III zwyczajna Sesja Rady Gminy Ochotnica Dolna 28 grudnia 2019 r.

Nagranie z III zwyczajnej Sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna 28 grudnia 2019 r.

Porządek obrad:

Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
Przedstawienie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.
Odczytanie korespondencji do Rady Gminy.
Interpelacje i zapytania.
Informacja Wójta Gminy z podejmowanych decyzji między sesjami Rady.
Podjęcie uchwały w sprawie: w sprawie: zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Ochotnica Dolna na lata 2018 – 2030.
Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2018 nr XLII/318/17 z dnia 29 grudnia 2017 r. oraz zmian w budżecie gminy na 2018 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie udzielania pomocy finansowej na rzecz Powiatu Nowotarskiego.
Podjęcie uchwały w sprawie: przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Ochotnica Dolna we wsi Ochotnica Górna.
Podjęcie uchwały w sprawie: nabycia nieruchomości na rzecz Gminy Ochotnica Dolna.
Podjęcie uchwały w sprawie: uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019.
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży oraz poza miejscem sprzedaży na terenie Gminy Ochotnica Dolna.
Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia zasad usytuowania na terenie Gminy Ochotnica Dolna miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia na terenie Gminy Ochotnica Dolna odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych.
Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia planów pracy Komisji Rady Gminy Ochotnica Dolna na 2019 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia planu pracy Rady Gminy Ochotnica Dolna na 2019 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany zapisów w Uchwale Nr XXII/192/08 Rady Gminy Ochotnica Dolna z dnia 7 sierpnia 2008 r. w sprawie: przystąpienia Gminy Ochotnica Dolna do Stowarzyszenia Gorce – Pieniny na prawach członka zwyczajnego.
Dyskusja i wolne wnioski.
Zakończenie sesji.

 

 

21 komentarzy

 1. Moderator_Forum

  Publikujemy nagranie z III sesji zwyczajnej z 28 grudnia 2018 r. Dostaliśmy link do nagrania dzisiaj. Nagranie z IV sesji będzie w przyszłym tygodniu.

 2. No, nareszcie. Mam nadzieję, że forum odżyje za jakiś czas!

 3. Lepiej późno, niż wcale, bo muszę przyznać że byłam pełna obaw, co do dobrej zmiany za którą tak licznie głosowaliśmy. Nawiasem mówiąc społeczeństwo naszej Gminy wykazało tak wielką dojrzałość polityczną w ostatnich wyborach, że z pewnością nie ulegnie żadnej manipulacji i potrafi odróżnić wpisy wynikające z autentycznej troski o rozwój naszej miejscowości, od zwykłego internetowego hejtu. Panie Wójcie, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego dobra komunikacja z mieszkańcami, jest zarówno w Pana interesie, jak i całej Rady. Dołączam się do słów habitanta, którego wpisy są zawsze merytoryczne i wyważone, mając nadzieję że forum to stanie się autentyczną platformą dialogu społecznego.

 4. Były. Dotyczyły Pań sekretarz i radnej. Było czepianie się wyglądu i rodziny. To tak dla sprawiedliwości.

 5. hahaha dlaczego cenzurujecie prawdę? Dlaczego mój komentarz został skasowany i habitanta również? Nikogo nie obrażałam. Staliście się teraz partnerem telewizji niemieckiej ZDF? Kneblujecie usta za prawdę, widzę że wcale nie żyjemy w wolnej Polsce tylko komuna wróciła. Od jakiegoś czasu obecna partia rządząca powoli traciła w moich oczach, a teraz to już w ogóle. Cenzura, cenzura, cenzura….szkoda, że jej nie przestrzegacie na fb.

 6. Jednak forum zamarło. Cenzura zrobiła swoje. Ilu jest zadowolonych?

 7. Jestem rozczarowana nową władzą. Tadek nawet dodawanie komentarzy chyba zablokował na fb, a ja chce zadać pytanie i nie wiem gdzie. Na stronie gminy jest napisane :
  „W tym roku po raz drugi rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet – za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca 2019 r.”

  Czy w związku z tym będzie ktoś urzędował w gminię tak jak było to przez ostatnie lata i od zawsze (najpierw p. Franczyk pomagała, potem pan) , a w tym roku też ktoś będzie czy mieszkańcy zdani są na siebie? Obawiam się, że jesteśmy zdani na siebie, bo nie zauważyłam informacji o jakiekolwiek pomocy z urzędu gminy i godzinach pracy tej pomocy. Jak to jest? Liczę, że ktoś pomoże, bo nie wyobrażam sobie (nie obrażając nikogo), że zwykli, prości ludzie będą musieli sami się w to bawić.

  Czekam na szybko odpowiedź.

  • buntownik z wyboru

   Proponuję napisać maila do Pana wójta albo zgłosić się do radnego z danego okręgu z prośbą o zadanie tego pytania na sesji. Myślę, że nie będzie żadnego problemu zgodnie z tym co mówiła na sesji radna Chlipala. Z tego co zrozumiałem nie będą odpowiadać na anonimy zwłaszcza, że większość sieje hejt.
   Jestem w stanie to zrozumieć biorąc pod uwagę to co się działo ostatnio na forum.
   „Dziwne”, że nagle forum zamarło. Zapewne dlatego, że ruch generowaly 3 osoby odpisujące sobie nawzajem pod 40 różnymi nickami.
   Ja jakoś nie miałem problemu z zarejestrowaniem się na tym forum ☺️
   Pozdrawiam wszystkich!

   • Czyli teraz taką politykę macie – nie odpowiadamy na anonimy. Haha. Przypomnę jeden z punktów regulaminu „Nazwa Użytkownika forum musi być unikatowa”. Nie jest nigdzie napisane abym zalogowała się z imienia i nazwiska, ba nawet to jest niezgodne z regulaminem, bo musi być nazwa unikatowa. Imię i nazwisko ochotnickie raczej nie jest unikatowe więc jeżeli podpisze się imieniem i nazwiskiem to mój komentarz zostanie usunięty, bo jest niezgodny z regulaminem. Po za tym, nikt w sieci nie jest anonimowy więc i tak łatwo można dojść do tego kim jestem po samym nicku.

 8. Smutek i żałość dla obsługującego moderatora- gdzie nasza demokracja jawność Panie wójcie 100 dni mija a Pan nie panuje już nad niczym nic Pan nie informuje nas o bieżących sprawach np. czy Velo Dunajec jest realizowane, czy Pan Kowalski jedyny architekt krajobrazu złożył już dokumenty na park linowy dlaczego nie wiemy ile Pan koledze zapłacił za ten projekt ile kosztuje odśnieżanie, ilu radców prawnych zatrudnia Gmina – mówi się że już czterech, dlaczego zerwał Pan flagi przed budynkiem gminy? – to wszystko co poprzednicy zrobili to kosz, dlaczego Pan zajmuje 2 gabinety dlaczego nasze działki rolne nie są przekształcone na koszt gminy jak Pan zawsze to głosił i podburzał nas mieszkańcó a gdzie autobus do Krakowa Białki ?????? no gdzie ?????
  dlaczego Pan orżnął Tylmanową dlaczego Pan nie podzielił procentowo budżetu na wszystklie sołectwa jak Pan może teraz patrzyć ludziom z Tylmanowej w oczy dlaczego Pan dmucha o sobie , nie odbiera Pan telefonów nie ma Pana w pracy gdzie Pan jest co Pan robi z nami….. i tych pytań będzie jeszcze wiele o ile będzie ten post zablokowany to jescze lepszą kopię wyślemy na inne portale – nie pozwolimy teraz zamknąć to co tobie wójcie jest niewygodne. Czy prawdą jest że kupujesz w Tylmanowej działką 10 arów za 400 tyś złotych pod ścieżkę rowerową no super piękna cena

 9. buntownik z wyboru

  Proponuję przeczytać regulamin ze zrozumieniem 😉 Unikatowy login oznacza nic innego jak tylko to, że nie można korzystać z nazwy użytkownika z której ktoś już korzysta na forum. Proszę nie wprowadzać w błąd. Proszę z takimi pytaniami dzwonić, pisać maila czy na fb do radnych czy wójta. Zapowiedzieli, że z anonimowymi czy fikcyjnymi kontami nie mają zamiaru polemizować. Nikt Pani nie każe ujawniać się tutaj na forum publicznie. Może Pani takie sprawy załatwiać sobie z Nimi prywatnie.

  • Po co w takim razie jest to forum? „Może Pani takie sprawy załatwiać sobie z Nimi prywatnie.” Z nimi? Czyli z kim? Tak naprawdę, to chyba już wszystkim na tym świecie odpierdala. RODO, ACTA2, to więcej niż cenzura za komuny! Chyba niektórzy uwierzyli, że skoro zostali wybrani, to z tego tytułu już są ważniejsi od innych, a przecież Herbert napisał: „……zostałeś wybrany. Czyż nie było lepszych?”

   • buntownik z wyboru

    Jeżeli ktoś boi się publicznie zadawać pytania z imienia i nazwiska ale nie ma już żadnego problemu z anonimowym obrażaniem to nie dziwmy się, że nowo wybrana Rada nie ma ochoty udzielać się na tym forum. Co więcej… Nie ma takiego obowiązku.

    Do komunikacji z radnymi służy: kontakt osobisty poprzez rozmowę w cztery oczy czy też rozmowę telefoniczną, wiadomość mailowa czy też wysłana poprzez fb. Myślę, że dla chcącego nic trudnego 😉

    Tutaj jak widać nie ma żadnych chęci na nawiązanie normalnego kontaktu.
    Podejrzewam, że gdyby ktokolwiek z nowej Rady próbował odpowiadać na te komentarze to z miejsca posypałaby się nieuzasadnione fala hejtu jaką można było zaobserwować w ostatnim czasie.

    Jakoś pusto tu ostatnio?
    Czyżby dlatego, że jedna osoba o 40 nickach nie mogła już prowadzić sama ze sobą rozmów na tym forum? 😁

    • Zapytam ponownie. Po co w takim razie to forum? A jeżeli rzeczywiście jedna osoba pod wieloma nickami pisała na tym forum, to powiedzmy sobie szczerze, że poziom społeczeństwa gminy Ochotnica jest na bardzo niskim poziomie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że władza robi co chce.

    • Nie szkol, bo sam nie podajesz imienia i nazwiska. Nie mam obowiązku go podawać. Chyba jedna z radnych się odezwała albo osobą, która chce wszystko wiedzieć co dzieje się w ochotnicy, kto co powiedział, co napisał żeby było o czym gadać. Pocałuj się w dupę. Nie podoba mi się to co robi władza. Komentarze kasuję, choć każdy wie, że to była prawda. Jak będę miała czas to poszperam w historii forum i znajdę komentarze obrażające wygląd i choroby radnych i ich rodziny wtedy można było, a teraz nie? Więc co to za demokracja. Trzeba było już pół roku temu zawiesić forum.

 10. Prawda chociaż mało przyjemna, zawsze obroni się sama, dlatego przychylam się do głosu osoby podpisującej się jako WAGs. W tamtej kadencji, jakoś wszystko odbywało się bez cenzury i nikomu korona z głowy nie spadła. Cała finałowa kompania, to jedno magiczne słowa Turnia. Dlatego jeżeli ktoś prześledzi moje wpisy z tamtego okresu, przekona się że również wtedy prosiłam o umiar i powrót do merytorycznej dyskusji z której wyniknie coś pozytywnego. Teraz do meritum. Jeżeli ktoś ma ambicje polityczne i pragnie zostać Radną to musi się liczyć z tym że przestaje być osobą anonimową, a jej działalność będzie podlegała stałej ocenie. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której Wójt ustawia sobie Radę. Rada przyklaskująca i przytakująca traci sens istnienia, a koszt jej utrzymania to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Je nie mam zamiaru zadawać pytań na czyimś prywatnym facebooku, bo uważam za świętą, zasadę oddzielenie życia prywatnego od działalności publicznej. Nie będę też do nikogo wydzwaniała, natomiast uważam że Radni powinni pełnić dyżury np. w WOK-u. Niestety do tego trzeba być politykiem niezależnym, mającym własne zdanie, potrafiący powalczyć o sprawy swojego okręgu wyborczego. Póki co do zadawania pytań i wyrażania opinii pozostaje nam to forum, które do niedawna było niezależne.

  • buntownik z wyboru

   W dalszym ciągu nie rozumiem Pani toku rozumowania…
   W celu zadania pytania i uzyskania informacji przeszła Pani „skomplikowany” i „arcytrudny” proces rejestracji a nie jest Pani w stanie wybrać nr telefonu do wojta czy radnego?
   Kto powiedział, że to forum ma służyć bezpośredniej komunikacji pomiędzy wójtem, radnymi i mieszkańcami? Oni nie mają żadnego obowiązku tutaj zaglądać i czytać co piszemy.
   Osobiście podoba mi się pomysł z logowaniem. Jak widać od razu zrobiło się mniej tłoczno i nie pojawiają się już wpisy, których jedynym przesłaniem było bezpodstawne obrażanie i poniżanie 😉
   Uważa Pani, że to forum przestało być niezależne tylko dlatego, że nie można już z 40 nickow „merytorycznie” prowadzić ze sobą DYSKUSJI? Coś jeszcze się zmieniło czy ja to przeoczyłem?
   Wydaje mi się, że chodzi tylko o to, że ktoś zabrał Pani i innym świetną rozrywkę jaką do tej pory było codzienne czytanie telenoweli jaka rozgrywała się tutaj na forum.
   Z całym szacunkiem ale uważałem „Panią” dotychczas za „głos rozsądku i rozwagi”… A tymczasem mam wrażenie, że próbuje Pani napisać coś, żeby brzmiało inteligentnie ale jest to oderwane od rzeczywistości…
   Ja sam jestem ciekaw co przyniosą naszej Gminie kolejne miesiące i lata funkcjonowania w samorządzie wybranych przez nas ludzi. Nie odważyłbym się jednak sugerować, że są tylko podstawionymi pionkami, którzy mają akceptować bez zastanowienia każdą decyzję nowego wójta.
   Może jestem naiwny ale wierzę, że będzie inaczej i najbliższe miesiące pokażą, że te ogromne zmiany personalne wpłyną pozytywnie na rozwój naszej Gminy.

   • Jak na razie 90% wpisów krytykuje ograniczanie wolności słowa i dyskusji a tylko Pańskie wpisy pochwalają zaistniałą sytuację. Pisze Pan, że radni w ogóle nie muszą wchodzić na to forum, ma Pan rację, tyle tylko, że telefonów też nie muszą odbierać. Nawet nie muszą się z nami spotykać. W regulaminie Rady Gminy nie ma nic o tym, że mają obowiązki. My jednak oczekiwaliśmy NOWEJ JAKOŚCI od tej ekipy i jak na Razie spotyka nas zawód. Nie wiem czyja to wina, nikogo nie oskarżam ale „podziało się” trochę źle. Muszę przyznać, że sam się tego nie spodziewałem a wszyscy wiedzą, że krytykowałem poprzednią ekipę ostro za to samo co dzieje się dzisiaj. Jeszcze tylko brakuje „karty LGBT” i mamy w Ochotnicy „trzaskowskiego” z ekipą.

 11. Nie mój cyrk nie moje małpy
  To nie żadne forum to błazenada naszego wójta. Przez 4 lata nic mu nie przeszkadzało jak całe rodziny były wyszydzane, radni, wójt i jego rodzina….. jaka była reakcja Tadeusza właściciela forum a no żadna chodziłeś dumny jak paw że maltretujecie innych, a dziś nagle wszystko przeszkadza, nie wypada, radni to święte krowy o nic nie pytać itd. Tadziu dlaczego dałeś zakaz zadawania pytań swoim radnym no chyba że wcześniej przed sesją uzgodnią to z tobą żałosne to jest i nawet nie śmieszne. Dziwi mnie fakt jak to możliwe, że w gminie jest już 4 radców prawnych
  1. Renata Gawęda
  2. Halina Pyzowska
  3. Stefan Płażek
  4. Szymon Galicki
  takie działania naszego wójta to jawna kpina z nas wyborców, kolejne projekty parku linowego dla niepełnosprawnych gdzie został zlecony koledze bez żadnego konkursu ofert, bez przetargu tak ot poprostu kolega musi zarobić ciekawi mnie to ile mu zapłaci – ale znając życie i Tadeusza to ze 30 tyś złotych bo projektowanie parku jest drogie tym bardziej że kolega musi dojechać aż z Krakowa. ale powoli rozgryziemy te twoje gierki Tadeusz a co się działo z odśnieżaniem to istny cyrk nawet w powódź poprzedni wójt tyle koparek nie uruchomił co Królczyk do odśnieżania a największą komedią to było ściągnięcie ratraku z Holiny od kolegi Górnego zeby dać mu zarobić bo korzyść dla ludzi to była żadna śmiać się chce ale i płakać też OPAMIĘTAJ SIE TADUS

  • Jaką ekipę reprezentujesz, że piszesz ciągle w liczbie mnogiej? Dawne czasy ci się przypomniały: „my”, ” w imieniu wszystkich mieszkańców”, „my wyborcy”, itd. Przecież nie wszyscy głosowali na tę ekipę i nie wszyscy ją teraz krytykują. Proszę więc we własnym imieniu TOWARZYSZU ŻYRAFA!

 12. Nikt na tym forum nie twierdzi że w poprzedniej kadencji było dobrze, a obecna zmiana coś zepsuła. I proszę kogoś podpisującego się jako żyrafa nie przeinaczać ani nie nadinterpretować naszych słów. Twierdzimy natomiast że było bardzo źle i pora na zmiany. I to zarówno w sposobie sprawowania władzy, jak i podejściu do rozwoju naszej gminy. Dlatego twierdzę, że tylko inwestycje dające w długofalowej perspektywie szanse zrównoważonego rozwoju, są nadzieją dla nas wszystkich na lepsze jutro. Możemy się spierać, dyskutować, byle bez wzajemnego obrażania i wywlekania brudów do dziesiątego pokolenia. I oby z tej naszej dyskusji wynikła jakaś wartość dodana. Cieszymy się ze zmiany, ale to nie znaczy że mamy wszystkiemu bezkrytycznie przytakiwać, udając że nie widzimy pojawiających się mankamentów. Dlatego do kogoś podpisującego się jako buntownik wyboru : lepiej dmuchać na zimne, jak sparzyć się po raz kolejny. Nas nie stać na eksperymenty i kolejne stracona lata, dlatego naszą jedyną nadzieją jest silna, wymagająca Rada i sprawny Wójt. W towarzystwie wzajemnej adoracji, czas mija szybko i przyjemnie, tyle tylko że z tego nic nie wynika. Tak było przez ostatnie cztery lata i najwyższa pora to zmienić. Koniec z wrzosowiskami, gabinetami, bezsensownym mnożeniem etatów, targowiskami, remontami gminy, samochodami służbowymi. Pora spytać mieszkańców jakie widzą potrzeby i na jakie inwestycje oczekują.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });