XLII sesja zwyczajna Rady Gminy Ochotnica Dolna 29 grudnia 2017 r.

Ostatnia sesja w roku, to z reguły sesja budżetowa, podczas której uchwala się budżet na kolejny rok. W tym roku jednak sesję zdominował temat problemu narkotyków na terenie gminy. Jedna z matek mieszkających w Ochotnicy Dolnej pojawiła się na sesji i odważnie zabierając głos zwróciła uwagę, że problem dot. narkotyków jest powszechny i wymaga podjęcia działań. Przewodniczący Rady anie Wójt nie chcieli dyskusji na ten temat twierdząc, że debata na temat bezpieczeństwa już się odbyła w grudniu 2017 r. Radni opozycyjny zaprotestowali przeciwko takiemu stawianiu sprawy i zgłosili wniosek o niezwłoczne zwołanie wspólnego posiedzenie komisji w tej sprawie. Wniosek nie został zdaniem Przewodniczącego przegłosowany, ale po proteście radnych opozycyjnych, że głosy zostały źle policzone odbyło się ponowne głosowanie, w którym wniosek przeszedł. Zamieszanie wokół głosowania wywołało napiętą atmosferę, która dała znać o sobie również podczas omawiania budżetu. https://youtu.be/J0OBZ74lC4I?t=5045

Podczas omawiania uchwał budżetowych Wójt zachwalał budżet twierdząc, że jest pro-rozwojowy. Opozycja zarzuciła Wójtowi w dyskusji, że to budżet, który ma zrobić dobre wrażenie na wyborcach w roku wyborczym i w jednym roku kumuluje to co nie było robione przez trzy poprzednie lata. W odniesieniu do zapowiedzi rozwoju radni opozycyjni podkreślili, że wójt po raz kolejny pomija w budżecie rozwój turystyki. Na inwestycje turystyczne Wójt przeznaczył w budżecie na 2018 r. tylko 93 tyś. zł. a tymczasem w styczniu 2018 r. kończy się nabór wniosków na budowę i remont infrastruktury turystycznej, w której gmina mogłaby otrzymać 8 mil. dofinansowania na projekty związane z turystyką. Radni tak niskie środki na turystykę nazwali kompromitacją. Budżetowi zarzucano również, że sołectwa po raz kolejny dostają mniej pieniędzy niż do tej pory praktykowano i że ogólnie budżet jest niesprawiedliwy. Radni opozycyjni podkreślili, że budżet uwzględnia niektóre wnioski składane od dawna przez ich klub, dlatego nie zagłosują przeciw budżetowi, ale nie są też w stanie poprzeć budżetu, bo jest zły i ma podstawowe wady. Ostatecznie 5 radnych opozycyjnych wstrzymało się od głosu a 10 radnych zagłosowało za przyjęciem budżetu na 2018 r. https://youtu.be/J0OBZ74lC4I?t=8663

Radni zadali również pytania w interpelacjach o przyczyny prowadzenia prac budowlanych wokół gminy w zimie.
https://youtu.be/J0OBZ74lC4I?t=541

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.
 4. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
 5. Informacja Wójta Gminy z podejmowanych decyzji między sesjami Rady.
 6. Odczytanie korespondencji do Rady Gminy.
 7. Podjęcie uchwał:
  1. Uchwała w sprawie zmian w budżecie gminy na 2017 rok.
  2. Uchwała w sprawie: zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Ochotnica Dolna na lata 2017-2030.
  3. Uchwała w sprawie: przyjęcia planów pracy Komisji Rady Gminy Ochotnica Dolna na 2018 rok
  4. Uchwała w sprawie: przyjęcia planu pracy Rady Gminy Ochotnica Dolna na 2018rok.
  5. Uchwała w sprawie: nabycia nieruchomości na rzecz Gminy Ochotnica Dolna.
  6. Uchwała w sprawie: nabycia nieruchomości na rzecz Gminy Ochotnica Dolna.
  7. Uchwała w sprawie: uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018.
  8. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Powiatu Nowotarskiego.
  9. Uchwała Budżetowa Gminy Ochotnica Dolna na rok 2018
  • omówienie projektu uchwały budżetowej
  • przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie
  • przedstawienie opinii stałych Komisji Rady Gminy Ochotnica Dolna
  • dyskusja, ewentualne wnoszenie poprawek i ich przegłosowanie
  • głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
  1. Uchwała w sprawie: przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Ochotnica Dolna na lata 2018 – 2030.
 8. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 9. Dyskusja i wolne wnioski.
 10. Zakończenie sesji.

197 komentarzy

 1. Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie … . Nie ma ważniej sprawy jak problemy naszych dzieci. I my dorośli nie możemy od nich uciekać. Dlatego musimy wszyscy razem stawić czoła problemowi narkotyków wśród młodzieży. I tutaj nie ma taryfy ulgowej, ani zgody na zamiatanie sprawy pod dywan. Tłumaczenia typu, ja mam grzeczne dzieci i mnie to nie dotyczy są nie na miejscu i świadczą o ignorancji problemu. Dziś cie nie dotyczy, ale może cię to dotknąć jutro. Dlatego w pełni utożsamiając się z problemami Pani która wykazała się wielką determinacją przychodząc na sesje, podziękowania dla tych Radnych którzy wykazali się empatią i zrozumieniem tematu. Jesteśmy Wam wdzięczni że utożsamiacie się z naszymi problemami. Jeżeli ze swej strony mogę coś doradzić to rozbudowa systemu monitoringu i całodobowa obserwacja newralgicznych miejsc.

 2. zdanie Przewodniczącego Rady Gminy Ziemianka „powinna się pani do policji zapisać” ukazuje prawdziwy stosunek przewodniczącego, wójta i części radnych do mieszkańców gminy. Kobieta przyszła prosić o pomoc, po usłyszeniu takich słów ja dałabym mu w twarz!

  Wójt o wszystkim wie!!! I co??? Co pan z tym zrobił GOSPODARZU GMINY??? Gdzież sie podziała pana „troska” o każdego mieszkańca?

  W takich sytuacjach moż na zobaczyć prawdziwą twarz wójta i innych jemu podobnych… WSTYD

 3. Pani Jolu ja również mam dzieci w wieku dorastania i wiem że w tej chwili wkraczają w dorosłość, na samą myśl
  o tym że w naszych szkołach może dojść do tego ze jakiś diler od narkotyków będzie chciał je sprzedać
  i zarobić kosztem może i moich dzieci to wpadam w taki strach i popłoch jak ich ustrzec od tej zgubnej
  ciekawości by nie dały się nabrać i naćpać. Tak też jestem z tą Panią co przyszła na sesje i zabrała głos na temat problemu z narkotykami a ta sprawa wymaga podjęcia przez gminę działań i samorząd nie może udawać ze jest wszystko w porządku pod kontrolą i nic się nie dzieje. Bardzo dobrze, że Radni z mniejszości nie pozwolili by ten problem przemilczeć zamieść pod dywan, dziękuje im że dopilnowali ponownego głosowania o tym problemie w naszej gminie, i z pewnością tą sprawą się zainteresują pomogą w skutecznym przeciwdziałaniu narkomanii

 4. No jestem w szoku! Myślałem że wójt i przewodniczący traktuja po chamsku tylko młodych radnych bo polityka, emocje itp a tu przejechali się po chamsku po kobiecie! Co za chamówa!!!

 5. Czy przypadkiem wójt z przewodniczącym nie czerpią korzyści z tego procederu? Bardzo zastanawia ich postawa.

 6. Ukłony w stronę tej pani za odwagę. Ma Pani jaja. I chce aby każda matka podążała tą drogą co Pani, bo to jest prawdziwa kochająca matka.

 7. Proszę już nie oglądać kolejnych sezonów 🙂 zbyt mocno pani w to weszła 🙂 za mocno 🙂

 8. Myślę że odczucia wszystkich matek z Ochotnicy są takie same. Czujemy się upokorzone zachowaniem Pana prowadzącego, który najpierw stara się błysnąć dowcipem [ powinna się Pani zapisać do Policji], a później nie pozwala dopowiedzieć jednego zdania Matce która przecież przyszła tam nie dla przyjemności, tylko szukając zrozumienia i pomocy. To mogło spotkać każdą z nas, dlatego tak mocno solidaryzujemy się z tą Panią. Mam nadzieję że nastąpi szybka refleksja i oficjalne przeprosiny.

  • 100% racji Jolu! Tak samo to odebrałem. Ale ja już w zmianę tych Panów nie wierze. Widać jak oni od lat traktują po chamsku innych radnych na sesji a teraz tak potraktowali mieszkańca, który z własnych podatków składa się na ich pensje.

  • Dokładnie szok jak jestem za Wójtem i szacunek dla niego za to co robi o tyle to co zrobił Przewodniczący to przegięcie na maksa. Ja się pytam panie Przewodniczący Rada jest dla mieszkańców ? czy mieszkańcy dla Rady ?
   Przegiął Pan i mam nadzieje że Pan przeprosi za swoje zachowanie !!!!
   Ktoś przychodzi wykłada kawę na ławę coś o czym nie macie zielonego pojęcia w takich szczegółach a Pan co olał Pan tą Panią jak śmiecia !!!!! Myślę że nie można tego tak zostawić kim Pan jest żeby tak poniżać ludzi to że Pan ma mikrofon i że siedzi Pan na fotelu nie upoważnia Pana do takiego zachowania !!!

 9. Dawno mnie tutaj nie było i jak nie popieram oszołomów i dyzio marzycieli Tadka (marzyciel) i Andrzeja (oszołom) o tyle to co odstawił wójt z przewodniczącym wobec tej pani to jawna kpina i liczę że przeproszą bo jak mieli we mnie sprzymierzeńca to będą mieli zaciekłego wroga !
  Kim wy jesteście przychodzi kobieta dzieli się problem a wójt ją na policję odsyła ! co może jej jeszcze numer poda i jeszcze ta pycha że on wszystko wie – skoro wiesz to czemu nic nie robisz ? co odfajkowałeś jedno spotkanie i co myślisz że sprawa załatwiona ! liczą się czyny a nie gadanie / Jak trzeba to non stop się trzeba spotykać może jednemu drugiemu pracownikowi godziny pracy zmienić niech waruje na Orlikach a jak się nie podoba to do widzenia – nie jeden będzie chętny na ich miejsce a przewodniczący skoro dałeś głos raz to trzeba temat dokończyć kim ty facet jesteś żeby kimś tak pomiatać jak tą panią -faktycznie przegięcie

 10. Druga sprawa to oszustwo przy głosowaniu – mam nadzieje panie przewodniczący że pan przeprosi radnych i nas za swoją nie kompetencję ! chyba liczyć pan do kilkunastu umie !
  A jak się pan spieszy bo panu ktoś porządek obrad zmienił to może nie ma sensu siedzieć na tym stołku co do domu się panu spieszyło że pan porządnie policzyć nie potrafi !!!!!

 11. Ja też jestem w szoku za takie zachowanie przewodniczącego i wójta jak traktowani są mieszkańcy radni
  którzy pojawiają się na sesji zebraniach i chcą powiedzieć o ważnych problemach, a władza gminna w ten sposób ignoruje chce przemilczeć zatuszować trudne sprawy mieszkańców! a w tym przypadku chodzi o narkotyki i inne używki! pytam po co jesteście na sesji? macie gotowe informacje od Kobiety matki i gdyby nie Radni z mniejszości to byście problemu nie dostrzegli więc tak was obchodzą nasze kłopoty? za co bierzecie pieniądze żeby sobie posiedzieć ręce podnieść w góre kiedy wójt każe! samorządowcy źle rozwiązujecie problemy mieszkańców? tylko wtedy gdy zawiadomicie o zebraniu tych ludzi co chcecie widzieć żeby o nic nie pytali tylko wam klaskali przytakiwali władzy się nie narażali a wtedy wszystko gra i huczy wstyd za takie potraktowanie tej odważnej Pani i mieszkańców na zebraniach wiejskich jesteście opłacani z naszych pieniędzy
  do solidnej roboty się wreszcie zabierzcie

 12. No też jestem w szoku jak ktoś tu pisze myślę że temat warto nagłośnic radio media telewizja i niech przyjdą na spotkanie zwołane przez Tadka Co do przewodniczącego miałam go za w porządku faceta ale teraz powinien jak ma jaja podać się do dymisji albo radni powinni go odwolac z tego co pamiętam Tadka usunęli za jakieś bzdury juz nikt nie wie za co Niezależnie od wszystkiego przewodniczący jak masz klasę to z kwiatami do tej pani i to szybko chyba ze faktycznie tak traktujesz kobiety to współczuje żonie żenada początku roku

 13. Pewnie ze przeprosza te Pania. poleca z kwiatami i fotografem zeby im zrobil zdjecie i bedzie komunikat na gminnych stronach. Nie widzicie ze to wszystko co robi ta wladza to teatrzyk??? Pokazali do tej Pani jacy sa naprawde. Duzo ludzi narzeka jak zostali po chamsku potraktowani tylko nie przed kamerami. Teraz sie nagralo i jest klops! Moze wreszcie przejrza ludzie na oczy jaka mamy wladze!

 14. Oj pewnie przeproszą tekst im jeszcze ułożą” szanowni mieszkańcy szanowna Pani przecież nic się nie stało ” bukiet kwiatów wręczy w rączkę cmoknie i wielką skruche okażą ci dwaji dżentelmeni, przecież nie pierwszy raz widzimy ten teatrzyk w wykonaniu pseudo aktorów na gminnym stołku typowa arogancja liczymy się tylko
  MY i NASZA RACJA

  • zniesmaczonywidz

   Pewnie zrobią przedstawienie z przeprosinami a przydupasy powiedzą, ze zachowali się jak dżentelmeni 😉 a między ludzi będzie rozpowiadane że za wszystkim stoi Królczyk a wszystko to jego intryga żeby zamieszać w głowach ludziom 😉 Kłamstwa i arogancja i ściemnianie cały czas.

 15. Trochę to smutne że tak zaczyna się nowy rok. Z drugiej strony może taki zimny prysznic pozwoli niektórym wrócić na ziemię. Czy zdolni są Oni do przeprosin, mam nadzieję że tak, czy zmieni to ich wizerunek i ocenę w naszych oczach, wątpię. Pamiętajmy siedem głosów, czyli mniej niż połowa glosowało za zorganizowaniem spotkania i podjęciem próby pomocy naszym dzieciom które niestety czasami okazują się bezradne w zetknięciu z narkotykami. Gdzie była reszta? Jaszcze raz w imieniu wszystkich matek dziękuję Pani za próbę uzmysłowienia nam wszystkim ogromnego zagrożenia narkotykami wśród naszej młodzieży. Wielka szkoda że zamiast pomocy i zrozumienia spotkało Panią co innego.

 16. W imieniu mieszkańców mam kilka spraw: (jeśli zajdzie taka przedstawię listę osób w imieniu których występuje około 50 osób) może to nie wiele ale myślę że nas nie potraktujecie jak tą Panią !
  1) prośba umieszczenie tu na stronie i może też na stronie gminy informacji o głosowaniu w sprawie tematu „narkotyki” wniosku panu Królczyka kto głosował za zwołaniem spotkania a kto przeciw z imienia i nazwiska

  2) zwracamy się z prośbą o umieszczenie kamery/ mikrofonu pana Królczyka w sposób centralny – nie da się tego oglądać , chyba że gmina umieści swoją kamerę i będzie umieszczał sesję na swojej stronie na marginesie dlaczego to zostało zaprzestane ?

  3) proszę o przekazanie przewodniczącemu żeby wszystkich gości (w tym wójta traktował) w identyczny sposób nie może być tak że radni muszą czekać na głos a wójt bierze sobie mikrofon i sobie mówi kiedy chce (przykład ta sesja ) Pani prosi się o głos , Królczyk czeka na głos żeby powiedzieć że głosowanie nie prawidłowe a wójt prowadzi monolog . Liczymy na to że przy następnej tego typu sytuacji wójt zostanie upomniany w ostrzejszy sposób czyli że jeśli się nie dostosuje to zostanie wyproszony z sesji – nie zapominajmy wójt jest gościem Rady w wielu radach siedzi z boku stołu z przewodniczącym i u nas też tak powinno być

  4) Oczywiście jak większość tutaj prosimy żeby Wójt i Przewodniczący przeprosili tą Panią trzeba mieć odwagę żeby wyjść na sesji i powiedzieć jak wygląda sprawa narkotyków w naszej gminie o której my rodzice nie mieliśmy pojęcia !!!! jeśli wójt o wszystkim wiedział to proszę zadać mu pytanie dlaczego my mieszkańcy nie zostaliśmy o tym poinformowani !!!!! Królczyk ma racje nie każdy ma dzieci nie każdego dzieci chodzą do szkół w gminie . Myślę że większość z nas się utożsamia z tą Panią i nie pozwolimy żeby z taką butą i arogancją nas traktowano !!!!! DOŚĆ TEGO !!! (o dziwo widzę że jednym głosem mówią zwolennicy i przeciwnicy Królczyka)

  • Tadeusz Królczyk

   Panie ŁukaszuW, odniosę się na szybko do pkt 2., bo jak rozumiem reszta wniosków adresuje Pan do kogo innego.

   Nagrywanie z tego miejsca, to beznadziejny pomysł, ale nie mój. Po remoncie sali obrad Pan Wójt jak to powiedział jako gospodarz tego miejsca wyznaczył jedynie słuszne miejsce, z którego można filmować i to właśnie to miejsce. Pan wójt zakazał również rozciągania kabla od mikrofonu, bo rzekomo zagraża bezpieczeństwu uczestników obrad, mimo że przez 3 ostatnie lata ten kabel nie budził takich obaw ani Pana Wójta ani innych osób. Oczywiście Pan Wójt wprowadził nowe zasady bez uprzedzenia tuż przed sesja i w sposób na tyle agresywny, że musiałbym się z nim wykłócać o możliwość nagrywania z innego miejsca. Uznałem, że nie będę się wykłócał, bo jak Pan widzi trzeba się też wykłócać o znacznie ważniejsze sprawy a po drugie mam wrażenie, że Pan Wójt właśnie tego chce, aby była awantura. Działania Wójta uznaję za kolejny przejaw mściwości, złośliwości i utrudnianie życia mnie i mieszkańcom, którzy to oglądają. Na sesji podsumowałem, to tak, że mam nadzieje mieszkańcy to ocenią. I właśnie taką mam nadzieję.

 17. Przychodzi Pani na sesje i mówi o wielkim problemie z narkotykami jaki trapi nasze wsie a przewodniczący
  Franek do niej „że powinna się Pani do policji zapisać” ale ma facet podejście do Kobiety! do sprawy i problemu! a wójt przecież o wszystkim wie! i co z tego wyszło? widzimy! chciał problem zamieść pod dywan! nie ma problemów „rządzi super” taaak! z troską powagą podeszli i pomogli Pani, nam mieszkańcom rodzicom! zresztą to nie pierwszy przypadek można by takich przykładów wskazać o wiele więcej jak się obaj wycwanili w tym wspólnym niecnym wspieraniu!” wszystko jest okej ” pod kontrolą gdzie się znany duet zjawi!!!!!

 18. Ej głupi,wy głupi, ‚POLAK PRZED SZKODĄ I PO SZKODZIE GŁUPI”. Czy wy myślicie że nasi radni będą wychowywać nasze dzieci? a zwłaszcza ci co ich nie mają przecież oni sami są jak duże dzieci. Jeżeli ktoś wie że ktoś handluje lub kupuję dragi czy inne gówno, to czemu nie zgłosi tam gdzie trzeba, gwarantuje wam że są odpowiednie służby które się tym zajmują. Co wy myślicie że wójt będzie ścigał dilerów? Takie operacje potrzebują być rozpracowane w ciszy żeby zadziałały. Owszem pani Marta zgłosiła problem ale tym harmidrem napewno go nie załatwicie. Przecież widać to gołym okiem że, wójta to zaskoczyło, przewodniczący nie wiedział jak wybrnąc a opozycji woda na młyn. wreszcie mogą się czymś wykazać no i temat do krytyki bo wybory tuż tuż. Ja tam jeszcze jeden głos słyszałem tylko słabo. A może ma trochę racji. Może trzeba edukować rodziców bo wychowanie wychodzi z domu. Dzisiaj rodzice chcą uczyć nauczycieli jak mają uczyć dlatego rola nauczycieli w wychowaniu została umniejszona.

  • Rola nauczycieli została zmniejszona?
   Czlowieku! Ty nie masz pojęcia o czym mowisz!
   To nauczyciele mówią dzieciom w co te ają wierzyć, to nauczyciele ucza że trzeba brać pigulki antykoncepcyjne albo tzw. „dzień po” .
   I wiele innych rzeczy ucza dzieci i nawet nikomu do głowy nie przyjdzie aby zapytać o zdanie rodzicow!!!! BREDZISZ I SZUKASZ WYTLUMACZENIA DLA TYCH CWANIAKÓW co wszędzie „działają dla mieszkańców”
   Zaznacza to na każdym kroku, tylko fakty mówią zupełnie co innego!!!

  • chyba nie tej samej sesji słuchaliśmy albo ja mam jakiego wirusa i mi wszystko przekręca więc może Józek mnie naprowadź gdzie Ty masz zaskoczonego wójta tą sprawą ? Bo z tego co ja słyszałem i widziałem to wójt o wszystkim bardzo dobrze wie, wszystko kontroluje były spotkania wszystko pod kontrolą –

   Szkoły wszystko wiedzą mieszkańcy też nawet Królczyka wójt ironiczne wyśmiał bo ten dzieci nie ma i wyraźnie powiedział że nic nie wiedział a wójt dalej swoje i jak nie akceptuje i tej jego nadgorliwości o tyle wójt przegina i ja mam dość tego ironicznego śmiechu tego wykpiwania innych
   Sorry radni są różni ale to że ktoś jest inny czy ma inne zdanie nie znaczy że można z niego kpić a tak wyszło i najlepszym obrazem jest to jak postąpili z tą panią Martą
   Ale do sedna i sesji albo ja głupi jestem i źle wszystko zrozumiałem albo faktycznie coś mi internet przekręca i słyszę zupełnie co innego niż Ty Józek 🙂 Poza tym co za bzdety gadasz wójt / tak wójt jest od tego żeby zająć się sprawą która dotyczy jego gminy i uruchomić działania które problem rozwiążą po to ta pani w imieniu rodziców przyszła na radę i została olana
   To co tu piszesz to nie jest harmider to jest odzew i zbulwersowanie mieszkańców na to jak postąpił wójt i przewodniczący !! Mówię dość tego !! zawsze byłem za Wójtem i Radą i w pewnym momencie się wyłączyłem z tego forum bo miałem dość pustego pisania i tej jadki ale teraz przegięliście i albo coś zrobicie albo zobaczycie jaka jest siła mediów i internetu !!! i nie zamiecie tego bo dywan bo ludzie są zbulwersowani na maksa idź do sklepuj pogadaj – temat rozchodzi się lotem błyskawicy a ten cyrk to faktycznie nadaje się do mediów ogólnopolskich na youtuba z przewodniczącym w roli głównej ” morze się Pani do Policji zapisze ” 🙂 będzie przebój mówię wam 🙂

   • Pani Marta nie jest piewsza, ktora chamsko potraktowali. Nic sie nie zmieni. Pewnie ze ja przeprosza dadza bukiet potem zrobia spotkanie i poudaja jak się troszcza o dobro mieszkancow a jak przycichnie beda miec nas wszystkich tam gdzie slonko nie dochodzi.

 19. Może idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy zamknąć również parking wokół kościoła bo tam też się sprzedaje? Problem istnieje ale nie popadajmy ze skrajności w skrajności.

  • Na prawdę nie ma się co wysilać na żarty, wszyscy widzieli i jednoznacznie ocenili sposób w jaki potraktowano Panią która przyszła prosić o pomoc.

 20. Sam od wielu lat chodziłem i chodzę na orlik w Ochotnicy Dolnej i jakoś nigdy się nie spotkałem z narkotykami NA BOISKU. I według mnie w interesie opiekuna orlika jest opieka nad osobami będącymi na boisku a nie na placu obok szkoły czy na moście do os. Pitki. Tak samo chyba nie musi przywozić i odwoźić każde dziecko po zajęciach czy nie tak jest? Czemu ktoś ma być odpowiedzialny za to że rodzice mie potrafią dopilnować swoich dzieci

  • Nie spotkałeś się bo cie to nie interesuje i tyle !!! Problem narkotyków alkoholu bądź huligaństwa w naszej wsi jest duży ale nikt go nie dostrzega ważniejsze są spory kłótnie naszych przedstawicieli !!!! Kto tego pana przewodniczącego tam zatrudnił jaki to wstyd jak ob się wypowiada szok szok szok

 21. Ale cyrk! wójt najchętniej to by kamery z sali obrad wyrzucił już tam gdzieś kazał wyprzesuwać na bok bo tu kabel przeszkadza a tam mikrofon za blisko i za drzwi już nie daleko, nie pozwolimy by Tadeuszowi zabronił
  nagrywania sesji czy innych spotkań zebrań

 22. Proszę tyle nie narzekać na przewodniczącego i wójta, bo oni sami się na te stanowiska nie wybrali! Ktoś ich wybrał, i ten ktoś ponosi odpowiedzialność za ich zachowanie. Czy oni się zmienili? Nie! Oni zawsze tacy byli!

 23. Ej. Obrońcy niewiast, mam dla was gotowe rozwiązanie!
  Weście pieniądze z walki z narkotykami, dodajcie te z walki z alkoholem, niech się dorzucą wszyscy dyrektorzy woków,-zamiast robić dziesięciu festyników zrobić jeden porządny- dyrektorzy szkół no i oczywiście wójt. Stwórzcie przy każdym orliku sekcje sportową obojętnie jaką i zatrudnijcie odpowiednią osobę z pasją-podkreślam z pasją. Najlepiej żeby to była osoba młoda z jakimiś osiągnięciami wtedy młodzież nie będzie traktowała tego jako obciach. Chłopaki którzy grają w pierwszej lidze piłki nożnej, kogoś kto uprawia kolarstwo, motocykle drogi sport ale też jest na to zajawka. Dając pieniądze takiej osobie wspomaga się też jej rozwój i te pieniądze zostają w gminie. Młodzież by miała jakiś wzór do naśladowania, jakiś cel do osiągnięcia. Dla nas to darmowa reklama jeśli zawodnik pójdzie w świat to za nim świat przyjdzie do nas. Młodzież będzie przychodzić bo to nie będzie odbębniona godzina z byle jakim nauczycielem np. od geografii -geografowie nie brać sobie tego do serca akurat tak mi się nasunęło- uraz z dzieciństwa. Nie że nie lubiłem geografii tylko geograf podchodził do sportu jak” pies do jeża” ale nadgodziny z wuefu brał.
  Przykład:kiedyś trenowałem karate dość dobrze mi szło ale brakowało funduszy na ćwiczenia z mistrzami, organizatorzy szkoły sami zaproponowali zajęcia z młodszymi grupami a pieniądze pozwalały dalej się rozwijać.
  Ja byłem zadowolony bo mogłem trenować dalej i satysfakcja z uczenia młodszych też była wielka. Tak samo można zrobić z piłkarzami. Co z tego że amatorsko gdzieś grają w weekendy jak muszą na swoja pasję zarobić w tygodniu i może jeszcze na wyjazdach.
  Szanowna rado i wójcie SPORT TO BIZNES.
  A pani Marta niech pochopnie nie chce zamykać orlików bo się jeszcze przydadzą. Niech się zastanowi dlaczego musi się bać o swojego syna, może coś przeoczyła , może jej za długo nie było. Wszyscy się boimy o własne dzieci. Dlatego trochę dyscypliny nie zaszkodzi ale czułości też bo młodzi są zagubieni tak jak my byliśmy kiedyś.
  A z waszego gadania i ciągłego gadania jeszcze nic nie wynikło. DO ROBOTY jak Morawiecki.

  • Nikt nie chce zamykać orlików. Pani Marcie wg mnie powiedziało się tak przy okazji tego, że nikt orlików nie pilnuje, ale łapcie tej Pani za słowa. Z reszt tego co napisałeś się zgadzam. Młodzi nie maja alternatywy.

  • Panie Józefie nie sztuka napisać dużo sztuka napisać z sensem a u pana faktycznie jeden bełkot o co panu chodzi ? Krótko i na temat bo faktycznie pan jak wojt gadu gadu spotkania wywiady i nic z tego nie ma

 24. buntownik z wyboru

  Ogromne brawa dla Pani Marty!!!
  Wykazała się niebywałą odwagą, przychodząc na sesję i otwarcie, ze szczegółami opowiadając o problemie narkotyków.

  Wstyd dla Pana Przewodniczącego za bezczelne i prostackie zachowanie w stosunku do Pani Marty!

  Wstyd dla radnych, którzy nie zagłosowali za zorganizowaniem w trybie pilnym spotkania, które zaproponował Pan Tadeusz. Widać jak Wam zależy na rozwiązywaniu realnych problemów mieszkańców.

  Panie Wójcie… świetnie, że przed zbliżającymi się wyborami nie szczędzi Pan naszych pieniędzy na remonty i inwestycje, które są tylko i wyłącznie na pokaz.

  Niech Pan również nie szczędzi na dzieci, na ich bezpieczeństwo i edukację.

  Cała reszta to…

  „Vanitas vanitatum et omnia vanitas”

 25. pewnie boi sie o … 😉

 26. To Jej syn i proszę sobie odpuścić takie komentarze. Każda matka zrobi wszystko dla dziecka i zniesie każde upokorzenie, jeżeli tego nie rozumiesz to trudno, ale proszę Cię zanim coś powiesz, czy napiszesz przemyśl swoje słowa. Ta Pani poszła tam i powiedziała publicznie to o czym my rozmawiamy po domach. Prawda jest taka że my dorośli czasami wolimy odwrócić głowę i udawać że czegoś nie widzimy. Łatwo zasiąść na wygodnym wyściełanym krześle i udawać że jest się kimś, znacznie trudniej zachować się w taki sposób żeby być kimś. O wielkości człowieka nie przesądza przecież ani garnitur, ani gabinet, tylko to jakim jest człowiekiem.

 27. Do znanego bacy- trolla 1000ca nicków! ale jesteś chamem!!!!! a ty byś się nie bał o swojego muzułmanka???? przecież problem narkotyków dotyczy wszystkich dzieci i młodzieży naszej gminy

 28. Pan Radny Tadek nie ma dzieci a z jaką troską zajął się sprawą którą przedstawiła Pani Marta na sesji, zażądał ponownego głosowania żeby głosy były dobrze policzone, dziękujemy Panu Tadkowi i tym Radnym 7 osób, że sprawa narkotyków jest dla nich ważna i należy się tym problemem poważnie zająć, dziwi nas postawa innych Radnych którzy mają dużo dzieci i nie podnieśli paluszka w górę bo co? siedzą bliziutko Wójta i narazili by się mu!!!!!

 29. mija 4 rok urzedowania wojta Jurkowskiego ,bardzo bym prosil osoby znajace temat o podsumowanie jego prawie 4 lat rzadzenia gmina Ochotnica inwestycje ,sukcesy itp

 30. swego czasu byla komisja antyalkoholowa w Ochotnicy,i co? okazalo sie ze ochotnicko baciarka pije najwiecej w nowotarski(nie wzieli pod uwage bimbru 🙂 )

 31. Widzę że komuś nie po nosie i na siłą szuka sposobu zdyskredytowania tego forum swoimi wpisami. Niestety mleko się rozlało i nic tego nie zmieni, wszyscy widzieli jak potraktowano Panią która przyszła szukać pomocy.

 32. Akurat wójt wam rozwinie turystykę żeby miał konkurencje??? tak samo jak jest ze żywieniem dzieci szkolnych żona musi wydać najwięcej posiłków i zarobić na dożywianiu a reszta co też umią żywić
  niech łapki liże, z budżetu gminnego na rozwój turystyki ten znawca od wszystkiego kapnął zaledwie 90 tysięcy i rozwijajcie się turystycznie

 33. A odnośnie przeprosin dla pani Marty…
  Niech nikt nie będzie naiwny i nie liczy na taki krok ze strony tych bufonów i cwaniakow!!!
  Oni nie przeprosza p. Marty bo:
  – nie maja honoru i poczucia godności
  – po drugie, gdyby przeprosił to uznaliby że sie pomylili. A przecież to niemozliwe(!)… Bo oni mają patent na nieomylność!

  Pani Marto – SZACUN!!! MA PANI UZNANIE I POPARCIE WE WSZYSTKICH myslacych!!! 👏👏👏

  Tylko od tego zamykania orlikow bym odstąpił bo tego akurat trzeba dzieciakom. Może tylko zamiast kamer przy cyganach (które i tak są niewydajne – nic nie daja) zamontować je przy orlikach i innych „newralgicznych” miejscach…

 34. mieszkańcy gminy6

  Szanowna Pani Marto wysłuchaliśmy wystąpienia Pani na sesji i jesteśmy pod wrażeniem z jakimi szczegółami
  Pani wypowiada się na temat narkotyków rozprowadzanych w naszej gminie wśród dzieci i młodzieży, nie można przejść obojętnie wobec tej poważnej sprawy i bardzo dobrze że Pani powiedziała o tym na sesji, to jest odpowiednie miejsce i ludzie którzy reprezentują nas mieszkańców: radni wójt oni przede wszystkim mają skutecznie pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów i tego oczekujemy od nich. Jest Pani świetnie zapoznana z problemem narkomani gdzie kiedy kto podjeżdża i rozprowadza narkotyki komu są dostarczane o której godzinie czego więcej potrzeba to są fakty dowody.
  Gdy nie pomogą samorządowcy w tej sprawie dobrze byłoby zaprosić media Sprawa dla reportera Elżbiety Jaworowicz oni by skutecznie ukrócili ten proceder w naszej gminie, nie może być tak że Pani tyle wie o tej sprawie a młodzi ludzie w najlepszego trują się. Jesteśmy z Panią i może nasze dzieci jeszcze nie spróbowały więc najwyższa pora by ludzie biorący pieniądze za sesje zmierzyli się z tym problemem z powodzeniem, by nie było za późno gdy dojdzie do śmiertelnego zatrucia narkotykiem u nastolatka tak jak się zdarzyło ostatnio w grudniu na Tylce przedawkował i jego życie skończyło się

 35. Mam nadzieję, że wszyscy którzy tu piszą znają zasady demokracji i wiedzą dokładnie co trzeba zrobić, by bufonów nie było we władzach gminy. Już niedługo są wybory samorządowe i wystarczy tylko nie oddawać swoich głosów na bufonów, tylko na takich jakich chcecie mieć. Nic prostszego! Jeżeli jednak potraktujecie wybory jak skreślanie w totolotku, to przyszła władza będzie taka sama jak dotychczasowa!

 36. A ty znany baco piszący pod tym nickiem za kogo się uważasz? za wodza wszystko wiedzącego bufona który zionie taką nienawiścią widać to na sesjach poniżając każdego kto inaczej mówi i nie chce się podporządkować tobie i twoim interesom

 37. Mieszkaniec gminy

  Wójta gminy wszystko przekreslił cały rozwój napewno na niego nie zaglosuje a pisałem narkotyki są w gminie bardzo popularne ale trudno dostępne trzeba się wysilić aby JE dostać gmina nic nie robi dla ludzi tylko wójt wszystko robi pod siebie i swoją rodzine pozdro

 38. Jako młoda osoba potwierdzam, narkotyki są. Ale czy profilaktyka ich sprzedaży ma polegać na zamykaniu miejsc przeznaczonych dla rekreacji? Może lepiej uwiązać dzieci na smyczy. Będzie łatwiej.
  Przepraszam za taki bezczelny tekst ale pani wypowiadająca sie na sesji ma trochę wygórowane wymagania względem radnych i bardzo „czarno-białe” postrzeganie problemu który fakt faktem istnieje, ALE… Rzecz w tym że zamknięcie orlika czy blokowanie możliwości spotkania młodzieży niczego nie zmieni. Jest tysiąc innych miejsc gdzie bez oporu można dilować, a jeżeli zamknie się pewne miejscówki to schadzki gówniarzy dalej będą – tylko w trochę innej lokalizacji. Proponuję na początku zmianę swiata zacząć od siebie. Sam wiem że świadomość o pewnych rzeczach wynosi się z domu. Dbajcie o to aby wasze dzieci zawsze były wyedukowane na temat Tabu jakim są narkotyki.
  I proszę, tylko nie przyjmujcie od razy ofensywnej postawy i nie straszcie dzieci co im zrobicie gdy wezmą działke – to nie działa 😉 a skutek takiego infantylnego straszenia jest odwrotny od zamierzonego celu.

  Kolejna sprawa to zrzucanie odpowiedzialności na osoby pilnującej orlika. Nie da się upilnować „stada” nastolatków. Wiem bo jeszcze niedawno nim byłem i – na całe szczęście – przeszło mi. Jeżeli rodzic ma wątpliwości apropo tego co dziecko robi w czasie wolnym to niech on zacznie działać i wyciągać konsekwencje.

  Nie chce mi się pisać niczego wiecej, chociaż jeszcze kilka błędów logicznych w argumentach tej pani by się znalazło.
  Na grande finale: wszystko z umiarem jeżeli chodzi o alkohol i fajki. A sprawa z narkotykami to trochę taka walka z wiatrakami. Jak ktoś nie ma potrzeby przeżycia kilku chwil na haju to nie weźmie ;), nikt nikomu woreczka z jakimś syfem nie wciska a dilerka była jest i będzie.
  To RODZICE muszą chronić dzieci przed tym złem, bo to im na swoich dzieciach powinno zależeć najbardziej.

 39. Wiesz co teraz podszyłeś się pod ” dorosłego gówniarza moralizatora ” tak jakbym nieraz słyszał twój monolog! brzmi znajomo no ale cóż taki już jesteś „znawca od wszystkiego” byle wytkpić osoby które mają odwagę powiedzieć ci prosto w twarz i brawo dla odważnie mówiących o problemach naszej gminy między innymi dla Pani
  Marty

 40. Piszę do Gówniarza 🙂 Na pewno zamykanie orlików nie żadnym jest rozwiązaniem. Ale prośba nie łapcie Pani Marty za słowa jak to zrobił wójt, bo to jest dla niej krzywdzące.

 41. Bez ucinania twojego rozczochranego łba brzmi znajomo, że to właśnie ty i tylko ty tak potrafisz używać brzydkich epitetów słyszałem nieraz jak nimi sypałeś na ludzi którzy się tobie nie podporządkowali byli sobą i mówili bez ogródek nie bojąc się ciebie twojego zastraszania więc nie dziwi mnie, że teraz przeszedłeś pod taki nick, pocisz się pod nim to tylko świadczy o twoim prymitywizmie i prostactwie, bredzisz coś jak zwykle pod brzydko brzmiącym nickiem, tak byś chciał żeby to forum przestało istnieć a działa i będzie działać ku mojemu zadowoleniu i innych użytkowników którzy sensownie potrafią komentować różne sprawy dotyczące naszej gminy

  • Dolanku, domniemanie czyjejś tożsamości w internecie, na podstawie argumentów czy stylu wypowiedzi jest głupie, bo mogę się założyć, ze nie ma pan do tego żadnych kompetencji.
   PS Nie wyglądam na osobę która mogłaby zastraszać, z resztą trudno tego oczekiwać od 17- latka 😀

   • Niech pan nie kłamie na pewno nie jest pan 17 -latkiem.

    • Jest Pani żenująca. Nie mam zamiaru niczego pani udowadniać, bo mało to dla mnie znaczy. Z całej sprawy wywiązała się gównoburza, a ja zostałem obrzucony błotem mimo iż jako jeden z nielicznych przedstawiam sensowne argumenty.

     Proszę nie wypominać mi że łapię kogoś za słówka. Pani Marta mogła się przygotować do pożal się boże „wystąpienia” a nie iść tam z ideą pogromu mafii narkotykowej. Trochę to głupie…
     Czcze szczekanie na siebie i tyle w temacie. Widać kulturalna wymiana zdań jest wam obca, a pewnie jesteście starsi ode mnie o przynjamniej kilka lat. W natłoku gówna jakie piszecie to jestem efemerydą która niestety siły przebicia i tak nie będzie miałą więc kończę się tu udzielać…

 42. Ten cynik bufon tylko to potrafi chwytać za słowa, nie znosi sprzeciwu, że ktoś się odważy przyjść na sesje zebranie i mówi prawdę prosto w oczy więc chce wyśmiać, a sam kleci zdania bełkocząc jednio i to samo wysłuchajcie
  którąkolwiek sesje i jego wypowiedzi jak nie potrafi mówić piękną polszczyzną piastując ten urząd

  • On lubi chwytać za słowa? Jego chwycić nie można, bo mówi tak bez sensu, że uchwycenie go za słowo graniczy z cudem. Czego ten człowiek uczył w szkole? Dlaczego w Polsce często miernoty są na stanowiskach? Czyżby dlatego, że są bezwzględne?

 43. gowniarz mowi dobrze! czas skonczyc ten cyrk z Marta,to zenujace

  • Myślę, że czas skończyć cyrk z nieudanym wójtem i przewodniczącym rady. Jakby nie patrzeć, to sprawa, którą poruszyła Pani Marta należy do ich obowiązków. Jeżeli oni uważają, że jest inaczej, to nie muszą być na tych stanowiskach. Oby się tylko nie okazało, że obaj mają coś wspólnego z „dilerką”, bo trudno zrozumieć ich zachowanie. Wkrótce wybory!

  • Ty się nie odzywaj bo jesteś od samego początku żenujący!

 44. Czas skończyć ze znieczulicą naszej władzy ,zlewaniem problemów ludzi.Dziwne zachowanie radnych Tylmanowskich głosujących jak GURU każe -zapomniałem dyscyplina partyjna .WSTYD .Przecież w Tylmanowej nie ma problemu narkotyków ,Panowie radni czy przypadkiem bezpośrednio waszych rodzin nie dotyka ten trudny problem .WSTYD

 45. Przewodniczący powinien po takim czymś zostać w trybie nagłym odwołany!

 46. Po wystąpieniu tej Pani skończyły się podziały kto jest za władzą, a kto tzw. opozycją. Teraz dzielimy się na ludzi rozsądnych którzy potrafią spojrzeć prawdzie w oczy i pochylić się na sprawami mieszkańców i tych dla których najważniejsze są sprawy wizerunkowe. Tutaj można kolejny raz zapytać dlaczego niektórzy nie potrafią przezwyciężyć własnego ego i przyznać tak jest problem i spróbujemy wspólnie się nim zająć. Może dlatego bo boją się że pryśnie mit o super władcy mającym wszystko pod kontrolą. Prawda jest taka że już najwyższa pora wyjść ze swoich przytulnych gabinetów i zamiast myśleć o kupowaniu i wyburzaniu sklepów zająć się sprawami mieszkańców. Na koniec cytat ”Gdy miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący”

 47. Do radnych mam nadzieje ze odwołacie przewodniczącego bo miara się przelala

 48. Jeżeli nie będzie odwołany już! to my wyborcy ich odwołamy! Jak długo jeszcze będziemy czekać i trwać w tym marazmie pod wodzą obecnego wójta i przewodniczącego Franka? ciągłe przekłamywania, arogancja, ich buta udawanie jak dobrze jest wszystko się rozwija i dalej chce rozwijać ten żałosny i żenujący spektakl pt” absolutne rządy w Gminie naszej”

 49. To że wójt szasta nie swoimi pieniędzmi tylko naszymi i rozdaje nagradza kogo chce kupując w ten sposób
  przyszłych wyborców świadczy o jego nie udolności i dzieleniu ludzi będziesz mi klaskał i chwalił dostaniesz
  nagrodę tylko nie mów nic głośno nie sprzeciwiaj mi się! to ci się odwdzięczę i na zdjęciu zobaczą ” że ci coś wręcze” no jak można w taki sposób skłócać ludzi!!!! panie władzo!!! wiem że to twój specjalny sposób przynęta tego już nie zmienisz ale my ciebie zmienimy!!!!!!!!!!!!

 50. Zamknąć wszystkich za korupcję. Sprawdzić dlaczego przechodzą te i te ustawy, czy czasami niema czegoś pod stołem, w czyim interesie wypowiada się wójt swoim czy mieszkańców. Znając Polskę i cały ten system to jak każda władza trzyma się koryta i chce ugrać jak najwiecej dla siebie wiec i u nas tak jest. Układy układziki na to nie ma rady ani siły.

 51. Słyszeliście w szkole rodzinnej wójta na Skrodnym powstała świetlica środowiskowa w której zatrudnionio panią a kogo ona pilnuje 4 ścian? i za co bierze pieniądze? przecież nikt ze wsi tam nie przychodzi żeby sobie posiedzieć
  do wieczora do godziny 18.00, ja bym też tak chciał siedzieć nic nie robić i brać pieniądze. Czy teraz w innych szkołach będą powstawać takie świetlice???? bo są wybory!!!

  • bezrobotny dyrektor szkoły

   można zagospodarować bezrobotnego kolesia i stworzyć posadkę ,kto jeszcze tak potafi -no rączki w górę

 52. MODA NA TURYSTĘ

  Panie Tadeuszu nie ma Pan wyjscia musi Pan stanąć na czele ludzi sprzeciwiajacych się BYLEJAKOSĆI obecnych rządów w naszej gminie !!! .Proszę zainspirować spotkanie ludzi otwartych ,potrafiących słuchać ludzi ,identyfikujących się z ich problemami,ludzi z pomysłami ,pasją rozwoju turystycznego,biorących odpowiedzialność za obietnice ,za wypowiedziane publicznie słowa,mających szacunek również do ludzi mających odmienne zdanie.Czas wykorzystać zaniedbany potencjał mieszkańców jak i naszego pięknego położenia .Z niecierpliwośćią czekamy na konkretną inicjatywę .

 53. Mówcie se co chcecie ale wójt gminy już napewno nie będzie na drugiej kadencji ja zaglosuje na kogokolwiek tylko nie na niego a narkotyki taką prawda są we wsi coraz popularniejsze i biorą JE coraz młodsi ochotnicy brakuje miejsc rekreacyjnych basenów wyciągów itp

 54. Remont BAJKI psu na bude ,potrzebne chyba władzy żeby fajne fotki zrobić z przecinania wstęgi –,przecież wyremontowana osiedlowa droga czy realizacja podstawowych potrzeb mieszkańców nie przyniesie takiego rozgłosu ,nie będzie reporterów ,telewizji ,wywiadów ,całego splendoru. Czy ktoś się zastanowił wyremontujemy ,dołożymy milion złotych i CO dalej ,jaki pomysł żeby nie dokładać na utrzymanie ,ogrzanie kolejnego budynku w gminie .Panowie zacznijcie finanse gminy traktować jak własne .

 55. zadowolony he he

  A mnie to nawet dobrze zrobili DOBRZE SPRZEDAŁEM działke ,nieużytek he he

 56. Każdy inny kandydat na wójta będzie lepszy niż obecny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 57. Miejsca sprzedazy narkotykow znajduja sie przy WOK Ochotnica Dolna, pod mostem pomiedzy osiedlem Rusnaki a Kaplonami, w Gorcowym przy mostku i za mostkiem wjezdzaja samochody w pola tzw. rownie, przy osiedlu Dutkowka, w Ochotnicy Gornej za kosciolem z lewej strony i na Przeleczy. Dziwie sie ze do tej pory nikt z naszej wladzy tym sie nie zainteresowal skoro wojt o tym wie! Najlepiej udawac, ze nie ma problemu. To jak zostala potraktowana Pani Marta przez przewodniczacego i wojta to jest szczyt chamstwa. Nie potraficie z mieszkancami rozmawiac tylko zaraz atakujecie.

 58. A prawdo podobniie na wojta szykujesie sam prrzewodniczacy

 59. Zainteresowany startem na wójta

  A to nowina przewodniczący???? Na wójta przecież się zagryzą który ważniejszy

 60. Obecny przewodniczący nie ma prawa pełnić już nigdy żadnej funkcji publicznej. Prostaków nie powinno się do takich stanowisk dopuszczać!

  • Nie pozostaje nic innego jak tylko stworzyć społeczną listę kandydatów na radnych i wójta. Poważną listę.

   • Duzo ludzi narzeka na wojta, ale co innego ponarzekac w domu a co inne zglosic sie np do krolczyka ze chce sie kandydowac na radnego. Ciekawe ile ludzi faktycznie ma odwage oficjalnie powiedziec nie temu co sie dzieje?

 61. mieszkańcy gminy

  Adam popieramy Twój pomysł

 62. Podstawa to Radni, którzy powinni zdawać sobie sprawę że kandydując i dostając kredyt zaufania od mieszkańców, powinni działać tylko i wyłącznie dla naszego dobra. A tutaj widać że co poniektórzy nie są zachwyceni tym że Pani przychodzi na sesję i przedstawiając swoje i nasze problemy ośmiela się zakłócić ich program. Przecież mają ważne sprawy, a ja pytam dla kogo one są ważne? Co nas obchodzi otoczenie gminy. Może być złote i marmurowe, ale czy to coś zmieni w naszym życiu. Więc może już pora wrócić na ziemię i wsłuchując się w głos wyborców zacząć działać dla naszego dobra.

 63. Tadeusz Królczyk

  Pani Marta wykazała się wielką odwagą i determinacją kobiety i matki zarazem. Przede wszystkim jej należą się słowa uznania i szacunek tu na forum i gdziekolwiek indziej – również ze strony tych, którzy się z Panią Martą nie zgadzają. Jeżeli w coś się wierzy trzeba o to walczyć – innej drogi nie ma i Pani Marta jest tego dowodem. My radni zrobiliśmy tylko to co do nas należało (choć oczywiście dziękuję za miłe słowa pod naszym adresem).
  Dyskusja, którą wywołała Pani Marta pokazała, że niestety problem istnieje i trzeba mieć odwagę się z nim zmierzyć a nie szukać uników udając że wszystko się już zrobiło lub że zrobić się nic nie da.

  • Zrobić się da wiele rzeczy. Tylko czy tak naprawdę mamy odwagę by coś zmienić?

   • Tadeusz Królczyk

    Pani Marta ma. Pan ma. Część radnych ma. Sądząc po wpisach na forum ma ją wielu więcej. Trzeba naciskać tam gdzie się da, żeby Ci którzy mają narzędzia do podjęcia działań zechcieli wysilić się już teraz. A za niedługo wybory i trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.

  • tzw pani marta gdzie byla do tej pory? to sa skutki pozostawenia dzieciaka i wyjazdu za granice,czemu syna nie wziela ze soba????? PYTAM SIE!!! wracamy do sedna-WYCHOWANIE JEST NAJWAZNIEJSZE! gmina nic tu nie zaradzi tylko policja. ciemnogrod tu jest na tym forum

   • Bycie rodzicem to potwornie trudne zadanie. Bycie samotnym rodzicem to podwójnie trudne zadanie. Nie oceniaj bo sam nie wiesz jak zachowalbys się w sytuacji samotnego rodzica.

   • Piszesz gdzie wcześniej była tzw. Pani Marta? Nie tzw tylko Pani Marta. Zdobądź się na kulturę. Z tego co ludzie mówią była wcześniej u wójta w tej sprawie ale chybanic to nie dało i przyszła na sesję. Dobrze ze sesja sa nagrywane i jest to forum bo dla ludzi ostatnia deska ratunku.

   • Jakoś ty nie jesteś wychowany To się nie wypowiadaj na ten temat.

 64. Szczęście to suma nieszczęść, które nas ominęła. Proponuję zamiast czczej gadaniny merytoryczną rozmowę.

 65. Tadeusz Królczyk

  Do osoby o nicku baca. Przerzucanie odpowiedzialności za problem narkotyków tylko na rodziców i policję jest niesprawiedliwe. Przykro mi, ale teza, że samorząd nic do tego nie ma jest nieuzasadniona. Każdy ma swoją rolę i swoją odpowiedzialność!

  Może zacznę od tego: Czy uważasz, że młodzież u nas ma wystarczającą ofertę spędzania wolnego czasu? Czy dzieje się w naszej gminie coś co by ją zainteresowało i zainspirowało? Czy nasza gmina jest otwarta na potrzeby młodych? Czy w ogóle ich głos jest brany pod uwagę? Czy wspiera się odpowiednio kluby i organizacja pozarządowe, które pozwalają rozwijać pasję młodzieży? Kto za te działania jest odpowiedzialny? SAMORZĄD!

  Niestety trzeba założyć, że każde dziecko prędzej czy pózniej zetknie się z narkotykami, dlatego tak ważna jest edukacja i uczenie asertywności. Czy są realizowane odpowiednie programy dot. tego problemu w szkołach? Czy są pieniądze na psychologa, o którego wnioskują od dawna dyrektorzy szkół? Co jest ważniejsze – nowe „lastryko” w urzędzie gminy czy psycholog w szkole? Kto odpowiada za szkoły? SAMORZĄD!

  I wreszcie na koniec wszyscy wiemy, że pewnie połowa rodziców jest za granicą. Czemu tam jadą? Bo w naszej gminie nie ma miejsc pracy pozwalających na utrzymanie rodziny. Kto jest odpowiedzialny za rozwój gospodarczy gminy i tworzenie warunków do inwestowania i tworzenie miejsc pracy? Kto odpowiada za promocję i rozwój turystyki? Co jest ważniejsze – pałacowy styl w urzędzie gminy czy rozwój turystyki? Kto za to odpowiada? SAMORZĄD!

  Mógłbym długo ciągnąć tę listę spraw za które odpowiada samorząd, a które bezpośrednio dotyczą naszej młodzieży, problemów z jakimi ona się boryka i rodziców. Od trzech lat nieustająco, prawie na każdej sesji zwracamy uwagę Wójtowi na te sprawy, o których napisałem i spotyka nas tylko to co Panią Martę na ostatniej sejsji – IGNORANCJA i AROGANCJA. Czas to zmienić.

 66. Panie Tadeuszu być może kiedyś będziemy konkurować w wyborach, lecz nie zmienia to faktu że na dzień dzisiejszy nasze propozycje dla Ochotnicy są prawie tożsame. A teraz do meritum. Niejaki baco, potępianie kogoś że jedzie do pracy za granicę zostawiając dzieci jest perfidną manipulacją i nadużyciem. Trzeba takich rodziców cenić za ich determinację i poświęcanie, przecież nie jedziemy tam dla przyjemności tylko do ciężkiej pracy. Jedziemy bo tutaj nie jesteśmy w stanie znaleźć godnego zatrudnienia. Więc może już najwyższa pora żeby nasi Radni, dla większości których będzie to z pewnością ostatnia kadencja zajęli się naszymi problemami. My nie chcemy przysłowiowych złotych sedesów, ani marmurów przy gminie. Chcemy pracy i bezpieczeństwa dla nas i naszych dzieci, czy to tak dużo?

  • Tadeusz Krolczyk

   Ciesze sie ze podobnie myslimy. Skoro podobnie myslimy i chcemy, aby w najblizszych wyborach doszlo do zmian, to trzeba sie jednoczyc i wspolpracowac, bo w jednosci sila. Jestesmy otwarci na wspolprace z kazdym kto podobnie mysli i wierzy ze zmiany sa mozliwe i konieczne. Zapraszam i pozdrawiam!

 67. Do bacy! z tym szczęściem też różnie bywa i zapracowaniem sobie na nie jak piszesz: wyjechała gdzie chciała zrobiła co chciała wiarę sprzedała muzułmanką została i to jest szczęście? a czyje nieszczęście ? odpowiedz sobie baca sam!

 68. mieszkańcy wiosek

  Jestem pełna podziwu dla wielu wielu rodziców matek, ojców którzy muszą sobie radzić żeby utrzymać rodzinę i nie oglądając się na gminę, że im wójt załatwi robotę stworzy jakiś etacik przecież nie wszyscy należą do jego układu więc roboty w gminie szkole nie dostaną, emigrują za chlebem pozostawiając dzieci pod opieką dziadków rodziny majac na uwadze, że nic się złego nie wydarzy. Aż tu nagle opętała nas gruba nić narkotyków do której mają dostęp dzieci o zgrozo SAMORZĄDOWCY APELUJEMY I PROSIMY WAS nie zamiatajcie sprawy pod dywan i nie udawajcie, że wszystko jest w porządku widzimy jaki problem jest z narkotykami w naszej gminie zamijce się poważnie tą sprawą pomóżcie ukrucić zgubny proceder zagrażający naszym dzieciom i młodzieży.

 69. No proszę to Pani Marta z trudnym problemem narkotyków wcześniej poszła do wójta i co jej pomógł? przyszła więc ponownie na sesje i co czy wójt zapowiedział i zabrał głos, że pomoże? słuchając sesji nie mogłem się dosłuchać takiej propozycji ze strony wójta? tylko przewodniczący coś mówił, że ta sprawa była już omawiana i co z niej wynikło i z jakim efektem? skoro z takimi szczegółami i detalami podawała do publicznej wiadomości o tej sprawie ta dzielna kobieta.
  Brawo Pani Marto więcej takich odważnie mówiących ludzi bo i problem poważny jest.

 70. Inne samorządy już dawno zrozumiały że rozwój bez inwestorów jest niemożliwy. Stąd np. specjalne strefy ekonomiczne mające przyciągnąć prywatny kapitał . Dzięki temu powstają miejsca pracy i zaczyna się nakręcać koniunktura. Póki co jesteśmy jeszcze w innej epoce i dopiero zaczynamy dojrzewać do podobnych rozwiązań.

  • Inne samorządy wiedzą również, że bez inwestycji w edukację – przemyślanych i poważnych nie zajdą daleko. Nasze dzieciaki muszą być dobrze wykształcone, aby miały dobry start w dorosłe życie. Życie w ktorym liczy się wiedza i umiejętności, a nie dobre układy.

   • Tadeusz Królczyk

    Dokładnie tak. Inwestycja w dobrą edukację i dobrych nauczycieli, to ogromny kapitał dla samych dzieci ale i dla naszej gminy 🙂

 71. CBS jest od tego, a nie policja. CBS pomoże

 72. Rozumiem, że flagi przy urzędzie gminy będą informować nas o tym czy wójt aktualnie jest w budynku urzędu czy nie? Flagi będą podnoszone kiedy wójt będzie, a opuszczane kiedy wójta nie będzie w budynku urzędu Gminy Ochotnica Dolna?

 73. Ale cyrk z tymi flagami przy urzędzie gminy co za głupota i prymitywizm!

 74. Dobrze jest czasami odpocząć od spraw trudnych i zająć się na chwilę sprawami błahymi. Chociaż z drugiej strony ileś tam te flagi kosztowały i trzeba spytać Radnych czemu maję służyć . Może flagi to dobry przykład celowości niektórych działań. Od jakiegoś czasu macie piękną salę obrad, niektórzy mają nawet wyściełane krzesła żeby ich nie uwierało. Cóż z tego kiedy nas boli i uwiera Wasza zachowanie w stosunku do Pani która przyszła u Was szukać pomocy.

 75. Otóż to Pani Jolu, wójt w gminie najpierw dla siebie wyścielił sobie drogie gniazdko urządzając słynny gabinet za grube setki tysięcy złotych a następnie zabrał się za sale obrad a czy ona była tak zniszczona? czy nie ma ważniejszych wydatków i należałoby zadbać o lepsze warunki życia mieszkańców i doprowadzić do rozwiązywania problemów naszych, jeździmy po wąziutkich dróżkach do domów gdzie mieszkamy, płacimy podatki różne rachunki do gminy więc my też wymagamy aby władza naszymi sprawami się zajeła skutecznie, chcemy jeździć po wygodnych drogach szerszych bez dziur, czy na Majdówce będzie w końcu załatwiona sprawa drogi? to samo z drogą w Jamnym, i innych Potokach na te zadania ciągle brakuje pieniędzy! i są nie rozwiązane! Mamy nadzieje że Nowy Wójt nam pomoże a my Jemu, na obecnego nie ma już co liczyć on zbyt zajęty jest sobą i swoją rodziną tylko dla siebie jak najwięcej skorzystać

 76. Czasem mi się wydaje że Runger powinien iść na przymusowe leczenie do psychiatryka ale jeśli wójt powiada że 6mln idzie do Tylmanowej na rozbudowę oczyszczlani która przecięż służy całej gminie to się nóż w kieszeni otwiera. Możew wybudujcie sobie swoją w Ochotnicy, bo te gówna wasze chyba bardziej śmierdzą widać to po tym forum.

 77. POGONIĆ KOLESIOSTWO

  Władza jest po to by czerpać synekury dla znajomych i rodziny a nie po to by się ludziom żyło lepiej , by stwarzać możliwosći rozwoju ,w sposób rzetelny informować o dostępnych dotacjach,wystarczy że wiedzą o nich SWOI.

 78. Hola hola radny Królczyk
  Obserwuję ciebie przez ostatnie 4 lata Widzę, ze masz jedynie polot do błazenady , gadania i siania
  fermentu na tym forum zwanym szambem. Facet niby wykształcony, wiekowy – prawie 50 –cio letni,
  nie mający własnego kąta, rodziny – gdzie ty pracujesz , kogo zatrudniasz komu ty dałeś pracę –
  zapomniałem – to na ciebie pracuje cała Szczawa – ty nie musisz pracować . Co ty możesz powiedzieć
  na temat rodziny i jej potrzeb singielku malutki , co ty możesz powiedzieć o turystyce ???? co ty
  wiesz o rozwoju – doradzę ci zacznij od siebie zdejmij tą folię z dachu bo to wstyd , ze panele
  fotowoltaiczne położone sa na dachu pokrytym czarną folią. Bierz się chłopie do roboty – o czym ty
  mówisz o narkotykach i na tych narkotykach opierasz swoją wielkość – Radzie gminy daj spokój bo
  jak widać rada robi swoje tylko ty ryjesz i wszystkich masz za nic. Ten folią przykryty dach twojego
  rodzinnego domu to dokładne odzwierciedlenie twojej osoby i twojej gospodarności – wstyd !!!!!!!!
  Królczyk dlaczego sala gimnastyczna w szkole Jamne jest nie dokończona – powiedz ludziom jak twój
  brat Józek ją budował , ilu pracownikom i hurtowniom nie wypłacił tylko uciekł do ameryki albo
  zapytaj wiernych na szczawie co oni myślą o swoim proboszczu Królczyku – jak ich traktuje????
  to – hanba – ale biskup się z tym już niedługo upora. Nie wyszydzaj innych bo sam masz wiele,
  wiele wad – gdzie się pojawisz tam siejesz nienawiść i podłość – wstydz się zbawco narodu
  ochotnickiego , zacznij pracować – nie pleć głupstw – papuga jest inteligentniejsza od ciebie

  • Tadeusz Królczyk

   Twój wpis, to najlepszy dowód jak nie mając argumentów przeciwko mnie zmyślacie niestworzone rzeczy działąc w stylu „obrzućmy gościa błotem coś i tak się przyklei”.
   Moim zdaniem osiągacie odwrotny efekt do zamierzonego. Bo nie zniechęcicie mnie do pracy w samorządzie taką nagonka! A myślę, że ludzie po przeczytaniu tych oszczerstw odwrócą się od Was ostatecznie. Postaram Ci się odpowiedzieć dobrotliwie a nawet z humorem 🙂

   Nie mam zamiaru być niczyim rzecznikiem więc odniosę się do tego co napisałeś o mnie.
   Po pierwsze wciąż bliżej mi do 40 niż do 50 🙂 Data moich urodzin nie jest tajemnica więc trudno uwierzyć że Ci się pomyliło.

   Po drugie, z braku rodziny nie ma co drwić, bo różnie się ludziom w życiu układa, ale ja nie tracę nadziei, że jeszcze będę miał rodzinę 🙂

   Po trzecie mam własny kąt a nawet 2 własne kąty – mieszkanie w Krakowie i dom w Ochotnicy, który remontuję . A mieszkam z mama w domu brata, bo moja mama z racji wieku woli mieszkać bliżej drogi a brata od wielu lat mieszka w Niemczech.

   Po czwarte, nie musze się brać do pracy, bo pracy akurat to ja mam aż za dużo i raczej inni mnie namawiają żeby odpocząć 🙂 Od 17 lat pracuję w tym samym miejscu. Przecież to nie jest jakaś tajemnica, bo piszę o tym w oświadczeniach majątkowych, że wiele lat temu założyłem firmy zajmujące się tłumaczeniami. Od 17 lat utrzymuję się głównie z tego i daję pracę kilkudziesięciu osobom i jestem bardzo zadowolony z moich pracowników, bo dzięki nim mogę tyle czasu poświęcać na inne projekty w Ochotnicy.

   Po piąte, folia jest na dachu, ale tylko przybudówki do domu a nie całego domu – o czym już sprytnie „zapomniałeś” napisać 😛 A folia jest tylko dlatego, że w trakcie remontu okazało się, że na pełen zakres remontu będzie potrzebna inwentaryzacja i kupa papierków. Mój najbliższy sąsiad również ma folię na nowej przybudówce i nikt się z niego nie śmieje, bo logiczne, że jak docelowo ma się zmienić cała konstrukcja dachu to nowa blachę najlepiej jest położyć raz a dobrze na całym dachu a nie po trochu – tak orzekli blacharze w moim przypadku 😉

   Po szóste, nie podejmuje się udzielić odpowiedzi na pytanie czy papuga jest inteligentniejsza ode mnie, bo w tym temacie nie mam ani wiedzy teoretycznej ani praktycznej 😉

   Pozdrawiam!

  • Rodzina to wrzód na dupie tylko singlostwo daje szczęście!

  • Rodziny zakładają Ci, którzy nie mają innego pomysłu na siebie. Ludzie sprowadzili sens swojego istnienia do posiadania rodziny i dziecka. Błąd.

   • Założenie rodziny to umiejętność wzięcia na siebie odpowiedzialności za innych. Obrażają tych, którzy pizakladali rodziny i czują się szczęśliwi.

 79. patrzeć władzy na ręce

  Oj nieładnie władza!!! NIE JESTEM ZWIĄZANY Z ŻADNĄ ZE STRON ale tak personalnie atakować ,jaka jest władza w naszej gminie wszyscy widzą ,do jakich się posuwa metod też widzą ,jak jest przejrzyście też widzą .Chcecie jeszcze zawłaszczyć czyjeś prawo do obiektywizmu złapać wszystkich za mordy ,pozbawić prawa do dyskusji ,do innej wizji ……TO MA BYĆ NORMALNOŚĆ . ZALECIAŁO DYKTATURKĄ .

 80. Z racji tego że według wszystkich znaków na niebie i ziemi w następnych wyborach będę konkurowała z Panem Tadkiem i nomen omen w nim upatruję najgroźniejszego kontrkandydata, powinno być mi na rękę Jego osłabienie. Jednak spierając się nawet w kluczowych dla Ochotnicy sprawach musimy zachować pewną klasę i zawsze dążyć do konsensusu. Nie znam osobiście Pana Królczyka, ale na podstawie Jego zachowania na sesjach jedno mogę napisać, nie schodzi poniżej pewnego dosyć wysokiego poziomu. Ja również zawsze gram fair z poszanowaniem ustalonych w życiu publicznym zasad i najważniejsze jest dla mnie oddzielenie życia prywatnego od działalności politycznej. Dlatego obciążanie kogoś jakimiś wyimaginowanymi pomówieniami o Jego bracie jest dla mnie po prostu niesmaczne.

 81. mieszkańcy gminy

  Andrzej?! co tak zmieniasz nicki? choćbyś nie wiem co nawypisywał na Pana Radnego Królczyka to jest człowiek
  z kulturą klasą pod każdym względem a rozumu ma tyle jak ty cały, tego mu zazdrościsz! i nie dasz rady odebrać, te bzdety co wypisujesz na niego świadczą o twoim prymitywizmie i braku kultury, zna cie cała wieś od dawna i to jak się dorabiałeś będąc w małej szkółce dyrektorem! wszyscy milczeli i a ty się dorabiałęś. Nam potrzebny jest wójt który zajmie się naszymi sprawami i problemami, będzie miał czas dla nas i dobrze będzie służył mieszkańcom, a swoje obowiązki wypełniał z korzyścią dla całej społeczności gminnej, po co nam taki wójt co ma pensjonaty, biuro podróży, żona żywi prawie wszystkie dzieci, szkołę rodzinną w której pracuje syn wójta, dyrektorką jest szwagierka wójta i ciotka syna wójta 55 letnia singielka co ona wie o wychowaniu dzieci! skoro nie ma swoich ! no co może powiedzieć na temat rodziny i jej potrzeb! a wójt co zrobił żeby w gminie rozwinąć turystykę? rozwija sobie i dla swojej rodziny! niech pracuje a może i nie pracować ale U SIEBIE!

 82. Czyzby wypowiedz Gabi tak wkurzyla pana Andrzeja, ze cala zlosc wyladowal na p.Krolczyku.

 83. Krolczyk myślisz ze pięknymi słowami zbalamucisz mieszkańców ? Gadanie to nie wszystko a krowa co dużo muczy mało mleka daje. Ludzie mówią ze przepisał sie do kociarzy i nawet po domach chodzi o głosy błaga. Oblatany jesteś jak zaszczepka w kiblu…

  • Demokracja to ustrój w którym każdy może powiedzieć co myśli nawet jeśli nie myśli to dotyczy Ciebie Marcin

  • aleś pojechał, przecież niedługo ci nicków zabraknie biedaku, pisał byś sobie po prostu wojtuś…. albo stasiu, a tak wogóle to:

   ZAPISZ SIĘ DO POLICJI

  • Tadeusz Królczyk

   Do osoby o nicku Marcin.
   Oj Wiem, wiem, że Twoja lub lepiej powiedziane Wasza kreatywność w zakresie wymyślania obrzydliwych kłamstw na mój temat jest nieograniczona 😉 Przed poprzednimi wyborami rozpowiadaliście po wsi, że nie mam pracy i żyję z renty mamy, dlatego mam tyle czasu na samorzad. Że nie mam żadnych firm i że w Anglii też nie mam firmy tylko pracowałem przy ogrodach. Że wyrzucili mnie z pracy na uczelni. W końcu rozpowiadaliście, że po pijanemu obgryzałem palce innym! (To mnie nawet wtedy rozbawiło :D) Później rozpowiadaliście, że mam nieślubne dzieci i to chyba troje (!) a teraz rozpowiadacie, że przystąpiłem do „kociorzy” 😉 Wszystko co robicie zbudowane jest na kłamstwie i pewnego dnia runie jako domek z kart 🙂

  • Tadeusz Królczyk

   Aha jeszcze zapomniałem, że wszędzie rozpowiadacie, że to ja piszę wszystkie posty na forum hahaha 😀

  • Nie wiem kim jesteś ale wiem, że jesteś idiotą!

 84. Czy znanego Andrzeja piszącego ostatnio pod tym nickiem satysfakcjonuje prawdziwa szczera i wyczerpująca odpowiedź której udzielił Radny Pana Tadeusz Królczyk? a tym samym zaprzeczył bzdetom jakie wypisał małostkowy i obłudny niejaki Andrzej!!!!!

 85. A ty Marcinie do jakiej wiary się sprzedałeś? a kociarzem też byłeś po domach chodziłeś i o głosy skomliłeś nieudaczniku jeden. A z pięknych słów i godnej postawy Pana Królczyka mieszkańcy są pod wrażeniem i wiedzą, że ten młody inteligentny zdolny człowiek wiele potrafi zdziałać, udowodnił nie jeden raz, umie zainspirować porwać do wspólnego działania różnych ludzi przekonaliśmy się o tym, darzymy go szacunkiem i zaufaniem. Nadaje się na wójta jak najbardziej.

 86. Szanowny Panie Radny Królczyk nie masz się co przejmować i wyjaśniać cokolwiek, znana jest ta rodzina z mściwości my ich znamy od pieluch i w propagandę którą tu sieją nie wierzymy, oni tacy są i się nie zmienią, tylko w ten perfidny i żenujący sposób potrafią każdego niszczyć kto im zagraża to ich cyniczne sposoby i metody, znani są z tego jak również z kamuflażu który często stosują gdy chcą skorzystać z czyjejś przysługii, nie wierzymy im ani w jedno słowo i zdanie które wspólnie na tym forum płodzą w pocie czoła i pod zmienionymi nickami wysyłają, ludzie już się na nich poznali przejechali i wiedzą jak potrafią wykorzystać jednego drugiego i trzeciego, dość tego wykorzystywania tym razem nie damy się

 87. do jola i tadek-bez inwestorow rozwoj jest niemozliwy.to prawda i zgadzam sie calkowicie! ale nie moze byc tak ze oczekuje sie od samorzadu ze zrobi to za kazdego mieszkanca! jest kilka inwestycji prywatnych (w ostatnim czasie ktore widac i na pewno poprawia wizerunek wsi) i tylko i wylacznie od takich ludzi zalezy rozwoj gminy.ale w Ochotnicy sie tylko gada od rzeczy a jak ktos cos buduje to sie mu klody pod nogi podklada,ot taka mentalnosc.powiem tylko tyle ze ROZWOJ GMINY TYLKO OD NAS SAMYCH ZALEZY!! SAMORZAD NIECH REALIZUJE SWOJE PROGRAMY!!! a ludzie niech realizuja swoje pomysly i niech je wprowadzaja w zycie

  • Jakież to inwestycje w ostatnim czasie poprawiają wizerunek wsi?

  • Też pytam, cóż to takiego…nie dodałeś, że te prywatne osoby wzbogacają się na mieszkańcach gminy i ich wykorzystują. Brak ubezpieczenia, zbyt duża liczba godzin, pensja najniższa i rotacja pracowników jak ktoś mądry z pracowników w końcu tupnie nóżką

 88. zauwazylem 3- dom seniora nowa karczmai nowe przedszkole.moim zdaniem idziemy do przodu.brakuje knajpek,fitness klubow itp.moze ktos cos takiego zrobi w najblizszej przyszlosci 🙂

  • i mam nadzieje ze oprocz takich mniejszych powstanie(a) wieksza np wyciag ewent kolej linowa na Luban

  • Dziećmi to niech matka się zajmie jak nie pracuję ale ma czas na ploteczki z sąsiadką. Nie mogę doczekać się kiedy minie ta moda na wysyłanie dziecka do przedszkola

  • Knajpki to są najmniej potrzebne, raczej lokale gastronomiczne, gdzie można zjeść i posiedzieć. Czy ty uważasz, że w Ochotnicy potrzebne są tylko miejsca do spędzania wolnego czasu a nie miejsca pracy? Po co przedszkola jak matki nie pracują? Na wsi jest tyle możliwości rekreacji, że fitness club brzmi trochę śmiesznie. Moim zdaniem najbardziej potrzebna w Ochotnicy jest komunikacja i gastronomia.

   • (Komentarz usunięty. Prośba do „bacy” o zaprzestanie używania wyzwisk w stosunku do uczestników forum. Trochę tego za dużo. Pozdrawiam. Moderator)

 89. do jola-chcesz startowac w wyborach to PRZEDSTAW SIE!!!

 90. Jak napisałam kilka postów wyżej na dzień dzisiejszy rozważam dwie opcje, pierwsza to samodzielny start w wyborach, druga udzielenie poparcia któremuś z kandydatów. Dla mnie najważniejsze było i jest dobro mieszkańców i ten cel przyświeca mi od zawsze. Rządzenie to służba i jeżeli zdecyduję się wystartować to po to żeby Wam służyć, wsłuchując się w Wasze głosy i potrzeby.

  • wujek dobra rada

   jak startujesz na wojta trzeba miec chyba 15 kandydatkow na radnych albo co kolo tego. dogadajcie sie z Krolczykiem bo jak bedzie za duzo mlodych kandydatow to starzy przejda. tak juz bylo w ostatnich wytborach mlodzi zrobili trzeci komitet zaden z nich nie wszedl a zabrali glosy ekipie Mikolajczyka itak mlodzi przegrali sami ze soba

  • Przecież obecny wójt też uważa, że służy. Takie mówienie, że „zostanę wójtem wszystkich” brzmi trochę populistycznie. Moim zdaniem kandydat ma zaprezentować swój program a wyborcy albo ten program wybiorą albo nie. Mówienie o „wsłuchiwaniu się w głosy” też nie mówi wyraźnie w które głosy. Interesy mieszkańców są często bowiem bardzo różne a w demokracji nie wygrywają wszyscy, tylko ci co mają większe poparcie.

   • Ja nigdy nikogo nie oceniałam i z całą pewnością nie będę prowadziła negatywnej kampanii, opartej na totalnej krytyce. Trzeba zamknąć pewien rozdział i spróbować iść do przodu. Oczywiście że startując w wyborach trzeba mieć program, do którego w trakcie kampanii trzeba próbować przekonać mieszkańców. To czy się to uda zadecyduje przecież o wynikach. Program wyborczy traktuję jak swego rodzaju kontrakt zawarty z mieszkańcami. I jaszcze jedno, chociaż pozornie interesy mieszkańców są różne, to w rzeczywistości są taki same. Wszyscy chcemy przecież lepiej żyć, dobrze zarabiać, czuć się bezpieczny i z nadzieją czekać na lepsze jutro. Jakie ono będzie, w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego będę Was prosiła o większą aktywność w pracach naszego samorządu.

    • Durne podejście skąd pani wie ze chce lepiej zarabiać ! Nie dla każdego pieniądze są ważne! Teraz jest dobrze więc durne nastawienie czekać na lepsze jutro też jest głupie co chce pani obiecywać coś gdzieś kiedy albo co mieszkańców chce pani do roboty gonić? Większe zaangażowanie po to wybieramy władze która ma płacone !!! Żeby robiła do roboty to sobie może pani robotników gonić i tez nie bardzo bo jest kodeks pracy wiec proszę nas nie obrażać

     • Co za bzdurny komentarz?

     • A jakie jest pani podejście? Takie jak huby, jemioły, czy jeszcze innego pasożyta?

     • Wiec pracuj za darmo nikt ci przecież nie broni przekazywać pieniędzy na jakiś szczytny cel. Oczywiście ze Tobie jest dobrze, ale powiedz to tym którzy wyemigrowali, albo tym którzy w niedzielę w nocy wsiadają w busy i jadą na drugi koniec Polski do pracy. Ja nikogo do niczego nie namawiam a moim celem jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom możliwości pracy tutaj na miejscu za godziwe wynagrodzenie. Przez większe zaangażowanie w działalność samorządu rozumiem np. przyjście Pani Marty na sesję,Która została potraktowana jak intruz któremu nawet nie pozwolono usiąść, czy dokończyć zdania.

 91. Pewnie baca czeka w napięciu z niecierpliwością żeby tylko dowiedzieć się jakaż to persona i z grubej rury po niej zaatakować oblać zmyślonym świństwem następnego kandydata na wójta, przecież takiego rządzącego „wspaniałego fachowca od wszystkiego „nie może ruszyć nikt tylko on jedyny jest na całą wieś!

 92. Chciałbyś wiedzieć już! kim jestem? i mam się tobie przedstawiać ty baranie od bacy!!!

 93. Na 2-ce. „U Pana Boga za miedzą” i burmistrz w owym filmie… Bardzo przypomina mi pewnego wójta…

 94. Co sie stalo z fachowcami od turystyki? Zastoj w pomyslach. A moze by tak pomyslec o lodowisku. Wystarczyloby zaczac od malego zadaszonego lodowiska dla dzieci. Z tego co sie orientuje to potrzebne sa tylko 2 agregaty odpowiedzialne za mrozenie lodu i nie jest to droga inwestycja. Bylaby to swietna alternatywa dla dzieci, ktore moglyby uczyc sie jezdzic na lyzwach i fajnie sie bawic. Przyjezdzaja dzieci na ferie i co mozna im zaoferowac. No nic. Kto bedzie chcial przyjezdzac do Ochotnicy tu dla turystow nie ma zadnych atrakcji.

  • Turystyki są a dróg do pól ,jak nie było tak niema ,a złodzieje zabierają po woli wszystko. A gdzie ta sprawiedliwośc jak nie było tak niema

 95. Cóż to za tajemnicza sesja była w ubiegłym tygodniu?
  Czyżby władze gminne postanowiły „ukręcić łba” przyjętej uchwale dotyczącej zagrożeniu narkomanią(?) i zmienić/odrzucić tę uchwałę o zwołaniu posiedzenia na temat narkotyków? Na to wyglada!!!

  A Wy naiwnie mieliście nadzieję na przeprosiny ze strony tych gburów i cwaniaczków zasiadających na urzędniczych stołkach!

 96. Co sie dzieje w Woku???
  Pani Monika podobno rezygnuje z pracy.
  Dlaczeg??? Przeciez ona jest stworzona do tej pracy, umie sie dogadac z nami (mlodzieza) i z wszystkimi innymi.
  Chodza sluchy,ze to sprawka wojta…

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });