie można dyskutować, to po co te sesje. Jeżeli nie potraficie uszanować naszych przedstawicieli, to również nie szanujecie tych którzy Ich wybrali. Tak kończą się cztery lata, mam nadzieję że dla większości z Was to pożegnanie z lokalną polityką. Wy nie potraficie nawet udawać że jesteście samodzielni. Dziwi fakt że tak zachowują się dorośli ludzie. Za tydzień wybory i my niepowtarzalną okazję wprowadzić w naszym samorządzie dobrą zmianę. Głosujmy na ludzi potrafiących samodzielnie podejmować decyzję.

  • Tak dokładnie za tydzień wybory – mamy szanse raz na zawsze ukręcić łeb hydrze która niszczy naszą gminę !!
   Mogą raz na zawsze skończyć się te walki podjazdowe !!
   Tadek pójdzie w niebyt skończą się głupie nagrania i popisy przed kamerą – ludzie zaczną na radzie pracować a nie się popisywać (sprawozdanie i najważniejsze wątki będą na stronie ochotnica.pl i to nam mieszkańcom w zupełności wystarczy
   To forum przestanie istnieć i skłócać nas wszystkich i o to chodzi żeby radni i wójt mogli normalnie pracować bez ingerencji i bicia piany

 4. Głosujemy na wójta Jurkowskiego a populistom mówimy S T O P

 5. Głosujemy na Uczciwego Wiarygodnego Wójta Tadeusza Królczyka i Dobrą Zmianę Pokoleniową! NIE na Jurkowskiego dobrowolnego kapusia TW Turnia!!!

 6. Głosujemy na Pana Tadeusza Królczyka.
  Mówimy dość zakłamaniu arogancji
  S T O P.
  Należą się Panu wielkie podziękowania za transmitowane sesje bo inaczej by nam wmawiano że czarne jest białe i odwrotnie.

 7. TW ps,,Turnia = Jurkowski tajny współpracownik

 8. Taki jak Kaczyński, inwigilowany nie pisz nieprawdy

  • Chłopie! Nie posądzaj Kaczyńskiego, bo na to nie ma żadnych dowodów w IPN. Jurkowski był TW „Turnia” i przystąpił do współpracy ze służbami komunistycznymi dobrowolnie! Na to są dowody. Posądzanie Kaczyńskiego, że jest taki sam jak Jurkowski, to już szczyt chamstwa! Inwigilowany nie nazywa się TW!!!!

 9. Mnie nie interesuje, czy ktoś kilkadziesiąt lat temu uległ pokusie łatwiejszego życia i podjął współpracę z tajnymi służbami PRL. Dla mnie i mojej rodziny ważne jest to co się robi tu i teraz. I dlatego przeanalizujmy dokonania mijającej kadencji i odpowiedzmy sobie na pytanie. Czy chcemy kontynuacji takich nazwijmy je z przymrużeniem oka inwestycji. Jeżeli tak, nie ma sprawy, żyjemy w demokratycznym kraju i dzięki wolnym wyborom , mamy możliwość stanowienia o swojej przyszłości. Byłam dzisiaj w urzędzie, brak parkingów, ciasnota w pokojach, a cały dół to chyba gabinety. Nie wiem ile ich wyprodukowali, kto w nich zasiada, ale od nowej władzy oczekuję natychmiastowych działań w celu przywrócenia banku do gminy, likwidacji gabinetów, przywrócenia parkingów i raz na zawsze skończenia z tymi wizerunkowymi inwestycjami.

  • Mówią Ci wszyscy że Tadek też nie będzie robił parkingów bo sam stwierdził że jest ich aż nadto ile razy Ci to trzeba powtarzać zobacz sobie na odpowiedź Tadka pod twoim mailem z 8 X !!!
   Królczyk tez wyraźnie Ci napisał że o żaden Bank się starać nie będzie też odpowiedź 8 X

 10. Nie głosujemy na Stasia kapusia!!!!!!!!!!!!!! TW Turnia!
  Na wójta wybierzemy TADEUSZA KRÓLCZYKA i DOBRĄ ZMIANĘ POKOLENIOWĄ!

 11. Taki jak Kaczyński, inwigilowany nie pisz nieprawdy

 12. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Jurkowski najlepszy Wojt poieramy !

 13. Tadek dały 3 filmy w jednym czasie typowa zagrywka PR żeby ludzie się nie zorientowali
  zachęcam wszystkich do obejrzenia zebrania z Ochotnicy Górnej z 24 września tam mamy jak na dłoni wypunktowane absurdy działań Tadka
  Wójt w kulturalny sposób mówi co zostało zrobione a co nie z i z czyjego powodu – wójt mówi tylko konkretami bez zbędnych emocji nawet nie personalizuje tylko konkret konkret a i tyk wszyscy wiedzą kto tematy blokuje
  Mistrzowsko odpowiada w sprawie wykupu ziemi pod drogi i przedstawia przykłady że to nie jest sprawa na pstryk na czarodziejską różdżkę że czasami sprawy ciągną się kilkanaście lat
  Że koszty wykupu ziemi są bardzo duże !!!!

 14. Tadek nie osmieszaj sie !

  Czysto widac iz tonacy brzytwy sie trzyma!

  Chodzisz i glosisz hieprawde i ludzie kpia w zywe oczy ale to dobrze gdyz wyrobili sobie obraz twojej osoby.

  Jestes awanturnikiem spekulantem i klamca tak wszyscy scyrchlorziki!

 15. Adam! kłamiesz w żywe oczy czyżbyś należał do rodziny kapusia TW – Turnia???
  wójt nie był inwigilowany tylko DOBROWOLNIE podjął współpracę z SB! nie ma porównania i nawet nie przystoi
  by wójta kapusia dobrowolnego współpracownika z SB porównywać z inwigilacją Kaczyńskiego! i tu znów widać teraz manipulacje świadomego kłamcy Adasia! inwigilowanie a dobrowolna współpraca to jest zasadnicza różnica zapamiętaj sobie Adasiu perfidny kłamco!
  JURKOWSKI NAJGORSZY WÓJT jakiego miała w historii gmina NIE POPIERAMY wójta TW ” TURNIA” ufufuf z kim mamy do czynienia!!!

  • Mylisz się Jurkowski był inwigilowany podobnie jak Kaczyński. Zakładano teczki, wiele osób ma założone teczki, księża, ludzie postronni itd jest tam napisane ze MIAŁ BYĆ współpracownikiem, dlacEgo oczerniasz wójta? Prokurator IPN umorzył postępowanie

 16. Ales sie tadek odkryl!
  Dziekujemy Panie Urbaniak o opublikowanie tego pisma!

  Oszust ten krolczyk!

 17. Yadek chce wywlaszcenia robic? Zydow nam sprawdAc i peno che na tym zarobic aby swoje dlugo splacac!

  NIE dla Krolczyka!!!!

 18. I znow posty sie nie pojawia!

 19. Andzejku
  Uspokój sie, dzisiaj juz zakonczyles ‚karier’ polityczna i wysiadywanie u faltuna w jurkowskim potoku nic ci nie pomoze!

  Jestes nieudaznik życiowy, okradasz wlasna babcie jak ludzie to mowia,czyz nieprawda? i takie sa twoje osiagniecia przyglupie! Plus, czy to prawda ze twoj dziadek zastrzelil tych z rzeki jur coka i kul osika! Czy to prawda,powedz nam.

  Czy przez to masz uposledzenie na mozgu?

 20. 1000 lub 2000 osób należy do tw „Turnia ” piękny górski pseudonim .Jurkowski dobry gospodorz gwarancja rozwoju!

 21. Tadku ostatnia dzisiaj sesja!!

  Wyrazy kondolecji dla wsi czy moasteczka gdzie sie udasz!

  Ale rungierka wezmiesz swoja sympatie se soba chyba ze szczekacz juz spelni swoja role i juz ci zuzyta tasma niepotrzebna 🙂 a noce takie dlugie i samotne to kto cie bedzie grzal jak teraz zima nadchodzi? 🙂

 22. 1000 lub 2000 osób należy do tw „Turnia ” piękny górski pseudonim .Jurkowski dobry gospodorz gwarancja rozwoju! !

 23. Widzę że kipi na tym forum od hejtu za to ja chciałam powiedzieć co myślę na temat naszego zawodzia. A po czterech latach coś jednak widać a mianowicie dawno nikt nie zajmował się na taka skalę. Teraz dowożenie dzieci do szkoły jest nieporównywalnie wygodniejsze, jest gdzie się minąć, zaparkować, boisko przy szkole to skok cywilizacyjny, potok klępowski to historyczna zmiana. Ale widzę że radnemu udzieli zaziąbły i klępy są cholernie wdzięczni bo wystawili mu trzech kandydatów żeby się go pozbyć. Zajebista wdzięczność. Pani Stasia z którą działają zachowała się chociaż honorowo bo wystartowała z innego okręgu.
  Skoro da się tyle zrobić z wójtem którego większość na tym forum krytykuje to ja na nich obydwu będę głosowała.
  Powodzenia.!

  • Udziela trzymaj się jesteśmy z tobą

  • Wójt coś robi- no pewnie, ze robi. A znacie jakiegoś wójta, który nic nie zrobił przez 4 lata??? Nie ma takiego.
   Ale jak robi? Pusty ośrodek zdrowia w Tylmanowej, wieże stoją bo se stoją, wrzosy rosną bo se rosną i asfalt na Zawodziu leją na asfalt. Ale coś leją. No to cieszcie się dalej taką robotą a będziemy dalej zadupiem takim jakim jesteśmy i dalej będą Wam uroczyście otwierać ośrodek zdrowia w poniedziałek żeby go zamknąć po cichu we wtorek.

 24. I tak minęły cztery lata, na bezproduktywnej walce z opozycją. Wszyscy którzy ośmielają się mieć własne zdanie i głośno je artykułują, są personami non grata w Ochotnicy. Tylko klakierzy, chwalący pana, czują się obecnie jak ryby w mętnej wodzie. Chcąc się przypodobać, wyszukują jakichś pism z przed wieków, które odczytują jako prawdę objawioną. Przecież nikt Wam nie bronił robić chodników, budować Ośrodka Zdrowia, mieliście na to szansę w trakcie Waszej kadencji.

  • Jola co ty gadasz, to Królczyk w imieniu spółki blokował budowę ośrodka w Gornej a już wszystko było dograne z Kuria… Do teraz byłby plan i może fundament zrobiony a tak to dalej nie ma nic.

   Chodnik ledwo udało się zacząć w Gornej a cały czas Królczyk mówił ze są inne ważniejsze rzeczy / pewno myślał o koncepcjach/

   Widać ze nie masz pojęcia o samorządzie. Ludzie się tam dogadują a nie wchodzą w du..pe.

   Głos oddam na wójta Jurkowskiego

 25. Jolu 🙂

  A czy zastanowilas sie ,ze moze wojt ma akurat woekszosc zwolennikow?, ktorym podobaja sie obecne zmiany?

  Szanujemy twoje zdanie ale pozwol miec innym rowniez swoje.

  My mieszkanie zadecydujemy w niedziele.

  Nam podibaja sie wrzoasy piekne schody nowe parkingi oraz sklepiki wokol gminy 🙂

  Takze wez jakis lek na uspokojenie i wyczekaj do niedzieli 🙂

 26. Glos dla obecnego wojta Jurkowskiego!!!

 27. Jurkowski nie sprawdził się! to zły gospodarz! dobrowolny kapuś TW ” TURNIA ”
  promuje siebie za publiczne pieniądze!
  Czas na zmiany i gminę przyjazną mieszkańcom!
  Głosujemy w wyborach na WÓJTA TADEUSZA KRÓLCZYKA i DOBRĄ ZMIANĘ POKOLENIOWĄ!

 28. Z durnia!! TW- Turnia to cała rodzina musi być bardzo! bardzo dumna???

 29. Franek,

  Ale
  Miernota z ciebie, zepsules otwarcie osrodka w tylanowwj bo gdyby nie ty byliby tam dawno specjalisci!

  Ale ty dzialales lrzeciwko mieszkancom bo celowo chciales aby ich tam nie bylo aby teraz moec cos na wybory aby mowiono o tym.

  Jestes nieudacznikiem, nie dorastasz do piet wojtowi Jurkowskiemu a chcialbys tylko pojsc na posade platna do gminy.

  Ile jest tematow ktore my jako radni dyskutowali a ty jako przewodniczacy bojkotował i byl przeciwko! A trraz manipulujesz!
  Jestes przegrana miernata!

 30. A czu to prawda ,ze Franus pije i placi ludziom aby poszli na glosy?

  No to juz chyba pod jakis paragraf ppdchodzi,czyz nie?

 31. Franek,

  Tylmanowa
  ci tego nie zapomni co zeobiles!!

  Jestes oszustem! Nie
  Zaglosujemy za Toba sprzedawczyku Krolczyka!

 32. .Ja już zwracałem uwagę na niego po wiosennym zebraniu wiejskim. Działa konsekwentne i od wiosny jest efekt. Ten parking przy szkole robi ogromne wrażenie. Z radnym Czesławem zostali sami na placu boju i w poniedziałek wreszcie dopięli swego. Mimo że Franek na koniec przeszkadzał to i tak otwarli. Szkoda że na początku było ich pięciu a na rzecz Tylmanowej pracowało tak naprawdę tylko dwóch no i sołtys od czasu do czasu ja k się zbuntował Tadkowi . Żeby tak mniej ramionami ruszał to może by był z niego sołtys.
  Jednak da się coś zrobić jak jest zgrana drużyna i choć nie startowali z Jurkowskim to z nim jednak coś zbudowali, działki kupili, nie przypominam sobie żeby ci z Górnej coś pomogli w budowaniu w Tylmanowej a teraz by chciał być u nas wójtem. Niech sobie najpierw robi porządki w Górnej a nie tylko gada i gada.

  • Głosujmy przeciw mafii samorządowej, która dba tylko o kasę dla siebie i etaty dla pociotów i przydupasów! Trzeba wprowadzić trochę nowej krwi.

 33. Dziękuję panu Królczykowi za to forum. Dzięki wpisom tutaj można się wiele dowiedzieć. Kto przez tyle lat jest w stanie wytrzymać hejt pod własnym adresem na swoim własnym forum? Prawda obroni się sama i to jest święta prawda. Kto ma głowę na karku a w głowie trochę szarych komórek wyciągnie właściwe wnioski. Szkoda mi tylko Wojtka, którego wpis na fb trochę mnie zmartwił, bo jest szczery aż do bólu. Chłopak pewnie miał marzenia… liczył, że rozwinie firmę… Kto ma fb niech sobie poczyta https://www.facebook.com/profile.php?id=100001826764238&__tn__=%2Cd-%5D-h-R&eid=ARBXggwXtHIHTK2ru7yXnAPz46D6qiAk7U3ox0gCnPTL1UWPBPsA78udI3pgkA3LF3Kq3rkZotzymKoP

 34. Jola, a mnie interesuje, to że Wójt był zarejestrowany jako Tajny Współpracownik „Turnia”. To wstyd na całe Podhale, bo nie ma drugiego takiego wójta. I pamiętam trochę te czasy i komuna trwała dlatego, że miała takich współpracowników a cała reszta się bała czy cię nie zakapują TW i ORMOWCY. Inni walczyli o wolną Polskę a ten wtedy co robił? Układał się żeby mu było wygodnie.

 35. Witam .Cieszę się że kandydat na wojta Królczyk u Ziemianek umieścili swoje komentarze po artykulem Zaziably, pokazali brak klasy, jak można afiszowac się pod artykułem z hu… i ..ku… startując na wojta ,i jeszcze udostępniać dalej, macie reprezentować mieszkańców. Pytam się czy to ma czytać 13 letnia młodzieży. Dzień Papieski ,a wy rozslacie tekst z hu..i ku.

 36. Mikolajczyk startował do rady parafialnej .afiszuje się pod tekstem z hu..i ku.. i te panie które tak ochoczo komentuja niech swoim dzieciom przeczytaja słowa Zaziably. Człowiek o minimalnej kulturze nie napisze artykułu z i hu..i ku..

 37. Panie Królczyk dla Pana słowa sa ważne zajmuje się pan ich tłumaczeniem ,ale jako człowiek po studiach i kandydat na wojta powinien Pan potępić to słownictwo i się tym nie afiszowac.dzieci młodzieży mają dostęp do tekstu. Dzień Papieski a tu rozsyłacie hu.. i ku..

 38. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Myślę że z Tylmnowej dzisiaj nie poszła zlotówka na Górną. Królczyk załatwił kredyt dla sołectwa i na Jamne będzie droga. Strasznie maci w Tylmnowej. Bo w Ochotnicy już przegrał, !!

 39. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Biedny Ziemianek na zebraniu wiejskim mówił ze ośrodek jest wynajęty za niską kwotę , a teraz chce obniżac aptekarzowi wynajem to działa na niekorzysc gminy. BIEDNY maciciel.

 40. TylmanowaOchotnicaPopiera

  tylmanowianka
  16 października 2018 at 21:47
  Widzę że kipi na tym forum od hejtu za to ja chciałam powiedzieć co myślę na temat naszego zawodzia. A po czterech latach coś jednak widać a mianowicie dawno nikt nie zajmował się na taka skalę. Teraz dowożenie dzieci do szkoły jest nieporównywalnie wygodniejsze, jest gdzie się minąć, zaparkować, boisko przy szkole to skok cywilizacyjny, potok klępowski to historyczna zmiana. Ale widzę że radnemu udzieli zaziąbły i klępy są cholernie wdzięczni bo wystawili mu trzech kandydatów żeby się go pozbyć. Zajebista wdzięczność. Pani Stasia z którą działają zachowała się chociaż honorowo bo wystartowała z innego okręgu.
  Skoro da się tyle zrobić z wójtem którego większość na tym forum krytykuje to ja na nich obydwu będę głosowała.

  • Na tym polega uklad. W jednych osiedlach nic sie nie robi a w drugim leje sie bezmyslnie asfalt na asfalt, bo tam jest radny wojta. I to jest chore! A regulacja potoku gmina nie miala nic wspolnego tylko zdjecia wojt latal sobie robic, bo propoganda i podpinanie sie pod cudze sukcesy to podstawa.

 41. Rozwalić tę mafię samorządową w drobny mak. Trzeba poprzeć kandydata spoza układów. Niech wszyscy idą do wyborów i zagłosują na jednego, który ma łeb na karku i odwagę. Bo jak ten sam układ wygra teraz to już nie na 5 ale na 50 lat.

 42. Jurkowski nie sprawdził się! to zły gospodarz! nigdzie nie znajdziecie na Podhalu wójta kapusia dobrowolnego
  tajnego współpracownika! TW TURNIA! to wstyd dla mieszkańców gminy mieć takiego wójt!
  Mamy INNYCH wiarygodnych kandydatów na wójta! Ochotnica POPIERA TADEUSZA KRÓLCZYKA!
  Głosujcie w wyborach na Wójta Tadeusza Królczyka i Dobrą Zmianą Pokoleniową! tylko w ten sposób
  rozwalimy chory stary układ!

 43. Prawda się sama obroni. Wójt jest nieudacznikiem jakich mało.
  Był współpracownikiem ps.Turnia i z tąd pewnie niektóre nawyki w rządzeniu. Podły i msciwy człowieczek ale na szczęście to już koniec tego sbeka.

  • Nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, wyraźnie jest napisane MIAŁ BYĆ, prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było przesłanek
   Dlaczego oczerniasz?

   Głos oddam na wójta Jurkowskiego

 44. Gdzie można znaleźć informacje na temat wójta o współpracy TW Turnia.?

  • Nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, wyraźnie jest napisane MIAŁ BYĆ, prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było przesłanek
   Dlaczego oczerniasz?

   Głos oddam na wójta Jurkowskiego

 45. Mamy demokrację, którą wywalczyli, ci którzy w trudnych, komunistycznych czasach wykazali się niezwykłą odwagą, często kosztem własnej kariery, nie zrażeni szykanami na jakie narażali siebie i swoje rodziny. Inwigilowani, obserwowani i podsłuchiwani, otoczeni różnej maści T.W. Ale przejdźmy do meritum. Cieszymy się wolnością, samorządnością i teoretycznie sami jesteśmy u siebie gospodarzami. Ale czy nie macie wrażenia że jakoś ta samorządność u nas się rozmyła. Na zebrania wiejski nie chodzą ci którzy mają coś do powiedzenia, tylko tacy którzy coś tam wykrzykują chcąc przypodobać się władzy. Boimy się ze sobą rozmawiać, pilnujemy żeby nie powiedzieć za dużo, bo nóż ktoś pragnący się przypodobać poniesie nasze słowa jak michę miodu.. Zatraca się pomału duch samorządności, i żeby go przywrócić potrzebna jest dobra zmiana.

 46. Wejdź na stronę http://www.google.pl wpisz w oknie tw turnia to znajdziesz informacje na temat dobrowolnej współpracy wójta z SB!

  • Nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, wyraźnie jest napisane MIAŁ BYĆ, prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było przesłanek
   Dlaczego oczerniasz?

   Głos oddam na wójta Jurkowskiego

 47. No to ładnie.
  Wiadomo było od dawna że to typ który myśli że jest mądry i ma wysokie mniemanie o sobie. W rzeczywistości jednak jest inaczej. Schronił się pod pisem były współpracownik sb . Ciekawy jestem co na temat kapusia teraz powie pani poseł albo sam prezes.

 48. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Jurkowski najlepszy Wojt Ochotnica popiera!

 49. Jurkowski to najgorszy wójt Ochotnica nie popiera! dobrowolnego tajnego współpracownika SB! TW Turnia!
  Głosujemy na wiarygodnego uczciwego NOWEGO WÓJTA TADEUSZA KRÓLCZYKA! Ochotnica POPIERA PANA TADKA

 50. Na stronach IPN jest o TW Turnia https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542
  jest cała prawda o tajnym dobrowolnym współpracowniku sb
  Jedyny wójt w swoim rodzaju.
  Znamy Cię ze szkoły jaki byłeś, jak piłeś tygodniami, jak wyciągaliśmy cię z rowu, ale od tej strony że byłeś kapusiem i donosiłeś na kolegów to już przesada.

 51. Do Marcin.
  Co ty piszesz i poruwnujesz
  P. Kaczyńskiego do Wójta. Wójt nie dorasta mu do pięt pod względem moralnym.
  To jest jasno napisane że DOBROWOLNIE się zgłosił aby donosić na swoich kolegów żołnierzy
  Jestem pewny że wyborcy to ocenią przy urnie.
  Jestem za P. Krolczykiem
  Nie kłamie nie poniża ma szacunek dla drugiego człowieka.

 52. Rozumiem ze ludzie są różni chamami ale komentowanie kur…w przez Ziemianka i Krolczyka im ujmuje bo to ze kandydaci na radnych komentują to bym olał bo to ten sam poziom co Wojtek
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2139294332808105&id=100001826764238&anchor_composer=false

 53. Może mi się PiS nie podobać ale jednak coś zrobił dla zwykłego obywatela więc będę na nich głosował.
  Może mi się Jurkowski nie podobać ale jednak coś w Tylmanowej zrobił więc będę na niego głosował.
  Może mi się radni nie podobają ale jednak wieś się zmienia więc dalej będę głosował na swojego ( a wy macie swoich)
  Czy się wam podoba czy nie coś w Gminie się zmienia i to na dobre. I jeszcze jedno, ponieważ lubię fakty a nie plotki powiem tyle żal dupę ściska że komuś udało się coś zrobić przez tą kadencję i to jest fakt nr 1 to że aptekarz uzgodnił z wójtem taką a nie inną cenę to myślę że brat prawnik pomógł przy tym ,poza tym jest chłop dorosły i myślę że widziały gały co brały i to jest fakt nr.2 to że Królczyk jest przyjacielem rodziny Zaziąbłów i teraz gra na ludzkich emocjach to fakt nr 3 a to że Ziemianek jest obłudny, wyrachowany i fałszywy i najpierw chciał drzeć kasę ile się da a teraz przed wyborami chce obniżać żeby się przypodobać to fakt nr 4. A to że podczas lustracji znaleziono TW TURNIA ale nic z tego nie wynika to tylko dla Jurkowskiego smród a dla nas nic nie zmienia bo gdyby to było ważne to nie byłby wójtem i już dawno zająłby się nim prokurator IPN. A że oprócz smrodu nic z tego nie wynika to fakt nr 5. Ludzie zajmijcie się działalnością samorządową, pomagajcie ludziom a nie szczujcie przeciwko nim. Mnie ta zmiana od czterech lat się podoba i to jest fakt nr 6.
  Tak trzymać i POWODZENIA!

 54. Jurkowski nie sprawdził się! to zły gospodarz! promuje siebie za publiczne pieniądze! szok, że to DOBROWOLNY tajny wspólpracownik SB! przyjął pseudonim TW TURNIA! na całym Podhau nie znajdziecie tak skompromitowanego wójta kapusia! wstyd dla gminy by utrzymywać dalej takiego wójta! On nie był inwigilowany jak kłamie przez służby PRL tylko DOBROWOLNIE podjął współpracę z SB!! a to jest zasadnicz różnica!!!!
  NIE GŁOSUJEMY na Jurkowskiego! precz z takim wójtem!

  • Nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, wyraźnie jest napisane MIAŁ BYĆ, prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było przesłanek
   Dlaczego oczerniasz?

