XL Sesja Zwyczajna Rady Gminy Ochotnica Dolna 13 listopada 2017 r.

40 sesja Rady Gminy była okazją do podsumowań trzech lat działania obecnej władzy.  Była też ostatnią nadzieją na zmianę stylu rządzenia przez obecną władzę. Niestety zamiast samorządu  jest dyktatura ze wszystkimi jej patologiami. Każda dyktatura opiera się na kłamstwie i manipulacji. Nie szanuje ludzi i prawa. Każda dyktatura nie znosi krytyki, dlatego chce zamknąć usta opozycji.  Wszystkie te elementy miały miejsce na ostatniej sesji o czym szerzej napiszemy wkrótce.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.
 4. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
 5. Podjęcie uchwał:
 6. Uchwała w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej.
 7. Uchwała w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej.
 8. Uchwała w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.
 9. Uchwała w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera  w Ochotnicy Dolnej w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. ks. prof. Józefa Tischnera  w Ochotnicy Dolnej.
 10. Uchwała w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.
 11. Uchwała w sprawie: zmiany statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ochotnicy Dolnej.
 12. Uchwała w sprawie: zatwierdzenia taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków.
 13. Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok.
 14. Uchwała w sprawie: określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy Ochotnica Dolna w roku 2018.
 15. Uchwała w sprawie: zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2017 nr XXX/218/16 z dnia 30 grudnia 2016 r. oraz zmian w budżecie gminy na 2017 rok.
 16. Uchwała w sprawie: uchwalenia programu współpracy Gminy Ochotnica Dolna na rok 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
 17. Uchwała w sprawie: ustanowienia służebności przejazdu i przechodu przez nieruchomość stanowiącą własność Gminy Ochotnica Dolna.
 18. Informacja Wójta Gminy z podejmowanych decyzji między sesjami Rady.
 19. Odczytanie korespondencji do Rady Gminy.
 20. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 21. Dyskusja i wolne wnioski.
 22. Zakończenie sesji.

161 komentarzy

 1. Szanowni Mieszkańcy
  Kolejny popis dwóch radnych z Ochotnicy Gornej- żadnych konkretów – tylko pytania na co po co ,
  absurdalne pytanie czy typ czy WOK będzie zamknięty ? do tego docinki Andrzeja – który non stop kąsa i wyzywa ludzi od prymitywów
  Czyli ciągłe notoryczne wprowadzanie ludzi w błąd
  Po prostu ręce opadają Tadek , Andrzej konkrety !!!!
  Bo gmina działa pędzi a wy tylko gadacie

  • Widzę że popis dali wszyscy: radni o dziwo zaczynają się odzywać coś tam dukają ale już mówią Wiatr czyta z kartki wystraszony jak diabli, Sikora sepleniący szybko coś pod nosem ze trudno zrozumiec ; prawnik gadający jak miał pełna buzię i był wiecznie nie wyspany wójt nie wytrzymujący już nerwowo i nie potrzebnie dogryzajacy, Franczyk zmieniający zdanie po przerwie ale przynajmniej obok wójta,rungiera i królczyka jego wypowiedzi mają jakąs ekspresję i dynamizm co przy najmniej powoduje że nie jest nudny .Co do Rungiera i Królczyka jak zwyklej nie zawiedli z niczego robić szum bić pianę o wszystko a zarazem o nic, zabierać głos non stop a zarazem nie powiedzieć nic sensownego i konkretnego to trzeba być nimi bravo

  • No wlasnie co z wokiem ? Jak długo będzie zastępstwo ? Nie ma ludzi w gornej do prowadzenia woku tylko dają obca kobietę która nie ma zielonego pojecia co i jak działa woj w gornej ? Panie wójcie oszczędź wstydu !

 2. Właśnie wysłuchałem część ostatniej sesji z 13 listopada o co chodzi z tym pijaństwem na festiwalu Królczyka ? czy Królczyk był pijany ? Z tego co wywnioskowałem to w oparach pijaństwa poszedł uczcić holocaust ?
  Czyli rozumiem że Królczyk był pijany w kościele ? czy co ?
  A najlepszy Rungier który uważa że to normalne żeby do roboty ? nawalony chodzić ? Moim zdaniem organizatorzy, ochrona powinni być trzeźwi !!!!

 3. A radny którego chronią pod płaszczykiem jakie ma problemy? – cisza w eterze. Totalna opozycja – dokładnie jak na górze bo szkodzą Ochotnicy.

 4. mieszkańcy gminy

  O co wam chodzi? chcecie koniecznie opluwać bezpodstawnie Radnego Pana Tadeusza lecz nie ma cie za co!!! byliśmy na Festiwalu WRO 12 sierpnia 2017 na prywatnym terenie w Ochotnicy Dolnej i nie widzieliśmy nikogo pijanego a tym bardziej Prezesa Festiwalu Pana Królczyka, co za brednie insynujecie na temat picia alkoholu na tej pieknej patriotycznej imprezie. Przypominając sobie imprezę gminną na 600 lecie Ochotnicy to tam widać było pijaństwo i ilu funkcyjnych osób chwiało się na nogach! ile spożyto alkoholu różnych marek to trudno się doliczyć! nikt przecież nie oszczędzał na to poszły pieniądze publiczne! trunki wysokoprocentowe lały się grubym strumieniem i co? widać było, że przyzwolenie władzy jest. Widzieliśmy jak ucztowali ważni publiczni oficjele, wstyd wstyd nie ma co porównywać Festiwalu do żałosnej gminnej biesiady w kiepskim wykonaniu przez zamroczonych aktorów

  • Pijaństwa nie można pochwalać pod żadną postacią i skoro Królczyk po mimo zapewnień potem w oparach pijaństwa obchodzi holokaust a Rungier zamiast to potępić mówi że nie widzi problemu żeby się organizatorzy napili to jest to chore

 5. Ty znany trolu 1000nicków napisz wreszcie co nabroiłeś jak byłeś w Ameryce w 1994roku, że kiedy twój ojciec
  chciał pojechać do Ameryki to go z lotniska z Warszawy wrócili, głośno o tym było…

 6. Niektórych dziadkowie gorsze rzeczy robili.

  • Pamiętacie jak TADEK namawiał ze by występować o jakieś pieniądze na drogi i miał wielkie ale ze wójt powiedział ze nie będzie o wszystko co Tadek wynajdzie zabiegał bo są inne czynniki i nie zawsze warto i z tego co piszą w tym linku gdyby wystąpił o tą kasę toby gmina miała ABW czyli znowu roztropnosc wójta nas uratowała

   • Ty chyba nic nie rozumiesz. Czy występowanie o dofinansowanie jest karalne? Chłopie, lecz się! Czy do ciebie przyszła by ABW? Czy kręcisz jakieś lody, że masz takiego stracha? Uczciwy człowiek nie musi się obawiać ani sądu, ani ABW, ani CBS, ani IPN, bać się powinni tylko oszuści , agenci i złodzieje!

    • Ty właśnie nic nie rozumiesz przecież właśnie wójt to mówił Tadkowi ze nie będzie wchodził w jakieś nie pewne interesy nie wiadomo jakie tylko trzeba wybrać te najlepsze i rozsądne a nie łapać byle o czym piszą w internecie bo kombinatoryka jest cała masa

 7. Do wyborów mamy jeszcze trochę czasu, ale chcąc już dzisiaj wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom i postulatom, zwracam się z pytaniem: jakich obietnic życzycie sobie w kampanii wyborczej. Co Wam obiecać żeby pozyskać Waszą przychylność i głosy. Czy chcecie wyciąg, a może aquapark? Czy gaz ziemny, klaster,parkingi,drogi, parki, fontanny? . Już dzisiaj Wam obiecuję że to wszystko mogę wam obiecać i w przyszłym roku i w kolejnej kampanii za lat pięć.

 8. Całe szczęście że wójt czuwa !!!
  Prawda jest tak że dobrze że wójt pilnuje interesów gminy bo faktycznie co nie którzy radni ze swoim pomysłami i nonszalancją to albo wydaliby wszystko na koncepcje albo nic nie warte paski ziemi (pamiętacie sprawę z wyciągiem) czy też słynne już umowy w sprawie koncertu Tadka i kosmicznych kar z umowy których konsekwencje miała ponieść gmina Czy też na radzie namawianie gminy na te drogi
  Chwała Bogu że wójt to rozgryzł bo faktycznie wchodzenie w szemrane interesy z nie pewnymi podmiotami że to niby drogę wybudują a potem efekty takie jak w Nowym Targu i zamiast gminę rozwijać to trzeba by się tłumaczyć

  Na szczęście wójt podchodzi do gminy jak do biznesu i się nie da na takie podchody nabrać

  • Czy ty wiesz, że nie znasz ortografii? Dzięki Bogu twój „ukochany” wójt będzie na stanowisku tylko do przyszłego roku. Może jego następca wyprowadzi gminę na prostą a nie zrobi z niej takiego kabaretu jak ten.

  • Prokuratura Regionalna w Krakowie, która nadzoruje śledztwo prowadzone przez katowicką delegaturę ABW, przedstawiła mężczyźnie zarzuty popełnienia siedmiu przestępstw. S. odpowie za „przyjęcie korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją publiczną”. Jak dodał Żaryn, z ustaleń śledczych wynika, że przyjął łącznie 280 tys. zł.
   Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa”.

   Zatrzymany miał kontakt z gminą Ochotnica Dolna, wójtem i innymi osobami.

   SPRAWA JEST ROZWOJOWA.

  • Wójt nie pilnuje interesu gminy tylko swoich własnych żony brata szwagierki swojego jedynaka i kilku przydupasów.

 9. sowa i przyjaciele

  A to ciekawa i zarazem interesująca sprawa rozwojowa o której Śledczy mówią, że zatrzymany i aresztowany pan miał kontakt z naszą Gminą wójtem i jeszcze innymi ludźmi, można się spodziewać ” barwnych kwiatków „

 10. Acha to ten Szlaga.

 11. Jak się was czyta to faktycznie ręce opadają mam na myśli całą bandę pieniaczy którzy na radzie i tutaj jadą jadem bo nie mogą znieść że coś się w gminie dzieje i gmina realizuje krok po kroku zadania
  Jakim trzeba być oszołomem żeby pisać że gmina w coś i jest umoczona bo kontaktowała się z wicedyrektorem od
  dróg powiatowych !!!
  Wyobrażacie sobie sytuacje że się nie kontaktuje przez całą kadencją z dyrekcją od dróg powiatowych
  Wtedy Królczyk piałby że się nie zabiega nie chodzi
  A co do Królczyka to może faktycznie się Pan wytłumaczy jak było z tymi drogami bo faktycznie mi świta że strasznie miał Pan ale że wójt czegoś tam nie złożył a wójt Panu wyrażnie powiedział bez oszlołomstwa Panie Królczyk wszystko musi być przemyślane – powiem szczerze odbierałem Pana za osobę która mogła coś wnieść a z każdą sesją widzę że tylko pan gadać potrafi na okrągło jedno i to samo
  Ludzie zacznijcie myśleć bo faktycznie cała ta gmina na psy zejdzie !!!!!

 12. Ale piszesz totalne bzdury pod nickiem powyższym do oszołomów, a czy przypadkiem i ty nim nie jesteś? nie usprawiedliwiaj że się tyle bo wszyscy cie dobrze znają i wiedzą jak działasz lub działałeś w przeszłości żeby tylko osiągać dla siebie i swojej rodziny więcej więcej i jeszcze więcej korzyści na wszystkim czego dotknąłeś łapkami i na co miałeś masz wpływ!!! A Pana Królczyka to tak nienawidzisz bo jest inteligentny i przewyższa cie o głowe tylko to ci świta w twoim łbie by każdego mądrzejszego zadeptać, zniszczyć nim głowe mądrą podniesie, i sensownie mówi, jesteś zazdrosnym zarozumiałym bufonem gadasz i robisz na okrągło jedno i to samo by mieszać między ludźmi nie wyobrażasz sobie, że ktoś inny zajmie ci miejsce na gminnym wypasionym stołku! i co wtedy będzie?…..

 13. Tak jak ty i twoja rodzinka granie pod siebie to w całej gminie nie znajdziesz drugiej takiej pazdrawej rodzinki

 14. Cała gmina na psy zejdzie przez pazernego i jego pazdrawą rodzinke wszystko mnie i nam się trzeba duuuużo

 15. Mam pytanie czy Pan Blachut wraca do Woku? A jeśli jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim to proszę nasze władze o bardziej kompetentna PO Woku z całym szacunkiem Pani Kazia to nie ma bladego pojecia co się dzieje w Woku . Obserwując społeczeństwo w Ochotnicy Gornej to są osoby bardziej obeznane w miejscowej kulturze bądź bardziej znają potrzeby w gornej . Podaje przykład 11 listopad gdzie była Pani Kierownik ? Aż strach się bać co zrobi z innymi imprezami wszystko się zatraca ,,,,,

  • A kogo to interesuje ? Można ciągnąć dwa etaty i nikomu to nie przeszkadza ? Samowolka w tej naszej Gminie ,,,, smutna ta cała sytuacja

 16. No to się doigrał Krzysiek aresztu wydobywczego ale numer!!! oby się tylko na tym skończyło!

 17. Co wy tak o tym Królczyku na okrągło – co nas obchodzi jakiś orator czy mówca jeden z drugim liczą się konkretne działania i to świadczy o człowieku co osiągnął jaką ma rodzinę jakie ma dzieci i tyle !!!!
  A gadać i bajać to można wnuczkowi do poduszki

  • Ty jak widzę jesteś prostym człowiekiem z plebsu i chciałbyś poplotkować? Polecam: „Plejadę” oraz inne plotkarskie portale i czasopisma, tudzież „Na Wspólnej” i „Chłopaki do wzięcia”.

 18. A ty habitant taki niby wykształcony. Hehe gdybyś miał chociaż mgr. Był byś mądrzejszy i nie zajmował sie glupotami i plotkami tylko dziecmi swoimi albo wnukami. Chcę Cię poinformować iż tylko Ty tu ciągle plotkujesz aż tak zioniesz nienawiścią . ŻAL MI CIEBIE MAŁY CZLOWIECZKU

  • Ja plotkuję? Czy ja opisuje czyjeś dzieci i zachęcam do rozmowy o nich? Wójt ma pewnie mgr i co z tego? I myślisz, że jak napiszesz dużymi literami, to inni pomyślą, że jesteś inteligentny? To ty występując pod różnymi nickami próbujesz pokazać, że jest was wielu i wszyscy popieracie wójta a reszta to nieuki. Biedny jesteś i nic na to nie poradzę.

 19. Napisałam kiedyś co Wam obiecam w kampanii wyborczej jeżeli oczywiście zdecyduję się wystartować, a Wy obdarzycie mnie zaufaniem. Dziś to czego będąc już władzą będę starała się Wam zaoszczędzić. Kolejnych progów zwalniających na głównej drodze- bo szkoda samochodów, znaków zakazu w potokach- bo szkoda nerwów, zamykania orlików, sal gimnastycznych przy szkołach- bo szkoda młodzieży, kolejnych gabinetów- bo szkoda pieniędzy, wykupu i wyburzeń – bo jest tysiąc ważniejszych wydatków, utrzymywania samochodów służbowych- bo to już było w poprzedniej epoce, tysięcy obietnic- bo z nich nic nie wynika.

  • Jola, jak już zostaniesz tym wójtem i urządzisz się w tym luksusowym gabinecie i ubierzesz się w to lateksowe ubranko i weźmiesz sobie do ręki ten pejczyk, to wtedy; królczyka i rungera podupie,podupie!

  • Jolu spotykasz tematów które i mnie wkurzają.
   Mamy wiele wspólnych spostrzeżeń i uwag.
   Tak więc masz szansę na moje poparcie!…

   A do tego typa wyżej: jesteś jakimś seksistowskim gnojkiem i hamem któremu rzebaby przypiłowacć ząbki!…

 20. Mietek! po pupie po pupie grubym pejczem i tak mocno, żeby bolało należy się temu co siedzi na luksusowym mięciutkim fotelu w wypasionym gabinecie za te wszystkie kłamstwa i manipulacje ludźmi

 21. Mietek gorzej jak im się to spodoba. Albo co najgorsze jeśli sami się tak już zabawiaja. Panowie Grey

 22. Po tamtej sesji Tadek pojechał z bibli, poczuł się jak mędrzec. Ja też coś przytoczę równie pouczającego: a mianowicie z przypowieści o talentach. Jednemu dano 5 talentów poszedł i pomnożył drugie 5, ostatni dostał jeden i ze strachu go zakopał.
  Dlatego myślę że, obecny wójt bez problemu przejdzie na drugą kadencję, a gderaczom którzy roztrwonili ludzkie zaufanie podziękujemy za cztery stracone lata.

  • Zgadzam się w 100% tez myślałam że Tadek wniesie coś do rady ale widzę ze wniósł jedno zamęt i czepianie się wszystkiego
   Z byle czego robi problem wszystko źle wszystko nie tak , wszystko zrobiłby lepiej a nie zrobił nic poza festiwalem którego poziom tez ma wiele do życzenia i nawet przy tym kłóci ludzi a to umowa gdzie na konsekwencje naraża gminę a to gniazdko elektryczne nie w tym miejscu albo że ktoś mu termin zabiera i obrażony ze gmina ma po ustalane terminy itd.
   Mam tego dość !
   podobna sytuacja jest w kraju na nasz rząd co by nie zrobili to opozycja że źle źle i źle tak ze szkoda więcej to komentować

 23. mieszkańcy gminy

  A my znany mietek myślimy, że nie przejdzie nawet z jakim kolwiek problemem bo jest ich tyle, że doliczyć by się było trudno niech nie będzie taki pewny bo nie tacy pewniacy byli i w pierwszej turze mieli mieć 80%, a poszli
  odpoczywać do ruskiej budy a wójtowi też po drodze do nich bo to POwcy, których tak w naszej gminie i nie tylko tu
  wspierał robiąc im kampanie o której mieszkańcy doskonale pamiętają!!!! mają nawet ulotki które rozdawał i zostawiał tu i tam

 24. Tu nie chodzi o to kogo popierał ale co zrobił, ja i wielu innych byliśmy całym sercem za wami: nowymi, ze świeżymi głowami. Lecz teraz po trzech latach czar pryska. Zaczynam widzieć w nim lidera. Nie dziwię się że, robi coś z Tylmakami widocznie nie są tacy bezradni i sługusy jak ich się tutaj przedstawia. Tylmanowa nie jest na końcu świata a ludzie nie mówią w języku” hiwru” i jak potrzebuję to sam też potrafię conieco zasięgnąć języka.
  Myślę że, wójt na początku był skołowany, szału nie robił, teraz to właśnie dzięki Tylmakom pójdzie do przodu. Szkoda że popierniczyli wasz klub i teraz działają na własną rękę bo wójt będzie pewnie chciał ich zagospodarować.
  I taki paradoks że radni Mikołajczyka choć nie wygrał coś zdziałali a radny Królczyka byłego przewodniczącego(drugi po wójcie)ciągnie go nieubłaganie na dno.

 25. Był już jeden taki specjalista od kur a teraz mamy specjalistę od wszystkiego

 26. Mietek Maria to znany troll 1000nicków, kombinator od zawsze w każdym działaniu! byle zyskać i skorzystać na czym tylko się da nawet na naiwności ludzkiej, na tym forum cały czas leje hejt schlebiając sobie
  i zmieniając tylko nicki, raz jest babą innym razem kwoką, Boldo, oszołomem, Rozsądek, Krasnoludek i tak na okrągło jedno i to samo, żyje we własnym kółku zainteresowań, żałosny jesteś w tym wszystkim, ocenią cie ludzie wnet!!!! niech nie myśli, że większość mieszkańców zagospodaruje i umości się dalej w „swoim ” za publiczne pieniądze wypasionym gabinecie, czas oddać go innym!!!!!!

 27. Radio RDN zagościło w naszej gminie rozmowy z mieszkańcami …. tylko którymi mieszkańcami wybranymi przez wójta ? Podstawionymi bo myśle ze jakby radio pojechało tak samo do przeprowadzenia wywiadów to myśle ze inna była by opinia No ale cóż wójt pięknie wychwalał gminę to co zrobił z radnymi o dziwo wspomniał o nich

 28. I znów ustawka przez wójta i wybrani do wypowiedzi w radiu RDN penie ci sami co byli na zebraniach wiejskich
  zawiadomieni przez niego, będą same superlatywy no bo jakby mogło być inaczej? musiał im napisać gotowca
  co mają gadać, żeby wypadł jak najlepiej, papier wszystko przyjmie a ustawieni to wykonają!!! i mamy
  taki rozwój jak nikt inny tylko z naszej gminy brać wzór!!! a rzeczywistość jest zupełnie inna

 29. Zadaje pytanie prowadząca w radiu wywiad czy mieszkańcy zadowoleni ze zmian jakie dostrzegają w gminie?
  wypowiada się kobieta: – o pewnie, że zadowoleni my są, a jakby tak zapytali jaką inwestycje zrobił wójt w Ochotnicy Górnej? to byśmy odpowiedzieli: – żadnej, nawet terenu pod budowę nowego ośrodka zdrowia nie zakupił! a pieniądze zabrał Tylmanowej, i jeszcze wiele innych spraw by wyszło na światło
  dzienne, a jak się steruje rozmową to będzie taka jaką chce usłyszeć każdy kto zaprasza radio RDN czyli w tym
  przypadku wójt.

 30. Jakie trzeba mieć parcie żeby tak się chwalic, znam i szanuję ludzi którzy nie tyle zrobili i nie potrzebują żeby ich ciągle stawiać na piedestale.

 31. Sto procent racji w tym co napisałeś zainteresowany

 32. Dlaczego w Ochotnicy Górnej nic gmina nie inwestuje, nie ma chodników, a droga w fatalnym stanie. Osiedle Jamne to tragedia.

  • Bo jak sam Staś Pinokio J. powiedział na ostatniej sesji, nie robi nic z powodu Tadeusza… Na złość!!! Biedny zakompleksiony mały czlowieczek!!!
   Posłuchajcie uważnie to sami się przekonacie, że tak właśnie powiedzial!

  • Racja zgadzam sie nic nic się nie robi !!! Nie przesada robi się Wok w Gornej i tyle za trzy lata kadencji remont woku raz na trzy lata i to z jakim rozmachem jaka głośnością tylko szkoda ze tak robią wójcie nie pytając nikogo o nic . Zaczynajac od pani PO nie było nikogo innego na to stanowisko ? Krzysiek Lucyna są to wieloletni pracownicy nie mógł ktoś z nich tego poprowadzić ? Nie zrozumiałe ????? PO to nie tylko Pani która kontroluje wejścia wyjścia do Woku to bie tylko pani która wszystkim by chciała zarządzać a pojecia zerowe to poprostu nie ta osoba i tyle!!! To musi myć ktoś kto tym żyje kto to kocha i zna sprawę nie zapominając o tradycji która woj podtrzymywał !!!! Między innymi pasterstwo wolosi itd a pani Po robi wszystko co innego ? Jakie ona ma kompetencje ? Drogi Jamne tragedia wstyd wlodazu co robisz żeby tyle lat byc wójtem i nie ruszyć takiej sprawy Jamne to tez ochotnica!!! Chodniki ? Co dalej? Bo jakoś nic nie widać? Nie slychac ? Miejsce na ośrodek ? Bebnisz o tym tyle a dalej cisza ehhh szkoda słów . Żeby twoja robota szła tak sprawnie jak twoje chwalenie się to by było dobrze a to w druga stronę ….

   • Co Ty bredzisz człowieku . Lucyna do niczego się nie nadaje wygania dzieci z woku żeby tam nie siedziały . Po co się kimś zajmować ,brać wypłatę i pozamykać drzwi . Dobrze że Zdzisek to trzymał jak trzeba ale teraz skoro nie może to Tadeusz powinien objąć stanowisko kierownika woku

 33. mieszkańcy gminy6

  Zamiast wspierać Radnego Tadeusza, za jego umiejętności profesjonalizm przedsięwzięcie jakim jest nie wątpliwie Festiwal WRO to wójt za każdym razem wypowiadając się o nim dyskwalifikuje jego poczynania wyśmiewa pod każdym względem, utrudnia w przygotowaniu i organizowaniu Festiwalu nie dając ani złotówki z budżetu gminy na tę ciekawą muzyczną imprezę, w bezczelny sposób zabronił ludziom pracownikom w niej uczestniczyć! terenu gminnego nie udostępnił! co sobie myśli wójt, że w ten sposób będzie dalej ograniczał i utrudniał innym co potrafią coś więcej zrobić dla mieszkańców niż przeciętny człowiek zasiadający w Radzie którymi tak można sterować jak się chce! nie będzie większością manipulował! ubzdurał sobie, że musi wygrać bo tylko on! on! on! jest wszechwładny i wciska wszędzie gdzie się pojawia jedno i to samo musi mieć drugą kadencje i niszczy innych mądrych różnymi niecnymi metodami! popieraczom obiecuje jak wygra to zrobi to to, załatwi temu tamtemu byle wygrał! nie tędy droga znany kombinatorze i manipulancie ludźmi, ci co pracują muszą być za nim bo zastrasza, że nie będą pracować to jest chamstwo jak działa wójt…mamy dość dyktatora

 34. Należałoby zadzwonić do tego radia i uświadomić ich jak naprawdę wygląda w Ochotnicy. Dowiedzieć się gdzie i z kim te „wywiady” były przeprowadzane!

  Ustawka i nic wiecej!!!

 35. Dokładnie piszący pod nickiem gadaj zdrów! też tak uważamy żeby radio RDN z Nowego Sącza jeszcze raz
  przeprowadziło wywiad z mieszkańcami ale bez ustawki wójta! on tylko to umie robić! dowiedzieli by się jak jest naprawdę pod rządami J.(…), jak rozłożył WOK na łopatki w Górnej, zastępstwo zrobił takie, żeby wszystko wiedział kto kiedy z kim rozmawia spotyka się po co wchodzi i wychodzi z remizy! dziadostwo jedno, nie dopuścimy by tak dalej wyglądało pod jego przywództwem, nie będzie wpływał na nasze demokratyczne ustalenia! to nie jego prywatny ośrodek, tylko nas wszystkich mieszkańców, którzy do tego czasu za Kierownika Zdzisława tyle pięknych iimprez wydarzeń kulturalnych i regionalnych było organizowanych! a teraz co się dzieje? nic! totalny zastój przez zachłannego zazdrosnego sprawującego władze w gminie któremu w głowie tylko pochlebstwa, ukłony, bicie czołem do pasa za to gdzie się łaskawie pojawia!!!!

 36. WOK w Ochotnicy Górnej, który dzięki Panu B.(…) przez lata był ostoją góralszczyzny, wspierając dodatkowo wszystkie lokalne organizacje, wymaga zatrudnienia kogoś kto potrafi kontynuować to co robił Pan Zdzisław. Nie może być tak że partykularne interesy przejęcia kontroli nad niezależną do tej pory organizacją doprowadzą do zniszczenia wszystkiego co wypracowaliśmy przez lata. Jeżeli ktoś nie czuje klimatu Ochotnicy Górnej nie powinien zajmować stanowiska kierownika WOK. Trzeba uszanować to czego dokonał Pan B. (…) i pozwolić mu spokojnie wrócić na zajmowane stanowisko. Jeżeli natomiast nie zdecyduje się na powrót wypada zaprosić Go do komisji konkursowej i pozwolić współdecydować kto będzie kontynuował dzieło Jego życia.

 37. Jola 100% masz racji w tym powyższym nicku który zamieściłaś! Pana Zdzisława Kierownika WOK w Ochotnicy Górnej chcemy żeby wrócił do pracy o ile zdrowie mu pozwala, jeżeli nie pozwala zdrowie to oczywiście by współdecydował kto może zastąpić go na tym stanowisku, oczywiście mieszkaniec/ka tej wsi! on pracując przez tyle lat z ludźmi i organizując przeróżne ciekawe uroczystości patriotyczne, kulturalne, regionalne ma duże doświadczenie i wie najlepiej kto by się nadawał by umiał kontynułować dalsze działania WOK-u w tym zakresie i bardzo dobrą współprace z mieszkańcami.

  • Panie wójcie nie róbcie zamieszania ,tylko pomyscie o drogach bo ludzie nie mają gdzie jeździć ,obiecywał a nie robi tylko się zajmuje brzdurach a czasu mało zostało kadencja się kończy ,a kruki po Majdowce zajmują wszystko co się da panie wójcie chcemy drogi drogi drogi . Czy pan myśli coś o tym ,bo podatek znowu będzie ,a na ten podatek nie zarobimy . Czas leci pomysł logicznie bo jesteś Wielki,wszystko umiesz załatwić to załatw tymi dobrymi ludźmi bo to twoj obowiązek ,albo idź z nimi do sądu ,bo idnego wyjścia nie ma , Dziękuję 😂

 38. Do Sowa.To nie wiecie, że będzie was mamił jak mu dacie głos to wam zrobi drogę jak autostrade ma wiele i różne obiecanki! wszystko w drugiej kadencji bo w pierwszej się uczył jak rządzić

  • Tłumnie on nie umiał rządzić i nigdy się nie nauczy ,a drugiej kadencji oglądał nie będzie ,a drogi jak nie zrobił było tak nie ma do sądu do sądu bo znimi się nie dogada A wójt jak nie robił nic dotej pory tak nadal nie robi .No trudno cienki chłopak nie umie nic i tyle Ale będzie idny to napewno sobie znimi poradzi bo ten to zero!!!!!!!

 39. Masz rację Jolu niech wróci B.(…) i ciągnie dalej to dziadostwo.

 40. Wiesiek znany! piszący teraz pod tym nickiem! tylko ty tak uważasz, że jak wróci B.(…) to dziadostwo, my większość mieszkańców Ochotnicy Górnej mamy zupełnie inne zdanie bardzo pozytywne o jego pracy,
  działalności na rzecz rozwoju kulturalnego i regionalnego pod jego kierunkiem i staraniem o wszystko co do tej pory wykonywał Pan Kierownik Zdzisław, robi mu ktoś za plecami krecią robotę na rozkaz i przychylność władzy, który jest mistrzem w knuciu różnych intryg i skłóceń ludzi, świństwo i tyle w tym temacie, kogoś swojego chcą na siłę wkręcić na to miejsce, wielki chamstwo dzieje się jednym słowem koło pracy tego WOK-u!!!!!

  • Z tego co słyszę pan kierownik nie wraca będzie konkurs tylko na ile prawdziwy ? Powodzenia dla tej osoby która przyjdzie będzie miała ciężko wszystko odbudować posklejać i naprawić . Jak myślicie czy hu ktoś jest obstawiony na to miejsce ?

 41. No właśnie ciężko będzie to wszystko odbudować i naprawić żeby nie straszyło.

 42. Sądzimy, że konkurs to fikcja i pic na wode jak zresztą wszystkie konkursy organizowane przez gmine na kierownicze stanowiska! to typowa ustawka ze składem osobowym włącznie który ma wybierać na niby! a potem obbębnia się wszędzie kto wygrał ustawkę na wskazaną osobę! jest napewno już ktoś namaszczony i wybrany przez niego będzie mu służył wiernie i o to panu chodzi! przecież wybory za rok jest potrzebny nowy do wszystkiego! a konkurs to tylko formalność

 43. Słyszeliście kogo wójt ustawił do udzielenia wywiadu o robotach w gminie Ochotnica Dolna w radiu RDN?
  to między innymi Józek w. (…) i babka zza wody od WOK-u z Dolnej cha, cha, cha śmiechu warta taka rozmowa kierowana!!!!!!!!!! a rzeczywistości gminna wygląda zupełnie inaczej: place zabaw pod kluczem! orliki pod kluczem! WOK-i pod kluczem, wszystko zacznie działać będzie czynne przed wyborami!!! tak jak było 3 lata temu

 44. Jeszcze wywiadu o gminie do tego radia udzielała Józka Maryśka Krzysiek

 45. No to splamili bacowski honor. Nie do wiary.

 46. Wyrozumiałość

  Dlaczego sam nie zapytasz jak było naprawdę ? Nie masz jaj góralskiego honoru ale prawdziwego honoru nie tego o którym piszesz ? Łatwiej pisac w necie bo się jest anonimowym ? Skoro cie żal ściska to sam startuj na kierownika Woku ale ja ci coś powiem z takim anty talentem to możesz sobie kierować u siebie w stajni tam jest twoje miejsce 😂😂😂 Czy ty wiesz co to honor ? Co to goralszczyzna co to pasterstwo ? Hmmm raczej nie gdybys miał świadomość wypisywanych przez ciebie słów myśle ze tych powyżej głupich i nie poważnych wpisów by nie było , No ale cóż różnych Bozia ma lokatorów . Pozdrawiam i zastanów się co piszesz bo to idzie w cały swiat . Opisujesz swoje miejsce w którym mieszkasz skąd się wywodzisz 🙂

 47. Już jest nowy kierownik Heheh masz dobre info dam ci rade zostań jasnowidzem 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 48. Może lepi o tym radiu RDN kto gadał jak to dobrze w nasy gminie jest niektórym i co ta sie nie robi! pewnie tym co byli do gadki ustawieni! a może wstawieni wysoką czy nisko procentową dawką?! wy wiecie i nam wiadomo jak to było z tą namową! byle błysnąć i zamącić jak zwykle!!!!!!!!!! pod jego dyktando

 49. Do wpisu Brand i góral! ty już zapomniałeś jak wykorzystywałeś u siebie talent Krzyśka D. ile razy ci grał? pewnie cie olał i się przekonał jak działasz! nie będzie ci służył wiernie!i potrafi wyuczyć dzieci grać po góralsku jak mało komu się to udaje!!! ile razy mali ochotni zdobywali najlepsze miejsca w regionie, w Warszawie w konkursach góralskich, na imprezach gminnych co ty bredzisz o jego beztalenciu jak ty jesteś głuchy i nie masz talentu to lepiej się nie wypowiadaj niecny człowieczku! teraz nie chcesz wiedzieć i następnego dołujesz w jego zasługach z tej dziedziny, przestał być twoim sługusem, bo zna swoją wartość! i jest sobą! a nie chce być marionetką w twoich rękach!!! zdecydowana większość wartościowych ludzi już cie bardzo dobrze poznała i nie przekonasz ich do siebie byś ty mógł dalej korzystać ze wszystkiego co gminne! koniec z twoimi podłymi gierkami rozszyfrowaliśmy ci

  • Ile razy grali na gminnych imprezach ile razy był wszędzie (i nadal to robi) tam gdzie był zapraszany ! Tak teraz łatwo kogoś obrażać , kto się wychował na B.(…)? Mało wiesz a takie brednie piszesz !!!! Gorolem się jest to się czuje to się po prostu się tym jest !! Tego się nie uczy to się ma 🙂 pamiętaj ze jak nadal będziesz wypisywał takie głupoty to internet nie jest do konca anonimowy 🙂 wiec zastanów się co piszesz żeby np Jarek Krzysiek Monika Goska Janka nie stanęły przed twoim domem żeby sobie porozmawiać twarzą w twarz 😂 ale będzie niespodzianka 😂😂😂😂

 50. No koguty w Gornej sie rozpiały

 51. Dulony nom zazdroscom że momy najpiknijsego koguta I najpiknijsom kuro we wsi.

 52. W gorny momy nie jedna a trzy najpikniejse kury bacowa , krzysiowa a trzecia to oklenta siutka z jascego ,takze maja nam cego pozazdroscic

  … pieja kury pieja bo ni maja koguta…

 53. mieszkańcy gminy6

  Aleście dali upust fantazji na temat ludzi WOK-u w Górnej, kto was tak napuścił? do tych zawistnych i nieprawdziwych wypowiedzi o Pani Prezes Koła Gospodyń Wiejskich jest to jak najbardziej odpowiednia osoba do pełnienia tej funkcji, rzeczowa, konkretna wiedząca czego chce i co ma być wykonane czy zorganizowane
  umie zadecydować zarządzić Kołem , takiej osobie warto pomóc i ją wesprzeć w tych działaniach! następna Pani Jarkowa świetna gospodyni przygotowujące bardzo dobre korboce, oscypki i inne konfitury według własnej receptury, kolejna Pani Monika D. to współorganizatorka i wspomagająca męża w kultywowaniu tradycji, folkloru wśród naszych najmłodszych pociech widać efekty ich pracy, dzieci potrafią grać i śpiewać pięknie: w kościele, na różnych uroczystościach, wygrywają konkursy! co wy chcecie od tych młodych zdolnych i aktywnych ludzi którym chce się pracować dla dobra wspólnego, dlaczego ich opluwacie, i próbujecie ich zapał zniszczyć?!!!! wymienione osoby potrafią godnie i z honorem wypełniać różne role społeczne! ufamy im! zastanówcie się sami nad sobą piszący pod różnymi nickami czy ty! czy wy! co sami potraficie zdziałać? czy tylko manipulować i mieszać wszędzie?!!!
  wypełniają różne swoje role społeczne najlepiej jak potrafią! godnie i z honorem, mamy do nich pełne zaufanie

 54. Zajmij się swoim ogródkiem 🙂 do góral

 55. Tobie wszyscy przeszkadzaj ………. Pani Janka Pan Kierownik Woku szkoda ze taki jestes mądry na forum nie masz odwagi ich zapytać tylko manipulacje snujesz kręcisz i piszesz bzdury No ale co się dziwic jak się ukończyło podstawówkę to czego tu oczekiwać 😂😂😂😂 zapamiętaj zawsze można cie poznać na żywo i co ty na to ? 🙂

 56. troche dali od lipowca

  To splamili bacowski honor. Jaze sie nie kce wierzyć.

 57. Nie jeden taki był co splamił honor i to ile razy? i cóż z tego! a na jakim fotelu i gdzie on teraz siedzi? to se pomyśl,
  boś go nieraz w takim stanie widział i co ty na to?

 58. Doczekalismy się czasów że ci co piszą o honorze nie wiedza co to znaczy. przykre ale co począć? kłamstwa, podłość, zawiść-ludzie to Was samych niszczy, nie tych oczernianych.

 59. Nareszcie jakiś Brand, góral i jeszcze inny piszący a zmieniający tylko nicki opamiętał się jak bardzo oczernił opluł swoimi nieprawdziwymi głupimi wpisami ludzi honoru czyli z WOK-u w Górnej i kazał je usunąć! dobrze, że się w porę opamiętał, tak pisać i działać to wstydź się człowieku bez kultury i honoru, jesteś żałosny!!!!

 60. Noście odblaski!!!!! Błagam Was! Dla Waszego bezpieczeństwa! Wydaje się Wam, że dla kierowcy jesteście widoczni, właśnie NIE JESTEŚCIE! Kompletnie Was nie widać! Kierowca zauważa Was w ostatniej chwili, a hamowanie staję się niebezpieczne w zimie i to jeszcze przy wąskiej drodze, która jest w całej Ochotnicy. Mało, że droga jest wąska to jeszcze tak odśnieżona, że ani pieszy, ani kierowca nie ma gdzie uciec!

  Noście odblaski!!! Proszę Was!!! A Ci co już noszą i nie wstydzą się, to dziękuje w imieniu wszystkich kierowców. Dziękujemy!

 61. kierujący samochodami

  Słuszna uwaga proszą kierowcy – PIESI NOŚCIE ODBLASKI żeby WAS było wiać idących po zmroku.

 62. Slyszeliscie Nasz Wójt w pierwszej dzisiątce najlepszych wójtów w kraju ! Gratulujemy i trzymamy kciuki żeby się udało a w przyszłym roku jeszcze wyżej

 63. Oj! to słaby wynik tylko pierwsza dziesiątka??? szkoda, że nasz wójt nie załatwił sobie podium!!! pewnie wnet wskoczy na stopnie, ogłoszą i usłyszymy 1 może 2, 3 miejsce!!!! wręcz spektakularny sukces tegoż wójta!!! jak zresztą ze wszystkimi jego czynami i działaniami!!! tylko prezydentura albo premierostwo czeka wodza tegoż ludu….

 64. Gratuluję Panie Wójcie sukcesu!!

 65. A Kokoska jakosik smutno chyba lliiillliipuuuT za nie mógł

 66. Jadźka i Maryna to znany troll 1000 nicków tak zwany samochwała

 67. Kici kici łocenios wedłuk siebie

 68. Do piszącej znanej Maria. Ale wyszło kłamstwo o tym plebiscycie naszego wójta on się odbył pewno na Skrodnym to jego szkoła rodzinna więc znalazł się w tej dziesiątce najlepszych a oceniali sami swoi Wojtuś ze szwagierką!
  tak tak w przyszłym roku będzie plebiscyt i pierwsze miejsce gwarantowane a oceni sama Rozalija i pozostali

 69. Widzę habitant że znasz się na (….). Pewnie masz w rodzinie kogoś takiego. Skoro znasz się na objawach. Była byś tak dobra i dała byś namiar Andrzejkowi

 70. Józka Bartkowa

  Ej Gorzony weźcie przykład z Bacy Jarka i idźcie pucyc oscypki a nie głupotami się zajujcie

 71. Żebyś ty znany trolu 1000ca nicków spróbował chociaż jakie pyszne u bacy Jarka są oscypki to byś wiedział co jesz i jakie dobre nigdzie takich smacznych nie ma

 72. Józka Bartkowa

  Pewnie że dobre. Ale jakim i czyim kosztem. O tym nikt nie pomyśli. Biedna Gośka.

 73. A ty Józka jakaś biedna samotna i niezczęśliwa istota wszycy o tym dawno pomyśleli

 74. wyborcy gminy ochotnica

  A słyszeliście jakimi ścieżkami wójt dociera robi wszystko by wcisnąć się do Prawa i Sprawiedliwości? a tak niedawno ich krytykował wręcz nienawidził Pisu, chwalił popierał namawiał ulotki zostawiał PO Komorowskiego i jego kolesi! a teraz kameleon wręcz pcha się na siłę do Orłów! to ci dopiero załatwiacz! POwski działacz chce zaistnieć jako PiSowiec gdzie tylko może to szuka dróg żeby tylko przyjeli chytrego lisa, cha cha cha biedny tak się musi błaźnić, upokarzać, ale wyborcy pamiętają ulotki mają stasia karierowicza znają

 75. Ca z połączeniem autobusowym, wczoraj kilkadziesiąt osób które utknęło w Ochotnicy stało przy drodze z łapiąc okazję, by się wydostać w kierunku Krakowa. Czy musimy być aż taką dziurą z której nie ma jak się wydostać.

 76. Jola to nie wiesz, że kurs do Krakowa wójt zlikwidował gdyż był wielkim obciążeniem dla budżetu gminy odsłuchaj którejś z sesji i jego wypowiedzi między innymi w tej sprawie, (a z jakim trudem Radni z Górnej się wystarali ludzie wiedzą) to usłyszysz jak argumentuje połączenie z województwem, wybory się zbliżają więc obieca przywrócić połączenie z Krakowem tylko musisz oddać na niego głos wtedy kurs się opłaci

 77. Ta strona staje się już tak żałosna, że przechodzi wszelkie granice. Najpierw obsrawaliście K.(…) potem L. (…) z Tylmanowej, potem Zdzicha z Górnej. Jak coś nie po waszej myśli to teraz twierdzicie że, nie tacy źli, wręcz wspaniali. Teraz wzięliście się za koło gospodyń wiejskich, za Jarka, za muzykantów ciekawe kto jeszcze robi się niewygodnym. Na początku wiele ludzi wam zaufało bo wnosiliście powiew świeżości.
  Niestety wasze piękne mowy pozostały tylko w swerze teorii, pieprzonych fantazji.
  Jak trzeba być zacietrzewionym i zapatrzonym w siebie żeby nic nie zrobić przez trzy lata, nie mówiąc o przewspaniałym radnym który jest już drugą kadencję. Ten to chociąż matoł ale ten drugi po szkołach medialnych, światowy i co nie potrafi dogadac się z dyrektorkiem z prowincji? cztery lata psu na bude i znowu zostajemy w dupie . Bo obiecali nam wyciąg u bankruta. Skoro tacy zaradni to co? za cztery lata nie dało się znaleźć iwestora na gotowy projekt?

 78. Oj znany Józek trollu 1000ca nicków to nie przypadek, że nawypisywałeś tyle złych zdań o ludziach WOK-u w Górnej
  wcześniej obsmarowywaliście wspolnie ze swoją rodzinką Ranych AnrzejaR TadkaK bo głośno mówili jak się źle dzieje w samorządzie brak transparentności w rządzeniu kamuflowanie różnych spraw mieszanie i napuszczanie jednych ludzi przeciw drugim to twoje metody rodem z PRL-u zresztą widać jak wyglądają zebrania z ustawianymi mieszkańcami coś okropnego te rządy dyktatora

 79. Ja do polityki się nie mieszam, ale czasami kiedy przekraczane są granice absurdu , lub jeżeli ktoś jest bezpodstawnie atakowany zabieram głos na tym niezależnym forum. I tutaj wielkie ukłony wobec Pana który to stworzył i udostępnia zwykłym mieszkańcom. Chociaż nie mam przyjemności znać Go osobiście bardzo cenię Go za to, że każdy może się tutaj swobodnie wypowiedzieć. Nie są nawet usuwane wpisy krytykujące Jego działania. Gratulując Panu odwagi cywilnej napiszę tylko że prawda broni się sama.

 80. Jola co za mądry wpis na temat tego forum brawo Ci się należy!

 81. szkoda że Jola ma na imię Tadek.

 82. szkoda że mietek Józek Maria Jadzka Maryna brand liliput jeszcze inni to jeden i ten sam troll o imieniu Staszek

 83. Ponieważ zostałam wywołana do tablicy przez wpis niejakiego Pana Mietka odpowiem w paru zdaniach. Może cierpisz na manię prześladowczą i wszelka krytyka kojarzy ci się z imieniem Tadek, ale zapewniam cię że nie jest tak że każdy mieszkaniec, czy mieszkanka którzy ośmielają się mieć własne zdanie noszą właśnie to imię. Jak napisałam wyżej cieszy mnie fakt istnienia tego niezależnego forum, ale nie widzę powodu dla którego władza nie otworzy czegoś podobnego. Wtedy również tam będziemy umieszczać komentarze. Jestem i byłam niezależna politycznie i staram się być obiektywna w swoich ocenach, jestem wyczulona na wszelkie propagandowe i nieprawdziwe newsy, nie cierpię propagandy sukcesu jeżeli takowego nie ma. I jeszcze mała dygresja, miałam okazję przejeżdżać przez skrzyżowanie Rzeka i na próżno wypatrywałam zapowiadanego tam ronda. Może ktoś coś wie na ten temat.

 84. Jak ktoś chce mieć forum niezależne to niech będzie wiadomo kto jest kto. Ta popierdółka już po pół roku działalności była stekiem hejtu. A twórca taki poukładany.
  Problem jest od początku miedzy Tadkiem a Staszkiem i tego już nic nie zmieni. Jeden wart drugiego. Najlepiej żeby Staszek wziął Tadka na zastępcę. Niech się gryzą.
  A co do ronda to polecam się dopytać w zarządzie dróg wojewódzkich bo to ich kompetencje, ale tam też jest burdel. Tak że, samo życie!

  • Czemu nikogo nie zastanowił fakt Ze pisze się tu o ochotnicy gornej jakość nie są umieszczane wiadomości z tylmanowej bądź dolnej . Dla mnie mieszkańca jest to wstyd mieć takie forum którego mało kto kontroluje !!! Tadku po co to forum założyłeś ? Nie rozumiem bezmyślność i hańba dla wsi

  • Popierdółka to jesteś ty. Jaki poziom jest tego forum zależy od uczestników a nie od tego kto to forum stworzył. Właściciel mógłby przecież usuwać komentarze, które są na niskim poziomie, tylko wtedy jaka byłaby wiarygodność takiego forum? Stwórz własne, lepsze i na wyższym poziomie. Kto cię zmusza tu wchodzić?

 85. Znany Mietek troll 1000ca nicków!Tadek weźmie Stasia na zastępce i wreszcie będzie działał transparentnie

 86. A cóż będziemy pisać i się powtarzać skoro widzimy i słyszymy dzięki temu forum jak wójt działa rządzi i postępuje
  z ludźmi, na zebrania wiejskie przychodzą mieszkańcy w wikszości zaproszeni przez wójta i przewodniczącego. Czekamy do wyborów mamy własnego kandydata któremu ufamy i na niego zagłosujemy. Nie widzimy nic złego
  że ta strona istnieje i co to za hańba dowiedzieć się jak praca wygląda w samorządzie radzie.

 87. Bardzo trafiona wypowiedź nadeszła z Tylmanowej i o to chodzi tak należy zrobić i działać dalej!

 88. A właśnie szkoda ze, radni z Tylmanowej się tutaj nie wypowiadają i mamy jedynie słuszny przekaz dzięki temu forum które już dawno nie jest obiektywne.
  I jeszcze wam coś powiem -radni z Tylmanowej jednak coś robią! Z tego co wiem każdy z nich pracuje ale prace społeczne odrabiają jak należy. Widocznie nie mają czasu na pierdoły. Wójt tam jeździ co chwilę, dogląda. Pewnie i tak sukcesy pójdą na jego konto. Ale w ostateczności oto też chodzi żeby było coś zrobione. Radni planują Wójt wykonuje i wszystko gra.

 89. Szkoda że radni z Dolnej nie odrabiają tych prac społecznych jak należy nic ich nie widać. Są za to częstymi gośćmi
  na dywaniku w gminie i w pensjonacie wójta gdzie pewnie wspólnie rozgryzają te nie widoczne sukcesy.

 90. Ej a to prawda że Tadek z Krzyśkiem zostawili Zdzicha pół żywego przed domem? Myśleli że jak go tak zostawia to szybciej obejmą po nim stołek.

 91. mieszkaniec dolnej

  Nie wiecie czy radni z Dolnej zatwierdzili już ten ” na niby plebiscyt wójta z pierwszej dziesiątki” ? o którym
  napisano powyżej jak zwykle w jednym ze zmienionych nicków? i wszystko gra! u niego? pewnie te sukcesy kłamliwe pójdą na jego konto??? czy radnych?

 92. Dasz wreszcie spokój i odczepisz się od ludzi WOK-u? dokąd będziesz ich obrażał? namieszałeś tyle, że więcej się
  już nie da! i tak nikt nie wierzy w te twoje brednie a znmy cie trollu 1000ca nicków i jedynym celem jak działasz
  to wszędzie gdzie się ludzie lubią i umią wspólnie współpracować ty zamieszasz i zamącisz to twoje podłe metody

 93. Zastanawia mnie fakt nieustannie trwającego remontu budynku UG. Wprawdzie budownictwo to domena męża ale kiedy w tamtym roku remontowaliśmy dom, trwało to kilka tygodni i pochłonęło bardzo duże środki. Myślę więc z przekąsem, jaka ta nasza gmina musi być bogata. Mam nadzieję że przyszła rada pierwsze co zrobi to przywróci właściwa proporcje w wydawaniu środków. Priorytetem będą sprawy od których zależy codzienne życie mieszkańców, a w szczególności drogi i mosty. Wielka szkoda że Radni nie wykazali się rozsądkiem i umiarem przeznaczając środki na remont sali obrad, zwłaszcza że między innymi przez to Ich szanse na ponowny wybór stały się czysto iluzoryczne. Kiedy czas Waszej kadencji dobiegnie końca pożegnamy Was Panie i Panowie bez smutku i żalu.

 94. mieszkańcy gminy

  Jola to nie wiesz? przecież na remontach wychodzi się najlepiej! no to się i remontuje czy potzeba czy nie! a jak
  już usiądą te osobistości nasi radni cośmy ich wybrali w tej sali odremontowanej poczują się tacy ważni co to nie zrobili. Nie wiem czy wiesz, że wszędzie remontują co tylko mogą WOK-i, jakby nigdy nie były remontowane! nie dawno były wyremontowane! romki myją sprzątają zarabiają a mieszkańcy na to się składają! no ale radni w większości głosują bez zastanowienia tak jak wójt każe! no to są remonty, ojejjej będzie taki luksus jak ten słynny wypasiony gabinet za grube setki tysięcy złotych!!!! no ale cóż taki samorząd hojny no to się i remontuje! szkoda tylko,że zabrakło pieniędzy by poszerzyć wąziutkie po potokach dróżki i z dziurami, że jak wpadnie auto to tylko czekać aż się urwie koło i wtedy czyja wina?????

 95. mieszkańcy gminy6

  A poniedzialkowa sesja nadzwyczajna w odrestaurowanej sali ile minut trwała ? czy można się dowiedzieć?
  a najlepiej byłoby o ile to jest możliwe gdyby nam Radny Tadeusz udostępnił nagranie, czekamy i przesyłamy pozdrowienia oraz życzymy Panu Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2018

 96. W zeszłym roku w mediach i to nie tylko lokalnych głośno było o planowanej zmianie wizerunkowej Ochotnicy. Zapowiadano budowę pierwszego historycznego wyciągu. Póki co o wyciągu cicho sza, ale mamy nowy pomysł na zmianę wizerunku, tyle że już nie Ochotnicy tylko otoczenia budynku gminy. Nawiasem mówiąc wpisuje się to w całość, najpierw był gabinet, następnie sala obrad, teraz palmy i fontanny. Ja na nartach nie jeżdżę i wyciąg mało mnie interesuje, natomiast z przerażeniem poruszam się samochodem bo wąskich, dziurawych drogach. Dlatego jestem rozgoryczona faktem że zamiast zajmować się rzeczywistymi problemami mieszkańców, przeznaczacie ogromną kwotę żeby zrealizować czyjeś ambicje. Jestem całym sercem za tym żeby nasza miejscowość była piękna, ale wszystko powinno mieć swój czas i kolejność.

 97. Nic nie słychać na nagraniu, które zostało wrzucone z ostatniej sesji na stronę gminy.

 98. Dlatego czekamy na nagranie z ostatniej sesji od Pana Tadka, pewnie tak miało się stać, że nie słychać głosu w tej nowiutkiej odremontowanej sali obrad, a to dziwne coś nie zadziałało to nie przypadek, taka świeżutka sala
  nowoczesna i głośność słaba??? więc po co ją było remontować? Panie Tadku ciekawe czy to prawda?

 99. co zescie wystawcy ochotnickich dobr nawiezli ze Sopotu???skoda zescie Karnowskiego nie przywiezli….ehhh…ale jak patrze na zdiecia tych nasyk goroli to mnie normalnie pucy na smiych HEHEHEHE

 100. Do bacy. Komorowskiego to przywieziemy wójtowi przecież to jego kandydat na prezydenta, to nie wiesz jak na rynku w Nowym Targu mocno mu ręke ściskał no i kampanie robił dla niego, kogo tylko mógł to namawiał żeby głosować na Bronka w wielu miejscach i domach ulotki zostawił

 101. mieszkańcy gminy

  Do bacy! ale nas mieszkańców obchodzi jaki z wójta dwulicowiec, co teraz wyrabia żeby się wkupić do PiS-u!!!!!

 102. Witam, mam pytanie czy siostra Pana „ktory siedzi” pracuje w firmie na terenie Ochotnicy ktora zyje z zamowien publicznych? ABW twraz drazy.

 103. To radny gminnny i parafialny firmuje takie rzeczy? On posrednik pracy.” 9 zl ja mam 12 daje” 😉

 104. Brat Zosi siedzi za lapowki? Po co mu to bylo …?

 105. „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”

  „Ślubuję” „Tak mi dopomóż Bóg.”

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });