IV zwyczajna sesja Rady Gminy Ochotnica Dolna 28 stycznia 2019 r.

IV zwyczajna sesja Rady Gminy Ochotnica Dolna 28 stycznia 2019 r.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.
 4. Odczytanie korespondencji do Rady Gminy.
 5. Informacja Wójta Gminy z podejmowanych decyzji między sesjami Rady.
 6. Podjęcie Uchwały Budżetowej Gminy Ochotnica Dolna na rok 2019

a)omówienie projektu uchwały budżetowej

b)przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie

c)przedstawienie opinii stałych Komisji Rady Gminy Ochotnica Dolna

d)dyskusja, ewentualne wnoszenie poprawek i ich przegłosowaniE) głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

7. Uchwała w sprawie: przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Ochotnica Dolna na lata 2019 – 2030
8. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
9. Dyskusja i wolne wnioski.
10. Zakończenie sesji.

791 komentarzy

 1. Moderator_Forum

  Niestety mamy potwierdzona awarie systemu do tworzenia kont i logowania. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Przepraszamy za utrudnienia.

 2. Moderator Forum

  W związku z awarią Word Pressa i brakiem możliwości rejestracji użytkowników przyspieszamy wprowadzenie nowego rozwiązania które miało być od 1 marca. Wprowadzamy możliwość komentowania bez logowania. Komentarze jednak będą moderowane przed publikacją czy są zgodne z zasadami forum. Może to spowodować opóźnienia w pojawieniu się na stronie. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie na forach publicznych.

 3. Wstyd i koniec
  Dokąd zmierzasz Ochotnico ?
  Jak długo Tadziu będziesz robił te dziwactwa w gminie
  4 radców
  3 dodatkowych pracowników
  10 arów prawdopodobnie kupujesz za 400 tys. złotych
  ratrak z Holiny od p.Górnego do odsnieżanie skałki 3 dni transportowany kto i ile za to zapłaci – sprawdzimy
  Koń brata radnej Pawlik na garnuszku Gminy
  projekt parku linowego podobno kosztuje prawie 50 tyś złotych Pan Kowalski w cenie a sam powiedziałeś że tylko 1% dajesz szans na powodzenie tego projektu
  gdzie autobusy do Krakowa Białki
  gdzie przekształcenia darmowe działek
  gdzie velo dunajec
  gdzie powodziówki
  gdzie miejsca pracy
  gdzie ………………………… tysiące twoich obietnic a czas leci jeszcze czekamy

  • A może ja odwrócę to pytanie. Dlaczego przez długie cztery lata skupiano się na inwestycjach stricte wizerunkowych ? Dlaczego z taką łatwością dopuszczono do likwidacji autobusu do Krakowa? Dlaczego koparki zamiast pomagać w usuwaniu skutków powodzi burzyły sklep GS? Dlaczego usunięta bank z budynku gminy? Dlaczego zlikwidowano parkingi przy gminie? Dlaczego zamiast remontować i poszerzać drogi w potokach ustawiono znaki ograniczające mieszkańcom codzienne funkcjonowanie? Dlaczego zamiast dbać o wygodę pracowników i nas interesantów, utworzono gabinet o ogromnej powierzchni z prywatnym WC? Dlaczego gmina zajmuje obecnie trzy budynki, ogrzewa je i utrzymuje? Dlaczego nie utworzono długofalowego programu rozwoju naszej Gminy, który był by realizowany przez kolejnych Włodarzy? Można by tak bez końca tworzyć i zadawać pytania, ale jaki to ma sens. Jesteśmy w punkcie zerowym, i liczymy że obecni Radni pokażą nam wszystkim że dokonaliśmy właściwego wyboru. Pisałam i to podtrzymuję, tylko silna niezależna Rada i obrotny Wójt jest szansą dla naszych wsi. Mamy nadzieję że opoką klakierów i przytakiwaczy mamy za sobą.

   • Jola ty sama nie wiesz co piszesz przedstawię ci mój pkt widzenia i znów zapytam czy to były działania wizerunkowe
    1. buduwa 4 wież widokowych i ścieżek
    2. Buduwa drogi do Królowa
    3. Budowa ośrodka zdrowia w tylmanowej
    4. Budowa 3 orlików wielofunkcyjnych
    5 budowa prawie 1000 instalacji fotowoltaicznych dzięki którym mieszkańcy mają ciepłą wodę przez prawie pół roku oraz płacą rachunki za prąd o połowę niższe
    6. Budowa prawie 4 km chodnika przy drodze powiatowej
    7. Uporządkowanie placu wykonanie amfiteatru ogrodzenie woku w ochotnicy dolnej
    8 wykonanie spornej drogi w osiedlu czajki
    9 pozyskanie i wybudowanie targowiska wraz ze sklepami i
    parkingiem dla 60 samoch
    10 wybudowanie parkingu
    przy gminie dla 40 samoch
    11 wybud 1.5km drogi z funduszu dróg samorządowychw tylmanowej
    12 odbudowanie kilku km dróg z powodziówek
    13 pozyskanie gigantycznej kwoty 2.5 mil zł na likwidację skutków powodzi które to nowy wojt zwrócił bo se nie dał rady
    14 pozyskanie funduszy europejskich ponad 20 milionów na remont oczyszczalni ścieków na budowę kanalizacji w całej gminie placy zabaw itp
    15 odremontowano 2 szkoły zasodzie i centrum
    /termomodernizacja/
    16 pozyskano środki na wymianę pieców co
    17. Współuczestniczono przy projekcie velo dunajec i przy pracach projektowych ronda na rzece
    Oto tylko część tych ważniejszych zadań wykonanych w ostatniej kadencji to wszyscy widzą
    A co się teraz dzieje to szok byłem radnym byłem blisko tych działań które się dokonały za wójta jurkowskiego i chwała jemu i radnym ze gmina powoli dzwigała się pod każdym względm a dziś ?

    • Pobożny koncert życzeń który wyborcy jednoznacznie ocenili przy urnach. Rzeczywistości nie można zakrzyczeć a tym bardziej zakłamać i chodzi zarówno o chaos inwestycyjny jak i apodyktyczny sposób sprawowania władzy.

    • I właśnie dlatego poprzednia władza „przerżnęła” wybory! Wszystko wiedzieli lepiej!

    • Wieże budował Konopka, chyba ci się wszystko już pokićkało. Pod Grunwaldem też dowodził Jurkowski? Jeżeli Jurkowski „pozyskał ogromną kwotę”, to dlaczego nie rozpoczął likwidacji szkód?

    • A te ogniwa, to wójt rozdawał im za darmo?

 4. Wstyd to kraść i z drzewa spaść biedna „kasiu”, gdzie sens gdzie logika no gdzie pisząca/y towarzyszu? gdzie tysiące
  twoich dziwacznych bzdurnych wpisów, jaki spokój a jaka błoga normalność i czasy takie piękne nastały w całej gminie och jak przyjemnie cicho spokojnie wszędzie, a z jakim zapałem teraz do pracy się leci, to jest właśnie to o to chodzi, na to czekaliśmy
  a czas tak normalnie nam leci……gdzie się chce pracować i o to chodzi

 5. Kiedy będzie droga ,poszerzona i uregulowana potok Majdowke.Kiedy będziemy mieć przejazd do pól. Panie wojcie czekamy.

 6. Kiedy będzie uregulowanie drogi ,Majdowke. Kiedy będziemy mieli przejazd do pól. Panie wojcie czekamy. Już dość tej nienawiści.

 7. Jola jesteś poprostu głu.i.tk. aż mi cię żal ptasi móż….

  • Jednak z Tobą nikt w głupocie nie może się równać. Każdą władzę można krytykować, jednak takiej jak była poprzednia nigdy nie wolno powtórnie wrócić na stołek. Nigdy więcej!

 8. Zastanawiam się, jakimi kryteriami oceny będzie kierował się moderator przy publikowaniu naszych wpisów. Czy nie będzie tak jak w filmie Miś i sławnej scenie z magnetofonem. Czyli zastają wpisy pozytywne i takie które stwarzają pozory niezależności, jednak tylko pozory, bo tak na prawdę wszystko będzie cenzurowane. Niezwykle cenię obecnego Wójta, za Jego opozycyjną działalność w poprzedniej kadencji. Zdaję sobie sprawę ile zdrowia musiało kosztować to czteroletnie przysłowiowe bicie głową w mur. Jednak już dzisiaj przestrzegam zarówno Jego jak i Radnych, nie powtórzcie błędów poprzedników, którzy przekonani o swojej wielkości rządzili jak chcieli i robili co chcieli. Mieli jakieś wizje wrzosowiska, więc lekką ręką wydawali ogromne kwoty, pozbawiając nas przy okazji parkingów przy urzędzie, ktoś wymyślił targowisko na którym miały być sprzedawane produkty rolne, i co mamy handel używanymi ciuchami. Ile razy pisałam o bezsensowności tych inwestycji, niestety nikt mnie nie słuchał. Fortuna kołem się toczy, dlatego apeluję do nowych Władz, wsłuchujcie się w głos mieszkańców, bo to oni powinni mieć głos decydujący o kierunku rozwoju naszej Gminy. Jeżeli stawiacie na turystykę, a na dzień dzisiejszy wydaje się to jedyna alternatywa, to róbcie to w sposób przemyślany, opracowując i wdrażając etapami długofalowy program rozwoju.

 9. Zgadzam się Twoją wypowiedzią Pani Jolu którą zamieściłaś w powyższym komentarzu sensowne słuszne stwierdzenia, że obecnie mamy Wójta zapowiadającego się bardzo dobrze, słyszałem wypowiedzi osób które po spotkaniach z zebrań wiejskich byli zadowoleni z tego o czym mówił Wójt, wygląda obiecująco tak trzymać Dobra Zmiano,
  wsłuchujcie się w nasz głos czego potrzebujemy i co jest najważniejsze w rozwoju naszej gminy, nie zaniedbując przy tym również bieżących spraw by ułatwić nam życie. Dodam jeszcze, że sposób prowadzenia sesji
  jest zupełnie inny niż w poprzedniej kadencji, obecnie słucha się dobrze nagrania są transmitowane bezpośrednio z sali obrad, jest spokojnie Radni mają głos mogą się wypowiadać
  swobodnie dyskutują wymieniają swój punkt widzenia i o to chodzi, że można się różnić i w końcu wybrać najlepsze rozwiązanie dla dobra publicznego widać, że zapanował nowy styl jakość prowadzenia sesji i zebrań wiejskich.

 10. Do włodarza Ochotnicy
  Dlaczego nasze pytania , spostrzeżenia są systematycznie bezszczelnie blokowane ! Dlaczego Tadku boisz sie prawdy usłyszeć . Nie tak dawno prężyłeś pierś jaki to odważny jesteś . I co strach ci zagląda w oczy ?, bajki się skończyły ?, utyskujesz tylko na poprzedników i tylko tyle umiesz?. Pytamy dlaczego takie dyrdymały nam wciskasz w oczy , dlaczego całymi dniami nie ma cię w pracy , dlaczego nie odbierasz telefonów od nas mieszkańców ?
  – dlaczego emeryci zajmują stanowiska w gminie a obiecywałeś nam młodym ?
  – dlaczego kierownik WOK-u w Dolnej nie jest w pracy w ogóle to robi co chce?
  -dlaczego tego nie pilnujesz i dlaczego mamy utrzymywać konia brata radnej Pawlik ?

 11. Może to dziwne, ale kiedy ponad cztery lata temu zadawałam na tym forum pytania, czy istnieją jakieś opracowania na temat wzrostu ruchu turystycznego w miejscowościach gdzie powstały wieże widokowe wszyscy krzyczeli, budujmy. Dzisiaj już wiemy że powstanie enklawy pozostało całkowicie neutralne z punktu widzenia rozwoju naszej Gminy. Kiedy teraz słyszę o nadziejach związanych ze ścieżką o pięknie brzmiącej nazwie Wella Dunajec, czy jakoś tam, powtarzam swoje wątpliwości. Czy i jaki wpływ na atrakcyjność naszej gminy będzie miało tranzytowy przejazd kilkunastu rowerzystów dziennie przez Tylmanową. Nie chcę być złą wróżką, ale jako ekonomistka mam poważne wątpliwości.

 12. ola to wypisz wymaluj stary mękoła który nie ma co robić więc od czasu do czasu zadręcza pisze na niby że to „my” a to on były towarzysz któremu urwało się koryto poszedł więc do lamusa, a czasu wolnego nadmiar więc baja co mu na myśl przyjdzie byle bajać z tego słynie

 13. do lamusa
  Pytam czy wy pełniący obecnie władzę macie jakieś omamy na poprzednia władzę? Opamiętajcie się . Wybory się skończyły . My mamy prawo pytać ,będziemy pytać nic nas nie powstrzyma . Nie wiem dlaczego ciągle wyzywacie poprzednią władzę. Jola ekonom dlaczego wszystko negujesz . Wybuduj dom zatroszcz się o turystów i wówczas możesz zabierać głos.Jakże jesteś w błędzie ,że wieże widokowe całkowicie są neutralne . Popatrz w lustro i powiedz ale jestem głupia . Zaufanie turysty buduje sie latami ekonomko i to bardzo mierna. Zabezpieczenie zaplecza dla turysty to nie jest 2+2

  • Wieże nie są neutralne, wieże to wyrzucone w błoto ogromne pieniądze. to samo targowisko i „Velo Dunajec”. Jola ma rację, brak jakiegokolwiek planu i harmonogramu działań.

  • Omamów w przeciwieństwie do niektórych, to ja nie miałam i nie mam. Zawsze realnie oceniam sytuację i staram się nie mieszać życia prywatnego do działalności publicznej. Nie wywlekam niczyich brudów, nie piszę o chorobach, mankamentach w wyglądzie, nie piszę o dziadkach, braciach, ciotkach, wujkach. Staram się skupić na mankamentach życia publicznego, piszę o ty co mnie denerwuje, z czym się nie zgadzam i co można zmienić. Moje wpisy nie wynikają ze złej woli, a z troski o naszą małą Ojczyznę. W ocenach nie kieruję prywatnymi sympatiami, dlatego na początku każdej kadencji daję władzy kredyt zaufania. Przyznaję że na turystyce znam się słabo, ale nie trzeba być alfą i omegą żeby zauważyć że w naszej Gminie z roku na rok jest coraz mniej turystów.

 14. A Ż.bi.s.. jakaś grubiutka się zrobiła przy nowej władzy. A może to owoce poprzedniej władzy?

 15. Żą.i.. zrobiła sie taka jakaś grubiutka, Wiek wiekiem 40 rdziecha na karku ale warto o siebie zadbać. A może to skutki poprzedniej władzy?

 16. Super wiadomość dzięki staraniom Pana Wójta nasza Gmina dostała grubą kasę na odbudowę strat po powodzi chyba najwięcej bo aż 4,5 miliona złotych, słyszałem w radiu RMF mówili o tym, gratulace dla mądrego i obrotnego Wójta oraz Dobrej Zmiany Pokoleniowej, jestem bardzo zadowolony z tej wiadomości to w Was tkwi cały potencjał i energia na rozwój gminy by wreszcie ruszyły roboty takie które ułatwią nam życie, dojazd do domów czyli odbudowa dróg w potokach, rozpoczętych chodników

  • Trzeba się cieszyć z pozyskanych środków. Dlatego oczywiście przyłączmy się do gratulacji dla Pana Wójta. Na tym etapie tylko złośliwi malkontenci będą szukać dziury w całym. Inna sprawa to sensowne zagospodarowanie przyznanych promes celowych. Liczymy że nie będzie powtórki z jesieni, a nowa władza wykaże się większą rozwagę i staranność od poprzedniej. Tak się składa że budowa dróg, mostów i parkingów, które w dłuższej perspektywie otworzą nowe tereny inwestycyjne, to jeden z tematów, o którym pisałam od kilku lat. Trzymam więc kciuki, żeby udało się zrobić dużo i dobrze.

 17. MieszkaniecJamnego

  Jakub ukłony to należą się tak naprawdę poprzedniemu wójtowi, radzie oraz polityce rządu . Przypomnij sobie jak wójt jurkowski wstrzymał koparki i prace tylko po to aby komisja gminna oraz wojewódzka oszacowała straty powodziowe i je w efekcie zatwierdziła . Ile wtedy Królczyk nabił piany i szumu ze koparki muszą dalej łatać wyrwy popowodziowe. Pamiętam jak wójt jurkowski tłumaczył że najpierw komisja z województwa musi pomierzyć i zatwierdzić straty. jak wcześniej zasypiemy wyrwy i ponaprawiamy drogi to co komisja zatwierdzi? A no nic – stwierdzi ze jest Ok. I tak by było. taduś nawet kredyt chciał brać zeby zaraz likwidować skutki powodzi. Bardzo dobrze, ze p jurkowski wtedy nie posłuchał królczyka i spokojnie poczekał az komisja od wojewody zatwierdziła wszystkie szkody i dlatego dziś rząd i wojewoda przeznaczyli 4.5 miliona z 96 milionów na straty po ostatniej powodzi. naszej gminie przyznali 2 miliony + 2,5 miliona oddali to co już w jesieni przyznali ochotnicy.
  Inne gminy np. Łapanów otrzymał 7 milionow, Bochnia ok 5 milionow
  Wiec nie pusz piorek Tadek bo Gminie przydzielono nowe 2miliony i oddano te co pozyskal Poprzednik.
  Troche powagi i pokory chlopie bo sam jeszcze nic nie osiagnales tylko pracujesz na tym co twoj poprzednik zalatwil.
  Gdzie podziekowana? Zacznij w koncu sam pracowac na swoj sukces.

  • buntownik z wyboru

   Tak się zastanawiam czy Ty Wojtek naprawdę nie masz wstydu?

   Każdy wie, że to Ty komentujesz tutaj na forum i dodatkowo na Facebooku założyłeś przynajmniej 4 fakeowe konta:

   Marcin Lukin,
   Lukas Walon,
   MacMar Flaszko
   i teraz jeszcze Anna Cichy.

   Masz bardzo charakterystyczny styl pisania i niestety jak widać bardzo ciężko Ci Go ukryć pisząc z różnych nickow…

   Czy wobec tego nie jest Ci głupio wiedząc, że wszyscy wiedzą, że to Ty?

  • A ja pamiętam, że wszystkie możliwe komisje były na miejscu, obejrzały wszystkie zniszczenia, sporządziły protokoły, wszystkie formalności zostały dopełnione i to właśnie wtedy były wójt wstrzymał prace przy usuwaniu skutków powodzi. Po co? Własnie po to aby porządkować teren przed gminą, wrzosowisko podczas gdy my mieszkańcy nie mieliśmy dojazdu do naszych domów. Więc „mieszkańcu Jamnego” nie opowiadaj bzdur bo nie masz o tym pojęcia, dwa tygodnie przed wyborami przypomnieliście sobie o nas, ale to było już za późno…….
   A te 2,5 mln promesy drogi poprzedniku to kolejna „kiełbasa wyborcza”, która nigdy nie miała być spełniona…
   Jak można być tak płytkim i prosić się o podziękowania? Przecież już Ci podziękowaliśmy przy urnach 21 października, kiedy wreszcie to pojmiecie
   Oczywistą sprawą jest , że nowa władza nastała i widać, że dzieje się bardzo dużo. Liczę tylko na to, że przyznane promesy nie będą zmarnowane i już wkrótce zobaczymy efekty. Minęło dopiero 100 dni, a przecież kadencja trwa 5 lat i kiedyś przyjdzie czas rozliczeń i może wtedy „mieszkańcu Jamnego” i w tej samej osobie „olu”i kto tam jeszcze… będziesz mogła/mógł napisać coś sensownego, bo narazie uwierz- ośmieszasz się

 18. Jakub nie piej jak Królczyk ,bo pieniądze z powodziówki to załatwił Jurkowski z poprzednim samorządem . Taduś jeszcze nic nie załatwił . Koncepcje zrobił jego koleś za ogromna kasę gminną . I to sie nazywa sukcesem ?. Błazenada, dziecinada w naszej gminie nastała. Joluś nie pisz głupot bo nazywasz się Wernyhorą Ochotnickim .
  Może podaj link a będziemy iść po porade do ciebie jako wróżki ,ha, ha, ha

  • Takie bzdury, to może tylko pisać „Ola” i „Mieszkaniec Jamnego”. Ocknijcie się trolle! Jesteście jak „totalna opozycja” i ” koalicja europejska” w jednym.

 19. Rety ,rety w naszej gminie jest trzech radców prawnych ,czwarta się zwolniła bo nie chciała pracować w cyrku.
  Taduś co takiego robisz, budujesz, jakie przedsięwzięcia nasza gmina czyni aż 3 radców prawnych .Wojewoda nawet nie ma tylu a nasz Tadziu szasta kasą . Chłopie to są nasze pieniądze nie zadłużaj nas , wystarczy że sam jesteś bankrutem . Po co ci radcy ? czyżbyś się bał własnego cienia . Moderatorze mam nadzieję że to opublikujesz

 20. Moderatorze dlaczego wycinasz wpisy kierowane do włodarza? .Strach cię oblatuje o pytaną prawdę ? a może masz zabronione tak jak radne milczeć albo konsultować wcześniej z Tadkiem?
  Powtarzam moje pytanie Dlaczego i po co są zatrudnieni aż 3 radcy prawne? a czwarta po 2 miesiącach pracy zostałał zwolniona Pani Halina ? Jakie przedsięwzięcie nasz Tadzio robi ?czy strach mu zagląda w oczy czy może własnego cienia się boi ? Co ci radcy robią kiedy w naszych sprawach nie mogą nam pomóc bo trzeba Tadzia o to prosić . Mamy wrażenie,że Tadzio całą sesję prowadzi jako narrator bo ten bełkot przewodniczącego nic nie wnosi a pani zastępca przewodniczącego to wygląda jak mysz która boi się kota ? . Kto nam odpowie ? myślę że Jola nie będzie zajmowała tu głosu bo to najmądrzejsza osoba we wsi jak wszyscy wyjadą .

  O czyich wpisach piszesz olu bo nie widzę Twoich wpisów, które byłyby zablokowane? Moderator

 21. Czyżby piszący pod zakamuflowanym nickiem Mieszkaniec Jamnego, Ola to jedna i ta sama osoba bo brzmi tak jakbym słyszał głos byłego poprzednika. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Pana Wójta Królczyka Tadeusza i Dobrej Zmiany, ufam im i wierzę że potrafią mądrze i umiejętnie zagospodarować oraz wykorzystać
  pozyskane z ministerstwa środki finansowe ( 4,5 mln zł ) na naprawę i odbudowę dróg mostów parkingów,
  wiem, że mieszkańcy czekają na to.

  Tak. Mieszkaniec Jamnego i Ola to ta sama osoba. Moderator

 22. może ktoś podszywa się pod olę. Ja piszę i wiem że to wszystko ściema . Cyrk który stworzył Tadek to na całym Podhalu mówia i śmieją się .Ochotnica spostrzegana jest jak dziecko któremu ojciec zabronił cukierków w zamian za milczenie . Wszystko co można powiedziec o radzie gminy. Za co gratulacje przecież Taduś palcem nie kiwnął w sprawie powodziówek a ryczy jak by to on załatwił. Rycz zobaczymy jak długo

 23. Cyrk to wyprawiał były marny gospodarz który mieliśmy okazję oglądać przez 4 lata, obecnie on celowo tak działa by siać zamieszanie i podszywać się pod różne nicki spamuje niezależne forum robi tak cały czas, w ten sposób wyżywa się na inteligentnych publicznych osobach, tylko to mu pozostało myśli, że ludzie są tacy naiwni i uwierzą w te bzdurne wypociny które wylewa na obecnego Pana Wójta i Radnych,żyje złudzeniami śni że steruje wszystkimi i pociąga za sznurki a wszystko przecież ma zależeć od niego, a tu masz ci los bajka o ” wielkości zasłużonego ” panującego prysła jak bańka mydlana, kurz opadł z wielkim hukiem…i nastała realna prawda, Nowa Dobra Zmiana wygrała to ONI rządzą ku naszemu zadowoleniu.

 24. Super wiadomość
  Krolczyk bedzie wykupował działki tam gdzie mają być remonty dróg czyli na Jamnem i na Gorcowym i będzie płacił po 35 tysięcy za ar. Tyle właśnie ma zapłacić za działkę w Tylmanowej przeznaczoną pod ścieżkę rowerową w kłodnym – super cena a tak na marginesie to hańba ze 2 zadania z powodziówek będą realizowane na Jamnym czyli w jego osiedlu 2 zadania na Gorcowym a w tylmanowej ile ? A no nic ani jednego zadania nie podał z Tylmanowej bo maciuś twierzi ze w tylmanowej nic się nie stało i musi wspierać górną za to ze jest przewodniczącym rady

  • Nie zgadzam się z Tobą, dobrze wiemy, że powódź największe szkody wyrządziła właśnie na Jamnym i Gorcowym i właśnie tam można było zgłaszać na największe i najkosztowniejsze prace. Na szczęście w Tylmanowej skutki powodzi nie były tak dotkliwe a w tym rozdaniu można było złożyć max. na 5. Logiczne, że Wójt ponowił te niezrealizowane i wybrał te największe. Tak sobie myślę, że gdyby w zeszłym roku udało się zrealizować te dwie na 2,5 mln pozyskane przez poprzednika już bylibyśmy o tyle do przodu. Ale cóż, po przegranych wyborach pan J. już nie miał ochoty na pracę i tym samym pokazał ile my mieszkańcy byliśmy dla niego warci. Smutne… na trzy tygodnie przed oddaniem budowy poziom zaawansowania prac w Jamnym ok 30% a w Gorcowym 0%.
   Ale na szczęście teraz się udało… Panie Wójcie Tadeuszu Królczyku do przodu

 25. To że dostaliśmy promesy na usuwanie zniszczeń po ostatniej powodzi to bardzo dobrze, natomiast to że planowane jest tworzenie kolejnych etatów urzędniczych nie wygląda już tak różowo. OK. jeżeli na stanowisku ds. inwestycji będzie zatrudniona osoba z dużymi kompetencjami, mogąca samodzielnie prowadzić negocjacje z inwestorami, organizować przetargi i podpisywać umowy z wykonawcami, to mogę jakoś potrzebę takiego etatu zrozumieć. Jeżeli natomiast zatrudnicie kolejną osobę która bez zgody i aprobaty Wójta nie będzie mogła podejmować żadnych decyzji, to tylko niepotrzebne mnożenie stanowisk. Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest utworzenie stanowiska Wice Wójta ds. rozwoju, planowania i realizacji inwestycji. Samodzielne stanowisko o dużych kompetencjach, to chyba jedyne słuszne rozwiązanie. Tak jak pisałam, Wójt nie może być wszędzie i zajmować się wszystkim, bo w efekcie nie będzie go nigdzie i nie zajmie się niczym.

 26. Moderator Forum

  Na forum o godzinie 18.33 pojawił się wpis od osoby piszącej jako Dobry kierunek w odpowiedzi do Joli. Ze względu na obraźliwe treści w nim zawarte wpis został usunięty.

  Przy okazji proszę piszącego/ą jako Dobry kierunek o nie używanie wielu nicków, ponieważ będę zmuszony zablokować IP komputera, z którego te wpisy pochodzą. Moderator

  • Jeżeli ktoś obraźliwie odnosił się do najbardziej merytorycznej osoby na tym forum (Joli), to znaczy, że był to tylko troll pospolity.

 27. Bardzo nas to dziwi że jeszcze pół roku temu na tym forum pluliście na radnych i wójta poprzedniej kadencji,oblewaliście pomyjami a dzisiaj że to wam ktoś zwróci uwagę to go blokujecie. Przecież Taduś powiedział że prawdy się nie boi .Pytam dlaczego usuwacie komentarze i uwagi o waszym podejściu do spraw tak przyziemnych . Tadusiowi ciąży to forum i chciałby aby samoczynnie znikło . Obiecywał że forum będzie ale dlaczego nie publikujecie wpisów. Nikt nikogo nie obraża a nie wygodne pytania do wójt nie publikujecie.
  Pewno to też będzie dla was nie wygodne i ciekaw czy udostępnicie . Szkoda że przed wyborami nie byliście tacy czuli na obelgi i pomyje na poprzednią radę . Proszę aby Jola tu nie toczyła swoich wizji bo wiemy co ona robiła i robi .O ile ktoś jest tu obrażony aktualnie niech sprawę skieruje do sądu a nie zamykać forum. liczyć że jest

  • Wiesz, że nie masz racji? To forum jest prywatne i tak samo jak Facebook może blokować użytkowników i usuwać komentarze. Mimo, że nie popieram żadnej cenzury, to taka jest niestety prawda! Najlepiej będzie jak już zapomnimy o poprzedniku i skupmy się na tym, by obecny wójt nie poszedł w jego ślady.

   • W pełni utożsamiam się ze słowami habitanta. Oddzielmy grubą kreską przeszłość i skupmy się na tym co dzieje się tu i teraz. Powalczmy wspólnie o zmianę postrzegania naszych wiosek. Przecież drzemie w nas ogromny potencjał. Wystarczy żebyśmy poczuli się jedną wielką wspólnotą, w której nasze losy są wzajemnie powiązane. Wyjścia są dwa, albo wspólnie odniesiemy sukces, albo dalej będziemy brnąć w tym chaosie inwestycyjnym. Żeby gdzieś dojść trzeba wyznaczyć sobie cel, i myślę że na przestrzeni ostatnich lat, nie mieliśmy wyznaczonego celu. Dlatego przy całym optymizmie związanym z nową władzą, można dostrzec że zaczyna Ona kreować własną politykę, a konsultacje z mieszkańcami są trochę wymuszone. Radni nieco się pogubili i podobnie jak w poprzedniej kadencji zapominają kto ich wybrał i dla czyjego dobra są zobligowani działać. Jest to moja subiektywna opinia, być może po poprzedniej kadencji jestem trochę przewrażliwiona, jednak jak zawsze piszę to co myślę i nad nikim nie roztaczam parasola ochronnego.

  • Olu kochana, chcę zauważyć że pół roku temu na forum fala krytyki była skierowana w obydwie strony, więc nie pisz, ze tylko Jurkowski i jego otoczenie. Natomiast aby forum miało szansę bycia i spełniało swoją funkcję musi zmienić się poziom wpisów. Krytyka powinna dotyczyć działań wójta i rady a nie np. ich wyglądu zewnętrznego. To osoby tu piszące a raczej spamujące wymusiły takie działania że strony moderatorów. Cieszę się że tak jest i tylko dlatego zdecydowałam się pisać.

 28. Moderator Forum

  Do Dobry kierunek. Poprawiając przysłany tekst wkleił pan/i nową i poprzednią wersję wiadomości. W takiej postaci wpis nie może zostać zatwierdzony.

  Proszę pamiętać o podpisie (ola a nie Dobry kierunek). Moderator

 29. Moderatorze odpieprz się od Oli która nie ma nic wspólnego z dobrym kierunkiem . Nie wiem co pisał ktoś pod nickiem dobry kierunek ale skoro napisał to opublikuj a obrażone osoby niech podają sprawę do sądu. My będziemy pytać i mówić po imieniu że obecna władza to wielki niewypał . Czy ten post jest obrażliwy – nie to prawda . Co Taduś wyprawia ile osób zatrudnił a my z Ochotnicy nie mamy pracy chociaż tak obiecywał. Teraz znowu ogłosił nowe stanowiska . Czy on tylko mnozy stanowiska i to jest ta jego dobra zmiana i praca o której tak soczyście mówi ? Dlaczego w pracy go nie było w poniedziałek ? nikt nie wie nikt nie wie co robi – samowolka w gminie . Czy radne zabiorą głos nie kontaktując się z Tadziem ? Czy radna z Młynnego coś powie albo z Gorcowego ? Może te panie są niemowy ?

  Olu może i nie wiesz o czym pisał Dobry kierunek, ale pisze z Twojego adresu i tak jak wspominasz po imieniu. 5 marca o 20;55 przesłał poprawiony tekst z którym możesz się zapoznać Moderator

  • Kto jesteście „wy”? W ilu osobach występujesz „olu”? Wy, jesteście pozostałością po minionym systemie? Większość na tym forum pisze we własnym imieniu a tylko przeciwnicy obecnej władzy piszą jako „my”.

 30. Dobry kierunek

  Dobry kierunek
  coraz lepiej w naszej gminie
  Czterech radców prawnych:
  G….. Renata,
  P….. Stefan
  Szymon G…….
  i Halina P……
  trzech pracowników nowych już zatrudnionych :
  P….. Małgorzata,
  F….. Monika
  i Pani od narkomanii i alkoholu
  Kolejne nabory pracowników w drodze ponoć wójt chce zatrudnić jeszcze trzech pracowników, już dziś ogłosił kolejne zatrudnienie: czyli w sumie 3 prawników + 3 pracowników już jest nowych + 3 do zatrudnienia + zastępca wójta = 10 osób x 100 tysięcy na jeden etat = 1 milion złotych na dodatkowe zatrudnienie i co JOLU powiesz na ten temat a no nic innego tylko, że dobry kierunek do bankructwa gminy totalnego bankructwa
  Jola super podpowiedź – zastępca wójta a może jeszcze innym kierownikom trzeba by zatrudnić zastępców – na poczcie są jeszcze 2 pokoje to można zrobić biura – przetrzyj oczy władzo

 31. Obecnie na stronie gminnej to jest porządna i różnorodna informacja a te ankiety do wypełnienia to strzał w dziesiątkę, super pomysł na kontakt z nami gdzie mamy możliwość poprzez wypełnienie ankiet wypowiedzieć się w jakim dniu i o jakiej porze byłoby najlepiej i najkorzystniej dla nas by Urząd Gminy był otwarty, tak aby mieszkańcy pracujący i młodzież ucząca się miała ułatwiony sposób załatwienia spraw urzędowych które są nam potrzebne, podobnie ma się sprawa odnośnie dodatkowych kursów autobusów czy busów i już wypełnianych ankiet w tej sprawie, czekamy na pozytywne rozwiązania dodatkowe kursy komunikacyjne. Widać, że Pan Wójt wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i wymyślił między innymi taki sposób komunikacji z nami byśmy się wypowiedzieli w powyższych sprawach wypełniając podane na stronie gminnej ankiety. Mnie osobiście bardzo odpowiada taka forma i wypowiedzenie się na podane sprawy.

 32. O Jakubie i inni poplecznicy wójta ! Pewno ta wiadomość nie zostanie puszczona do wiadomości mieszkańców ale ty moderatorze przeczytasz i będziesz wiedział chociaż i tak wiesz doskonale że to co wyprawiacie to woła o pomstę do nieba . Kto widział aby 4 radców prawnych zatrudniać i za czyje pieniądze ? No chyba nie wójta bankruta , po co ten samochód widmo ? wiesz doskonale Tadziu że drogi są jakie są i trzeba je łatać to można bez specjalistycznego wozu . Czy zapytałeś nas mieszkańców o zdanie ? Tak trąbiłeś że będziesz wszystko z nami konsultował i co się stało ? sam i sam wszystko wiesz najlepiej ?Śnieg gdzie mamy odkładać też wiemy nie musi nam specjalista tłumaczyć . Pytam czy znowu koleś ma specjalne auto do informacji o naszych drogach ? Ile to kosztuje ? Powiedz mieszkańcom ile forsy masakrycznie wyrzucasz za swoje nieumiejętności . ?Czy koledzy dostali swoją dolę albo ….

 33. dobry kierunek

  Czekam na mój wpis ……. i macie coraz mniej czasu aby mnie do reszty nie wyprowadzić z równowagi

  Poprawiony przez Ciebie wpis został zatwierdzony.
  Nie ubliżaj ludziom, to wszyscy będą mogli się zapoznać z Twoją opinią na każdy temat. Nie wszyscy bohaterowie Twoich wpisów to osoby publiczne dlatego jeżeli nie masz pewności nie wstawiaj nazwisk bo musimy je kropkować. Moderator

 34. Widzę, że ola Ola dobry kierunek i jeszcze inny zakamuflowany jest aż za bardzo zorientowany w tematyce gminnej co zresztą po treści wpisów się nie dziwię, ale nie do końca są one prawdziwe. Przecież z ust poprzednika słyszałem, że Pani z WOK z Ochotnicy Dolnej jest na urlopie więc miała prawo powrotu do pracy, a sprawy alkoholowe i narkotyków były pewnie prowadzone od dawna, tylko Pan Wójt Królczyk je ucywilizował zatrudniając pracownika na etacie. Pracownika od wniosków unijnych zwolnił poprzednik a podjęte próby zatrudnienia spełzły na niczym, a więc było wolne stanowisko i dopiero nowy Wójt Tadeusz pozyskał kompetentną osobę na to stanowisko, tak że nie są to nowe stanowiska pracy.
  Natomiast na nowe stanowiska pracy olu Olu dobry kierunek złóż swoje civi i jeśli spełnisz warunki dostaniesz etat i nie będziesz bezrobotna/y o ile masz odpowiednie kwalifikacje bo po wpisach tego nie widać.
  Jakoś nie mogę się doczytać gdzie 5 wniosek z powodziówki ma być realizowany? bo jakoś piszącym nie może
  przejść przez gardło słowo ” Młynne” o którym poprzednik zupełnie zapomniał! Najbliżsi z otoczenie poprzednika starając się pisać pod różnymi nickami chcą stworzyć wrażenie, że bardzo dużo ludzi jest niezadowolonych i pisze na tym niezależnym Forum lecz jest to wierutna bzdura.
  Jesteśmy jak dotąd bardzo zadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Nowego Wójta Pana Tadeusz Królczyka.
  Acha nie możemy się doczekać kiedy koło Urzędu powstanie duży parking dla nas petentów? a nie całe otoczenie gminy ma zajmować wrzosowisko!

 35. Godzina 9.26 10 marca forum zablokowane Osoby piszące merytorycznie nie mają prawa pisac?

 36. Test kłamiesz! o jakimś blokowaniu na tym niezależnym forum, pewno po mimo wielu upomnień jak widać z powyższych wpisów miałeś problemy z przestrzeganiem regulaminu więc ci zablokowali!

 37. Do Wójta Gminy Ochotnica Dolna !
  Jesteśmy zaskoczeni Pana postawą non stop zaczyna się pojawiać komunikat
  „W imieniu Wójta Gminy Ochotnica Dolna Pana Tadeusza Królczyka, który z powodu innych obowiązków nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, głos zabrała Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radna Powiatu Nowotarskiego Pani Maria Łojas – Jurkowska”

  To może niech Łojas zostanie Wójtem albo chociaż zastępcą jak ty nie masz czasu a może trzeba kilku zastępców Co ty Tadek robisz że zaniedbujesz sprawy !!

  Co z nagraniami z zebrań wiejskich – ile będziemy czekać ? z tego co się słyszy to raczej na tych zebraniach się za dobrze nie prezentujesz bo ludzie zaczynają powoli dopytywać kiedyś coś w końcu zacznie się dziać ale to że jest krytyka to chyba nie powód żeby nagrań nie dawać !!! Czekamy

  Zamieszczając info tu na stronie proponuje robić zrzuty ekranu Fn+ PrtSc bo 70% postów jest nie zamieszczanych

 38. widzę że Jakub, Habitant to osoby które cały czas blokują nasze wpisy . O ile to forum jest niezależne jak piszecie to pozwólcie aby wszystkie wpisy były szybko i bez cenzury puszczane. Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy ale na nikogo nie pluję jak wy przed wyborami . Jesteście cieniasami i czy się wam to podoba czy nie to tak jest .
  Widzę że poprzedni wójt stoi wam ością . Mamy nadzieję ze plac przy gminie nie zmienicie , albo jak będziecie zmieniać to zróbcie przelotówkę jak w mac donaldzie przy wylocie niech siedzi pani sekretarz aby wam co nie umknęło z pola widzenia . Koniecznie kupcie wysoki stołek . Pa Pa

  • Bardzo źle widzisz. Poza tym, że piszę od czasu do czasu na tym forum, nie mam z nim nic wspólnego. Poprzedni wójt nie stoi mi „ością”, bo w ogóle mnie już nie obchodzi. Cieszę się, że go już nie ma, bo był najmarniejszym wójtem w historii Ochotnicy. Narobił tylko tyle dziadostwa, że potrzeba dużo czasu, by to zlikwidować. Kicz i tyle!

 39. Habitancie wiedziałam że jesteś prostakiem ale ze aż takim to nie wiedziałam. Poprzedni wójt zostawił naszą wieś
  kwitnącą a co wy z niej zrobicie to zobaczymy . Piszesz kicz to dlaczego masz panele folowoltaiczne na swej chałpie ściągnij je w imię protestu że nie lubisz poprzedniego wójta. Obecny włodarz to bankrut i oby naszej wsi nie pozostawił w takim stanie . A tak nawiasem gdzie on jest . Całymi dniami sekretarz go zastępuje . Może niech zrezygnuje skoro sekretarz nas o wszystkim informuje. Jest obecna rada w bardzo złej kondycji . Radne milczą . Nie wiemy czy nie wiedzą co powiedzieć czy mają zakaz.

  • Nie muszę niczego ściągać, bo nie mam fotowoltaiki na swojej chałupie. Zrozumiałaś? Dzięki Bogu już go nie ma i nigdy nie będzie. Już samo to, że miał pomysł na wrzosowisko w centrum wsi świadczy o ubóstwie estetycznym. Nie ośmieszaj się! Gmina nigdy nie miała tak marnego wójta jak poprzedni.Tylko prostacy widzą jakieś „zasługi” poprzednika.

 40. ola sprawdzający to poprzednik tak działał rozkazywał radnym nakazywał ustawiał co mają powiedzieć kiedy gdzie komu, teraz działa tu!!! według powiedzenia ” sądzę ciebie według siebie” czy to normalne? co mu z tego wyszło? no widać po wpisach jego kondycję złą wolę którą próbuje wciskać tylko komu? pewno sobie! nie z nami te numery były zakłamany człowieku.

 41. Godzina 5.14 w dniu 12 marca czy forum działa ? Za ile od momentu wysłania komentarza pojawi się on na forum? Pytanie do moderatora wczoraj wysłałem komentaRz o godzinie 11.23 do tej pory nie ma go na forum ? Dlaczego

  • Moderator Forum

   Informuję, że wpis z 11.23 system przekierował do spamu. Wpis został wysłany z adresu, który był wcześniej zablokowany ze względu na łamanie regulaminu forum. Moderator

   • Czyli mamy to rozumieć w ten sposób że jeżeli z jakiegoś adresu zostało wysłane coś co waszym zdaniem złamało regulamin to wtedy każdy kolejny wpis od razu jest traktowany jako rozumiem też łamanie regulaminu i go nie zamieszczacie – no Brawo logika wspaniała . Czyli jeżeli ktoś wam nie pasuje to dawaj go do spamu

    • Moderator Forum

     Jeżeli ktoś łamie notorycznie regulamin i nie reaguje na upomnienia jest wyrzucany z forum a wszystkie wpisy od tego momentu trafiają do kosza i nikt ich nie analizuje i nie czyta. W całej historii forum było dosłownie kilka takich przypadków. Odpowiedziałem na pytanie piszącego jako Test tylko po to żeby mu przypomnieć. Moderator.

 42. Czy ktoś się orientuje czy w tym roku będzie podjęta jakaś inicjatywa a propos sprzątania szlaków- niedługo Dzień Ziemi… Chętnie wezmę udział!

  • A może by tak przestać śmiecić przez cały rok dla jednego Dnia Ziemi?

  • Ja też z całego serca popieram takie akcje sprzątania i myślę, że w tym roku będzie również zorganizowana. Przynajmniej póki nie wzrośnie świadomość u wszystkich żeby nie śmiecić ktoś takie akcje musi przeprowadzać

 43. To forum powinno być dostepne tak jak przed wyborami. Systematycznie zamyka nam się usta . Tadek miało tak być transparentnie a tu co ? Trochę krytyki i wpis blokowany. Tadek jesteś osoba publiczną i musisz się zmierzyć z krytyką . Jak to dobrze wozić się samochodem słuzbowym Tadziu ? Nie trzeba płacic za paliwo , przeglądów robić a co tam gmina zapłaci . Pytam dlaczego Królczyk Tadek jeżdzi do domu i z domu do gminy samochodem gmninnym -słuzbowym ?Nikt tak publicznie nie był chamski jak obecny panujący Taduś . Nie pomyślałeś że to widzimy , może radne już odmówiły podwozu to dawaj gminne auto. Troche pokory bankrucie . Moderatorze to nie obraza więc mam nadzieję że to się ukaże do publicznej wiadomości . Proszę opublikować moje wpisy bo nie ma tam nic obrażliwego tylko prawda która wam ciąży jak kamień młyński

  • Twojego chamstwa nic nie przebije, może napisz najpierw kto i gdzie jeździł za gminne pieniądze w poprzedniej kadencji albo zamilcz….
   A co do wpisów to nowe zasady bardzo mi się podobają, widać prawdziwa aktywność na forum i ilu „was” jest tak naprawdę

  • Kto kupił ten samochód? Po co? Kiedy?

 44. Jeżeli potwierdzą się informacje o takim wykorzystywaniu samochodu służbowego, to oczywiście przegięcie które nie powinno mieć miejsca. Inna sprawa kto i po co ten samochód kupił. Wójt takiej Gminy jak nasza nie powinien dysponować żadnymi samochodami służbowymi, bo jest to zbytek i luksus na który po pierwsze nas nie stać, a po drugie ryczałt na samochód prywatny w zupełności wystarczy. Dla każdego obserwatora gminnego życia publicznego jasnym jest fakt że co jakiś czas w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje nazwijmy je nie do końca sprawdzone, wypuszczane w celu zdyskredytowania w oczach mieszkańców obecnej władzy. Kto i po co to robi nie wiem, ale mam nadzieję że szybko mu się to znudzi. Czym innym jest merytoryczna ocena, nawet krytyczna, jednak oparta na faktach, a czym innym zwykły hejt nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Może jeszcze jedno zdanie do nowego Wójta, cenzura nawet ubrana w piękne słówka zawsze pozostanie cenzurą.

 45. Do Tadeusza Królczyka
  Chciałem zapytać kiedy przewiduje Pan umieszczenie na tym forum nagrań z ostatnich zebrań wiejskich ?
  Czy może po wyborach uznał Pan jednak że zamieszczanie tych nagrań nie ma sensu ?

  Ponadto podpinam się pod komentarz pani Joli i liczę że wytłumaczy się Pan z tego służbowego samochodu ?

 46. Oj Tadek
  Grabisz sobie !!!
  Co z autobusem do Krakowa
  Co czekasz aż PiS to za ciebie znowu zrobi a ty powiesz ze załatwiłes
  Obiecałes tez ze do wiosny nam coś załatwisz a wiosna za kilka dni czekamy

 47. Spokojnie Panie Wójcie, nie wszyscy są takimi raptusami, my Twoi wyborcy wiemy że niczego nie robi się z dnia na dzień. Super ze udało się pozyskać środki powodziowe na drogi, velo Dunajec też na dobrej drodze, wyniki ankiet dotyczące transportu już się ukazały wiesz czego oczekujemy i myślę że w tej kwestii prowadzone będą negocjacje…
  I zgadzam się zobaczymy Jolu że cenzura to zawsze cenzura, w sieci może i jesteś anonimowy ale nie bezkarny i każdy powinien się z tym liczyć. Nie podobało mi się natomiast ze jedna osoba mogła pisać używając wielu nickami bo to zniekształca obraz rzeczywistości.

 48. Pytanie
  Nasz wlodarz już całkowicie przejął samochód gminny który był zakupiony w ramach projektu enklawa do wyjazdów kontrolnych do wież widokowych a tu patrzcie jaka bezczelność dojeżdza sobie do pracy gminnym czyli naszym samochodem ale to tylko tadziu może tak bezczelnie zrobć myśąc sobie że dookoła to ciemniacy. Tadek jeżeli nie zaprzestaniesz robić nas w .c….. ja. to zawiadomimy prokuraturę

  • To zawiadom prokuraturę. Nie strasz! Jeżdżenie samochodem gminnym to nie przestępstwo.

   • Jak tak dalej pójdzie to faktycznie tak jak proponuje habitant nie będzie wyjscia trzeba zglosic sprawę na prokuraturę

    Tadek gdzie nagrania z zebrań wiejskich !!!!! Widzę ze zaczynasz olewac to forum na maksa czyli mamy rozumieć ze nas mieszkańców masz gdzieś co myślisz ze jak nie dasz nagrania to nie będziemy wiedzieć jak na zebraniach ludzie cie punktują

    • To zgłaszaj trollu. Ja niczego nie proponuję, tylko nienawidzę trolli, którzy ciągle straszą. Mnie też trolle straszyliście w zeszłym roku. Idź trollu do prokuratury i powiedz, że wójt jeździ służbowym samochodem gminnym, na pewno prokuratura pochyli się nad twoim problemem. Do roboty się weźcie trolle przebrzydłe a nie tylko knujcie! Nie wkładaj nic w moje usta pasożycie i kłamco!

 49. Nie wiem kto czym i dlaczego jeździ, wiem natomiast że samochody służbowe na tym szczeblu samorządu to bezsens i zbędny wydatek. Jeżeli ktoś miał kaprys i kupił sobie takie autko, to następca powinien je jak najszybciej sprzedać, albo podać cel jakiemu ma służyć. Jest to oczywiście mało ważny epizod, jednak transparentność i przejrzystość działań nowego samorządu wymaga takich decyzji. Epokę udawanej wielkości mamy za sobą, pora zacząć twardo stąpać po ziemi, wprowadzać tam gdzie można oszczędności, starać się powiększać wpływy do gminnego budżetu. I najważniejsze trzeba jak najszybciej pobudzić koniunkturę inwestycyjną. Nasza gmina musi pokazać że można u nas bezpiecznie inwestować i poprzez różnego rodzaju ułatwienia, ulgi inwestycyjne zachęcać przedsiębiorców do takich inwestycji.

  • Nie muszisz robic konsultacji w ten sposób.

  • Jola mogłabyś czytać ze zrozumieniem poprzednie posty
   Auto terenowe było zakupione do sprawowania przez gmionę kontroli wież widokowych i szlaków należnych do enklawy i musiało być kupione ale to nie znaczy że nasz włodarz ma sobie zawłaszczyć i na koszt gminy dojeżdzać sobie do pracy to już jest hamstwo albo jak gminę stać to niech kupi każdemu pracownikowi służbowe auto i będzie OK
   to jest nowa zmiana pokoleniowa. Idź sprawdź gdzie jest auto gminne os. Jamne …..

   • Nie bardzo wiem o czym piszesz. Czyli gmina kupiła samochód terenowy do obsługi wież widokowych, ich konserwacji, dozoru technicznego, opróżnianiu koszy? Jeżeli tak to dlaczego takich działań nie zauważyłam w poprzedniej kadencji. Napisałam wyraźnie że na takim szczeblu samorządu, samochody służbowe to zbędny wydatek. Nie było potrzeby kupna takiej zabaweczki, i nie widzę potrzeby jej utrzymywania. Co do komunikacji obecnej władzy z mieszkańcami, widać że mają z tym problem, ale ujmę to tak: wolę władzę która mało mówi i coś robi, od takiej która biegała po mediach opowiadając bajeczki o rondach, basenach, wyciągach, elektrycznych komunikacji itp.

 50. Habitant już pianę toczysz co nie poasuje ci że ludzie widzą jak ich olewacie, że gminne auto bierze sobie wójcina i dojeżdza do gminy jak swoim ale arogancja to auto wiesz dobrze że ma służyć do kontroli wież widokowych i szlaków enklawy bo to auto terenowe i w tym celu poprzednik zakupił bo to był wymóg projektu no chyba że taduś jeździ przez Magurki do gminy i po drodze robi kontrole wież to rozumię. Sprawa i tak pójdzie do wyjaśnienia bo dlaczego poraz pierwszy w historii gminy taduś przywłaszczył sobie auto gminne na dojazdy do pracy zdjęcia są już porobione z godziną i datą jak parkuje u brata na podwórku oj faktycznie nowa jakość i nowa zmiana – wyrypać gminę na czym się tylko da pod przykrywką dobrej zmiany. A gdzie autobus do Krakowa, a dlaczego w naszej gminie jest zatrudnionych aż 4 radców prawnych, a kiedy będą przekształcone nasze działki, a dlaczego nic się nie dzieje w nowym ośrodku zdrowia w Tylmanowej tyle co zrobił Jurkowski z radnymi i więcej nic co tadeusz brakuje już polotu a może krytykuj dalej poprzedników zatrudniaj 3 dalsze osoby do gminy bierz architekta P. K……skiego bez przetargu, bez zapytania oferrtowego no bo jedynym kryterium wyboru dla ciebie jest – kolega i dobry znajomy dlaczego cię nie ma w gminie dlaczego już wyśmiewasz pracowników oj pięknie …rób tak dalej dlaczego nie odbierasz telefonów

  • Piszesz do mnie trollu tak jakbym to ja był wójtem. Chyba ci się adresat trollu pomylił. Jeżeli okaże się, że obecny wójt będzie postępował jak jego poprzednik, to skończy tak samo jak poprzednik. Nie baw się trollu w śledczego, tylko zajmij się jakąś uczciwą pracą. Jak masz wątpliwości, to zgłoś sprawę odpowiednim instytucjom a nie zachowuj się jak TW za poprzedniego systemu.

   • No to kto jest wójtem ?
    Przecież nawet wójt ma prawo pisać pod nickiem rozumiem ze nikt nie chce obrażać ludzi z pod swojego nazwiska ale gdzie jest moderator i czemu puszcza takie komentarze gdzie ludzie są obrażani
    Do moderatora czy nie uważa Pan ze komentarze habitanta trzeba usunąć ?

 51. Jola jesteś zakompleksioną istotą faktycznie teraz widać:
  Auto gminne pojmane jako prywatne sluzace do dojazdów do pracy tadusia
  Widac jak tadziu negocjuje z gospodarzami i placi 36 tys zl za ar ziemi to faktycznie cielone swiatło dla inwestorów
  Czterech radców prawnych nawet wojewoda tylu nie zatrudnia
  Autobus do krakowa i bialki to fikcja
  Dzialki nawt nie ruszone a nie mówiąc o przekształceniu
  Pan architekt kow….lski z krakowa najlepszy kumpel wodza za 50 tys dostał zlecenie na plac zabaw przy gminie skandal
  A co z wyciągiem dziwna cisza czyżby pan pol…ski podpadł i już jego teren nie jest najlepszy do inwestycji
  Jola jola przetrzyj oczy tych nowych działań mozna by wymieniać z godzinę z których nic nie wynika
  A radny runger ile kasije gminę comiesiąc niech powie publicznie na sesji ile gmina mi placi i jego tadnym diety miesięcznie

  • Nie jestem zakompleksiona i nie widzę powodu do kruszenia kopii o takie drobnostki. Napisałam to co myślę o potrzebie utrzymywania samochodów służbowych. Nie wiem kto kupił tą zabaweczkę, komu służyła w poprzedniej kadencji, czy ktoś nią dojeżdżał do pracy, gdzie była garażowana. Ja oczy przecierałam ze zdumienia w poprzedniej kadencji. Cieszę się że dzięki roztropności i mądrości mieszkańców naszej Gminy to już przeszłość, która na zawsze odeszła do lamusa.

 52. Panie,wojcie wiosna się zbliża, gdzie są obiecanki ???.Gdzie są drogi do pól, podatki zapłacone, a drogi gdzie .Pieniążki dobre ,a ludzka prośba gdzie pytamy dalej ,aż do skutku.

 53. Piszącemu ukrywającemu się pod różnymi nickami byłemu wójtowi oraz jego rodzince brakuje już chyba tematu i zaśmiecają to Forum różnymi wyolbrzymionymi problemami! ale przejdźmy do rzeczy.
  Czy były wójt za darmo dojeżdżał do pracy i wyjeżdżał w różne dziwne miejsca? Chciałbym wiedzieć ile w ciągu ostatniego roku jego rządów kosztowały nas jego wyjazdy tak zwane służbowe i ryczałt samochodowy?
  Korzystanie z samochodu posiadanego przez Gminę jest o wiele tańsze niż wyjazdy służbowe samochodem prywatnym! a jego sprzedaż byłaby nonsensem, chyba że uważacie że ma stać i rdzewieć jako relikt przeszłości.
  Chciałbym ponadto wiedzieć kto zapłacił za wyasfaltowanie chodnika między pensjonatami braci byłego wójta w osiedlu Młynne? Ponoć asfaltowanie miało być gdzie indziej! ale po przegranych wyborach rzutem na taśmę zostało to zrobione właśnie im! Czy tak miało wyglądać rządzenie?
  Pan Wójt Królczyk nie powinien spieszyć się z uruchomieniem komunikacji publicznej tylko poczekać na środki mające spływać do gmin, powiatów z budżetu państwa aby efekt poczynań był bardziej widoczny.
  Przykład bezmyślnego pośpiechu byłego wójta już przerabialiśmy, kiedy zamiast poczekać na środki unijne na dofinansowanie fotowoltaiki wziął kredyt ponad 2 miliony złotych, który my musimy teraz spłacać!
  Działania obecnego Wójta i Rady są bardzo rozsądne a to dobrze wróży na przyszłość, a były wójt próbuje różnych insynuacji aby skłócić pracowników! a także Radnych! jego zapędy są wzięte z minionego systemu!
  Nie dziwię się temu bo tego uczył się chcąc być TW i niech się nie łudzi, że ponownie powróci na stanowisko! Przez 4 lata dał się poznać jako typ, który nie potrafi ludzi łączyć do wspólnych działań lecz skłócać! dzielić! aby móc manipulować! on nie wróci już nigdy więcej! Pa! Pa!

 54. Boże wybory sie skończyły a ty Taduś dalej zasłaniasz sie Jurkowskim . Chłopie zacznij cos robić a nie utyskuj na wszystkich . Taduś jeżdzisz służbowym samochodem w prywatnych godzinach , folowoltaiki nie spłacasz bo wiesz że tak nie było , , czekasz az państwo da dotacje na przewozy i znowu będziesz buczał co ty nie zrobiłeś , nie czekaj aż ci dadzą tylko sam co załatw. Do wyborów miłeś plan działania a teraz budzisz się i co ? przerosło cię to wszystko. masz duą gębę poza tym nic nie potrafisz . O przepraszam potrafisz tylko byłym wójtem się zasłaniać . Jak wam nie wstyd . Ścieszka jest wyasfaltowana i to aż ciesz , ale tam każdy chodzi , kto chce to nie dedykacje braciom wójta Jurkowskiego bo wszyscy tam chodzimy , a najwięcej dzieci radnej Pawlik . Nie wiem o co tyle zajadłości na byłego wójta . Wygraliście wybory i wiecie jakim sposobem to pokażcie nam jak sie rządzi czekamy . Pytać jednak nie przestaniemy bo obiecywaliście . Powiem krótko waszą nieudolnośc zasłaniacie Jurkowskim , na rząd czekacie aż da pieniądze na transpoet . Bądz Tadus szybszy i załatw sam coś .
  Ja nie słyszałam z rodziny Jurkowskiego aby wspominali wybory a wy powtarzacie jak mantrę . Chłopy do roboty bo wiosna a nie pieprzyć i opowiadać bajki Tadziu . Proponuję wydaj tomik bajek wójta dla mieszkańców .

 55. A ty olu już wybuczałaś się po przegranej? biedaczysko nie jęcz tyle!!! bo se oczyska wybeczysz i tak ci to nic nie da nie pomoże!!! nie zasłaniaj się kim tylko możesz!!! nie kamufluj się tyle i tak wiemy, że teraz tylko tyle biedulo
  możesz!!! na całe szczęście i zadowolenie nasze!!! nie pleć bzdur co tylko ślina ci na język przyniesie!!!
  nie powtarzaj się jak nakręcony!!! tak ci to nic nie da nie pomoże!!! chłopie do roboty się weź a nie pleć tu bzdur!!! nikt cie nie słucha!!! jaka zajadłość zionie od ciebie!!! ile cynizmu! knucia! kłamstwa!
  Proponuje wydaj tomik byłego TW!!! daswidanja!!!

 56. Zaraz zaraz gdzie jest Moderator !! co tu się dzieje wprowadziliście cenzurę posty nie są publikowane natychmiast i co mamy – merytoryczne pytana:
  kiedy wykup działek pod drogi ?
  kiedy wyciąg ?
  co z autobusami do Krakowa ?
  co z wykupem działek?
  czy pytanie dlaczego Wójt wykorzystuje samochód do celów prywatnych ?
  albo dlaczego nie publikuje na stronie wszystkich zleceń które daje myślę że wielu architektów byłoby zainteresowanych takimi zleceniami ? itd

  To są zwykłe pytania do wójta a tu na forum nagle te pytania są przedstawiane jakby to był jakiś atak !!
  A moderator zamiast reagować i nie puszczać komentarzy gdzie pojawiają się teksty typu „nie pleć tu bzdur!!! nikt cie nie słucha!!! jaka zajadłość zionie od ciebie!!! ile cynizmu! knucia! kłamstwa!”
  je akceptuje o co chodzi ?

  (Panie moderatorze może Pan wyjaśni o co chodzi że takie komentarze są puszczane!!!! )

  Ponadto poruszanie tematu byłego wójta jest śmieszne,
  Co mnie to obchodzi to jest coś co było 6 miesięcy temu teraz mamy wiosnę 2019 r
  Więc proszę zajmijmy się obecną władzą obecnymi radnymi i zacznijmy ich rozliczać

  Ja np. chce wiedzieć co tymi inwestorami co z nowymi miejscami pracy ?
  Co z wyciągiem czy jest szansa żeby na nowy sezon zimowy coś się pojawiło ?

  Ponadto dlaczego Tadek przestał zamieszczać nagrania ze spotkań wiejskich !!
  Mogę się domyślać z tego co się słyszy ale powinni to zobaczyć wszyscy mieszkańcy

  • Moderator Forum

   Odpowiadając na Pana pytanie przypominam, że od 24 lutego wprowadziliśmy możliwość komentowania bez logowania. Komentarze są moderowane przed publikacją czy są zgodne z zasadami forum. Może to powodować opóźnienia w pojawieniu się na stronie. Moderator

   • Proszę czytać ze zrozumieniem pytam dlaczego nie usuwacie postów które nie są zgodne z regulaminem !!! Pan Jurkowski jest ewidentnie obrażany
    Czy teksty typu nie pleć tu bzdur!!! nikt cie nie słucha!!! jaka zajadłość zionie od ciebie!!! ile cynizmu! knucia! kłamstwa!” nie podlegają pod regulamin – proszę jako moderator się tym zająć

    • Moderator Forum

     Zacytowane przez Pana teksty nie zawierają wulgaryzmów i dlatego nie zostały przeze mnie usunięte. Moderator

 57. Jeżeli ktoś ma bardziej lub mniej zasłużoną emeryturę powinien zająć się swoją pasją. Ten kto wykazywał zainteresowania ogrodnicze, może rozwijać swoje hobby, sadzić wrzosy, pielęgnować kwiatki. Każdy z nas ma w życiu swoje pięć minut, albo je wykorzysta i przejdzie do historii jako ten który np. skanalizował Gminę, albo Jego kadencja pójdzie w zapomnienie. Jak będzie z obecną władzą? Czy potrafi ona podjąć trudne tematy? Czy zajmie się poważnie rozbudową dróg w potokach? Czy powalczy żeby nasza gmina została zgazyfikowana? Czy rozwiąże w sposób systemowy problem komunikacji publicznej? Czy stworzy długofalowy program strategii rozwoju naszych wiosek? Czy przyczyni się do tego, że my wszyscy, poczujemy się znowu współgospodarzami naszej gminy? Ma ona wielkie poparcie i dużo atutów w swoich rękach, jak rozegra partię swojego życia, zależy tylko od niej.

  • Jola już zaczyna rozgrywać partię swojego życia:
   1. zawłaszczył gminny samochód i traktuje go jak prywatny na dojazdy do pracy – zero wstydu zero ambicji no ale lepiej zatankować za gminną kasę niż za swoją bo przeceiż kilkuset tysięczne długi czekają na spłacenie wstyd i hańba
   2. Koledze architektowi Ko…. zlecił projekcik plac zabaw przy gmibnie za 60 tysięcy złotych bez żadnego przetargu ani zapytania ofertowego
   3. Za działkę w Kłodnym płaci po 35 tys. zł za ar pod scieżkę rowerową
   4. Emeryci dalej pracują w Gminie ta Pani nie ma za grosz honoru to PIS przywrócił wiek emerytalny dla kobiet do 60 lat a ona ma już 61 i dalej drepta po gminie blokując młodym pracę – obudź się Pani sekretarz weź wzór z Marysi …. Tosi … czy Karoli… kobiety z charakterem wypracowały do 60 lat i odeszły a TY ?????????????????? zgroza wójt milczy
   5. wniosek powodziowy dla rodziny na Gorcowym do lasu ponad milion złotych ????? a po wsi dziury
   6. Gdzie autobus do Krakowa i Białki
   7. Gdzie wyciąg narciarski cisza a Pól…ki co w niełasce
   8. Kiedy tadziu zaczniesz przekształcać działki na koszt gminy
   9. Dlasczego zatrudniasz 4 radców prawnych

   To pierwsze kroki do zagłady Gminy – dlaczego ten gminnny samochód wykorzystujesz jak prywatny to jest kradzież w biały dzień i co na to mieszkańcy

 58. zgadzam się z kwintesencją .Gdzie jesteś moderatorze , dlaczego nie usuniesz obrażliwych wpisów pod adresem pana Jurkowskiego . Wpisy o nowej władzy które są dla was niewygodne to potrafisz usuwać a plucia na osoby spoza tzw waszego kręgu to już nie !Dalej pytamy dlaczego Tadek jeżdzi służbowym samochodem ? Co nas obchodzi że swój samochód rozbił Może ktoś wie w jakich okolicznościach rozbił ? dlaczego jest to tajne ,czy może musi być tajne ?
  Co z emerytkami ,kiedy zwolnią stanowiska dla nas młodych ? Dlaczego jest 4 radców prawnych ? Co takiego Taduś robisz że aż 4 radców do naszej małej gminy potrzeba ? Dlaczego droga w Kotliny nie jest wzięta pod uwagę . Może śpiąca Basiu przejrzyj na oczy i weż się za robotę a nie udawaj mumi . Basiu czekamy na chodnik koło Kwaleńcy ? Czy dopiero będziecie robić jak kadencja będzie się zbliżać . Niewiasty obudzcie się . Wiosna halo halo !

  • Moderator Forum

   Z regulaminu Forum: 13.W przypadku stwierdzenia przez Użytkownika forum, że wypowiedź zamieszczona na forum narusza zasady Regulaminu i/lub obowiązujące przepisy, użytkownik może zgłosić naruszenie poprzez wysłanie Wiadomości e-mail na adres: poczta@ochotnica.tv W takim przypadku Administrator, po otrzymaniu stosownej i wiarygodnej informacji, usunie treści naruszające zasady Regulaminu i/lub obowiązujące przepisy.

   Moderator

  • Boże zachowaj gminę i jej mieszkańców od takiej pracownicy jak ty!

  • Wskaż obraźliwe wpisy pod adresem Jurkowskiego, które należałoby usunąć?

  • Dlaczego Królczyk jeździ samochodem służbowym? A dlaczego poprzedni wójt jeździł tym samochodem a Królczyk nie może? Pracownicy gminy jeżdżą często tym samym samochodem a wójt nie może jeździć? Nienawiść do nowego wójta odebrała Wam rozum 🙁

 59. moderatorze czy ty jesteś prostakiem ,czy my nie widzimy kiedy usuwacie nasze posty . Władza wam ciąży. Taduś rozbija się służbowym samochodem , bo wam wolno , Jola wróżka Ochotnicka wszystko wie najlepiej , drogi w kotliny nie ma bo po co tam mało wyborców , w gminie Tadzia nie ma , przychodzę już któryś raz i ciągle nie ma go , jestem odsyłana do sekretarz .Ja pytam po co mam iść do sekretarz skoro nie jest wójtem . Nie wiem co za cyrk w tej gminie . W żadnej gminie nie ma tak aby władzę sprawowała sekretarz. Czekam kiedy powiedzą że sprzątaczka załatwia sprawy bo wielcy małym wzrostem nie mają czasu . A tak powiem w gminie jest bardzo brudno. Schody wejściowe to tuman piachu je pokrył . W środku pełno kurzu , na parapetach , barierkach nie wiem co robi sprzątaczka ,czy niema komu dopilnować tego ,czy zwyczajnie po koleżeńsku poplotkować i czas minie .Gdzie sekretarz chyba to jej działka . Zgroza zaczyna zaglądac w każdy zakamarek nowej dobrej zmiany .

 60. Taka to sprawiedliwość Ochotnicka, że wcześniej wójt mógł zabrać córki do Słowenii a teraz wójt nie może się przejechać służbowym samochodem 😉

 61. olu Qlu pewnie jesteście siostry imiona te same prawie tak samo piszecie, gorzkie łzy lejecie na Nową Dobrą Zmianę, po tym was można rozpoznać, że jesteście największe bajcary w całej gminie, wszystko próbujecie wiedzieć i widzieć na opak jak w krzywym zwierciadle, a może okulary se załóżcie by lepiej widzieć jak teraz błyszczy pod każdym względem w Urzędzie, w każdym kątku porządek wszędzie! aż miło i tak przyjemnie teraz w pracy się zrobiło, co jeszcze tu napleciecie? a ty jak pracowałeś? nie pamięta wół jak cielęciem bął…

 62. do zartczyserio i lamusa
  Widzę że aż kipicie ze ściekłości do byłego wójta . Nie wiem czy były córki w Słoweni a o ile były to na pewno zapłaciły możesz to sprawdzić . Wiem że jednej rodziny dzieci nie pojechały i widocznie ona dalej jest taka wściekła . Asiu trzeba było dziewczynki zapisać i poprosić prowadzącego ten zespół aby je dopisał. Z tego co wiemy to bardzo licho twoje dziewczyny pracowały . Co się tyczy porządku w gminie to sprzątaczkę zawsze trzeba było prosić o posprzątanie . O ile masz w domu taki błysk jak przed gminą to ci współczuję . Trzeba aby osoby odpowiedzialne rzeczywiście były odpowiedzialne . Jad zostawcie dla siebie bo na forum już dosyć naplułyście i naoczerniałyście .Weżcie się do roboty

 63. Do Moderatora ?
  Szanowny Panie
  Dlaczego posty merytoryczne są usuwane a posty obrażające byłego Wójta są przez moderatora akceptowane
  (zrzut ekranu 19.03.2019 godzina 15:32)

  • Może to tylko twoja subiektywna ocena. My nie wiemy, czy wpisy były merytoryczne. Mało tego, my w ogóle nie wiemy czy były. Zamieść ten wpis na Facebooku i wtedy się przekonamy. Moje wpisy, które uważałem za merytoryczne też były usuwane na Onet i tutaj, a nawet byłem blokowany na FB za merytoryczne wpisy. A tacy jak ty „ekspercie” straszyli mnie nawet prokuratorem za merytoryczne wpisy.

 64. Pytam ,gdzie drogi gminne ,gdzie potoki, gdzie do jazdy do domów.Obiecywales gruszki na wierzbie to je zjedz.My cie utrzymujemy i cała gminę, gdzie są radni śpią, widać że śpią, a obietnice czekamy. Bóg się pożal takim wójtem. LUDZIE Zróbcie referendum odwołać naszego wójta. Panie Jurkowski wracaj szybko Czekamy Czekamy wróc do gminy z powrotem .Nic Tadek nie robi ,wiosna za chwilę znowu zima a dróg nie ma ,widzę że za jego kadencji nie będzie, jacy radni taki wójt, ale wpadliśmy w błoto.

 65. Marysia, ekspert wy znacie się z siostrami o imieniu ola, Ola należycie do tej samej „rodzinki” identycznie piszecie bolejecie nad tymi samymi sprawami, widać gmina bardzo „leży wam na sercu” ośmieszacie się że tak się głowicie bolejcie tyle, sprawy gminne są w dobrych rękach mądre głowy nimi kierują i sterują! nich się nie martwi wasza rozczochrana! wszystko idzie i się dzieje w jak najlepszym porządku kierunku! obejdzie się bez was, jesteś to jesteś a jak cię nie ma to też nie wielki kram, czy tak trudno wam to pojąć?
  a gdzie on wyjechał, że tak szybko ma wracać kto czeka? pewnie wy ola Ola ekspert Marysia

 66. Czy możemy zająć się sprawami bieżącymi a nie ciągłym wracałem do jakiś spraw z przed lat !!!
  Większość z nas nie interesują sprawy o których pisze ola czy lamus
  Ale interesują nas sprawy bieżące chcemy wiedzieć co udało sie Tadkowi przez te pół roku swoich rządów zrobić
  Kiedy rusza autobus do Krakowa ? Czy Tadek znowu czeka aż PiS to za niego zrobi
  Co wykup em ziemi pod drogi ?
  Jakiego inwestora który zapewni miejsca pracy udało się już pozyskać ?
  Co z wyciągiem ? Tadek rządzi to jego plan z Panem P…m można realizować w czym problem ?
  Co z obiecanymi robotami tu naprawa nasypu tu kratki tam dziury tam czyszczenie rzeki itd. rozumiem ze roboty na wiosnę rusza z kopyta we wszystkich wioskach tylko juz powinny być ogłaszane przetargi przeciez to są roboty na setki tysięcy złotych !!! Tadek na co czekasz!!!
  Co z Ośrodkiem w Górnej ?
  Skupiadz się na narkomanach i przemocy w gminie wiec tez pytanie ile osób skorzystało z porad pani która zatrudnileś ? Bo nikt do niej na dyżury nie przychodzi wiec czy nie jest to wyrzucanie pieniędzy gminnych !!!
  Ile pogadanek na sile zrobi w szkołach raz w miesiącu raz na tydzień? Jak tak będzie non stop gadać dzieciom o tym mówić to faktycznie za chwile zaczną próbować alkoholu i narkotyków z czystej ciekawości
  Przejdź Tadek do konkretów bo po to cie wybraliśmy ze obiecałes bardzo dużo i w krótkim czasie !!!

 67. Chciałbym się dowiedzieć ile w ciągu ostatniego roku rządów byłego wójta kosztowały nas jego wyjazdy tzw.
  służbowe i ryczałt samochodowy?
  Czy on za darmo dojeżdżał do pracy i wyjeżdżał w różne dziwne miejsca?
  Kto zapłacił za wyasfaltowanie chodnika między pensjonatami braci byłego wójta w osiedlu Młynne?
  Ile wyniosło zadłużenie gminy kiedy on rządził?
  Ile pochłonęły pieniędzy prace budowlane związane z remontem Urzędu Gminy i zagospodarowanie terenu
  wokół niego?
  Kiedy udostępnione będą kopie faktur związanych z wydatkami:
  budowa ośrodka zdrowia w Tylmanowej w latach 2014 – 2018?
  Ile kosztowały nas podatników imprezy lokacyjne?
  600 lecie Ochotnicy i 680 lecie Tylmanowej?
  Chciałbym konkretów na powyższe pytania wiele osób jest tym zainteresowanych.

  • No to napisz do gminy pismo i mają Ci obowiązek udzielić takich informacji tylko może skończ już z tym byłym wójtem byłą radą na forum.
   Bo jest masa nieruszonych spraw bieżących i weźmy się może za kontrole obecnego wójta i obecną radę żeby trzymać ich w cuglach i żeby wiedzieli że kontrolujemy to co robią żebyś za 4 lata nie musiał pisać takich tekstów chciałbym się dowiedzieć !!!
   Kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola tym bardziej że to jest zupełnie inna skala mieliśmy wójta i radnych na poziomie osoby które prowadzą interesy dla których tysiąc w lewo czy w prawo nie miał znaczenia a teraz mamy do czynienia zupełnie inną klientelą bezrobotni, bezrobotne ludzie na dorobku dla których gabinet jawił się jako tzw. złoty gabinet na który zostały wydane „miliony” w którym osoby tego pokroju czują się speszone nie wiedzą nawet jak w nim siedzieć jak się poruszać dlatego stała kontrola i postawa obywatelska – tak jak z samochodem bo to nasze wspólne pieniądze i cieszy że mieszkańcy tak aktywnie w tej kontroli uczestniczą

 68. Śmieszne, teraz nagle kontrolować wam się zachciało, a ja pytam, gdzie była kontrola wcześniej??? A no była i to w rękach samego wójta, nikt inny nie miał prawa wiedzieć co się dzieje i za jakie pieniądze…. I tak sobie myślę że ci biznesmeni – poprzedni radni trochę się pomylili bo gmina to nie jest prywatny interes, który ma przynosić zyski. Gmina ma działać dla dobra mieszkańców, zaspokajać ich potrzeby a względy ekonomiczne nie powinny być jedynym kryterium. Podam prosty przykład : bus do Krakowa był ale został zlikwidowany bo nie ekonomiczny a teraz nagle pytania gdzie bus??? I nie mówcie, że Tadek obiecał, obiecał bo ludzie czuli taką potrzebę…
  A kontrola, zgadzam się, potrzebna, ale najpierw proponuję rozliczenie starej władzy bo tu chyba amnestii nie ma 😉

 69. Wielokrotnie pisałam że w każdej cywilizowanej firmie nowo zatrudniony prezes zaczyna od audytu, zapoznania się z kondycją finansową i określenia kierunków strategi rozwoju na następne lata. Wójt w mojej ocenie to właśnie taki menadżer, przez nas zatrudniony, przez nas opłacany, którego celem powinno być nasze wspólne dobro. Nie chcę wracać do poprzedniej kadencji, dlatego zadam tylko jedno pytanie. Czy gabinety, wrzosowiska, targowiska, to były najpilniejsze inwestycje w naszej Gminie? Ci co uważali że tak głosowali za kontynuacją, zdecydowana większość wybrała jednak inną opcję. Dlatego czekamy na działania nowej władzy w sprawie przywrócenia parkingów przy urzędzie, liczymy na szybki audyt dróg w potokach wraz z oceną stanu mostów, murów i przepustów, tak żeby przy większej ulewie żywioł nie dokończył dzieła zniszczenia, czekamy na otwarcie dla młodzieży wszystkich boisk, zmianę zasad funkcjonowania WOK, oszczędności w funkcjonowaniu instytucji gminnych. Nie może być tak że utrzymujemy i opalamy budynki które nie są w pełni wykorzystywane. Na pierwszy ogień powinny iść samochody służbowe i ogromny gabinet.

 70. […] wpis usunięty na prośbę osoby, która wpis zamieściła.
  Moderator

 71. nowa, jola wam sie pomieszało w główkach . Poprzedniej radzie nakazywaliście wręcz żeby wszystkim i wszystko dawać ,że wszystko się należy , a teraz wszystko na odwrót bo wy jesteście albo kolesiostwo przy władzy . Przypominam Jolu że to Taduś mamił na zebraniach i spotkaniach i dał w broszurce wyborczej autobus do Krakowa , Białki . To nie poprzednia rada odwołała autobus do Krakowa tylko sam przewożnik nie miał zysku . To takie proste ale Jola czy ma mózg ? chyba nie bo by się trochę zastanowiła nad bredzeniem albo poszła do lekatrza bo pisze jak w malignie. Samorząd obecny to cieniasy . Czekają aż rząd da pieniądze na przewozy i wtedy odtrąbią wielki sukces. Miernoty. Co zaś do ciebie Jolu to myślę że dobrze ci zrobi spacer z parkingu , bo zgubisz trochę kilogramów i się dotlenisz. Czy nie jest pięknie teraz wokół gminy ? A przedtem wchodziłaś w brudnych butach do samochodu , urzędu . Pochamuj swój temperament , można kogoś nie lubić ale za otoczenie trzeba pochwalić poprzednią władzę.

  • Jesteś córką poprzednika? Bo nikt inny nie byłby w stanie bronić poprzednika i jego głupich pomysłów. Wg ciebie poprzedni samorząd ten od poprzedniego wójta, to były tuzy intelektu? Odsunęliśmy wspólnymi siłami miernoty od władzy i czekamy, czy przypadkiem obecna rada, to nie takie same miernoty jak poprzednia koalicja rządząca. Oczekujemy dużo więcej pozytywów po obecnej radzie. Jeśli okaże się, że są tacy sami jak poprzednia, to też pójdą w odstawkę.

 72. A tobie zakamuflowana pod różnymi nickami ola kontrola Antoni Mróz nie pomieszało się w rozczochranej? czy ty masz mózg? co ty za bzdety wypisujesz?
  żal ci, że ludzie wybrali ich taki samorząd chcieliśmy, to właśnie im zaufaliśmy powierzyliśmy kierowanie zarządzanie Gminą! czy to ci się podoba czy nie, a miernotą i najgorszym cieniasem niewiarygodnym typem to ty się okazałeś TW

 73. Habitancie czy ty jesteś taki głupi czy tylko to pozory. Myślę ze to drugie

 74. Taduś i Runger wy do dobrej zmiany chcecie się porównać !!!!! wara kolorowe pajace bliżej wam do Biedronia czy zielonych zakałyżki jedne.

 75. Tarczę to masz na łbie glabiu jeden.

  • Czyli trafiony i zatopiony. Boli was to, że poprzednia ekipa nie dorastała obecnej do pięt? Czemu nie próbujecie wymyślić coś lepszego dla społeczeństwa gminy?

 76. Habitant runger o czym ty piszesz poczekajmy jeszcze trochę a zobaczymy wasze możliwości tak czy inaczej obecna rada /krolczykowce/ z mackiem tadusiem to jedna wielka kompromitacja szkoda mieszkańców. Tadus zostaw gminne auto dlaczego jestes bez honoru i ambicji dlaczego okradasz tadus gminę nie stać cie na paliwo do tej złomowej twojej mazdy

 77. Wyborca! ej ty pisatjelu jak by cię kto nie znał! jeszcze ci nie przeszło? bajać baju baju wyjedź do Dubaju! piszesz o kimś według siebie? ” to pewnie ty tak postępowałeś? jesteś bez honoru ambicji z ciebie to dopiero kompromitacja totalna TW a zarazem największa ściema! jaka się gminie przydarzyła! dobrze bo krótko! żal ci gardło ściska serce boleje? że inni Panowie Panie godnie odpowiedzialnie z honorem i podniesioną głową sprawują ważne funkcje publiczne, chwała im za to.

 78. Pewnie tylko nieliczni mieszkańcy naszej Gminy mieli możliwość zapoznania się z książkowym wydaniem przepisów na dawne potrawy przygotowywane i spożywane przez naszych przodków żyjących w Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej. Książka Dawna Kuchnia Górali gorczańskich została wydana
  przez Fundację Wolna Republika Ochotnicka, której prezesem jest nasz Wójt Pan Tadeusz Królczyk.
  Jestem pod wrażeniem gdy zobaczyłem ten egzemplarz pięknie ciekawie opracowany i wydany prawie jak album przeglądaliśmy będąc u znajomych. Z tego miejsca chciałem pogratulować Wójtowi za orginalny fajny pomysł i włożenie mnóstwo pracy na powstanie tej książki. Po przeglądnięciu jej mam wrażenie jakbym przeglądał pamiętnik minionych smaków niektóre z nich jeszcze znam. Super, że taka książka powstała z tak bogatą szatą graficzną, zilustrowana na naszych oczach i z naszymi autorami którzy żyją tu i teraz, po prostu super. Dzięki Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i Kołom Związku Podhalan z naszych wsi oraz bacy Jarkowi, udało się zebrać w jednym miejscu ciekawe przepisy na dawną kuchnię gorczańską, w większości już zapomnianą chociaż bardzo zdrową, mamy własną książkę kulinarną.
  Wstęp do książki napisał sam znakomity smakosz kuchni z różnych stron świata Pan Robert Makłowicz, który gościł w Ochotnicy jesienią zeszłego roku.
  Jest to bardzo profesjonalne wydanie, z którego dowiadujemy się nie tylko o dawnych potrawach lecz także mamy przybliżoną historię naszych wiosek. To bardzo ważny krok w kierunku promocji Gminy, i myślę że gospodarstwa agroturystyczne z naszej gminy powinny zacząć oferować potrawy regionalne bazując na tej książce. Tak na marginesie chciałbym koniecznie mieć tą książkę, chcę ją kupić tylko nie wiem
  kto rozprowadza, a jeśli ktoś wie niech o tym napisze.

  • To wspaniale że taka książka powstała to wspaniałe i sama jestem zainteresowana tą książką (gdzie można ją otrzymać ? ) ale Czy promowanie przez Gminę książki której wydawcą nie jest Gmina tylko Fundacja Wolna Republka Ochotnicka gdzie prezesem jest Tadeusz Królczyk jest zgodne z prawem ??? Mój kuzyn np. musiał zrzec się wszystkich funkcji jak obejmował funkcję wójta w pobliskiej gminie Więc to dla mnie trochę dziwne

 79. Jesteś prawdziwym lamusem a staremu wójtowi to dałbyś spokój a ja będę pytał i rozliczał nieudacznika tadusia z jego radnymi pawlikowa glodowa rungierzysko to kwiat intelektualny gminy milczą te panie bo jak gębę otworzyć jak się na niczym nie zna żałość bierze a taduś już pokątnie pogaduje o dymisji bo wszędzie się z niego śmieją i uznają za niepoważnego

 80. Kilka słów o książce. Fajny pomysł, jeszcze lepsza realizacja, ale najważniejsze jest zaangażowania tak wielkiej grupy ludzie wokół tego projektu. Widać że nowy Wójt ma charyzmę i przesłanki do tego żeby być tym który zmieni postrzeganie naszej Gminy. I nie chodzi o posadzenie kilku kwiatków i ustawienie masztów przy urzędzie, tylko o zmiany które w przeciągu kilku, czy kilkunastu lat pozwolą nam uczynić skok cywilizacyjny. Pisałam wielokrotnie że najpierw musimy określić sobie cel który chcemy osiągnąć, potem określić czas i sposoby którymi do niego dojdziemy. Widać że ten cel jest. Dlatego pragnę pogratulować wszystkim którzy uczestniczyli w przygotowaniu i wydaniu tej pięknej książki.

 81. Jesteś jola cynicznie nastawiona na gloryfikowanie tadzia nieudacznika który jest hopsztatletem . Taduś nie wydaje ksiażki bo robi to wydawnictwo za unijne pieniądze. Taduś wykorzystuje gminny samochód do dojazdów do pracy to jest perfidne taduś zapłacił za projekt placi zabaw przy gminie 50 tys zl ijednocześnie sam na sesji powiedział ze jest tylko 1% szans na pozyskanie środków. Jak poprzednik zalatwiał i składał projekt na odbudowę dworu bajka w tylmanowej to co robił królczyk a no pza wyśmiewaniem to nic czego się tadus dotknie to klapa to totalna klapa a ty jpla się zachwycasz poradnikiem do gotowania gdzie przepisy dostarczyły gospodie a wydawca wydał zresztà to potwierdził wczoraj w wywiadzie. Tadek smiem twierdzić ze jola to tyjesyeś i podnosisz swoje ego. Oddaj gminny samochód albo niech ktoś oglosi zbiórkę na naprawę twojego złoma może brat na szczawie cię wspomoże bo sam to sobie nie dasz rady. Co … sekretarz robi jeszcze w gminie jak już w ubiegłym roku osiągnęla wiek emerytalny. Wstyd marysiu mlodzi czekają na pracę a rmerytka blokuje a ze taduś to toleruje kolejny wdtyd. A kono… coraz śmielej zachodzi do gminy bo łojaska tego chce wstyd hańba hańba

 82. Tak tak wszystko ok, książki, a gdzie obiecanki ,gdzie są drogi asfaltu do domów, gdzie są przejazdy ,gdzie zabezpieczenia. PYTAM kiedy zostaną nadsypane i zabezpieczenia od domów. Już wszędzie coś robią a tu jak nic tak dalej nic.Gdzie te obietnice powodziowki, gdzie wykup działek pod drogi ,czy tylko się płaci grube pieniądze w Tylmanowej, a Ochotnica gdzie.Podatki zapłacone a dróg jak nie było tak niema. PRZED wyborami wszystko było do zrobienia, a teraz się okazuje nic .Czekamy Kiedy będą drogi do domów poszerzone..i przejazdu jak mają być.

 83. Już wypisałeś wypociłeś się do woli biedny Wyborco Marysiu? co jeszcze cie gryzie?

 84. Dziękuję osobie (osobą), która na własną rękę załatała dziurę na drodze w Młynnym przy osiedlu Golce, na przeciwko Bukowiny. Bóg zapłać. Myślę, że całe Młynne dziękuję!!! 🙂 🙂 🙂

  DZIĘKUJEMY 🙂 🙂 🙂

 85. No Tadek faktycznie wstydziłbyś się latasz po imprezkach promujesz swoją fundacje WRO która za pieniądze coś tam robi a ja się pytam gdzie jest Wójt Tadek !! gdzie jego działania
  Czy Ci nie wstyd że ktoś prywatnie drogę łata bo gmina nie potrafi !! może chociaż flaszkę wyślij do tego kto drogę naprawił i podziękowania od gminy !!!

 86. A ta dziadula skąd? nie ma fachowccow ze wsi tylko zbierance. Takie macie ucone? co se uzurpują właściwości co to one napisom ohoohoto u nas w gorach fachow,owju nima

 87. Radny Runger dziś na sesji numer jeden.Obserwuję od dawna tego radnego,muszę zaznaczyć ze facet wie co robi,tylko trchę musi ogłady w wypowiedziach, ale dla mnie naprawdę goruje . Lepszego nie ma ma nawet wojt ssię pgubił zaczął polityke ia ten rady naprawde styl – prawda . Brawo, my mieszkancy cenimy cie

 88. Przestań były zakłamany zazdrośniku bzdurzyć i podjudzać ! weź ty się do solidnej roboty a nie zajmuj się bajcarstwem! nie wyzywaj i nie dziaduj nikogo! uważaj byś sam nim nie został!i tak ci to nic nie da nie pomoże!
  a zakamuflowanym pisaniem tylko ośmieszasz się! sądzisz, że tylko ty wszystko wiesz i na wszystkim się znasz?
  i każdego mądrego człowieka będziesz gnoił? wybił to sobie to z głowy! nikczemniku jeden!

 89. dlaczego emerytka Ko… i za…. maja etety w szkole na zawodziu a my młodzi nauczyciele mamy po jednej godzinie i nami łata sie dziury a te babcie niech sie ciesza emerytura i bawia wnuki
  To samo sie tyczy duzej szkoły w Tylmanowej
  i urzedu gminy Tadek daj odejsc spokojnie emerytkom na odpoczynek

  • Jesteś młody a już tak schamiałeś? Nigdy nie powinieneś zostać nauczycielem, bo brak ci szacunku do innych. Jacy byliby później twoi wychowankowie?

 90. Do wójta, ja PYTAM kiedy zostaną zrobione kanalizację w osiedlu Majówka,.Bo już Lato nadchodzi ,a jak wypuszczają kanalizację do wody to jest bardzo niedobrze na końcu osiedla ,jest bol glowy i wymioty. Myślę że czas jest z tym skończyć, truciem ludzi .Dziękuję.

 91. No proszę Państwa – sami widzicie wystarczyło kilka miesięcy jak Tadek rządzi i co forum przestało istnieć coś o co Tadeusz zabiegał o co atakował wójta na każdy kroku jako radny przestało istnieć w formie jakiej chcieliśmy. Z wielkiego szumu że miało być forum gminne miały być kontakt online z radnymi zostało tylko puste
  gadanie.
  Forum nawet nie to że nie jest już potrzebne to jest problemem dla władzy i najlepiej nawet te resztki które tu piszą też należało by zamknąć
  Forum nie jest na rękę władzy bo trudno pisać co się robi jak się nic nie robi.
  Pretekst do ograniczeń się pojawił bo ktoś napisał że czarowni.. zarządza i steruje z tylnego siedzenia, albo że ktoś napisał że radna bawi się telefonem albo że gruby śpi.
  Nagrań z zebrań wiejskich nie ma i nie będzie bo dobrze wiemy jak sprawa wygląda ludzie zaczynają pytać konkretnie nie co Tadek planuje bo o tym słyszymy od lat tylko kiedy co zrealizuje !!
  Bo na razie się Tadkowi udaje a to powodziówki które przyznał rząd (pomijam już że podliczając dostaliśmy najmniej w Małopolsce Niby 4,5 mln zł alle proszę pamiętać że ok 2,5 mln Tadek oddał wiec teraz zwrócili czyli tak naprawdę dostaliśmy teraz 2 mln a reszta to zwrot a gdyby nie oddał była szansa żeby pewnie dostać więcej

  Kolejna sprawa to projekt Bajka znowu Tadkowi się udało że były Wójt napisał projekt potem odwołanie i mamy projekt !!

  Kolejna sprawa to drogi rząd da masę kasy na drogi gminne więc znowu skorzystamy
  Kolejna sprawa darmowe autobusy do Krakowa – oczywiście to wyborcze obiecanki – teraz autobusu nawet za kasę dalej nie ma !!! i znowu się uda bo PiS zapewni kasę na przewozy lokalne

  Ale może Tadek w końcu zrobisz coś sam od siebie bo chyba chcesz coś zrobić

  Promowanie książek kucharski może i gminie służy ale to twoje prywatne biznesy dostaliście na to kasę zarobiliście , znajomi książki wydrukowali (nawet się z tym nie kryją tylko na FB twój kolega z wydawnictwa się chwali żeś kolega) Może skoro taki transparentny jesteś to na stronie fundacji trzeba było zrobić rozeznanie rynku i dać szansę innym przedstawić ofertę

 92. masz racje # dzieje !!!! nasz Andrzejek wyrasta z papla nieudacznika na rzecznika wójta jeszcze
  trochę a będzie zastępcą wójta Brawo !!!!.

  • Weź nie dyskutuj „wesl”, nie obrażaj. Nowa zmiana nastała i bardzo dobrze. Nie odczytuj według siebie. Widać że zakompleksione, niewybrane ludziska sądzą według siebie. Ja nie krytykuję Pana Radnego tylko wyrażam swoją opinię pozytywną a wolno mi wolny kraj , a że tobie przeszkadza ze pozytywną to twój problem. Niestety widać ze cię boli że ktoś pozytywnie ocenia ludzi uczciwych. Ale wszyscy widzą twoją zemstę. Nawet próbujesz propagandę zrobić i prześmiewczo wykorzystujesz moje słowa tak podle jak ty potrafisz

  • Do wesel ——Już miałeś swój czas. Dobrze ze mieszkańcy nabrać się nie dali. widzą jak próbujesz zaklinać rzeczywistość i niszczysz dobre imię uczciwych ludzi. Nie ludź się nie powrócisz

 93. Teraz tylko tyle potrafisz nićponu? zmieniać niki raz wesl innym razem marianna misiipi dzieje nauczyciel i tak bez przerwy bajdurzysz, nie dziwota przecież cię wyuczyli towarzysze tych różnych niecnych sztuczek gierek, które tu stosujesz zakamuflowany by sprawiać wrażenie ile to osób na Pana Wójta urzędników nauczycieli Radnych wypisuje a to tylko twoje marne wypociny! znany jesteś z tego nie zatuszujesz kim jesteś!!! znany jesteś z tych sztuczek z daleka czuć byłego fachowca od wszystkiego!!!
  a ty jak robiłeś? brak słów!!! dobrze, że to już za nami!! po tobie pozostał tylko chaos, bajzel w gminie
  w oświacie w sołectwach gdzie zajrzeć to nieudacznictwo widać wszędzie! ile trzeba czasu by to wszystko do porządku normalności przyzwoitości doprowadzić po tak nieudanym byłym narcyzmie malkontencie!!!

 94. Panie Wójcie, nurtuje mnie sprawa Bajki która jak mniemam ma być gruntownie remontowana, czy też odnawiana. Jaki macie pomysł na funkcjonowanie tego obiektu już po renowacji. Co tam będzie, w czyjej gestii będzie zarządzanie i prowadzenie tego budynku. Kto będzie go utrzymywał. Te pytania trzeba sobie zadać już dzisiaj. Kiedy remontowano za relatywnie mniejsze pieniądze szkołę w Ochotnicy Ustrzyk, ktoś wpadł na genialny pomysł żeby zrobić tam Schronisko Młodzieżowe, jak to się skończyło wszyscy widzimy. Budynek utrzymywany i ogrzewany przez gminę świeci pustkami. Nie wykluczam że co do Bajki macie jakiś dobry pomysł na zagospodarowanie w przyszłości, dlatego mam nadzieję nie będzie to kolejny pięknie wyremontowany pustostan.

  • Jola zgadzam się z Tobą !!! Wyremontować i oddać komuś takiemu jak pan Jurkowski który będzie wiedział co z tym zrobić i jak na tym zarobić. Zarządzanie tego typu obiektami przez urzędników czy co gorsza snucie pomysłów przez bezrobotnych radnych czy osoby które niczego się nie dorobiły i zwyczajnie nie wiedzą jak to zrobić w swoim życiu prywatnym bo albo nic nie mają albo mają długi jest stratą czasu i wielką szkodą dla Gminy – od razu oddać to w dobre ręce i zapytać fachowców a nie że grupa osób nie mających o tym pojęcia będzie gdybać co zrobić zaprosić pana Jurkowskiego czy innych fachowców którzy wiedzą co zrobić żeby zarobić i wtedy faktycznie nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto !!!!

   • Nigdy w życiu Jrk….. był pokazał i nie będzie. Bo my mieszkańcy nigdy na to nie pozwolimy

    • My mieszkańcy czyli kto ? Rungier krulczyk i macius to my decydujemy o gminie acha jeszcze trochę gl…. i p….. oto władza ochotnicy pod okiem emerytki … … marysi

   • Do realizatora. Nawet fajny żart, cieszę się niezmiernie że pomału mija powyborcza trauma i wraca dobry humor. Ala my kolejnych gabinetów nie chcemy, dlatego lepiej ostrożnie z tymi propozycjami. Cztery lata to wystarczający okres czasu żeby się wykazać pomysłami pro rozwojowymi. Działania efektywne nie efektowne, na to czekamy. Czyli drogi, mosty, chodniki, parking przy gminie na to głosowałyśmy.

    • Marsz racje Jola – czas żeby się wykazać bo na razie to Tadek zajmuje dwa gabinety i do obsługi ma 4 radców – a pamiętasz jak żeśmy tu na forum kpili z Jurkowskiego że ma 1 gabinet i 1 radce przy tylu inwestycjach a teraz co inwestycji brak a ludzie się mnożą do tego jeszcze panie od alkoholizmu i narkotyków co my jakąś dysfunkcyjną gminą jesteśmy ? bo się wszyscy pytają co się u nas dzieje że takie stanowisko trzeba było stworzyć 🙂

 95. Piszący pod nickiem realizator niech się nie martwi twoja rozczochrana komu odda wyremontowany obiekt! na pewno nie temu panu zakłamanemu który jak to pisał w jednym z powyższych nicków bodajże kontrola, że” prowadzą interesy dla których tysiąc w lewo czy tysiąc w prawo nie miało znaczenia” i tak poprzedni samorządowcy byli hojni rozrzutni, tak się dobrali do siebie! bo byli szczodrzy tylko w nie swoim a w wydawaniu publicznych pieniędzy! gdzie nie liczono się z naszym głosem. Obecni rządzący są inni wiarygodni, wiedzą jak zarządzać gminnymi środkami czy tego typu obiektami. Już widać korzyści z ich rządzenia dla dobra wspólnego, a 4 minione lata złych rządów dla gminy pozostały w niechlubnej pamięci, z kim były rządzący w przeszłości pojął dobrowolnie współpracował? tego pana nie po to wysłaliśmy na wypoczynek, by teraz miał mąciciel doradzać w czymkolwiek!!! są w gminie odpowiedzialne, kompetentne, uczciwe, mądre, osoby które potrafią wiele dobrego zrobić z korzyścią dla nas wszystkich, o czym przekonaliśmy się nie jeden raz współpracując z Panem Wójtem Tadeuszem chwała mu za to! również i z tego obiektu bajki pożytek będzie, nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto jak w przypadku wrzosowiska koło urzędu na który wyrzucono tyle środków publicznych płacąc za 1ar ziemi
  aż po 100 tysięcy, za 5 arów wydali!! bagatela pół miliona złotych i to byli znawcy! fachowcy, no ale cóż według poprzednika tysiąc w lewo czy w prawo to nic! przecież to nie jego prywatne pieniądze więc szastali jak im pasowało na co kazał i co se wymyślił! na szczęście to się skończyło! Teraz faktycznie pieniądze publiczne nie będą wyrzucane w błoto!!!!!!!

  • Nie bądź nudny skończ już z tym punktowaniem Jurkowskiego bo nie o to chodzi Jola zadała bardzo sensowne pytanie co z „Bajką” żeby nie stała pusta po remoncie i realizator też sensownie odpowiedział doradzać powinny osoby które coś osiągnęły i wiedzą jak się za to zabrać jeśli Jurkowski jest znienawidzony jest be to faktycznie z daleka od niego co nie zmienia fakt że coś osiągnął i na pewno lepiej żeby doradzał on niż bezrobotny/ bezrobotna czy osoby które same nic nie osiągnęły i ledwie koniec z końcem wiążą (czy są na kosmicznych długach) a posada w gminie to jest coś jest jak sen i bajka. Ale jak nie Jurkowski to poprosić zaprosić na spotkania osoby które coś osiągnęły i nie będą bujać w obłokach

  • Co za utajniania czy radna glód albo radna pawlik to nie sa osoby publiczne co wstydzą się własnego nazwiska czy może nawet cienia ze nic nie potrafią ani na niczym się nie znają. Szkoda tej gminy ze takie osoby ja reprezentują. Taduś kiedy działki przekształcisz kiedy bedzie wyciąg koedy autobus do białki i krakowa dlaczego jeźfzisz biedaku gminnym autem do pracy dlaczego zajmujesz dea gabinety a takje krytykowałeś dlaczego jeszcze banku nie ma w gminie dlaczego zatrudniasz 4 radców prawnych dlaczego zlecasz swoim kolesiom z krakowa projekty bez ogłoszenia na stronie gminy dlaczego kolo cyganów jest krajobraz z gwiezdnych wojen armagedon dlaczego tadziu nie ma specjalistów stomatologa ginekologa ani rehabilitacji w nowym pięknym ośrodku zdrowia który został zbudowany przez jurkowskiego i radnych poprzedniej kadencji ponoć miałeś gotową receptę na to no i co. ???? Wstyd taduś błazenada

 96. Miał koncepcje ale w gadaniu no i dalej gada ciekawi nas czy od gadania coś urośnie, terazj jeździ jak Biedroń za swojej prezydentury bo to jest kolorowy uczeń Biedronia . Dobrze że Marysia emerytka mu pomaga bo zginął by jak ciotka w Czechach.

  • Czy ty potrafisz coś jeszcze poza obrażaniem? A „Marysia” raz jest dobra a raz bardzo zła? To zależy od pogody, czy stanu twojego umysłu?

 97. kwintensencja, Wyborco, Koleś – czyli w jednej i tej samej osobie fałszywy podpowiadacz drwiący z każdego innego człowieka pełniącego funkcje publiczne który został wybrany nie przez niego!!! tylko przez mieszkańców, którzy wybrali tych co chcieli mieć w samorządzie! a ten biedny przebrzydły
  dobrowolny tajny współpracownik zamaskowanym pod różnymi nickami
  pisatjel myśli, że znów zamiesza własnymi wypocinami, nic podobnego! chociażby ile się naśmiewał z uczciwych mądrych osób to tylko o nim bardzo źle świadczy! znany koleś niech się przestanie łudzić i pieprzyć to tu! to tam! że powróci! tylko gdzie? do Dubaju! tam czekają posłuchają znajomi cia….ci

 98. Oszukujcie się dalej drwijcie z mieszkańców dalej taduś wykorzystuj gminne auto do prywatnych dojazdów do pracy – chamstwo i pogarda dla mieszkańców nie masz honoru ani za grosz ambicji no cóż dług jest ok 650 tys zlotych to każda złotówka się liczy

 99. Poprzednik miał ponoć miliony a nie umiał Gminą zarządzać!
  Musieliśmy go wymienić!
  Nas nie interesuje kto ile ma!
  Lecz to, czy potrafi rozwiązywać nasze problemy!
  A nie realizować swoje widzi mi się!!!

  • Czy to według Ciebie jest widzi mi się Pana Jurkowskiego ? 🙂
   1. buduwa 4 wież widokowych i ścieżek
   2. Buduwa drogi do Królowa
   3. Budowa ośrodka zdrowia w tylmanowej
   4. Budowa 3 orlików wielofunkcyjnych
   5 budowa prawie 1000 instalacji fotowoltaicznych dzięki którym mieszkańcy mają ciepłą wodę przez prawie pół roku oraz płacą rachunki za prąd o połowę niższe
   6. Budowa prawie 4 km chodnika przy drodze powiatowej
   7. Uporządkowanie placu wykonanie amfiteatru ogrodzenie woku w ochotnicy dolnej
   8 wykonanie spornej drogi w osiedlu czajki
   9 pozyskanie i wybudowanie targowiska wraz ze sklepami i
   parkingiem dla 60 samoch
   10 wybudowanie parkingu
   przy gminie dla 40 samoch
   11 wybud 1.5km drogi z funduszu dróg samorządowychw tylmanowej
   12 odbudowanie kilku km dróg z powodziówek
   13 pozyskanie gigantycznej kwoty 2.5 mil zł na likwidację skutków powodzi które to nowy wojt zwrócił bo se nie dał rady
   14 pozyskanie funduszy europejskich ponad 20 milionów na remont oczyszczalni ścieków na budowę kanalizacji w całej gminie placy zabaw itp
   15 odremontowano 2 szkoły zasodzie i centrum
   /termomodernizacja/
   16 pozyskano środki na wymianę pieców co
   17. Współuczestniczono przy projekcie velo dunajec i przy pracach projektowych ronda na rzece

   Życzyłbym sobie żeby po kadencji Królczyka była choć cząstka tego co zrobił Jurkowski 🙂

   • Imponujaca lista zasług… Tylko dlaczego go nie wybrali na drugą kadencję skoro taki wspaniały???
    Moze zabrakło „pomożecie?” 😂😂😂

    • Zgadzam się w 100% zabrakło -pytania „pomożecie” były wójt wszystko wziął na swoje barki bo wiedział jak to zrobić i to był błąd bo trzeba było robić dużo szumu i ryczeć ryczeć co to nie robi

 100. Tadek bierz się do roboty !!!!
  Bo cię nigdy nie ma w gminie co ten Tadek robi
  Kiedy będzie robota ?
  Kiedy jakis inwestor się do gminy sprowadzi bo siedzisz cicho i nic nie mówisz

 101. Do realista. Odpowiedz mi na jedno pytanie. Dlaczego w takim razie poprzedni włodarz doznał tak spektakularnej wyborczej porażki? A może ja podsumuję te główne przyczyny. Zacznijmy od mieszkanki która przyszła na sesję żeby nagłośnić problem narkotyków wśród młodzieży. Wszyscy jednoznacznie ocenili sposób w jaki została potraktowana. Likwidacja Banku w Gminie – coś co od lat świetnie funkcjonowało, ułatwiając nam życie nagle zostało zlikwidowało dla kaprysu jednej osoby. Ogromny gabinet z prywatną łazienką – czy to był najpilniejszy wydatek. No cóż miało to świadczyć o czyjejś wielkości, a tak na prawdę świadczyło o małości człowieka który na siłę szuka dowartościowania. Reorganizacja struktury urzędu i utworzenie iluś tam kierowniczych stanowisk dla ludzi wiernych. Znaki ograniczające w potokach, to kolejna sprawa która uderzyła w nasze codzienne funkcjonowanie. Ale wisienki na tym torcie dokonań, to wykup i wyburzenie sklepów GS którego konsekwencją było pozbawienie pracy zatrudnionych tam Pań, likwidacja parkingów przy gminie, i zrobienie jakiejś namiastki wrzosowego parku w centrum. Tak się wtedy złożyło że w tym czasie nawiedziła nas klęska powodzi i serce bolało że w czasie kiedy mieszkańcy nie mieli dojazdu do domów koparki burzyły sklepy. Targowisko w centrum to następny pomysł budzący ogromne wątpliwości. Czy nie pilniejsze były drogi, mury i siatki w potokach których stan w sposób bezlitosny obnażyła powódź. Dołóżmy do tego pozamykane Orliki, ścieżki widmo wzdłuż rzeki i mamy odpowiedź na pytanie dlaczego wynik wyborów był taki, a nie inny. Była bym hipokrytką nie dostrzegając pozytywów poprzedniej kadencji, ale szala wyborczej oceny była jednoznaczna.

  • Jurkowskiemu podziękowaliśmy bo nie wołał „pomożecie” bo robił swoje może za mało konsultując to z mieszkańcami – nie podobało nam się to i mu podziękowaliśmy było minęło – Koniec

   Ale teraz mamy nową władzę która na razie nie robi nic żeby spełnić swoje wyborcze deklaracje – parking dalej nie jest przerabiany , o powrocie banku do urzędu się nie mówi !! Tadek siedzi teraz na dwóch gabinetach 🙂 Poprzedni wójt tworzy stanowiska – został wykpiony za 1 radcę prawnego no to Tadek ma teraz 4 radców prawnych , Tadek obiecał busy do Krakowa przedstawił że to jest sprawa do załatwienia na pstryk i co teraz czeka aż PiS/ rząd to za niego zrobi bo nie ma koncepcji 🙂 Tadek obiecał na spotkaniach przed wyborczych że pewne naprawy zrobi jeszcze w 2018 roku nie zrobił nic (np. wzmocnienie nasypu, kratki ściekowe, wycięcie krzaków itd.

   A gdzie siłownia na jakimś tanim sprzęcie ? czy chociaż wie gdzie ta siłownia będzie
   A co z miejscami pracy – gdzie Ci inwestorzy ?

   Tadek wystraszony , Rungier stłamszony nie jest w żywiole nie wie jak się zachować , wystraszeni nowi radni którzy nie mówią nic albo mówią jak z kartki wyuczony tekst 🙂

   Faktycznie niech się biorą do pracy i tyle

   Forum stłamszone komentarze zamieszczane po kilku godzinach jak Tadek ma czas je przejrzeć
   o forum gminnym nikt już nie mówi

   Czy sukcesem mamy nazwać stworzenie etatu pani od alkoholizmu , narkomanii i przemocy w rodzinie ?
   – wszystkie gminy ościenne się śmieją czy nam to potrzebne 🙂

   1 kwietnia godzina 21.18 (zrzut ekranu)
   Proponuje robić zrzuty ekranów bo 10 -tki komentarzy jest nie zamieszczanych

 102. Jakżeś tyle zrobił? to pewnie wszystko już? więc co się stało, że cię nie chcieli? nie sprawdziłeś się!
  przegrałeś z kretesem!

 103. Tadek
  Czekamy 1 miesiąc , 2 miesiąc , 3 miesiąc , 4 miesiąc 5 miesiąc , 6 miesiąc i co ?? i na razie cisza nic nie zrobiłeś cały czas opowiadanie co nie zrobisz – więc ile jeszcze mamy czekać ?

 104. Dla dobra gminy Czy mógłby ktoś Tadkowi napisać po kolei co ma robić
  tak w podpunktach A , B , C do tego jakiś harmonogram robót
  bo Tadzio to dobry chłopak ale totalnie się pogubił a to nie służy nam wszystkich
  Może jakieś lekcje z zarządzania ?

 105. Tadek pytam dlaczego ty i ciągle ty zabierasz głos na sesji i prowadzisz narrację całej sesji . Przypominam że jesteś tylko gościem i nie zasłaniaj się radnymi ze to w ich obronie stajesz . Jak wiesz radne są po to aby kontaktowały się z rejonem który ich wybrał .Jeśli ktoś pisze o tych paniach jako niewiastach nic nie mogących to pewno jest jakaś głębsza spraw . Jak do tej pory radne z wyjątkiem jednej nic nie powiedziały . Nie wiemy czy im mowę odebrało bycie w gminie czy po prostu ty zakazałeś mówić by za czasem nie powiedziały coś co by dla ciebie było nie wygodne. Przystąp chłopie do roboty a nie wszczynaj zastępczych tematów i nie głoś mów jak piewca,
  Niewisty muszą wziąć się za robotę a nie chodzić jak mumie i aby się nie wstrząsnąć. Jeszcze jedno posprzątajcie obejście przed wejściem do gminy bo jest bardzo brudno. Niech sprzątaczka trochę się przewietrzy

 106. baju! baju! wyjedź tajny do Dubaju! tam harmonogram rad udzielaj abc
  to ci służy, widać dużo czasu masz

 107. Też uważam że Tadek i radni powinni zabrać się do pracy !!
  Faktycznie Tadek tylko swoje sprawy załatwia !
  Mam prośbę do przewodniczącego rady żeby zajął się sprawą wynajęcia sali na potrzeby promocji książki przez fundacje WRO – chcemy jako mieszkańcy wiedzieć ile fundacja zapłaciła za wynajęcie sali ?
  Czy też sala była użyczona za darmo ? a jeśli tak to rozumiemy że każdy z mieszkańców może taką sale za darmo sobie wynająć ? jak to wygląda ? co na to regulamin ? Czy nie gryzie się tutaj funkcja Wójta Gminy z funkcją Prezesa Fundacji ?

  • Moderator Forum

   Od 13 marca do dzisiaj wypowiadałeś się na forum jako: zatroskany, Marylka, ekspert, kontroler. Podpisuj proszę posty jednym nickiem. Moderator.

   • Proponuje moderatorze zająć się głupimi i obrażającymi mieszkańców wpisami a nie analizować ile osób pisze z pod jednego IP bo wiadomo że jak z jednego domu to jeden adres IP i pewnie mają też podobne poglądy
    Proszę zatem ważyć słowa bo sugerowanie żeby „podpisywać posty jednym nickiem” to już wręcz jak oskarżenie że to jedna osoby !
    więc proszę uważać z takimi wyrokami bo to może być ojciec, matka syn , córka , brat ,siostra , wujek ciotka !! Do momentu kiedy wypowiedzi są sensowne nie ma pan prawa !!! wydawać takich osądów !
    Dla mnie np. pytanie zainteresowanego jest bardzo ciekawe i ciekawy jestem czy radni poruszą ten temat na najbliższej sesji czy faktycznie Tadek wykorzystał stanowisko do swoich prywatnych spraw

 108. zainteresowany, ola, rada, czekam, komandor, Tado, realista, rada to ten sam były piszący robiący celowo zamieszanie by sprawiać wrażenie
  ile to osób tu pisze a tym samym sugerując i lekceważąc osoby pełniące funkcje publiczne w gminie, że nic nie robią, wszystko przedstawia w krzywym zwierciadle, a nawet ubliża tym ludziom wybranym do pracy samorządowej, co jest kompletną bzdurą wyssaną z palca piszącego zakamuflowanego nieudacznika zmieniającego tylko tytuły nicków! poprzednik był i jest niewiarygodnym typem takim pozostanie! wiele osób o tym wie, przekonało się jak potrafi mieszać knuć! mówią o nim, że nie jest wart uwagi!!! to nieuczciwy człowiek, ma zbyt dużo czasu więc tu bredzi co ta może! ciągle coś go gryzie i uwiera!

 109. A moderator i te wszystkie osoby typu lamus habitant to jedna osoba które nie wnoszą nic merytorycznego tylko wiecznie na okrągło ze knucie ze obrażanie a ja czytam te wpisy i pytam gdzie ktoś kogoś obraża ?
  Ze pyta o autobus
  Ze pyta o inwestorów
  Ze pyta o wyciąg
  Po prostu chcemy realizacji obietnic i wzięcia się do pracy w praktyce nie teorii wiec proszę skończyć ta jednostajna propaganda !

 110. kobyła Maria to ten sam były zakamuflowany piszący! bardzo dobrze, ze mu wyliczają z pod ilu nicków
  pisze! taki „fachowiec” od wszystkiego jak on potrafi oj potrafi siać zamęt! sam pisać odpowiadać przecież to znany wyuczony mąciciel! nie dawno tak tu produkował nicki, że w jeden dzień było ich pewnie ze 40! a jak próbuje zastraszać o jakimś blokowaniu a to o kontrolowaniu a to o jakiś zrzutach ekranu i tak cały czas tu bredzi ubliża, wyśmiewa, poucza do roboty przyzywa kogo może, a sam nic nie robi tylko ślęczy na tej stronie uprawiając jedną i tę samą propagandę! tylko tyle teraz może

 111. Tadek dalej wykorzystuje gminny samochód do dojazdów do pracy czy to jest etyczne jola lamus proszę odpowiedzieć. To jest wstyd i hańba jak wojt moze wykorzystywać i naciągać gminę

 112. Co do etyki, nie mnie to oceniać, każdy ma indywidualną skalę moralnych standardów. Dla mnie samo istnienie samochodów służbowych na takim szczeblu samorządu jest totalnym nieporozumieniem. Nie bardzo wiem do jakich celów służyła ta zabaweczka w poprzedniej kadencji, kto z niej korzystał i jaki był cel jej zakupu. Oczywiście, jeżeli to prawda że ten samochód służy do dojazdów do pracy, oceniam to jednoznacznie negatywnie. Tutaj nie ma co się rozpisywać, nie ma też powodów do jakiegoś larum, trzeba po prostu jak najszybciej pozbyć się tego reliktu z minionej epoki. Trzeba również podzielić ogromny gabinet i oddać go do dyspozycji urzędnikom, poprawiając Ich warunki pracy, a przez to komfort nas interesantów. Należy jak najszybciej przywrócić miejsca parkingowe przy urzędzie. Kwiatki i rabatki nie mogą być ważniejsze od bezpieczeństwa i wygody obywateli. My nie jedziemy do parku, pospacerować jakimiś alejkami, tylko do urzędu załatwić sprawy i jak najszybciej wracać do domu.

 113. Place zabaw przy gminie

  Wiemy że poprzedni wójt Jurkowski pozyskał środki na 2 projekty poniżej placu targowego . Jeden to plac zabaw dla dzieci a drugi to siłownia zewnętrzna dla młodzieży wraz ze ścieżką spacerową. Pieniądze są czekają na realizacje. Kwota ok 300 tys złotych pozyskana przez poprzedniego wójta nie jest realizowana weź się tadziu wreszcie do roboty i realizuj zadania widać że się do niczego nie nadajesz ty prostego projektu nie umiesz zrealizować
  Ale tu chodzi o co innego Tadziu sprowadź sobie kolegą architekta K……iego wraz z Zoną i jeszcze dwoma innymi architektami z Krakowa to są jego kolesie to oni robili koncepcje w Ochotnicy Górnej gdzie 1 kosztowała ponad 60 tysięcy i co z nich jest a no pieniądze wyszły z gminy a koncepcja w szafie może Tadziu zabrał by się lepiej za realizację tych koncepcji w Górnej zamiast tworzyć nowe no chyba ze tylko o to chodzi. Koncepcja i plan nowego placu zabaw za pocztą w Ochotnicy Dolnej została zrobiona za 50 tys. złotych ale po co ? jak dwa place poniżej targowiska czekają na realizację to jest rozrzut 3 place w Dolnej a w Tylmanowej ani w Górnej ani jednego ale gazda a co na to radni czy coś mają do powiedzenia – chyba nic

  Oswiadczenia majątkowe naszego wodza są do wglądu na stronie gminy to chyba wszystko tłumaczy tyle długu to nie ma żaden wójt a tu nawet swojego domu nie ma tylko u brata kątem od kolejnego brata obiadek codziennie mknie przez wierchmłynne do pracy gminnym autkiem za gminną kasiorkę paliwko i oto nasz wódz można – można nowa jakość

  • W ogóle uważam, że place zabaw w Ochotnicy, top największy debilizm XXI wieku. Teraz takie „elity” rządzą w świecie, że tylko im głupoty w głowie.

 114. A były stary wójt brał pieniądze za paliwo do swojego samochodu! i jeszcze jeździł samochodem gminnym!!!
  a teraz tak się o to gryziesz Wyborca? a poprzednik jak naciągał gminę to było etyczne?

  • Weź daj spokój z tym byłym wójtem co nas to obchodzi mamy tu i teraz życie się toczy a ty non stop stary i stary co mi do tego Niech się Królczyk bierze do roboty i nikt mu pod pierzynę nie będzie zaglądał a jak nic nie robi tylko zatrudnia pracowników, wydaje na koncepcje do szafy i nic się nie dzieje tylko 2 gabinety , 4 radców do tego nie stać go żeby na swoje do roboty podjechać to ludzi zaczyna wkurzać i tyle

 115. Dwór Bajka brawo Jurkowski

  Popatrz co się dzieje poprzednik złożył kompletne dokumenty na całkowitą odbudowę dworu Bajka w Tylmanowej Wójt Jurkowski radni Ligas Czesław Udziela Jurek i inni pracownicy gminy dziesiątki spotkań odbyli dodatkowo wyjazdowe spotkania do Kieżmarku Czerwonego Klasztoru dały pożądany efekt Tylmanowa dostała dofinansowanie do odbudowy dworu prawie 10 milionów złotych to fantastyczna wiadomość ja osobiście jestem pod wrażeniem ile spraw wojt jurkowski załatwiał wspólnie z radnymi brawo brawo Ciekawy jestem czy obecny wojt zdobędzie się na gest i publicznie podziękuje. Czy obecni radni szczególnie z Tylmanowej podziękują byłemu wójtowi Jurkowskiemu za tak duże zaangażowanie dla Tylmanowej

  • Widzę tu „klub wzajemnej adoracji” brawo były wójt, brawo byli radni. Nikt Wam nie ujmuje chwaly, wiemy że to Wy przygotowaliscie dokumenty, zlozyliscie wniosek, który znalazł się na liście rezerwowej. I tak mocno Pan Jurk… wierzył w powodzenie tego projektu że nawet nie zabezpieczył 8 środków na wkład własny… Brawo. Ale proszę pogodzić się z tym, że to inne osoby postarały się aby wrócił na listy i te osoby nie proszą o podziękowania 😉👍

   • Nie siedzisz w temacie przecież to pan Jurkowski napisał odwołanie i to odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie Tadzio miał tylko uzupełnić kilka rzeczy które mu wskazali
    My czekamy aż Tadziu w końcu coś napisze dla gminy bo na razie to zbiera śmietankę po panu Wójcie Jurkowskim albo promuje swoje biznesy (książka jego fundacji)

 116. A najwięcej to ciebie zakłamany kooreperykatorze wkurza Pan Wójt! a jeszcze bardziej obchodzi! interesujesz się nim do tego stopnia, że w innym nicku śledzisz gdzie jeździ co jada z kim? wstydził byś się, pewnie ci żal, że nie z tobą? no a co, były wójt to nie stary? przecież emeryt, a tobie zaglądali pod pierzynę? a ty nie
  zatrudniałeś pracowników? i to jeszcze ilu? dzieje się w gminie- dzieje, wiele dobrego i pożytecznego? wystarczy, że ty były nie chcesz widzieć i słyszeć, że się dużo ciekawych interesujących spraw rzeczy robi powstaje! nie gryź się tyle bo cie nerwica roztelepie, chciałbyś spokój? a ty dajesz spokój? kamuflujesz się pod różnymi nickami! na co liczysz? nie nabierzesz nas nie ma już ciemnych i naiwnych osób! ciągle tu ślęczysz i coś od rzeczy brzęczysz! przestań wkurzać ludzi! zajmij się sobą! byłeś i się zmyłeś!
  nie sprawdziłeś się! mieli cię wszyscy dość! wreszcie poczuliśmy ulgę od ciebie, mamy spokój, normalność w całej gminie! tak ma być!!! to jest to o to szło!

 117. Bzdury gadasz i nie wiem skąd masz takie ploty. J..ak……….boli Cię co że to nie Ty zatrudniasz i decydujesz na co wydać. I zapewniamy Cię że nigdy wie ej tego nie będziesz mógł robic. Bo sprawiedliwość Cię dosiegnie. KTO mieczem wojuje znasz…….

 118. Strajk nauczycieli Dość tego

  Odnoszę wrażenie, że nauczycieIe zapomnieIi kim są! RozwydrzyIiście się. Ciekawe, że jakoś w szkołach językowych, gdzie nauczycieI dostaje jedynieczęść tego, co płaci uczeń, jakoś strajków nie ma Nie dość, że pracując tam od ponad 20 Iat nie miałam jednego płatnego dnia urIopu, nie płaci nikt za mnie ZUS-u ani chorobowego, to gdybym sobie pozwoIiła na dzień strajku, to wyIeciałabym na zbity pysk Zasuwając wieIe godzin dIa firm prywatnych czy pracując na śmieciówkach jakoś się nie buntujecie SIuchacie się jak potuIne barany, a tu jak można podoić i poszantażować kosztem uczniów, to pozwaIacie sobie na dezorganizację państwa. Wstyd! Odnoszę wrażenie, że praca nauczycieIa straciła już swój etos Strajkujcie sobie, aIe na wakcjach, a nie wtedy, gdy nadchodzą egzaminy Jestem nauczycieIką i wstydzę się za nauczycieIi! Jaki przykIad dajecie uczniom? TyIko prywata Rząd jest dIa Was za dobry Powinniście mieć wstrzymane pensje na czas strajku Iub otrzymać dyscypIinarne zwoInienie
  Tadek masz od nas mieszkańców przyzwolenie zwolnić wszystkich nauczycieli którzy przystąpią do strajku !!!

 119. Panie Turnia pogódź się z tym, ze mieszkańcy usunęli cię ze stanowiska. Tym jękaniem i kwękaniem czy to tutaj czy jako macmar flaszko sprawiasz, ze patrzę na ciebie z politowaniem. Jest to komiczne…

 120. Dla każdego obserwatora naszego lokalnego życia politycznego oczywisty jest fakt że w poprzedniej kadencji dominowali na tym forum zwolennicy ówczesnej opozycji. Wpisy były różne. Jedne bardziej merytoryczne, inne mniej. Nie przekraczały one jednak norm poprawności przyjętych w dyskursie politycznym. Obecnie można zauważyć niepokojący trend. Forum zaczyna władzy ciążyć, dlatego jest marginalizowane, a wpisy cenzurowane. Być może jest to efekt nie zamierzony, jednak konsekwencja takiego działania, to coraz mniejszy entuzjazm, zwłaszcza wśród młodych wyborców. Co będzie dalej, czy Radni zaczną na serio sprawować swoje mandaty i starać się przynajmniej sygnalizować problemy ze swoich okręgów? Nie wiem. Wiem natomiast że powrotu do przeszłości nie ma i nie będzie.

 121. Dziekuje Jola za stwierdzenia tego co Wszyscy mówią ze faktycznie Tadek i radni odcinają się od mieszkańców
  Nie trzeba być bardzo bystrym żeby czuć ze radni boją się wypowiedzi publicznych ze wystraszyli się tego ze są osobami publicznymi ze ktoś ich skrytykuje czy wytknie czy wyśmieje ich błędy wygląd czy zachowanie wiec zablokowali forum dziesiątki komentarzy Tadek nie zamieszcza a zwrot mała czarownica traktowany jest jak najgorsze przekleństwo
  Opozycja jest i była nie można obrażać się ze ktoś krytykuje ze punktuje czy ironizuje szopka sylwestrowa i nasmiewanie z władzy to coś co było nawet w czasach komunizmu a nasi co boją się ze ktoś zwróci im uwagę zachowujecie się jak Jurkowski który udawał ze nie ma forum ze tylko on wie najlepiej ale Jurkowski przynajmniej coś robił i co by nie mówić jest biznesmenem i coś tam zrobił

  zrzut ekranu 6kwietnia godzina 8.06

  • Moderator Forum

   Po pierwsze celowe ośmieszanie ludzi jest niezgodne z regulaminem forum.
   Po drugie nie wiem o jakie dziesiątki zablokowanych wpisów Ci chodzi. Może pomyliłeś fora. Na tym forum niczego nie blokujemy. Nie widzę nic dziwnego w tym, że aktywność forumowiczów jeżeli chodzi o wpisy chwilowo jest mniejsza. Moderator.

  • Jurkowski biznesmenem? A to mnie ubawiłeś! Ja myślałem, że on był nauczycielem? Biznesmenem był wtedy gdy pełnił funkcję wójta?

 122. Już można zobaczyć na fb kto z nauczycieli z ochotnicy jest za strajkiem. Śmieszni jesteście. Nic się wam nie dzieję, żyjecie jak królowie i jeszcze wam źle to zmieńcie robotę i zapraszam np do branży budowlanej. Nie kompromitujcie się z tym durnowatym wpisem na fb.

 123. Ja uważam, że w naszej gminie jest większość mądrych rozważnych nauczycieli i nie będą strajkować a tym samym wepierać lewaków kodziarzy tęczowych i ich ideologie by doprowadzić do osłabienia rządów Prawa i Sprawiedliwości!
  Czy za rządów PO-PSL były jakieś podwyżki dla nauczycieli? nie było! wtedy Pan Broniarz i jego kolesie nie ogłaszali protestów i nie strajkowali!
  Dlaczego teraz kosztem uczniów? podczas trwania egzaminów: gimnazjalny, ósmoklasisty, maturalny! Przywódcy strajku chcą doprowadzić do totalnego haosu w naszym Państwie! dla nich najważniejsze to zmienić rząd! Jestem za tym by nauczyciele dostali podwyżki bo im się należą za ich ciężką pracę, nie zawsze docenianą przez społeczeństwo! ale nie powinni strajkować teraz podczas egzaminów, przecież wybierając swój zawód wiedzieli, że dobro uczniów jest dla nich najważniejsze – wychowawcy nauczyciele mają być z uczniami by dodać im pewności wiary w ich możliwości, umiejętności aby mogli jak najlepiej napisać wypaść podzas egzaminów.

 124. NAD DYREKTOR W GMINIE

  coś nadzwyczajnego powstaje ktoś zupełnie już chyba dostał pomieszania zmysłów, otóż powstało nowe stanowisko w gminie a nazywa się NADDYREKTOR a może nie wiecie kto nim jest a no kto tadziu i marysia malutka świetna para już nagminnie oni robią próby przydzielania godzin dla nauczycieli ale tym już zainteresowane są władze wojewódzkie to im się ubzdurzyło w główkach i zaczęli wydzwaniać po nauczycielach zastraszać obiecywać przestawiać kto ma mieć godzinę nadwymiarową a kto ma nie mieć, kto jest z ich drużyny to ma mieć a kto nie z ich drużyny to ma nie mieć oto polityka oswiaty gminnej w OCHOTNICY – tak nie ma w żadnej gminie w całym kraju . Z dyrektorów chcą zrobić pachołków zastraszenia i wrogość przesłuchania dyrektorów, nauczycieli nawet po godzinie 16 skandal oto nowa zmiana w naszej gminie — tego jeszcze nie było

  • Pachołkami to dyrektorowie byli już za poprzedniej władzy. Nie wiem jak jest teraz ale wydaje mi się, że przypisujesz swoje metody nowej władzy gminnej.

 125. Sadzisz sam wedlug siebie co dyrektorze pensonatowy?

 126. Oj Tadek grabisz sobie półroku rządów i nic gdyby nie sprawy po byłym wójcie

  to kompromitacja na całego !!!

  gdzie autobus do Krakowa
  gdzie naprawy które obiecałes
  gdzie poszerzony parking
  Gdzie forum i kontakt online z radnymi
  Gdzie miejsca pracy i ci inwestorzy
  Gdzie bank
  Bo na razie to opowiadasz o sprawach które masz od rządu 4.5 mln na drogi czy Jurkowski ego Projekt Bajka i odwolanie ktore napisal Jurkowski; kladka tez załatwiona przez byłych radnych
  I inNe typu Velo Dunajec

  a gdzie coś co ty zrobiłeś !!
  Kompletnie nic Tadek bierz się do roboty !!
  Rób coś nie wiem jak chcesz odbudowywac budynekPRL przed gmina to rób to działaj 😀bo strasznie krzyczales ze 3 panie stracily prace skontaktowałes się z nimi przedstawiłes jakąś propozycje pracy ? Czy tylko fajnie było gadać przed kamerka
  Co z panią od narkomanów zatrudniłes a nikt na dyżury nie przychodzi za co jej płacisz ?
  Co z ośrodkiem w Górnej?
  A co wyciąg w miesiąc powstanie ? Gdzie te spotkania z inwestorami
  Robisz spotkania które są wynikiem tego co Jurkowski nakrecil np.w sprawie Gazu w Tylma wej a my naprawde czekamy na coś twojego !!! Ale nie chodzi nam o twoje pRYwatne projekty typu książka twojej prywatnej FUNDACJI WRO
  Zrzut ekranu 7 kwietnia godz 9.09

  • Pomodl się O zdrowie bo o rozum za pozno

   • Panie Gerwazy nie za bardzo rozumiem o co panu chodzi ?
    Rozumiem że forma wypunktowania nie jest na miejcu ale uważam że pytania Zrzuta są bardzo sensowne i też chętnie usłyszałabym na nie odpowiedź
    Pozdrawiam Ania z Tylmanowej

  • Bardzo sensowne pytania i faktycznie panie Tadeuszu prosimy może o jakieś podsumowanie na najbliższej sesji tego co udało się panu do tej pory zrobić a nie po raz kolejny opowiadać z kim się to pan nie spotkał – moja córka była w warszawie i też się z prezydentem widziała przez przypadek i co z tego 🙂

 127. Pewni ci żal? były gospodarzu, że to nie ty przydzielasz!
  Tak szybko zapomniałeś jak ty postępowałeś! ustawiałeś! likwidowałeś!
  Komu chciałeś to dawałeś! lub zabierałeś!
  Manipulowałeś godzinami, etatami najgorzej jak tylko mogłeś!
  Pewnie twoi mało dostali?
  Wtrącasz się teraz w nie swoje sprawy!
  Nie obrażaj ludzi!
  Nie po to cię odsunęliśmy byś dzielił cokolwiek!
  Nie nadajesz się do tych spraw!

 128. Książka kucharska

  Ludzie nie bądzcie naiwni Królczyk skasował ponad 50 tysięcy za wydanie książki od LGD Gospodynie dały przepisy za darmo na te dania dawne wydawnictwo wydało książkę a tadziu zapłacił parę groszy za wydanie a reszta gdzie ???? a no długi trzerba odrabiać a kobieciny się cieszą ze zdjęcia z wójtem który kasę zwinął pewnie do kieszeni a gosposie jeszcze za darmo ugotowały różne pyszne dania to tadziu pojadł i popił i zarobił Tak działa prezes Wolnej Republiki TADEUSZ KRÓLCZYK vel SCYRCHLORZYK

  • Tadek skoro dostałeś 50 tysięcy (niech wydruk i skład kosztował 15 tysięcy -rozumiem że co najmniej z 30 tysięcy zarobił autorki (gospodynie ) skoro wszystko jest transparentne to możesz dać kalkulacje jak to wygląda

  • Gdybyś to o mnie napisał, to szukałbyś ząbków trawie. Kto spłodził takiego chama jak ty?

 129. Mieszkanka

  Mamy nad wójta. Manipulacja i zastraszanie to jego domena.Szkoda takim osobom robić reklamę,Odłóżmy emocje na bok,karma sama do nich wróci.Jaką mają pamięci lepiej nie wspominać. No ale cóż każdy sądzi według siebie.

 130. A ty zakamuflowany kontroler ile skasowałeś od LGD? syn, żona ile? na tym zarobiliście? na co wydaliście? Pewnie, że Panie się cieszą a jeszcze bardziej ich mężowie, jakie mają piękne mądre żony i gospodynie, gdy coś ugotują upieką to same pyszności palce lizać! niebo w gębie! mają się z czego cieszyć, a to wszystko dzięki Panu Wójtowi i jego pomysłowi! przy tej okazji należy się wielkie DZIĘKUJEMY! książka pięknie wydana, ciekawa.Jest rozchwytywana i znika jak ” świeże bułeczki ” kążdy gdy zobaczy chce ją mieć! nie tylko w naszej gminie, oprócz ciebie zazdrośniku! widać jak ci żal gardło ściska, serce boleje bo ciebie tam nie ma! biedaczysko wielkie! tak by kalkulował! rozliczał! kontrolował, grzebał w cudzych sprawach! a tu go odesłali het! kalkuluj że se u siebie, na swoim! czego się jeszcze doczepisz nieudaczniku! co jeszcze nabajdurzysz na Wójta? Tak ci to nic nie da nie pomoże! zbrzydły typie!

  • Czyli co to prawda że Tadek faktycznie skasował całe 50 tysięcy zł ?
   a kobieciny za zdjęcie i za frajer przepisy podały ?
   Może ktoś odpowiedzieć na to pytanie ?

 131. lamus masz rację. Cały czas teraz ryczy i napuszcza na nową władzę bo nie może przeżyć że jego już nie ma. Ale ludzie widzą jak się kompromituje i śmieją się w głos

 132. Radny z majątkiem

  Radny Rungier to jest gość szkoda mi go trochę najpierw dziadek co zrobił to zrobił szkoda tego Jurcoka i Kulosika mogli chłopy żyć ….. potem babka i ta renta ci jej zabieroł jak mu nie wstyd starowince zabierać podstępnie ostatni grosz cały ustrzyk o tym huczy. Potem ten taduś podburzał go a ten kłapał i kłapał i mielił jęzorem co mu ślina na jęxyk przyniesie czasami to nawet sam nie wie o czym mówi. Ale teraz to najlepszy numer u rungiera jedna jatka brat przyjechał z ameryki i chce połowę majątków a andrzejek wszystko zapisał na siebie i nie chce mu oddać kłótnia na całego. To jest nasz radny boże się pożal – czy to prawda andrzejku

  • OOOOO biznesmenie, głośno opowiadają jakie //////’miody//////////” mają u ciebie bogaczu twoi pracownicy . Lepiej przetrzyj uszy to może usłyszysz prawdę

  • A co ciebie to obchodzi? Myślę, że takiego prostaka jak ty teraz można by pociągnąć do odpowiedzialności.

 133. DO NAD DYREKTORA

  Twój czas minął NAD WÓJCIE pora przestać robić zamieszanie.Śmiem twierdzić że już nie będzesz ani wójtem ani dyrektorem.oddychaj spokojnie bo zawały się lubią powtarzać.Szkoda życia i manpulacje. KRYTYKĘ ZACZYNAMY OD SIEBIE Pozdrawiam

 134. Baju! baju! baju! wyjedź stary były plotkarzu do Dubaju! widać, że ci bije w głowę!

 135. Przestałeś lubić, bo nie głosowali na ciebie i nigdy więcej nie zagłosują, więc daruj sobie te kłamstwa które wypisujesz tu na tym forum. Jak się nie wstydzisz, myślisz, że my mieszkańcy jesteśmy tak naiwni, że nie wiemy ze to ty podjudzasz. otrząśnij się

 136. Lamus, habitan wags to chore osoby z ninawiści . Anno tobą się brzydzę . Jakim trzeba być degeneratem aby komuś zyczyć zawału . Może kidyś Jurkowski nie załatwił ci jakieś sprawy i o to masz życzenie aby dostał zawłu ?
  Jaką jesteś wstrętną osobą .Wójt Jurkowski był prawdziwym wójtem .On podczas kampani nie skomlał jak wy stado wściekłych wilków tylko chłop harował aby jakoś ta gmina wyglądała . Tyle lat byłaś sekretarzem i nic nie zrobiłaś oprócz zatrudnienia swojej rodziny i knucie spisków .A obecnie jakże trzeba być zazdrosny że ktoś się rozwija . Mówię weż sie do roboty a nie goń po zasiłek tylko do opieki . Co w tym dziwnego ,że ludzie składają biznes plany do LGD-u i dostają dofinansowanie . Ja też dostałam dofinansowanie , dostał Ch… , J….. , J…. , R…. M i E , M. T….. i wielu innych .Jest to normalne jak ktoś chce pracować i coś mieć a nie opowiadać o złotych górach . Dziwi mnie jednak fakt że tak wy cicho o osobach które sekretarz pomagała w dostaniu się do pracy. Sekretarz i Tadzio bankrut dokąd zmierzacie ? Z jakim zadłużeniem chcecie pozostawić gminę za 5lat ?. Piszecie w imieniu wyborców że nikt nie wybierze Jurkowskiego ponownie , zaręczam gdyby dziś były wybory to Jurkowski w cuglach z wami wygrywa . Poką …. co zrobiłaś , tadziu bankrut i cała plejada nieudaczników z radnych które musza milczeć bo tak każe wójt i …… Ludzie gdzie my żyjemy . To są te rządy przejrzyste , transparentne, merytoryczne . Ludzie nie macie zielonego pojęcia w rzadzeniu , nie gonitwa tadzia i tej ….. ma nam dać stabilnośc w gminie . Gdzie są obiecanki wyborcze ? no gdzie

  • Dokładnie każdy ma prawo napisać wniosek do LGD ale Tadek trzepie kasę zarabia kasiorę i faktycznie nie o to chodzi każdy ma prawo tylko że Tadzio udaje że nic nie zarobił a z tego co piszą przytulił 50 000 zł a babiny za darmo przepisy dały

 137. Pobudka panie Królczyk
  Może w tym tygodniu będzie Pan bardziej punktualny czego szczerze życzymy
  Mamy pytanie
  Kiedy w końcu będą nagrania z zebrań wiejskich?
  bo już legendy krążą ze kompromitacja ze ludzie zadają coraz więcej konkretnych pytań o realizację zobowiązań wyborczych i pan się głupi !!! Chcemy to zobaczyć Panie Tadku ukrywanie informacji nie jest dobrym rozwiązaniem !
  Co Pan robi ? Proszę zobaczyć PiS ogłasza
  5 tke Kaczyńskiego i sprawy są wdrażane konkretny harmogram teraz 13tka dla emerytur od 1lipca 500 plus na pierwsze dziecko itd. i co da się ?
  czyli co Da się no da !!!tylko trzeba mieć plan prosimy o konkret
  kiedy autobus
  Kiedy forum gminne
  Kiedy pierwsze miejsca pracy w firmach panie Królczyk 😀nie w gminie
  Prosimy o podanie konretnego planu działań z datami kiedy co pan robi
  Bo zdjęcia z gabinetu ze spotkań gdzie pan pije kawę i pije Soczi to nie to co chcemy już oglądać
  Zrzut ekranu 8 kwietnia 6.31

 138. Zrzut ekranu informacji z 6.31 dalej nie ma Tadeusz śpi?

 139. Pytanie do urzędników/ Wójta
  Chciałam zapytać czy szkoły strajkują – proszę o pilną odpowiedź bo nie wiem czy mam zawozić dziecko ?

 140. Wiesz co piszący zrzut dobrze się stało, że nastąpił zrzut ciebie ze stołka gminnego!
  widać! nadal do ciebie nie dotarło, że to nie ty jesteś decydentem! skończyło ci się! urwało się! ustawianie, likwidowanie, więc ryjesz jak kret próbujesz podkopywać dołki pod ludźmi pełniącymi ważne funkcje publiczne którzy są uczciwi, wiarygodni, w tym co robią – dobrze zarządzającymi Gminą! a gdzie ty żyjesz były zakłamany pisarzu? ośmieszaj się jeszcze więcej! zmyślaj pisz pisz baje ! mamy w nosie ciebie i twoje bajanie! tak ci już nikt nie wierzy co tu bredzisz, straciłeś wiarygodność! znany pensonatowy piłkarzu!

  • Ale o co ci chodzi ? bo nie za bardzo rozumiem ? czemu wiecznie jakiś taki jad emocje Zrzut zadał jakieś pytania i niech mu Tadek czy któryś radny odpowie i po temacie – sama jestem ciekawa kiedy będzie bus do Krakowa więc poco jakieś podteksty aluzje wracanie do starego wójta co nas obchodzi

 141. Panie najmądrzejsze nauczycielki z Ochotnicy chyba wam się w główkach poprzewracało. Weźcie się nie kompromitujcie

 142. Lamusie kto twoim zdaniem podkopuje dołki pod ludzmi , kto ryje , kto jest nieuczciwy ? Lamusie przetrzej oczy czy obecni przy władzy są wiarygodni , sprawiedliwi , mądrzy jak to nazwałeś/łaś. ? Czy jest to uczciwe by na stanowisku zarządzającym gminą była osoba która nieprawnie przywłaszczyła sobie majatek osoby niepełnosprawnej , starej, czy bankrut dobrze zarządza gminą i to są osoby wiarygodne , uczciwi ? Smiech szderczy i żałość przemawia przez te twoje wyrazy szacunku do tych osób .To ty nie ośmieszaj sie więcej, nie podjudzaj społeczeństwa bo ono teraz przeciera oczy co się dzieje złego w naszej gminie . Mamy nadzieję że nie zadłużą naszej Ochotnicy lub nie dadzą pod zastaw za długi

 143. Turnia był jest będzie niewiarygodny nieuczciwy ze złamanym kręgosłupem moralny! między innymi już ten fakt o tym świadczy!
  ola/olek?/bolek?… nie obchodzi mnie kto co ma miliony czy ich nie ma! tylko to!!! co ma w głowie jego kompetencje, podejście do drugiego człowieka, skuteczność w rozwiązywaniu naszych problemów! Ludzie tak zadecydowali wybrali osoby wiarygodne uczciwe na ważne publiczne stanowiska im zaufali, ich kompetencjom! czy to ci się podoba czy nie a widać, że nie umiesz pogodzić z tym faktem i własną porażką! niech się nie martwi, nie gryzie twoja rozczochrana!!! wierzę w ich zdolności, doświadczenie, i w to że Pan Wójt potrafi o wiele lepiej rządzić Gminą i współdziałać z mieszkańcami niż ty żałosny typie! przemyj uszy, oczy! zobacz jak teraz dobrze, spokojnie żyje pracuje się, bo dzieje się wiele dobrego w naszej Gminie! bez ciebie!

 144. Panie Tadku obiecał pan ze będzie pan dawał informacje tu na forum co pan zrobił w danym tygodniu i słowa dotrzymał pan w 1 i 2 tygodniu po objęciu rządów a teraz od miesięcy cisza rozumiemy ze olewa pan nas forumowiczów i nie warto nam odpisywać poza oszczerstwami jest trochę sensownych pytań wiec może warto odpowiedzieć ja mam tylko jedno pytanie czy danie nagrań z zebrań wiejskich to taki problem?

 145. Każda, każdy z nas ma w życiu swoje pięć minut i albo je wykorzysta, albo bezpowrotnie zniknie z politycznego piedestału. Tak było w poprzedniej kadencji, kiedy słyszeliśmy jak mantrę jedną sentencję – ja zrobiłem, je zdecydowałem, ja wiem najlepiej. W wyborach okazało się jednak że to my mieszkańcy decydujemy, my wiemy najlepiej. Kto tego nie rozumie nie ma co liczyć na ponowny wybór. Przez te cztery lata nie liczyła się opozycja, nikt nie słuchał głosu osób życzliwych, które wyrażały w dobrej wierze krytyczne opinie, liczyli się tylko nadworni klakierzy. Mam nadzieję że obecna władza potrafi przywrócić ideały samorządności i powie że wspólnie podejmujemy decyzje, razem robimy drogi, otwieramy boiska sportowe, przewracamy parkingi przy gminie, likwidujemy ogromny gabinet. Władza skromna, otwarta na sugestie i potrzeby mieszkańców, działająca wspólnie z nami na rzecz autentycznego rozwoju naszej Gminy. To będzie nasza władza.

  • Jola może nie wracajmy już do przedniej władzy ! bo piszesz w kółko o tym co było i co tak masz zamiar pisać przez najbliższe 5 lat ! 🙂
   To co było już się skończyło i nie wróci więcej – temat zamknięty !
   Bez urazy piszesz jakby było przed wyborami a nie po wyborach

   Jesteśmy 6 miesięcy po wyborach oczekujemy realizacji tego co zostało zadeklarowane że będzie zrobione w kampanii wyborczej !
   a wiec likwidacji ogromnego gabinetu ! 50 % gabinetu jest nie wykorzystane bo Tadek wyniósł biurko są oddzielne drzwi można zrobić ściankę i jest dodatkowy pokój
   co z parkingiem tak ciężko zrobić dodatkowe miejsca parkingowe – czy może to była tylko jadka przed wyborcza a teraz się okazuje że parking jest jednak dobry i nie trzeba go zmieniać (a w tamtym czasie chodziło żeby Jurkowskiemu dogryźć

   Władza otwarta na sugestię mieszkańców 🙂 więc niech Tadek działa niech stworzy w końcu forum gminne w czym problem ?? miało być już i teraz

   Co z autobusem do Krakowa też miał być zaraz a mamy wiosnę 2019 i dalej go nie ma co czeka aż mu PiS ten autobus uruchomi

   A tego zdania to już totalnie nie rozumiem

   „Władza skromna, otwarta na sugestie i potrzeby mieszkańców, działająca wspólnie z nami na rzecz autentycznego rozwoju naszej Gminy. To będzie nasza władza ”

   czyli uważasz że to nie jest nasza Władza !!! a czy ja zatem? przecież myśmy Królczyka wybrali i tych radnych co już Ci się nie podoba chcesz zmiany ?

   Nie rozumiem przed terminowe wybory czy co ?

   • Z jednym się zgodzę, to już było i nie wróci nigdy więcej. Co do reszty to ostatnie wybory nie pozostawiły złudzeń komu mieszkańcy zaufali i w czyje ręce oddali władzę na najbliższe pięć lat. Ale zwycięstwo to jedno, a udźwignięcie ciężaru władzy to już inna kwestia. Zawsze pisałam że standardy i oczekiwania wobec nowej władzy będą o niebo wyższe niż wobec poprzedniej, która na pewnym etapie nas po prostu rozczarowała.. Nie chcemy inwestycji z przypadku, tylko wypracowanego, spójnego, długofalowego programu rozwoju. Oto przykład, remont Bajki tak, tylko już na etapie składania wniosku powinno być tak określone przeznaczenie tego budynku, żeby służył mieszkańcom Tylmanowej. Nie może to być kolejny po schronisku Ustrzyk pustostan utrzymywany przez gminę, czyli notabene nas wszystkich.

    • Czyli co przychylasz się do tego co się mówi po kątach że Tadek nie potrafi udźwignąć ciężaru władzy ?
     Co do standardów to na razie wydaje mi się że są mocno zaniżone -non stop się gada – z akcji odśnieżanie w zimie robi się szum ze spotkania w sprawie spraw już przygotowanych przez poprzedników robi się sensacje
     Więc może niech Tadek nakreśli ten plan długofalowy bo skoro szedł do władzy to chyba powinien mieć go przygotowany a tu nic
     Więc może niech najpierw wróćmy do normalnych działań a zawyżaniu poziomy to na razie możemy pomarzyć

   • Pewnie uczył Pana „znany nauczyciel ze Skrodnego” albo jesteś nim samym? Problemy z językiem polskim ma Pan poważne.

 146. Jola jesteś tak żałosna że aż nie chce się z tobą polemizować
  Oto mądre działania nowej władzy
  Koń brata radnej Pawlikowej kosztuje gminę 600 zł miesięcznie
  4 radców prawnych ile kosztują niech radziu powie publicznie
  Plac zabaw przy poczcie . Za projekt wojt zapłacił swojemu koledze z krakowa 50 tys zl bez żadnego przetargu ani zapytania ofertowego.
  A dwa place ponizej targowiska czekają na wykonanie gdyż poprzednik jurkowski pieniądze pozyskał na nie ponad 300 tys zl
  Zatrudnił 3 pracowników po co ????
  Za ar działki w tylmanowej placi 35 tys zlotach
  A obiecanki gdzie busy do białki
  Gdzie przekształcenia działek za darmo
  Gdzie forum gminne
  Dlaczego radni zarabiają po 1300 zl miesięcznie a w poprzedniej kadencji po 300 zl na miesiąc
  Dlaczego taduś zajmuje dwa gabinety
  Dlaczego wojt dojeżdża do pracy gminnym autem za gminną kasę
  Dlaczego niedoszła radna z młynnego nie dostała sklepiku na targowisku a miała obiecane
  Dlaczego wreszcie zapytam wójt nic nie robi tylko wytyka błędy innym i tych pytań dlaczego ?????
  Będzie coraz więcej taduś
  A gdzież ta transparentność procentowy podział gdzie te ścieżki spacerowe dlaczego okłamujesz nagminnie wszystkich ??????

 147. Adamie z Górnej a kiedy zmieniłeś adres? nie dawno byłeś Adam z Dolnej a kiedy znów przeniesiesz się
  i będziesz Adam z Tylmanowej? acha przypomniało mi się, że byłeś już Zdzichem z Tylmanowej!
  ej biedny adasiu, rozkojarzony kłamczuchu czegoś ci brakuje? cośik szwankuje? pamięć zawodzi? starość skleroza cie dopadła pod tyloma różnymi nickami występujesz, że wszystko ci się miesza pląta powtarzasz się tu piszesz jedno i to samo wiele razy, sam już nie wiesz kim jesteś gdzie i co pleciesz! dobrze stało się, że wysłali cię na stały odpoczynek!

 148. Gwałtu rety w gminie Ochotnica ani wczoraj( 08.03.2019 ) ani dzisiaj ( 09.03.2019 )nie było wójta Tadzia .Pewnie zaniemógł po wydaniu książki kucharskiej. Może czas przekwalifikować się na kucharza bo jest zapotrzebowanie
  Chodzę już dwa dni i ciągle odsyłają mnie do sekretarz, bo wojta nie ma . Ja się pytam czy pół roku temu wybieraliśmy wójta czy sekretarz. Ta osoba oprócz zwaśnień stron nic nie wnosi do urzędu .Czas sekretarz przejść na emeryturę bo popatrz w lustro. Co się wyprawia w gminie to trzeba zaprosić Jaworowicz aby zrobiła film o nie bycie wójta .
  Lamusie myślisz ,że jednemu psu burek ?Myślicie że tego nie widzimy co za ignorancja ze strony sekretarz i wójta nie wspomnę o pani która ma bardzo wysokie mniemanie o sobie . Do roboty miernoty . A co robią niewiasty ?
  Dlaczego gmina ma utrzymywać konia radnej z młynnego ? Ma przecież pole to niech sprzeda .Tadzio płaci ogromne sumy. Żal , że taka rada jak się mieni mądra, transparentna, merytoryczna oj doczekaliśmy się , ale obciach , wstyd.

  • A czego ty potrzebujesz od wójta? Normalny mieszkaniec nie ma żadnych spraw w urzędzie gminy do których załatwienia byłaby potrzebna wizyta u wójta. W głowie się wam przewraca. Wójt, to nie psycholog ani psychiatra.

 149. Wójt w PRACY ale jakiej ??????/

  Może w koncu ktoś się tym zainteresuje DLACZEGO wójta nie ma w pracy to już są jawne kpiny porozmawiajcie z kimkolwiek wójta nie ma w pracy ale pytanie GDZIE JEST I CO ROBI i dla kogo pracuje ???????????????
  Tadeusz odpowiedz ludziom mieszkańcom gdzie jesteś i dla kogo pracujesz robisz sobie chłopcze kpiny z gminy i tyle

  • Od razu czuć byłym wójtem. „Chłopcze”, to do swojego synka. Brak szacunku do innych, to cecha charakterystyczna byłego wójta.

 150. biedna olu i w tej samej zakamuflowanej osobie były nad wójcie kontrolerze idź już spać bo zaraz cie nerwica roztelepie pora zbyt póżna na bajanie, dlaczego nie śpisz? gdzie jesteś do której wsi się przeprowadziłeś? co pisarzu bajcarzu za moment wypocisz?
  a twoje niewiasty bajają i pomagają???????????? chłopie jakie z ciebie kpiny i tyle!!!!!!!!

 151. Dziwny trend cześć osób bardzo merytorycznie w zatroskaniu pyta co sie w gminie dzieje
  Kiedy będzie jakiś plan działań Jola
  Kiedy będzie autobus Zrzut
  Gdzie jest wójt skoro w pracy go nie ma Ola
  Dlaczego tak wzrosły diety radnych itp.

  Ale jest też druga grupa osób która nie wnosi nic sensownego na to forum tylko obraża tych co raczą pytać co ten nasz wój zrobił i co planuje zrobić i próbują stworzyć jakąś psychoze
  Tak mamy juz przykład wysmiewania się z PiS z Kaczyńskiego wysmiewania się przez lata z disco polo to jest było be bo tak powiedziało PO a u nas podobnie nie możesz zapytać kiedy bedzie autobus boś Jurkowski nie możesz się podpisać Adam bo jest drugi w Tylmanowej a jak chcesz być oryginalny i napiszesz ta mala brzydka bo nie wiesz co to za baba to jest też źle a wogóle jak zrobisz błąd albo ci telefon przestawi to tez na ten temat będzie dyskusja i odejście od istoty sprawy czyli Gminy
  Może zacznijmy dyskusje o sprawach merytorycznych co np. będzie w Bajce
  Może sprawdzajmy wójta co robi czy zatrudnianie nowych osób bez zwolnień jest ekonomiczne ? Itd.
  Moze zacznijmy rozliczać radnych !
  I niech się radni biorą do roboty a jak nie potrafią niech rezygnują
  Godz.7.09

 152. Która ze szkół w Ochotnicy strajkuję? Chyba drodzy nauczyciele już całkowicie w główkach się poprzewracało. A my, rodzice żądamy odwołania nauczycieli, którzy w ochotnicy strajkują. Ja się tym zajmę osobiście!

 153. Panie Tadku – myślę że to co pan robi zaczyna przekraczać granicę przyzwoitości
  Obiecał Pan nam mieszkańcom dziesiątki rzeczy
  Przedstawiał się pan jak ko alfa i omega która na wszystko ma rozwiązanie – można było odnieść wrażenie że wszyscy na około to idioci którzy nie umieją zająć się sprawami
  Więc pytam w imieniu swoim , rodziny sąsiadów kiedy w końcu zaczniemy mieć profity z tego że Pan jest Wójtem !!

  Proszę również przewodniczącego rady niech zacznie w końcu wywierać jakiś nacisk na Wójta !! niech on zacznie w końcu coś robić !

  Wkurzona jestem bo maż był w gminie raz wójta nie ma , maż był drugi raz wójta nie ma trzeba się umówić
  byłam ja wójtowi coś wypadło

  Co z naprawami które Tadek obiecałeś !!! dziury na drogach a Ty się bawisz książkami kucharskimi
  Teściowa przybita bo Ci przepisy jak synowi do książki dała a Ty co kasę na tym zarobiłeś !!!! –
  Dość tego co przyszedłeś do gminy żeby się odkuć i w końcu coś zarobić

 154. Ukryty/a pod nickiem Adam z Górnej, Zofia Tylmanowej, kokos wy jesteście z tej samej rodziny? identycznie piszecie, zamartwiacie się biedactwa na wyrost nad losem gminy. Spokojnie wszystko idzie bardzo dobrze, dzieje się wiele dobrego, nie martw się tyle zakamuflowany kokosie Adasiu i Zosiu! Damy radę rządzić bez ciebie! kiedy zrobisz się Kalcia z Dolnej? nabredzisz nazmyślasz nie stworzone historie na osoby publiczne! wstydziłbyś się kapusiu wszyscy wiedzą, że to twoje głupie brednie!

  • Czy Ty myślisz że wszyscy którzy piszą to jedna rodzina 🙂 – przecie połowę ludzi nie głosowało za Królczykiem tylko za Jurkowskim więc proszę nie obrażaj nas !! dalej żyjemy dalej interesują nas problemy gminy i nie rozumiem skąd na każdym kroku te aluzje – Zwyczajnie chcemy żeby władza od gadania z kim to się nie spotkała i co to nie zrobi przeszła właśnie do tego że coś robi i coś się dzieje bo na razie władza bazuje tylko na tym co poprzednicy załatwili : drogi , Bajka , Velo , Gaz a może w końcu Tadek zacznie coś dla gminy robić i jakieś środki w końcu pozyska – nie mówimy o tym co da PiS

 155. Widzę ,że nie można obecnej władzy pytać a broń Boże mówić ,że robią coś żle! Lamus , wags ,habitant ( znane osoby jako pieniacze ) stają w obronie władzy . Spójrzmy kto to taki ? Może to osoby które są radnymi , a może rodzeństwo pracuje w urzędzie i trzeba bronić. ?Jakże okropna jest rzeczywistość , dokąd zmierzamy ano do bankructwa!. Dlaczego wójta całymi tygodniami nie ma w pracy ? Gdzie jest kadrowa ,że na to przyzwala ? Organy kontrolujące muszą przyglądnąć się tej sprawie . Biedne kadrowe, sekretarze i radni bez radni gdzie wasze płomienne mowy które głosiłyście przed wyborami ? Co zrobiłyście oprócz bajzlu w gminie i obrażanie ludzi no co , powiedzcie

 156. Tak! moralizator! to jedna rodzina ty piszesz bredzisz zmieniasz nicki celowo robisz zamęt! skomlisz! łajasz! byłeś, jesteś niewiarygodny turnia! rozumu i honoru żadnego nie masz! żal ci gardło ściska nie umiesz pogodzić się, że przegrałeś z kretesem! nie sprawdziłeś się! tak zdecydowała większość!!!!! mamy władzę taką jaką chcieliśmy mieć!

  • O co Ci chodzi ? ludzie zadają pytanie kiedy będzie autobus ? czy kiedy będzie forum gminne ? czy kiedy Tadek weźmie się za np. wycinkę krzaków którą obiecał na spotkaniach przed wyborczych a ty piszesz zamęt skomlisz i czemu non stop wracasz do jakiś starych spraw czy Jurkowskiego i tylko tyle co faktycznie nie można o nic zapytać o co Ci chodzi – Tadziu coś zrobi to będziemy go chwalić
   A co mamy go chwalić że książkę kucharską wydał – no wydał fajnie tylko zarobił na niej podobno 50000 zł a kobiecinom naszym mamom, babciom, dał ochłapy to jest według ciebie w porządku

   Niech Tadek pokaże tak jak obiecał na co wydał kasę i że wszystko robi dla gminy a nie że dorabia na boku to jest według Ciebie w porządku – branie kasy z gminy a dodatkowo zarabianie na boku

 157. Szkoda, że ty były zazdrośniku nie wpadłeś na pomysł o książce kucharskiej zarobiłbyś 100 razy więcej! ale ci żal to widać! Wiem, że nikomu kto dał przepisy nie rozchodzi się o to, tylko tobie biedaku! Super mamy własną Kuchnię Górali Gorczańskich to świetny pomysł pana Wójta! a dla nas zaszczyt dziejowy by mieć taką książkę. Otrzymały/li ją wszyscy będący na promocji jako prezent pamiątkę i dziedzictwo kulinarne dla przyszłych pokoleń! A ty byłeś i jesteś ukrytym szkodnikiem piszącym pod różnymi nickami ostatni rozliczenie! nie dziwi nic, przecież to wypisz wymaluj zakamuflowany kapuś! ” kobiecinom naszym mamom, babciom, dał ochłapy” dla nas to cenna wartościowa książka!!! a ochłapy to tylko ciebie nieudaczniku stać było dawać…

  • Nie sprowadzajmy spraw Gminy do Tadzia książek jego spotkań i opowiadań co będzie
   Panie Królczyk czekamy w końcu na rezultaty pana działań tyle i dla pana może aż tyle !!!!

 158. ale głupoty wklejacie na fb, przesyłacie miedzy sobą coś się z wami dzieję nauczyciele?!
  -dyżury między lekcjami – jesteście nadal w pracy to wasza praca!
  -brak miejsca do wypoczynku w szkołach- haha łóżko chcielibyście?
  -nie ma czasu na wc – a co ma powiedzieć np zawodowy kierowca, ekspedientka w sklepie, lekarz chory argument
  – hałas – o tak tylko wasza branża narażona jest na hałas, a reszta pracuję w ciszy
  -układanie i poprawianie sprawdzianów po godzinach- wiele osób przynosi pracę do domu, bo inaczej się nie da, a wy chcecie dostawać kasę za nic
  -lekceważenie przez uczniów – o jeju taka wasza praca również wy nie jesteście idealni i obiektywni, dzieci znajomych lepiej oceniane, inaczej traktowane, a reszta jak dzieci gorszego sortu, byłam świadkiem
  – nie ma czasu na posiłek – kurde, po każdej lekcji 45 minutowej możecie żreć do woli, a w innych pracach przerwa na posiłek jest tylko raz lub dwa razy w ciągu dnia

  Na resztę, nie chce mi się odpowiadać weźcie nie kompromitujcie się.
  Teraz jestem za nauczaniem dzieci w domach przez rodziców, bo z wami jest coś nie tak

  • Dokładnie tak zrób ucz swoje dzieci sama. Przecież urodziłas się I już umialas czytać i pisać. Żadna głupia wg Ciebie nauczycielka Cię tego nie nauczyła. Dobrze że z mlekiem matki wyssalas umiejętność pisania na tym forum i nie potrzebni ci byli nauczyciele

   • To żaden kontrargument. Oczekuję dyskusji. Co nie macie argumentów żadnych?

    • Argumenty można przedstawiać w rzeczowej dyskusji.

     • Zgadzam się, nauczyciele pisząc że nie mają kiedy pójść to wc lub zjeść posiłek to żaden argument tylko pośmiewisko także nie ma o czym dyskutować.

     • Nie ma sensu rozmawiać z osobą, która nie zna specyfiki pracy w szkole. Może warto ją poznać, a dopiero później zacząć dyskutować.

     • Który to z nauczycieli ochotnickich z powodu zbyt sporego czasu wolnego nie wie co z sobą zrobić i postanowił pobawić się w strajk? I w święta też proszę strajkować w szkołach, a nie zawieszać strajk na święta. Śmieszni jesteście.

    • Do WAGs
     W Polsce prawo do strajku zostało zagwarantowane w ustawie o związkach zawodowych z dnia 8 października 1982 i następnej z 1991, ponadto w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych z dnia 23 maja 1991 r.
     Czy strajkujący w latach 70 i 80 również są dla Ciebie śmiesznymi ludźmi?

     • Adam ale trzeba mieć powody do strajku! Ja u nauczycieli nie widzę, ich argumenty są śmieszne typu np że swoich dzieci nie wychowują tylko inne, no kurczę a co ma powiedzieć reszta matek, która pracuję i przez cały dzień nie ma ich w domu? To jest strajk Broniarza i PO chyba bardziej szanowałabym tych nauczycieli co zaczęli strajkować aby przyznali się, że są za obaleniem rządu PIS, a nie szkolnictwem. To jest granie dziećmi, straszenie, że matury się nie odbędą ale w święta chcą zawiesić strajk. Piszą o szkolnictwie ta reforma była już dawno, dlaczego wtedy nie strajkowali tylko teraz kiedy zbliżają się wybory to jest strajk polityczny, a nauczyciele biegną za Broniarzem z żałosnymi argumentami: bo stres, bo praca w weekend, bo mało zarabiają, Broniarz chciał podwyżkę, a teraz mówi że to nie o płace chodzi. Jedni nauczyciele chcą szacunek ale to nie te czasy w których nauczyciel był traktowany jak ksiądz. Pogódźcie się z tym i wynoszony na piedestał. Społeczeństwo mądrzeję. Jedni mówią, że tu chodzi o pięniądzę innymi że nie, weźcie się zdecydujcie, bo błaznów z siebie robicie i nie wiadomo o co wam chodzi, bo problemu nie ma tylko chcecie sami go wywołać!

 159. Czy to prawda ze Tadka wygwizdali w Tylmanowej i Dolnej ? i dlatego nie chce dać nagrań z zebrań a jedna pani powiedziała ze zamiast zatrudniac panią od uzależnień i robić z nas mieszkańców narkomanów i przestępców co biją żony to lepiej zatrudniłby kogoś kto zajmie się dziecmi popołudniu tak jak obiecał otwarte boiska zajęcia dodatkowe

 160. To siedź w domu obudź A nie pisz pierdol. Pewnie od urodzenia umiesz czytać i pisać. Nauczycielem ci nie byłi potrzebni i Cię nie nauczyli bo Najmadrzejsza Wags. Jak by nie nauczyciele to byś pisać tu nie mogla

 161. Dajcie spokój nauczycielom, mają takie prawo to strajkują. Każda grupa społeczna może dopominać się o lepsze warunki pracy w tym o podwyżki, jeżeli jest do tego solidarna to protest jest lepiej słyszalny i ma większą szansę powodzenia. Je zawsze szanowałam swoich pedagogów. Jeżeli ktoś ileś lat się uczy, inwestując w swoją przyszłość a następnie zarabia mniej jak niewykwalifikowany robotnik, czy kasjerka w markecie to coś jest postawione na głowie. Jeżeli chcemy żeby nasze dzieci uczyli dobrzy nauczyciele, muszą Oni przyzwoicie zarabiać. Inaczej w szkołach będą pracowały miernoty, a zwód nauczyciela przestanie być szanowany przez nasze dzieci

 162. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią Jola, że dobry nauczyciel powinien godziwie zarabiać! a miernoty no cóż
  jeśli ich uczniowie nie mają osiągnięć w różnorodnych konkursach przedmiotowych na przestrzeniu kilku lat ich pracy dydaktycznej to świadczy o tym, że słabo przykładają się do pracy dydaktycznej. Znam wielu
  wspaniałych nauczycieli których szanuję i mam o nich jak najlepsze zdanie, ale są też tacy lub byli różne
  obiboki którzy udawali, że pracują i nigdy nie udało im się przygotować swoich uczniów by zdobyli czołowe
  miejsca w konkursach, co najwyżej brali udział w takim czy innym konkursie a to z kolei świadczy o ich
  profesjonaliźmie lub jego braku! a w szkole znaleźli pracę z przypadku! Rzeczywiście musi być zmiana by nasze
  dzieci uczyli najlepsi nauczyciele i wtedy ich zarobki będą dla nich satysfakcjonujące. Myślę, że do tego
  dojdzie i zmiany będą korzystne dla bardzo dobrych pedagogów i pasjonatów w tym co robią czyli uczą dzieci.

 163. SMIECI u CYGANÓW

  Gospodarz nasz działa jak ktoś nie wierzy to niech sprawdzi – otóż Tadziu za poparcie w wyborach wywozi cyganom śmieci – oni przywożą z całego powiaty odzyskują to co się da sprzedać a pozostały syf pracownicy gminni z ZGK wywożą od cyganów do EMPOLU i gmina musi dodatkowo za to płacić – cudownie taka jest nowa dobra zmiana – jestem codziennie w Górnej bo pracujemy robiąc ogrodzenie blisko ich osiedla i widać jak na dłoni jak gminne pieniądze są marnotrawione za przyzwoleniem tadzia oj drogo gmina musi płacić za te głosy tadziu jesteś podły masz nas w d…e ale sobie zbierasz powoli przyjdzie czas na ciebie i to niedługo A gdzie organizacje ekologiczne wody polskie gdzioe ekologia tadus gdzie

  • Myślę że wszyscy daliśmy się nabrać na złotoustne wypowiedzi naszego gminego piewcy Tadeusza który obiecywał gruszki na wierzbie i to natychmiast – już i teraz wszystko miało być takie proste
   a okazuje się że Tadek nie ma żadnego pomysłu na kasę dla gminy poza projektami 🙂 czyli uda się albo nie

   • Bzdury piszesz! Brawo dla naszego nowego wojta i rady. Widac jak rzetelnie pracuja i na sesjach wszyscy sie zgadzaja w konkretnych sprawach. Z podziwiem i chetnie was ogladamy. Nie ma juz podzialu tak jak przy poprzednkej wladzy. Teraz cala rada i wojt dzialaja wspolbie dla dobra nas wszystkich. Wiec zamolcz klamco

    • Nie wiem gdzie obserwatorze byłeś przez wcześniejsze lata ale za poprzedniej kadencji rada działa wspólnie i dlatego udało się jej tyle przez jedną kadencję zrobić – bez zgody rady nic by się nie udało 🙂 a to że dwóch radnych nie nadawało i nie łapało na tych samych falach to już inna sprawa – to byli tak zwani hamulcowi i przez nich rada traciła czas na dyskusje typu dlaczego nie ekonomiczny bus do Krakowa został zlikwidowany 🙂 dlaczego gmina nie startuje we wszystkich konkursach jakie Tadek znalazł w internecie i ogłosił na sesji nie wnikając nawet w regulamin że gmina nie może np. w jakimś konkursie startować itd. itd.

 164. Dobrze, że wreszcie odpowiedzialni ludzie Pan Wójt wspólnie z Pracownikami Zakładu Komunalnego zwrócili uwagę na to, by u cyganów wreszcie zazieleniło się i błysnęło czystością. Dobrze, że postanowili pomóc by ten syf śmieciowy usunąć, a tak na marginesie to gdzie mają wywieź? jak nie do empolu, wywieźcie i pokierujcie nimi podczas sprzątania ( bo te śmieci wnet ich przykryją}.
  Poprzednik nic w tym kierunku nie zrobił by ten armagedon śmieciowy w tym osiedlu zginął.
  Dobrze, że władza zajęła się tym problemem, to wstyd by taki brud szpecił naszą małą ojczyznę w dzisiejszych
  czasach, to coś strasznego i wstyd dla nas, że oni są żyją obok w tak brudnym otoczeniu. Uważam, że trzeba wprost należy im pomóc pokierować nimi przypilnować by wysprzątali swój teren, ostrzec ich przed
  ponownym na graceniem zaśmieceniem terenu koło siebie. Muszą wiedzieć, że będą ponosić konsekwencje kary za tak ponownyi stan zaśmiecanie środowiska.

  • Ale ty jesteś lamus prymitywny – powiedz dlaczego gmina czyli my musimy jeszcze płacić i dziesiątki ton wywozić do Empolu dlaczego my musimy płacić za nich – mało oni mają kasy od państwa ile razy jeszcze będziemy im sprzątać a oni zwożą z całego powiatu ten gnój a Tadziu za poparcie w wyborach rozkazał pracownikom ZGK i muszą im sprzątać a oni leżą i się wyśmiewają z białasów jak to oni mówią ale gdzie jest kierownik ZGK że pozwoli na takie poniżanie swoich pracowników – tadziu powinien sam razem z radnym faltynem iść po godzinach i sprzątać im podwórka bo mają dozgonny dług wdzięczności wobec cyganów ale faltyn to chocby chciał sprzątać to nie da rady się zgiąć taki gruby się zrobił na tych astronomicznie wysokich dietach gminnych ale lupią gminę jeszcze na konia trzeba płacić bratu radnej Pawlikowej z Młynnego tadziu gminnym autem śmiga do gminy a biedny chłop radnej kuzielki z jamnego co chyba z 5 lat była na studiach ale cały czas na pierwszym roku w końcu nieuka wywalili a ona się tym szczyci na fb ten chłopina kupił zonie piec do chleba to się okazuje ze w soboty sam musi piec ten chleb bo zona przez cały tydzień asystuje tadziowi i nie ma casu upiec chleba

   totalne nieporozumienie
   tadziu singiel
   rungier singiel
   sekretarz singiel
   głód bezrobotna
   marysia radna Gołdyn bezrobotna
   i oto kwiat władzy naszej gminnej ochotnickiej – masakra

   powinni wszyscy iść tadzia radni i wreszcie posprzątać jaśnie panom cyganom

   • Szkoda slow dla tych klamstw ktore wypisujesz na tym forum. My moeszkancy znamy cie nie od dzis i wiemy kim jestrs. Tylko o tobie świadczy to co wypisujesz.
    Szkalujesz dobrym imieniem niewinbych ludzi i sie smiejesz myslac ze im na zlosc zrobisz i przekonasz reszte spoleczenstwa aby uwierzyli w to bagno slowne ktore tworzysz. Mylisz sie ^ my wierzymy w slusznosc zmiany wladzy na nowa. Tetaz cala 15 radnych wspolpracuje z wojtem co naprawde cieszy. Zgoda buduje noezgoda rujnuje.

   • Jesteś wyjątkowo prymitywny. Skąd takie prymitywy się biorą, bo to nie jest częsty przypadek. Aż strach pomyśleć, to takich prymitywów płodzi.

 165. Ale się wypociłi wypisał no wreszcie wszystkie ploty puściłeś i co jeszcze wiesz? były kapusiu?
  a u ciebie wszystko, wszystko gra i bucy? weź ty wysprzątaj cyganom masz dużo czasu, a nie rozkazuj innym
  by sprzątali podobno ich nocowałeś to i do porządków cie przyjmą!

 166. Mam nadzieję że problem nielegalnego gromadzenie i pozyskiwania surowców wtórnych przez Romów zostanie kiedyś przez Państwo kompleksowo rozwiązany. Gminy od lat nie potrafią się z tym uporać, chociaż jak widzimy w obecnej kadencji bardzo się starają. Tutaj nie można dłużej zamiatać sprawy pod dywan, bo od tego zależy bezpieczeństwo i zdrowie nasze i naszych dzieci. Być może pewnym rozwiązaniem było by zatrudnienie Romów np. przez Gminę do zbiórki i segregacji surowców wtórnych takich jak plastyki, papier, szkło, metal. Za pozyskane ze sprzedaży środki oraz częściową dopłatą z funduszu ochrony środowiska można by ten proceder ucywilizować i w jakiś tam sposób kontrolować. Jedno co mnie w tym wszystkim boli, to nierówne traktowanie obywateli wobec prawa. Jeżeli ja zrobiła bym nielegalne wysypisko obok rzeki, miała bym na głowie dziesiątki instytucji kontrolujących, wielki medialny szum i ogromne kary. A tam wszyscy umywają ręce i udają że nie ma problemu. Otóż problem jest i trzeba go w końcu rozwiązać.

 167. To single jeszcze są. A na Skrodnym dyrektorką jest stara panna- masakra….

 168. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów Jola przemówiła ludzkim głosem.Jest to bardzo bolesne dla nas mieszkańców ,aby Romowie byli cały czas pod kloszem. Kim oni są ? mniejszością narodową ? .To nawet mniejszość dostosowuje się do większości .A u nas proszę bardzo Rom panisko a wójt wywozi mu śmieci zebrane z całej okolicy i to z pieniędzy podatników. Przecież wójt nie dołoży ze swoich bo to bankrut. Pytanie czy sąsiadom ten widok nie przeszkadza pewno nie . Uważam że ochrona środowiska tym się powinna zająć bo nasz włodarz nie reaguje bo to jego wyborcy a zatem co z nami ?Wyborco, obserwatorze przestań pluć na ludzi i oczerniać bo wiesz doskonale ,że nie wszyscy jesteśmy za obecną władzą ,która tak bardzo pieje że jest mądra ,transparentna, merytoryczna i itd . Pozwól aby środowisko to oceniło a nie przypadkowi przydu…sy.

 169. Do WAGs
  Nie widzisz problemu, bo on Cię nie dotyczy. Nie masz dzieci w szkole, nie pracujesz jako nauczyciel. Żeby o jakimś problemie dyskutować warto poznać go głębiej. Pieniądze są ważne, bo każdy chce godnie żyć. Szacunek również, ale nie taki o którym mówisz. Nikt nie wymaga stawiania na piedestale, ale szacunku do pracy, którą wykonuje. Zanim kogoś ocenisz – spróbuj go zrozumieć. Bo bardzo łatwo krzywdzić – zwłaszcza słowem.

  • Wytłumacz mi co dzieję się nauczycielom. Jak czytam te wszystkie wpisy na fb nauczycieli, którzy mnie uczyli, lubiłam i szanowałam ich, a teraz wszystko się odwróciło. Wstyd, że ktoś taki mnie uczył. Co się wam stało? Argumenty stawiacie durnowane, koń by się uśmiał. Dzieciom robicie problemy, a teraz mają egzaminy i wy nazywacie się nauczycielami, że dobro dzieci jest najważniejsze wciąż to powtarzacie. Litości. Argument kolejny: list dziecka nauczycielki, które matki nie widzi, no rany boskie pasuję aż krzyknąć ze złości. To nie pracuj, siedź w domu i będziesz mieć pod opieką dziecko. Nie tylko matki nauczycielki pracują, a inne matki? Lekarki, księgowe, ekspedientki, fryzjerki, sekretarki, sprzątaczki, policjantki? One też dzieci nie widzą przez cały dzień nawet czasem w soboty i niedziele, a wam jeszcze źle. Kolejna nauczycielka z ochotnicy gra dziecmi, ustawiając je pod durnowanym szyldem przed egzaminem gimnazjalnym. To nie jest granie dziećmi?! Dajcie im spokój!!!

 170. Wasze argumenty są śmieszne i na waszym miejscu zorganizowałabym strajk za odwołaniem Broniarza, bo ciągnie was na dno. Przez waszego przywódcę społeczeństwo odwróciło się od was i jest coraz bardziej wściekłe. I dalej nie przeczytałam żadnego Twojego argumentu, na temat złej pracy i zarobków nauczycieli. Jeżeli uważasz, że nauczyciel to najcięższy zawód świata w sumie jak reszta nauczycieli to nie mamy o czym gadać. Opamiętajcie się w końcu, pośmiewisko z siebie robicie.

 171. Jakoś nie słyszałem, żeby w którejś z naszych szkół egzaminy się nie odbyły, bądź zostały zawieszone zajęcia. Wytłumacz w jaki sposób gra się dziećmi w naszych szkołach.

 172. Owszem odbyły się ale cyrk z napisem „drodzy uczniowie wbrew temu co twierdzą niektórzy zawsze jesteśmy z wami wasi nauczyciele” ,ustawianie dzieci obok napisu i rozpowszechnianie takiej fotki było żałosne to w ogóle nie było potrzebne. Nauczyciel manipuluję uczniami tego mają uczyć w szkole?

 173. A może zajmijmy się naszym włodarzem bo faktycznie Wstyd i koniec
  Dokąd zmierzasz Ochotnico ?
  Jak długo Wójt będzie robił te dziwactwa w gminie ??
  Mija półroku jak Tadek rządzi i co ? i nic nic kompletnie nic !!!

 174. Już biedku piszący pod ukrytym nickiem przerażona/y zaczynasz swój dramatyzm i skowyt?
  czy ty nie potrafisz zamilknąć? byłeś do spowiedzi? więc popraw się! bo z tobą źle!
  dziwactwem to ty sam jesteś mam ci przypomnieć kim ty byłeś?
  Już ci się zatęskniło żeby tu jedno i to samo nakręcać powtarzać wciąż!
  Kiedy zmądrzejesz? dokąd ty zmierzasz? były przerażony facecie?

 175. Tadek
  Obiecałes ze będziesz pisał na forum co robisz !
  Wiec się pytam kiedy coś napiszesz
  Bo na razie cisza
  W robocie cie prawie nie ma lecą roboty ktore zaczal Jurkowski drogi.gaz kładka chodniki
  Za chwile Bajka
  A ja się pytam kiedy ruszysz z czymś swoim
  Kiedy autobus bank poprawa parkingu
  Wykup działek nowe miejsca pracy siłownia w budynku bo ta na zewnątrz to tez Jurkowskiego wiec pytam k…a kiedy zaczniesz coś robić !!

  • buntownik z wyboru

   Nie sztuką jest zacząć ale doprowadzić sprawy do końca… Łącznie z zapłatą za wykonaną pracę.

   Dlaczego chodniki muszą być zapłacone dopiero w tym roku?
   Dlaczego przetarg na rozbudowę oczyszczalni był dopiero w tym roku?
   Dlaczego w budżecie były wójt nie zarezerwował wkładu na Bajkę?
   Dlaczego nie skonsultował projektu zagospodarowania terenu wokół gminy z mieszkańcami?
   Dlaczego roboty przy powodziowkach stały w miejscu?
   Kto będzie teraz podlewal krzaki i wrzosy?
   Pytań jest wiele… Mam nadzieję, że kiedyś ktoś na nie odpowie…

 176. Proponuje pogońmy dziada. !
  Jest to w interesie nas wszystkich
  Referendum w sierpniu to szansa żeby gmina dalej się rozwijała

 177. Wolne wybory i uczestniczący w nich tak licznie mieszkańcy naszej gminy nie pozostawili cienia wątpliwości co myślą o poprzedniej kadencji. Nie jest to oczywiście powód do pisania pochwalnych peanów na temat obecnej władzy. Najpierw musi utwierdzić nas w przekonaniu że dokonaliśmy dobrego wyboru. Jak mniemam obecnie trwają przygotowania programu rozwoju Gminy, połączone z inwentaryzacją obecnego stanu. Według mnie normalnym jest że każdy przed inwestycją robi jej podwaliny i załatwia formalności związane z całą infrastrukturą towarzyszącą. Myślenie o dalszych perspektywach nie zwalnia nas jednak z działań bieżących. Dlatego moje zdziwienie budzą nie załatane po zimie dziury w drogach, nie rozwiązany problem parkingów przy gminie, niezagospodarowany, przypominający poprzednią epokę gabinet. Jak mówi przysłowie ”Tak krawiec kraje, jak materiału staje” i tutaj nikt nie wymaga cudów. Jednak pora zacząć rozwiązywać prozaiczne sprawy, mające jednak ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

 178. Towarzysz Turnia towarzyszył to tu to tam, teraz też towarzyszy to tu to tam, tak tak ten typ tak ma.

 179. Szanowni Państwo

  Nie odzywam się za często ale myślę że nadchodzi czas żeby zacząć pytać Wójta radnych co udało się zrealizować i mam tu na myśli przede wszystkim rzeczy o które pyta Jola – te doraźne szybkie sprawy które Wójt radni obiecali podczas spotkań przed wyborczych że zrealizują niezwłocznie jak tylko obejmą władzę – 6 miesięcy to chyba wystarczający okres żeby załatać dziury czy powiększyć parking przed gminą czy zagospodarować gabinet – nie chce oceniać słuszności rozwalania parkingu czy nie korzystania przez wójta z gabinetu tylko z 2 dwóch ( dla mnie to absurd) ale skoro na tych obietnica objęliście władzę to czas się z tych obietnic wywiązać

  Kolejna sprawa to forum – miało powstać forum gminy – z możliwością zadawania pytań i odpowiedziami radnych ,urzedników było to coś o co też wielokrotnie prosiłem na forum a pan Tadeusz jako radny wielokrotnie pytał na sesji – wówczas było to jak waleniem w ścianę wójt Jurkowski temat ignorował ale teraz odnoszę wrażenie że jest podobnie jak nie gorzej – forum gminnego nie ma a to forum zostało zmarginalizowane –
  nie widziałem tu ostatnio żadnej wypowiedzi Wójta – miały być przecież informacje sprawozdania co Wójt robi nie ma nic !
  Wójt wzorem poprzednika zaczął za to intensywnie dawać zdjęcia ze spotkań w których uczestniczy – czy nie ma innego sposobu komunikacji ? przecież ten sposób za czasów pana Jurkowskiego był obśmiany wyszydzony – mówiąc szczerze że ja osobiście myślałem że to Tadek zmieni natychmiast skoro takie złe i takie stare – pamiętam zdania strowa www to przeżytek teraz są media społecznościowe ! więc pytam gdzie są ? bo jako mieszkańcy na nie czekamy

  Dlaczego radni milczą dlaczego nie biorą czynnego udziału w kontakcie z nami mieszkańcami przez komunikatory społeczne ? co za problem włączyć możliwość komentowania czy zadawania pytań przez stronę gminy ?
  Przecież jeśli jedna osoba zapyta kiedy będzie obiecana siłownia w budynku to inny przeczyta i nie będzie o to pytał ?

  Przy okazji Panie Wójcie czy może Pan przedstawić jakiś harmongram działań ale w formie takiej w jakiej robi to np PiS od 1 lipca 500 + na pierwsze dziecko

  Czyli np.
  do 30 czerwca będzie autobus do Krakowa
  do końca roku będzie kryta siłownie
  do 30 czerwca 2020 wykupię działki pod drogi
  do 30 czerwca 2021 wybuduje ośrodek w Ochotnicy Górnej
  na Gwiazdkę 2020 pojedziemy wyciągiem
  od września 2019 będą nowe miejsca pracy itd

  i to są konkrety bo na razie to faktycznie można odnieść wrażenie że jest totalny chaos skupiacie się głównie na tym co zaczął Jurkowski i cały czas są odwołania do Jurkowskiego ten czas minął teraz jest Wasz czas !!!

  Więc jako mieszkańcy prosimy sprężcie się weźcie do roboty i zacznijcie realizować to co obiecaliście

  Wszystkim a szczególnie obecnie rządzącym życzę Zdrowych Pogodnych Świąt ale również wiosennego przebudzenia i zabranie się do pracy w sposób w jaki przedstawialiście to przed wyborami –
  bo zaufaliśmy Wam jako mieszkańcy i oczekujemy że się z tych obietnic wywiążecie

 180. Jola czy ty naprawdę jesteś taka tempa czy sprawiasz pozory . Jaki plan rozwoju czy nie słyszałaś ,że to wszystko jest tylko Tadek robi wielkie halo aby zatuszować swoje mankamenty.Czy ty już do reszty zgłupiałaś aby pytać mieszkańców gdzie posadzić jakie drzewko, krzew, ławkę .Wiesz dobrze ile ludzi tyle pomysłów . Każdy widzi i docenia poprzednią władze bo wreszcie centrum gminy przypomina centrum ,a ty taka staroświecka, zaściankowa i bawisz się w psa ogrodnika. Wyjedz poza Ochotnicę a zobaczysz ,że wszędzie jest ładnie, każdy dba o swój wizerunek. Niestety obecny włodarz nie ma pojęcia jak wygląda obejście w xxI wieku bo jak sama wiesz chałpa mu się wali , jest bankrutem i na dodatek mieszka u brata . Nie pieprz nam że wybraliśmy mądrą władzę .Wiesz doskonale i słyszysz to na sesjach ,że biedni radni to chyba niemi bo słowa nie wyduszą z siebie. Wiesz jakie były wybory , czas aby radni zaczęli coś działać. W urzędzie coraz więcej nowych osób przyjętych ale z poza Ochotnicy , emerytka dalej snuje się po korytarzach i roztacza swoje dziwactw , szpieguje, knuje no ale cóż na więcej jej nie stać . I obudz sie Ochotnico bo pójdziemy z torbami jak obecny wójt bankrut, czas przetrzeć oczy

 181. W poprzedniej kadencji pisałam wielokrotnie że pycha kroczy przed upadkiem. Dlatego ostrzegałam i dalej uwrażliwiam nowe Władze, słowami klasyka” Nie idźcie drogą poprzednika.” Zgadzam się z Lukaszem, erę tysięcy zdjęć i setek pomysłów mamy [taką przynajmniej mam nadzieję] za sobą. Rozumiem że każdy ma parcie na media, ale żeby się chwalić najpierw trzeba coś zrobić. Powtarzałam i powtarzam jak mantrę, łatwo posadzić kilka kwiatków, zrobić parę rabatek i ogłosić wielki sukces. Ale jaka jest z tego wartość dodana dla naszego rozwoju?. Czy ktoś widział poważnego gospodarza, który zaczyna budowę domu od posadzenia kwiatków. Otóż nasza Gmina to taki nasz wspólny dom, o którego rozwój powinni dbać Ci którym powierzyliśmy władzę. Dlatego uważam że pora skończyć z wyciąganiem kolejnych pomysłów niczym królików z kapelusza, tylko zająć się wypracowaniem spójnego, całościowego programu rozwoju. Jeżeli większość uważa że z racji położenia i naturalnych predyspozycji szansą jest turystyka, to skupmy się na tym. Czas ucieka, i to chyba ostatni gwizdek żeby próbować nadrobić stracony czas. Jeżeli chcemy gdzieś dojść, musimy mieć wyznaczony cel. Póki co mam wrażenie że od lat błąkamy się po omacku.

 182. Zgadzam się w 100% z Twoim wpisem habitant, że ola to głupi, wredny hejter w dodatku mściwy typ!

 183. Ja natomiast zgadzam się z tym, że jola pojęcia nie ma o życiu poprzedniego wojta gdyby mogła to w łyżce wody by utopiła. To degenerat ktorej zależy tylko na jątrzeniu. Ja natomiast jestem dumny z wojta jurkowskiego bo to on wraz z kilkoma radnymi zaczęli zmieniać naszą gminę wdrażać nowe europejskie projekty – jurkowski to człowiek który umiał się znaleść w każdej sytuacji żal mi jedynie było tego że zdecydowanie postawił na Tylmanową:
  Najwięcej fotowoltaiki
  Najwięcej dróg wyremontowanych
  Osrodek zdrowia piękny nowoczesny z apteką w którym zainstalowano windę ogrodzono it
  Wybudował dwa nowoczesne wielofunkcyjne boiska sportowe
  Pozyskał gogantyczną kwotę z unii europejskiej na odbudowe dworu bajka
  Wybudował kilomeytr chodnika na rzece przy drodze powiatowej
  Zabiegał o welo dunajec
  Robił odwodnienia w klodnym
  Wykonał wraz z radnymi historyczną drogę do Królowa
  Zadbał o czystość dunajca i wielu innych miejsc w tylmanowej
  Współpracował ze wszystkimi ludzmi dobrej woli i co ????
  Dostał niewiele więcej głosów w Tylmanowej co uzyskał największy niszczyciel sołectwa radny franciszek Z

 184. Były wójt nie sprawdził się!
  Nie umiał współpracować z ludźmi! skłócał, dzielił, zastraszał!
  Nie liczył się z nikim!
  Tylko z samym sobą!
  Przegrał na własne życzenie!

 185. A moze Jola to F…. k ktoremu stolek wojta marzy sie jak J……?

 186. Tak jola to franciszek Z największy nicpoń tylmanowej

  • Nie znam osobiście Pana Franka, ale cenię Go za to, że po przegranych wyborach pogodził się z decyzją suwerena, nie jątrzy, nie mąci i żyje sobie swoim życiem. Trzeba umieć z twarzą ze sceny zejść. Co do moich marzeń, spełniły się one w ostatnich wyborach. Jestem spokojna o lasy naszych pięknych miejscowości.

 187. Jakubie jakie twe słowa są puste Kogo poprzedni wójt skłócał, Kogo dzielił, kogo zastraszał? Jesteś pusty jak bambus. Takiego wójta jak poprzednik nigdy nie będzie .Popatrz co zrobili poprzednicy, jak zaczęła Ochotnica pięknięć Pytam obecnych co jesteście przy władzy co zrobiliście. Ano nic. Piejecie tylko o rzeczach które pozostawił poprzednik.Obecni przy władzy to osoby sfrustrowane , nie wiedzące co z czym połączyć . Odsłuchaj sobie sesje jak dwaj radni z Ochotnicy Górnej jechali na poprzedniego wójta i radę. .Nie było sesji aby ci dwaj błażnowie nie odstawiali szopki . Obecnie nikt się nie wygłupia na sesjach bo właśnie sami sobie nie będziecie przeszkadzać a te niemowy mają zakaz .Co dobrego po 8 miesiącach zrobiliście? Ano nic , bo wszystko to jeszcze wystarane sprawy poprzedniego wójta i prężycie pierś jakby to wy załatwialiście. My wyborcy zawsze będziemy stawiać za wzór poprzedników i uznania dla nich. Wy nawet do końca kadencji nie jesteście w stanie zrobić ani jednej czwartej z tego co wasi poprzednicy .Czy nie wstyd wójtowi zatrudniać ludzi spoza Ochotnicy . Co a może ile wniosków napisała pani zatrudniona właśnie od wniosków a obiecywałeś Edkowi ,że go przywrócisz na to stanowisko i też nic? . Miernoty jesteście , chałpę wójcie sobie napraw, nie zadłużaj Ochotnicy , wiemy że jesteś bankrutem to chociaż nas zostaw w spokoju, nie siedz kątem u brata . Może radna z Rzeki da ci córkę z chałpą bo tak gonisz tylko do której ? To też jest wasz chwyt tak jak i hejty

  • No co by nie mówić szczera prawda – Krowa która dużo ryczy mało mleka daje !
   Gdzie nagrania z zebrań sołeckich -tam już widać jak ludzie się buntują jak zadają pytania
   Radne chowają się za wójta nie umieją odpowiedzieć na elementarne pytania
   ale to wszystko było do przewidzenia jak ktoś kto jest bezrobotnym , czy został wyrzucony z roboty czy cały czas siedział w domu może rządzić gminą ! No nie da się zwyczajnie obecni radni i wójt nie mają o tym pojęcia
   to nie jest szkoła żeby chwalić się z iloma to się osobami spotkało czy jaką ładną gazetkę się zrobiło tu liczą się efekty Zobaczcie ile pan Jurkowski na rozpoczynał działań (drogi, gaz , vello Dunajec, projekt Bajka) że mineło 6 miesięcy rządów Tadzia , Tadzio nic swojego jeszcze nie zrobił a tyle roboty po Jurkowskim w spadku dostał że nie potrafi tego ogarnąć

   • No w sumie racja jedyne co Tadek zrobił do tej pory to jako prezes fundacji przytulił podobno 50000 za książkę a nasze babcie mamy przepisy za darmo dawaly

  • Olu, rozumiem Twoją frustrację, jesteś z obozu popierajacego poprzednia władzę i tak trudno Ci zrozumieć że to już koniec… Uwierz ze większość nie chce już powrotu do przeszłości, chcesz narzucić innym swój tok myślenia a sama umiesz tylko obrażać. Zastanów się co piszesz bo mam wrażenie że sama nie wiesz czego chcesz, jak radni opozycyjni w tamtej kadencji krzyczeli to źle teraz opozycja się nie odzywa też źle. Bo chyba nie myślisz że wójt i radni z jednego komitetu będą odstawić na sesji szopkę, boli Cię że niektórzy potrafią się dogadać i dążyć wspólnie do celu… I pamiętaj że mowa jest tylko srebrem a milczenie złotem. Mielic ozorem i obrażać zwłaszcza pod pseudonimem to każdy może. Pozdrawiam

   • Człowieku olej poprzedników tamtych pogoniliśmy a teraz nie widzisz co się dzieje nie robią nic miał być wykup działek pod drogi liczyliśmy na kasę więc ja się pytam kiedy będzie ?
    miała być robota ? więc się pytam kiedy będzie ?
    Pogoniliśmy jednego pogonimy i drugiego bo ile można ku.a czekać !!!
    a Tadek nam będzie imprezy robił już Jurkowski na okrągło robił imprezy a Tadek co to samo
    imprezki majówki !!!

 188. Szkoda że milczałaś przez całe 4 lata gdzie dwóch radnych z górnej potrafiło ujadać po kilka godzin na każdej sesji a powstałe to forum to było i jak widzę jest dalej narzędziem do hejtu i obrażania paplajcie się w tym bagnie dalej dajecie twarz ochotnicy jak umiecie – a że nic nie umiecie to jest jak jest acha słyszałem że tadeusz osobiście skreślił bylego wójta z listy zaproszonych gości do otwarcia potoku klempowskiego – tak to biedactwo się boi jurkowskiego ale my to widzimy człowieka który powiedzmy dołożył wszelkich starań i to za niego został uregulowany potok klempowski gdzie prawie każdego dnia był tu na osiedlu i ustalał z nami wybudował nam mostki drogę wzdłuż potoku i został perfidnie skreślony przez królczyka to tylko świadczy jaki jest ten krolczyk zawistny i mały

 189. No. heja! Wy tu gadu gadu a w Tylmanowej wstęgę przecinają. Jakżeż się Tadzio pręży na TVP kronika. Widzę że Konopkę zaprosił, Jurkowskiego nie widziałem, ale Udzieli też nie widziałem czyżby historia w Tylmanowej się powtórzyła. Już kiedyś tak było że jeden chodzil za wszystkim grubą inwestycję załatwił a do przecinania wstęgi znaleźli się inni działacze. A ta miotła to pani od promocji gminy?

  • Cxemu klamiesz Udziela byl i sam ci o tym piwiedzial bo widac na zdjeciavh ze ciebie turnias nie bylo i zdjec tez nie wtedy gdy twoj komentarz sie pojawil. Wiec pytam dlaczego klamiesz i manipulujesz faktami?

 190. A ty zakamuflowany Tylman ale ci żal, że ciebie tam nie ma! dobrze zrobili, że cię ominęli!
  po co byłby im potrzebny towarzysz- turnia? to wstyd, że taki działacz rządził, działał wśród nas! o zgrozo oby nigdy więcej nie mamił nas ten perfidny typ! gdziekolwiek i kiedykolwiek będą jeszcze w naszych pięknych 3 wsiach przecinane wstęgi!

 191. Towarzyszu piszcie tutaj na forum dalej i na fb też 😉

 192. Przegonić dziada ! i czarownice !!!
  Szkoda czasu nas wszystkich
  Królczyk kiedy będą nagrania z zebrań wiejskich ?

 193. No jeśli tak dalej pójdzie to niech sobie Tadek przypomni film „Chłopi” tam już wiedzieli co z taką jedną zrobić!
  A co do wyglądu czarownic itp. czy naprawdę nie ma w naszej gminie kogoś kto nas może godnie reprezentować i wstydu nie przynosić
  Trzeba mieć tupet żeby z taką aparycją pchać się na pierwszą linię !!! ŻENADA

 194. Nie wiem dlaczego wracacie do Jurkowskiego ? Tyle chłop zrobił a wy a szczególnie Tylmanowa go olała bo poszła za hejtem bankruta i czarownicy ale ciągle się go czepiacie .Przypomnę razem z 2 radnymi zTylmanowej ( Jurkiem , Cześkiem )zabiegali i wybudowali piękny ośrodek , boiska przy szkole na Zawodziu i dużej koło kościoła , pomógł przy potoku Klempowskim , fotowoltaika prawie na każdym domu , zaprowadził ład i porządek wokół gminy i w urzędzie i to wszystko poszło na marne. Teraz widzimy jak obecni nie wiedzą jak to ugryż. Malutka z gminy opowiada herezje jak prawdziwa czarownica ten bankrut wójt też nie wie gdzie skoczyć bo nie umie , no a przewodniczący ten bełkotliwy jego głos to nie wiadomo o co chodzi jak się odezwieto nie wiadomo o co mu chodzi. Ludzie opamiętajcie się zobaczcie do czego obecna władza dąży . Może tak samo jak były biały orzeł z Tylmanowej , tylko siebie widzicie i klaszczecie sobie , mam czasem wrażenie ,że klaunowie wyszli z cyrku i dopadli się do rządówwspieranych przez białego orła . Ale wstyd

 195. Biedna nieszczęśliwa przegrana olu większość się opamiętała i właśnie dokonała trafnego wyboru Pana Wójta Radnych wybrała władzę taką właśnie chciała! chociażbyś nie wiem ile wypisywała biedulo to tylko świadczy o twoim ubóstwie umysłowym, czyś ty zgłupiała by tak się wypowiadać na temat osób pełniących najważniejsze funkcje publiczne w naszej Gminie! ty myślisz, że jesteś taka „piękna” popatrz że się w lustro i zobaczysz własne mankamenty! jesteś okropny!To nie wygląd świadczy o człowieku tylko to co ma w głowie i jakim jest człowiekiem wobec drugiego ( może słabszego oczekującego wsparcia pomocy przy załatwianiu różnych ważnych spraw!) i to te osoby zostały wybrane by rządziły godnie, uczciwie gminą! i tak właśnie jest, rządzą kompetentne osoby, ludzie są zadowoleni! na sesjach jest spokój, na zebraniach i w urzędzie nowa jakość! czy to ci się podoba czy nie! zamilcz zamknij się, twoje herezje i bzdury które tu płodzisz, spamujesz to forum i fejsbuk ukryty pod różnymi nickami! to ty żadnego wstydu ani honoru nie miałeś i nie masz za grosz! jesteś złym człowiekiem turniu! nie zatuszujesz nigdy tego faktu to jest wstyd! być dobrowolnym kapusiem ! to ty ciągle wracasz piszesz płeny pochwalne o sobie były przebrzydły megalomanie! wszyscy to widzą!!!

 196. Lamusie masz rację że wybraliście to co wybraliście ale nie wiem dlaczego mnie nazywasz turnią ? Kto nim jest napisz i podpisz się a nie stosuj nicka tylko pokarz jaką jesteś osobą odważną. Ja nie jestem facetem tylko kobietą a ty tak strasznie jedziesz jadem że aż pewno w kącikach ust masz wielką pianę ,Powpisie śmiem twierdzić ,że jesteś siostrą malutkiej . Powiem ci że takich osób wrednych , mściwych jak wy to w całej Polsce nie ma . Czy to jest po katolicku odbierać majątki biednej osobie nie informując rodziny , czy to jest po katolicku okradać brata i nie interesować się osobą która nie może sobie pomóć ? Józiu czy to w porządku ?Nie pień się bo ta ślina w kącikach wygląda jak buldogPrzestańcie wyzywać ludzi którzy mają inne spojrzenie na obecną sytuację w naszej gminie . Zajmij się Józiu wnukami bo masz ich pod dostatkiem innym daj spokój

  • Osmieszasz sie olu. Kazdy we wsi wie kim jestes i ze porazki zniesc nie możesz. Chocbys nie wiem jak ludzi przekonywal ze nowa zmiana nic nie warta to wszyscy wiedza ze to ty bo chcesz na stolek wrocic z powrotem. Ale my moieszkanscy klamstw i manipulacji mielismy dosyc dlatego przegrales juz w 1 turze.

  • Dla ciebie jest tylko jedna odpowiedź. Wypad chamówo!

 197. Może darujmy sobie w końcu Jurkowskiego !! był i już go nie ma
  Fakty są takie że połowa ludzi głosowała za Jurkowskim a połowa za Królczykiem to że ja czy ktoś inny pyta co się dzieje ? i dlaczego nic się nie dzieje ? i od 7 miesięcy Królczyk bazuje tylko na tyn co zrobił i rozpoczął Jurkowski to ludzi niepokoi bo za kolejne 7 miesięcy nie będzie się w gminie działo nic
  Co w tym dziwnego że pytam jakie projekty przeszły co Tadek zrobił przez ten czas

 198. Radna Bożenko ratuj się - jeszcze czas

  Na Jamnym to są dopiero jaja radna Bożenka lata jak by w portki narobiła ta kobiecina pogubiła się totalnie wie że nic nie może bez tadka zrobić a tadek olewa już totalnie wszystkich . Bozenko miałem cię za rozsądną kobietę ale zmieniam zdanie całkowicie jesteś uwiązana jak pies przy budzie jak ci nie wstyd czemu ty nie masz jakiegoś honoru czy aż tyle zarabiasz na tej gminie że dałaś się zniewolić tadusiowi który wszystkie kąty Wami i tobą wymiata ale za chwilę powie że to radni tak zdecydowali miej trochę kobiecości w sobie a nie tylko cynizm starego kawalera i samotnej malutkiej myszki czarownicy nie upodabniaj się do nich bo to jest szaleństwo że biezesz odpowiedzialność na siebie za wybryki i szaleństwa królczyka i tej malutkiej – lepej usiądz w domu dopilnuj dzieci upiec chleb w tym piecu co mąż ci kupił i żyj jak przystało na kobietę rozsądną a nie daj się skusić wariactwom które niesie królczyk faltyn i malutka pani – jeszcze nie jest za późno przemyśl –

  • Ty zdajesz sobie sprawę., że jesteś tylko nic niewartą „bojcorą”? Kto napłodził tyle chamów w gminie Ochotnica. Aż się wierzyć nie chce!

 199. Szkoda ze pani bozena nic nie rozumie ze w gornej to już wszyscy kiepkują z niej nawet najbliższe koleżanki kpią i wyśmiewają ze już zgłupiała szkoda tej bożeny kuziel

 200. Staszek Turnia, zrobił z siebie durnia

 201. Towarzyszu turniu piszący pod przeróżnymi nickami opamiętajcie się! może gotuj lepiej zupkę, lub żyj jak przystało na faceta odpoczywającego! a nie
  zajmuj się bajcarzo- pisarstwem! plotkarstwem! może już za późno, jednak proponuję ocknij się, opanuj wścieklicę, nie zgaduj kim ja jestem, odczep się od ludzi wartościowych godnych naszego zaufania! tak ci to nic nie pomoże! chociaż byś całe forum i fejsbuk zapisał fejk niusami, bzdurami wyssanymi z własnego palca!
  myślałeś i mylisz wciąż, że tylko ty masz monopol na rządzenie? jesteś w błędzie, mylisz się, bo tak nie jest! i nigdy nie będzie! chociaż byś ile opluwał wiarygodne i uczciwe osoby funkcyjne! to świadczy tylko o twoim marnym człowieczeństwie! zapamiętaj – głową muru nie przebijesz!

 202. Wracając do szumnego otwarcia potoku klempowskiego smiem twierdzić ,że radni ciążą Tadusiowi. Na otwarciu był tylko body garda Andrzejek i misiu fazi Maciuś a gdzie panie które i tak milczą ? Przecież tadek nie zrobiły by ci obciachu bo jak widzieliśmy Taduś jest wszystkim nawet narratorem spotkania . Śmieszy mnie to z jaką radością mówił o obecnym potoku a jako radny to torpedował . Tadek ile masz twarzy ? Dlaczego prawa ręka z gminy czyli malutka nie była z tobą ? Jak powiedziałeś musisz sam czyli małej sie wstydzisz i tu cię popieram. Co już znaczy malutka jak osiągnąłeś cel , wystarczy misiu i body garda . Szkoda ze tak kompromitujesz naszą gminę , co biały orzeł tam robił .Przecież cały czas był przeciw a tu nagle w centrum uwagi . Może wicewójtostwo mu się marzy ? może jeszcze czego nie załatwił ? czy mieszkania nie kupił ? o co chodzi ? Orle zostań w domu bo wiesz co narobiłeś .Mieszkańcy to pamiętają i w każdej chwili ci wyliczymy twoje sprawy

 203. Lamus czy ty już do reszty zgłupiałeś czy nawa władza odebrała ci normalne spojrzenie na rzeczywistość . Nie mierz wszystkich swoją miarą. Czekam kiedy poprzedni wójt wezmie się za to bagno . Dokąd będziecie go tak szkalować . Większych przegranych jak wy to nie ma , wam tylko pozostało złożyczenie , hety nienawiści i pianie o sobie jacy jesteście dobrzy sprawiedliwi merytoryczni. Wiecie doskonale że bardzo ale to bardzo wam brakuje do poprzednika i stąd ta nienawiśc .Jest takie przysłowie co cię nie zabije to cię wzmocni . Trzymamy mocno kciuki za pana wójta poprzedniej kadencji . Wójcie trzymaj się Pieski atakują ale są koło kostek . Te pieski wyżej nie podskoczą ,pozostaje tylko jazgot i skomlenie . Widzimy to doskonale na bankrucie i czarownicy i pieniącej Józi . Okropieństwo nastało

  • Nie schlebiaj sobie stasiu, i nie oceniaj sam siebie. Jesteś durniem turniem i głupiutkimi turniątkami. Jesteś mały i podły ch_m. Gdybyś uszanował wybór mieszkańców to nic by ci się nie stało. Ale i tu klasy nie masz.

 204. Piesek to ty. ujadac urkiowskiiii nikt tak dobrze nie umie jak ty. Sadzisz kazdego wg. Siebie. Wszystkich dziadujesz wyzywasz kiepkujesz znany jestes z tego. 4 lata widzielismy cie w akcji jak poddurzales wysmiewales za plecami i robiles durnia z kazdego a najwiekszym frajerem jestes ty bo wszyscy cie przejrzeli i teraz kto jest smieszny nie wiesz to spojrz w lusterko

 205. okropieństwo nastało przez ciebie zakamuflowana olu i twoje bajanie – baju baju! wyjedź szczekający do Dubaju!

 206. Można kogoś oceniać, również krytykować ale trzeba mieć do tego merytoryczne powody. A Ty Ola zioniesz jadem obrażając wszystkich na lewo i prawo. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, że w ten sposób narażasz na śmieszność swojego guru. Jeżeli przeanalizujemy poprzednią kadencję, doszukując się przyczyn tak sromotnej porażki, to z pewnością jedną z nich była arogancja i pycha połączone z butą. Trzeba po prostu umieć z honorem ze sceny zejść, gdy się przegrywa wybory. Pisałam wielokrotnie że nie mam taryfy ulgowej dla nowych władz, ale na Boga czepianie się czyjegoś wyglądu, wyszukiwanie wad wymowy, pisanie o czyimś wzroście to przekroczenie wszelkich norm przyzwoitości.

  • Dajcie już spokój z Jurkowskim mamy z 8 miesiąc rządów Krolczyka i co stare obsmiane imprezy które robił Jurkowski
   I co mamy stronę www i Krolczyka na każdym zdjęciu tez wcześniej obsmiane

   Mamy coś nowego ?
   Tak promocje książki za ktora Tadek przytula na swoją fudacje podobno 50 tysięcy a nasze babcie dostają grosze
   Co dalej ?czy ściąganie wszystkich nie swoich imprez z UE do gminy to jest rozwiązanie ?
   Kojarzy mi sie tylko z jednym ściąganie zagranicznych hipermarketów do kraju i odprowadzenie kasy na zachód
   Kiedy Tadek zrobi coś swojego coś naszego ?
   Kiedy będzie nie ekonomiczny bus do Krakowa ?
   Jurkowski zlikwidował powiedział jasno czemu ze nikt nim nie jeździ Krolczyk powiedział ze go uruchomi i co czeka na PiS 😀może ktoś da linka z tym tekstem Krolczyka?
   Co z forum gminnym i kontaktem online z radnymi ?
   Co z parkingiem ?
   Co z gabinetem?
   Co z bankiem ?
   Co z paniami zwolnionymi ze sklepu Tadek znalazł im pracę ?
   Czy Tadek załatwił komuś prace poza gminą. ?
   Co wykupem działek pod drogi?
   Co z wyciągiem?
   Co z doraźnymi naprawami obiecanymi na juz na teraz !
   I co mamy? a no nic nie mamy !
   Spójrzmy prawdzie w oczy wszystko kręci się koło starych imprez z anemiczną rada gminy i Tadziem mówiącym jak wszystko co wcześniej było be teraz jest wspaniałe
   Pobudka !!!!! I co napiszecie żem fan Jurkowskiego 😂bo nie podoba mi się to co robi Krolczyk
   Tak nie podoba mi się !
   Bo grałeś Tadek ze wszystko wiesz ze wiesz skąd wziąć kasę dla gminy inwestorów sponsorów i dać nowa jakość
   a niestety nie wiesz !!
   Co oparles dopływ gotówki na funduszach UE a jak ci projekt nie przejdzie ?to co ?
   Park linowy dla niepełnosprawnych to priorytetet według ciebie no ale czekamy bo to chyba główny projekt który napisałeś 😁
   Pomijam projekty Jurkowskiego typu Bajka ,Velo czy drogi bo one były zawsze obsmiane ze głupie i bez sensu

   Żeby była jasność nie mam nic wspólnego z Jurkowskim i jego rodziną i jego ukladami

 207. Piszący Fanfon to wypisz wymaluj w całej okazałości były wójt! nie kłam! nikt nie jest taki ciemny jak myślisz i działasz! tobie się nic nie podoba i nie musi!

 208. Tadek nigdy w życiu nic wybuodowałeś nigdy w swoim życiu nic solidnego nie zbuodowałeś
  Więc pytam jak Ty chce rozwijać gminę ?
  Zacznij od siebie !
  To samo radni zacznijcie działać w swoich gospodarstwach rodzinnych !
  Przestańcie się kłócić – krzyczeć na żony i i jej poniżać
  Zacznijcie pracować i coś z sobą robić !!
  Bo siedzenia na sesjach dla siedzenia nic nie dadzą kiedy życie rodzinne się wali albo nie ma go wcale

 209. Piszący filozof to wypisz wymaluj były wójt! widać ,że chłopisko nie ma co robić więc cały czas bredzi co ta może to tu, to tam… na Pana Wójta i puszcza wodze fantazje na Radnych byle bajać! to ty tak się ze swoją kłócisz? krzyczysz? poniżasz? gdzie się tak wyćwiczyłeś? od kogo pobierałeś te niecne insynuacje? pewnie jesteś nie do wytrzymania? więc działasz „sądze ciebie według siebie” widać już ci się wyczerpuje temat? więc zaczynasz brednie od czyjejś alkowy? tobie życie polityczne się zawaliło więc działaj czym prędzej na swojej gospodarce barbarówce! i wreszcie zrób coś ze swoim złym postępowaniem bo z tobą gorzej niż źle! ale się ośmieszasz! czy ty masz ptasi móżdżek? kiedy się opamiętasz, że to co było.. to ci się skończyło..i nie wróci nigdy więcej!!!! co jeszcze se nazmyślasz plotkarzu??? i puścisz w eter!!!

 210. Wyrocznia z Delf

  Jesień 2018 roku Ochotnicą wstrząsa afera nazwana później przez mieszkańców „Aferą Towarzyską”. Główny bohater -urzędnik- współpracował ze Służbami Bezpieczeństwa PRL-u. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż pozyskanie nastąpiło zasadzie dobrowolności. Miało być jak w pewnym państwie. Kim Ir Sen, jeszcze raz Kim Ir Sen a później Kim Ir Sen II. Marzenia legły w gruzach. Nastał czasu płaczu i lamentu.

 211. Dziesiątki maili jest nie wyświetlanych tu na forum bo je blokujesz
  Co Tadek myślisz ze taki cwany jesteś
  Ze my wszyscy to matoly i będziesz cały czas na Jurkowskim jechał !!!!
  O nie Tadek coraz więcej ludzi cię rozgryzło
  Gadać gadać i nic więcej to ty potrafisz

 212. Marek coś ty znów wymyślił!
  Kto ci niby co blokuje!
  Ale skądże znów ci przyszły do głowy jakieś insynuacje ” Ze my wszyscy to…
  My wszyscy to mądrale i nie będzie nam nikt z mózgu wodę robił!
  To ty tu o sobie cały czas jedziesz celowo nawracasz przypominasz!
  A byłego wójta ludzie dawno już rozgryźli! jaki on niewiarygodny jest!
  Pisać pisać kamuflować pod różnymi nickami to potrafi jak nikt inny!

 213. Czy w gminie naprawde nie ma kogoś z jajami kto byłby w stanie zrobić coś sensownego wyciąg czy ściągnąć inwestorów. ?
  Przecież z naszego tadka śmieją się już po okolicy mądrala w gębie na forach i konferencjach wypowiada się tak jakby wiedział wszystko najlepiej inni wlodarze juz z niego kpią

  • Wojcie Wielmożny, weź się za drogi bo nie mamy dojazdu do domów, weź się za kanalizację, sprawdź ilu ludzi nie ma śmieci, co my mamy za nich płacić, czy my mamy pić szamba .Sprawdź gdzie pozostały kanalizację nie zrobione.Co to ma być jeden płaci drugi nie.Juz nas to wkurza jeden płaci drugi się śmieje i szamba idą do rzeki ,do potoków.

 214. Póki co po okolicy śmieją się z naszego Towarzysza Turni…

 215. Nie tylko włodarze innych gmin się śmieją z naszego wujciny ale głównie mieszkańcy nawet Jamnego machają już rekoma że mają już dość tej arogancji scyrchlorzyka nic nigdy nie zrobił i nie zrobi ani dla siebie ani dla innych

 216. Arogancji buty mieliśmy dość w wykonaniu byłego wójta!
  Pewnie to ty tak najwięcej śmiejesz się przez łzy?
  Ile ty zrobiłeś za pół roku? przypomnij że sobie?
  Wszedłeś do gminy ciemny, różni doradcy prowadzili cię jak po omacku!
  Machasz rękami po klawiaturze komputera płodzisz nicki na Wójta, tupiesz drobisz nogami! tak byś wskoczył znów! Poustawiał po zastraszał nas! A tu koniec! poszedł het!
  Obecny Wójt to człowiek z klasą i kulturą!
  Zmienił styl, sposób zarządzania gminą i zasobami ludzkimi!
  Jest inteligentny obrotny w sile wieku. Wiem, że potrafi jeszcze wiele dobrego zrobić dla nas i naszej gminy
  razem z Dobrą Zmianą Pokoleniową udowodnił to nie jeden raz!

  • To niech to udowodni bo narazie nie zrobił i nie osiągnął nic ani prywatnie ani tym bardziej w gminie
   Wiec poczekajmy co zrobi bo na razie to cały czas obsługuje projekty i imprezy byłego wójta na ktore tak narzekał !! 😀

 217. Jakim trzeba byc parszywcem zeby na swoich radnych tych ktorzy ci kampanie robili wypisywac takie szambo. Jak ci nie wstyd.

 218. MOTORY W GÓRNEJ NAJWAZNIEJSZE

  Taduś dałeś ponoć 30 tyś złotych na zawody motorowe w Ochotnicy Górnej to już jest skandal rozrzutność bpssa nma każdym kroku Koszulkę ci kupili z nr 100 za ile i to z Gminnej kasy porozjeżdzałes prywatne tereny wystraszyłeś setki zwierząt no ale na każdym prawie zdjęciu kto ? taduś niedowartościowany biedniutki chłopczyna dla radnych ani sołtysa już nie ma miejsca bo wójt zajmuje każde zdjęcie jak mogłeś dać 30 tys zł na zawody a drogi, dziury na każdym kroku ludzie wk….ni ale co to ciebie obchodzi a gzie autobus do krakowa do białki a gdzie welo dunajec a dlaczego w ośrodku zdrowia nic się nie dzieje jak poprzednik zostawił tak jest a miało być tak nowocześnie zatrudniłeś do gminy już 10 osób i kogo ??? pewnie to są te nowe miejsca pracy tylko widać nie dla ludzi z gminy tylko rodzinnie powiązanych z tobą jescze trochę,,,,,,,A
  zatrudnienie Pio…… ponoć z rodziny twojego brata to co myslisz ze my tego nie widzimy

 219. Lamusie czyli marysiu ale ty już jesteś zgrzybiałą emerytką i jeszcze drobisz nóżkami po gminie zastraszasz innych a mogłabyś już w ubiegłym roku pójść na emeryturkę zająć się braciszkiem który chodzi po wsi jak pustelnik i pożycza pieniądze na chleb a ty jesteś taaaaka sprawiedliwa dróżki kalwaria lurdes fatima i po co to wszystko ??????? Nie obrażaj Marysiu Boga bo właśnie tam trzeba będzie zdać raport życia i co powiesz że czyja to wina – olszewskiego a może konopki a może jurkowskiego a może już królczyka ??? Czyjaś na pewno bo ty jesteś czyściutka jak łza

 220. Witam to kto ile płaci za ścieki to tylko i wyłącznie sprawa indywidualna i nie jest obowiązkiem radnych to weryfikować są od tego odpowiednie instytucje tu ewidentnie widać że komuś bardzo zależy na skłóceniu mieszkańców z radnymi i wójtem bo już wielokrotnie to próbowano uczynić ale niestety nie skutecznie i dalej ta osoba nie może się z tym pogodzić że nowa władza ma dobry kontakt z wyborcami

 221. Jurowski przypomina mi świnię taplającą się w błocie,
  Pogódź się z wbitym szpicem buta w dupę przez mieszkańców, i przestań jątrzyć i ustawiać ludzi przeciw obecnej władzy.
  W wojsku umiałeś się ułożyć jako dobrowolny kapuś Turnia, ale te czasy minęły.

 222. Ąle czuć po wpisach byłego wójta nie ma gorszego faryzeusza niż on, widać jak mu żal że imprezy gminne są
  świetnie zorganizowane, odczep się od Pani Marysi i Pana Wójta, nie pisz bzdur na ich temat, nie baw się w zgaduj
  zgadula o lamusie, nie mam nic wspólnego z P. Marysią po za tym, że wiem o jej profesjonalnej obsłudze petentów
  w urzędzie! czy to ci się podoba czy nie zostaw ją w spokoju, a ja jej życzę by jak najdłużej służyła pomagała ludziom swoją wiedzą i umiejętnością przy załatwianiu różnych ważnych spraw! Podobne są opinie o Panu Wójcie,
  dlatego tak jedziesz jadem na te publiczne osoby były tajny szkodniku!

 223. Tadek widzę ze nas i forum olales na maksa co dorwales się do koryta to już Ci zwykli mieszkańcy nie potrzebni
  gdzie nagrania ze spotkań wiejskich ?
  Gdzie pozostałe sesje ?
  Myślisz ze sobie nami możesz pogrywac no to żebyś się nie przejechał
  Miałeś naprawić parking
  Miał być bank w gminie
  I co ?

 224. Panie Jurkowski wracaj do gminy bo za tego wójta drogi nie było, i nie będzie .Nowy wójt robi imprezki a my podatnicy zostali bez drogi do pól i domów. JURKOWSKI WRACAJ BO JEST BARDZO Źle.

 225. Cza…wa, wstydu oszczędź, takie pierdoły ludziom wciskać.
  A co do gumisia to po co radnym zostałeś?
  Odezwij się choć raz podczas sesji, choćby głupio jak ten z Tylmanowej co nigdy nie wiadomo o co mu chodzi.

 226. Ej scylhlorzyku ale dałeś popis. Rządzisz na sali i ciągle wracasz do przeszłości topiąc niepowodzenia w poprzedniku.Za dziwaka miałem Rundzera ale jest chyba mądrzejszy od ciebie,
  Wszystkie swoje niepowodzenia swoją nie moc przelewasz na starego dziada z równi a on miał czas z nami się spotkać. Mądry Udziela bo walczy o swoje i bedziemy go wspierać, może kiedyś będzie wójtem ?

 227. Gumiś faktycznie nie robi nic !!!! totalnie siedzi śpi a potem wychodzi to już któraś sesja co sobie poszedł !!!!!

 228. Ile to miesięcy minęło od wyborów? Mam nadzieję że wystarczająco dużo żeby zapomnieć o poprzedniej kadencji i zacząć merytorycznie oceniać obecną Radę, bo przecież de facto to ona sprawuje całkowitą władzę. Wójt w myśl ustawy o samorządzie zobligowany jest to wykonywania decyzji i zadań uchwalanych przez Radę, jeżeli oczywiście nie ma do tego przeszkód prawnych. Więc drodzy Radni zamiast nosić głowy wysoko w obłokach, czas spojrzeć pod nogi i zająć się dziurawymi niczym szwajcarski ser drogami w potokach. Może już pora zaglądnąć w przepusty, sprawdzić ich drożność, spojrzeć w których miejscach mury i siatki wymagają natychmiastowej naprawy. Fajnie jest krytykować innych, super jest popierać jakieś tam wynagrodzenie, ale bycie Radnym to nie tylko przyjemności, to również obowiązki i najwyższa pora zacząć je wykonywać.

 229. Ale się wypocił i wysilił były turnia już nawet sam na siebie pisze byle zmylić!

 230. Bycie Radnym to nie tylko przyjemności, to nie tylko diety w maksymalnej wysokości, to również obowiązki i najwyższa pora zacząć je wykonywać. Krzewy przy Urzędzie jak najbardziej Pal… morze zaorać, bo ma czym, królcyk nasadzi czosnku ekologicznego a gumiś oleje ciepłym moczem i będzie rosło.

 231. Hebda ty nie widzisz jak cię wójt olewa? Aż tak jesteś durny? Na kartce piszesz jedno zdanie a mądry nasz wójt łamie cie na każdym kroku argumentami. Myślałem że jesteś mądrzejszy

 232. kala olewał to były turnia! każdego innego któremu było nie po drodze z nim!

 233. Forum zeszło na psy i twierdzę że o to chodziło władzy
  Było dobrym narzędziem w trakcie kampanii a teraz zwyczajnie jest dla obecnych osób publicznych problemem osoby / radne nie wiedzą jak siedzieć na sesji wystraszone przerażone boją się nawet odważnie spojrzeć a co dopiero coś powiedzieć wiec takie coś jak forum je przerasta
  Mogą się cieszyć ze na razie nikt nie analizuje ich życia prywatnego bo faktycznie by się pewnie popłakały
  Pytanie czy takiej rady potrzebuje nasza gmina ?
  Ile Tadek MOŻESZ wmawiać ze radni zasypują cie pytaniami 😀jakoś na sesji tego nie widać co tak są przez ciebie zastraszeni? Nie trzeba być nie wiem jak inteligentny żeby to widzieć
  Byle Józek z pod budki z piwem potrafi przyjść na zebranie wiejskie i krzyknąć kiedy Tadek k..a naprawisz drogę a nasi radni wstydzą się odezwać a może nie mogą bo im zabroniłes ?

 234. A co ty były już wypisujesz to nas nic nie obchodzi! dla ciebie to jest problemem siedzenie w domu i nadmiar
  czasu?
  Przerażony porzucony boisz się spojrzeć prawdzie w oczy, że to już koniec twojego rządzenia!
  Tak! takiej mądrej!!! władzy, rady potrzebowaliśmy którą mamy by się nie dali tobie ustawiać i byli sobą!
  Ile będziesz wmawiał i zasypywał forum bzdetami?
  Jakim trzeba być ograniczonym zbrzydłym nudziarzem by wciąż próbować jątrzyć! wypisywać jedno i to samo!
  Znany jesteś z tego!
  Zastraszałeś! zabraniałeś! ty turniu durniu te czasy minęły bezpowrotnie! że zapraszałeś na zebrania całe rodziny tych co chciałeś żeby ci nie zadawali trudnych i niewygodnych pytań tylko klaskali!

 235. A wrzosy na wrzosowisku to kiedyś się ocudźą ?
  Zdaje się że za królcyka znikął lalabus i pod wielkim znakiem zapytania jest Jajabus. nie wspominająć kursu do Krakowa solą i chlebem witanym i obiecanym nam wyborcom.
  Czy znajdzie się człowiek z jajami co z tą butą zrobi porządek?

 236. Ale Towarzysz Towarzyszy 😉

 237. Zemsta Konopki

  Super wójt już 10 nowych pracowników zatrudnił bynajmniej nie z ochotnicy czyli utworzył 10 nowych stanowisk których do tej pory nie było za pieniądze gminne – zamiast remontować drogi – to mają obcy /ale jego dobrzy znajomi/ ciepłe posadki po co nam projekty – poprzednicy już dość projektów do gminy wnieśli i wybory przegrali więc po co robić lepiej gotowe pieniążki rozdawać na lewo i prawo robić zdjęcia i filmiki. Zatrudnić projektanta K…. z Krakowa /kolegę / i rozwój jest tylko nie gminny,
  Słyszałem, że przed tamtymi wyborami Konopka chciał wywalić z roboty Panią Ojaskę ale prawdopodobnie Jurkowski uprosił Konopkę zeby jej nie wywalał z roboty a mecenaska Renata miała już dokumenty gotowe na Ojaskę no i Ojaska poszła na L-4 i przeczekała a jak jurkowski został już wójtem to jej nie zwolnił słyszałem to z pewnego źródła ze jurkowski jej pomógł ujść przed zemstą konopki – co na to majka powie????

 238. Radny Rungier awansował

  No to mamy postęp w Ochotnicy

  Rungier awansował i Krolcyk powołał go komisji odbiorowej dróg no to gratuluję Ochotnica będzie teraz miała drogi jak zadna gmina na Podhalu Swoją drogą brawo rungier za awans a ile kasujesz z gminy za taki odbiór drogi pewnie drogo bo dziś specjaliści są w cenie. W następnej komisji mają być nowe specjalistki radna Głodowa i radna Pawlikowa — super !!!!!!!

 239. Pani dyrektor ze szkoły Centrum czy strajkujacy nauczyciele otrzymali nagrody za strajk w pani szkole bo przez okno na drogę był widoczny wielki napis strajk .Jako dyrektor szkoły wyraziła zgodę na napis STRAJK w oknie nauczycielom którzy strajkowali więc pani wie których wynagrodzić.
  Czekam na odpowiedz.

 240. Nie można każdego głosu krytycznego przypisywać poprzedniej władzy. Ludzie codziennie jeżdżą po dziurawych drogach, widzą podmyte mury, niedrożne przepusty i boją się kolejnej powodzi. Co zrobiliście od ostatniej w ubiegłym roku. Wtedy aura i tak okazała się łaskawa i w momencie krytycznym przestało padać. Ktoś w niebiosach nad nami czuwał, ale jak długo można liczyć tylko i wyłącznie na Boską Opatrzność. Oczywistym jest że pewne sprawy wymagają czasu, ale przy takich zmianach klimatycznych, nagłych ulewach powodujących natychmiastowe wezbranie wód trzeba ten czas należycie wykorzystać. Ja zawsze krytykowałam wydawanie pieniędzy na wrzosowiska, targowiska, gabinety, prosiłam wielokrotnie poprzednią władzę żeby zmieniła priorytety. Ale prawda jest taka że jej już nie ma, i najwyższa pora zapomnieć o tamtym okresie i zacząć działać na własny rachunek.

 241. Tadek
  Twoje słowa i obietnice są nic nie warte obiecywałeś nie wiadomo co kontakt z mieszkańcami że będziesz pisał co planujesz że będziesz się rozliczał z tego co zrobiłeś a tu guzik
  proponuje zamknij to forum bo go nie aktualizujesz – prosimy cię a filmy z zebrań wiejskich i ich nie dajesz
  Forum niczemu nie służy tylko obrażaniu ludzi i teksty o tym co się działo w tamtym roku
  guzik mnie to obchodzi – zamknij forum bo je ograniczyłeś zamieszczasz to co chcesz a co Ci nie pasuje olewasz
  pamiętaj tylko że czas szybko leci i za chwile my cię olejemy !!!!

 242. Co nie było strajku !!!! modelator co nie na rękę???

 243. kalcia sralcia

  Pisze płodzi… baja… towarzysz
  co jeszcze wiesz? pobujaj turnia

 244. Główny bohater Afery Towarzyskiej udziela się na fejsbuku pod fejkowymi profilami. Tam teraz towarzyszy.

 245. Proponuje pogodzić dziada jak nic nie zrobi do końca tego roku

 246. Dziada dobrowolnego tajnego skutecznie pogoniliśmy w zeszłym roku

 247. No to w tym roku koniecznie obecnego dziada nad dziady trzeba pogonić bo to klęska gminy a teraz ameryka i pomoc homelessy trzeba o brata zadbać za gminne

 248. Triumfalnie stań przed lustrem a uwidzisz
  dziada .

 249. Jasiek do Władka w szkole strajkują ,widzis tę duzy napis w łoknie!!!! ną widzę pewnie są
  głodne, ną głodne!!! chłodząm jak pąncki napasiąne łokręgluckie a jesce im w skole zrydź dadząm wiys cło Jasiek słysąłek ze im nagrody za tło dadząm.!!!! hohoho ną takim tło żyć !!!! nie dłoś ze mało cło robiąm to jesce nagrody takim to zyć!!!! A LYCHY!!!! i dlo
  ROBOTY!!!!!! psia koś@!

 250. Triumfalnie stań przed lustrem a uwidzisz
  dziada .!!!!!!!

 251. Były tajny dobrowolny współpracowniku sb spójrz prawdzie w oczy kim ty jesteś? ukryty pod różnymi
  nickami wesl, Usa i innymi kompromitujesz się na całego

 252. Jestem przeciwna organizacji imprezy motocyklowej na Wierch Młynnym. Czy ta impreza jest legalna, nielegalna, oficjalna, nieoficjalna? Takie imprezy rządzą się swoimi prawami. Ciekawe czy odpowiednie służby wyraziły zgodę na taką imprezę. Proszę wójta o interwencję. Gmina to nie samowolka. Tam jest niebezpiecznie, wąsko….ciekawe czy odpowiednie służby wydałby zgodę na taką imprezę w takim miejscu. Może ktoś powinien się tym zainteresować….? Macie masę miejsca przy woku w Dolnej i tam zróbcie, a nie narażajcie nas mieszkańców na straty i niebezpieczeństwo związane z ruchem motocykli plus samochodów na wąskiej niebezpiecznej drodzę

  • Idz do ksiedze w dolnej i zabron mu w 1 kolejnosci odprawic mszy dla motocyklistow.. niebespieczne to jest cale zycie… niektorzy siedza i gnija w domu a inni korzystaja z zycia na rozne sposoby,maja PASJE !!!

 253. Dlaczego na tym forum obraża się ludzi , dlaczego moderatorze nie reagujesz?
  Dlaczego nasze wpisy które nie obrażają ludzi a tylko informuja o poczynaniach wójta i pracowników są usuwane?
  Dlaczego mieszkańcy nie mogą wiedzieć ,że wójt wyjechał na urlop na 3 tygodnie i teraz kiedy można załatwiać sprawy wsi on wybywa i się wczasuje? Skąd u wójta tyle urlopu się wzięło ? Prosimy o wyjaśnienie kadrową gminy, ponieważ wójt pracuje 5 miesięcy . . Dlaczego na zastępstwo wójt powołał osobę , która pracuje dopiero 3 miesiące w naszej gminie i jest osobą obca dla gminy ? Pani Piatkowa ma pozyskiwać środki do gminy a nie bawić się w wicewójta. Mamy tego dosyć. Co z panią sekretarz , dlaczego ona nie podpisuje dokumentów ? Czy jest prawdą ,że Pani Ojas jest w sporze z wójtem ? Czy prawdą jest ,że pani od wniosków Piatkowa jest sympatią wójta ? . Sąsiedzi widzieli jak go odwozi i przywozi pod dom i razem spędzają czas po restauracjach nowotarskich. Czy nasza gmina tak już na psy zeszła ? Przecież to nie prywatny folwark wójciny Tadzia . Niech Piatkule weżmie do czosnoku ekologicznego może tam znajdzie dotację bo w gminie ponoć nic się nie da załatwić.

 254. Moderatorzy, fajnie byłoby gdybyście zwolnili stanowisko moderatora strony ochotnica.tv. Może czas poszukać nowej pracy? Na podchalu24 komentarze są moderowane w ciągu 1 godziny, a nie 24 godzin.

 255. Oj to pani od wniosków szybko awansowała że po 3 miesiącach pracy wojt powierzył jej zastępstwo w gminie co też musiała zrobić wojtowi a czego nie zrobiła sekretarz że tak jej zaufał a nie Marysi malutkiej posłuszniutkiej pewnie powoli taduś odkrywa zamiary p sekretarz. Brawo p piotkowa ze umiałaś se poradzić owinąć tadzia zaskoczyć przymilić się i jest gmina twoja a nie konkurentki Marysi. Zresztą ty masz prezencję umiesz się zachować i rzeczywiście wyglądasz na zastępcę wojta ochotnicy a tak naprawdę to powinnaś być wójtem bo ich oboje bijesz na łeb na szyję. A może tak bedzie – oby

 256. olu ale z ciebie bajcara? czy ty jesteś tajnym dobrowolnym kapusiem? z kim teraz współpracujesz? tak węszysz insynułujesz a może i donosisz… to tu to tam? na osoby publiczne? a nie pamięta wół jak robił gdy na stołku boł!
  na co liczysz? kogo udajesz? komu chcesz wciskać kit? biedna żałosna olu!!! nie rycz tyle!!! uśmiechnij się przez łzy,
  zobacz jak piękny świat!

 257. Głos młodych

  Ninus Nestorović kiedy powiedział, że naród można oszukać raz, i jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz…i nigdy więcej, You know what I mean panie J 🙂

 258. Dlaczego moderatorze pozwalasz tak obrażać ludzi na tym śmietniku . Lamusie , Józiu , Karola ja nie jestem żadnym kapusiem , donosicielem , ani nie mam zamiaru polemizować z sekretarz ani jej siostrą Józką . Dlaczego te osoby każdemu kto tylko napisze cos co nas mieszkańców niepokoi to od razu obie kobiety wyzywają nas od donosicilei ,kapusiów itd. Prawdą jest ,że wójcina pojechał na wypoczynek ale dlaczego taki długi ,przecież jeszcze nie ma wypracowanego urlopu co na to kadrowa gminy ? Prosimy o informację dlaczego jest tak . A cóż pani piatkowa umiała sie ustawić a malutka zawsze węszyła podstęp wszędzie i u każdego , może po mału każdy się przekona co to za kret. Wstyd klęczy pod figurą a diabła ma za skórą . Może naszą gminą za chwilę będą rządzić R…. i Ż.. , wszystko na to wskazuje . Pytanie do której grupy przyklei się wójcina , sekretarz oraz obecna zastępczyni wójta od wniosków . Koszmar co robicie Gośka myślałam ,że jesteś poukładaną osobą, jak ci nie wsyd.

 259. Tłumaczy się winny! plotkarz najciemniejszy osobnik gminy zakamuflowany pod różnymi nickami ola/ olek/Zastępca/ turnia!!! co on się tak czepia wiarygodnych bardzo mądrych osób publicznych a nawet ich rodzin! niech zejdzie z nich! odczepi się! lepiej niech spojrzy na siebie w chałupie ma bliższych i niech jeździ ile chce! niech nie bawi się w zgaduj zgadula! kim jestem źle typuje! chociaż by nie wiem ile mącił! mieszał! wszyscy wiedzą o żałosnym błaźnie! do jakiej grupy w wojsku dobrowolnie przykleił się i po co? cały czas mamy do czynienia z tym koszmarem którym nasiąkł!i wyłazi z niego! coś okropnego! jak mu nie wstyd! tak mu to nic nie da! nie pomoże!
  wójtem już nigdy nie zostanie!!!

 260. Nie można wszelakiej krytyki na tym forum przypisywać poprzedniej władzy, nie można też całej kadencji opierać na krytyce poprzedniej. Mnie nie interesuje gdzie jest Wójt, mało mnie obchodzi kto Go zastępuje, denerwują mnie natomiast dziurawe drogi, pozatykane przepusty, niedrożne rowy, podmyte mury i siatki. Jednak najbardziej boli mnie to że nie są realizowane sztandarowe hasła wyborcze obecnej władzy. Za co najbardziej krytykowaliśmy poprzednią? Za brak konsultacji społecznych, za zdominowanie Rady i uczynienie z radnych bezradnych, za brak całościowego spójnego programu rozwoju, za nie wykorzystanie projektu Enklawa, za czysto wizerunkowe inwestycje które nic nie wnosiły do rozwoju naszej Gminy, za przerost administracji, za wszechobecne Gabinety, za utrudnianie życia mieszkańcom przez likwidację parkingów, wyburzanie sklepów. Czy coś się zmieniło w obecnej kadencji? Póki co to pytanie pozostawiam otwarte. Po powodzi pisałam że mnie władza na co dzień nie jest potrzebna, potrzebuje jej kiedy zagrożone jest moje życie i zdrowie. Jednak są sprawy, takie minimalistyczne którymi musi się ona zajmować na bieżąca. Dlatego cierpliwie czekamy i liczymy na to że nastąpi restart i zacznie się systematyczna realizacja wyborczych obietnic.

 261. No dobra to co robić jeśli np. Tadek nic w tym roku nie zrobi ?
  Czy gmina może sobie pozwolić na 4 lata w bez ruchu ?
  Czy można go jakoś usunąć co jako mieszkańcy możemy zrobić ?
  trzeba pisać gdzieś do premiera czy prezydenta ? coś robi jeśli chce się przegonić nieudolnego wójta ?

 262. Jola przeszłaś już samą siebie . Czy nie lepiej ci przejśc suchą nogą z parkingu do urzędu ? ,czy tak bardzo ci brakuje GS-owskiego brudnego sklepu ? . Opamiętaj sie , pomyśl to nie boli . Czy enklaw jest nie wykorzystana ? całe rzesze ludzi i podziwia a ty jak mantre powtarzasz nie wykorzystana . Ile razy byłaś na wszystkich wierzach ? czy w ogóle byłas . Nie mów ,że nic nie wniosły , bo my widzimy ,że turyści są. Nie obchodzi cie gdzie jest wójt ? To bardzo dziwne , bo poprzednio utyskiwałaś ,że poprzednik nic nie robi . Nie obchodzi cię ,że zastepstwo pełni pani z nikąd , która nie wnikajmy w szczegóły jak sie dostała do gminy. Nie obchodza cię tabuny obcych ludzi kolesiów tadzia zatrudnionych w naszej gminie ? Nic cie nie obchodzi ? Rozczulasz się na wyburzonym sklepem
  tak jak by nic juz nie było w Ochotnicy . Popatrz ile rzeczy jest pięknych w centrum Ochotnicy , chociażby obejście wokół gminy , targowisko , to po prostu jest bajka a nie zapyziały sklep gs-u czy dziury wokół gminy . Jesteś osobą bardzo złosliwa , liczysz sie tylko ty sama i nikt więcej . Taki pies ogrodnika .
  Prosba do Joli aby sama wreszcie coś zrobiła dla gminy , ba nawet sama dla siebie a pózniej dawała raday innym , nie czekaj na czyje obietnice a zacznij od siebie .

  • Targowisko jest tak potrzebne jak wrzód na d…e. W gminie jest taka ilość sklepów, że targowisko to pieniądze wyrzucone w błoto i spaskudzony teren.

 263. Jeżeli kogoś tak dotkliwa porażka niczego nie nauczyła to znaczy że nie ma czego szukać w polityce. Można robić rzeczy różne, jednak dla polityka zawsze najważniejszy musi być dobro drugiego człowieka. Więc nie pisz o brudnym sklepie, tylko pisz o Paniach które straciły pracę, nie pisz o parkingu, tylko pomyśl że starsze niepełnosprawne osoby mają utrudniony dostęp do urzędu, nie pisz że całe rzesze ludzi podziwiają Enklawę, bo idą oni górami nie wiedząc nawet że w dolinie jest Ochotnica.

 264. Zatroskany skąd ty wiesz, że Pan Wójt w tym roku nic nie zrobi? i przez następne lata? a to może twój udział oraz przyczynek by tak było? czy zajmujesz się wróżeniem z fusów przyszłości gminy? i widzisz wszystko w ciemnych kolorach? to zrobi w przyszłym roku i następnych! co ci tak spieszno do usuwania dopiero co wybranego Wójta który wygrał w pierwszej turze z tak olbrzymią przewagą głosów! nic ci to nie daje do myślenia, że wyborcy o tym wyniku zadecydowali! nie troskaj się tyle…bo wszystko działa w naszej małej ojczyźnie w jak najlepszym porządku bez twojej cynicznej troski damy radę! a pisz gdzie chcesz!
  Nieudolnego i nieuczciwego wójta przegoniliśmy w październiku zeszłego roku!

  • I bardzo że przegoniliśmy wójta dla którego najważniejsze były prywatne sprawy a gmina była dokładką do interesów – teraz widać że nowemu wójtowi zależy że się stara że chce – zresztą było widać to na starych sesjach że Tadek coś chciał zrobić a był blokowany
   No ale chcieć to jedno a umieć to zrobić to drugie mam obawy czy Tadek się do tego nadaje = mądrze gadał jak był radnym ale teraz jakoś mu to rządzenie nie wychodzi

   Jurkowski się może za specjalnie nie starał ciągnął kilka spraw za ogon ale robota leciała było widać że wie jak to robić a Tadek dużo gada a efektów na razie nie ma :((

   Tadek to taka Szydło – fajna przyjazna ale nam jest potrzebny ktoś typu Morawiecki kto wie jak się za to wszystko zabrać i kogoś kto umie pracować równolegle ciągnąć kilka wątków a Tadek tego nie umie niestety !!

 265. Jurkowski w ciągu pierwszych sześciu miesięcy nie zrobił nic. Słownie NIC!

 266. Co ten obserwator nie dokończył zdania ” I bardzo że… pewnie nie mógł przełknąć? więc dokończę i bardzo dobrze, że przegoniliśmy byłego wójta dla którego publiczny stołek był idealnym miejsce do dbania o własne interesy! bez obaw obserwatora! Pan Wójt potrafi wiele dobrego zrobić dla mieszkańców i dobra wspólnego!
  już to uczynił! zadbał by każdy nauczyciel miał pracę, a poprzednik działał jak szaleniec! brak słów co on wyprawiał! jaką prowadził politykę oświatową! ile narobił bajzlu! dobrze, że to się skończyło….
  robił wszystko na łapu capu na pokaz! a papierologia ciągnie się do tej pory którą obecna władza musi dopilnować by wszystko grało było pozałatwiane tak jak trzeba! i właśnie Pan Wójt Tadeusz jest takim człowiekiem typu Szydło, Morawiecki inteligentny uczciwy biegle zna kilka języków może prowadzić negocjacje na szczeblu międzynarodowym to jest odpowiedni człowiek urzędnik- wójt na obecne czasy!

  • Tadek zna języki haha 🙂 dla Janusza jak Tadek powie hello to już będzie wielki ale prawda nie są to umiejętności do poważnych rozmów

   • Chodziłem na wszystkie spotkania w poprzedniej kadencji, w tym na spotkania spółki wyciągowej i powiem, że poprzednik nawet w języku polskim nie miał za wiele do powiedzenia.

 267. Tadek co się wydarzyło na zebraniach wiejskich ze nie chcesz udostępnić nagrań ?
  Pomimo że obiecałes !

  Czy to prawda że ludzie chcieli cie pogonic tylko radni ratowali sytuacje

 268. Do Jakuba. Popadamy z jednej skrajności w drugą. Zmiana była i dobrze, ale to czy jest ona dobra przekonamy się za kilkanaście miesięcy. Póki co z czystym sumieniem mogę napisać że powróciła polityczna poprawność. Tyle tylko że w dużej mierze jest to spowodowane brakiem politycznej opozycji. Co będzie dalej?. Widzę że na okręt pod nazwą nowa władza łapią się niedawni klakierzy poprzedniej. Pisałam w minionej kadencji że szczury pierwsze szukają nowego żywiciela. Jak długa wystarczy nowej władzy wyborczego kredytu zaufania? Kiedy minie euforia i zacznie merytoryczna ocena? Tego nie wiem, dlatego ujmę to tak. Jestem poprawną optymistką która cierpliwie czeka aż zostanie potwierdzona słuszność jej wyboru. A nowemu Wójtowi dedykuję cytat ”Po czynach, nie po słowach Go poznacie”.

  • Droga Jolu czyli o co ci chodzi? Jurkowski ci nie pasowal, a teraz Krolczyk ci nie pasuje? Czyli twoh faworyt rozumiem to niewybrany przez lud Ziemianek? O to ci chodzi? Bo nie rozumiem co ci dolega? Najpierw wykpiwalas Jurkowskiego, wszystko co zrobil i robil opluwalas. A teraz od pierwszego dnia Krolczyka atakujesz? Co chcesz zyskac? Mniemasz się byc wszexhwiedzaca doradca wojtow tej gminy! Czemu wiec nie startowalas na wójta? Moze ty bys zmienila te gmine i wprowadzila ja w nowy wymiar? Chyba ze jednak startowalas ale bez powodzenia i dlatego plujesz jadem ciagle? Jeslu jestes takim dobrym doradca zaproponuj wojtowi swoja pomoc w realu a nie tu krytykuj raz jednego raz drugiego pod fackowym nickiem

   • Poprzednią władzę zgubiła pewność siebie, arogancja i nieprzyjmowanie do siebie żadnej krytyki. Ot żyła sobie otoczona dworującymi klakierami, przekonana o swojej wielkości aż do dnia wyborów. Jeżeli proszenie o zmianę priorytetów, napiętnowanie sposobu w jaki została potraktowana Pani która przyszła na sesję, zwracanie uwagi na to że w funkcjonowaniu Gminy są sprawy ważniejsze jak gabinety, wrzosowiska i targowiska nazywasz wykpiwaniem i opluwaniem, to znaczy że dalej marzą Ci się rządy autorytarne. Co do atakowania obecnej Władzy, odrobina merytorycznej krytyki tylko może jej pomóc i uchronić ją przed błędami poprzednika. Moje prywatne sympatie nie mają tutaj nic do rzeczy, ja staram się rzeczowo i bezstronnie zwracać uwagę na sprawy które mnie denerwują i które w moim mniemaniu można załatwić szybko.

  • Oj szczurem to ty chyba jestes . Najpierw klakierowalas obecnej wladzy a teraz ja krytykujesz. WSTYDZ SIE jOla. Jestes choragiewka wiesz? Nie masz charakteru dziewczynko

 269. Jesteś Kubusiem!!!!! twoja ocena byłego wójta ma się nijak do do tego co zostało po nim
  # 4 wierze , amfiteatr w Dolnej , ogrodzenie Wok,oświetlenie boiska sportowego , parking
  Wok , droga asfaltowa wraz z chodnikiem , kostka brukowa plac koło straży,brama wjazdowa do Wok i straży , deptak asfaltowy w zdłuż rzeki od mostu Młynne po ośrodek zdrowia, parkingi , plac z ławeczkami , kwietnikami kolo urzędu gminy remont budynku podjazd dla niepełnosprawnych z wyposażeniem do obsługi , maszty z podświetleniem , targowisko z parkingiem to
  jest wizerunek otoczenia gminy.!!!!!
  # KTO TO ZROBIŁ!!!!!!
  Nie wstyd ci tak pluć ?????

 270. Wstyd to kraść i z ” konia ” spaść! cierpliwości więcej i wtedy przyjdzie czas na podsumowanie co zostało zrobione! były wójt przez długi czas nie zrobił nic! nie wiedział jak!
  A teraz najważniejsze!
  Mamy Pana Wójta dla którego liczy się dobro drugiego człowieka!
  Mamy Dobrą Zmianę dzięki której zmienił się styl i jakość rządzenia gminą!

  • Żeby znowu ktoś nie odebrał że ja też jestem złośliwa więc zacytuje Jolę „Po czynach nie po słowach go poznacie”
   na razie Tadek nie zrobił nic tylko narzeka że musi pracować że dużo biurokracji że na wszystko trzeba czekać i że Jurkowski rozpoczął dużo prac i on musi to robić typu Vello typu Bajka typu Gaz typu drogi
   więc co na razie cierpliwe czekamy aż coś zrobi

 271. Kaśka z Barbaru

  Do zakamuflowanej” zośki „a gdzie ty naukę pobierałaś, że we wszystkich twoich nickach imiona wypisujesz z małej litery? z natury jesteś złośliwa to widać i czuć, że nie szanujesz ludzi ZAPAMIĘTAJ IMIONA PISZEMY z dużej litery!
  a ty na co narzekasz? na bezrobocie? bezsenność? chwalisz się… że rozpoczął a ważniejsze jak skończył!!!

 272. poczekac zobaczyc a Jak coś to pogonic dziada
  Dało sie rade pogonic jednego to można przegonic i drugiego i weźmy w końcu jakiegoś fachowca ..!

 273. dziada jednego już pogoniliśmy w październiku zeszłego roku, poszedł het!
  według bredzącego doradcy to każdy dziad! a fachowców w końcu brak!

 274. Jak to jest że mamy maj a dalej nic nie wiemy kiedy będzie to velo Dunajec. Wójt na zebraniu mówił że uratował projekt, że tamci zawalili. Miał działkę wykupywać i już miało ruszać. Z tego co plotka głosi to kładka w Królowie jest przeniesiona do Łąkcicy a pozostałe nie wiadomo czy powstaną. Obawiam się że, nas robi w ciula. Nie można się do niego dodzwonić, nie można się spotkać bo go wiecznie nie ma. Przewodniczący zaczyna robić to samo co przydupas tamtego wójta: robi sobie najpierw drogę do szwagra, wiadomo prywata najważniejsza. Chyba że tak jak tamten obawia się że nie doczeka do końca kadencji. Krytykowali Czesława i Jurka że nie ogłosili przetargu na ośrodek zdrowia. Niestety taki dzierżawca jak tamta pani już się nie trafi. Skoro tacy zajebiści to Kiedy będzie otwarta rehabilitacja, Kiedy stomatolog. I co najważniejsze Tamci z tamtym wójtem mieli pomysł jak sołectwo mogło by zarobić to teraz wszystko pochłania ośrodek. Najbardziej cieszy się pani doktor bo ona zarabia na nieudolnej władzy. Tamten wójt poległ na nowym ośrodku za chytrość i nieudolne otwarcie. Ale ten polegnie za nieudolne gospodarowanie. Miało być 100 tyś. rocznie dla sołectwa na inwestycje np.:zakup działki, remont drogi itp. jest wielkie „G”.

 275. A ja popieram PIS !!!!! Wybory do parlamentu
  Europejskiego 26 MAJĄ.
  Idziemy na wybory dla dobra nas wszystkich .

  GŁOSUJEMY NA PIS !!!!!

  • PiS nie pcha się do Parlamentu Europejskiego na nas wszystkich. Chcą tam wejść na zlecenie hierarchów kościelnych. Są ich koniem trojańskim, żeby rozwalić Unię od środka. Zapytacie po co. Ano dlatego, że uznali że jedynym ratunkiem dla utrzymania pozycji i wpływów jest izolacja.

 276. Od komunistów, liberałów , socjalistów zielonych
  ZACHOWAJ NAS PANIE.
  GŁOSUJE NA PIS !!!!!!

 277. Dajcie spokój jurkoski jest biedny nie tak dawno dostał pomoc od państwa na kwotę 200000 zł i 130000 zł. Na pomoc zrzucili się wszyscy mieszkańcy bo to z naszych podatków są finansowane programy pomocy potrzebującym.

 278. Wszystkich mieszkańców Ochotnicy pragnę poinformować ,że widać już nową władzę . Cóż miało być przejrzyście i transparentnie ale trochę pojęcia się pomieszały. Wójt ogłosił ,że wyjeżdza do Stanów i swoim zastępcą mianuje nową panią od projektów Piatek. Ludzie mówią że wojt jest w Krakowie i z kumplami pisze projekciki , którymi obdaruje gminę , ściągnie z niej kasę i podzieli się z kolesiami bo dług trzeba spłacać.Owa pani podpisuje wszystkie dokumenty za wójta . Rodzi się pytanie dlaczego sekretarz poszła do lamusa? Czyżby już wójt poznał się na niej ? Potrzebna była tylko do wyborów . Brawo nowa pani Małgosiu ty masz przynajmniej aparycję , i widzimy że wójt pewno będzie chciał abyś została nową panią sekretarz. No malutka przejedzie się wreszcie., emerytka powinna siedzieć już w domu . Paluszki zgrzybiałe podleczyć , bo naprawdę kompromituje gminę . Brawo nowa zmiano , brawo pani Małgosiu . Tak dobrze, powymieniać wszystkich razem z wojtem

  • jak ktoś nic nie osiągnął do 40 tki to jest tak zwanym nieudacznikiem !! i tyle o czym tu mówić – co z tego że mu nagle jakaś kasa płynie jak nie umie nią zarządzać i tak sumarycznie zostanie z niczym !
   Przegonić dziada jak ktoś tu napisał

  • Ola ty tak dużo wiesz o Wójcie Tadeuszu. Czy ty jesteś zazdrosna… 🙂

  • Gminę to najbardziej kompromitował poprzedni wójt. Wstyd było się przyznać, że to nasz przedstawiciel.

 279. Oprócz Ochotnicy na całym Podhalu nie było przypadku żeby były tajny i dobrowolny współpracownik SB został wójtem. Dobrze, że tajemnica ta ujrzała światło dzienne przed wyborami.

 280. To pewnie tak postępowała tajna ola? że umie sądzić ciebie według siebie? największa plotkara gminna która ze swoimi kumplami kolesiami jadła! piła! i kasę dzieliła! potrzeba duuuużo! co to taka pomoc dwieśćie czy sto trzydzieśći to wór bez dna do którego pchasz i pchasz, ciągle mało i mało, więcej jeszcze więcej, jak najwięcej żeby tylko napchać! nażreć się ile się da!

 281. Kalka i inni co tak się uczepiliście się jednej osoby. Ja wiem ,że w gminie jest tyle nieudaczników ,że głowa mała ..
  Chyba jesteś Kalka bardzo biedna , bo ciągle mówisz o pieniądzach , bardzo ci to doskwiera ,że ktoś cos osiągnął a ty biedulko jesteś w zaścianku. w ogóle ci nie współczuję bo tacy jak ty mają taką dolę na jaką zasłużyli. Malutka z gminy drobi nogami bo grunt się pali , nowa następczyni już jest i godnie zastępuje wójta . Tak czas czarownic, pieniących Józi się kończy . Bardzo dobrze bo te osoby psuły i psuja wizerunek gminy, …….. Nic sie nie robi i robić nie będzie , bo kto . Popatrzcie na radne bezradne , okropnośc.

 282. Nie wiem czyj to pomysł z „remontowaniem” drogi na Młynnym. Remontwaniem nie można tego nazwać. Robicie bajzel! Rybka z Januszem podbierają ziemię z ogrodzeń! Po jedenj i drugiej stronie jest syf, samo błoto przy przejściach do domu. W Niektórych miejscach jest wysypany żwir ale to w niektórych, źle ubity, koła samochodu koło wyrzucają, a kamyczki lecą na karoserie auta ciekawe kto zapłaci za malowanie aut? Mam wrażenie, że robione to jest byle jak żeby tyko godziny się liczyły i kase można było zabrać.

 283. Kiedy czyta się niektóre wpisy widać że poprzednia władza nie odrobiła lekcji z ostatniej klęski. Przeanalizujmy cóż to za argumenty przytacza nam ola. Po pierwsze że Wójt jest na urlopie – pytam co w tym złego. Po drugie że zastępuje Go jakaś Pani – ktoś musi, a że do niej ma zaufanie, to Jego sprawa. Po trzecie robienie sensacji z tego że ktoś odchodzi na emeryturę, to całkowity niewypał, a już jakimś apogeum nietaktu i złego wychowania jest pisanie o chorobach bliźnich. Co do kompromitowania naszej Gminy. Kompromitują ją stracone lata i brak pomysłu tych którzy rządzili na jej rozwój. Dlatego jeszcze raz apeluję do Radnych, odwróćcie tą złą kartę w naszej historii i zacznijcie wreszcie działać w sposób odważny i nowoczesny.

  • Oj Jolu chyba jednak juz wiemy kim jestes. Zapamietaj Wojt i Rada ma dzialac zgodnie z przepisami prawa i tylko tak wiec nie podpuszczaj o dzialaniu w sposob odwazny i nowoczesny. Tak mozesz sobie dzialac u siebie w domu zarzadzajac swoim budzetem a nie publicznym.

   • To ze rada i wójt i maja działać w przepisach prawa to trzeba było radnemu Królczykowi mówić bo jak mu pan wójt Jurkowski to mówił to tadzio nie rozumiał 😀co teraz zrozumiał ? 😁

 284. A w jaki sposib Radni maja dzialac? Od dzialania jest wojt

  • Wystarczy żeby radni mieli rozum bo z tym jest problem jak ktoś tu napisał rade bezradne ale czego się spodziewać po bezrobotnych czy wyrzuconych z pracy

 285. Widzisz Jolu to co uskuteczniałaś w poprzedniej kadencji teraz pieczołowicie bronisz.Co my widzimy dziwnego w urlopie wójta ? Ano gdybyś była trochę błyskotliwsza zauważyłabyś
  -nie ma wysługi lat na tak długi urlop i to będziemy sprawdzać i egzekwować od kadrowej
  -nie zostawiłby mieszkańców w tak gorącym okresie tylko by załatwiał sprawy mieszkańców
  – są osoby w gminie kompetentne aby go zastępować a nie jakaś pani która nie zna wsi, niech się zajmuje wnioskami . Widzisz cały szereg zastrzeżeń mamy do wójta i nie broń go ,bo tak nie dawno jechałaś na poprzednika ,że musi być dla mieszkańców 24 na dobę . Co amnezja cię dopada? Jednych tylko krytykować a drudzy nieroby to cacy bo z twojej obcji ? bądsz obiktywna i przestań roztaczać wizje nad Ochotnicą chyba ,że jesteś Tadziem wójtem. To chyba najgorszy scenariusz. A co powiesz nam ,że zaufania sekretarz już u wójta nie ma?
  Tak go bardzo promowała jak chodziła po domach przed wyborami a tu ktoś obcy go zastępuje nie ona ! . Co się stało

 286. Droga do teściowej

  W gminie Ochotnica to cyrk na kółkach wójt sobie rungier sobie a maciuś będzie za chwilę proszony o wyjaśnienie w prokuraturze na jakiej podstawie zlecił wykonanie drogi za gminne pieniądze do swojej rodziny czyli do teściowej szwagra – nowa transparentna zmiana a jeszcze wójt musiał podpisać o prawie dysponowania gruntem do zgłoszenia tej drogi no chyba że bez zgłoszenia no to art 233 kk komu będzie przypisany ? Zobaczymy Rungier proszę to sprawdzić na czyje zlecenie została sykonana droga do teściowej Przewodniczącego Rady Gminy Macieja Mikołajczyka.

 287. Brzeźny wracaj
  Władek wracaj i skontroluj tę drogę skontroluj jakim prawem wojt dostał tyle dni urlopu
  Skontroluj dlaczego pani sekretarz nie zastępuje wójta tylko nowa Pani piątkula z Krośnicy czy ze sromowiec skontroluj dlaczego pani sekretarz miała robioną drogę do domu jak był robiony chodnik jeszcze ma siuter na zapas zostawiony ale nie ma się co dziwić bo krzysiu szlaga i waniczek z powiatowego zarządu dróg co chwila tam byli i pilnowali żeby koło radnej powiatowej było zrobione jak najlepiej no i jest – zresztą sama nieraz to samo mówiła ze ma znajomości w POwiecie i razem z nimi zdjęcia robiła tak się cieszyła

  • Nie pisz tak, bo jeszcze Brzeźny jest skłonny uwierzyć w swoją wielkość jak L. Wałęsa i zacznie wykłady robić o kosmitach.

 288. Pani Sekretarz jest bardzo szanowana osoba i nie zmienisz tego chocbys nie wiem co tu uskuteczniala Olu

 289. Tomek !! jak jesteś młody to najnowsza historia do ręki . Patologia to jest właśnie koalicja europejska gdyby to była PO PSL to naturalna opozycja ale komuniści zieloni i inne menty ???
  Cimoszewicz , Miler , Belka, Liberadzki , Hibner ,
  i inni to stare komuchy które narobiły wiele zła
  krzywdy ludziom. Patologia to stare sądy które dziś są w opozycji czy ty nie widzisz tego jazgotu
  tego kłamstwa ci ludzie są przesiąknieci
  samouwielbienim tylko korto się liczy
  nie myśl że im o nasze dobro chodzi.
  Jak będziesz żył a ta koalicja NIE DAJ BOŻE
  by w jesiennych wyborach zwyciężyła ?

  To wiek emerytalny 67 kobiety też będzie podniesiony a 500 + 300 dla uczniów 75 +
  13 emerytury zniknie bo ta zbierania ma co jedna to inne pomysły!!! ale na nie korzyść
  przeciętnego człowieka. Demoralizacja która płynie z ich ust to skandal oni chcą nam uczyć
  dzieci w szkołach masturbacji !!! to skandal.
  Czy tak nas matka , ojciec u czyli czy ksiądz tak cię uczył czy w kościele tak cię uczyli czy nasza
  wiara chrześcijańska tak cię uczyła
  OPAMIĘTAJ SIĘ !!!!!!!

 290. Jako mieszkaniec Ochotnicy jestem szczęśliwy, ze żyje w Polsce, mówię po polsku i stolice mam w Warszawie a nie w Moskwie. Jestem dumny z moich przodków którzy w zamian za korzyści jednak mieli honor i nie podjeli współpracy z SB. Chwała i cześć!

 291. Idźcie licznie na wybory 26 maja bo od nas wiele zależy jakie będą dalsze losy naszego kraju.Głosujcie na europarlamentarzystów z PiS-u w Małopolsce są to: Szydło Beata, Legutko Ryszard, Mularczyk Arkadiusz, Tarczyński Dominik, Jaki Patryk czyli ludzi z prawicy! to najważniejsi głosujecie na jednego z wymienionych tylko tak oddany głos jest ważny!
  Przecież tak jak obecny rząd pomaga Polakom to jeszcze nie było, zadbali o rodzinę, w Polsce polepszyło się
  ludziom na wsi też, obniżyli wiek emerytalny, uratowali wiele zakładów pracy, stocznie, przemysł, …. Zadbajmy Razem o Naszą Ojczyznę i wybierzmy do pracy w Europarlamencie w Brukseli ludzi- posłów prawych, uczciwych, wiarygodnych. Patriotów dla których Bóg Honor Ojczyzna tradycja wiara rodzina są najważniejsze! Którzy będą nas godnie reprezentować, dbać i zabiegać o Polskie sprawy i interesy w Europie by się nam coraz lepiej żyło!

 292. No to mamy obraz prawdziwego gospodarza
  Ci co mają biznesy wiedzą o co mi chodzi
  Człowiek po latach boi się interesu zostawić bo trzeba czuwać szkoda każdego dnia jak urlopy to częstsze ale krótkie
  A tu co wójt który pracuje 5 miesięcy idzie na urlop powierzając rządy osobie która pracuje 2 miesiące No ale jak sie wczesniej nie pracowalo to co zmeczyl się Tadek praca na większych obrotach 😀 a to na razie tylko praca w gadaniu a co jak zacznie się prawdziwa robota

  • Chcesz powiedzieć, że Jurkowski pracował fizycznie a nie na gadaniu polegała jego praca? Co on takiego robił?

 293. Ja też jestem szczęśliwy i dumny, że jestem Polakiem i stolicą jest Warszawa nie Moskwa. Moi przodkowie byli prawdziwymi Patriotami tak samo jak i ja. Dla nich i dla mnie najważniejsza była i jest Polska, wiara tradycja i nigdy przenigdy nie zgodzili by się i nie podjęliby jakiejkolwiek współpracy z esbekami! po prostu gardzili nimi, nie raz mówili, że SB to ludzie źli i fałszywi a za przysłowiową złotówkę, są skłonni sprzedać diabłu duszę!

  • Dość tego !
   Prosimy moderatora o usuwanie takich wpisów jako Ochotniczanie ucierpielismy w trakcie II wojny Np. przypominanie ze budynek gminy na sesji rady jest na ziemi pozydowskiej uważam za totalny brak wyczucia i elementarnej kultury politycznej tym bardziej gdy pada z ust wójta , spotkania z Izraelem teraz te teksty w co ktoś gra ? Co nagle się okaże że u nas drugi film Pokłosie komu zależy żeby takie informacje dawac

 294. Józia czy ty zmieniłaś płeć? Pisze3sz jako kobieta z imienia aw nicku jako facet . Przypuszczam że Józia i Jakub to ta sama osoba ,. Naucz się wreszcie że obrażać ludzi to grzech a ty taki pobożny co robisz?
  Ktoś pisze że sekretarz jest bardzo szanowaną osobą . Pewnie tak bardzo aż wójcina zastępstwo dało osobie pracującej 2 miesiące w gminie. Tak bardzo ją uszanował . Poznał się na gierkach , podstępie . I jak ci z tym ? Ha Ha

  • Jak dobrze pamietamy to poprzednik na zastepce wzial p. Polczyk i oglosil to na stronie gminy wraz ze zdjeciem. Ufal tej pani wiec zostala jego zastepca. Teraz nowy wojt tez moze sobie zastepce powołać i wybrac na takiego osobe zaufana. I wojta to sprawa czy pracuje w urzedzie rok czy moze tydzien. Najwazniejsze ze ma kompetencje.

 295. Degrengolada postępuje. Już żadna z kamer na szczytach nie funkcjonuje normalnie. Od dawna mówiłem, że „wieże” to pieniądze wyrzucone w błoto!

 296. Habitant — co wspólnego mają wieże do zepsutych kamer Wieże tak zwane # patryje to jest największy sukces Gminy Ochotnica to jest inowacja w turystyce to jest wspaniałe dzieło tych wszystkich którzy przyczynili się do ich powstania ( BUDOWY). Kamery już dawno powinny być wymienione na lepszej jakości , nie trzeba gadać , tylko robić.

 297. SKANDAL - NASZA GMINA ŻYDOWSKA

  SKANDAL
  No takiego skandalu jeszcze nie było jak na ostatniej sesji Rady Gminy – otóż nasz wójt wszem i wobec ogłosił, że tereny na których stoją budynki gminne należą do żydów no iic bardziej kompromitującego nie można było usłyszeć od wójta gminy, terz tylko czekać jak będziemy zwracać te budynki żydom lub płacić wielomilionowe odszkodowania ale co ciekawe ze Przewodniczący Rady nawet słowem się nie zająknął w obronie terenów gminnych ba, jeszcze podziękował wójtowi za tak pouczające wystąpienie. Tadek kogo ty reprezentujesz, w czyim imieniu ty zabierasz głos to że jesteś prezesem Fundacji działającej na rzecz Zydów MIFGASH http://mifgash.org.pl/zespol/ TO NIE UPOWAŻNIA CIEBIE ABYŚ SPRZEDAWAŁ GMINĘ , BÓG WIE GDZIE TY TERAZ JESTEŚ – MÓWIĄ LUDZIE , ŻE W iZRAELU . Zresztą kiedy chodziłeś po chałpach to też wypytywałeś ludzi o mienie żydowskie w Tylmanowej . Teraz Ochotnica – coraz lepiej. A po co był tu rabin żydowski z Warszawy na tym Twoim zasr..m koncercie – pewnie otrzymałeś instrukcje jak przygotować spis gruntów żydowskich w Ochotnicy do oddania ŻYDOM ale zacząłeś od budynków gminy to podziw, że jesteś taki odważny. Napisz lub powiedz czyim ty wójtem jesteś ? – kogo reprezentujesz, i w czyim imieniu działasz?

  http://mifgash.org.pl/zespol/

 298. Zgredzie prawdziwym jesteś zgredem bo wiesz , że pani Ela jest pracownikiem długoletnim urzędu gminy a nie jak Małgośka 2 miesiące . Parę godzin wystarczy obecnemu wójcinie aby ktoś popracował i był po jego stronie i już awansuję . Chodzą słuchy ,że Małgośka to bardzo bliska pani z natury Tadziowi . O ho ho co to się dzieje . Co z sekretarz tak poszła w odstawkę . To dobrze bo czas tej pani się skończył , niech zadba o brata .

 299. Marysiu Emeryturka czeka od roku

  […] Wpis usunięty ze względu na treści naruszające postanowienia Regulaminu. Moderator

 300. Jeżeli ktoś próbuje jątrzyć, starając się poróżnić pomiędzy sobą pracowników to naraża się na śmieszność. Jednak uważam że przywrócenie struktury liniowej i jasne określenie podległości służbowej pozwoli określić kto kim rządzi i kto zastępuje Wójta . Naturalne wydaje się że powinna to być Pani Sekretarz. Ale mniejsza z urzędem, bardziej zastanawia mnie fakt, jak to jest że za tamtego Sołtysa drogi w potokach zaraz na wiosnę byłe łatane, natomiast teraz z rzeczy najprostszej robi się coś bardzo skomplikowanego. Mamy maj, a dziury są coraz większe. Nie rozumiem w czym jest trudność? Dlatego może ktoś z Radnych postara się wytłumaczyć, co tak skomplikowanego jest w załataniu kilkudziesięciu dziur.

  • Bo Tadek chce mieć wszystko zaplanowane i projekty porobione i mieć zgody – facet nie rozróżnia działań na już i teraz od działań planowanych -zawsze przez to pouczał Wójta Jurkowskiego bo mu się wydawało że wszystko da się zaplanować – więc będzie planował a my na dziurach będziemy samochody rozwalać

  • Droga Jolu, największym problemem jest niesprzyjająca0 a pogoda. Jak zauważyłaś zima w tym była długa i dość sroga, wiosna zaś bardzo deszczowa…. Bardzo nad tym boleję równocześnie zadając pytanie Czy jest sens łac asfalt do kałuży tylko po to żeby „robota była zrobiona?”. Czy na taką NOWĄ JAKOŚĆ liczyliśmy?…

 301. Dziwisz się zapytaj ludzi nawet na Jamnym to ci powiedzą, że tadek się do niczego nie nadaje on pojęcia nie ma o niczym on tylko potrafi gadać ale głupio co on w życiu zrobił oprócz tego że sam siebie zadłużyl na ponad 650 tys złotych i co ? Sprawdz w oświadczeniach majątkowych tadka to się za głowę chwycisz. Klapa dla mieszkańcow

 302. Na dzień dzisiejszy wiemy że w Ochotnicy Gminie byli Żydzi i nasze pokolenie powinno wiedzieć
  Do tej pory nie słyszałem by któraś z rodzin się ujawniła ani dzidkowie ani rodzice ani starsi wiekiem na ten temat nic nie wiedzą poprostu ślad po nich zaginął i niech tak zostanie
  Odgrzewanie dzisiaj mienia żydowskiego i to przez wójta gminy jest wielkim błędem.Jeżeli
  wójt gminy robi to świadomie to tragedia a jeżeli
  nie świadomie wszedł kontakt z Rabinem i podał
  miejsca lokacji to jeszcze gorzej, dzisiaj przy takiej nagonce przez Żydów o odzyskanie mienia utraconego podczas drugiej wojny światowej Wójt gminy powinien wyjaśnić na sesji rady gminy tą sprawę.

 303. Panie Habitancie / Wieże po naszemu # PATRIE
  to nie pieniądze wrzucone w błoto , to turystyczna
  nowość na szlaku Pieniny – Gorce to promocja gminy Ochotnica jak i również gmin ościennych.Teraz należy zadbać o porządek i otoczenie wież by nie rosły haszcze. Dojścia do
  wież powinny być utwardzone kamieniem rodzimym i stopniami z drzewa tam gdzie zachodzi potrzeba.Tą inwestycje należy rozwijać wzbogacać
  Opis powstania tych wież, informacja o gminie, gminach ościennych , z trasami ścieżek na odpowiedno czytelnie opracowanych mapach ,
  to wszystko powinno przy tych wieżach być.

  • O ile zwiększyła się liczba turystów w gminie po wybudowaniu tych wież? Ja wiem,,że ktoś kto wyrzucił publiczne pieniądze w błoto będzie bronił tego pomysłu, bo wyszedł by na głupa.

 304. Mam nadzieję, że tylko nieliczni ludzie z Ochotnicy są rasistami, którzy chcą pisać historię po nowemu. Zapytajcie swoich dziadków, rodziców komu sprzedawali masło, sery i inne produkty w II Rzeczpospolitej. Nie udajcie niekumatych i nie wywyższajcie się, bo „jaki jest koń każdy widzi”. Dziwie się bardzo, że z patriotycznych „Ochotnicoków” niektórzy wyrośli na ludzi czekających na mannę z nieba i szkalujących mających inne zdanie.

 305. hahaha kiedy czytam wasze komentarze na fb to tylko wypada się śmiać. Każdy szuka wózka haha, a każda osoba mądrzejsza od kolejnej haha każdy chce być najmądrzejszy na fb. Wy naprawde nie macie co robić. Matki dziećmi się zajmijcie, swoimi a nie cudzymi 🙂

 306. W naszej gminie powinno być wiele rzeczy, wiec pytam dlaczego nie zostały zrobione przy realizacji projektu pod szczytną nazwą Enklawa Aktywnego Wypoczynku. Zgadzam się z osobą piszącą pod pseudonimem habitant – na budowie wież widokowych nie skorzystaliśmy jako miejscowość mająca aspiracje turystyczne kompletnie nic. Obawiam się że podobnie będzie z tranzytową ścieżką rowerową przez Tylmanową, remontem dworku Bajka i innymi nie do końca przemyślanymi inwestycjami. Ktoś może mnie spytać co w takim razie robić? Otóż odpowiem jednym zdaniem. Jeżeli ktoś ubiega się o mandat Radnego, stanowisko Wójta czy Sołtysa to powinien wiedzieć. W przeciwnym razie jak wytłumaczy mieszkańcom powód ubiegania się o te stanowiska.

  • Jola zgadzam się o dziwo z Tobą w 100% jeśli kto ubiega się o fotel Wójta czy radnego to powinien wiedzieć co chce zrobić i jak chce to osiągnąć – w innym wypadku po co zawraca głowę –
   Wyremontują Bajkę i tylko kolejny budynek do utrzymania co muzeum tam zrobią 🙂 może oddać to Jurkowskiemu niech zrobi kolejny hotel i coś z tego będzie ale zaraz pewnie się odezwą że w życiu nie Jurkowskiemu a prawda jest taka że jak biznesu prowadzić nie umiesz to nic nie zrobisz
   Co radne bezrobotne będą radzić co tam zrobić 🙂 i tak z każdą rzeczą oddać Jurkowskiemu kawałek rzeki z facet na pewno coś wymyśli i ścieżka tranzytowa da mu zarobić i tak z wszystkim oddajmy rzeczy ludziom którzy się na czymś znają i gmina pójdzie do przodu

   • Przypominam Ci Mądralo że to Jurkowski napisał wniosek o remont Bajki (zwrócono mi uwagę tu na forum) i we wniosku zostało dokładnie określone jego przeznaczenie i wierzę Madralo że wiesz też co to znaczy „trwałość projektu” więc proszę oszczędź swoich „madrosci”…

 307. Tadek osiągnąłeś swój cel – Forum ochotnica.tv nie jest aktualizowane nie ma nagrań z zebrań wiejskich nie ma aktualnych nagrań z sesji rady ,
  Do tego doszła blokada forum na kilka tygodni a po wznowieniu – brak możliwości dyskusji bo komentarze nie są dodawane nie na bieżąco i nie wszystkie wedle uznania moderatora
  czyli co Tadek kilka miesięcy po wyborach zniszczyłeś forum !
  bo już Ci nie na rękę zabierać tu głos i żeby
  ktoś niezależnie mógł się wypowiedzieć – chciałeś masz
  ja też skłaniam się do tego że faktycznie proponuje zamknąć forum !! gdyż w tej formie jego funkcjonowanie nie ma sensu nikt tu nie zagląda

  • To nie udzielaj się na tym forum jak ci się nie podoba. Po co chcesz zamykać? Ponosisz jakieś koszty? Jeżeli nikt nie zagląda, to po co ty tu wszedłeś?

 308. Jeżeli jeszcze ktoś zagląda to

  Dzień dobry
  Polska potrzebuje silnego głosu w UE.
  Broń swojego prawa do niższego wieku emerytalnego, prawa do złotówki, 500+,
  takiej samej jakości produktów i głosuj na

  PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!!
  Lista nr. 4.

 309. Ależ pisz pisz dalej bajaj realizuj się tu! już żeś tyle na bajczył, że nie ma tu po co wchodzić! przecież wiemy, że to twoje niecne hobbi pisz se sam!!! i se odpowiadaj sam!!! daremne żale próżny trud by z tobą ktokolwiek mądry i uczciwy miał polemizować bo i po co? z tak niewiarygodnym i ukrytym pod różnymi nickami byłym tajnym dobrowolnym współpracownikiem! się nie dyskutuje! nie ma mowy! i nie ma sensu!!!

 310. Do Tadka zacznij coś w końcu robić bo festiwalami ludzi nie oszukasz

 311. Wystarczy, ze towarzyszysz na fejsbuku pod różnymi nickami 😉

 312. Tosmy sie doczekali dobrej nowej zmiany . Miało być przejrzyście transparentnie merytorycznie i co mamy ? Powtórke z rozrywki tak samo jak było z jego bratem Józkiem który uciekł z kasą nie wypłacił chłopów i co teraz ?
  Nic sie robi w ościennych gminach tyle robót a u nas nic . Pewno na nastepnej sesji będziemy oglądali slajdy wójta gdzie był , co jadł co mówił i będzie nas pouczał jak to jest na świecie . Merytorycznie i przejrzyściei biedni radni będą bić brawo , czy to nie przypomina Korei ? Opamiętajcie się radni

 313. Od wyborów minęło 7 miesięcy, mamy więc nadzieję że wkrótce władze przedstawią nowelizację strategii zrównoważonego rozwoju naszej Gminy. W październiku skończyły się wyborcze igrzyska i od tamtej pory nastał czas realizacji obietnic. Pisałam, że za pół roku zaczniemy merytorycznie oceniać poczynania tych którzy objęli rządy. Z przykrością stwierdzam, że to o co miałam największe pretensja do poprzednika, czyli słabą komunikację społeczną nie uległo znaczącej poprawie. Mam nadzieję że nie będzie powtórki z czasów kiedy Oni wiedzieli najlepiej czego nam mieszkańcom potrzeba i budowali wrzosowiska targowiska, sadzili kwiatki, stawiali maszty i robili rabatki. Jeżeli ktoś idzie do polityki tylko po to żeby realizować własne ambicje i lansować swoją osobę, to wiadomym jest że wcześniej, czy później dostanie od mieszkańców czerwoną kartkę. Mamy nadzieję że obecna władza, potrafi uniknąć podobnych pokus i potraktuje swoją pracę jako służbę dla dobra nas wszystkich.

  • O dziwo Jola coraz częściej się z Tobą zgadzam
   Poprzednia władza była to już przeszłość możemy się różnić w ocenie tego co było czy remont gminy – słynnego gabinetu miał sens czy nie miał ? czy uporządkowanie terenu miało sens czy nie miało ?
   czy targowisko ze środków UE było sensowne czy kaprysem ? ok różnie to odbieramy ale minęło 7 miesięcy i oczekujemy jakiś konkretów – nie chodzi o to żeby opowiadać z kimś się spotkało jakiego pisma się nie złożyło tylko czekamy na realizację obietnic wyborczych !
   Co z parkingiem koło gminy miał być powiększony ?
   Co z wykorzystaniem złotego gabinetu wójta ? ( czy to prawda że Tadek urzęduje na dwóch gabinetach a połowa dużego jest nie wykorzystana bo wstawiłby chociaż ściankę to by się drugi pokój zrobił

   Co z autobusem do Krakowa
   Co z krytą siłownią na jakimś używanym sprzęcie obiecał to dzieciakom
   Co z tymi inwestorami ?

   Co z forum dyskusyjnym gminy ? i kontaktem online z radnymi (siedzą w ukryciu jak wystraszone dzieci)
   Co z obiecanym cotygodniowymi sprawozdaniami wójta co zrobił ? chyba tylko w pierwszym tygodniu coś napisał potem cisza

   Dlaczego nie są zamieszczone filmy ze spotkań wiejskich !!!

   Widzę Tadek totalnie nas olał

 314. Piszący pod ukrytymi nickami Góral klapa Nowos -odpisujący Mądrali ha ha ha sam napisze i odpisze byle mieszać, mącić!
  realizator Sasiadka lutek to jeden i ten sam manipulant! tu się wyżywa! tak się realizuje! i cały czas kombinuje….

 315. Do Joli
  Jolu zawsze jestes wróżką i opowiadasz co to kto ma robić A co ty zrobiłas dla gminy?
  Pouczenia , wywodyi na tym sie kończy . Dl;aczego teraz nie wzywasz wójta Tadka by zrobił jakieś zapory przeciw powodziowe ? Nie poczysz w niebo z trwogą ? Przecież tak bardzo go chwaliłaś ze Tadek na pstryknięcie palcem zrobi wszystko .I co odebrało mowę ? Taduś jak wszyscy Krolcyki dużo mówić siać zamęt głosić mowy z których nic nie wynika i robić ludzi w bambuko to ich cecha rodzinna. Zabrał pieniądze z LGD na książkę o potrawach regionalnych w wysokości 50 tysięcy złotych coś rzucił kobietkom wiejskim ,cos kolesiom , wypłata z gminy i hej w świat na wycieczkę . Pytam czy to czas na wakacje ? Inni wójtowie ościennych gmin biegają za pieniędzmi dla swoich gmin a nasze panisko na wczasach w Japoni ,USA . Nic bym nie miała gdyby nie to skąd u niego tyle urlopu ? Kadrowa co ma do powiedzenia/ .Zapytamy i o to.Radni bez radni nic nie robią bo skąd ma taka radna jedna z drugą wiedzieć . Zastępstwo jakaś pani pełni która na niczym się nie zna . Gmina pisałaś to prywatny folwark ,a uTadusia tak wygląda .I co wróżko Jolu na to . Widzisz coś w swojej kuli szklanej? Ty nawet nie masz pojęcia jak inne urzędy wyglądają . Siedzisz w swej zapyziałej norce i czekasz na mannę z nieba . Krytykujesz wszystko iwszystkich że coś pozostawili po sobie .A co ty pozostawisz po sobie ?
  Nikt ci nie przyjdzie i podstawi pod nos i powi Jolusi wróżeczko to dla ciebie . Weż się babo za robotę a nie przepowiednie .

  • Ja nigdy nie zgrywałam Radziwiłła tworzącego przypałacowe ogrody, nie potrzebuję też dowartościowanie w postaci zajmowanego stanowiska i wypasionego gabinetu. Ot, jestem zwykłą mieszkanką jakich w naszej miejscowości wiele, a na pytanie co zrobiłam dla Gminy odpowiem Ci jednym zdaniem. Przecież ja nie nie śniłam o stanowisku, chociaż jak wiesz na pewnym etapie miałam zamiar się o nie ubiegać, jednak kiedy uznałam że jest kandydat lepiej rokujący dla naszego rozwoju, sama się wycofując udzieliłam mu poparcia. Dlatego dalej trzymam kciuki za Pana Tadeusza, wierząc że potrafi On zmienić postrzeganie Ochotnicy. Nie jest to jednak poparcie ślepe i bezwarunkowe. Dlatego oczekuję od niego że każdym swoim działaniem będzie nas utwierdzał o słuszności naszego wyboru. Na to co mam ciężko i legalnie zapracowałam i nie martw się nie czekam na mannę i nie mieszkam w norce, a co do wróżenia napiszę tak. Widzę polityczny niebyt z którego nie ma powrotu…

 316. […] Wpis usunięty ze względu na treści naruszające postanowienia Regulaminu. Moderator

 317. Co wójt odwołuje opady z nad Ochotnicy ? Skąd Taduś odwołujesz z Izraela czy może skąd ?
  Czy wróżbitka ci przepowiedziała że wszystko dobrze ? .Zostawiłes nas wójcino i pojechałeś za nasze pieniądze jak ci nie wstyd

 318. a ty chłopisko tajny skąd wytwarzasz te brednie ploty z barbarówki? czy z Dubaju może?
  kto ci przepowiedział albo doniósł jakiś kapuś dobrowolnie, że wszystko źle niedobrze w gminie i tak poszedłeś były wójcino w odstawkę, więc odpoczywaj a nie bajaj nie obrażaj tyle jak ci nie wstyd, damy radę sprawnie działać rządzić bez ciebie

 319. Jad, nienawiść, złorzeczenia, obłuda, szkalowanie to cechy dzisiejszych władców naszej gminy ojaski obudzcie się przerwijcie ten amok w którym żyjecie. Małgosia się śmieje z was wszem i wobec. Już niedługo będziecie się jej kłaniać w pas i drzwi do gminy otwierać. A na marginesie taduś ma teraz super kierowcę

 320. wiesz dobrze że twój rozum jest bardzo ograniczony . Nie wiem skąd tyle jadu w tobie i dlaczego moderator tego nie prostuje. Najwidoczniej gracie do tej samej bramki. Szkoda że Ochotnica jest w zastoju bo to już widać . Nie mam pojęcia dlaczego uczepiłaś się tylko jednej osoby z Barbarówki ? Czy już z tobą tak żle? Wiesz dobrze ze zastępstwo wójcina dał osobie która jest mu bliższa a nie tobie z długoletnim stażem . Pewno poznał się na tobie sfrustrowana osobo . My wyborcy i tak popieramy byłego wójta cz ci się podoba czy nie . Twoje gierki doprowadziły do stanu katastrofalnego gminę . mamy nadzieję że nie będziesz nachodzić nas w domach i jęczeć jak to cię pokrzywdzono

  • Jesteś tylko jedna a piszesz „my”. To jakieś psychiczne schorzenie jest? Katastrofą był poprzedni wójt i na szczęście już go nie ma!

 321. Do wójciny Ochotnicy
  'My mieszkańcy zwracamy się z pytaniem do decydentów Ochotnickich dlaczego wyrzuca się z mieszkania rodzinę z małymi dziećmi? Czy to jest humanitarne? Przecież wszyscy jesteśmy katolikami i jeżdzimy po różnych pielgrzymkach a tu nie ma miłosierdzia ? Co może jeden jest sprytniejszy a drugi wolniejszy i trudno mu pogodzić finanse na utrzymanie rodziny. To trzeba go wyrzucać ? Wójcino ty mieszkasz u brata to nie wiesz jak trudno prowadzić i utrzymać dom a już o budowie nie masz pojęcia . Dlaczego rodzinę z dziećmi wyrzucasz?
  Wstyd dla Ochotnicy

 322. Do mieszkańców Ochotnicy
  Szanowni Mieszkańcy nasz wójt nie ma prawa jazdy .Zabrali mu za jazdę po pi…ku. Jest dowożony do pracy przez jego wybrankę która pełniła zastępstwo kiedy on fruwał po świecie za nasze pieniądze . Dlaczego malutka nie reaguje . Została odstawiona ? Może już dosyć dziadostwa

 323. Sąsiadka z za miedzy

  Nie dziwie się mieszkańcom Ochotnicy, ze jak wyszło na jaw że były wójt to dobrowolny i tajny współpracownik służb bezpieczeństwa PRLu który działał pod pseudonimem TW Turnia to go wysiudali ze stanowiska. Przecież to wstyd. Jeszcze żem nie słyszała żeby w jakiejkolwiek gminie na Podhalu wójtem byl TW.

 324. Kierowca ola Mieszkanka kinia = turnia nie ma gorszego i większego bajcarza plotkarza w całej gminie niż były
  władca, kłania się Moskwa

 325. Cieszy mnie fakt, że prawie wszyscy Posłowie z PiS-u ( 4 ) startujący w Małopolsce których wymieniłem w jednym z powyższych nicków zostali wybrani do Parlamentu Europejskiego między innymi dzięki moim naszym i waszym głosom. Wiem, że wielu ludzi z naszej Gminy przyczyniło się do poparcia tych kandydatów, dziękuję.

 326. Ponieważ nagranie z ostatniej sesji, jeżeli ukaże się w ogóle to z pewnością z dużym opóźnieniem, pozwolę sobie zamieścić kilka słów komentarza. Niewątpliwie nową jakością jest wzrost aktywności Radnych z Tylmanowej. Chcę Im gorąca pogratulować, bo w końcu zaczęli się zachowywać jak nasi przedstawiciele, a nie jak klakierzy z poprzedniej kadencji. Zadawali konkretne pytania na które żądali wyczerpujących odpowiedzi. Reszta Rady na Ich tle niestety wypadła blado. Wójt oczywiście trzyma wysoki poziom, ale prawdę powiedziawszy niewiele nowego nam zakomunikował. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi ekologicznymi toaletami, zjeździłam kawał świata i nie wiem w czym ma przejawiać się ta ekologia. Mam nadzieję że będzie tam papier toaletowy i dozownik z mydłem w płynie. Ale jak widać u nas wszystko musi być inne, ubrane w piękne słówka, droższe w utrzymaniu, tylko czy lepsze.

 327. Dlaczego pani dyrektor ze szkoły Skrodne nie udostępnia orlika czy placu zabaw dla naszych dzieci?
  wszędzie są otwarte i po południu mogą dzieci wraz z rodzicem lub opiekunem z nich korzystać, komu mają służyć skoro są pozamykane?

 328. Sprawdzam wójta

  Sprawdzam Panie wojcie Pańską wiarygodność z FB
  Proszę odpowiedzieć na pytanie dlaczego Pan na sesji wygłasza teorie że tereny gminne na których sa budynki gminne należą do żydów
  Czekam na publikację tego posta a jak będzie dalej blokada która trwa już miesiąc to opublikuje to na FB
  Czy prawdą jest, że Pan który głosił wszelkie formy komunikacji – podobno zablokował Pan byłego wójta i całą jego rodzinę

 329. TW Gronik czy inna Turnia daj już spokój bo tylko wystawiasz się na jeszcze większe pośmiewisko. Sięgnąłeś dna a teraz zaczynasz pukać od spodu.

 330. Nie wiem czy ktoś, kogoś na tym forum blokuje, nie można jednak nie zauważyć że z jakichś powodów nie są umieszczane nowe nagrania. Czy jest to spowodowane tym że władza chce mieć błogi spokój, a potrzeba dialogu i konsultacji społecznych przestaje być jej potrzebna? Pięć lat minie, nadejdą wybory i znowu przypomnicie sobie o czymś, a raczej o kimś kto na tym etapie wydaje się niepotrzebny. Trzeba się uczyć na błędach poprzednika, a nie je powielać. Jemu też całą kadencję towarzyszyło przeświadczenie o własnej wielkości i nieomylności i trzeba było dopiero brutalnego werdyktu wyborczego żeby sprowadzić go na ziemię. Dlatego apeluję do Was słowami klasyka ” Nie idźcie tą drogą.” Samorządność przez duże ”S” na to głosowaliśmy i tego oczekujemy!

 331. Było zablokowane to forum i był świety spokój . Widzimy że obecna rada nie radzi sobie ale to nie powód abyHabitant czytaj Runger miał sie doczepiać rodziny Jurkowskiego . Zacznij wreszcie Andrzej cos robic a nie opowiadajcie co to robic zamierzacie . Do dzieła Panowie i dopuście radne do głosu bo Bożenka juz narzeka na was nie wspomne o spiącej Basi . Tyle jest do roboty i wezcie wkońcu Pania Łojas do zarządzania bo biedula skomli że tyle pomogła przy wyboracha inadal jest z boku. Nie oglądajcie się na poprzedników tylko zróbcie chociaż jedna czwartą z tego .Do dzieła , koniec z bajkami

 332. Szanowny Panie Wójcie serdecznie dziękujemy za wprowadzone zarządzenie odnośnie udostępnienia wszystkich obiektów sportowych, placów zabaw które są w naszej gminie i można już z nich korzystać, godziny podane w rozpisce są w przystępnej formie tak, by jak najlepiej i najwygodniej można było podejść czy podjechać ze swoim dzieckiem na plac zabaw lub boisko. Rozmawiając z wieloma osobami w tym również z rodzicami o tym jak wcześniej było byle jak z udostępnianiem tych obiektów, placów zabaw, boisk po prostu brak słów! olewano nas! a place zabaw przy niektórych szkołach w ogóle nie funkcjonowały!!! zwłaszcza w godzinach po południowych czy w wolne dni od nauki, sprawiały wrażenie jakby były nie dokończone a wstęp na nie wzbroniony! Tak, że wreszcie ku naszemu zadowoleniu będą spełniały swoją funkcję rekreacyjno- sportową i cieszyły nas i nasze pociechy z możliwości korzystania z nich w czasie wolnym od nauki.
  i innych obowiązków.

 333. A jak Królczyk powiem Ci jedno czuję się jak wykorzystana ciota !!! głosowałem na Ciebie na obiecywałeś cudów i co nawet nie raczysz na forum powiedzieć co robisz miałeś przerobić gabinet na bank miał być autobus do Krakowa miała być robota dla bezrobotnych i co nic nie ma nawet nagrań z sesji nie dajesz . Wykorzystujesz pracowników do swoich spraw co my słudzy twoi jesteśmy !

 334. WAKACJE w Ochotnicy

  WAKACJE w OCHOTNICY a odpowiedzialność ??????
  Obiekty sportowe udostępnione – BRAWO PANIE WOJCIE – tylko trochę refleksji – otóż nie zagłębiając się daleko w szczegóły trzeba stwierdzić, że w gminie panuje jeden wielki CHAOS, WOLNA AMERYKANKA I ZASTRASZANIE . Dobrze – biorąc pod uwagę 3 obiekty sportowe w danej szkole a każdy ma być otwarty ok. 13,5 godz to jest ok. 40 godzin każdego dnia no i jeszcze dochodzą soboty i niedziele prosty rachunek 5 osób dziennie na najniższej krajowej tj. 4 tyś brutto = 20 tyś miesięcznie w każdej szkole mnożąc przez 5 szkół no to mamy 100 tys zł za 1 miesiąc opieki x 2 miesiące wakacji = 200 tyś złotych no i połowa z tej kwoty czyli 100 tys złotych za wrzesień i październik gdyż będą krócej obiekty udostępnione razem 300 tyś złotych gmina musi zapłacić za pełne udostępnienie obiektów sportowych przez 4 miesiące – ktoś a na pewno wójt to może wyśmiać – może do czasu albo do pierwszego wypadku gdzie pełną odpowiedzialność poniesie osoba która obiekt udostępniła czyli otwarła – nie pomogą żadne tłumaczenia czy jakieś regulaminy, bo ktoś np. nie zauważył regulaminu, ktoś nie jest polskojęzyczny i zwyczajnie nie umie czytać po polsku – tak czy siak uprzedzam, żeby nikt nie dał się zwieść wójtowi, że tylko otworzysz ranio i zamkniesz np. orlik czy plac zabaw wieczorem – wiedz, że jak otworzysz to na tobie ciąży gigantyczna odpowiedzialność za wszystko co się tam wydarzy tak, że można nawet być zmuszonym płacić komuś dożywotnio rentę za to , że udostępnił obiekt i ktoś uległ wypadkowi gdyż nie było w tym czasie sprawowanej opieki. No chyba , że wójt osobiście będzie rano otwierał wszystkie obiekty w gminie i wieczorem je zamykał biorąc na siebie pełną odpowiedzialność prawną. Jeżeli tak zrobi to brawo dla wójta, natomiast jeżeli to zleci innym osobom aby takie polecenia komukolwiek wydały bez umowy o pracę czy umowy zlecenia no to jest zwykłym błaznem mało tego za to grozi prokurator gdyż wykorzystuje swoje stanowisko do wydawania poleceń niezgodnych z prawem innym .` Ktokolwiek się już zgodził to radzę mu głęboko się zastanowić – i proszę pamiętać – otwierasz obiekt to jednocześnie bierzesz na siebie całkowitą odpowiedzialność co na tym obiekcie się wydarzy , aż do momentu zamknięcia. Proszę o rozwagę

  • Ale jesteś chory z nienawiści czlowieku. Lekarz ci potrzebny od zaraz

  • A na plac zabaw jak idziesz to kto odpowiada za ciebie czy twoje dziecko a jak dzieci grają na ulicy bo nie miały gdzie to kto odpowiada ? Jak na Tadzia marzyciela i niedorajde prywatnie to akurat fajny pomysl

  • Idąc tokiem rozumowania kogoś podpisującego się jako Wakacje z Ochotnicy trzeba pozamykać wszystkie obiekty sportowe w całym kraju, wszystkie boiska osiedlowe, orliki, stadiony i kąpieliska. A kiedy wszystko pozamykamy i wyjadą resztki ludzi młodych to ostatni emigrujący zgasi światło i do Ochotnicy powróci ciemność. Otóż nie, jest dokładnie odwrotnie, wszyscy myślący pro społecznie cieszą się że nasza Gmina znowu zaczyna żyć, jesteśmy w stanie znieść chwilowe niedogodności typu głośność, bo żyjemy w społeczeństwie i nie możemy być snobami kierującymi się tylko własnymi wygodami. A regulamin korzystania z obiektów zdejmie jakąkolwiek odpowiedzialność z osób dozorujących, natomiast ciągły monitoring zabezpieczy obiekty przed zniszczeniem.

 335. Oj czytelniku gdyby Twoje dziecko poszło na taki plac zabaw gdzie nie byłoby opieki a wydarzył się nie daj Bóg wypadek z ciężką dolegliwością to Twoje zdanie byłoby zupełnie inne

  • Pytam Panie wojcie kiedy będzie droga Majdowke, i dojazd do domów. Pytam gdzie mamy drogi do pól, Panie wojcie przecież są teraz małe dzieci nie daj boże karetka nie dojedzie, czy wy w końcu myślicie coś. Przed wyborami wszystko się miało zrobić teraz cicho.czekamy

  • Bzdury gadasz i sam o tym wiesz. Nie masz dzans na powrót daj spokoj wiec bo smieja sie z ciebie wszyscy

 336. Kolejny absurd wojta który twierdzi i perfidnie kłamie że uzgodnił z dyrektorami że bezkosztowo będą udostępniać obiekty sportowo rekreacyjne przez 4 miesiące proszę tylko pomyśleć jak dyrektor może kazać jakiemuś nauczycielowi przychodzić o 8 rano i być odpowiedzialnym za place zabaw orliki sale gimnastyczne przez cały dzień i o 21.30 zamknąć a kiedy posprzątać ??? Nawet w Korei czy na białorusi nie ma takiego reżimu. To nonsens co opowiada krolczyk ze dyrektorzy się zgodzili wydać polecenia służbowe nauczycielom aby przez całe wakacje byli uwiązani przy realizacji obietnic wyborczych tadeusza. Uważam ze faktycznie powinny być otwarte te obiekty wraz z zatrufnieniem osób odpowiedzialnych tak jak od wielu lat jest instruktor na orliku w ochotnicy dolnej ktory otwiera i jest obecny czuwa nad bezpieczeństwem uczestników jest od lat wielu zatrudniony opiekun orlika na ustrzyku jest zatrudniony trener w tylmanowej no i tyle pozostały 3 szkoły jamne skrodne i zawodzie tam nie ma zatrudnionej osoby do opieki obiektów sportowych no i właśnie tam mają dyrektorzy wydać polecenia aby ktoś pracował bezpłatnie. Czyli w 3 szkolach są pieniądze na opiekę a w kolejnych 3 pieniędzy brak. Nietrudno zauważyć w których szkołach i jaka jest tego przyczyna – oto transparentonść uczciwość . Proste pytanie i niech każdy sobie odpowie dlaczego na 3 obiektach są zatrudnieni opiekunowie a na pozostałych 3 nie ma

 337. A ja nim dłuzej Tadek rządzi przekonuje się jak dużo zrobił Staszek i jak mało przy tym gadał

 338. To czemuś dawniej nie udostępnił orlików placów zabaw i rządziłeś tak, że w tych 3 szkołach nic nie działało w wolne dni w soboty święta tylko przed samiuteńkimi wyborami postawiłeś na Skrodnym faceta do pilnowania orlika otwierani i zamykania pewnie to było w ramach twojej kiełbasy wyborczej obłudniku szkodniku ukrywający się pod różnymi nickami: Orliki, WAKACJE w Ochotnicy, Baśka z Górnej, pracownik, realista z ciebie taki turnia! tyś to miał pomysły nie byle jakie i tak żeś umiał już ustawić się we wojsku do dobrowolnej współpracy!
  nie znajdzie u nas drugiego cwaniaka takiego

  • Panie Myśliciel radzę nauczyć się używać klawiszu SHIFT gdy pisze pan nazwy miejscowości lub nazwiska, tzn: nazwiska i nazwy miejscowości w języku polskim piszemy WIELKĄ LITERĄ pan jako nauczyciel powinien szanować język polski, prawda panie Staszku na Facebooku to samo było jak się pan zezłościł na Pana Wójta, i może co łyknął, ale na trzeźwo to proszę pisać poprawnie. Znać pana po tym okrutnie.

 339. Oj Tadek grabisz sobie grabisz zebysmy Cię na taczkach nie wywieźli !!! Olewac 40 % mieszkańców bo na ciebie nie glosowalismy to bardzo niskie co tylko twoi zwolennicy mogą się odzywać !

 340. Proponuje REFERENDUM i pozbądźmy się Królczyka
  Minęło tyle miesięcy i jedno wielkie NIC !!!
  Podszywa się pod robotę powiatu województwa rządu sam nic nie robiąc bo zwyczajnie nie umie nic zrobić
  Teraz się będzie koncercikiem zajmował a gdzie poważne sprawy praca dla mieszkańców?
  a co z autobusem do Krakowa .?

 341. ekspercie to ty zwyczajnie nie umiałeś nic dobrze zrobić tylko wszystko działało za ciebie na łap capu gdzie tylko spojrzeć i zaglądnąć to brak tego to tamtego nie załatwiono nie uregulowano i tak
  zajmowałes się własnymi biznesami wykorzystując stanowisko, poważne sprawy rozwój turystyki
  dla wszystkich mieszkańców zwyczjnie olałeś, nie skorzystaliśmy z żadnego wsparcia finansowego z różnych
  programów na które należało składać wnioski, obecny Pan Wójt wszystko musi doprowadzać do porządku
  i wyjść z bałaganu chaosu jaki pozostawił poprzednik który cały czas kombinuje manipuluje buja o referendum
  pewnie dalej grabiło by się a tu się urwało

 342. Z tymi newsami o referendum to poczekaj do 1 kwietnia, może wtedy ktoś Ci uwierzy. Obecny Włodarz zyskuje na popularności, dlatego wróżę mu spokojną i twórczą kadencję. Co do Rady nie będę się wypowiadała bo de facto i tak rządzi Wójt, więc jej skład i sposób działania nie ma wielkiego znaczenia. Wójt zaskoczył na właściwe tory, dobiera odpowiednich ludzi dlatego jestem pewna że dokonałam właściwego wyboru.

 343. Tadek jeździłes pięknie gadałes co to nie zrobisz miałeś połatac dziury posprzatac rzekę wzmocnić nasypy wymienić kratkę i co i nic ?
  A co z parkingiem kiedy go przerobisz ?

  • Przestań bredzic bo jeszcze jak widac jestes w amoku po wyborach. Czlowieku co ty gadasz. Mamy super nowego wojta i daj mu spokoj. Nie widzisz ile przetargow. Wszyscy widza różnice na plus tylko ty nie

 344. A ty Adamie skąd jesteś z której wsi bo kiedyś byłeś z Tylmanowej a potem z Dolnej więc skąd?
  co ta porabiasz gdzie i co ta jeszcze nafejkujesz? czy z tobą wszystko w porządku? jak ta zdrówko
  jak? czy się śpi czy się leży to ci się pewnie tylko emeryturka należy?

 345. do wszystkich którzy piszą na tym szmatławcu . Czytam i nie mogę się nadziwić ,że nasza wieś to sami katolicy a tu tyle obelg , wyśmiewań . Dlaczego obecni przy władzy nie mogą pogodzić się z opinią mieszkańców ? Przecież nie wszyscy musimy lubić każdego . Dlaczego tak bardzo jedziecie , zioniecie jadem do poprzedniego wójta ? Dlaczego sekretarz jest taka dwu licowa? Czy pielgrzymki nic jej nie wnoszą moralnego w jej zycie konfabulacyjne? Dlaczego nie zajmiecie się zyciem swoim tylko wchodzicie z buciorami w innych ? Może czas oprzytomnieć pani sekretarz , wójcie i pozostali radni. Dlaczego radne nieporadne czytają z kartek ? Dlaczego wójt ustawia pytania do komery dla radnych? Czy zadane pytanie przez radną zepsuje wizerunek wójta ,nie będzie medialny ? Róbcie a nie gadajcie

  • Witam dlaczego mój kolejny komentarz nie został zamieszczony ? czyżby dlatego że poparłem Zośkę i to co pisze , tak też uważam że radni z grupy Tadka Królczyka są nie poradni i totalnie nie potrafią sobie poradzić z tym co mają robić – więc nie dziwi mnie że faktycznie radne mogą czytać z kartek !
   Przewodniczący coś bełkocze pod nosem – do tego jakiś nie świeży niech bierze przykład z Andrzeja bo ten wyglądał na ostatniej sesji bardzo elegancko 🙂 ,
   Miś jak zwykle zasypiał – pozostałe radne jak zwykle totalnie wystraszone
   Nie wiem już czy się śmiać czy płakać ile jeszcze chcecie udawać że wszystko jest w porządku !!!

   Czy wszyscy musimy się ze wszystkim zgadzać ? mamy różne zdania mi się nie podoba to co na razie robicie i tyle

 346. Oj widać ,że Andrzejek dostaje diety bo widać że ma koszulę i krawat . Oj diety pomagają .Biedna babka nie mogła widocznie sprostać potrzebom Andrzejka . Szkoda że biedulka zmarła i nie widzi jak wnuczek pałaszuje gminną kasę . Ale obciach

 347. …i do ciebie wciąż pisząca tu zmieniając cały czas różne nicki tym razem Zośka pytam więc po co ty tu wchodzisz i bredzisz? czy ty jesteś na gazie? i jedziesz tak na obecną super władzę czy nie umiesz funkcjonować i żyć normalnie tylko wciąż złorzeczysz na osoby publiczne, otrząśnij się czas twojego współpracownika sb co rządził minął bezpowrotnie, nie wchodź buciorami i nie deptaj innych, nie poniżaj, nie obrażaj nikogo, zastanów się na trzeźwo nad sobą i odczep się od wartościowych ludzi

 348. Obelgi są pisane na obecną władze, prześledź komentarze. A to, że ktoś był tajnym i dobrowolnym współpracownikiem to fakt. Mieszkańcom nie podoba się to, że taka osoba tyle lat przebimbała na publicznych stanowiskach za publiczne pieniądze.