   Głos oddam na wójta Jurkowskiego

 55. Ja zaś jestem zawiedziony zwłaszcza po przeczytaniu programu wyborczego wójta. Przecież cztery lata temu głosowałem na niego bo obiecywał wyciąg, szlaki, ścieżki rowerowe, rozwój turystyki a co dostaliśmy? Fotowoltaike, wrzosowiska i placyki a miejsc parkingowych brak.
  W Górnej też na parkingach chciał budować ośrodek zdrowia ale na szczęście grupa odważnych ludzi go powstrzymała wskazując przy tym inną lokalizację ale tam trzeba powalczyć o drogę i to zbyt wiele dla władz…
  Czy poraz kolejny mamy mu zaufać??? Niewiem jak aby ale ja się zawiodłem na całej linii i nigdy nie powtórzę swojego błędu z przed 4 lat.
  Była nadzieja na wyciąg, powstała spółka i szczerze podziwiam tych którzy chcą coś dla wsi zrobić a gmina pół roku analizuje złożony wniosek. W takim tempie w następnej kadencji zmienią plan zagospodarowania a my dalej będziemy czekać…

  • Nie ośmieszaj się z ta spółka, wójt doprowadził do jej powstania a Tadek robi w niej politykę.

   Ile dla spółki zrobił wójt a ile Tadek

   • No właśnie powiedz ile? Podpowiem Ci co widzę z boku, jeszcze nic oprócz gadania jaki to wyciąg dla niego ważny…
    Zaś całe zło tego świata to Tadek. Dobrze ze ma na kogo zrzucić winę bo w zarządzie są jego protegowani

 56. TylmanowaOchotnicaPopiera

  ! Dobry Panie Królczyk dla Pana słowa sa ważne zajmuje się pan ich tłumaczeniem ,ale jako człowiek po studiach i kandydat na wojta powinien Pan potępić to słownictwo i się tym nie afiszowac.dzieci młodzieży mają dostęp do tekstu. Dzień Papieski a tu rozsyłacie hu.. i ku.,

 57. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Wczoraj Dzień Papieski! Mikolajczyk startował do rady parafialnej .afiszuje się pod tekstem z hu..i ku.. i te panie które tak ochoczo komentuja niech swoim dzieciom przeczytaja słowa Zaziably. Człowiek o minimalnej kulturze nie napisze artykułu z i hu..i ku..

 58. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Mikolajczyk startował do rady parafialnej .afiszuje się pod tekstem z hu..i ku.. i te panie które tak ochoczo komentuja niech swoim dzieciom przeczytaja słowa Zaziably. Człowiek o minimalnej kulturze nie napisze artykułu z i hu..i ku..

 59. Głosujemy na wyborach na wójta TADEUSZ KRÓLCZYKA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!!
  Czas na zmiany i gminę przyjazną mieszkańcom!!

 60. Piszecie tu o różnych rzeczach, ale powiem Wam jedno, w Tylmanowej po Wójcie i Radnych zostanie ośrodek zdrowia i boiska przy szkołach, a Wy przeminiecie. Wy nic nie osiągnęliście przez te 4 lata, zdechły pies o was nie będzie pamiętał. Banda krzykaczy…

 61. Do Makarona! A ja ci powiem drugie, a po tobie co pozostanie powiedz! a ty nie przeminiesz? co wieczny będziesz? a o tobie to żywy pies będzie pamiętał i szczekał! jesteś w stary chorym układzie nigdy sobą nie byłeś ciągle się ustawiałeś gdzie korzystałeś! a wy co osiągnęliście? banda starych układowców!!!

 62. Czy to prawda ?
  Jeden z kandydatów jest podobno tak pewny wygranej że podobno już od poniedziałku będą wyznaczone osoby które wejdą do urzędu razem z pracownikami i będą kontrolować żeby żadne dokumenty nie zostały z urzędu wyniesione czy też zniszczone
  Czy to prawda czy plotka ?

 63. Oczywiście że zaszły zmiany zwłaszcza na parterze i wokół budynku gminy. Nawet przejeżdżając samochodem trudno nie zauważyć łopoczących dumnie na wietrze flag, dziesiątek jak nie setek krzewów, powykręcanych alejek na wrzosowisku i i niezbyt urodziwych budynków gospodarczych na stodolisku. Dobrze przynajmniej że póki co nie ma fontanny, ale z pewnością będzie i to nie długo, chyba że zajdzie dobra zmiana.

 64. Jurkowski nie sprawdził się!
  To zły gospodarz DOBROWOLNY kapuś TW turnia! Nie głosujemy na niego!
  Czas na zmiany i gminę przyjazną mieszkańcom!
  Pan Królczyk Tadeusz jest uczciwy wiarygodny nie kłamie nie oszukuje!
  Ma szacunek do drugiego człowieka! Takiego przyzwoitego wójta potrzebuje gmina!
  Głosujemy w wyborach na TADEUSZA KRÓLCZYKA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!

 65. Do kontrola! nie blefuj i nie siej zamętu!

 66. Jurkowski kapuś i tajny wspolpracownik esbek ps.Turnia ale numer.

 67. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Wczoraj był Dzień Papieski ludzie udostępniAli zdjęcia Jan Paweła ll a kandydaci na wojta ku..i chu.. Rozumiem ze ludzie są różni chamami ale komentowanie kur…w przez Ziemianka i Krolczyka im ujmuje bo to ze kandydaci na radnych komentują to bym olał bo to ten sam poziom co Wojtek
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2139294332808105&id=100001826764238&anchor_composer=false

  Odpowiedz

  • Proszę nie kłamać. Królczyk niczego nie udostępniał. Nie widzę też jego lajków. Jest tylko komentarz. Został zapytany, to odpowiedział jak znaleźć specjalistów do ośrodka zdrowia.

 68. Jurkowski to zły gospodarz! to DOBROWOLNY tajny współpracownik SB! przyjął pseudonim TW TURNIA! na całym Podhau nie znajdziecie tak skompromitowanego wójta kapusia! wstyd dla gminy!

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

  Powinieneś siedzieć w norze, jak można ludziom w oczy patrzeć.

 69. Stanisław Jurkowski dnia 08.10.1981 podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej w 1 Szkolnym Pułku Samochodowym w Oleśnicy zarejestrowany pod nr. ewidencyjnym 52216 w Centralnym Rejestrze Pracowników, Współpracowników i Właścicieli Lokali Konspiracyjnych WSW przez Oddział WSW Wrocław w kategorii TW ps. „Turnia”. Pozyskanie nastąpiło na zasadzie dobrowolności. TW miał być wykorzystywany do działań profilaktyczno-rozpoznawczych wśród żołnierzy zasadniczej służby wojskowej.

  Ale wstyd

 70. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Wczoraj był Dzień Papieski ludzie udostępniAli zdjęcia Jan Paweła ll a kandydaci na wojta ku..i chu.. Rozumiem ze ludzie są różni chamami ale komentowanie kur…w przez Ziemianka i Krolczyka im ujmuje bo to ze kandydaci na radnych komentują to bym olał bo to ten sam poziom co Wojtek.
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2139294332808105&id=100001826764238&anchor_composer=false

  Odpowiedz

  • Widzicie przecież że to są zdjęcia ośrodka z przed pół roku, nawet apteki jeszcze nie ma. Jak robicie propagandę to się przyłóżcie a nie po najmniejszej linii oporu. Byłem dziś w aptece i widać, że gabinety są już wyposażone. Albo kłamiecie albo jesteście ślepi.. A Wojtek Zaziąbło, siedzi gdzieś w Polsce i gówno wie.

 71. Nigdy więcej nigdy więcej kapuś Jurkowski wójtem nie będzie!
  Głosujemy na uczciwego wiarygodnego nowego wójta Pana Królczyka Tadeusza i Dobrą Zmianę Pokoleniową!
  TO ONI są w stanie ZMIENIĆ złe rządy starego chorego układu! Przywrócić NORMALNOŚĆ w całej gminie
  wprowadzić nowy styl i jakość zarządzania ludźmi i środkami publicznymi ku zadowoleniu mieszkańców!

 72. Jurkowski to zły gospodarz! to DOBROWOLNY tajny współpracownik SB! przyjął pseudonim TW TURNIA! na całym Podhau nie znajdziecie tak skompromitowanego wójta kapusia! wstyd dla gminy!

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

  Powinieneś siedzieć w norze, jak można ludziom w oczy patrzeć.

 73. i najważniejsze, Jurkowski Wójtem i kropka

 74. Ja tam cieszę się z tego, że na 3 boiska na całą gminę 2 poszły do Tylmanowej.
  Jurkowski Wójtem!!!

 75. Do moderatora / Królczyka
  Przypominamy że przed wyborami obowiązuje CISZA WYBORCZA prosimy w tym czasie o zamknięcie FORUM !!

 76. no i drogi, sama radość, w Tylmanowej to w kilometrach liczymy asfalty a nie w metrach,
  Jurkowski Wójtem !!!!

  • Dokładnie tak !! jak widać gdzie jest współpraca i gdy Ziemianek jeszcze działał z Wójtem to robota leciała
   Wójt organizator i ekspert który wie jak to to wszystko poskładać i Franek który wtedy słuchał wykonywał zadania to i mamy efekt robota leciała jak miło a od momentu ja Frankowi coś się poprzewracało to mamy efekt że Franek jak radny do tej pory nie był w stanie najemców Ośrodka znaleźć a to że za tanio wójt chce wynająć a teraz znowu że niby za drogo ! Na szczęście wójt się ocknął otwarcie ogłosił i teraz już poleci z kopyta bo się nie będzie na Ziemianka oglądał i o to chodzi Panie Wójcie działać i nie przejmować się gadułami Królczyk , Ziemianek bo oni mogą się co najwyżej uczyć ale czy im wyjdzie ? podejrzewam że nie bo do tego trzeba mieć jeszcze to coś czego im brakuje !!!
   Brawo Panie Wójcie
   Głosujemy za Prawem i Sprawiedliwością
   Głosujemy za Stanisławem Jurkowskim

 77. Jurkowski Wójtem!!!!!!!

 78. Jurkowski to zły gospodarz! to DOBROWOLNY tajny współpracownik SB! przyjął pseudonim TW TURNIA! na całym Podhau nie znajdziecie tak skompromitowanego wójta kapusia! wstyd dla gminy!

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

  Powinieneś siedzieć w norze, jak można ludziom w oczy patrzeć.
  Porobiłeś asfalt do działki wiatra i franczyka na osobiu

 79. Absolutnie nie zgadzamy się i nie będziemy głosować na Jurkowskiego! To koniec rządów dobrowolnego kapusia
  TW Turnia! Pokazał jakim jest zakłamanym dwulicowym człowiekiem wytresowanym przez SB by niszczyć
  ludzi mądrych niezależnych wiarygodnych! którzy są sobą i nie dali się wciągnąć w stary chory układ! jego działania i sposoby są wzięte rodem z PRL by kłamać zastraszać ustawiać zwalczać i niszczyć ludzi niewygodnych dla niego!
  Nie głosujemy na Jurkowskiego złego gospodarza!

 80. Oficjalne otwarcie nowego PUSTEGO ośrodka zdrowia, nawet zdjęcie sprzed roku.

  http://www.ochotnica.pl/pl/211/3454/oficjalne-otwarcie-osrodka-zdrowia-w-tylmanowej.html

  Jak można otwierać pusty ośrodek zdrowia.

 81. Krolczyk to dno!

  Jak mozna chodzic i mowic ludziom,ze on juz jest wojtem???

  To juz jakis akt desperacji bo chlop widzi,ze marbe szanse ma.

  I tadek pamitaj,ze wsrod swoich radnych masz jak to mowia wilk w owczej skorze ukryty 🙂

  A ty naiwniak ze cie popieraja 🙂

  Glosu im nie udzieliles bo boisz sie,ze cie skompromituja i sam za nich mowisz gdzie sie pojawicie. Oni musza jedynie byc figurantami.

  No co za porazka!! Dno!

  • To że chodzi i i mówi że już jest wójtem to przegięcie ale to że podobno chce urząd kontrolować już od poniedziałku jakimiś wolontariuszami i ochroną i że sam już do roboty będzie chodził żeby wszystko kontrolować i wszystkiego doglądać żeby nic z gminy nie zginęło i żaden dokument nie został usunięty to dopiero byłby hicior !!

 82. A tu jeszcze lepszy hicior, wójt informuje że odpady budowlane mieszkaniec jest zobowiązany dostarczyć do punktu selektywnej zbiórki odpadów.

  http://www.ochotnica.pl/pl/211/3452/informacja-na-temat-odbioru-opadow-komunalnych.html

  A gdzie poszły śmieci z rozbiórki sklepów? Ku rzece koło boiska na Skrodnym.

 83. Popieram Jurkowskiego

  Królczyk co zrobiłeś jako radny dla swojego okręgu ?

  Grunt pali ci się pod nogami to przy pomocy tego forum oczerniasz, szkalujesz obecnego wójta Jurkowskiego

  Jak można być takim podłym człowiekiem, jeszcze Runger to rozumiem bo to deb..il nawet szkoły nie skończył a pół mózgu mu wycięli i jest usprawiedliwiony

  Sam dobrze wiesz jak żyjesz, co zrobiłeś przez 4 lata – chwal się tym i proś mieszkańców o wsparcie a nie po grzbiecie kogoś chcesz zostać wójtem

  Rozpowszechniany nieprawdę, kłamiesz a wiesz jaki skok w ostatnich 4 latach zrobiła nasza Gmina, nie masz w tym nic udziału to plujesz na to , zawsze plules

  Głos oddam na wójta Jurkowskiego ja i moja rodzina, sąsiedzi, nasze osiedle.

 84. Jestem za Jurkowskim

  Cała prawda o Tadeuszu Królczyku , kryje się w Jego KRÓLESTWIE tzn. na JAMNYM.
  I nie chodzi tu nawet o dom Tadeusza na CYRCHLI to jego sprawa że niema szacunku dla dóbr powierzonych mu przez Rodzinę.

  Chodzi o mieszkańców Jamnego.

  Wjeżdżamy na JAMNE droga zniszczona – koncepcję Królczyka widać na każdym kroku.
  Ok. kilometr wyżej droga – robota Wójta – konkret a nie KONCEPCJA !
  Jedziemy dalej koncepcja Królczyka , a od Pana Rusnaka –
  kasa 1,5 miliona zł.
  załatwione przez Wójta i co próba BLOKADY inwestycji przez KOGO ?

  Przez Tadeusza Królczyka radnego GMINY !!!

  TADEUSZ CZY TY Masz choć trochę zdrowego ROZSĄDKU ???

 85. Urosła liczba polityków PIS w naszej gminie, z wójtem TW ps.Turnia , SB kapusiem na czele, którzy mogą mnie pocałować w d**ę.

 86. Do Jozek! Nie blefuj i nie kłam! musiałby się tobą nazywać i być wytresowany przez SB jak ty TW Turnia!
  Pan Tadeusz Królczyk to inteligentny uczciwy człowiek ty go nie złamiesz! wierzę, że ludzi którzy są z Panem
  Tadkiem i za Tadkiem oraz Dobrą Zmianą Pokoleniową! też ci się nie uda złamać i zwabić! chociaż twój desperacki głos i złamany kręgosłup moralny będzie chwytał się najdzikszych sposobów byś trwał przy władzy! jesteś skłonny do wszystkiego byle żłobu nie stracić! A STRACISZ!!!
  NIE Głosujemy na Jurkowskiego!!!

  • Królczyk startuje na wójta a to niedudacznik życiowy, niedługo komornik zacznie za nim gonić ale dalej będziesz powtarzał ze to dobry fachowiec. Mieszka kotem u brata a dom rodzinny przykrył folia a ty powtarzasz ze to dobry gospodarz. Brat ksiądz ze Szczawy podobny ma charakter i kasę śle braciszkowi ze już Kuria się tym interesuje ale to jest Królczyk i on może.
   Wielokrotnie przez 4 lata chciał orżnąć Gminę i na to są twarde dowody: pola Pulkowskiego, umowa z Blachutem. Bojkotował wszelkie działania w Gornej czynione przez wójta np budowa ośrodka zdrowi. To jest pajac a nie kandydat

   Głosuje za wójtem Jurkowski to gwarancja dalszego rozwoju Gminy

 87. Ile i dla kogo wykonano tych osławionych gabinetów w naszym urzędzie. Tan największy jest chyba tam gdzie kiedyś odbywały się śluby, ogromne pomieszczenie i to dla jednego człowieka. Z okien widać arcydzieła obecnej kadencji, wrzosowisko i stodolisko. Można popaść w samouwielbienie. Szkoda że za kilka dni wybory, żal będzie to zostawić.

 88. sługa uniżony Emira

  Wrzosowiska i stodoliska w Ochotnicy.
  Schody wejściowe mają kosztować 80 tys. i fontanna też 80 tys.
  Allachu widzisz i nie grzmisz. Kiedy to się skończy?
  oby wkrótce.
  Chcemy normalnego wójta a nie kapusia, DOBROWOLNEGO współpracownika SB – TW ps. Turnia

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

  • takie plotki … Jurkowski nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, bezpieka tak działała ze zakładała teczki .. jest tam wyraźnie napisane ze MIAŁ BYĆ zreszta prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było podstaw…

  • Do :sluga unizony Emira…to który kandydat to ten normalny???

 89. Wczoraj był dzień Papieski ludzie udostępniAli zdjęcia Jana Pawła II. A kandydaci na wojta Ochotnicy promują słowa ku..i hu.. i rozsylaja dalej. Rozumiem ze ludzie są różni chamami ale komentowanie kur…w przez Ziemianka i Krolczyka im ujmuje bo to ze kandydaci na radnych komentują to bym olał bo to ten sam poziom co Wojtek
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2139294332808105&id=

 90. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Jurkowski najlepszy Wojt poieramy dobry gospodarz!

 91. Jurkowski to zły gospodarz! to DOBROWOLNY tajny współpracownik SB! przyjął pseudonim TW TURNIA! na całym Podhau nie znajdziecie tak skompromitowanego wójta kapusia! wstyd dla gminy!

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

  Niech wszyscy się dowiedzą co to za człowiek

  • Wstyd ze rozpowszechniany takie plotki … Jurkowski nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, bezpieka tak działała ze zakładała teczki .. jest tam wyraźnie napisane ze MIAŁ BYĆ zreszta prokurator IPN umorzył śledztwo bo noe było podstaw…

   Królczyk startuje na wójta a to niedudacznik życiowy, niedługo komornik zacznie za nim gonić ale dalej będziesz powtarzał ze to dobry fachowiec. Mieszka kotem u brata a dom rodzinny przykrył folia a ty powtarzasz ze to dobry gospodarz. Brat ksiądz ze Szczawy podobny ma charakter i kasę śle braciszkowi ze już Kuria się tym interesuje ale to jest Królczyk i on może.
   Wielokrotnie przez 4 lata chciał orżnąć Gminę i na to są twarde dowody: pola Pulkowskiego, umowa z Blachutem. Bojkotował wszelkie działania w Gornej czynione przez wójta np budowa ośrodka zdrowi. To jest pajac a nie kandydat

   Głosuje za wójtem Jurkowski to gwarancja dalszego rozwoju Gminy

   • Ty masz ludzi na głupków? Wyraźnie w tej informacji jest napisane, że TW Turnia „Pozyskanie nastąpiło na zasadzie dobrowolności. ” To jak go inwigilowali jak się sam zgodził dobrowolnie?
    No i nie tam się nauczył swoich metod rządzenia?

 92. ceper gigant jak sam pseudonim wskazuje składasz winnę na niewinnych. Dlaczego Ty na fb nie napiszesz że jesteś zgorszony co przeczytałeś tylko obwiniasz
  P. Królczyk i innych.
  Pan napisał prawdę to Cię boli że otwatcie osrodka zdrowia to kampania wyborcza.
  Mam nadzieję że P. Królczyk będzie WOJTEM to wszystko naprawi.

 93. Wójt nie był inwigilowany tylko podjął DOBROWOLNĄ współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa a to jest zasadnicza różnica zapamiętaj sobie znany zakłamany wytresowany kapusiu TW Turnia! przez całe twoje życie jedziesz
  na kłamstwie i obłudzie dwulicowy stasiu/ Adasiu!!!
  Ela nie martw się chałpa piękna i wielka a druga też jej nic nie brakuje! nie ulegaj zakłamaniu bo nie warto!!!!
  myśl swoim rozumem co się dzieje!!!!

  • młody wstyd ze rozpowszechniany takie plotki … Jurkowski nie był współpracownikiem był inwigilowany podobnie jak Kaczyński, bezpieka tak działała ze zakładała teczki .. jest tam wyraźnie napisane ze MIAŁ BYĆ zresztą prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było podstaw…

   Młody otwórz oczy i pogadaj z ludźmi. tade do pięt nie dorósł Jurkowskiemu. Masz przykład, ie rzeczy zrobiono przez 4 lata. Nie żyj w fantazji tylko przejrzyj na oczy

   • Ty masz ludzi na głupków? Wyraźnie w tej informacji jest napisane, że TW Turnia „Pozyskanie nastąpiło na zasadzie dobrowolności. ” To jak go inwigilowali jak się sam zgodził dobrowolnie?
    No i nie tam się nauczył swoich metod rządzenia?

    • Pokaz dowody ? Pajacu.. prokurator IPN umorzył śledztwo bo nie było podstaw. Szkalujesz dobrego i uczciwego człowieka. Wiesz ilu osobom bezwiednie zakładano teczki, nawet księżom i do dziś nawet nie maja o tym pojęcia . Jesteś ograniczony umysłowo

  • Żeby myśleć to ten rozum trzeba mieć. Niestety Satś go nie posiada albo może trochę który wykorzystuje jak go SB wyszkoliło, czyli skłócić i rządzić, drugi człowiek nie ma dla niego żadnej wartości, liczę się tylko mały biedny JA.
   To że był DOBROWOLNYM współpracownikiem SB to jest fakt. Tak go wyszkolili i taki jest.

   http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

   BIP IPN nie kłamie Powinien to ks na kazaniu ogłosić a wrzosowisko i te stodoły to przy pensjonacie powinien postawić. Na co mu parkingi przy pensjonacie? Wrzosowiko zrobić jak przy gminie.
   Ciekawe czy pani poseł już wie kogo poparła.

 94. rozwujturystycznygminy

  Nasz wójt nie umiał pozyskać pieniędzy z Unii na turystykę dla gminy, ale rodzinie się udało pozyskać i synowi i żonie. Razem ponad 300 tys. I co to ma być?

 95. Popieram wójta Jurkowskiego

 96. Wójt i jego ludzie rozpowiadają, że są pewni zwycięstwa jak nie w pierwszej to w drugiej turze. Oj uważajcie, bo jesteście za pewni siebie… ja słucham ludzi i widzę, że co raz to więcej mówi, że Jurkowski miał swoją szanse a jej nie wykorzystał i że trzeba przewietrzyć gminę. Na wybory wybierają się nawet tacy ludzie, co nigdy na samorządowe nie chodzili. Pewność siebie już nie jednego zgubiła.

 97. Pokaz notatek podpisana przez Jurkowskiego, tylko kłamać potraficie, prokurator IPN umorzył postępowanie a ty klepiesz jak osioł jedno i to samo co jeszcze wymyślicie

  Pokaz notatek podpisana

  • Ty masz ludzi za głupków? Przecież na tej stronie IPN jest informacja o protokołach zniszczenia dokumentów dot. TW TURNIA. Więc kto co Ci może pokazać? A czyje dokumenty były niszczone? Czy przypadkiem nie najlepszych tajnych współpracowników?

 98. Tadek do czego sprowadziłeś tą kampanie !!! do plucia opluwania uczciwych ludzi
  Nie osiągnąłeś nic ty i twoja rodzina nie zrobiłeś nic jak człowiek jako chłop i jako radny
  miałeś okazję co zrobić nie zrobiłeś bo nie umiesz nie chcesz i się do tego nie nadajesz
  Kłócisz się o wszystko ze wszystkimi wiesz wszystko najlepiej robisz długi i zaciągasz kredyty do niczego się nie nadajesz od małego !!
  Tylko osoby zazdrosne zawistne które nie mają pojęciu o życiu mogą na ciebie głosować możesz mamić
  i opowiadać co to nie zrobisz
  Miałeś 4 lata nie zrobiłeś nic !!!!
  Teraz latasz i pytasz ludzi co potrzebują a co robiłeś przez 4 lata !!!!!
  Gdzie byłeś może zamiast bić pianę trzeba było zgłaszać problemy swoich wyborców i zamiast zapytań dlaczego wójt wyremontował urząd należało zapytać kiedy zrobi odwodnienie czy naprawi chodnik trzeba było spotykać się z sołtysem gadać działać !!!!! a ty nie robiłeś kompletnie nic
  i ty śmiesz teraz się odzywać i pluć na człowieka który wprowadził naszą gminę w XXI w

  Można się różnić można mieć różne poglądy ale to co robisz jest poniżej pasa i myślę że za to co robisz spotkała cię już kara że jesteś sam jak palec
  Jedziesz po Prawie i Sprawiedliwości po ludziach którzy zmieniają nasz kraj wszystko Ci źle
  nie możesz znieść że Wójt ma ich poparcie Premier pisze Ci jak idiocie popieram Wójta a Ty ludziom wmawiasz że co była pijana ?
  Ne bądź śmieszny

 99. Zainteresowaliście mnie postem Wojtka, to poczytałem i mam cytat z z komentarza Anny Zabrzeskiej dot. wójta: „Wojt ma wszystko w d… patrzy tylko na siebie I ustawia tylko swoje rodziny. Grozi ludzia jak sie nie podprzaduja to straca prace posade biznes……wielcy biznesmeni mysle ze trzeba ta sprawe bardzo mocno naglosnic nie tylko na FB ale rowniez gdzies dalej”

  To już kolejny raz ktoś pisze o groźbach wójta. Jeżeliby to byłaby prawda to nazwanie tego SBeckimi metodami można by uznać za trafne. A jak się to mówi nie ma dymu bez ognia.

 100. Kokos przestań na Pana Tadeusza Królczyka ujadać! TYLKO UCZCIWY MĄDRY NOWY WÓJT KRÓLCZYK TADEUSZ rozwinie turystykę w gminie! nie tak jak Jurkowski on rozwija u siebie i u wojtka otrzymali dofinansowanie 300 tys. z uni! dba o własne interesy i swojej rodziny! to zły gospodarz DOBROWOLNY TAJNY WSPÓŁPRACOWNIK SŁUŻB
  BEZPIECZEŃSTWA o pseudominie TURNIA! koniec rządów Jurkowskiego!!!
  GŁOSUJCIE na wyborach na nowego wójta TADEUSZA KRÓLCZYKA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!! ONI przywrócą normalność i spokój w gminie! wprowadzą nową jakość i styl zarządzania ludźmi! przejrzystość w podziale i wydawaniu środków publicznych!!

  • No to jest właśnie zaradnosć skoro Wojtek dostał dofinansowanie to plus dla niego ze zaradny srodki są dla wszystkich każdy może wnioski składać nie zazdrość!
   Jak widać operatywnosc jest dziedziczna
   A Tadek co krzyczy a też mógł coś zrobić niestety narzekać może każdy ale już coś zrobić nie jest latwo

 101. Dlaczego wójt nie żłożył żadnego wniosku do uni na rozwój turystyki w gminie? nic nie zrobił w tym kierunku?
  rozwija u siebie i dla swoich!
  Pan Tadek nigdy nie krzyczy tylko wójt pokrzykuje pohukuje gdy ktoś pyta a on wtedy nie umie odpowiedzieć!
  Wierzę w cały potencjał intelektualny świeży pomysł możliwośći twórcze Pana Tadeusz Królczyka którego wybierzemy na wójta to wszystko ruszy a nie tak jak do tej pory jest blokowane! i turystyka będzie rozwijana z korzyścią dla wszystkich mieszkańców gminy! a nie tylko dla Jurkowskich!!

 102. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Wczoraj był dzień Papieski ludzie udostępniAli zdjęcia Jana Pawła II. A kandydaci na wojta Ochotnicy promują słowa ku..i hu.. i rozsylaja dalej. Rozumiem ze ludzie są różni chamami ale komentowanie kur…w przez Ziemianka i Krolczyka im ujmuje bo to ze kandydaci na radnych komentują to bym olał bo to ten sam poziom co Wojtek
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2139294332808105&id=

 103. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Dzień Papieski ludzie udostępniAli zdjęcia Jana Pawła II. A kandydaci na wojta Ochotnicy promują słowa ku..i hu.. i rozsylaja dalej. Rozumiem ze ludzie są różni chamami ale komentowanie kur…w przez Ziemianka i Krolczyka im ujmuje bo to ze kandydaci na radnych komentują to bym olał bo to ten sam poziom co Wojtek

  • Wojtka szlak trafił to napisał i dobrze że choć jeden napisał jak wójt robi Tylmanową w konia. Każdy bierze odpowiedzialność za swój tekst a kandydaci nie użyli żadnych wulgaryzmów. Pogadaj sobie kiedyś z wójtem przez telefon, to zobaczysz jakich słów on używa. Uszy więdną. Gdyby wyszło choć jedno nagranie takiej rozmowy, to wójt byłby skończony w tych wyborach…

 104. TylmanowaOchotnicaPopiera

  Jurkowski najlepszy Wojt dobry gospodarz Ochotnica Górna popiera!

 105. Dobry wójt drugi będzie lepszy dla swojej wygody i znajomych

 106. Do Monia.
  wiadomo że dotację dostał syn z uwagi na to że w Liderze+ są w zarządzie wojta protegowani m.inn zastepca wojta Elżbieta i po to są tam a nie inni.
  Szanowni mieszkańcy Ochotnicy Dolnej wybierzcie nowych radnych którzy nie są uwikłani w układ dotychczasowy to jedyne lekarstwo na uzdrowienie samorządu w Ochotnicy Dolnej.
  Wybierzcie zmianę na Stanowisku wójta a nastąpi spokój w miesiącach pracy.
  Bez lęku będziecie przychodzić do pracy.
  Mamy jedyną szansę uzdroeić samorząd.

 107. @TylmanowaOchotnicaPopiera

  Chyba dostaliście złe instrukcję od Wójta albo nie do końca się dogadaliście jaką taktykę przyjąć.
  Piszecie wszyscy że Wójt nie odpowiada bo nie będzie się angażował w dyskusje w której są Chu… ku…

  Proszę w takim razie wytłumaczyć jak to jest że te Chu…. Wójt POLUBIA??!!
  Zapraszam na film, który oczywiście zaraz będzie okrzyknięty jako spreparowany, nagrany przez Ziemianka albo Królczyka i w ogóle to kłamstwo….

  Lepiej się chować i obserwować niż wypowiedzieć rzeczowo!
  No ale tak to jest jak się nie ma nic do powiedzenia tylko jedyną kampanią jest hejt i rozsiewanie plotek wśród mieszkańców.

  Brawo Panie Wójcie!!!
  Brawo obrońcy Wójta!

  To jest konkretny PO-PIS TW Turnia !

 108. oto film: patrz.pl/film,lajk,170579.html

 109. Absolutnie wójta TW Turnia Ochotnica Górna nie popiera! może parę rodzin co przychodzą na zebrania ustawione i zaproszone przez niego! Jurkowski DOBROWOLNY tajny współpracownik służby bezpieczeństwa PRL wytresowany przez nich stosuje te same sposoby by kłamać wprowadzać zamieszanie zobaczcie nawet nicki taki kłamliwy utworzył celowo TylmanowaOchotnicaPopiera i jedzie cały czas pod nim! wpisuje kłamstwa uprawia propagandę typu „Jurkowski najlepszy wójt Ochotnica Górna popiera” zobaczcie jaki narzucony slogan wielokrotnie powtarzany!! i to jest manipulacja wytresowanego kapusia tajniaka służby bezpieczeństwa! nie wierzcie w jego kłamstwa tworzenie sztucznego tłoku poparcia ile osób go popiera sami swoi wojtek Karola powtarzają tu jedno i to samo by wprowadzić zamieszać jakie to ma poparcie! kto by popierał człowieka tak zepsutego moralnie! to wstyd dla gminy taki wójt! na całe Podhale!!!
  Głosujcie na uczciwego wiarygodnego nowego wójta TADEUSZA KRÓLCZYKA i Dobrą Zmianę Pokoleniową

 110. Nie podoba mi się to że wójt nie prowadzi pozytywnej kampanii tylko kampanie oszczerstw i nagonki na Królczyka. Tak się wyborów nie wygrywa. Jeżeli po czterech latach nie ma się pozytywnego programu tylko się kopiuje konkurencje w każdym działaniu kampanii, to słabo to wygląda. Jestem rozczarowany. Nidy nie można być pewnym zwycięstwa, bo ludzie lubią jak sięo nich zabiega a nie ich olewa…

  • A widzę to zupełnie odwrotnie 🙂
   Fakty właśnie są odwrotne Wójt pokazuje co zrobił nie bawi się w żadne puste dyskusje tylko konkrety !
   Wójt przez 4 lata pracował znam dobrze potrzeby gminy nie musi teraz latać z uczniakami i sprawdzać co jest do roboty bo o tym i wójt i mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą tylko cała sztuka w tym żeby na to wszystko znalazły się pieniądze i jak widzimy wójt sukcesywnie te pieniądze pozyskuje

   A z drugiej strony Królczyk i jego zwolennicy nie mówią nic innego co mówi PO czyli w kółko atak personalny na PiS i ich kandydatów !
   Nie przedstawiają konkretów tylko musimy wygrać z PiS i tak na okrągło
   Oczernić zmieszać z błotem i na wszystko co zostało zrobione mówić że źle że do niczego !

  • Tadek ludzi olewał 4 lata, co zrobił w swoim okręgu oprócz mostu do siebie? Program skopiował to są 4 lata działalności wójta a on osiadł ładnie w swoim programie, myśli ze się ktoś na to nabierze

 111. To aż się rzuca w oczy, najpierw banery, potem ulotki i bezmyślnie skopiowany program a teraz chodzenie z ulotkami po domach. Masz rację, jak nie ma konkretów to trzeba jeszcze raz obiecać a nuż ktoś uwierzy…

 112. Witojcie! Jak cytom o tw. „Turnia ” to myślo jak głupio pisecie. Jurkowski przesed pozytywna weryfikacje bo nie byłby w szkole dyrektorom. Ktoś dobry napisył Dzień Papieski ludzie udostępniali zdjecia Jan Pawła ll cytaty. A Królcyk Zimionek Mikolajcyk kurs. .i chu. .
  Skoda słów.

 113. Jurkowski Tajnym Współpracownikiem SB. ps Turnia

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542

  To przechodzi ludzkie pojęcie, przecież wycof się człowieku marny z polityki bo się zwyczajnie nie nadajesz.
  Tylko knucie, plucie i podpiepszanie, Wstydu waść oszczędź rodzinie

  • Jurkowski dobitnie pokazał ze jest fachowcem ostatnie 4 lata o tym świadczą

   Pleciesz plotki, pokaz dowody, pokaz notatek podpisana przez Jurkowskiego, bezpieka go inwigilowała jest wyraźnie napisane ze miał być, ty wiesz pacanie Olu osobom bezwiednie zakładano teczki???

   Piszesz nieprawdę o uczciwym człowieku, jesteś podły a to się zemści w dwojnaslu

 114. Jurkowski najlepsy gospodorza my Zośka głosujemy i ludzie z Ochotnicy tyz na wojta Jurkowskiego.

 115. Chyba dostaliście złe instrukcję od Wójta albo nie do końca się dogadaliście jaką taktykę przyjąć.
  Piszecie wszyscy że Wójt nie odpowiada bo nie będzie się angażował w dyskusje w której są Chu… ku…

  Proszę w takim razie wytłumaczyć jak to jest że te Chu…. Wójt POLUBIA??!!
  Zapraszam na film, który oczywiście zaraz będzie okrzyknięty jako spreparowany, nagrany przez Ziemianka albo Królczyka i w ogóle to kłamstwo….

  Lepiej się chować i obserwować niż wypowiedzieć rzeczowo!
  No ale tak to jest jak się nie ma nic do powiedzenia tylko jedyną kampanią jest hejt i rozsiewanie plotek wśród mieszkańców.

  Brawo Panie Wójcie!!!
  Brawo obrońcy Wójta!

  To jest konkretny PO-PIS TW Turnia !

  patrz.pl/film,lajk,170579.html

 116. Nigdy więcej! nigdy więcej w Gmine Ochotnica Dolna wójt TW Turnia rządził nie będzie!! to wstyd na całe Podhale a nawet Polskę by dalej tak było by się wójta DOBROWOLNEGO współpracownika SB nie zmieniło?? tylko kapusia z naszych podatków utrzymywało! Jurkowski to zły gospodarz! dba o własny interes! promuje siebie za publiczne pieniądze! tak nie może dalej być!
  Czas na zmiany i gminę przyjazną mieszkańcom!
  Głosujcie na uczciwego wiarygodnego nowego wójta TADEUSZA KRÓLCZYKA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!
  To ONI są w stanie ZMIENIĆ! obecne złe rządy ustawki, starego chorego układu!
  Przywrócą NORMALNOŚC w całej gminie!
  Wprowadzą nowy styl i jakość zarządzania ludźmi i środkami publicznymi! ku zadowoleniu mieszkańców!

  • Pleciesz plotki, pokaz dowody, pokaz notatek podpisana przez Jurkowskiego, bezpieka go inwigilowała jest wyraźnie napisane ze miał być, ty wiesz pacanie Olu osobom bezwiednie zakładano teczki???

   Piszesz nieprawdę o uczciwym człowieku, jesteś podły a to się zemści w dwojnaslup

   • Przestańcie już ludzi wk… pisaniem o tym że TW TURNIA był inwigilowany! Że bezpieka bezwiednie zakładała teczki. Pisze jak wół DOBROWOLNE POZYSKANIE TAJNEGO WSPÓŁPRACOWNIKA! Myślicie, że jak dokumenty zniszczone, to ludzie są idiotami? Co trzy lata był TW i nie składał żadnych raportów? Tak go trzymali po nic? Wstydu nie macie!!!

 117. Może coś dla rozluźnienie atmosfery: Włodarz przez okno na wrzosy spoziera, i łzy rękawem ociera, gabinet opuścić trzeba, i szukać gdzie indziej chleba.

  • Coś ci się pomyliło to Królczyk czycha na stołek bo komornik do drzwi stuka , stuk puk, stuk puk oddaj kasę Tadziu. A Tadziu na to oddam po 21 bo będę wójtem.. oooo Tadek się przebudził to był sen ale brutalna prawda została

 118. http://www.ochotnica.pl/pl/211/3276/sluzba-zdrowia-w-tylmanowej-w-nowym-lokalu-.html
  tu jest jasno napisane, że ośrodek już wynajęty, tylko kwestia kiedy Piergiesowa się przeprowadzi do nowego miejsca.

 119. Jurkowski najlepsy gospodorza my Zośka głosujemy i ludzie z Ochotnicy tyz na wojta Jurkowskiego.

 120. Program wyborczy Królczyka to TW ,,”Turnia to mało.

 121. Jurkowski Wójtem!!!!

 122. Ty Góralu za gronika! a kiedyś ochrzcił swoją Rozalijom na Zofijom i pleciesz dwa po trzy jedno i to samo? bejdoku? co to za języka używasz czyżby to był zięć z Dubaju???
  ej ty durniu tylko kłamstwami i podstępem chcesz nas omamić! NIE! NIE! NIE uda ci się nas oszukać! byśmy głosowali na ciebie na wójta DOBROWOLNEGO kapusia SB! drugi raz! wiemy
  gdzieś się wyszkolił TW TURNIA i teraz wykorzystujesz te metody by zwalczać drugiego mądrego uczciwego człowieka Pana Tadka Królczyka!!!
  Głosujemy na nowego wójta KRÓLCZYKA TADEUSZA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!

 123. Ceper gigant co ty za brednie wypisujesz??? w nicku 18 październik 2018 godz. 14:42 zastanowiłeś się nad tym zdaniem?? chcesz beknąć za kłamstwo???

 124. Jak za komuny. Nie miał kto przyjść, nie chciał na otwarcie ośrodka zdrowia w Tylmanowej to kazano dzieciom przyjść ze szkoły w ramach zajęć, obowiązkowo. Istna komuna. Na jakiekolwiek uroczystościach gminnych zawsze dzieci muszą być, bo nikt inny nie chce iść, a trzeba zrobić sztucznych tłok tyko dzieci mają się uczyć, zdobywać wiedzę! A władza wykorzystuje je do swoich interesów

  • Jeszcze tylko jutro i koniec tej brudnej kampanii Krolczyka i Rungera już się chcą wściec bo ludzie się już z nich wyśmiewają, rady biedaczyska nie mogą sobie dać . Królczyk stad wyjedzie a głupek Andrzej zostanie

   Co jeszcze wymyślicie na wójta Jurkowskiego

   Głosuje na wójta Jurkowskiego, solidnego człowieka, dobrego gospodarza

 125. Nie pisz głupot Adam! wójt nich nie będzie taki pewny! nie śmiej się dziadku z tych kłamstw którymi obrzucasz i
  siejesz plotki pod adresem pana Andrzeja Rungera i Tadeusza Królczyka! bo dziadek się śmiał
  i na koniec ze stołka spadł! tak że pomalutku TW Turnia!
  Głosujemy na Wójta Nowego TADEUSZA KRÓLCZYKA i DOBRĄ ZMIANĘ POKOLENIOWĄ!
  Czas na ZMIANY i gminę przyjazną mieszkańcom!!!

 126. Absolutnie nie zgadzamy się i nie będziemy głosować na Jurkowskiego!
  To koniec rządów dobrowolnego kapusia TW Turnia! Pokazał jakim jest zakłamanym dwulicowym człowiekiem wytresowanym przez SB by niszczyć ludzi mądrych niezależnych wiarygodnych! którzy są sobą i nie dali się wciągnąć w stary chory układ! jego działania i sposoby są wzięte rodem z PRL by kłamać zastraszać ustawiać zwalczać i niszczyć ludzi niewygodnych dla niego!
  Nie głosujemy na Jurkowskiego złego gospodarza!

 127. Ja mam takie pytanie do zwolenników obecnego wójta. Jak to jest że Pan wójt przez całą kadencję nie złożył żadnego wniosku do programów unijnych na rozwój turystyki w gminie ale dla siebie prywatnie to rodzina złożyła i dostała na pensjonaty grube pieniądze w tym samym czasie? Łącznie na pensjonaty dostali ponad 300 tysięcy. To prywatnie wójt z rodziną rozwija turystkę ale jako wójt gminy już nie?

  Każdy może sprawdzić ile i na co dostali.

  http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/nabor_1_operacje_wybrane_do_finansow.pdf

  http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/lista_operacji_w_ramach_naboru_1_po_uzupelnieniach.pdf

  • jesteś głupi i boli cie że ludzie się starają i coś osiągają nikt ci nie bronił startować i też może być dostał. Pamiętam spotkania w WOK jak przyjeżdżał przedstawiciel LGD i mówił jak pisać wnioski na co i jak starać się o kasę

   Boli cię? co?
   wiele osób co się starało dostało dofinansowanie

 128. Jeżeli ktoś przez cztery lata sieje wiatr, to niech się nie dziwi ze na wyborach zbierze burzę. Tak to jest kiedy nam się wydaje że jesteśmy ponad wszystkim, rządzimy tak jak chcemy, i robimy to co chcemy. Można sobie podporządkować mniejszą lub większą grupę ludzi, ale nie całą wieś, czy gminę. Dlatego pora zrobić pamiątkowe zdjęcie, nagrać pożegnalny filmik i pomału pakować swoje pamiątki. A tzw. starym Radnym dobrze zrobi taki zimny prysznic wyborczy. Mieliście nas w głębokim poważaniu przez cztery lata, dlatego bez żadnych skrupułów, a nawet z nieukrywaną satysfakcją napiszę” Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”

  • tylko ci radni coś zrobili razem z wójtem a Królczyk i Runger co? wielkie NIC, ludzie po ustrzyku już maja ich dość i mówią, że pora skonczyć z krzykaczami bo na tym cierpią tylko mieszkańcy, dobrze wiedzą ze Królczyk cały czas wszystko bojkutuje i nastawia przeciwko wójtowi a widzą jak się wieś rozwija

 129. Widzicie jo Józek zo Gronika WOS irytujo coś cie takie nerwowe przeklinocie, Królczyk Ziemianek Mikolajczyk dzieciom na fcebuka artykuł z kur. I hu.. rosylo a nie tekst Ojca Św. Tak zachowujom ludzie które przegrywają

 130. Widzicie jak tu piyknie pisom ze Królcyk mo królestwo,Zośka godo tyz pisali ze foliom przykre ciekaw cy to prowda, ,?

 131. Ja mam takie pytanie do zwolenników obecnego wójta. Jak to jest że Pan wójt przez całą kadencję nie złożył żadnego wniosku do programów unijnych na rozwój turystyki w gminie ale dla siebie prywatnie to rodzina złożyła i dostała na pensjonaty grube pieniądze w tym samym czasie? Łącznie na pensjonaty dostali ponad 300 tysięcy. To prywatnie wójt z rodziną rozwija turystkę ale jako wójt gminy już nie?

  Każdy może sprawdzić ile i na co dostali.

  http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/nabor_1_operacje_wybrane_do_finansow.pdf

  http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/lista_operacji_w_ramach_naboru_1_po_uzupelnieniach.pdf

  • jesteś głupi i boli cie że ludzie się starają i coś osiągają nikt ci nie bronił startować i też może być dostał. Pamiętam spotkania w WOK jak przyjeżdżał przedstawiciel LGD i mówił jak pisać wnioski na co i jak starać się o kasę

   Boli cię? co?

   wiele instytucji dostało dofinansowania
   – przedszkole w górnej ponad milion złotych
   – przedszkole w dolnej i dom seniora 4,5 miliona

   Jak ludzie mają głowę na karku i jej używają i lokują te pieniądze w Ochotnicy to o co ci chodzi? jesteś tępym zazdrośnikiem

   wolałbyś aby wszyscy przykryli dom folią tak jak Królczyk?? zejdź na ziemie,

 132. Niedo sie ukryć od nos z Gronika widać i Tylmonowa i Ochotnico kielo to piykno gmina ale to sycko dzioki mieszkoncom i dobromu gospodorzowi Wojtowi Jurkowskiemu. Kielo to Jurkowski zrobił ośrodek zdrowia Tylmanowej. Jarmark i parking jaki piykny ,te 4 wieże, boiska 3 dlo dzieci, fotowoltaika kazdomu poro złotych w kiesoni zostaje. Dobry gospodorz szansa na rozwój! !!

 133. Widzę ze pod wypocinam i przekleństwami Zaziably coraz mniej zwolenników Królczyka Mikolajczyka i Ziemianeka.zostali sami z rodziną i firmuja przeklinanie . Nawet radny Noworolnik wycofał wpis pewnie się wstydzić! Dzień Papieski ludzie udostępniali zdjecia Jan Pawła ll cytaty. A Oni wulgaryzmy rosyłali.

 134. Czy Gmina Ochotnica Dolna to ma być skansenem minionej epoki socjalizmu? w której rządzili towarzysze? a u nas rządzi wójt DOBROWOLNY Tajny Współpracownik Turnia! który chce podporządkować wszystko i wszystkich pod swoje dyktando i korzyści! To znaczy jesteś za mną i głosujesz na mnie zrobię ci co chcesz, wyasfaltuje ci drogę, lampy świecić będą koło ciebie, będziesz czerpał korzyści załatwię ci…, dam ci…, bo jesteś ze mną! A sam kapuś-wójt korzysta z gminnego najwięcej: żona żywi największą ilość dzieci po najwyższej stawce, szwagierka dyrektorkę zrobił, syna nauczyciel usadowieni na państwowych stołkach! rozwija turystykę tylko u siebie i dla swoich z unii dostali dofinansowanie na ponad 300 tysięcy! promuje siebie za publiczne pieniądze! i tak działa zły gospodarz Jurkowski! To my wyborcy mamy teraz jedyną szansę by tajnego współpracownika ” Turnia ” odsunąć od władzy i raz na zawsze pozostawić rządzenie gminą innym uczciwym kandydatom i ludziom! a nie dobrowolnemu tajnemu kapusiowi Służby Bezpieczeństwa PRL, który donosił na kolegów żołnierzy! to wstyd na całe Podhale a może i Polskę by naszą gminą rządził taki niewiarygodny wójt ze złamanym kręgosłupem moralnym! utrzymywany z naszych podatków! NIE CHCEMY takiego wójta dobrowolnego Tajnego Współpracownika SB.
  W niedzielę idźcie licznie na wybory i poprzejcie Uczciwego Wiarygodnego Kandydata na Wójta Pana KRÓLCZYKA
  TADEUSZA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!! to jedyna szansa na DOBRĄ ZMIANĘ i Gminę przyjazną mieszkańcom!!

  • ale pleciesz pierdoły:

   – na dożywianie był przetarg
   – pieniądze z UE dostało wielu, m.in. przedszkole w Górnej 1 milion, przedszkole i dom seniora w Dolnej 4,5 miliona, to że jesteś tępy to już twój problem
   – wójt nie współpracował to są pomówienia a to jest KARANE, pokaż notatke z podpisem, gdyby tak było wytłumacz jak mógłby być dyrektorem szkoły ponad 25 lat i wójtem 4 lata, myślisz że odkryłeś amerykę tym paszkwilem??? IPN o tym już dawno wie, że to była inwigilacja i umorzył postępowanie- nie szkaluj dobrego człowiek i nie umniejszaj jego osiągnięć. To że sam nic nie potrafisz zrobić to masz problem, wstąp do wójta to na pewno ci pomoże

   Jesteś bardzo płytkim człowiekiem, przesiąkniętym jadem. pewno jesteś Tadkiem lub Rungerem

   W wyborach w niedzielę ja i moja rodzina zagłosujemy za wójtem Jurkowskim. Podobnie jak nasi sąsiedzi, osiedle miejscowość

   • Czy zaprzeczysz ze Stanisław Jurkowski został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik Turnia? Czy zaprzeczysz, że pozyskanie nastąpiło na drodze dobrowolności?

    • jesteś naprawdę ograniczony.
     Był dyrektorem szkoły ponad 25 lat i wójtem 4 lata, myślisz że odkryłeś amerykę tym paszkwilem. Był inwigilowany a prokurator IPN dobrze o tym wie ale tobie ciężko to pojąć. Sianie plotek i pomawianie jest KARANE

 135. Ochotnica Dolna wybory

 136. Ja mam takie pytanie do zwolenników obecnego wójta. Jak to jest że Pan wójt przez całą kadencję nie złożył żadnego wniosku do programów unijnych na rozwój turystyki w gminie ale dla siebie prywatnie to rodzina złożyła i dostała na pensjonaty grube pieniądze w tym samym czasie? Łącznie na pensjonaty dostali ponad 300 tysięcy. To prywatnie wójt z rodziną rozwija turystkę ale jako wójt gminy już nie?

  Każdy może sprawdzić ile i na co dostali.

  http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/nabor_1_operacje_wybrane_do_finansow.pdf

  http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/lista_operacji_w_ramach_naboru_1_po_uzupelnieniach.pd

 137. Dlaczego przeklejasz jedno i to samo?

  jesteś głupi i boli cie że ludzie się starają i coś osiągają nikt ci nie bronił startować i też może być dostał. Pamiętam spotkania w WOK jak przyjeżdżał przedstawiciel LGD i mówił jak pisać wnioski na co i jak starać się o kasę

  Boli cię? co?

  wiele instytucji dostało dofinansowania
  – przedszkole w górnej ponad milion złotych
  – przedszkole w dolnej i dom seniora 4,5 miliona

  Jak ludzie mają głowę na karku i jej używają i lokują te pieniądze w Ochotnicy to o co ci chodzi? jesteś tępym zazdrośnikiem

  wolałbyś aby wszyscy przykryli dom folią tak jak Królczyk?? zejdź na ziemie,

 138. Dawno mnie nie było, ale widzę, ze rozszyfrowaliście sprawę TW Turni. To dobrze. Specjalnie o to zapytałem, żeby zobaczyć czy jesteście świadomi kto obok Was mieszka i kto reprezentował Was przez ostatnie 4 lata. Przez takich ludzi nasi dziadkowie, ojcowie, bracia i całe rodziny miały problemy w zakładach pracy, w urzędach i w życiu codziennym. I nie ważne czy był inwigilowanym, czy wystraszonym chłopcem, kiedy podpisał lojalkę. Zgodził się i tym samym zapisał w mrocznej historii PRL-u. Był tylko na tyle cwany, że w oświadczeniu lustracyjnym przyznał się do współpracy i dlatego o zgrozo mógł pełnić funkcje publiczne.

  • Jesteś naprawdę podłym człowiekiem i dlatego przegracie te wybory..

   Co ty opowiadasz: jest napisane że MIAŁ BYĆ, prokurator IPN umorzył postępowanie. Wiesz ilu ludzi inwigilowano? całe tabuny ? księża itd wielu z nich nawet nie wie że ma teczkę.. Pomawiasz uczciwego człowieka a to jest KARANE był dyrektorem ponad 25 lat a obecnie jest wójtem. Gdyby współpracował byłaby informacja o tym.

   Grunt się pali coraz bardziej: jedna i ta sama osoba pisze, pewno Tadziu ciekawe czy się przy tym PODNIECA?

   No co jeszcze wymyśli ta chora głowa ? aby tylko się dorwać do stołka i wreszcie zacząć spłatę wielkiego długu

   GŁOSUJĘ NA WÓJTA JURKOWSKIEGO, to dobry i uczciwy człowiek a przy tym świetny gospodarz, fakty mówią same za siebie, Tadziu jesteś dno

   • Czy zaprzeczysz ze Stanisław Jurkowski został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik Turnia? Czy zaprzeczysz, że pozyskanie nastąpiło na drodze dobrowolności?

   • Gdzie jest napisane że był inwigilowany? https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/138542
    Może teraz wykorzystał fakt, że materiały zniszczone i będzie mówił, że tylko został zarejestrowany, ale nie był aktywny i może nawet złożył oświadczenie, że nie był współpracownikiem i prokurator nie może mu nic udowodnić, bo nie ma jak bo teczka TW Turnia zniszczona. Ale ja mam to gdzieś. Dla mnie jest ważne że został zarejestrowany jako TW, że pozyskanie odbyło się dobrowolnie a nie pod przymusem i przez trzy lata nikt go nie wyrejestrował. Tyle w temacie!

 139. Górol zo grunika dla ciebie potrzeba lekarzana głowę a dla zo-ski ginekologa i w ten czas będziecie zdrowi.

 140. GŁOSUJEMY na uczciwego wiarygodnego Kandydata na Wójta KRÓLCZYKA TADEUSZA i Dobrą Zmianę Pokoleniową! Ludzie chcą zmian i gminy przyjaznej dla mieszkańców! i to w Panu Królczyku widzą, że wprowadzi
  nową jakość i styl zarządzania ludźmi i środkami publicznymi!

  A z ciebie Adam to dopiero dno moralne TW Turnia! Jurkowski nie był inwigilowany tylko DOBROWOLNIE podjął współpracę z SB przyjmując pseudonim Turnia! a to jest zasadnicza różnica zapamiętaj sobie Adasiu!!!

 141. Czy Gmina Ochotnica Dolna to ma być skansenem minionej epoki socjalizmu? w której rządzili towarzysze? a u nas rządzi wójt DOBROWOLNY Tajny Współpracownik Turnia! który chce podporządkować wszystko i wszystkich pod swoje dyktando i korzyści! To znaczy jesteś za mną i głosujesz na mnie zrobię ci co chcesz, wyasfaltuje ci drogę, lampy świecić będą koło ciebie, będziesz czerpał korzyści załatwię ci…, dam ci…, bo jesteś ze mną! A sam kapuś-wójt korzysta z gminnego najwięcej: żona żywi największą ilość dzieci po najwyższej stawce, szwagierka dyrektorkę zrobił, syna nauczyciel usadowieni na państwowych stołkach! rozwija turystykę tylko u siebie i dla swoich z unii dostali dofinansowanie na ponad 300 tysięcy! promuje siebie za publiczne pieniądze! i tak działa zły gospodarz Jurkowski! To my wyborcy mamy teraz jedyną szansę by tajnego współpracownika ” Turnia ” odsunąć od władzy i raz na zawsze pozostawić rządzenie gminą innym uczciwym kandydatom i ludziom! a nie dobrowolnemu tajnemu kapusiowi Służby Bezpieczeństwa PRL, który donosił na kolegów żołnierzy! to wstyd na całe Podhale a może i Polskę by naszą gminą rządził taki niewiarygodny wójt ze złamanym kręgosłupem moralnym! utrzymywany z naszych podatków! NIE CHCEMY takiego wójta dobrowolnego Tajnego Współpracownika SB.
  W niedzielę idźcie licznie na wybory i poprzejcie Uczciwego Wiarygodnego Kandydata na Wójta Pana KRÓLCZYKA
  TADEUSZA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!! to jedyna szansa na DOBRĄ ZMIANĘ i Gminę przyjazną mieszkańcom!!

 142. Witojcie właśnie wstyleg piesy ujadaja cosik lazi po drodze. Jakie glopie te co piso od Królcyka i tu przykład Dobry gospodorz wyburzyl sklep z poprzednie epoki kolo gminy to krzyceli źle, ze wrzosy jramak będzie a teroz krzycom ze niekcom gminy z poprzednie epoki. T wkojcu co chcom!

  • Jola/Tadek chcieli sklepu z PRL przed urzedemi wyli jak psy ze go wójt rozwalił potem wyliczenia ze teren uporządkował
   Wyli ze wójt targ robi za kasę z UE kpili ze beda ludzie barany sprzedawać Gęby im zamknal PiS jak powiedział ze stawia na produktu lokalne i sprzedaż w miejscu wytworzenia nie wymaga firmy do 40 tys zł Gęby trzeba było uciszyć jak ludzie turysci jeszcze nie ma targu a pytają kiedy będzie bo nie jeden turysta barana czy baraniNe chciał kupić

   Wyli ze ośrodek w tylmanowej nie wynajęty a okazuje się ze od czerwca wynajęty i tylko od tych co wynajEli zależy kiedy zaczną tam prace
   Wyli o drogi po powodzi ale jaj Wójt w pierwszej transzy załatwił najwięcej kasy w regionie to już wycie coraz cichsze
   Zaczęli wyć ze inne drogi trzeba robić to im PiS mówi ze startuje największy program na drogi lokalne!!! a wójt juz działania rozpoczął
   Jola wyje o wszystko ze wszystko źle na zasadzie zrobił źle
   Robi źle
   Planuje źle co by nie zrobił źle to lepiej przez 4 lata było nic jak Tadek nie robić a teraz latać po drogach i pytać i zaczepiac ludzi którzy nie mają ochoty na te rozmowy co zrobić

 143. DOBRY Gospodarz !!!

  Widzicie mnie Jozka za Gronika ludzie popierajom, ludzie nie chcą gminy pokryte foliom ,chcą Dubaj kie by godali o nos ze to som chlopy z Dubaju z Ochotnicy,!! Dobry gospodorz Jurkowski tak zrobi i ludzie go popirajom! Popieram pana Józefa.

 144. Ja wam powiem jaki jeden taki drugi wszystkie grabie do siebie grabia

 145. Jaki wielki żem odniósł sukces jo Józek zo Gronika! Widzicie nima tyk przekleństw Zoziably na Facebooku, Królczyk,Ziemianek, Mikolajczyk z rodziną ponieśli porażek wizerunkowa ja mogli udostępniać kur..i chu..w Dzień Papieski! !!

 146. Głosujemy na uczciwego kandydata na wójta Pana KRÓLCZYKA TADEUSZA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!
  Ludzie chcą ZMIAN i gminy przyjaznej mieszkańcom i to w Panu Królczyku widzą, że potrafi wprowadzić nową jakość i styl zarządzania ludźmi i środkami publicznymi, ku zadowoleniu mieszkańców!!

  • Nowa jakość to według ciebie co?
   Rozwalony urząd z budynkiem PRL przed gmina błoto na parkingu to jest nowa jakość wedlug Joli tadka to kłótnie na okrągło tego chcesz
   Tadek powiela w programach co niby zrobi a wójt to robi albo już zrobił
   A może nowa jakość to chu.e i kur.y w dyskusjach na Fb z Zaziąbłą nie bądz śmieszny

 147. DOBRY Gospodarz !!!

  Tylmanowa popiera Wota Jurkowskiego!! Nie dla ludzi promujących kur.i chu. (Królczyk. Ziemianek Mikolajczyk.Górnicki ) W Dzień Papieski! !!

 148. Popieramy Jurkowskiego, mieszkańcy z Ochotnicy Gornej, nie chcemy krzykaczy typu Runger i Królczyk, nic nie zrobili a na tych ich kłótniach tracimy my mieszkańcy, wszędzie coś robią a u nas się tylko kłócą. Popieramy wójta Stanisława Jurkowskiego

 149. My z Dolnej tez głos oddamy na wójta Jurkowskiego

 150. Witajcie 😉

  Dzisiaj ostatni dzień spotkań z mieszkańcami w okręgach. Relacje z tych wizyt zamieszczamy na profilu FB naszego komitetu 🙂 Wczoraj ktoś zapytał na FB po co to robimy. Wyjaśniam poniżej 😉

  Wizyty mają kilka aspektów:
  1) Jako można startować w wyborach i nie spotykać się z mieszkańcami? Przecież to im mamy służyć! To jest wyraz elementarnego szacunku dla mieszkańców

  2) Jak można dobrze służyć mieszkańcom bez wysłuchania ich problemów i pomysłów?

  3) Jeżeli chce się być radnym trzeba bardzo dobrze rozpoznać potrzeby i problemy mieszkańców w okręgu wyborczym, jeśli chce się być wójtem trzeba rozpoznać dobrze potrzeby w całej gminie – tego się nie da zrobić zza biurka.

  4) Dzięki tym wizytom i rozmową po prostu wiem, że mamy bardzo dobry program wyborczy. Że przyszedł na skupienie się na rozwiązywaniu podstawowych problemów mieszkańców i poprawy jakości życia

  5) Na zakończenie. Podejmujemy bardzo konkretne inicjatywy i rozmowy. Wczoraj byliśmy w os. Majdówka w Ochotnicy Górnej. Jest tu od dawna nierozwiązany problem drogi gminnej. Po dzisiejszych rozmowach mogę powiedzieć, że wszyscy chcą się porozumieć a my wiemy jak do tego porozumienia doprowadzić 🙂

  Pozdrawiam!

  • a gdzie byłeś przez 4 lata, ludzie dobrze wiedzą że tylko kłóciłeś się z samorządem i do niczego nie doprowadziłeś. Opisujesz Majdówkę a wójt Jurkowski tam intensywnie działa dla porozumienia..

   Wójt spotyka się z mieszkańcami przez 4 lata a ty jak Filip z konopii na ostatnią chwilę wyskakujesz i przedstawiasz siebie jako wizjonera. Ludzie dobrze cie znają i wiedzą jaki jesteś. 4 lata NIC

   głosujemy na wójta Jurkowskiego

 151. Nie popieramy wójta Jurkowskiego! w Ochotnicy Górnej! Promuje siebie za publiczne pieniadze! Nie sprawdził się! To zły gospodarz! Podjął dobrowolnie współpracę z SB pseudonim TW Turnia! Mamy DOŚĆ rządów starego układu! Rozwalimy go!
  Ochotnica poprze uczciwego kandydata na wójta TADEUSZA KRÓLCZYKA i Dobrą Zmianę Pokoleniową!
  Ludzie chcą ZMIAN na stanowisku wójta! Gminy przyjaznej mieszkańcom i to w Panu Królczyku widzą nową jakość i styl zarządzania ludźmi i srodkami publicznymi!!!

  • nie pleć głupot, karmisz takim pasztetem że żygać się chce. kto podjął dobrowolna współprace, chyba ty… Jest tam napisane MIAŁ BYĆ. Prokurator IPN umorzył postępowanie. Gdyby było inaczej jak mógł być dyrektorem szkoły przez ponad 25 lat i wójtem 4 lata. Szkalujesz a to jest KARANE na kłamstwie chcesz wygrać wybory?

   Nic nie zrobiłeś przez 4 lata a obiecujesz ludziom złote góry. Wójt Jurkowski spotyka się z mieszkańcami od 4 lat, działa i rozwija Gmine a ty tylko kłótni i insynuacje, ludzie już wiedzą że jesteś hamulcowy dla wsi

   Głos oddam na Jurkowskiego

 152. UWAGA DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY NIE BYLI NA SPOTKANIACH

  Serdecznie Was zapraszam do oglądania nagrań ze spotkań z mieszkańcami, które są na naszej stronie:
  http://www.porozumienie.org.pl/spotkania-wyborcze/

  Nagrana jest zarówno prezentacja programu jak i pytania i odpowiedzi. Nagrania prezentujemy specjalnie z myślą o tych, którzy nie mogli w nich uczestniczyć.

  1. Spotkanie wyborcze w Ochotnicy Górnej 14-10-2018 https://youtu.be/8vgyC0_lzkY
  (Ostatnie spotkanie, dlategi najszerzej przedstawiony nasz program wyborczy)

  2. Odwołane spotkanie w Ochotnicy Dolnej planowane na 14.10.2018 r. musieliśmy odwołać, bo nie dostaliśmy zgody na wynajem sali :/

  3. Spotkanie z Młodymi z Gminy Ochotnica Dolna 13.10.2018 https://youtu.be/ahUWBztAT1c

  4. Spotkanie Wyborcze z mieszkańcami Tylmanowej 7.10.2018 https://youtu.be/kx8cfzKmgmY

  • Tadek ludzie już ci wystawili ocenę
   Tylmanowa – 12 osób
   Górna – 19 osób na spotkaniach

   Dolna – był WOk dlaczego tam nie zorganizowałeś spotkania, wesele było o 16. Sal w WOKu jest wiele. Bałeś się że nikt nie przyjdzie

   Wójt spotyka się z mieszkańcami od 4 lat

   • DoAdam.
    W Ochotnicy Gornej na spotkanie przedwyborcze przyszło ok.60 osób wieczorem + w drugi dzień ok. 40 osób.
    Więc nie kłam ale widać masz to we krwi.
    A oglądało to spotkanie setki razy i wyborcy są pod wrażeniem.
    Jestem za Panem Tadeuszem

 153. Panie Tadeuszu Królczyk życzę Panu wygranej w wyborach.
  Jest Pan uczciwym człowiekiem pełnym empatii i właśnie takich ludzi potrzebuje nasza Gmina żeby nie było zastraszania a pracownicy szkół czy inni urzednicy przychodzili do pracy z chęcią bez obawy że zaś coś nieprzewidywalnego nastapi.

  POWODZENIA

 154. Głosuję za wójtem Jurkowski

 155. Adam, TW Alek (Henryk Ch.) skazany bodaj przed rokiem za kłamstwo lustracyjne też był dyrektorem. Był harcerzem i wieloletnim dyrektorem nowotarskiego liceum. Tak, że to że TW Turnia był dyrektorem to go nie usprawiedliwia. Widzę tu bardzo duże podobieństwo, żeby nie powiedzieć pokrewieństwo i to jest bardzo przykre. To mój ostatni wpis w tej sprawie i na forum przed wyborami. Po wiadomości, że rodzina Turni zgarnęła ogromne pieniądze z LGD już nie mam pytań.

  Życzę mieszkańcom i Panu Tadeuszowi Królczykowi wygranej w wyborach.

 156. Chyba dostaliście złe instrukcję od Wójta albo nie do końca się dogadaliście jaką taktykę przyjąć.
  Piszecie wszyscy że Wójt nie odpowiada bo nie będzie się angażował w dyskusje w której są Chu… ku…

  Proszę w takim razie wytłumaczyć jak to jest że te Chu…. Wójt POLUBIA??!!
  Zapraszam na film, który oczywiście zaraz będzie okrzyknięty jako spreparowany, nagrany przez Ziemianka albo Królczyka i w ogóle to kłamstwo….

  patrz.pl/film,lajk,170579.html

  Lepiej się chować i obserwować niż wypowiedzieć rzeczowo!
  No ale tak to jest jak się nie ma nic do powiedzenia tylko jedyną kampanią jest hejt i rozsiewanie plotek wśród mieszkańców.

  Brawo Panie Wójcie!!!
  Brawo obrońcy Wójta!

  To jest konkretny PO-PIS TW Turnia !

 157. Do Adama/ sąsiada/ swoj chłop! co to za bzdury i kłamstwa wypisuesz widać jak cie wytresowali i gdzie!
  piszesz, że wójt jest szkalowany? przecież wszystko co tu jest napisane o wójcie to prawda! zapamiętaj ukryty
  Adamie pod różnymi nickami!!! ” TYLKO PRAWDA ZWYCIĘŻY” a ciebie ta prawda o wójcie w oczy kole??
  i dlatego tak zaciekle wypisujesz kłamstwa i bzdety o Panu Królczyku i Rungerze! jest ogromna rzesza mieszkańców którzy tak samo mówią jak oni, nikt nie wierzy w Jurkowskiego kłamstwa bo wszyscy wiedzą, że był tresowany przez esbeków PRL
  podejmując DOBROWOLNIE współpracę z SB przyjmując pseudonim TW Turnia! by ludzi zastraszać, niewygodnych eliminować, usuwać a samemu władze trzymać i na wszelkie najdziksze sposoby mieszać! a ty Adam/Stachu na upór maniaka
  próbujesz nam wciskać, że był inwigilowany! to kłamstwo bo Jurkowski dobrowolnie zgodził sie na współpracę i donosił
  na kolegów żołnierzy! okrutna prawda o tobie wójcie – kapusiu! NIC ci już nie pomoże!! nie chcemy mieć takiego wójta!!
  GŁOSUJEMY NA WIARYGODNEGO UCZCIWEGO KANDYDATA NA WÓJTA TADEUSZA KRÓLCZYKA i DOBRĄ ZMIANĘ POKOLENIOWĄ!!!

 158. Mnie się podoba, że ekipa Królczyka ma pozytywną kampanię i konkretny program a druga strona niestety bardzo jedzie i to po bandzie w rozmowach z ludźmi. Niefajne to.

 159. DOBRY Gospodarz !!!

  Tylmanowa popiera Wota Jurkowskiego!! Nie dla ludzi promujących kur.i chu. (Królczyk. Ziemianek Mikolajczyk.Górnicki ) W Dzień Papieski!

 160. Z pewnością większość ma już wyborczych faworytów, dlatego apeluję o jedno. Chodźmy wszyscy na wybory i zagłosujmy zgodnie z własnym sumieniem. Tak, żeby nie mieć do nikogo pretensji o wybór kandydatów którzy przez następne lata będą działać wedle własnego widzimisię, nie przejmując się naszymi krytycznymi opiniami. Doskonale widzimy efekty takich działań, dlatego dajmy sobie szansę na efektywny, a nie efektowny rozwój naszej gminy. A tak nawiasem, dużo przyjemniejsze dla oka były wyburzone sklepy, od tych stodół, na targowicy.

 161. WIARYGODNY to taki co coś zrobił. Anie tylko obiecywał i krytykował. ZAPAMIĘTAJCIE WSZYSCY !
  NIE MYLI SIĘ TEN CO NIC NIE ROBI!
  A NIE ROBI NIC TEN CO BOI SIĘ KRYTYKI!
  Więc ja uważam że na Jurkowskiego trzeba głosować i potem kontrolować. JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ ŻEBY KAŻDEMU DOGODZIŁ. !
  Panie Jurkowski powodzenia!

  • Czy jadąc po Ochotnicy mijając po drodze kolejne pensjonaty zauważyłeś przy którymś wrzosowiska, kwiatki i rabatki. Czy nie zastanawia cię dlaczego tam nie ma, a przy gminie jest tak umajone.

 162. Czy to prawda że dziś o 17.00 jest uroczyste otwarcie straganów? Mają być obowiązkowo ci co mają krowę albo kury.
  Ma też być uroczyście odczytany wiersz Rzepka
  Brawo Wojcie

 163. Panie kapusiu lepiej brzmi

 164. Ja tam zagłosuje na Ziemianka. Zna życie wychował 6 dzieci , Swój chłop.
  Prowadzi firmę.
  Ma najlepszy program dla OSP i dla nas mieszkańców.

 165. No cóż ja mam też dość kaznodziei ktory co innego mówi, co innego robi i co innego myśli.
  I mam dość awanturnika .
  Sądził nas będzie Bóg z miłości okazanej bliźniemu.
  Życzę wszystkim dobrego wyboru abyśmy mogli spokojnie żyć, pravowac i aby ktoś o nasze ludzkie sprawy dbał . Powodzenia

 166. Mam łogromnom prośbe coby wszyćka pośli na te wybory. Kazdy głos sie licy. Kaździudki. Pokozmy ze fcomy to domy rady się zmobilizować. idźmy wszyćka.

 167. Ja głosuje za Wójtem Jurkowskim aż miło do Ochotnicy przyejchać widać że chłop nie zmarnował 4 lat
  a o Królczyku tylko słyszę że się wiecznie kłóci że wszędzie coś zrobili a w naszej Górnej nic
  Będzie opowiadał co to nie zrobi
  Latał teraz po wiosce aż się rodzice śmiali mówią jak był radnym to trzeba było działać interweniować negocjować !

 168. Jestem zdenerwowana. Z fb przed chwilą dowiedziałam się, że Królczyk był na Młynnym. Dlaczego tak po cichu? Też chciałam zadać mu parę pytań i porozmawiać! A Irena Pawlik to gdzie mieszka, gdzie ma bliżej? Może woli Tomaśki albo Szlagówkę, bo tylko tam jest coś do roboty, widać to na fotkach. A u Anny Jagieły też najwięcej jest pracy tylko i wyłącznie w osiedlu Piszczki.

 169. Chciałem dzisiaj podziękować Pani Radnej Powiatu Marii Łojas-Jurkowskiej za wysiłek jaki Pani włożyła celem wykonania chodników

  Co prawda Pan Wójt dziękował Pani na sesji rady gminy za zaangażowanie ale ja osobiście dziękuję i życzę Pani aby dalej Pani służyła nam mieszkańcom.
  Wielu osobą pani pomogła w różnych sprawach o tym się mówi i takich osób nam trzeba.
  ŻYCZĘ PANI POMYŚLNOŚCI.

 170. DOBRY Gospodarz !!!

  Tylmanowa popiera Wota Jurkowskiego!! Nie dla ludzi promujących kur.i chu. (Królczyk. Ziemianek Mikolajczyk.Górnicki ) W Dzień Papieski! ,

 171. Ochotnica popiera kandydata na wójta Królczyka Tadeusza i Dobrą Zmianę Pokoleniową!

 172. Głosuje za wójtem Jurkowski,

 173. DOBRY Gospodarz !!!

  Jurkowski najlepszy Wojt ! !!
  Dobry gospodarz wiele zrobił dla gminy.
  GÓRNA NA TAK!

 174. Ja tam zagłosuje na Ziemianka. Zna życie wychował 6 dzieci , Swój chłop.
  Prowadzi firmę.
  Ma najlepszy program dla OSP i dla nas mieszkańców.
  Będzie dobrym wójtem

 175. DOBRY Gospodarz !!!

  Tylmanowa popiera Wota Jurkowskiego!! Nie dla ludzi promujących kur.i chu. (Królczyk. Ziemianek Mikolajczyk.Górnicki ) W Dzień Papieski! !!!

 176. DOBRY Gospodarz !!!

  Tylmanowa popiera Wota Jurkowskiego!! Nie dla ludzi promujących kur.i chu. (Królczyk. Ziemianek Mikolajczyk.Górnicki ) W Dzień Papieski!

 177. Do powiatu niech Ochotnica cała zagłosuje na MARYSIE ŁOAJAS a Tylmanowa na KAZKA KONOPKĘ! Będzie dwóch dobrych radnych! Potrzebni są w powiecie profesjonaliści.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });