SPOTKANIE DOT. WYCIĄGU W OCHOTNICY GÓRNEJ 8 STYCZNIA 2017 R.

Prezentacja ekspertyz stoków narciarskich w Ochotnicy Górnej

Prezentujemy nagranie ze spotkania poświęconego prezentacji i omówieniu ekspertyz dot. 10 stoków narciarskich wskazanych przez mieszkańców i radnych znajdujących się na terenie Ochotnicy Górnej. Spotkanie miało miejsce 8 stycznia w WOK w Ochotnicy Górnej i było to czwarte spotkanie poświęcone wyciągom na terenie naszej gminy.

Przedstawione na spotkaniu ekspertyzy zostały wykonane na wniosek radnych z Ochotnicy Górnej, którzy od początku kadencji zabiegali o jak najszybsze przystąpienie do przygotowania inwestycji budowy wyciągu. Radni wnioskowali również, aby powołać spółkę z udziałem samorządu, która miała przygotować inwestycje i pozyskać inwestorów. Pierwotnie  inwestycja miała być realizowana w os. Studzionki na terenach od dawna przygotowywanych pod budowę wyciągu. W związku z tym, że były rozpowszechniane informacje, że dotychczasowa lokalizacja wyciągu w os. Studzionki nie spełnia wymogów radni zdecydowali w styczniu 2016 r., aby wprowadzić do budżetu nowe zadanie polegające na przygotowaniu  ekspertyz większej liczny stoków narciarskich na terenie Ochotnicy Górnej. Środki na to zadanie pochodziło z puli inwestycyjnej przysługującej Ochotnicy Górnej.

Mieszkańcy  i radni mogli zgłaszać lokalizacje stoków do ekspertyz podczas specjalnego posiedzenia Komisji Turystyki zwołanego na wniosek radnych. W trakcie tego spotkania zgłoszono 10 lokalizacji, w tym ponownie zgłoszono zbadanie lokalizacji w os. Studzionki. Pierwsze wizje lokalne w terenie rozpoczęły się 19 kwietnia 2016 r.
Ekspertyzy zostały opracowane przez zespół Krzysztofa Horeckiego z końcem czerwca 2016 r.
Od tamtego momentu ekspertyzy czekały na upublicznienie. Po wnioskach radnych i mieszkańców na złożonych na zebraniu wiejskim postanowiono, że zostanie zorganizowane spotkanie, na którym będą zaprezentowane ekspertyzy.
Podczas spotkania ekspert Krzysztof Horecki prezentował po kolei wszystkie zgłoszone lokalizacje i szczegóły ekspertyzy. Następnie wywiązała się dyskusja dot. możliwości powołania spółki złożonej z mieszkańców i innych inwestorów oraz najlepszych lokalizacji. W wyniku dyskusji jedna z mieszkanek poinformowała potencjalnych inwestorów, że inwestycja w os. Sikory (Jurkowski Potok) nie jest możliwa do zrealizowania ze względu na tzw. teren sporny.

Po tej wypowiedzi uczestnicy spotkania podnieśli, że najważniejszym elementem są właśnie zgody mieszkańców na udostępnienie terenu. Z kolei Karol Pólkowski właściciel gruntów w os. Studzionki zaprosił inwestorów do współpracy informując, że grunty inwestycyjne w tej lokalizacji są w posiadaniu tylko czterech właścicieli a przygotowania inwestycji są na zawansowanym etapie.

Wójt Stanisław Jurkowski zaproponował składanie pisemnych deklaracji przystąpienia do spółki. Radny Tadeusz Królczyk zwrócił uwagę, że niektórzy mogli się nie spodziewać, ze już dzisiaj będzie zakładana spółka i zwrócił się z propozycją, aby zwołać kolejne spotkanie i zaprosić wszystkich, którzy będą zainteresowani przystąpieniem do spółki. (W tym miejscu z przyczyn awarii zasilania urywa się nagranie).

Ostatecznie zapadłą decyzja, że kolejne spotkanie będzie za ok. 30 dni a do tej pory chętni mogą składać do 31 stycznia 2017 r.  deklaracje przystąpienia do spółki w Urzędzie Gminy w pokoju nr 101.

Reasumując, z wielką satysfakcją informujemy, że na terenie Ochotnicy Górnej jest kilka miejsc, w których mogą powstać wyciągi. Ekspertyzy pokazały gdzie i jakie wyciągi można wybudować. Teraz wszystko zależy od mieszkańców i ich zgód  na wykorzystanie terenu oraz od osób, które zechcą przystąpić do spółki. Ostateczną decyzję o przystąpieniu do realizacji i wyborze lokalizacji wyciągu podejmie inwestor, czyli spółka.

Jednocześnie przepraszamy za słabą jakość nagrania.

Redakcja ochotnica.tv

 

736 komentarzy

 1. Widzisz Tadeusz sam się zapętliles, ty chciałeś aby wójt kupował pola od Polkowskiego znacznie przepłacając, nie pamiętasz tych spotkań w WOK jak naciskałem ze to jedyna szansa aby powstał wyciąg i co ? … dobrze ze mamy mądrego wójta który się nie ugiął pod twoim naciskiem i ci powiedział ze w ciemno pół nie kupi, zlecił to ekspertowi który powiedział jasno ze te pola Polkowskiego są dla profesjonalnych narciarzy a my potrzebujemy łagodniejsze stoki idąc dalej wójt zlecił rozpoznanie gdzie mogłaby powstać taka stacja narciarska, efektem jest to ci usłyszeliśmy na spotkaniu. Tadek ludzie o stoku mówią już od ponad 20 lat różnica jest tak ze gdyby nie Jurkowski to dalej by mówili. Mądrze zaproponował aby spółkę utworzyli mieszkańcy, przypominam ci, ze ty chciałeś aby gmina kupiła pola polkowskiego i wtedy mamy szukać inwestorów. Jurkowski zaproponował lepsze rozwiązanie, które wszystkich nas policzy i skończmy te podziały

 2. Ma być : lepsze rozwiązanie które nas połączy

 3. Tak jest brawo dla wójta, zaraz habitanty skoczą z pomyjami, Runger jesteś w komisji turystyki za co przez tyle lat brales kasę ? Mądrze wójt pogodził ludzi o wyciąg proponując utworzenie spółki, bardzo dobrze ze nie kupił pola od Polkowskiego bo tam nawet Rungerowi byłoby trudno ubijać śnieg

 4. Bravo Panie Wójcie – spokój , konkret i zdrowe podejście do tematu:
  to inwestorzy po zebraniu wyjęciu kasy na stół będą decydować gdzie powstanie wyciąg !!!!
  i wszystko inne jest biciem piany i pustym gadaniem
  Niby jasne niby oczywiste wszyscy wyciąg ale tylko wójt potrafi to zorganizować i w odpowiedni sposób przedstawić i pchać temat do przodu a w perspektywie temat zrealizować i by nie było to puste gadanie bo gadanie radni z Górnej prowadzą od lat a wszyscy gadają o tym od 20 lat

  Tak że mamy super wójta który najlepiej z nas czuje biznes , więc nie toczcie już piany tylko do działań !!! 🙂

 5. Prawdziwy majstersztyk władzy która jednym ruchem wytrąciła opozycji argument że nie chce wyciągu. Ale to czy takowy powstanie to już całkiem inne bajka i prawdę powiedziawszy nie tak prosta i oczywista żeby popaść w hura optymizm. Więc może zamiast już dzisiaj trąbić o sukcesie i prześcigać się czyja to zasługa poczekajmy spokojnie miesiąc po którym będziemy mieli jasność co do realności projektu budowy wyciągu przez spółkę założoną przez mieszkańców.

  • zgadzam się w 100 % wójt rozłożył pieniaczy na łopatki i wytrącił im podstawowy argument że to niby jest taki zatwardziały i nie myśli o gminie tylko o sobie

   Co nie zmienia faktu że mówienie o jakimś wielkim sukcesie na tym etapie jest śmieszne !!
   Jest dobry klimat więc dajmy szansę i zobaczymy za miesiąc

 6. (…)
  A tak w ogóle… trollu o 1000u nicków, jeszcze nie masz dość tylko dalej zmieniasz nicki? Mimo, że zostałeś zdemaskowany? Nadal rżniesz głupa i piszesz te brednie mimo, że przed spotkaniem, głosiłeś, że już wszystko jest rozstrzygnięte? Że Sikory! Że najlepszy stok, że jedyny z jasną strukturą własności, że Runek ma skłóconych właścicieli?

  A tak w ogóle to twój pan przez te 2 lata ile razy powtarzał, że się nie da, że nic z tego nie wyjdzie!!!??? I nagle kiedy radni przeforsowali koncepcje tras i kiedy okazało się, że są one pozytywne, nagle twój guru stał się „pierwszym „zwolennikiem tych koncepcji i budowy wyciągów???
  Teraz ty chyba etat dostałeś (pewnie z tych rezerw budżetowych, których tak mocno strzegł i tak o nie walczył twój pan) i pod 1000 nicków siejesz propagandę sukcesu twego pana!!! A prawda jest taka, że największym jego sukcesem jest nepotyzm tej sitwy!!! No i jeszcze robienie pod górkę Tadeuszowi jest podstawowym zadaniem na każdy kolejny dzień! CZY TADEUSZ DOSTAŁ W KOŃCU UMOWĘ NA WYNAJEM AMFITEATRU W SIERPNIU????? NIE MA PRAWA BLOKOWAĆ BEZZASADNIE AMFITEATRU KIEDY WIADOMO, ŻE TERMIN NIE BYŁ ZAJĘTY!!!!!! NIE JEMU OCENIAĆ CZY FESTIWAL MA RACJĘ BYTU CZY NIE!!! CZY JEST POTRZEBNY, CZY JEST TO HISTORIA OCHOTNICY TO JAKO BELFER POWINIEN WIEDZIEĆ, A JEŚLI WEDŁUG NIEGO NIE JEST, TO POWINIEN GO JUŻ DAWNO SPRAWDZIĆ KURATOR LUB JAKAŚ KOMISJA!!!!!!!!

 7. Dziękuję za wszelkie pomysły zgłaszane w celu usprawnienia forum.
  Cieszę się, że tyle osób widzi potrzebę uporządkowania spraw, co też ułatwiłoby mi pracę moderatora.
  Niebawem podjęte zostaną działania mające na celu poprawienie sytuacji na forum i ograniczenie niewłaściwego zachowania komentujących.

  Jak widać identyfikacja IP nic nie pomoże. Mimo zablokowania IP wielo-nickowego użytkownika (Kokos, mieszkaniec, ania23 itd.) pojawił się znowu, tym razem z innym nr IP.

  Rejestracja użytkowników też nie wyeliminuje możliwości używania wielu nicków, dlatego musimy rozważyć również inne rozwiązania.

  O planowanych zmianach zostaną Państwo niebawem poinformowani.

  • Szanowny Panie
   Jeszcze raz powtórzę proszę mnie nie obrażać i niczego nie insynuować !!!! piszę z pod jednego nicka i piszę tylko jako ania23!!!!
   nie wiem kogo pan blokuje a kogo nie !!! ale dziwnym zbiegiem blokuje Pan osoby które są zwolennikami zmian w Ochotnicy i które nie przyklepują tylko jednemu jak widzę słusznemu tutaj głosowi czy obczernianie i wyżywanie się na obecnej władzy !!!

   Jeśli jest Pan taki obiektywny a taki powinien być moderator proszę o usunięcie osób który obrażają nas użytkowników, wójta czy jego rodzinę !!!
   Ma pan szansę się wykazać !!! bo na razie co Pan robi to obczernia osoby tylko za to że mają inne zdanie niż Królczyk a osoby które ubliżają mogą sobie dalej pisać
   Myślę najbardziej Pana boli że po stronie wójta są ludzie inteligentni rozsądni a po stronie pieniaczy tylko osoby które potrafią toczyć debaty w stylu troll nie troll
   Wszyscy wiem że Pan/ Tadek /Habitant/ gadaj zdrów/ kokos i wiele nowych osób to jedna i ta sama osoba więc proszę nie robić z nas idiotów !!!

   • tak, tak, i wcale nie nazywasz się jurkowski ha ha ha

   • Zwolennicy zmian???! Ty???!!! Żart dnia (co najmniej)!!! Stagnacja!!! Nepotyzm!!! Bufoniada!!! I obłuda!!!

    Wszyscy już wiemy że jesteś trollem 1000 nicków!!! I proszę, nie odgrażaj się!!! Bo co? opuścisz nas? No strata by była, że ho ho…

    Władza musi się pogodzić z krytyką!!! Musi być kontrolowana i należy jej patrzeć na ręce! Jeśli ktoś (Jurkowski) ma z tym problem to nie powinien się wychylać ze swojej „norki” , tam się schować i nikt by się nie interesował co robi!!! jeśli działa w sposób niewłaściwy czy przekracza swoje uprawnienia (blokuje inicjatywy społeczne – np. Festiwal) to musi wiedzieć, że z tym się nie zgadzamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    To samo tyczy się jego rodziny – Jeśli wójt gminy obsadza własną rodziną „stołki” jemu podległe, to jest to co najmniej nie etyczne!!!! I musi brać pod uwagę, że ludziom to się nie podoba!!! A jeśli TY „wbijasz” na forum można by powiedzieć „gościnnie” i zaczynasz „cisnąć” po ludziach którzy tu piszą, to musisz się liczyć z ripostą!!! Jeśli twój pan odblokuje forum na stronie gminy albo utworzy własne, to ja wchodząc tam i czując się źle, po prostu nie będę tam zaglądał!!! A ty wolisz pod 1000 nicków opluwać ludzi, którzy SPOŁECZNIE(!!!!!) chcą coś zrobić i „rozruszać” tę gminę!!!
    Osoby które tu chcą pisać i wymieniać się poglądami nie podszywają się pod innych cudzymi nickami!!!
    Moje komentarze też są usuwane jeśli mnie nerwy poniosą i przesadzę, mimo, że nie piszę wprost, a tylko „domyślnie”!
    Jeśli masz się za osobę rozsądną(?!) nadzwyczaj inteligentną(?!) to: Po pierwsze jesteś osobą o zbyt wybujałym ego! (I to akurat u was norma, że jesteście bufonami…) A po drugie, wcale na to nie wskazuje choćby twój sposób pisania!!!
    No i jak widać boli was, że ci jak ich nazywacie „pieniacze” pilnują was i ujawniają wasze nadużycia!!! A Określenie „troll” idealnie pasuje do tego czym się zajmujesz na tym forum!!! Tak więc nie udawaj oburzonego!!!

    Idiotów to ty próbujesz z ludzi zrobić! Bo jak można próbować wcisnąć jeden z własnych (twoich) nicków do grona zwolenników Tadeusza?????
    Chcesz namieszać ludziom w głowach? Tak nisko oceniasz społeczeństwo tej gminy????
    Mogę próbować zrozumieć, to że zwolenników Tadka chcesz „upchnąć” do jednego „wora”, ale ty, własny nick też tam wciskasz??? Tego nijak nie pojmuję….

  • Moderator wydaloby się że swiatły czlowiek a nie wie że jak np. z gminy pisze kilka osób to z pod jednego internetu tak samo w innych urzedach , szkolach czy firmach !!! tak samo jak sąsiedzi majo jeden internet zeby mniej płacić to też kilka osób więc chłopie nie obrażoj nikogo bo jo sam mogę do Tadka zadzwonić i powiedzieć że jo to jo tylko niech każdy tak zrobi i wtedy będzie lista kto jest sprawdzony a kto nie a najlepiej to z imienia nazwiska tu pisać wtedy będzie sprawiedliwie !!!

   • No wydawałoby się, że Jurkowscy tacy wykształceni, elokwentni i w ogóle naj naj!
    I Wojtuś podobno nauczycielem informatyki(?) jest! I nie wiesz, że adres IP nie ma nic wspólnego z siecią internetową!!!! I nie ma znaczenia ile komputerów ma dana sieć to IP jest inny!
    A swoją drogą to wiemy, że pracownicy i rodzina wójta mają za zadanie wypisywać te brednie o radnych i ich rodzinach!!! Typu „dziadek”, „babcia”, „brat” czy coś jeszcze…

  • Proszę udostępniać jednak numery IP, my ich znajdziemy.

 8. ej Runger cep..ie ale zżera cie zazdrosc zę wójt pręznie działa, Tadek juz sie w tym wsztskim pogubił, pieknie wójt was rozegrał, pokazał wszystkim jakie jesteście nieudaczniki, smieją się z was wszyscy. Kto to widział takich radnych co na szkode gminy działają, oj kto? oszczerstwa, manipulacja faktami, pomówienia to jest wasz kodeks etyczny

  • Co prawda nie jestem Andrzejem, nawet nie mam z nim nic wspólnego, ale domyślam się, że to moja wypowiedź tak cię rozsierdziła. Dokuczyłem ci tymi słowami? No cóż, widać trafiły pod właściwy adres… I chcę ci powiedzieć od razu, że mnie akurat twoje obelgi nic a nic nie ruszają, bo po prostu nie są do mnie tylko do Andrzeja. A nawet gdybyś chciał to do mnie powiedzieć to nic to nie zmienia! Po prostu świadczy o tobie!!! Brak argumentów, no to ataaaak!
   I prośba do moderatora: Zostaw proszę te „wymiociny” niech będą swego rodzaju „świadectwem” !!!! Jeśli możesz…

   Nic mnie nie zżera i nikomu nic nie zazdroszczę… Nie ma po prostu czego!!! A słowa o rozgrywaniu?… No cóż…. Właśnie wciąż o tym mówię! Rozgrywki!!! Rozgrywki!!! Rozgrywki!!!!
   Zamiast zająć się pracą na rzecz gminy, mamy rozgrywki!!! i zagrywki!!!

  • Ty tylko obrażać potrafisz biedaku umysłowy?

 9. Może dość tych dyskusji o niczym wiem że zwolennicy Tadka z tego słyną ale faktycznie gadanie dla gadania niczemu nie służy
  Zdaje sobie sprawę z czego to wyniki zaproponować konkretne rozwiązania dać konkretną propozycję wymaga już jakiejś wiedzy jakiejś umiejętności czy rozeznania sytuacji a takie gadanie dla piany można toczyć godzinami dniami tygodniami i guzik z tego wynika idąc tym rytmem to człowiek nie zdążyłby się ożenić czy dom wybudować już nie mówię o wychowaniu dzieci PRZEJDŹMY do działań !!!!

  Podniósł ktoś temat śmieci ! jak zwolennicy Tadka widzą uszczelnienie systemu żeby każdy płaci za tyle osób ile faktycznie mieszka a firmy żeby płaciły za tyle ile faktycznie tych śmieci odprowadzają
  A więc co proponujecie kontrole, komisję , kamerki na samochodach , donoszenie na sąsiadów ?
  Gadaj zdrów piszesz za wszystkich , bronisz wszystkich taki zorientowany jesteś we wszystkim więc pisz nie ważne z jakiego nicka czy mądrego czy głupiego czy hamskiego pisz proponuj śmiało odwagi 🙂

  • Pisząc o kamerkach na śmieciarkach to chcecie jeszcze zwiększyć koszty wywozu śmieci, bo nikt za darmo nie da, nie zamontuję kamerek i nie będzie ich utrzymywał. Rzucacie się o zbyt wysokie koszty, a chcecie kamerki montować tylko nie zapłaci za nie firma wywożąca śmieci tylko mieszkańcy. Zabawni jesteście.

 10. Otóż to! Dość dyskusji! Czas zabrać się za robotę a nia próbować podjazdów!!! Zamiast skupić się na pracy to Jurkowski marnuje czas na wojenki z radnymi, którzy patrzą mu na ręce… Jeśli zobaczę, że Jurkowski działa i tworzy coś dla gminy to z pewnością to docenię!!!
  Odnośnie śmieci, to akurat ja wspomniałem o kamerce na śmieciarce, jak pamiętasz. Choć może akurat nie muszą tego wszyscy popierać…

  • Nie wierzę 🙂 jeden z tych co największą pianę i największe podchody na forum toczy w końcu napisał coś składnego i sensownego brać się za robotę
   Radni niech Jurkowskiemu na ręce patrzą to bardzo dobrze ale niech też coś sensownego proponują i jak już dociekają to niech to robią z głową a nie że się kompromitują bo wtedy wójt ich wtedy wypunktuje i wychodzą na idiotów jak np. wtedy gdy Andrzejowi mylą się tysiące z milionami albo gdy na nowe biurko mówią że to luksus albo wtedy gdy gadają że wójt wyciągu nie chce a tu się okazuje że to pierwsza osoba która wyciąg chce itd. itd.

   A co do śmieci kamerka to fajny pomysł chce jakaś firma realizować to usługę to ma być kamera i koniec !
   potem od czasu do czasu kontrola czy to co na kamerze zgodne ze stanem faktycznym wyrywkowa kontrola ile osób zgłoszonych a ile mieszka i się system uszczelni

   Tylko jak mówię niech radni do których są podejrzenia o nieprawidłowościach w końcu to raz na zawsze utną i powiedzą jak jest Tadek , Andrzej czekamy !!!!

 11. Jednym słowem chodzi tu o to, by ludzi którzy popierają wójta zablokować. To jest od początku pomysł pana Tadeusza mieniącego się obiektywnym. Po prostu blokować po kolei „niehabitantów”. Pozdrawiam wszystkich którym zależy na rozwoju a nie na „gwiazdorzeniu”. Tadeusz – coraz słabiej wypadasz. Jeżeli u mnie wypadasz coraz bladziej to i pozostałych mieszkańców również.

  • Dokładnie tak i jak byłam neutralna i miałam gdzieś Królczyka i wójta bo liczył się dla mnie tylko rozwój gminy to odkąd moderator/ Tadek mnie tu zjechał i próbuje zdyskredytować stałam się antyKrólczykiem z tego co widzę facet ma jeden cel wypromować się !! nie wiem na czym chyba na tylko na gadaniu skoro tak zajadle boi się tego że ludzie mogą w czymś popierać obecnego wójta
   Doprowadził swoim zachowaniem tym że ma we mnie zaciętego wroga do momentu kiedy mnie nie przeprosi i wśród młodzieży to już moja rola żeby mu odpowiedni PR zrobić sorry ale nikt nie będzie mnie obrażał czy z kimś porównywał tylko dlatego że nie mam jeszcze 23 lat i jestem dziewczyną !!! nie Panie Królczyk koniec takich zagrywek !!!!

   • No weeeś…. Strzel foha i nie pisz już więcej na tym forum…..
    Zrobisz przysługę….. SOBIE!!!!

    • No dałeś Tadek popis kim jesteś i o co Ci właściwie chodzi poniżyć zniszczyć – obśmiać to jest twoja dewiza -fajnie jest małego Tadzika pochwalą i powiedzą inteligentny koncercik umie zrobić wtedy jest okey jak głupsi cie chwalą ale jak ktoś mądrzejszy się odezwie to już źle nie masz szacunku dla ludzi, nawet dzieciaków wyśmiewasz jak trochę rozumu mają bo wtedy już tylko przemądrzałym gadaniem za wiela nie zdziołosz !!! a młodzi mają to gdzieś bo dla nich już stary jesteś i trzeba se z tego zdać sprawe

     • Nie będę kolejny raz tłumaczył, że nie jestem Tadeuszem! Bo jak widać do ciebie to nie dociera! Nie zamierzam kopać się z koniem!!!
      Nigdzie nie dałem ci podstaw do tego abyś twierdził, że nie mam szacunku do dzieci!!! (Sam mam własne i potrafię im okazać szacunek) Co najwyżej do trolla o 1000 nicków!!!
      A poniżasz i ośmieszasz się sam takimi wypowiedziami.
      Ile mam lat to ty akurat nie masz pojęcia, a i o wieku Tadka pewnie za dużo nie wiesz, bo gdybyś go znał to byś o nim takich bredni nie wypisywał!!!

     • Mail jest do Tadka więc co Cię to obchodzi skoro w tym nicku żeś nie Tadek – chociaż gadaj zdrów idealnie do was pasuje gadaj i gadaj tylko już jak widzisz nikt nie słucha

     • Piszesz w odpowiedzi do mojej wypowiedzi więc mam prawo przypuszczać, że twierdzisz że jestem Tadkiem. Poza tym piszę tylko w TYM NICKU i w żadnym innym!!!
      Czy ty rozumiesz powiedzenie „gadaj zdrów”?

  • Na czym polega ten rozwój o którym piszesz?

 12. Dziękujemy Radnym z Ochotnicy Górnej za udostępnione nagranie w sprawie koncepcji i ekspertyz stoków
  najlepiej nadających się pod wyciąg, nie byliśmy na tym spotkaniu a bardzo nas ta sprawa interesuje gdzie
  najlepszy jest stok.

 13. Dziękuję Andrzejowi, że nie przeszkadzał.

 14. Runger był ale wójt już nad nim tyle pracuje ze powoli Andrzej narmalnieje

 15. Czytałam podziękowania wójta na stronie gminy, które mnie rozbawiły. Ochotnica chyba ma na razie tylko na jednego słupa, a gdzie dalej. Rzuciliście się jak sępy na padlinę. Profesjonalny wyciąg kosztuję ponad 20 mln zł i to km trasy (to są koszty wyciągu) a gdzie koszty działki, infrastruktura, armatki itp Interesuje mnie z jaką kwotą wchodzą mieszkańcy gminy, 5 tys zł czy 10 tys zł??? Mieszkańcy wchodzą w spółkę czy firmy budowlane i nie tylko, które wiszą jeszcze kasę pracownikom i praktykantom??

  • Ewa ty wiecznie jesteś niezadowolona, pewnie jesteś kura domowa która tylko goni swojego faceta a ten nie wyrabia już .. ważne aby zacząć niech coś się dzieje, są ludzie co chcą dać kasę super, chcą ludzie co chcą zrobić prace ziemne super, nie narzekaj dla ciebie tez się znajdzie praca … to ze ktoś komuś nie wypłacił za prace to jest oczywiście podle ale ciężko debatować nad tym kiedy nawet nie wiemy kto komu co…. nie zmarnujmy tej energi która się utworzyła, napędzmy to jeszcze bardziej, zobaczmy mocne strony tego projektu a jak my to będziemy widzieć to zobaczą to tez ludzie którzy są mniej przekonani i chętniej wejdą w spółkę. Ewo wrzuć na luz

   • Od mojego życia prywatnego, won! Chcesz dyskutować o wyciągu to proszę bardzo tylko nie o moim życiu ale widocznie brakuję ci argumentów taka jest właśnie z wami dyskusja. I mogę być kurą domową, wdową, panną, matką, żoną, bi itp uwierz mi, że nic ci do tego.

    • Dokładnie won od twojego życia prywatnego ale ty też won od życia innych
     Co innego gdybyś była osobą publiczna wtedy bylibyśmy ciekawi jakiego masz męża jak wychowałaś dzieci
     Wtedy interesowało by nas jak sobie radzisz bo to wszystko decyduje czy jesteś operatywna czy zagubiona czy jesteś osobą która coś może wnieść do naszej społeczności czy być może jesteś osobą zagubioną z kompleksami i tutaj tylko masz okazje dać upust swojej frustracji np. po przez negowanie wszystkiego co gmina chce zrobić:) i po przez puste gadania i bujanie w obłokach !!
     Mieszkańcy chcą coś zrobić – wójt daje energię i zwyczajnie to wykorzystajmy
     Krok po kroku ale do przodu !!! o to chodzi

     • To jest właśnie twoje myślenie, myślenie ludzi ze wsi znów wiadomość o Tadku. Dziwie się mu, że wam na to pozwala i tego nie ukróci, bo nie macie na niego żadnych argumentów to zaczęliście mu do łózka zaglądać. Ja chce rozmawiać o wyciągu tylko boicie się moich argumentów i też zaczynać mi do zaglądać do życia prywatnego. Bawi mnie i śmieszy. twoje myślenie jest zacofane.

     • Rozbawiłeś mnie tym tekstem. „Wójt daje energię”. Komu? Co takiego zrobił wójt, by można było to zdanie wypowiedzieć? Naprawdę! Wymień choć jedno osiągnięcie wójta! Choć jedno!

    • Ale ja piszę do Ciebie, ani jednego zdania o Tadku po prostu nikt nie ma prawa wnikać w twoje życie prywatne ale jak jesteś na świeczniku i działasz publicznie to chyba nic w tym złego że każdy chce wiedzieć co dana osoba osiągnęła jako człowiek bo zwyczajnie jeśli nic nie potrafiła zrobić nic z sobą to trudno żeby takiej osobie zaufać

     • Jakoś daje sobie doskonale radę prowadząc kilka firm, zajmując się bezpłatnie sprawami gminy (biorąc udział we wszystkich posiedzeniach komisji), prowadząc nagrania i udostępniając je nam wszystkim. Swoją drogą – kiedy on znajduje na to wszystko czas!??? SZACUN TADEUSZ!!! SZACUN!!!

     • Uważasz, że najważniejsze osiągnięcie w życiu człowieka to spłodzić dziecko lub je urodzić??? Naprawdę masz zacofane myślenie i mentalność. Już nie chce mi się z tobą rozmawiać.

     • Ewo, u nich to norma. Ludzie o ciasnych choryzątach tak mają.

 16. To dlaczego wciągasz do dyskusji ze ktoś jest komuś cis winien, domyślam się ze chodzi ci o kogoś bliskiego? To jest ich prywatna sprawa, ty możesz łączyć prywatne sprawy z wyciągiem a ja twojego życia prywatnego nie mogę ruszyć? Przestań kobieto

 17. Mnie natomiast nie tyle rozbawił ten tekst, co przeraził i kolejny raz utwierdził w przekonaniu o bufoniźmie i myśleniu Jurkowesiego tylko o sobie….

  Na początku pisze nawet ciekawie, zachęcając i nawołując (słusznie) do włączenia się do projektu jak największej liczby mieszkańców gminy. Dopisałbym tylko, że zapraszamy również osoby z poza gminy, choć jest wspomniane,że już takie deklaracje są. (i można generalnie dostrzec próbę załagodzenia napięć i sporów)

  NIESTETY czar prysł w dwóch – napisanych pogrubioną czcionką zdaniach…
  I tak oto czytam: „… na bardzo wiele a jak uda „mi”(!) się przekonać nieprzekonanych do „mojej”(!) dewizy – „… mało mów a dużo rób…” to będę najszczęśliwszym…” – Przy okazji od kiedy tę dewizę stosujesz panie Jurkowski?
  I kolejne zdanie: „… uda nam się dokonać dzieła, którego „ja(!)” i my wszyscy…”
  Na każdym kroku podkreślanie „ja”, „moje” itd…
  Człowieku!!! Działaj!!! Nie podkreślaj wszędzie siebie!!! Po owocach go poznacie!!! Ludzie(!) docenią i zauważą to czy jesteś wart tego aby cię dostrzec choćby przy urnie!!! Ty nie musisz sam siebie podkreślać! Nawet jest to niewłaściwe!!!!
  Do tego niestety – muszę to napisać, bo czytają to potencjalni inwestorzy. I jeśli zobaczą taki tekst pisany przez wójta gminy (do tego nauczyciela – o zgrozo!)- to jak podejdą do takiej gminy i jej inwestycji? ŚMIECH!!! panie ŚMIECH!!!
  Na każdym kroku błędy: gramatyczne(!), stylistyczne(!) i interpunkcyjne(!)
  I niech mi nikt nie mówi, że się czepiam. Bo takie błędy zmieniają sens całych tekstów! A co jeśli w umowie będą takie błędy???? (tak sobie pomyślałem – Mam nadzieję, że umowy w gminie redaguje bardziej ogarnięta osoba!…)
  A niektórzy już tu chcieli aby to Jurkowski był prezesem przyszłej spółki… Chroń Panie Boże!!!……

 18. oj chłopie, chłopie, przeczytałem ten teks i nic złego w nim nie widzę, kto jak nie wójt to organizuje? … wójt juz zrobił bardzo wiele… przypomnij sobie słynną umowę Tadka, jak chciał nie robiąc nic wyciągnąć pieniądze z gminy, za takie coś powinien złożyć mandat radnego ale on nawet honoru nie ma. Przypominam ci już że prezesa mamy, podobnie jak głównego deptacza śniegu. Proponuję tym dwóm panom lekko się wycofać aby zwyczajnie czegoś nie zepsuć a wójt niech robi co do niego należy. Jak juz bedzie wyciąg to poszukamy prezesa a główny deptacz wejdzie na stok,… wytrwałości dla wójta

  • Nie ma co im tłumaczyć – bo dla nich co ktoś nie zrobi to będzie źle -nic by się nie działo źle , wójt jest za wyciągiem źle , wójt pilnuje kasy gminy (umowa tadka, śmieci, Zofia ) też źle
   Teraz wójt wziął się za wyciąg widać że mu zależy i nawet swój telefon podał też źle
   Wójt wyraźnie napisał że nie chce gadać tylko chce działać i SUPER tak Panie wójcie trzymać

   A faktycznie do tych dwóch panów niech się wycofają niech nic nie robią i to naprawdę będzie super –
   Gorąca prośba Radni Ochotnicy G tylko nie przeszkadzajcie a my naprawdę sobie damy radę !!!
   Panie Wójcie – młodzi z Panem !!!!! tak trzymać 🙂

  • Ty chyba nie żyjesz w Ochotnicy! Przecież za czasów wójtowania Jurkowskiego nic się nie dzieje. A ty widzisz jakieś pozytywy tego, że Jurkowski jest wójtem. To niesamowite! Propaganda jak w ruskiej „Prawdzie”.

  • No tak!!! Jak on będzie działał tak jak do tej pory to na pewno zjednoczy wszystkich i na pewno osiągnie wielki sukces… (Sarkazm oczywiście gdybyś nie wiedział. I mam nadzieję, że wiesz co to słowo znaczy? ) Bo mam uzasadnione wątpliwości. Bo jak ich nie mieć, kiedy ja piszę swoje spostrzeżenia i zastrzeżenia, a ty swoje. Zero merytorycznych odpowiedzi czy dyskusji w sposób merytoryczny tylko brednie o wielkich wyimaginowanych sukcesach Jurkowskiego i jazda po Tadku… Mowa jest o tym, że Jurkowski pisze na oficjalnej stronie gminy w sposób uwłaczający jego urzędowi i nam wszystkim!!! To nie jest pisanina w prywatnym notatniku tylko jest to (kolejny raz ci mówię) oficjalna strona gminy!!! Dostrzegasz problem???

 19. To oczywiście do gostka o 1000 nicków Edek, Ania23 itd…

 20. mi nie uwłacza sposób pisania Pana wójta, widocznie masz chłopino problem. Z takimi jak ty nie można rozmawiać merytorycznie ponieważ nie jesteś na odpowiednim poziomie rozwoju, wydaje mi się że jesteś nawet zacofany. Nie można tylko krytykować i mówić że wszytko jest źle takie twierdzenia od razu pokazują jakim jesteś człowiekiem. Wójt to bardzo dobry gospodarz i na szczęście większość mieszkańców wie o tym a z tego co się orientuję to ludzie którzy nie byli za nim, przekonują się do niego. Brawo wójcie oby tak dalej.

  • No skoro tobie nie uwłacza to twój prolem! Ale ja i myślę, że każdy zdrowo myślący ma inne zdanie na ten temat.
   Oceniasz mój poziom, pozwól, że ja twojego nie będę oceniał. Niech to zrobią inni według wlasngo sumienia. Napewno jednak nie jesteśmy na tym samym poziomie!

   Gdybyś miał odrobinę dobrej woli to zauważyłbyś, że w drugim akapicie chwalę pismo Jurkowskiego. Dopiero dalej dostrzegam jego błędy, niedociągnięcia i złe podejscie do tematu.

   A to jakim jest człowiekiem i „gospodarzem” okaże się za 2 lata przy urnie! Wtedy ludzie „wydadzą wyrok”!

 21. Aż trudno czytać o tym samochwale i uwielbieniu swojej osoby jakież to puste i prymitywne stwierdzenia
  Edwarda, ani23,Ewa, kokosa pisane przez wojtusia wychwalające tatusia

 22. Na stronie gminnej jest wszystko bardzo wyraźnie napisane. Na tej jest bagienko (mówiąc delikatnie). Próby naciągania gminy na straty przez Tadka – ok. Wójt jest be bo się zgodził. To jest dewiza – ja to tak odbieram. Proszę nie sądzić, że jesteśmy ślepi i nic nie widzimy. Cała opozycja jest odzwierciedlona na tej stronie. Bardzo mi przypomina działanie skompromitowanego stowarzyszenia – opozycyjnego do rządu. A tyle się mówi o jedności.

 23. Dlaczego na stronie gminy nie ma forum? Bo wójt się boi. Kto się boi? Ten kto ma coś do ukrycia. Strach się bać

 24. Kompromitacja opozycji w naszej gminie idzie łeb w łeb z kompromitacją partii opozycyjnych w naszym kraju
  Łapanie się byle bzdury i podnoszenie jej do rangi wielkiego problemu to co dominuje na forum i wśród radnych opozycyjnych słynne dukanie Tadka przy zgłaszania poprawek na ostatniej sesji
  Można odnieść wrażenie że nie ważne co ale ważne żeby gadać żeby sprawiać wrażenie że to co robią inni to źle a ja wszystko wiem !
  Tylko my mieszkańcy Polski , gminy mamy rozum i na takie podchody nie damy się już nabrać 😀

 25. Mosz chłopie jaja czy tak bedziś pie..przyl jedno i to samo w kółko
  Nudny się robisz strzel se sete z rana to może się polepszy i daj że ludziom działać nie przeszkodzoj władzy i tej krajowej i ty naszy to będzie dobrze a jak się nie podobo to zmykoj z kraju albo siedź przy najmi w tym Krakowie !!!!

 26. platformersi, kodowcy, pisowscy, ziobrowcy, lewicowcy, prawicowcy zejdz na ziemie i nie bujaj w obłokach. Nie masz argumentu jak bronić Tadzia to atakujesz wojta, który jest bardzo dobrym gospodarzem. Jurkowski takich Tadziów, Rungerów zjada na śniadanie i nawet mu się po nich nie odbija

  • Chłopie nie ośmieszaj się! Wójt to największy prostak jaki kiedykolwiek był na podobnym stanowisku. Nawet po polsku nie umie się poprawnie wypowiadać, a ty tu wychwalasz go pod niebiosa. Pewnie jesteś wójtem albo kimś z rodziny, bo któż inny ryzykowałby narażenie się na śmieszność z takiego powodu.

 27. zastanawiam się ile jurkowski płaci wam za aktywność

 28. Panie Tadku, fajnie wyglądałeś wczoraj w tym stroju góralskim podczas spotkania opłatkowego w WOK-u w Ochotnicy Górnej bywaj jak najczęściej w takim ubiorze prezentujesz się elegancko!

 29. Wszędzie gdzie spojrzę to Franczyki jeszcze na filmie promocyjnych ich nie było ale już są. Czy doczekam się dnia kiedy nie usłyszę nazwiska Franczyk.

 30. Wójt działa w sierpniu całą masa imprez bravo panie Wójcie a wiadomo juz kiedy ma być gwiazda disco polo?

 31. Zgadzam się z Twoimi wypowiedziami Ewa, wypromuje się! wylansuje! przecież jemu chodzi o to najbardziej! i turystów z imprez gminnych do siebie i rodziny pensjonatów skieruje! ot cała strategia działań gospodarza na której najwięcej skorzysta on i jego najbliżsi! a wy wszyscy podziwiajcie i chwalcie go jaki dobry i sprytny!

  • Tak! Wójt niech da pracę, stworzy jakieś miejsca pracy, zatrudni tam osoby nie powiązane ze swoją rodziną to wtedy mu podziękuję, a co mi z imprez? Dzięki imprezom będę żyć i kupie coś do jedzenia?

   • najpierw wójt miał budować wyciag na polach Polkowskiego teraz wójt ma zatrudniać ludzi do pracy.. Ewa trochę wolniej w takim tempie to na 2 lata wójt będzie musiał kupić ci auto

    • A widzisz coś w tym złego? Skoro ma za dużo (i ciekawe czy uczciwie zarobione) to niech mi kupi. Wójt powinien brać przykład z Arabii Saudyjskiej. Nowy król z okazji swojej koronacji rozdał prawie 25 miliardów funtów swoim obywatelom.

     Hmm..skoro wójt ma nie zatrudniać ludzi, nie tworzyć miejsc pracy, nie robić nic dla polepszenia warunków życia mieszkańców to co ma robić???

    • No to na przykładzie Ewy mamy przykład kto jest w opozycji do wójta ręce opadają 🙂
     mi się należy ja też powinnam coś dostać z tego tortu – to może idź złap Rungiera i Królczyka na śmieciach może ci wójt premię wypłaci 🙂 nie bądź śmieszna !! my młodzi nie oczekujemy kasy ale warunków do działań niech powstanie wyciąg niech będą fajne knajpy niech coś się dzieje a my sobie już poradzimy
     Wójt ma uzbierać wójt ma dawać jest 500+ to co może Gmina+ dla Ewy
     Dzięki imprezom są turyści pomyśl może w trakcie tych imprez będziesz watę cukrową sprzedawać a może będziesz turystów z wielkiej imprezy w Ochotnicy Dolnej przewozić turystów na alternatywną imprezę na koncercik Tadka

     • Gdybyś BYŁ taki do przodu to odpowiedziałbyś mi a nie Edwardowi także ja nie mam po co ci odpowiadać, bo mojej myśli nie rozwinąłeś. Może sam sobie odpowiesz, Edwardzie.

  • ej Hela ale się zapędziłaś.. Runger tez ma osrodek i kwateruje w nim grupy 40-50 osobowe a niby prowadzi agroturystykę hahah

   • No to może najwyższy czas zrobić z tym porządek !!! ciekawe ile płaci za śmieci
    Proponuje jak tylko pojawi się taka duża grupa natychmiast donieść gdzie trzeba robić zdjęcia samochodów (numery rejestracyjne) i wtedy będzie można sprawdzić czy wszystko księguje !

    Myślę że moje propozycję i pomysły bardziej zgodne z wizją Królczyka i donoszenia jeden na drugiego dla dobra gminy ale skoro tak ma być to zacząć od radnych !!!!

 32. Muszę przyznać że to zadziwiający że jedyne niezależne medium na terenie naszej gminy wykorzystywane jest do nieustannych ataków na jego twórcę i założyciela. Zwykle media służą temu kto jest ich właścicielem i niekorzystne dla twórcy wpisy są natychmiast usuwane. Tym większy szacunek za takie prowadzenie dzięki któremu możemy to forum nazwać całkowicie niezależnym. Nawet władza, czy może ludzie jej bliscy starają się tutaj zaistnieć ze swoją propagandą sukcesu których nomen omen ma jak na lekarstwo. Ja jednak chciała bym poznać stanowisko Pana Tadeusza w kluczowych dla Ochotnicy kwestiach tzn. gdzie szukał by oszczędności a na co starał by się zwiększyć wydatki, jak starał by się zwiększyć wpływy do budżetu gminy, w jaki sposób rozwiązał by sprawę autobusu do Krakowa, jakie jest Jego stanowisko w sprawie wyciągu, w sprawie budowy odkrytego basenu itp.

 33. Jola Tadziu juz pokazał jaki jest przedsiębiorczy, podsuwając Panu Błachutowi umowę, którą chciał sie wzbogacić lub ewentualnie „umilić życia” wójtowi. Proszę cie, nie trzeba być super mózgowcem aby połączyć działanie Tadka w całość, czego ty oczekujesz że Tadeusz się teraz wypowie jak mędrzec a my mu przyklaśniemy, daj spokój, ten człowiek jest już skończony, spalił sie całkowicie tak chamsko chcąc nas wszystkich /Ciebie też / oszukać. Oszczędź wsdydu

 34. Oczywiście habitant w zupełności zgadzamy się z Twoim wpisem! za cóż chwalić wójta nic nie zrobił
  do tego czasu dla dobra gminy, a ganić za wprowadzenie 100 % PODWYŻKI ZA WYWÓZ ŚMIECI w
  naszych portfelach zostaje mniej pieniędzy, żaden wójt nie machnął takiej podwyżki jak obecny! i to
  jest dobro podarowane przez niego na nowy rok!!!

 35. człowieku, nie oszukuj na deklaracji jak Runger na turystyce, to nie będziesz płacił więcej.

 36. ej Tadku piknie wyglondołeś w ty czorny koszuli i gorolskim stroju jak gorol ale nie od nos, chlopie brakowalo ci jedynie ku porze Rungera, kup mu koszulo goralskom i stworzycie jednego piknego gorola, co jeden bedzie miol spodnie a drugi koszulo, ze hej

 37. Edward! co za bzdury wypisujesz! na temat Tadka to ty jesteś skończony! spalony! nieuku! a radny Tadek to profesjonalista w tym co robi pokazał nie jeden raz! chociażby organizacja festiwalu pod każdym względem pięknie i ciekawie zorganizowana impreza masowa! gdyby ten człowiek miał więcej swobody i nie miał przeszkód od wójta to jest najlepszym organizatorem życia kulturalnego naszej wsi! musisz przyjąć to do wiadomości! jednak ty nie potrafisz i nie chcesz tego faktu zrozumieć!!!!!! (..)

  • Jeśli pod pojęciem „profesjonalnie w tym co robi” rozumiesz umowe jaka zawarł z Panem Blachutwm, z której wynikały ogromne kary dla Gminy, których warunków nie dałoby się spełnić to zastanawiam się czyjego interesu bronisz Tadeusza który chciał się wzbogacić czy interesu mieszkańców którzy by za to zapłacili. Dziwne jest twoje podejście do sprawy No chyba ze Jurek to Tadek to co innego. Zastanawiający jest fakt ze Tadeusz się tego w ogóle nie wstydzi, każdy inny w jego sytuacji złożyłby mandat radnego bo ludzie gór, górale różni są czasem barwami, nerwowi ale honor to maja

 38. Szanowni Mieszkańcy

  Proszę nie dajcie się zwieść etatowym propagandystom tego forum – jak widzicie forum zaczyna przypominać monolog jednego autora który jeszcze próbuje wmówić wszystkim jak to źle się dzieje w naszym wspólnym domu
  ale mieszkańcy przejrzeli już na oczy i nic już nie zmieni pewnego trendu który nastąpił po spotkaniu w sprawie wyciągu poczuliśmy że wspólnie możemy wiele i tego potencjału nie zmarnujmy !!!!

  Proszę zdawać sobie sprawę że już dziesiątki osób które są zwolennikami wójta na tym forum zostało zablokowanych (ich adresy IP nie działają ) tylko dlatego że w inteligentny sposób podważają to co mówią przeciwnicy wójta !!!
  Dlatego co chwila pojawiają się nowe rzekomo osoby – najgorsze jest jednak to że osoby które obrażają są tolerowane !!!! a osoby które przedstawiają konkretne propozycje rozwiązań są wyśmiewane i się im ubliża !!!!

 39. Mieszkańcu! nie przesadzaj z tymi dziesiątkami! zwolenników wójta bo to tylko jego najbliżsi na tym forum piszą pod różnymi nickami! i że są blokowane ich wpisy pewno obrażają innych więc są blokowane zgodnie z regulaminem! podajesz nie prawdę! osoby nowe nie obrażają nikogo tylko konkretnie wyrażają swoje opinie
  na temat tego co się w naszej gminie dzieje, lub co jest robione i tyle!!!

 40. Kubusiu a ty po numerze IP jesteś w stanie wyczytać kto jest od wójta a kto nie???, dla ciebie wszyscy co piszą inaczej niż chciałby Tadeusz to jest rodzina wójta, nie kompromituj się

 41. Do Jurka
  Jeżeli piszesz, że Tadeusz jest jest „najlepszym organizatorem życia kulturalnego naszej wsi”, to dlaczego nie stara się na stanowisko Kierownika Ośrodka Kultury? Ja wiem, że na tym stanowisku nie poradziłby sobie i skłóciłby ludzi tak, że życie kulturalne by nie istniało. On na stanowisku radnego sobie nie poradził – wywalili go ze wszystkich komisji i z przewodniczącego. To właśnie jest jego niemoc. Taki już jest i nie wierzę, że gdziekolwiek sobie poradzi. Obstawił się właśnie ludźmi niedouczonymi i mającymi inne trudności – to cóż się dziwić.

 42. Oj chciałbyś bardzo żeby Tadek złożył mandat to może ty zrezygnuj jak sobie nie radzisz z rządzeniem gminą
  ku zadowoleniu wielu osób! takiego Radnego nam trzeba! i więcej takich aktywnych radnych potrzebuje nasza gmina!!!

 43. Tadeusz to się nadaje na wójta! i ma wszelkie predyspozycje do tego

  • Gdyby był wójtem to wtedy odżyłaby fundacja Wolna Republika Ochotnicka i tyle by było

  • Kawał Roku 😀 Tadek na wójta 😀czego się nietknie to psuje albo robią się problemy głupiej umowy na festiwalik nie umie podpisać tylko cała gmina musi o tym wiedzieć głupiej poprawki nie potrafi zglosić na sesji tylko duka przez godzinę i tak można przykładami sypać godzinami Tadek to problem sam w sobie i się musi chłopak zastanowić nad swoim życiem a my jako gmina nie potrzebujemy problemów

 44. Prawda jest taka, że Pan Tadeusz Królczyk to mega inteligentny facet, a przytępiona masa nie jest w stanie tego ogarnąć.

 45. mieszkańcy gminy6

  Właśnie! Radny Tadek potrafi pociągnąć ludzi za sobą! i będzie wspaniałym gospodarzem, który wprowadziłby
  transparentność w zarządzaniu publicznymi środkami, nie podniósłby tak opłaty za śmieci jak to zrobił obecny gospodarz, wiedzielibyśmy ile wydano na wycieczki zagraniczne, kto pojechał w jakim celu! ile kosztował remont w gminie! ile uroczystości lokacyjne! jak ma być prawidłowo realizowany przetarg na dożywianie naszych dzieci! i inne przetargi, urwałaby się układ rodzinny i znajomków! który otrzymuje stanowiska w szkołach! pracę w gminie! czas najwyższy z tym skończyć! chcemy przejrzystości pod każdym względem! a nie układanek i powiązań rodzinno- biznesowych,taki wójt będzie odpowiadał na zadane pytania radnych i mieszkańców! nasza gmina potrzebuje świeżej, młodej krwi, wybierzemy!!! kulturalnego, inteligentnego opanowanego człowieka, który ma czas, chęci,i pomysł by zająć się sprawami nas zwykłych mieszkańców!!!!!!! bezinteresownie, potrafi z sukcesem promować naszą małą ojczyznę w różnych miastach Polski! udowodnił to już nie jeden raz!

  • Gmina potrzebuje młodej krwi a nie starych kawalerów 🙂
   a tak serio Tadek kręci swoje lody i nawet na tym forum które podobno założył nie kontaktuje się
   z mieszkańcami tylko czytaj ich zwyczajnie olewa !!
   Gra takiego mądrale przez kamerą to niech powie tu jak rozwiązać sprawę śmieci ?
   Pytam jego i Andrzeja jak to jest z ich śmieciami skoro ludzie ich posądzają że kombinują niech napiszą i zaprzeczą
   ktoś pytał o autobus do Krakowa – jak to załatwić skoro nikt autobusem nie jeździ i gmina musiałaby płacić za puste przebiegi jak Królczyk ma pomysł niech powie !!
   Jeśli są gdzieś kolejne targi niech powie teraz żeby ludzie wiedzieli a nie że będzie chował tą informacje dla swoich kolesiów itd itd.

   W przeciwieństwie do niego Wójt po przez stronę ochotnica.pl informuje o wszystkim mieszkańców i to jest ta różnica

   Co do wydatków – wydatki gminy są transparentne i po to mamy radnych żeby kontrolowali te wydatki jest komisja rewizyjna gdzie siedzi Andrzej ale z jakim skutkiem to wiemy (tysiące to miliony )
   mamy Tadka który nie siedzi w żadnej komisji rozumiem nie ma na to czasu albo mu zwyczajnie brakuje wiedzy
   Wybierzmy następnym razem rozsądnych ludzi i tyle !!!!

 46. Dobrze powiedziane!!! Nic dodać, nic ująć!!!
  Puki co mamy nepotyzm i zadufanie władzy!!! Władzy, która ma w nosie mieszkańców i ich sugestie!!!

 47. śmiechu warte, wszystko co napisałeś to brednie. Tadeusz gdzie się pojawia tam sieje zamęt, tak było z jego prywatnymi firmami tak jest i w radzie. Królczyk stał się symbolem kłótni.. a tak z innej beczki. Tadeuszu to co wyprawiałeś ostatnio w WOKu z tymi dyplomami to jakaś porażka. Wyobraźcie sobie, że wyskoczył, dorwał się do mikrofonu i nagle zaczął dziękować ludziom za to że mu pomogli zorganizować ten festyn z przed pół roku. Kochał jakieś Panie, dawał dyplomy, jeden wielki cyrk, ludzie spoglądali na siebie i nie wiedzieli czy się śmiać czy płakać, po wszystkim widziałem niektóre dyplomy w koszu. Odstawiłeś cyrk a ludzie to wyrzucili do kosza, porażka kolejna

 48. Do gadaj zdrów! 100% racji właśnie tak jest jak piszesz! mało tego że mieszkańców dzieli! próbuje naciskać podwładnych by mu służyli wiernie i bezwzględnie! gminę topi w marazmie! nie wiemy
  ile zaciągnął kredytu od kiedy rządzi? dlaczego wójtowie sąsiednich gmin podali do publicznej wiadomości ile
  gminy zaciągneły kredytu? a nasz gospodarz nie podał! więc co jest powodem! i co MA DO UKRYCIA? gdzie jest
  transparentność u niego w zarządzaniu publicznymi finansami! i to jest wielkie zdumienie i zdziwienie jak nas
  wyborców traktuje! nie ma na to zgody i nie będzie!!!

 49. Wspaniały festiwal który na długo pozostanie w naszej pamięci, wspaniały pomysł i perfekcyjne wykonanie. Gratulacje. Już czekamy na kolejną edycję.

 50. Bardzo ładnie postąpił Radny Tadek widzisz Edward! że ten skromny kulturalny i inteligentny człowiek ma gest!
  umie ludzi porwać do wspólnego działania! brawo Tadeusz! takich mądrych, uczciwych społeczników potrzebuje nasza gmina!!!

 51. rozbawiłeś mnie słowami „ten skromny kulturalny i inteligentny człowiek ” szczególnie do słów tadka jak wręczał dyplomy i mówił że własnoręcznie je podpisał, co to miało znaczyć? to jest zaszczyt dostać dyplom od tadzia z jego podpisem? czy może liczył że ktoś przekaże te dyplomy na WOŚP na licytacje, ludzieprzekazali je do firmy EMPOL na utilizacje

 52. Wiesz co Edward! my też widzieliśmy na imprezie lokacyjnej 680 lecie Ochotnicy jak niektórzy ludzie odebrali te dyplomiki które im wręczali przewodniczący rady! odchodząc z tym papierkiem, zwijali je w kulkę i mówili ” e co to taki papierek wort”, lepi zeby sie wójt! bął nie wysilół! po co my tu przyszli? tak że widzisz to już zależy od kultury człowieka co z tym papierem zrobi niezależnie od tego kto wręcza!!! i jaką ma dla niego wartość

 53. To że Tadkowi w radzie nie wyszło bo łapska na tej całej układance położył wójt! przecież wszyscy o tym
  wiedzą i widzą jak się dzieje! to nie znaczy że nie ma ludzi, którzy Tadkowi ufają i wierzą w jego uczciwość!
  niezależność, inteligencję, i to że się nie dał zmanipulować gierkami raądzącego!!!!!!!!!!!!!!

  • dlaczego we wszystkim widzisz podstęp, manipulacje w jakich ty czasach żyjesz? Samorząd do wspólne działanie a Tadeusz w grupie się najzwyczajniej nie odnajduje, gubi się.. i dlatego się ze wszystkimi kłóci. Chce forsować swoje pomysły które przez większość rady są odrzucane jako bezzasadne jak np pola Pólkowskiego, kto to widział aby radny wpędzał gminę na takie bagno?.. Tadeusz z nikim się nie liczy uważa że tylko on ma rację, jego racja jest najmądrzejsza i nie ważne co mówi wójt, pozostali radni. Cała gmina to rodzina wójta to układ – to są główne argumenty, wszyscy sie sprzysięgli przeciwko Tadziowi a on przecież taki mądry. Tadeusz zajmij się lepiej swoim interesem a zarządzanie gminą zostaw ludziom którzy potrafią to robić. Ty już pozbawiłeś oświetlenia swoich sąsiadów to samo ma spotkać całą gminę?

 54. ciemno w Potoku Jamne w którym mieszka Radny Tadeusz, to sprawa wójta!
  mieszkańcy już wiedzą o co chodzi! i mają pretensje do wójta że, Potok nie jest oświetlony w całości
  tylko z poczatku kilka lamp świeci! jak zarządza publicznymi środkami? że brakło na oświetlenie?

 55. Fryzjer! piszesz nie prawdę! że Radny Tadeusz ze wszystkimi się kłóci bo wójt tak ustawił radę przeciwko niemu!
  i pozbawił go uczestniczenia w komisjach gminnych! bał się tego inteligentnego człowieka z poza układów! a
  zobacz jaką ciekawą imprezę zorganizował bez zarzutu! potrafił bez wsparcia finansowego gminy! aż wstyd że się nie dołączyła do pomocy tej masowej imprezy! to świadczy źle o wójcie i samorządzie! a Tadeusz jak by się kłócił to by festiwal 15.08.2016 się nie odbył! zobaczymy jak teraz gmina pomoże przy organizowaniu II edycji festiwalu,na który z utęsknieniem czekają fani.

 56. fani? to już Tadek ma fanklub? masakra ale patologie odstawiacie w tej Górnej. Złoży mi na karteczce Tadeusz swój podpis?, obiecuję nie oddać do utylizacji 😉 a tak na marginesie ogarnijcie się. Piszesz że Tadek zorganizował festyn bez zarzutów – przeczytaj umowę jaką dał do podpisania Błachutowi. Klub radnych Tadka też wójt rozwiązał? my mieszkańcy Górnej tracimy przy takich radnych co nic nie potrafią załatwić dla nas oprócz koncepcji i prywatnego mostu… Nie potrafią nic załatwić i za wszystko obwiniają wójta, to jest jakaś porażka

 57. Od dawna uważam, że brak inwestycji i hamowanie wszelkich działań w sołectwie O. G. to z góry zaplanowane działanie. A im dalej tym bardziej się w tym utwierdzam (patrząc choćby na komentarze klakiera o 1000u nicków)!!! Ewidentnie z tych wpisów wyczytać można, że to niejako za karę, że mieszkańcy odrzucili „wizję” Jurkowskiego i nie odrzucili uchwał rady!!!
  Działania te są przemyślane i obliczone na to aby mieszkańcy O.G. odrzucili i zrezygnowali z popierania Tadeusza!!! Jurkowski ma na Jego punkcie obsesję (sam to przyznał na jednej z sesji) i zrobi wszystko aby Go opluć, aby zeszmacić Tadka i jego rodzinę i aby odsunąć od Niego ludzi!!!! Wszelkimi sposobami chce ludziom „obrzydzić” Tadka i ich zniechęcić do Niego

  Paskudna i obrzydliwa gra Jurkowskiego musi się skończyć!!! Ten bufon i cha….m musi zrozumieć, że w ten sposób nic nie wskóra!!!! Zamiast walczyć z Tadkiem i Andrzejem niech się weźmie do konkretnej roboty i wykonuje choćby uchwały Rady Gminy!!!!

 58. Porażką to ty sam wójcie jesteś!

 59. Ciekawe filmiki Enklawy na str. Gminy. Zastanawiam się gdzie w tym projekcie wyróżnieni są Radni, sołtysi, proszący, chodzący za zgodami mieszkańców i wreszczie Konopka ? . Sam Jurkowski to zrobił ? to chwała mu za to. Brawo Panie wójcie :-)))

  • Jam ci to uczynił!!! A jużci!!! Sam to uczyniłem!!!
   I wyciągi też sam uczynię!!! Jam to pan tych ziem i tych kmieci… Do mnie oni należą i mnie słuchać muszą!!!!

   • od dawna pisałam że jurkowski sprawuje jednoosobową władzę w gminie, co tam radni, sołtysi, mieszkańcy, JA zrobiłem, JA wykonałem JA napisałem…. aż w końcu macie, wykonany z gminnych – naszych pieniędzy film – JA ZROBOIŁEM i JA zapraszam, mało jest takich bufonów na tym świecie. Do kogo mają przyjechać widzowie filmu?? zaprasza tylko wójt, więc pewnie do pensjonatu…

 60. Tak jest! paskudna i obrzydliwa gra wójta musi się skończyć! niech przestanie perfidnie walczyć z radnymi niezależnymi i zacznie wykonywać uchwały Rady Gminy! a powyższy wpis gadaj zdrów jest jak najbardziej prawdziwy!!! a oni są celem gierek sprawującego chwilowo władzę!!!!

  • Nawet zatrudniony na etacie – etatowy troll 1000 nicków pisał tu kilka dni temu, że „Tadeusz został rozegrany przez wójta”!!! Te bufony nawet już tego nie kryją!!! Są tak bezczelni i aroganccy, że wcale się tego nie boją i się oficjalnie do tych rozgrywek przyznają!!!

   I oni mają czelność skakać tu jeszcze i odgrażać się Tadkowi???!!!
   Mają czelność mówić, że Tadek się kłóci?, że Tadek „bruździ?, że przeszkadza?!!!
   Te wszystkie zarzuty są prawdziwe, tyle tylko, że powinny być skierowane pod inny adres!!!!!!!!!!!!! Pod adres Jurkowskiego!!!!!! Na Równie w Ochotnicy Dolnej!!! To jest właściwy odbiorca tych zarzutów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Tworzy w tej gminie wielkie bagienko!!!!!!!!! To jest jedyna rzecz jaka po nim pozostanie w tej gminie!!!!!!!!!

   • Proszę ważyć słowa bo za chwilę będzie Pan za to odpowiadał !!!
    Dlaczego osoby typu osoba o nicku gadaj zdrów nie są zablokowane !!!! Z informacji które uzyskałam jest to osoba która notorycznie łamie zasady !!!

    • Za co mam odpowiadać? Za prawdę, którą ujawniam? Za uświadomienie niektórym jak działa Jurkowski? Za „zdejmowanie zasłony” za jaką on działa? Za odsłanianie sposobu jego (twojego) działania??? Za to??? Teraz znów mnie będziesz straszył????
     Za co mam być blokowany???
     Jakież to informacje uzyskałeś?????
     Jakież to zasady notorycznie łamię?????? Twoje?????? Przecież ty nie masz żadnych zasad!!!!!!!!!! Jesteś człowiekiem bez honoru!!!!!! Jesteś kłamcą i obłudnikiem!!!!!!! Składasz obietnice bez pokrycia!!!!!!! Nie dotrzymujesz obietnic!!!!!!!!!

     I ty śmiesz mówić o zasadach?????????????

    • Ale ty jesteś człowieku głupi! Chciałbym cię poznać i wielu psychiatrów pewnie też.

 61. Do moderatora !!!!!
  Dlaczego blokuje Pan i oczernia osoby które piszą według Pana podobno z tego samego adresu IP na jakiej podstawie stwierdza Pan że osoba X jest jednocześnie osobą Y !!!! nawet jeśli teoretycznie miały by ten sam adres nie ma Pan prawa na takie oskarżenia
  Jest coś takiego jak dynamiczny adres IP czy jeden adres IP na cały dom gdzie jest kilka komputerów
  zresztą ani mnie ani Panu oceniać takie sprawy !!!!

  Ponadto proszę o podanie na podstawie które punktu regulaminu te osoby należało zablokować !!!! gdyż z informacji które otrzymałam nie obraziły nikogo !!! i brak jest podstaw żeby zastosować jakikolwiek punkt regulaminu (proszę o konkrety przykłady data godzina gdzie według Pana regulaminy zostały złamane !!! )

 62. ,,Po obiedzie Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy częstował zgromadzonych smacznym tortem”.

 63. A gdzie częstował? na równi? bo tak myślę! a jakżeby mogło być inaczej i jeszcze czym częstował? zdarza się też
  że napojami rozgrzewającymi mówią uczestnicy tych różnych narad i porad!

 64. W WOK w Dolnej na spotkaniu organizowanym przez księży i Caritas

 65. W Dolnej i Tylmanowej w WOK zawsze coś się dzieje. W Górnej WOK jest pewnie zarezerwowany przez gadaj zdrów i habitanta, bo zawsze świeci pustkami że aż smutno. Może kiedyś się zmieni. Sylwester był w Dolnej i Tylmanowej a w Górnej WOK był zamknięty na cztery spusty

 66. Do wpisu izy z godz15:08 z 17 styczeń bardzo trafnie i prawdziwie opisałaś władzę w jednej osobie typu
  ja ja ja mnie o mnie ja wszechwładny pan tej gminy tylko ja ja ja wiem najlepiej najwięcej ja ja ja rządze
  obstawiam i ustawiam ja ja! reszta podwładna ma słuchać jak ja ja powiem!

 67. az miło się czyta, jak cie Runger skreca a Tadziu cie napuszcza jak ps..a. Pusz sie dale i szczekajcie, wyjcie do księzyca. dobranoc popapran..cy, w tym mniejscu na tym forum dwaj mieszkancy, radni, dotknęli dna!! i jedzą już muł 😉

  • Pewnie swoje doznania przypisujesz innym! Skręca cię, bo nie możesz zlikwidować tego forum a już nie „wyrabiasz”. Rodzinka też już nie jest w stanie ci pomóc, bo intelektualnie nie jest „najwyższych lotów”. Masz więc trzy wyjścia.
   1.Udawać, że nic nie widzisz, ani nie słyszysz
   2. Zmienić swoje postępowanie.
   3. Przestać wchodzić na to forum.

 68. Bardzo słuszna rada dla Edwarda tak postąp! a wszystkim zrobi się lżej! żegnaj i tu nie zaglądaj!
  nic po tobie!!!!!zmienić ten typ się już nigdy nie zmieni bo on taki już od zawsze był jest i taki pozostanie!!!

 69. I co Ty Tadek zrobisz jak wszystkich zablokujeszł a innych przegonisz😀będziesz sam z sobą gadał odwagi pokaż źeś nowoczesny radny przemów do ludzi pytań całą masą a ty ludzi olewaszukających przed koncercikiem zaczniesz skomleć a teraz masz ludzi w du..ie

 70. W Ochotnicy Górnej nie ma obecnie nikogo kto cieszył by się takim szacunkiem wśród mieszkańców jak obecny kierownik WOK i zaręczam że wygrywa On w cuglach wszystkie wybory. Ma murowane zwycięstwo w wyborach na Sołtysa, Radnego, a może i w tych na najwyższe stanowisko w gminie. Zaręczam że cała wieś pójdzie za nim w ogień. A to że ma inną wizję prowadzenia WOK która nie skupia się tylko na zabawach z popijawą, tym większa chwała mu za to. Dziesiątki ludzi którzy odwiedzają prowadzoną przez Niego instytucję nie mogą wyjść z podziwu że w naszej wsi można w jednym budynku zobaczyć całą historię Ochotnicy. Jest to ewenement na skalę ogólnopolską i możemy być wszyscy z tych naszych izb pamięci dumni. Panie Kierowniku uratował Pan i uratuje dla przyszłych pokoleń kawał historii która gdyby nie Pana starania dawno została by zapomniana. Dziękujemy.

 71. Żarty sobie robisz bela, powiedz czego ktoś ma zazdrościć włodarzowi i z czym on sobie tak radzi, co takiego zrobił dla mieszkańców. Naprawdę te wszystkie wypowiedzi wychwalające wójta są żałosne. Myślę, że do końca kadencji nic w Ochotnicy się nie zmieni, a gmina zostanie niewyobrażalnie zadłużona.

 72. Jam to jaśnie panujacy, podleglej mi Tylmanowej i Ochotnicy wraz z mieszkańcami postanawiam. Zniewolic lud caly,obarczyc go podatkami,A jjesli ktoś nie uszanuje mojego prawa marny czeka go żywot.Rada w tym pomagac mi winna aby mój ród szlachecki i jego nsstepne pokolenia mogły żyć w dostatku.

 73. Brawo! leo ale dosadny i fajny wpis! tak jest o to chodzi! już nas obarczył!

 74. Jolu! Jeśli tak piszesz, tzn. że nie jesteś z Górnej i nie znasz opinii ludzi lub jesteś widocznie pracownikiem WOK.

 75. Nie jestem pracownikiem WOK, a że jestem z Górnej to czułam się zobowiązana przez własne sumienie do napisanie tego co napisałam. Wszyscy doskonale wiemy dzięki komu odrodziły się organizacje społeczne w Ochotnicy Górnej, jak dzięki niemu rozwinęła się OSP, jak prężnie zaczęło działać Koło Gospodyń Wiejskich i Związek Podhalan. Jest On pomysłodawcą powstania szlaków tematycznych, zapoczątkował cykliczne imprezy kulturowe, zawdzięczamy Mu powstanie amfiteatru, rozbudowę remizy i długo by tak jeszcze można wyliczać.

  • Jolu! Tylko mnie utwierdziłaś w tym, że jesteś pracownikiem WOK. Widzę że nie masz pojęcia o funkcjonowaniu zarówno straży jak i WOK albo udajesz. Straż z Ochotnicy Dolnej i Tylmanowej należy do Krajowego Systemu Ratownictwa a z Górnej nie. Chociaż przez wiele lat Gminnym Prezesem OSP był p. Błachut z Ochotnicy Górnej. Ośrodek Kultury w Górnej pomimo niedawnej rozbudowy jest w opłakanym stanie w porównaniu z Dolną i Tylmanową. Nie będę wspominać o imprezach kulturalnych. W Górnej może i są, ale dla zamkniętego grona o czym mieszkańcy nic nie wiedzą. W Dolnej i Tylmanowej zawsze z pełnym rozmachem i zawsze pełne sale ludzi. Przykre to ale prawdziwe.

 76. Tak nie może być. Górna i Młynne to sołectwo. W Górnej może być pięknie droga odśnieżona i widać już asfalt, a na Młynnym nie. Dlaczego? Tylko dlatego, że chałpion – brat wójta ma pensjonat i organizuję kuligi, a do kuligów potrzebuję pięknie zaśnieżonej drogi. A gówno mnie to obchodzi! Droga jest każdego, a nie tylko chałpiona do robienia kuligów. Kiedy to zrozumiecie?!

  A jest bardzo ślisko na Młynnym.

 77. Wójt mówi o 10 mln zł. Żart? Za mało, nic za to nie zrobi. Śmieszna kwota. Chcecie wyciągu ale nikt nie wie ile on kosztuję.

 78. już to widzę, jakby powstał wyciąg to będzie narzekanie ze za dużo gości sie przewija i przeszkadzają. Ewa a nie przeszkadzaja ci ludzie w sklepie? zamknąć sklepy w Ochotnicy, za duże skupiska ludzi nie można normalnie przejść 😉 Ewa jak jest zima to jest ślisko, proste. Zmień obuwie

 79. Zmienić obuwie to jedno! a po drugie! droga na Młynnym ma być taka jak w sołectwie w Ochotnicy Górnej i guzik mnie to obchodzi że chałpiony mają gości i zarobiają! ja nie chcę stłuc auta lub wjechać w kogoś! albo we mnie ktoś! bo jest tak ślisko! co to ma znaczyć! specjalny przywilej wydał! bo bracia gospodarza tu są? i droga nie jest posypana!

 80. Czy Młynne nie ma Radnych w obecnej kadencji? Funkcja Radnego to nie tylko przechadzanie się dumnie koło gminy to także minimum obowiązku wobec swoich wyborców, a jednym z nich jest oczywiście interweniowanie w przypadku nieprzejezdnych dróg.

 81. A właściwie to kto jest Radnym na Młynnym, bo z relacji z sesji trudno tego dociec.

 82. Ale żeś błysnął „intelektem”… Nie ma co!!!

 83. Pani moderator dlaczego Pani go nie blokuję?! Nadaję się jak nic. Tego właśnie sobie życzę. Jak się umawialiśmy?

 84. Pani moderator dlaczego Pani go nie blokuję?! Nadaję się jak nic. Tego właśnie sobie życzę

  hehehe,co za wpis!! 😀

 85. Czekamy na informację ile zaoferowali na wyciąg najwięksi gazdowie którzy przyjmują najwięcej turystów i którzy jak mówią na turystyce zęby zjedli. Na pewno jako pierwsi zadeklarowali udział w spółce i to pokaźnymi kwotami tylko zapomnieli umieścić zdjęcia z tego epokowego wydarzenia.

 86. jurkowski, Dziennik Podhale :
  „Kiedy przekonałem wszystkich mieszkańców Ochotnicy, co do swoich racji zorganizowałem spotkanie. Wcześniej jednak zleciłem przygotowanie ekspertyz panu Horeckiemu w dziesięciu różnych miejscach. Jednym z nich był teren przekształcony przez gminę i gotowy do inwestowania. Okazało się, że góra o nazwie „Runek” uzyskała największą ilość punktów w klasyfikacji eksperta – dodał.”

  Pamiętamy że to Tadek i Andrzej złożyli wnioski o przeprowadzenie ekspertyz i pamiętamy jak na zebraniu wiejskim w Górnej jurkowski obrażał radnych, przekonując że pieniądze na ekspertyzy i koncepcje to działanie na szkodę sołectwa i gminy !!!!!

  DOSĆ TYCH KŁAMSTW !!!!!

 87. To że się wychwala wszystkim co przez nacisk radnych zostało zrobione to mnie juz nie dziwi. Jak coś zle to nie on. Fajnie że wyciag powstanie nie zależnie kto jest pomysłodawcą. Jednak myślę że basen bylby lepszy

 88. Dlaczego Pan Janusz posypał drogę na Młynne popiołem?

 89. Informacja mam pytanie czy jak podglądnąlem na Tadka komputerze ze pisze z pod kilku nicków to mogę stwierdzić że to on w kilku postaciach

 90. mieszkańcy gminy6

  Co za okropny typ z tego gospodarza! szczyt bezczelności! ale nie ma się co dziwić on nie jeden raz w swoim życiu zawodowym i prywatnym jechał na okłamywaniu różnych ważnych i mniej ważnych osób ! a tyle drwił i wyśmiewał koncepcje, ekspertyzy o których mówili radni niezależni na zebraniu w Górnej nagle przypisał sobie i w gazecie opowiada, że przekonywał mieszkańców do swoich racji! pytam kiedy i gdzie nas przekonywał? stok Runek to mieszkańcy sami najczęściej wskazywali na tym forum! a on na stronie Gminy zamieścił wpis” wójt wskazał Runek”, nieprawda że on! jak się nie wstydzi tak okłamywać! no ale cóż wstydu i honoru nie ma jak widać! (przecież to Radny Tadek mówił pierwszy o ekspertyzach, koncepcjach) mamy specjalistę od przywłaszczania sobie czyichś pomysłów i zasług! żenujące w wykonaniu tego faceta!

 91. Do Sensacja! sądzę ciebie według siebie! pewnie ty jesteś w kilku postaciach!!!!!!!

 92. Do Sensacja! a kombinuj i oszukuj! jak chcesz ty stary manipulancie!

 93. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
  Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
  Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie

 94. Panie Moderatorze !!!
  Proszę o odpowiedź na jakiej podstawie oświadczył Pan na Forum że osoba X jest również osobą Y i osobą Z
  Przypominam że podawanie nie sprawdzonych informacji które obrażają uczestników są karana a Pan jako osoba która powinna stać na straży pewnych standardów powinna być szczególne na to uczulona !!!
  również pod kątem blokowania czy usuwania osób z forum – nie może być tak że osoby przeklinające, obrażające ludzi są akceptowane a osoby które piszą merytoryczne ale popierają wójta są usuwane !!!!
  Czekamy na informacja z Pana strony i prosimy nie chować głowy w piasek
  A jeśli popełniło się błąd należy zwyczajnie powiedzieć PRZEPRASZAM

 95. Szanowni Państwo,

  Rozpoczyna się wprowadzanie obiecanych zmian na forum.

  Na stronie ochotnica.tv pojawiła się nowa zakładka zawierająca uaktualniony regulamin forum.

  Jednocześnie apeluję o rozwagę w publikowanych postach i przypominam, że nikt nie jest do końca anonimowy w Internecie.

 96. Czy jeszcze w tym roku zostanie rozpoczeta budowa basenu. Bo skoro wyciąg buduje spółka a nie gmina , to gmina jakieś inwestycje tez planuje. Gdyby powstał taki basen to szkoły nie musiałyby wyjeżdżać z dziecmi. A i turyści zamiast do Białki czy Bukowiny przyjezdzaliby do Ochotnicy

 97. Naprawdę w tej Ochotnicy to jest ciemnogród. Kto w dzisiejszych czasach buduje basen odkryty?, no chyba, że przy swoim domku w ogrodzie. Przeważnie w miastach te relikty przeszłości są likwidowane (wyburzane).

 98. No ale jak się uprze władza na basen! to żadne argumenty nie pomogą! ma większość w Radzie, przegłosują budowę reliktu przeszłości z czasów PRL-u!! a koszty utrzymania będą nie do udźwignięcia przez gminę! ludzie
  piszą i mówią o tym ale do kogo to dociera! i kogo te słuszne argumenty obchodzą?

 99. Budowa może i kosztuje ale potem solary wode nagrzeja i nie trzeba bedzie nakładów finansowych ,a wygoda że hoho dla mieszkańców

 100. Filmiki promujące Ochotnicę są ale szkoda, że autorzy nie wspomnieli powiedzieć, że trzeba wyjechać z tej miejscowości co najmniej 500 km dalej aby zarobić na chleb.

 101. Panie Wojcie.najwyzsza pora aby wladek poniosl koszty swojego marnego odsniezania-pogiete barierki,rozbite lustra,pokrzywione znaki drogowe.powinien to naprawic na wlasny koszt!!!!! JAK MOZNA TAK NISZCZYC WSZYSTKO!!!!

 102. DO JOLI
  widze ze temat górnej ci otworzył oczka? ze nie jest tak kolorowo jak sie wydaje

 103. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-o-zmianie-ordynacji-w-polsce-jest-mnostwo-ksiestewek/l03b2qx
  Wreszcie może wybierzemy mądrze koniec kolesi i układów Tadka, wójta czas na zmiany przedstawiciel PiS tylko taki da nam szansę na lata !!!!

 104. ale głupoty opowiada ten Kaczyński. Sam jest posłem „całe życie” a innych bedzie uczył. Niech wprowadzą ta regułę do posłów. Mało jest posłów co po 7 kadencji mają ? Tak czy siak jestem za zmianą ale niech dotyczy wszystkich a głównie posłów

 105. Dobry gospodarz wyremontowal sobie biura a teraz podatki i oplaty za wszystko smieci i scieki ida w gore!

 106. No cóż gmina pożegnała się z dochodem jaki miała za wynajem pomieszczeń bankowi, dziwne że z jednej strony Radni lekką ręką rezygnują z pewnych wpływów do budżetu podnosząc nam jednocześnie opłaty za ścieki i śmieci. Gdzie tu ekonomia i gospodarność. Będziemy bacznie obserwować na co aż tak bardzo w gminie potrzebne były kolejne pomieszczenia że zdecydowano się kosztem wygody mieszkańców usunąć bank .Łatwo jest coś zepsuć trudniej naprawić, więc prośba do Radnych nie psujcie więcej i dotrwajcie do końca mam nadzieję że choćby z mocy ustawy Waszej ostatniej kadencji.

  • Myślę, ile radni tu mieli do powiedzenia skoro budynkiem zarządza wójt, i to z wójtem bank prawdopodobnie miał podpisaną umowę. Myślę że jest to kolejna gierka wójta z przezuceniem odpowiedzialności na radnych.
   Myślę że radni powinni poruszyć ten temat na sesji i zadać szereg pytań z tym związanych.
   Poszerzenie apartamentów wójta chyba tu nie wchodzi w grę , czyżby się pan wójt dusił ?

  • To była zła decyzja z przeniesieniem banku, bo teraz każdy udając się do bankomatu albo banku parkuję przed sklepem, a klienci sklepu gdzie w tym wszystkim?? Tam już nie ma gdzie zaparkować samochodu.

  • Potrzebne są przecież biura dla następnych klakierów którzy sie będą mogli odwdzięczyć przy kolejnych wyborach. Dostaną posady to będą głosić jaki to Jurkowski wspaniały!

 107. ,,Szanowni mieszkańcy”
  ,,Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna Pan Wiesław Maciąga uda się do właścicieli działek pod planowany wyciąg narciarski w rejonie „Runka”
  Radni też zrobili i robią w tym temacie bardzo dużo,- oby się udało.
  Mijają + – 2 lata – i…..
  Ja wójt Gminy St.J wybudowałem wyciąg , radni , sołtys ,mi tylko przeszkadzali, podobnie było z Enklawą.:-)

 108. Janek a skąd wiesz, jaki gmina miała dochód z wynajmowanych pomieszczeń dla BS Łącko??? Jeśli płacili przysłowiową „złotówkę” jak pani Zofia za kuchnię w centrum to tylko pogratulować wójtowi. Swoją drogą urząd ma być urzędem, jeszcze brakowało uruchomić w nim pizzerię albo fryzjera. BS Łącko wynajmuje pomieszczenia od pana Janika jest ładna reklama przy drodze, bankomat na sklepie. Myślę że za przysłowiową złotówkę to to nie jest a i wygląd ma jak trzeba

  • Pani Zofia nie płaciła „przysłowiowej złotówki” tylko normalny czynsz. A sposób w jaki jurkowski zmusił ją do rozwiązania umowy pokazuje w pigułce jego sposób na życie i „sprawowanie” władzy. To już nawet nie wstyd i nie żenada, hańba.

  • Właściwie to masz rację u nas wszystko owiane jest tajemnicą. Trudno dociec ile kosztowały nieudane obchody 600 – lecia, nie bardzo wiemy ile kosztował remont i wyposażenie gabinetu, nie wiemy nawet jaka jest sytuacja finansowa gminy. Próbujesz wciskać ludziom że gmina wynajmowała pomieszczenie niemalże charytatywnie bo za przysłowiową złotówkę, pytam więc jeżeli były to takie marne grosze dlaczego tak szybko znalazł się chętny do wydzierżawienia lokalu bankowi. Według ciebie urząd ma być urzędem, tyle tylko że wszystkie racjonalnie myślące instytucje starają się wygospodarować wolne powierzchnie i przeznaczyć je pod wynajem żeby w ten sposób obniżyć koszty utrzymania, to nie komunizm z wypasionymi urzędami które stanowiły o wielkości władzy, teraz dobry gospodarz dba o środki publiczne jak o swoje własne.

  • A dlaczego nie wiemy jaki miała gmina dochód z wynajmu pomieszczeń dla banku? Musisz jednak wiedzieć, że gmina to jej mieszkańcy a nie wójt, bo wójta można zmienić nawet przed upływem kadencji.

 109. Nie macie kasy, a chcecie budować wyciąg. Jest napisane wyraźnie, że wójt zachęca do „przystąpienie do nowo powstającej spółki poprzez wydzierżawienie swoich działek pod planowaną stację narciarską lub wniesienia tego terenu jako udziału w spółce” nie ma mowy o sprzedaży działek, a to ciekawe…..

 110. Do obserwatora! aleś pojechał! oby jak najkrócej taki nieudacznik rządził! jeszcze trochę i gminę puści z torbami!
  my nawet nie wiemy ile zaciągnął kredytu od kiedy wziął się za rządzenie, na ile pytań nie udzielił odpowiedzi! a mieszkańcy będą spłacać i spłacać jego pochopne i rozrzutne wydawanie publicznych pieniędzy!

 111. Tak misia! zgadzam się z twoim wpisem, on to się chlubi tylko tym jak inni zrobią! wykonają! a zasługi i lans tylko sobie przypisać umie ten władca nieudolny!

 112. 26 stycznia jest posiedzenie w Urzedzie Gminy Zawiadomienie o 45 posiedzeniu Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego beda omawiac Woki i biblioteki hmm ciekawe czy rusza temat stazowy kierowników w Tylmanowej i w Ochotnicy Górnej sprawozdanie z działalności woków hmm ciekawe
  wydaje mi sie że ci Panowie powinni odejsc na zasłuzone emerytury:) Natomiast popatrzec jest miło jak Monika super kieruje Wokiem od razu widac nowa świeza i młoda osoba 🙂 tak trzymać Monia. do radnych rozważcie powyższy temat 🙂 pozdrawiam

 113. Ewo dziekuje dziekuj ale zapamietaj gdyby nie ta wieś to nie miałabys co jesc !!!!!!! tak ładnie napisze bo nie bede zniżac sie do twojego poziomu miastowej

 114. Witam wszystkich,

  Manipulacja jaka odbywa się ze strony Wójta to jakaś totalna paranoja…… Ludzie nie widzicie tego?
  Na spotkaniu Wójt mówi, że mamy się zgłaszać do zawiązania spółki, która podejmie decyzję w, który teren zainwestować a później pisze, że wybrał „RUNEK” – a co z innymi terenami? Jest Jurkowski Potok, Są Studzionki, Jest Przełęcz….. Co z tymi gruntami? Po co ta ekspertyza skoro i tak to Wójt podjął decyzję i już nawołuje żeby do spółki oddawać grunty właścicieli spod Runka?!

  Poniżej kilka linków potwierdzających to co piszę – ludzie otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć bo inaczej z naszej Ochotnicy pozostanie tylko folwark jednego właściciela!!!
  1) Pan Wójt nie przesądza o wyborze terenu i informuje, że to spółka podejmie decyzję na spotkaniu! (http://www.ochotnica.pl/pl/211/2429/wojt-gminy-wskazuje-„runek”-jako-miejsce-pod-wyciag-w-ochotnicy-gornej.html)
  2) A tutaj już SAM podjął odpowiednie decyzję i wydał rozkaz do działania dla biednych owieczek – odpowiednie osoby już biegają i przekonują właścicieli wybranego przez Wójta terenu do oddawania gruntów do spółki (http://www.ochotnica.pl/pl/211/2465/szanowni-mieszkancy-solectwa-ochotnica-gorna.html)

  Liczą się tylko fakty a są takie, że Wójt rządzi nami jak stadem owiec a nawet baranów w niektórych przypadkach….

 115. Mieszkańcy obudźcie się! pomyślcie dobrze, przejrzyjcie na oczy! i nie dajcie sobą manipulować! w żadnym przypadku nie wnoście gruntów do spółki! bo jak spółka padnie to nie będziecie mieć gruntu! i nic wam nie pozostanie! Dokąd ten pan będzie przy władzy nic z tego nie będzie!!!!

  • A co ty o tym możesz powiedzieć? Znasz się na tym? Od tego są umowy aby się zabezpieczyć przed upadkiem. Wójt w przeciwieństwie do was radnych Tadeusz i Runger osiągnął wiele u nie upadł i nie chwalił się ze zatrudnia 50 ludzi na wyspach jak Tadek. Okazało się ze Tadeusz był jednym z 50 zatrudnionych, mała różnica, co? … nie bojkotuj tej idei bo my mieszkańcy mamy rozum i tobie Tadeuszu i Runger mówimy stop

 116. To jakaś masakra, Jesteś człowiekiem chorym z nienawiści. Wójt nie robi zle, wójt robi zle. (..) … do czego ty nawolujesz ? Wójt zlecił rozpoznanie stoków specjaliście i to on nakreślił ze Runek jest najlepszy a wójt to dalej poparł. Specjalista radny Tadeusz chciał aby wójt kupował pola od Polkowskiego… (…)

 117. Może uściślij kto zlecił rozpoznanie stoków, bo trudno się w tym połapać.

 118. oczywiście że wójt po tym jak Tadeusz chciał aby gmina kupiła trefne pola od Półkowskiego. Tadek nie pamiętasz jak chciałeś aby gmina kupiła od Pólkowskiego płacąc po 6000 za ar ziemi, kiedy sam Pólkowski kupował po 1000 zł. Chciałeś aby gmina wtopiła a raczej wójt ale wójt nie dał się takim tanim gierką z twojej strony i zlecił rozpoznanie stoku prawdziwemu ekspertowi, a nie takim ekspertom jak ty i Runger. Ekspert jednoznacznie stwierdził że stoki Pólkowskiego są dla profesjonalistów. Gmina nasz musi mieć łagodniejszy stok aby rodziny z dziećmi mogły na nich jeździć. Idąc dalej wójt zwrócił się do eksperta o zbadanie stoków w Ochotnicy i znalezienie właściwego stoku pod inwestycję. No Tadeusz rzeczywistości nie zakłamiesz, kto tego eksperta sprowadził. No na pewno nie ty a tym bardziej Runger. Wójt to zrobił i brawa dla niego

  • Z kogo ty chcesz zrobić idiotów? Trollu 1000a nicków!!! Ludzie doskonale wiedzą kto zlecił ekspertyzy!!!
   Co jest ciekawe Jurkowski i jego klakierzy stosują wybiórczo kwestię ekspertyz…. Kiedy ekspertyzy są im na rękę, to wtedy do nich chętnie się przyznają (podszywają się pod nie jako zlecający). Kiedy natomiast chcą pokazać jakoby były one (ekspertyzy) „wyrzuceniem pieniędzy, tworzeniem szaf z makulaturą” – to wtedy tak to przedstawiają aby radnych „obarczyć” odpowiedzialnością za te same ekspertyzy!!!…. Jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!!!

   Komu wy (TY)!!!!! chcesz mieszać w głowach??? Mieszaj swoim!!! Bo oni są na tyle g…., że im możesz!!!

  • To pola Pólkowskiego wójt miał zamiar kupić? Nie do wiary, jakim ty jesteś (…)? To ty Wojtek?

   • w tym sęk ze tych poł wojt nie kupi bo to nie sa pola pod wyciagi rodzinne tylko dla profesjonalistów. Tadeusz forsował aby kupić a wójt rozpoznał inne stoki dużo lepsze

    • On rozpoznał?
     On by nie rozpoznał nawet gdyby miał na czoło przyklejone te trasy! Bo to od Tadka, więc z zasady trzeba odrzucić!!!!
     A, że koncepcje wydał niezależny ekspert i wiadomo, że wszyscy się domagają tego wyciągu, no to trzeba było coś z tym zrobić!!! A i tu trzeba było kombinować i forsować wszelkimi sposobami stok przy Sikorach!!!
     Wszyscy doskonale to wiedzą!!!

 119. słuchaj Tadek, prawda taka ze chciałeś wydać kasę na koncepcje i wydałeś. Zmarnowałeś pieniądze i tyle. Wójt rzetelnie podszedł do sprawy i rozpoznał stok w oparciu o ekspertyze specjalisty a ty chciałeś aby wójt kupował w ciemno, po co? tylko dlatego aby go umoczyć, każdy wie o tym bo cie zna. A jak wójt rozpoznał temat to teraz to przypisujecie sobie ze to wy zleciliście a prawda tak że tylko mieszac potrafisz i nic wiecej. Tadeusz w głowach ludzi mieszałeś ale ty Tadeuszu jak opowiadałeś o swojej firmie w Anglii w której zatrudniasz 50 ludzi

 120. Ekspertyzy trzeba było zrobić w tym roku tylko na wyciągi (dziękujemy Panie Wójcie). Zaś inne np. po co było robić ekspertyzy w Jamnym skoro na razie nikt tam nie ma zamiaru robić (bo nie ma pieniędzy). Lepiej było za to zrobić kawałek drogi. Ekspertyzy pozostałe będą przez wiele lat zalegać na półkach gminnych i następcy Królczyka wiemy co z tymi papierami zrobią. Ale piniądze słone na to poszły.

 121. DO Edwarda:

  Tak właśnie jest jak ktoś nie potrafi słuchać i czytać ze zrozumieniem…. przeczytaj opinię wszystkich terenów i wtedy zabieraj głos. Dokładnie oglądałem prezentację Pana Horeckiego i nigdzie nie ma informacji, że teren Pólkowskiego się nie nadaje ponieważ ma tylko trudne trasy. Zacytuję poniżej opis z ekspertyzy:

  1. Profile terenu pozwalają na poprowadzenie jednej nartostrady o stopniu trudności bardzo łatwym
  (trasa niebieska o charakterze nartostrady – znaczne roboty ziemne) z Kotelnicy na Tymotkę
  i drugiej nartostrady łatwej – o szerokości 10-20m z Tymotki do dolnej stacji. W górnej części trasy
  dookoła szczytu Tymotki roboty ziemne w bardzo dużym zakresie. Ta nartostrada w dolnej części
  może mieć 2 warianty co pozwala uzyskać niezbędną powierzchnię tras do urządzenia wyciągowego.
  Kolejna możliwa trasa ze szczytu Tymotki bardzo stroma i trudna (czarna) tzw sportowa do treningów
  i dla narciarzy bardzo dobrze jeżdżących (za konfigurację tras 7 pkt.)
  2. Powierzchnia możliwa do uzyskania dla obu tras wynosi nieco poniżej 6 ha (4 pkt.)
  3. Po wykonaniu niezbędnych robót ziemnych można uzyskać trasę – nartostradę niebieską o szerokości
  od 10 m do 15 m i trasę czarną 30 m (4 pkt.)

  TAK WIĘC MOŻNA WYKONAĆ TRASY
  – NIEBIESKIE (specjalnie dla Edwarda – trasy oznaczone kolorem niebieskim to trasy łatwe! dla rodzin z dziećmi oraz )
  – CZARNE (trudna dla zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów).

  Drogi Edwardzie tylko prawda i FAKTY się liczą dlatego najpierw przeczytaj, zrozum i dopiero rozpoczynaj dyskusję bo tak jak napisałem ważne są fakty a nie pomówienia i domysły….

  Zachęcam Cię do dalszej dyskusji i przedstawienia swoich źródeł informacji jak również FAKTÓW potwierdzających Twoją tezę – jeśli je oczywiście posiadasz 🙂

 122. Edwardzie dla łatwiejszego dostępu do wiedzy poniżej link do strony, gdzie możesz przeczytać ekspertyzy wszystkich terenów:
  http://www.ochotnica.pl/pl/211/2253/opinia-dotyczaca-przydatnosci-terenow-na-stoki-narciarsko-rekreacyjne-w-ochotnicy-gornej.html

  Jak również do ekspertyzy Pana Pólkowskiego jakbyś miał trudności:
  http://www.ochotnica.pl/mfiles/211/3/2253/z/TYMOTKA.pdf

 123. Każdy wie czyim pomysłem były ekspertyzy stoków i tutaj nie ma co mieszać, bo fakty są oczywiste. Opracowania są teraz grubi gazdowie powinni ruszyć kabzami, a kto powinien iść na czele tego orszaku dając przykład to też sprawa oczywista. W myśl zasady że przykład idzie z góry, my szaraczki czekami ze swoimi grosiętami na informacje ile zadeklarowali lokalni notable.

  • Janku drogi nie wydurniaj się.. dobrze piszesz w pierwszej czesci swej wypoconej wypowiedzi ale koniec jest fatalny : „czekami ze swoimi grosiętami na informacje ile zadeklarowali lokalni notable.” Ile zadeklarowali to nie twoja ani moja sprawa, nie zaglądaj komuś do portfela a jak jestes taki otwarty to napisz nam ile mozesz wniesc swoich grosiatek

   • Oczywiście że to nie moja sprawa i nikomu nie zaglądam do portfela ale czuł bym się bezpieczniej inwestując swoje ciężko wypracowane grosięta gdy bym wiedział że osoby które mają realny wpływ na rozwój Ochotnicy weszły w spółkę ryzykując relatywnie dużo. Przecież wiadomo że dla jednego kilka tysięcy to ogromna kwota, a na drugim taka kupa kasy nie robi żadnego wrażenia. I jaszcze małe wyjaśnienie w poprzednim wpisie powinno być – czekamy za swoimi grosiętami ile zadeklarowali lokalni notable. Podsumowując : pieniądze lubią dobre towarzystwo.

    • ale dobre towarzystwo nie lubi ciebie, tak na marginesie…. Proponuję ci zminić obiekt zainteresiwania na np firmy budowlane, jest ich parę może niech one zainwestują duze pieniądze

     • A śmiech będzie jak tym bogaczom zabraknie kilku baniek!!! Bo nie chcieli do spółki „biedaków”!!!!!!!!!!!!!

      Problem tylko w tym, że przez takich cwaniaczków cierpieć może cała gmina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Wszyscy zdroworozsądkowi doskonale wiedzą co chcesz powiedzieć! I wiedzieli już po twoim pierwszym poście, Problem w tym aby mieć ten zdrowy rozsądek!!!
     Niestety niektórzy tu tak zwani yntelygenci go nie mają!!! To zwykłe b…ny

     Dobrze mówisz i dobrze piszesz, że tak właśnie powinno być!!!
     Ludzie wahający się widząc, że ktoś inny wykłada kasę też „nabierają” odwagi i wchodzą z tym czym mogą!!! W ten sposób spółka nabiera siły i jest w stanie coś osiągnąć. A mając większe możliwości inwestycyjne zwiększają się jej możliwości a zmniejsza ryzyko!!!

 124. No lokalni notable! i grubi pensjonaci! gazdowie! ruszcie kasą! a wyciąg stanie i kasiora popłynie do sakiewki dużej i małej!!! czyż nie piękne!

 125. zapomniałeś dodać jeszcze pseudo agroturystów, firmy budowlane, sklepikarzy i tych co pracują za granicą…

 126. pseudo agroturystów = Rungerówka Andrzeja Rungera

 127. Jak Andrzej z Tadkiem na tym forum wezmą się za pseudo pomoc w budowie wyciągu, to w Dolnej powstanie wyciąg a oni będą się przścigać kto wymyślił pierwszy że Ochotnica potrzebuje wyciągu. Jeśli komuś zależy na powstaniu wyciągu, to na pewno tu nie powinien dyskutować bo może zaszkodzić. Wszyscy wiedzą jaki jest poziom tego forum.

 128. A się kłócicie, zorganizujcie lepiej zbiórkę pieniędzy dla ojca Mateusza z kodu 🙂

 129. ale błazenada ci dwaj radni z górnej hahah niech się dogadują teraz co było pierwsze kura czy jajo

 130. Błazenada to z ciebie stasiu! i chociaż nie wiem jak chcesz ciągnąć to forum w dół i ujadasz na Radnych
  niezależnych to ci nic nie pomoże! są dla nas jedynymi cennymi perełkami z którymi rozmawia się mądrze i szczerze o sprawach gminnych interesujących nas mieszkańców!

 131. Kwok kwik kwa ostatnie podrygi skompromitowanych radnych
  Od 8 stycznia to już inna rzeczywistość ludzie zrozumieli kto za wyciągiem a kto propagandę sieje Wójt przedstawił konkrety i chce konkretnie działać a nie kwakać

 132. A ja się zwracam do tej dwójki osób na forum bo reszta to Tadek jakiego gospodarza wolicie czy tego co tylko gada opowiada latami co to nie można zrobić snuje bajki o tym co to nie będzie kasy brak ale on i tak marzy wydaje kasę na koncepcję planuje analizuje co to nie zrobi obrazki pokazuje a dalej jest jak jest
  Czy może lepszy gospodarz który zamiast gadać przechodzi do konkretu i robi powoli bo widzi ile ma kasy ale krok po kroku do przodu !
  Ludzie już to widzą na szczeblu kraju i w gminie i żadne Tadki i KODy tego nie zmienią 😀

  • Akurat taki miejscowy KOD, to wójt z częścią radnych, którzy nie pozwalają na rozwój gminy, bo to nie leży w interesie wielu osób w gminie. Gdyby nie ten wójt, to co stałoby się z wieloma niedouczonymi nauczycielami? Jaką rolę pełniliby tacy radni jak Wiatr, Brzeźny i jeszcze paru innych? Zawalił by się świat temu niedouczonemu establishmentowi z Dolnej. To, żeby mieć jakieś plany na przyszłość, to trzeba mieć wykształcenie i wyobraźnię. Ci po zaocznych i wieczorowych, albo po WUML, widzą tylko to co zwyczajna krowa, lezie po prostu w szkodę.

 133. Do moderatora
  W tern sposób nie może to funkcjonować! Pozostawia Pan teksty, które obrażają Rungera lub Tadka a usuwa teksty piszące prawdę o drugiej stronie. Jestem przeciwny wszelkiemu rodzajowi cenzury, aqle jeżeli już jest, to powinna być obiektywna. Czy moderator chce zrobić z tych dwóch osób „męczenników”? Czy też ustępuje drugiej stronie. Jeżeli ustępuje, to powinien wiedzieć, że prostactwo nie cofa się przed niczym i w takim działaniu widzi tylko słabość przeciwnika. Zwolennicy wójta szerzą tylko kłamstwa i nikt nie usuwa ich tekstów a w regulaminie jest napisane, że „będą usuwane treści nieprawdziwe”:

  • Tadek przechodzisz sam siebie już Ci się coś miesza na stare lata sam z sobą piszesz sam siebie usuwasz co jeszcze wymyslisz😀ludzie nie dadzą się nabrać na twoje podchody !!!! Czy potrafisz coś w końcu zrobić a nie tylko gadać robi się to nudne !
   Powiedz co zrobiłeś poza koncercikiem o którym gadasz cały rok i dwóch prywatnych wyjazdach na targi co zrobiła fundacja ile projektów napisała? Była tego cała masa dla NGO pochwal się i przestań juz pieprz..ć jak stary zgnusiały ramol😀

 134. amia23 to ja amia23 i wogole dalej zadaje publicznie pytanie do dwóch radnych panów Krolczyka i Rungiera jak wygląda u nich kwestia płacenia za śmieci ? Np.w odniesieniu do ostatnich turystów czekamy Panowie na wyjaśnienia i zaprzeczeniu tym pogłoskom które krażą że robicie gminę nas w bambuko

 135. Musimy obiektywnie przyznać że Pan Tadek już na zebraniu w sprawie wyciągu zadeklarował przystąpienie do spółki dając w ten sposób przykład mieszkańcom. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni i zapewniamy że gest ten nie uszedł naszej uwadze.

 136. A nie lepiej znaleźć prawdziwego milionera, PRAWDZIWEGO, a nie osoby z jednym milionem…. i jemu powierzyć budowę wyciągu od początku do końca. Zadecyduję o działkach, wykupi, a nie wydzierżawi. Z wykupieniem nie będzie problemu ale z wydzierżawieniem już tak.

 137. gadaj zdrów to Runger a Moderator to Tadek, jak zwróciłem im na to uwagę wczoraj to parę godzin moj wpis był, po czym usunął go.. zostaliście zdemaskowani. Tak jak pisze ania23 sami ze soba piszecie siejecie zament a pozniej sami sie usuwacie, niezłe bagno

 138. Panie wójcie powodzenia w działaniu, gratulujemy fotowoltaiki ponad 600 instalacji z niecierpliwością czekamy jak zejdą śniegi i firma zacznie instalować. My mieszkańcy jesteśmy całym sercem za budową wyciągu, mamy nadzieję że dogadamy się i wybudujemy wyciąg, a tych 2 naszych radnych to takie „panny chichotki” proszę się nimi nie przejmować, musimy mieć się czasem z kogo pośmiać

 139. Olać tych dwóch olać ich pisanie i robić swoje na nich się już ludzie poznali !!! Nawet Ci co dali na festiwal wolnej republiki czują się wykiwani miało być porządne rozliczenie a wyszło że Tadek dał zarobić swoim dlatego nie ujawnił ile kto zarobił

 140. Edwardzie widzę, że jednak nie jesteś skory do merytorycznej dyskusji a tylko i wyłącznie do gadania głupot i pisania co ci ślina na język przyniesie. W moim poprzednim poście obaliłem wszystkie Twoje tezy, które były kłamstwami. Co Ty na to? Ciekawe dlaczego tak kłamiesz i manipulujesz – jaki masz w tym interes bo na pewno nie społeczny a tylko i wyłącznie SWÓJ PRYWATNY! Zachęcam do polemiki 🙂

  • Co ty wiesz o polemice, jakie moje tezy obalałeś, śmieszny jestes

   • Jakie? A na przykład, że tereny Pólkowskiego nadają się tylko pod trasy ostre (poniżej dla przypomnienia przesyłam Twój tekst w tej sprawie)

    „Ekspert jednoznacznie stwierdził że stoki Pólkowskiego są dla profesjonalistów. Gmina nasz musi mieć łagodniejszy stok aby rodziny z dziećmi mogły na nich jeździć. Idąc dalej wójt zwrócił się do eksperta o zbadanie stoków w Ochotnicy i znalezienie właściwego stoku pod inwestycję.”

    I co Ty na to Edwardzie? Pewnie jestem śmieszny dla Ciebie bo po co opierać się na prawdzie i faktach jak można manipulować i kłamać. Ale nie ma się co dziwić skoro Twój Pan robi tak samo – przykład idzie z samej góry.

 141. Wojtuś ?a co ty sam zrobiłeś! gdyby nie plecy taty ciotki to byś nawet pracy w Ochotnicy nie dostał! a popatrz jaki ciekawy i piękny festiwal zorganizował Tadeusz i czymże się ty tyle chełpisz! co ty sam potrafisz zdziałać!?
  i coś ty sam wart! gdyby inni na ciebie nie pracowali! chłopie nie wysilaj się więcej na tym forum!

 142. Kokosie! ty wypowiadaj się sam za siebie i nie manipuluj na temat festiwalu! bo drwisz z tych Radnych i nic
  ci nie pomaga by ich wyeliminować z życia publicznego i politycznego! a wykiwałeś ty! mieszkańców bo do tej pory
  nie rozliczyłeś się z publicznych pieniędzy ile wydałeś na uroczystości lokacyjne w gminie! i przestań się czepiać rozliczenia
  Festiwalu bo było rzetelnie i skrupulatnie przedstawione! pisz sam od siebie i nie pisz w imieniu tych co
  pomagali zorganizować festiwal!

 143. Festiwal to jedyna udana impreza tamtego roku. Gratulujemy i czekamy na kolejną edycję. Z tego co wiem sponsorów będzie dużo więcej, a zainteresowanie festiwalem jest ogromne. Panie Tadku trzymamy kciuki – POWODZENIA.

 144. mieszkańcy gminy6

  Ale festiwal to jedyna super przygotowana i przeprowadzona impreza Panie Prezesie wraz Zarządem WRO
  czekamy na II edycję i jesteśmy gotowi do wsparcia i pomocy w każdym zakresie!

 145. Pan Tadeusz to super Gość i świetny organizator.

 146. Oczywiście że tak! Tadeusz to super gość pod każdym względem!!!!!!!!!!!!

  • No tak to „super” gość nikt tak jeszcze nie chciał naciągnąć gminy aby swoje osiągnąć tak jest super, więcej takich i po paru latach nasza gmina będzie wielka jedna koncepcja. Dobrze ze mamy wójta który mądrze gospodarzy

   • Tak super gospodarzy, że jest najdroższy wywóz śmieci w Województwie…… Jeszcze trochę poczekamy i podwyżki dosięgną wszystkich dziedzin życia. Pan Wójt to jedna wielka PARANOJA I POMYŁKA – człowiek z poprzedniego ustroju, który tylko czeka żeby się nachapać. Nie udało się z ENKLAWĄ bo w porę zareagowali radni Ochotnicy Górnej to Wójt wpadł na pomysł budowy basenu bo na budowie najłatwiej dorobić do pensji… Też się nie udało…. W takim bądź razie skoro ludzie chcą wyciągu to będzie wyciąg – przy budowie na pewno coś wpadnie.

    MENTALNOŚĆ ZŁODZIEJA I TYLE…..

 147. Bylby super wojtem moze by sie nie wychwalał jak obecny tylko działał na rzecz Górnej. Wyciąg już powinien hulać

 148. Panie wójcie jesteśmy z Tobą, nie dawaj się Tadkowi i Rungerowi, mamy już ich dość, przez nich tylko wszyscy się z nas śmieją, Tadek i Runger to błąd

 149. Wójt to największy błąd Gminy Ochotnica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 150. Radni Niezależni! chwała Wam za to że nie jesteście marionetkami wójta, jesteśmy z Wami! mamy już dosyć
  przeróżnych manipulacji wójta! z których wszyscy się śmieją! ten pan na urzędzie to nasz największy błąd!

 151. Tylko ze wszyscy pana wójta doceniają i chwała za działania a z radnych 2 Tadka i Rungera się śmieją

 152. Ale się nazwali „niezależni ” śmiechu warte, pytanie z kim w ogóle się równacie, wójt ma was gdzie słońce nie dociera, ludzie z was kpią, komentarze sobie sami piszecie a później sami je kasujecie, wy jesteście pajace tej wsi

 153. Wcale sami se komentarzy nie piszą tylko ludzie! piszą, którzy ich cenią za niezależność, mądrość! że się nie dali zmanipulować! a pochwały samochwały to piszą wojtuś i rodzina tylko wy się wychwalacie i sami osobie pochwały piszecie typu brawo, brawo że takiego mamy brawo itp, itd…politowania godne to wasze bałwochwalstwo prymitywne!

 154. Do Paranoja z 26 stycznia godz. 16:58 w stu procentach zgadzam się z Twoim wpisem, mentalność złodzieja w białym kołnierzyku!!!!!!!!!

 155. Ale sobie rady nie możecie dać rady ze wójt działa i dobrze sobie radzi, sami nie potraficie nic zrobić a innym zazdrościcie. Tadek tylko gadać potrafi a Runger szczekać. Brawo dla was

 156. Tak prezentuje się specjalista od ubliżania innym.

 157. Tak energicznego wójta jakiego ma Ochotnica nie było ani nie będzie. Widać że tylko pieniacze mają inne zdanie.

 158. Tadeusz czy nie zauważyłeś jaka żałosna ta strona?

 159. Żałosny to ty jesteś obi! i twój tata lal! widać to po obu manipulantach! nie daleko pada jabłko od jabłoni!

 160. Mówią że gospodarz Ochotnicy to straszny pieniacz! kto oglądnął nagrania tak się o nim wypowiada, że
  przeogromny ignorant i zarozumialec, jak poniża i traktuje Radnych naszych przedstawicieli w Radzie Gminy!
  nie wypada i nie przystoi na tym stanowisku tak traktować ludzi ( to nie dzieci szkolne! do których również
  trzeba umieć odnosić się z szacunkiem) proszę pana!!!bo to są ludzie mali czy dorośli i swoją godność mają!!

 161. Gdybyś „etyku” wiedział, co to jest etyka, to głupich i nieprawdziwych rzeczy byś nie pisał.

 162. etyk a kto tak mówi ty Runger i Tadek.. wy już nie jesteście przedstawicielami ludzi odkąd zaczęliście działać na szkodę gminy : pola polkowskiego później umowa na festyn a ostatnio koncepcje. Finanse gminy wyglądałyby jak Tadka oświadczenie majątkowe, dajcie spokój i odejdźcie dla dobra wszystkich

  • Chciałbyś aby odeszli, co??? Wtedy można by pohulać do woli!!!
   Marzenie ściętej głowy!!! Tadziu i Andrzej świetnie wykonują swoje mandaty radnych i mają pełne poparcie! Nie tylko w swoich okręgach, ale i w całym sołectwie i nie tylko, jak widać nawet w Tylmanowej!!!
   Na szkodę działasz ty trollu 1000a nicków!!!
   Te „pola” – jak je nazywasz to stoki zaliczone do czołowych stoków w Górnej!!! F…..
   Festyn to ty możesz sobie zrobić na podwórku dla dzieci z kolonii!!! Tu jest FESTIWAL WRO!!!!
   A gdyby nie zlecone przez radnych koncepcje to by w dalszym ciągu można było jedynie marzyć o wyciągu w Górnej!!!
   I martw się raczej o własne oświadczenie aby kto inny się nim nie musiał zająć!!!

   • Andrzej daj spokój, jesteś takim prymitywem że aż boli, sami się z Tadkiem nakręcacie a wczoraj nawet usunął ci komentarz, jestescie śmieszni. To co napisałem jest prawdą wszystko jest nagrane, odsłuchaj sobie i zobaczysz jak tadeusz chciał zmanipulowac wójta aby ten kupił pola przepłacając je. Kasa na koncepcje zmarnowana i nie myl tej kasy z epspertyzami jakie zlecił wójt, festyn owszem odbył się ale nie pamietasz jaka Tadek umowe chciał wcisnac Błachutowi i dobrze ze wójt wkroczył i to unieważnił.. Jeśli chłop 40 paru letni /mysle o Tadeuszu/ jedzie na długach że do smierci będzie je spłacać to co by zrobił z gminą gdyby była od niego zależna?

 163. Rzeczywiście! tak energicznego wójta nigdzie nie ma by za wywóz śmieci mieszkańcy gminy Ochotnica płacili
  najwięcej! w całym województwie nie podniesiono o 100% opłat, szczyt energii widać u rządzącego!!!

 164. Jurkowski spuszcza swoje rodzinne harty ze smyczy! Zbliżają się ferie, zobaczycie ile teraz heitu będzie!!!
  Teraz dopiero się zacznie wylewać to dziadostwo z ich strony!!! Czasu co niemiara to trzeba będzie się czymś zająć!!! Wojtuś dopiero da popis swojej elokwencji!!!
  Troll o 1000u nicków już dziś dał próbkę swoich możliwości! A co dopiero będzie w kolejne dni???

 165. Ta strona jest podobna do brody Andrzeja

 166. Do twojej brody też! trollu o 1000u nicków! żegnaj z tego forum i nie wracaj więcej
  nic tu po tobie! po was! bufony pazerne!

 167. pazerny to ty jestes a nie rodzina wójta, płać za śmieci nie oszukuj na deklaracjach no i jeszcze ta niby agroturystyka co z agroturystyka ma tyle co pies z kotem

 168. Wystarczy ze mamy jednego elokwentnego co nas wszystkich wyprzedza o dekade, tak to o tobie Tadziu takis bystry jak woda w kiblu, juz sam siebie wyprzedziłeś, ucisz tego swojego pieska bo strasznie szczeka

 169. Andrzej daj spokój, jesteś takim prymitywem że aż boli, sami się z Tadkiem nakręcacie a wczoraj nawet usunął ci komentarz, jestescie śmieszni. To co napisałem jest prawdą wszystko jest nagrane, odsłuchaj sobie i zobaczysz jak Tadeusz chciał zmanipulować wójta aby ten kupił pola przepłacając je. Kasa na koncepcje zmarnowana i nie myl tej kasy z epspertyzami jakie zlecił wójt, festyn owszem odbył się ale nie pamietasz jaka Tadek umowe chciał wcisnac Błachutowi i dobrze ze wójt wkroczył i to unieważnił.. Jeśli chłop 40 paru letni /mysle o Tadeuszu/ jedzie na długach że do smierci będzie je spłacać to co by zrobił z gminą gdyby była od niego zależna? pytanie retoryczne i nie odpowiadaj

 170. Wojtuś daj se spokój śpij chłopcze bo roboty bedzies miół dość, jesteś taki nie okrzesany pracuś
  i tak sie nakręcasz ze swoim edwardem, jesteście śmieszni, odsłuchaj jak się zachowuje wójt na sesji!
  jaka kipi z niego złość ! buta! arogancja! do Radnych którzy zadają konkretne pytania w imieniu nas wyborców
  jak nas olewa! tylko o głosy to tak litościwie skomlał! i wszystkim wszystko obiecywał załatwić co tylko kto
  chciał ten cwaniak!

  • wójt sie zachowuje bardzo dobrze w przeciwieństwie do ciebie

  • O kasę to skomlał Tadek na festiwal a ja się pytam gdzie nocowAli goście i ile kosztował dzień ich pobytu a ja się pytam ile zarobił który zespuł a ile tłumaczka jak to wyjdzie to nikt nie da juz nawet złotówki tadkowi! ! Wszystko miało być przejrzyste rozliczenie dostępne zapytajcie ile kosztowała koszulka z logo itd i kto zarobił to się co nie którym oczy otworzą !!! Tadek jest bez kasy wielkie biznesy to tylko koncepcje z tego chłop słynie zresztą zerknij cie na jego dochody ledwo ledwo koniec z końcem składa

 171. No to wszystko sie składa, oni /Tadek i Runger/ chcieliby się dorwać do kasy o to w tym wszystkim chodzi. Nie udał się przekręt na pola polkowskiego aby gmina skupowała po zawyżonej cenie, pewno musieli się dogadać skoro Tadeusz tak lobbował, później umowa na festyn, jak się tłumaczył Tadeusz ze prawnicy mu ja przygotowali, zapomniał wspomnieć ze trzeba mieć kasę aby tych prawników zatrudnić to był jego pomysł na szybki zarobek a z koncepcjami to może myślał ze gmina jemu może zleci opracowanie… wstyd, mieszkańcy was rozgryźli a teraz maja niezły polew jak obserwują wasze poczynania, dobrze ze mamy wójta który ma głowę na karku i działa dla dobra nas wszystkich

  • To ze próbuje dorwać się do kasy gminnej to jedno ale namówić ludzi żeby sponsorowali jego festiwal i ze niby się z tego rozliczy a potem zleconka dla swoich noclegi gadżety reklamowe tłumaczenia to jest przegięcie !!! Czemu w rozliczeniu nie podał nazw firm i komu zapłacił to są właśnie chwyty Tadka jedzie w prywatnych biznes ach ciche żeby nikt inny nie wiedział a potem gadka że dla dobra gminy 😀a agroturystyka Rungiera 😀i tony śmieci od dziesiątek dlaczego my mieszkańcy mamy za to płacić! !!!

 172. A ty kokosie! rozliczyłeś się z publicznych pieniędzy? ile wydałeś na uroczystości lokacyjne w gminie! kto pojechał na Słowenię oprócz twoich cór! ile twoje biuro podróży zarobiło na wycieczkach zagranicznych? organizowanych dla mieszkańców, sportowców do Austrii? ogniwa fotowoltaiczne na twoim pensjonacie jakim sposobem zostały zamontowane? ile płaci wojtuś za śmieci? ile firmy wasze zaoszczędziły na śmieciach? na dożywianiu? co dzieci otrzymywały! przez tyle lat? bo różnie bywało! szukaj u siebie uczciwości? i przejrzystości w zarządzaniu naszymi wspólnymi pieniędzmi! odpowiadaj na pytania jakie zadają Radni a nie wychodź ostentacyjnie z sesji! i nie udaj że nie słyszysz! bo masz za to solidnie zapłacone! wyborcy widzą jak się zachowujesz i nas traktujesz! tego lekceważenia ci nie zapomną! i nie masz co więcej skomleć o głosy!

  • Grasz po raz kolejny idiotę wójt musi każdy wydatek każdą złotówkę wydaną ewidencjonować robić przetargi ma komisję rewizyjna ma RIO ma radnych którzy mają prawo wszystko oglądać w naszym imieniu tylko trzeba się na tym znać! !!!!! Ale skoro mamy jednego radnego co mu się tysiące z milionami mylą a drugi nie ma wiedzy żeby którejkolwiek komisji siedzieć to potem takie idiotyzmy piszesz Pieniądze publiczne są kontrolowane na 1000 sposobów a co innego pieniądze Tadka wyskomlane wyblagane i potem nie można się doprosic o konkrety !!!gdzie nocowali artyści i dlaczego po takich podobno kosmicznych stawkach !!! Ile wzięła tłumaczka dlaczego koszulki takie drogie itd itd

   • Ty chyba głupiejesz wraz ze starzeniem się. I nawet niech ci się nie wydaje, że ktokolwiek poprze cię w wyborach, bo nic by się nie zmieniło. Z twoich wpisów wynika, że proponujesz to samo co Jurkowski, czyli nic by się nie zmieniło. co ciebie obchodzi ile wzięła tłumaczka, skoro twojego nic nie wzięła?

    • Mnie to nie interesuje ile wzięła tłumaczka ale skoro było powiedziane ze festiwal będzie rozliczony to Ci co dali kasę chcieli by wiedzieć dlaczego podobno tłumaczenie kosztowało kilka tysięcy dlaczego osobodzien pobytu artystów to 300 czy 400 zł dlaczego koszulek z logo podobno zpałacowych jest ponad 100 sztuk gdzie te koszulki i dlaczego to jest tajne i wszystko jest podobno skoro miało być transparentne i tyle

   • A ty trollu 1000a nicków myślisz, że już ludzie zapomnieli. że jesteś jednym i tym samym „wynalazkiem” piszącym pod wieloma nickami??? Sam ze sobą dyskusje uskuteczniasz??? Masz naprawdę ciężką robotę!!! trzeba tworzyć dialogi jak w scenariuszu do filmu!!! Może zmień zajęcie i zostań jakąś namiastką Polańskiego czy innego Kieślowskiego?….

    Jeśli ty, podobno przyszły kandydat (konkurent taty Stasia?) sknerzysz kilku złociszy na promocję gminy to ja już ci bardzo dziękuję i mówię takiej kandydaturze wielkie NIE!!!!

    Sam kupiłem koszulkę, dałem kilka zeta na inne rzeczy i nie pieję jak ty!!! Co nic nie dałeś!!! a wiele piejesz, bo nie było gości u ciebie???

  • 400 zł za osobodzien to chyba hotel 5 gwiazdkowy no to nieźle jeśli to prawda zakładając pokoje 2 osobowe to wychodzi 800 zl ktoś przygarnął widzę trochę kasy

 173. Wiele ostatnio słychać o przyspieszonych wyborach samorządowych. Trudno powiedzieć czy jest to tylko fakt medialny, czy rzeczywiście są takie przymiarki. Co zdecyduje o sukcesie w Ochotnicy, co do Radnych sprawa jest raczej przesądzona, opinie wśród mieszkańców są jednoznaczne i nie pomoże chodzenie po domach, proszenie, przekonywanie. Raz można kogoś nabrać, drugi jest znacznie trudniej, dlatego stawiajmy na ludzi młodych którzy patrzą dalej jak na czubek własnego nosa, a pracę w samorządzie nie będą traktować jako dodatkowe źródło dochodu, lecz jako służbę dla dobra tych którzy ich wybrali.

 174. Jola zgadzam się z Twoim wpisem w stu procentach! drugi raz już się nie damy nabrać! stawiamy na ludzi
  młodych którym się chce pracować dla dobra wspólnego i mamy takich społeczników którzy pokazali że są świetnymi profesjonalistami w tym co robią i potrafią bardzo dobrze wypełniać różne prace w samorządzie lokalnym! i przestaną wreszcie chapać na wszystkim co publiczne do prywatnej sakiewki!!!! czas najwyższy skończyć z tą zakamuflowaną obłudą!!!

 175. Tadka i jego pupilka należy opierniczyć jak „Sw. Michał diabła”. Zamiast wziąć się za robotę to uprawiają politykę na której tak się znają jak na wyciągu. Krzyczą a nic nie wiedzą. Tym samym działają na szkodę mieszkańców. No cóż jaki mają rozum takim się kierują i nawzajem wmawiają sobie że są najmądrzejsi.

 176. ania23! czy ty podobno dałaś na festiwal cokolwiek? bo ja dałam i uważam, że wszytko jest okej!
  i wystarczy mi rozliczenie jakie Prezes WRO przedstawił! a czy twój tatuś rozliczył się z publicznych pieniędzy?!!! ile
  wydał na 600 lecie Ochotnicy i 680 lecie Tylmanowej, nic nie dałaś i nie wrzeszcz więcej!!!!!!!!!!!!!!!

  • tą drogą daleko nie zajdziesz, ania23 wyraznie napisała ze ja to nie interesuje tylko chce aby dane słowo zostało dotrzymane, Tadek przedstawił rozliczeni i jest ono bardzo lakoniczne, krótko mówiąc mało z niego wynika a obiecywał szczegółowo się rozliczyć… Czy ty dostałaś jakieś inne rozliczenie niż reszta nas?

 177. Ania trzymaj się , będziemy na ciebie głosować
  Panowie i Panie + 40 dajcie już spokój , czas na młodych w następnych wyborach

 178. A jakie przedstawił nam gospodarz i jakich udzielił odpowiedzi na zapytania Radnych w naszym imieniu
  ile wydał na uroczystości lokacyjne 200000 czy 300000 tysięcy to ogromna suma za co tyle?

 179. Panie Tadeuszu! Pan wie że ta strona nie jest obiektywna. A to tylko źle świadczy o Panu. Pan daje świadectwo, że Pan działa tylko dla kilku osób. Kto nie pisze po Pana myśli zostaje kasowany. Oj nieładnie. Taki człowiek nie nadaje się do rządzenia.

 180. Tadek nie zarządza publicznymi pieniędzmi i wcale nie musiał i nie miał obowiązku się rozliczać z czegokolwiek! jest w porządku, uczciwy,uczynił to rozliczył się skrupulatnie podał do publicznej wiadomości na tym forum i dla nas wystarczy takie podsumowanie ! przestańcie się czepiać tego faktu trolle 1000ca nicków!!!!! zastanówcie się
  jak wy działacie i jak się rozliczacie z czego i przed kim? a sprawujecie publiczne funkcje: dyrektorka szkoły, nauczyciel, wójt!!! was należałoby dobrze rozliczyć z różnych rzeczy! przyjdzie i na to czas!

  • Co Ty gadasz Tadek to dopiero miał obowiązek się rozliczyć zwykły ludzki sąsiedzki chodził prosił o kasę i ludzie dawali chyba nie po to żeby komuś kieszenie napychac tylko w jakimś szczytnym celu
   Zresztą dziesiątki razy powtarzał ze rozliczy wszystko co do złotówki !!!więc niech rozliczy bo jak ktoś ma płacić kilka tysięcy dla tłumaczki czy kosmiczNe tysiące za kible gdzie konkurencja zrobi to za kikaset zł
   Ponadto na Stone fundacji powinno być zapytanie ofertowe bo ktoś z nas może zrobiłby to taniej !!!!!! Żeby nie było plotek !!!!

 181. do t kłamiesz! ta strona jest bardzo obiektywna ani raz nie został skasowany mój wpis! siejesz zament!
  manipulujesz! i przeróżnymi sposobami próbujesz atakować osobę Tadeusza

 182. Strona jest stronnicza dziesiątki osób jest zablokowanych nie może pisać moderator blokuje osoby które w sposób merytoryczny ośmieszaja tadla i jego kosmiczne wizje
  Tadek nie ma juz żadnych pomysłów więc albo w kółko to samo albo obrażanie ludzi za to że pytają dociekają
  Pisanie po raz n-ty że gminę kontrolują ze wójt tłumaczy się naszym przedstawicielom a nie nam mieszkancom jest juz nudne
  Rada decyduje większością głosów i tyle nie może dwóch krzyczy rozwalić wszystkiego tak jak kilu posłów blokujących mownice nie zablokuje pracy sejmu

  Co innego Tadek jeśli zebrał pieniądze ludzi i powiedział ze się rozliczy to faktycznie chcemy wiedzieć dlaczego np. Koszulek było kilkanaście a podobno jest ze było 100 dlaczego podobno nocleg normalnie kosztuje 150 zł za pokój a artyści płacili 800 po co te plotki powinno to być ujawnione
  To samo śmieci sprawdzić ile osób mieszka a ile zgłoszonych sąsiadów prosi się o robienie zdjęć i odnoszenia obywatelskie bo w imię czego inni mają płacić za Tadla czy Andrzeja

  Tadek nie bój się odezwać do ludzi skoro to niby twoje Forum a jeśli nie to my to forum przejmie my i zrobimy ze zacznie działać tak żeby to miało jakiś sens

 183. Kokos! a ile ty turystów skierowałeś z gminnych imprez do waszych pensjonatów ile kosztował nocleg u ciebie? wyżywienie? ile razy byli kierowani? ile zarobiliście? zaoszczędziliście na śmieciach? na wycieczkach? szukasz u kogoś! zacznijcie od siebie!

 184. Człowieku nie graj idioty ! Tadek wyskomlał kasę od ludzi powiedział im że na festiwal gdyby powiedział potencjalnym sponsorom że będzie 800 zł za pokój 2 osoby płacić gdyby powiedział że znajoma zarobi kilka tysięcy za 2 dni pracy itd. to wtedy co co mnie to obchodzi jeśli sponsorzy chcą płacić i nabijać kasę znajomym Tadka to ich sprawa !!! nie mi to oceniać !!
  Ludzie dając kasę na festiwal mogli zakładać że wydatki są racjonalne a jeszcze tadek powiedział że to rozliczy co do grosza !! a on dał ogólny kosztorys a teraz jak struś ze strachu chowa głowę w piasek bo wie że jeśli to faktycznie prawda to się ma co więcej w gminie pokazywać bo mu ludzie tego nie darują !!!! i tyle

  Co do wydatków gminy – kontroluje to rada po przez swoje komisje trzeba mieć wiedzę i czas żeby w tych komisjach siedzieć i umieć to analizować !!! Radni jak widać analizuje głosują i akceptują sprawy i rada dość prężnie działa !! A jak się nie podoba to wybierzmy następnym razem mądrzej i tyle 🙂
  Szykujemy dobry grupę na wybory w 2018 r
  powstanie Fundacja/ Stowarzyszenie które będzie działać na rzecz promocji i rozwoju gminy tak że wszystko w swoim czasie :))

 185. Do moderatora :
  od wiernych fanów/Tadka samego siebie kilka rad :
  „Jedyna możliwość, żebyś zaczął myśleć, to rozpędź się i pieprznij głową w jakiś mur, może uda ci się ostatnią szarą komórkę obudzić”
  „Ale ty jesteś głupi” Mama już mówiła ci o tym? „Czy też tylko o „wielkiej dupie”?”
  Ponadto „Nie podniecaj się tak, bo ci żyłka pęknie”
  „Ludzie w Anglii wyginęli? Skąd u ciebie tyle głupoty w jednej osobie? ”
  Ponadto szanowny Panie Moderatorze
  „Propagandę siejesz ty. Tylko z powodu upośledzenia tego nie rozumiesz”

  Proszę sobie te rady wziąć do serca i NIE GRAĆ IDIOTY !!!
  ponadto nie rozumiem dlaczego takich ludzi Pan nie blokuje !! a ludzi piszący merytorycznie są usuwani blokowani i nie mają prawa się wypowiadać !!!!

  • Rady? Od ciebie? Przestań się oszukiwać. Zacytowałaś kilka moich wpisów wyrwanych z kontekstu. To tak jakby cytować Pismo Sw. „poszedł i powiesił się.” a na innym miejscu jest napisane „Czyńcie i wy podobnie”. Raczej ty weź sobie do serca, że skoro piszesz głupoty, to nie oczekuj mądrej odpowiedzi!

 186. Wprawdzie mówią że nadzieje jest matką głupich, my jednak mamy nadzieję że poniedziałek okaże się przełomowy w historii powołania spółki która będzie budowała wyciąg narciarski. Niby to dzień jak każdy inny, jednak wtedy odbywać się będzie sesja i z tej racji przybędą do gminy nasi Radni, a jak już tam będą to na pewno przy okazji nie omieszkają złożyć deklaracji przystąpienie do spółki, bo kto jak kto ale oni którzy od lat mówią o potrzebie budowy wyciągu z pewnością wykorzystają nadarzającą się okazję i udowodnią wszystkim że nie były to puste słowa.

 187. mieszkańcy gminy6

  do ania23! nie podszywaj się pod wiernych fanów Tadka bo nim nigdy nie byłaś! i nie będziesz! zbędne twoje rady zachowaj je dla siebie! i sama wykonaj to co biedulo wypociłaś! a poczujesz się lepiej! piszę merytorycznie, na konkretne tematy i nigdy się nie zdarzyło by moje wpisy były usuwane! podobnie i znajomych! pewnie ty obrażasz ludzi i używasz wulgaryzmów więc się nie dziwię że masz problemy i kłopoty z umieszczaniem tekstu! słynna jesteś z manipulacji dziwnych i różnych! radzę dostosuj się do regulaminu forum i będzie dobrze! jak możesz tak pisać że moderator sieje propagandę kim ty jesteś aniu23! i jakim prawem możesz podważać wiarygodnośc tej strony? robisz wszystko by doszło do zamkmięcia forum jest ci nie na rękę! ale ci sie ta gierka nie uda niestety! chociaż byś niewiem jaką dobrą grupę fundacje/stowarzyszenie przyszykowała! gwarantuje ci, że nic ci to nie pomoże! a od kiedy zmieniłaś płeć? tak jak ania grodzka?! pasuje do ciebie jak ulał!!!

 188. CZy panienki z Tylmanowej zwane radnymi{bo chlop to ma jaja!) wraz z discopolowcem z Ochotnicy przygotowaly jakis plan na wyciag w swojej wsi ? my juz mamy wyciagi w odleglosci 15km szczawnica kluszkowce i mamy z tego wielki …j

 189. Najbardziej się śmieją z ciebie że piszesz takie bzdety !!!! o Tadku i Rungerze!!!!!!!!! nikt ci nie wierzy manipulancie!!! znerwicowany!!! lecz się!!!!

 190. Andrzej ale robisz jaja, zostaw te pola twojej ciotki, to jest jej własność i wara od tego

 191. mieszkańcy gminy6

  aniu23! ja nawet nie mam zamiaru o tobie marzyć! nie jesteś w moim guście! nie ma oczym z tobą rozmawiać!
  czy nawet polemizować! jesteś tu starą wygą! manipulujesz ile tylko dasz rady! kończę z tobą ! zmieniasz płeć!żegnaj na zawsze!

 192. Jutro sesja Andrzej nie madruj mądrolu za wiele jutro a ty Tadek lepi się przygotuj abyś nie musiol dukać jak ostatnio

 193. Panie wójcie czytam na stronie gminy i widzę ile Pan pracuje dla naszej gminy, bardzo za to dziękujemy i oby tak dalej, powodzenia. Szkoda ze tylko 2 radni tak ośmieszają nasza gminę

 194. No widzimy właśnie! jak pan wójt pracuje i marnotrawi czas! pozując do fotek! zamiast rozwiązywać nasze problemy! hahahahaha śmiechu wart!!!

 195. Rungerowi mało ze oszczędza na śmieciach to wziął się za pola ciotki i chce je przejąć, Andrzeju takie zachowanie nie przystoi radnemu

 196. DJeden na misce matki do ciotki chodzi non stop aby pole wyrwać . Pole by sie przydało, Drugi na misce matki to tez można zrozumieć ale rozpowiadac że Runek jest zlym miejscem na wyciąg to juz lekka przesada

 197. Tak, ponoć chodzi Runger i Tadek i mówią ze Runek jest złym miejscem na wyciąg i zniechęcają ludzi,… ludzie nie wierzcie im, oni tylko chcą zamętu i nie ważne dla nich dobro gminy

 198. A dla ciebie” Oczy widza” ważne jest dobro osobiste i twojej rodziny! dobro gminy leży ci tam gdzie słońce nie dociera! CHCESZ SIĘ JAK NAJWIĘCEJ NACHAPAĆ NA WSZYSTKIM! wyborcy i Radni dobrze cie znają i wiedzą jak grasz ty stary znerwicowany manipulancie! jesteś chwilowo na misce gminy i jak najwięcej z niej nalewasz do swojego gara!

 199. ej Runger ale krew cie zalewa, wójt w przeciwieństwie do ciebie dorobił się swoją głową, nie tak jak ty oszukujesz na deklaracjach śmieciowych i pola ciotki chcesz wyderzeć

 200. Do” oczy widzą” krew zalewa to wójta który nie ma żadnych argumentów do rzeczowej dyskusji
  tylko operuje pomówieniami i plotkami a dorobił się zbiórką w Stanach?!

 201. Ty Runger to masz argumenty, szczególnie do ciotki co chcesz jej wyrwać pole, jakich argumentów używasz? … chłopie jakie pomówienia to są fakty: pola polkowskiego, umowa na festyn, koncepcje, zobacz wszystko jest napisane są papiery na to a jeśli masz problem z czytaniem ponoć podstawówki nie skończyłeś to oglądnij sobie filmiki… w wójcie widzisz zło na szczęście 99 % mieszkańców jest innego zdania a z ciebie i Tadzia się śmieją

 202. Oj śmieją się śmieją i to bardzo z rodziny chałpionów!!!!

 203. „Oczy widzą” to z pewnością ktoś z rodziny wójta lub on sam. Ten sam prymitywny język i prymitywne myślenie.

 204. Do habitanta! w stu procentach zgadzam się z Twoim wpisem z pewnością to jest on ten znerwicowany
  i zakompleksiony facet!!!!

 205. ej mędrcy z górnej, dacie jutro rady, czy się będziecie jąkać

 206. Andrzej nie zabieraj babce renty i zostaw te pola ciotki. Taki chciwy jesteś?

 207. Jest takie przysłowie Ten się śmieje kto się śmieje ostatni, więc może poczekajmy z tym śmiechem do uroczystego oddania wyciągu. Bo załóżmy czysto hipotetycznie że władzy nie uda się przekonać mieszkańców do zgromadzenia wystarczających środków i spółka mająca budować wyciąg nie powstanie co wtedy? Staniemy się kolejny raz obiektem drwin całego powiatu, wszyscy w okolicy będą się z nas nabijać jak to przez rok robiliśmy ekspertyzy, potem wskazanie miejsca, i na tym koniec klapa. Może tak być ale nie musi, jeżeli uda się namówić do udziału miejscowych przedsiębiorców, jak przykład dadzą Radni, jeżeli w sprawę zaangażują się lokalne autorytety, wtedy jest szansa. Ale musimy działać z wielką determinacją zostawiając inne sprawy na boku, samo się nie powoła spółki, ani samo się nie wybuduje. Ktoś musi się tym zająć, firmując projekt własnym nazwiskiem i poświęcić się bez reszty temu zadaniu. Tylko wtedy to my się będziemy śmiać, a nie z nas się śmiać będą.

  • Bardzo dobry komentarz!!!
   Dodałbym tylko tyle:
   Jeśli władza zamiast skupić się na zachęcaniu do zgody i wspólnych działań, będzie pohukiwać na przeciwników i ciągle podgrzewać atmosferę, nic z tych rozwojowych planów nie będzie!!!
   Puki co widzimy więcej oskarżeń, łajania i pohukiwania niż rzeczywistych działań i poszukiwań zgody!!!

 208. Janek zgadzam się z Tobą, dobrze piszesz ale jeśli mamy takiego radnego Rungera co chodzi po domach i namawia ludzi aby nie wchodzili do spółki to faktycznie mogą śmiać się z nas ludzie. Takiego radnego złośliwca trzeba wywalić szkodzi nam wszystkim i ośmiesza gminę

 209. tak to prawda Runger był u nos w domu i coś godoł, nadawoł na wójta, ojciec wywaliuł go z domu, taki domokrążca, nawet na domokrążce cza mieć wygląd

  • Kiedy zarobisz w ten pusty czerep i bardzo się zdziwisz. Skąd biorą się tacy kłamcy? Tego by nawet Szatan nie wymyślił. Trzeba być urodzonym skunksem, by ciągle smrodzić zamiast brać udział w merytorycznej dyskusji. Jeżeli wójta wspierają tylko tak zepsuci ludzie, to wójt bardzo źle skończy.

 210. Fani wójta, nie jesteście idiotami ale robicie idiotów z siebie na tym forum, bo najwięcej was jest. Czujecie zagrożenie ze strony Królczyka i dlatego go atakujecie. Boicie się go, gdybyście się nie bali to z przymrużeniem oka patrzylibyście na to forum. Fanów wójta jest tutaj najwięcej, a fanów Królczyka nie wiele ponieważ są tutaj zbędni, prawda obroni się sama!

 211. wójcie totalna klapa! słynny był twój pobyt w Stanach i jak tam zarobkowałeś! rodacy też wiedzą pamiętają!
  i wspominają o tobie nieciekawie! załosny jesteś!

 212. Adrian nie okłamuj! jesteś z ustawki! pewno sługusem! nie wierzymy co bredzisz! nikt nikogo nie wywalał! każdy człowiek ma elementarne zasady przyzwoitości i umie się zachować wobec gościa przychodzącego do domu!

  • a skąd ty możesz o tym wiedzieć. Rungera juz nie jeden wywalił z domu za to co opowiada o wójcie i o wyciągu. Takiego gniota nikt nie chce słuchać bo ludzie widzą co wójt robi i sami mają swoj rozum, nie potrzeba im Rungera aby wykładać filozofie zycia

   • Pisanie oskarżeń tego typu jak to robisz ty, ma tyle wartości oc brednia człowieka chorego umysłowo!!!

    Jeśli jest jak piszesz, to napisz konkretnie!!! Gdzie i u kogo Andrzej był!!! Konkret!!! np. „Był u nas u XYZ!” Miej odwagę się ujawnić! Jeśli jesteś Andrzeja przeciwnikiem i chcesz udowodnić, że Andrzej robi coś takiego miej odwagę i przysłowiowe j… i się ujawnij!!!

    Inaczej twoje brednie nic nie są warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

   • Ile ci wójt połaci za te brednie? Nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś mógł tak kłamać jak ty bezinteresownie! Kiedyś za to zapłacisz, bo Pan Bóg jest nierychliwy ale Sprawiedliwy.

 213. Brawo Ewa super wpis! dnia 30 styczeń godz. 09:54 nic dodać nic ująć! tak trzymać!

 214. wszyscy juz o tym mówia, że runger chodzi po chałupach i zniechęca do wyciągu, usunąć takiego szkodnika. Brawo że ktoś go wywalił z domu i nie pozwolił takich bredni wygadywać, oby więcej takich ludzi było. runger i Tadeusz szkodzą naszej gminie

 215. Wójcie? a dlaczego twojego ojca wrócili z lotniska z Warszawy jak jechał do Ameryki?
  dlaczego! dlaczego! coś przez ciebie? opowiedz nam o tym! ty szkodzisz naszej gminie

 216. Chłopie chłopie chcesz coś napisać ale nawet nie wiesz co ważne aby tylko mącić ale tak robią nicponiu takie jak Runger i prezes co nie maja argumentow

 217. Twój syn to dopiero nicpon! pracuś leniwy, niech się weźmie za lepsze uczenie! a nie tylko grają! i grają!

 218. dlaczego nie ma nagrania z ostatniej sesji?

 219. Ty nie do wójta, tylko idź jutro do psychiatry.

 220. Wójt dzwonił na policję? W jakiej sprawie? Chyba mu się w głowie pomieszało? Ja już od dawna obserwuję, że wójt normalny nie jest.

 221. Jakoś Adrianek – troll 1000a nicków zamilkł w sprawie Andrzeja! Zabrakło odwagi?!!!

  Demostrarle que tienes huevos!!! Nie krępuj się!!! Odwagi!!!

  Las muchachas no tienen cojones?!!!

 222. Z główkąusi być już coś nie tak! Żeby w taką paranoję popaść to na pewno już dekielek się zwichrował… Wladza jednak szkodzi …
  I trollowanie też. Już wszystko ci się pokićkało!

 223. A z tym tekstem Andrzeja to z pewnością taka sama sciema jak każda twoja rewelcja po każdej kolejnej sesji…

 224. Za górą zacierają ręce jak mówią zapowiada się rekordowa zima. Tak dobrze u nich nie było od lat. A co u nas czy ktoś widział w czasie ferii w Ochotnicy jakiegoś turystę? Co takiego się stało że ta kiedyś tak popularna miejscowość uległa tak wielkiej degradacji. Tej trwającej od kilku lat tendencji nawet nie próbujemy odwrócić, żyjemy od jednej uroczystości do drugiej i nieustannie świętujemy. A w tym czasie następuje masowy odpływ z ludzi młodych, którzy zdając sobie sprawą z braku jakichkolwiek perspektyw masowo wyjeżdżają za granicę. Ktoś powie że budują się nowe domy, tylko w większości budują je ci którzy pracują i zarabiają za granicą, a to czy i kiedy wrócą to już inna bajka. Wieś co raz bardziej pustoszeje, wyludniające się szkoły i ulice czy taka przyszłość czeka Ochotnicę?

 225. Jola! przy tej władzy taka przyszłość nas czeka jak piszesz nie ma się czego spodziewać, ona myśli tylko
  i wyłącznie o sobie i własnych interesach i korzyciach!!!

 226. Po wczorajszej sesji Tadziu i Runger zrobili sobie popijawie z rozpaczy.. jak wytrzeźwieją to będą pisać dalej, jeden do drugiego

 227. Są tak prawdziwe jak ty!… Podróbka, ściema i fałszywka!!!
  – Twoje „pola” – to czołowy stok w Górnej!
  – „Festyn” – zrobisz na własnym podwórku dla kolonii!
  – Bez koncepcji – nie było by Runka i tego „piania” jakie Jurkowski urządza jak fakt jest taki, że wszelkimi sposobami chciał przeforsować stok przy Sikorach!

  Jurkowski ty wójtem nie powinieneś być, to że nim jesteś (chwilowo) to pomyłka która się więcej nie zdarzy!
  Jesteś hańbą tej gminy!!! I w ogóle hańbą funkcji wójta!!!

  Podążamy w dobrym kierunku. Już słyszymy, że Andrzej powiedział coś poza kamerą. (za chwilę okaże się, że nic takiego nie powiedział – ale co „wymiociny” poszły w eter to poszły). I słyszymy , że „ponoć” interweniował Jurkowski.
  Sprawa się nie rozwinie! Bo sprawy nie ma!!! Rady nie daje sobie Jurkowski i jego troll 1000a nicków!!!!!!!

  Podczas sesji pisał habitant i pisałem ja: np. 15.47 czy 16.29! Tylko fircyk i troll 1000a nicków zamilkli!!!!!! A uruchomili się po sesji !!!!!!!!!

  Świństwa to akurat troll 1000a nicków i jego pan piszą non stop!!!!!!!!!! Wszyscy mają okazję te brednie przeczytać na tym forum!!!! Żałosne , do czego można się posunąć!!! A w niedzielę do kościoła i do komunii przystąpisz…………………………

  Wierzysz ty w Boga????????????? Czy idziesz do kościoła bo wszyscy idą i tak ci polityczna poprawność nakazuje, a w gruncie rzeczy masz to w …. głębokim poważaniu???

 228. Aż przykro czytać jakie kłamstwa wypisuje się tutaj o Rungerze. Kłamcie strasznie! Rozmawiałem z nim i powiedział mi że złożył deklarację przystąpienia do spółki. Skoro złożył deklarację to popiera spółkę i wyciąg. Jak można tak kłamać!

 229. Mam taką propozycję dla moderatora…. (myślę, że byłoby to ciekawe i śmieszne zarazem).
  proponuję utworzyć licznik nicków trolla 1000a nick’owego.
  Może niechby był umieszczony u góry strony, tak aby wszyscy mogli zobaczyć go otwierając forum!

  Myślę, że byłoby to ciekawe dla wielu osób które odwiedzają to forum sporadycznie i nie mają świadomości jak wygląda sytuacja, a mógłby ktoś odnieść mylne wrażenie jakie to „poparcie ma szanowny” Jurkowski!!!

 230. Błaźnie???
  Odniesiesz się do komentarza z 10.59? Czy to już kolejny raz za dużo dla ciebie????

  Kto tym błaznem jest???

 231. mieszkańcy gminy6

  Ty pewnie Marku już się ochlałeś! że takie bzdury wypisujesz na Andrzeja R i Tadeusza! już nas nic
  nie dziwi jak wczoraj łgaliscie że Andrzej chodził po domach i był wyrzucany! o wy wstrętni trolle 1000a
  nicków należący do jednej pazernej rodziny! nie macie już żadnych merytorycznych argumentów do
  dyskusji tylko opluwać potraficie!!!

 232. Do wpisu Adriana! z 30 stycznia godz09:07 i godz11:22 umiesz tylko pomawiać! kłamać! oczerniać jesteś
  znerwicowanym i nienawistnym typem zajmującym się plotkami które rozsiewasz w realu i na tym forum!!!
  wczoraj pisałeś, że Andrzej był wyrzucany z domów o ty wstrętny typie! czy jesteś na haju?
  cieszę się, że ten Radny tak nie słusznie obsmarowany, również złożył deklarację przystąpienia do spółki popierającej budowę wyciągu! Adrian jaką ty lałeś wczoraj wodę! wstyd! wstyd! ale ty jesteś błaznem
  i tobie już nic nie pomoże tylko lekarz bo jesteś chory z nienawiści do tych 2 radnych!!!!!!!!!

  • Brawo dla Pana wójta, kolejny raz rozłożył was na łopatki. Tadek szybko wrzucaj film do sieci aby mogli zobaczyć to ludzie… Tadek i Runger to szkodniki jakich gmina nigdy nie maiła. Ok zgodzę sie że Runger to przyczymany typ i nie wie co z czym sie je ale Tadeusz jest szkolony ;0 … a jak jest szkolony to robi to całe dziadostwo z pełną świadomością… pola pólkowskiego ile Tadeuszu miałeś na nich zarobić? festyn w Górnej i umowa – czy miała zapewnić Ci spłatę kredytu zaciągniętego we frankach, który masz do końca życia a może koncepcje były na odkucie się finansowo. czego chlopie nie dotkiesz zamieniasz w nieład, podobnie jak uczyniłeś w swoim życiu. Gmina ci sie nie podda… Szkodzicie tej gminie. Tadek nie idz w ślady braci

 233. Jeśli to prawda, że Runger przystąpił do spółki wyciągu, to jest gwarantowany początek końca tej spółki która jeszcze nie powstała. Szkoda tej inicjatywy, bo jest dobra.

 234. Największym szkodnikiem w tej ewentualnej spółce do wyciągu to będzie wójt! który umie tylko jątrzyć!
  mieszać!!!!!!!!!!! a nie ma zielonego pojęcia o budowaniu…….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 235. Czy z kimkolwiek można tutaj dyskutować : inteligentnie i dowcipnie? hmm… Fanom wójta właśnie o to chodzi aby nie dyskutować o sprawach bieżących i ważnych tylko obrażać i dyskutować o sprawach rodzinnych, łóżkowych itp…

 236. On nie ma fanów, tylko trolla o 1000u nicków, który robi „sztuczny tłok”! Ale postaw mu sensowne i merytoryczne pytanie, albo poproś o doniesienie się do Twojej opinii to usłyszysz/ przeczytasz co najwyżej rzeką obelg i wyzwisk!!!

  Sam dziś kilkakrotnie prosiłem o odniesienie się do moich słów, ale jak widać dla trolla pod 1000 nicków to za dużo!!!

 237. Ludzie co się z Wami dzieje, tych prostackich i chamskich wypowiedzi nie da się czytać. Bez przerwy Tadeusz i Runger. Widać, że macie dużo wolnego czasu żeby takie bzdury wypisywać. Wstydzę się tego, że jestem mieszkańcem Ochotnicy.

 238. Słuchajcie on nie ma żadnych fanów jeżeli to tylko i wyłącznie z przymusu lub z zastraszenia bo jest guru!!
  i chwilowo dozoruje wszystko i wszystkich mu podlegających! węszy wszędzie gdzie i kto z kim sie spotyka i o czym rozmawiali i na siłę wybrał sobie takich sługusów których obarczył beznadziejną rolą donosiciela może jeszcze kapusie czerpią korzyści finansowe! lub jakieś inne!!! uważajcie na takich wścibskich upierdliwie uprzejmych jak on jest! co wszytko chcą wiedzieć i potem mu sprzedać informacje!!! każdego kto mu zagraż potrafi gnoić! nazmyślać
  zamieszać nie dajcie się zmanipulować takiemu cwaniakowi!

 239. Adam mądrze piszesz, niech Runger przeprosi Panią radną a królczyk niech się wytłumaczy ze swoich działań

  • Zauważyłeś, że ująłem to słowo w cudzysłów powtarzając go za tobą? Czyż to nie ty jesteś prymitywem, który pierwszy użył tego słowa i o wybijaniu zębów, to też ty prymitywie. Rzeczywiście kiedyś trafisz na kogoś o tym samym poziomie intelektu i kultury jaki ty reprezentujesz i stomatolog będzie miał zajęcie.

 240. Ale co z tego że przeprosi, wójta już przepraszał z tego co wiem w rękę pocałował i nie pomogło. Wójt pozwał do sądu i tak jakby wymusił ten pocałunek zdradziecki. Jemu potrzebny lekarz bo jak widać choroba postępuje.

 241. Nie wiem kto może pomóc Rungerowi widać nawet Tadek już nad nim nie panuje

 242. Na stronie gminy jest syf. Dzisiaj pojawiła się informacja o zebraniu wiejskim sołectwa Młynne w piątek chyba o godzinie 17:30 i już jej nie. Informacja, że P. Łojas odwiedziła starsze osoby pojawiła się dzisiaj na pierwszej stronie ale na samym dole. Syf.

 243. Nigdy nie uwierzymy że Pan Tadek działaL czy działa na szkodę Gminy! podobnie jest z AndrzejemR tylko wójt widzi w Tadeuszu zagrożenie własnego stołka i dlatego taki hejt uprawia razem ze swoją rodziną! niech założy forum gminne tam będzie miał same pochwały i wszyscy będą mu pisać brawo brawo brawo wójcie!! super
  super super……………

 244. Czy wiecie? że troolle kokos, ania23 i jeszcze inne kameleony dostąpiły przepoczwarzenia
  zmieniając nawet płeć i piszą teraz pod nickami Adrian Frec, Marek Ola, leo, Adam, Maria a to te same nienawistne i znerwicowane typy jedynej rodziny zakłamanej!!!

 245. Na pewno jesteś córką wójta, bo któż inny mógłby być taki prymitywny.

 246. habitant = Tadeusz, dlaczego działasz na szkodę Gminy i chciałeś aby gmina kupiła pola od Pólkowskiego znacznie przepłacając? dobrze ze wójt jest mądrzejszy i zlecił ekspertyzy i nie kupił. Co obiecał ci pan Pólkowski w zamian za takie zaangażowanie w tą sprawę? napisz wyjaśnij nam twoim byłym wyborcom… Umowy na festyn nie musisz wyjaśniać, jednoznacznie z niej wynika ze chciałeś zarobić na Gminie… interesujący jest twój związek z panem Polkowskim

 247. A jak on tam te studia kończył! kiedy się uczył? szkoda pisać! gdzie wtedy przebywał i jak zaliczał? są tacy co wiedzą! więc nie ma co się dziwić, faktom zaprzeczać o brakach w wiedzy i kłamstwach udokumentowanych na stronach gminy jak również w folderze lokacyjnym! dlatego potrafi tylko drwić i niszczyć na różne sposoby z mądrzejszego lepiej wykształconego inteligentniejszego niż on, szkodnik gminy!

 248. O! ujawnił się troll 1000ca nicków znów w nowym wcieleniu Faki!!! Ola!!!

 249. Faki Ola Adrian Maria leo Adam Iza+ Stanisław Jurkowski = ta sama osoba + jedna rodzina

 250. Ty wkrótce odpowiesz za swoje kłamstwa. Masz jeszcze czas się poprawić. „Młyny Boże mielą powoli ale sprawiedliwie”.

 251. to musi być prawda, czytałam ta umowę i jasno z niej wynika ze Tadeusz liczył na duża szybka kasę od Gminy i tylko szybka reakcja wójta uchroniła Gminę od poniesienia wielotysięcznych nakładów finansowych. Dziękujemy Panie wójcie

 252. Ela! przypominam zapomnialaś jeszcze dopisać brawo brawo że mamy takiego że gminę uchronł i zyski
  zostały na imprezy lokacyjne!! z których nie może i nie chce się rozliczyć przed mieszkańcami

 253. prośba do moderatora, proszę o usunięcie wpisu podszywającego się pod mój nick i zablokowanie tej osoby

 254. Dlaczego podszywasz się pod mój nick, piesku jurkowskiego? nie umiesz nic sam wymyślić musisz nawet nick „ściągać”???

 255. Ty nie patrz na wójta ty popatrz lepiej na prezesa Tadka, wójt jest rozliczany przez rade gminy, rio, komisje itp a prezes Tadek? przez kogo? chyba przez Rungerówke Rungera która przyjmowała gości podczas festynu a Tadeusz nie chce się do tego przyznać

 256. Gdybym była na miejscu Królczyka byłabym wam niezmiernie wdzięczna za bez kosztowną reklamę Festiwalu WRO. Nie ważne, że piszecie źle ale ważne że wciąż o tym piszecie. Sprzedaję się to o czym się mówi nie ważne czy źle czy dobrze. A nawet lepiej sprzedaję się to o czym mówi się negatywnie, bo ludzie z natury są ciekawscy i każdy jest ciekawy „Czy aby to prawda?”, a żeby się do wiedzieć o tym trzeba odpowiedzi poszukać u źródła czyli uczestniczyć w Festiwalu WRO.

 257. Jeżeli ktoś lubi paprać się w rynsztoku to nic tego nie zmieni. Puszczanie takich newsów że ktoś kogoś obraził to typowy przykład odwrócenia uwagi od tego co ważne i dotyczy naszego codziennego funkcjonowania. A ja będąc wczoraj w gminie chciałam popłacić rachunki i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się że nie ma banku, moje zdziwienie było tym większe że wynajem który nie opłaca się gminie, opłaca się prywatnej osobie. Może to nie jest aż tak uciążliwe jak likwidacja połączenia autobusowego z Krakowem jednak dla ludzi starszych przejście kilkudziesięciu metrów w tym ruchliwej drogi jest sporym utrudnieniem. Więc zamiast pisać o jakiś tam festiwalach, zajmować się czyimiś rentami wytłumaczcie dlaczego tak utrudniacie nam życie.

 258. Przecież Pan Prezes wcale nie musiał się rozliczać z czegokolwiek nie pobiera pensji z publicznych pieniędzy
  i nimi nie zarządza więc nikt nie oczekiwał od niego rozliczenia! rozliczył się postąpił tak jak trzeba jest uczciwym człowiekiem! warto z takim wspólnie działać i pomagać w podejmowaniu dobrych rozwiązań dla naszej gminy! w przeciwieństwie do wójta, który nigdy nie był i nie jest uczciwym człowiekiem niejeden się przekonał do jego gierek, kłamstw, ustawek, wie jak potrafi zakłamywać i z dobrego zrobić złego! jest okropnym zawistnikiem! o tych jego podstępach ludzie już się przekonali! nie wierzą w jego dobroć i wyborcy żądają transparentności jak i na co są wydawane nasze pieniądze! skoro Radni zadają pytania w naszym imieniu dlaczego milczy i nie odpowiada! nie mamy czasu chodzić na sesje! a odsłuchać każdą warto i widzimy, słyszymy jak nas traktuje!

  • przypominam ci ze to Królczyk sam zaproponował – „dokładne rozliczenie, skrupulatne ” ale po festynie okazało sie ze nie jest to na ręke wiec ominął temat dajac lakoniczne rozliczeni. Wojt ma nad sobą prawdziwe kntrole które bacznie obserwują jak sa wydawane pieniadze i nie mysle aby w tym szmatławcu musiał sie tłumaczyć natomiast Królczyk tak:
   1 – sam to zaproponował
   2 jego ten rynsztok

   • Rynsztok próbujesz ty tu wprowadzić.
    Bufonowaty Staś myśli, że nie musi się nikomu tłumaczyć a zwlaszcza „głupim mieszkańcom Ochotnicy”

    Mówisz „szmatlawiec”! Co więc tu robisz? Zniżasz się do tego poziomu?
    Załóż wlasnego „szmatławca!!! I spieprzaj stąd!!!

   • To przecież sam prymityw wójt we własnej osobie to napisał. Nie założy swojego „szmatławca”, bo dopiero wtedy by się dowiedział co ludzie o nim myślą. Moderator niepotrzebnie usuwa lub moderuje niektóre teksty, bo czytając to forum można by odnieść wrażenie, że t zwolennicy wójta założyli to forum. Ciekawe tylko dlaczego narzekają, że ich komentarze są usuwane.

 259. Proszę zakupić nowy aparat fotograficzny do WOKU-u w Górnej (nie wiem czy ten aparat jest własnością Wok-u czy osoby prywatnej). Wszystkie zdjęcia z uroczystości z Górnej są fatalnej jakości, a te zdjęcia wrzucacie potem na strony publiczne więc trochę wstyd jeżeli jest zdjęcie lecz nikogo nie można rozpoznać na nim i są zamazane.

 260. Szanowni Mieszkańcy
  Widzę że przybywa osób na forum i co bardzo cieszy widzę że co raz więcej osób widzi w co tu jest grane i jakich podchodów i łamigłówek używają nasi dwaj wspaniali nieomylni radni żeby jeszcze próbować kogoś przekonać do swoich fantazji 🙂 jednak wszystko do czasu ludzie widzą konkretne działania gminy, wójta i już nie tak łatwo opowiadać jak to wszystko jest źle !
  Miło mieć świadomość że znika się na kilka tygodni a i tak na forum są osoby racjonalnie myślące które jasno wypunktują habitanta, gadaj zdrów czy moderatora
  wielkiej opozycji w jednej osobie ciężko jest zrozumieć że nas tutaj można liczyć co najmniej w dziesiątkach dlatego jesteśmy blokowani , obrażani lub sprowadzani że my wszyscy to jedna osoba !!
  Proszę się tym nie zrażać działać i punktować działania oszołomów którzy zawsze znajdą coś żeby tylko być przeciw 🙂 nie było wyciągu źle , wyciąg powstaje źle 🙂 itd

 261. czemu nagrania sesji(scysji) jeszcze nie ma???!!!!

 262. Znów odezwa wodza do narodu! musisz jeszcze ustawiać jak ludzie mają myśleć na twoją korzyść! jaki chwyt i ile
  będzie ich dozwolonych w twoim wydaniu? co jeszcze usłyszymy w odezwie mieszkańca?!
  nic nas nie dziwią twoje wypociny trollu1000ca nicków my swoje wiemy o tobie manipulancie! do czego
  zmierzają wypisywane przez ciebie bzdety i o jakim prymitywnym poziomie umysłowym świadczą!!

 263. Już dzisiaj dziękujemy drogi mieszkańcu że wybudujesz nam wyciąg, dobrze że się pojawiłeś po swoim zniknięciu jak piszesz na kilka tygodni. Wszyscy czekaliśmy właśnie na ciebie i mamy nadzieją że zdążyłeś z deklaracją przystąpienia do spółki. Jak nas informujesz wyciąg powstaje, powiedz więc gdzie go budujesz i kiedy go skończysz.

 264. Ponawiam propozycję i prośbę do moderatora o powstanie licznika nicków brolla 1000 nikowego!
  Niech wszyscy znają „rozmach” z jakim działa Jurkowski i jego rodzinka!

 265. Do gadaj zdrów z 1 lutego godz16:44 bardzo trafny i prawdziwy wpis, taki ” rozmach” jurkowskiego i jego
  rodziny już większość ludzi poznała! wspomnę chociażby rozmach podczas kampanii wyborczej kiedy gazeta krakowska prowadziła plebiscyt na niego i kontrkandydata! ile uruchomili komputerów w gminie! szkołach! i jak to się działo pod presją! ludzie zależni od niego musieli pracować! klikać w dzień i noc! byli wręcz zastraszani! szczyt hipokryzji! w wydaniu tego gościa zachłannego!

 266. Na szczęście tak nie jest i jest to wytwór chorej wyobraźni, panowie nie pijcie tyle. Runger i Królczyk to zło, szkodzicie gminie i każdy o tym wie u się z was wszędzie śmieją. Z kim by nie pogadał. Runger bierze wzór z Tadka i na ciotki majątek się porwał tak jak Tadek chciał zarobić na Gminie

 267. Wypisywanie jakiś bzdur, o piciu, że ktoś kogoś obraził widocznie miał powód, jest to celowe odwrócenie uwagi od
  istotnych spraw z jakimi mają do czynienia ludzie, a wójt nie odpowiada na pytania nie będzie tłumaczył się
  głupcom i tak się nie kapną o co chodzi w tym rządzeniu publicznymi środkami! ten ” fachowiec”i znawca od turystyki, od wycieczek, od budowania, od obiecywanek, znamy tego wodza! to dopiero zło szkodzące
  gminie i jej mieszkańcom z kimby nie pogadał to taka opinia o nim jest!

 268. i tu jesteście w błędzie i dobrze o tym wiecie tylko nie macie pomysłu jak zaszkodzić wójtowi to wypisujecie takie dyrdymały. 😉

 269. Ale na tej stronie capi jak z brody pewnego gościa

 270. Ale prymityw jesteś Runger ni faktycznie ty jesteś od szczekania a twój pan główkuje jak gminę zrobić na kasę, co teraz nicponie planujecie?

 271. Nicpon to jesteś ty sam wodzu! i główkujesz jakby tu dotrwać a z gminnej kasy wyciągnąć jak najwięcej
  dla siebie i swoich!

 272. Dlaczego tak szybko znikła informacja o zebraniu w Sołectwie na Młynnym? czy wójt chce żeby nikogo nie było
  lub 2, 3 osoby a odfajkuje że zebranie się odbyło? co jest grane? ludzie pytają co za dezinformacja!

 273. fotowoltanika nie potrzebna Tade zastanów sie co mówisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 274. Halny! wojtuś czy ty już zgłupiałeś!

 275. dziwie sie wam mieszkancy ze Franczyk funkcjonuje jako radny masakra jaki obciach

 276. o co macie problem ze gabinet wójta jest na samym dole? czegoś tu nie rozumiem przecież to dla nas wszystkich wygoda i W KONCU I NARESZCIE ma wygląd . w pokoju Wójta spotyka sie masa ludzi RÓŻNYCH ludzi i gdzie ma ich przyjmowac ? jakby wygladał jak chlew to byscie sie cieszyli !!!! POPIERAM SŁOWA wÓJTA TO JEST MIEJSCE DLA NAS DLA MIESZKAŃCÓW W RÓZNYM WIEKU!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Mieszkańcy przecież nie mają nic do załatwienia u wójta bezpośrednio. Jakimi sprawami zajmuje się wójt? Tylko, że chyba wójt nie bardzo rozumie na czym polega jego funkcja, to z własnego gabinetu robi miejsce schadzek. To raczej domokrążca a nie wójt.

 277. Do zniesmaczonej! z 2 lutego godz11:57 czyżby poprzedni wójtowie przyjmowali interesantów w chlewie jak piszesz! TO NIE WYGLĄD i WYSTRÓJ świadczy o kompetencji wójta TYLKO KTO w nim URZĘDUJE i CO SOBĄ PREZENTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 278. Wielka szkoda!!! że, gmina Ochotnica nie ma wójta na WYSOKIM POZIOMIE INTELEKTUALNYM tylko gabinet

 279. Do Halny! Runger to jest jeden z lepszych Radnych! przystojny i majetny!

 280. Ale mądry jesteś myślisz ze jak wykazujesz prawdę to nikt się nie dowie?

 281. ludzie wykasowali komentarze te prawdziwe niewygodne!!!

 282. A ciebie Adam jeszcze nie wykasowali? i nie skasowali chociaż jesteś nieprawdziwy i niewygodny!

 283. blokuja IP i kasuja komentarze niewydodne UWAGA

 284. Dlaczego miałby ją przepraszać? Sugerujesz, że wypowiedział te słowa przez pomyłkę lub nieświadomie?

 285. To jest szczyt bezczelności. I to jest radny Rady Gminy? Jakaś pomyłka przy wyborach. Jaki obciach i wstyd dla Górnej

 286. Ale pieprzysz głupoty! Co syn i córka mogą Rungerowi zrobić? Matka się sama „wyróżniła” a Runger tylko to wyartykułował.

 287. Moderator – to na pewno Andrzej bo usuwa wpisy niewygodne

 288. …ale manipulujecie faktami i ludźmi. Obejrzałam całą sesję 6 godzin i 10 minut i nikt nie nazwał tak P. Franczyk! Pisze ktoś o synu i córkach, a wiesz że takie groźby są karalne ?? Chyba nie. Wysyłacie dzieci do psychologa, podejmujecie uchwały tylko polecam wam pójść, bo z dziećmi wszystko w porządku tylko z rodzicami coś nie tak.

 289. Tu jest monolog Rungera pod różnymi nickami. Wszyscy którzy mają inne zdanie są usuwani. Ale to jest „sprawiedliwy” Tadeusz.

 290. mieszkańcy gminy6

  No wiadomo kto tak pisze i jaki ma cel! masz racje Ewa! na temat AndrzejaR i Tadeusza wypisano
  tyle bzdur, że w nic nie wierzę piszącym pod różnymi nickami i bajdają jacy to źli, wprost przeciwnie
  to przyzwoici normalni mądrze myślący Radni o naszej gminie i jej rozwoju, tylko przeciwnicy
  chcą ich zniszczyć i cały czas obsmarowują kłamstwami nawet za ich rodziny się chwycili! nic im to
  nie pomoże znamy taką mściwą i zawistną rodzinę!

  • Jak uczy historia, tylko prymitywni i mali ludzie, wychowani za czasów PRL czepiają się nawet krewnych swojego przeciwnika. Metody wyssali widać z mlekiem matki a niedorozwój umysłowy nie pozwala im dostrzec, że w tej dziedzinie zaszły ogromne zmiany. „Biada narodowi, gdzie prostak królem zostanie.”

 291. Ta mściwa! rodzina używa teraz nicka Ela i miesza wciągając inną by mściwej pomogła
  najeżdzać na tych 2 Radnych to są celowe ich zagrywki i zaczepki, nie damy się zmanipulować!
  piszcie dalej bzdety o normalnych mądrze myślących o naszej gminie

 292. Tak w skrócie. Najgorsza sesja jaką widziałam, radni i wójt do zwolnienia prócz Królczyka i Ziemianka, którzy są opanowani. Sikora też może zostać tylko cały czas się chichra. To jest profesjonalny radny? Po są dyrektorzy szkół? Może dwie słuchają, jedna bawi się telefonem, druga całą sesję spędziła wpatrzona w laptopa, trzecia czyta książkę, a kolejna robi sobie porządki w torebce. Franczykowej znów się śpieszy w sumie jak zawsze. Wstyd.

 293. ogladalem rowniez i ja sesje.wniosek jest tylko taki ze tadek i andrzej robia zamieszanie.owszem,radni powinni zabierac glos i byc aktywni ale to przesada co robia gorzony.tadek snuje swoje monologi jakby to byla jego sesja,andrzej buczy jak trzmiel-ciezko zrozumiec i nie wiadomo o czym.radni z dolnej so totalnie bezradni.mysle ze czas to zmienic.za 2 lata.tak nie moze byc.jezeli chodzi o wyciag-przypisujecie sobie panowie zaslugi ze to dzieki wam.dzieki wlascicielom moze powstac wyciag i o tym pamietajcie bo jak wkurwicie choc 1 wlasciciela to bedzie po sprawie.