V. Emocjonująca sesja budżetowa Rady Gminy Ochotnica Dolna 30.I.2015 r.

Prezentujemy znów pełne emocji obrady jednej z najważniejszych sesji rady gminy w całym roku.  Burzliwe, ale tym razem znacznie krótsze obrady rady gminy dot. uchwalenia budżetu na 2015 r. Miała miejsce bardzo gorąca dyskusja dot. remontu i przebudowy szkół na Młynnym i w Ochotnicy Dolnej. Bardzo ciekawym wątkiem niezwiązanym z budżetem poruszanym podczas sesji były tajemnicze losy pisma PTTK dot. projektu „Enklawa”, które nie zostało zaprezentowane podczas poprzedniej sesji dot.  tego projektu. Poruszono również kwestię przetargu i utrzymania wież, które mają być wybudowane w ramach projektu „Enklawa…”.  Składano zapytania do Wójta o termin rozwiązania problemu transportu na trasie Ochotnica-Nowy Sącz oraz poruszono wile innych ciekawych wątków.  Relacja z ostatniej sesji została skomentowana 187 razy! Dziękuję za komentarze i wiele cennych uwag. Zapraszamy do oglądania i komentowania najnowszej sesji.

UWAGA: Jeśli ktoś nie chce oglądać całości tylko wybrane fragmenty proszę korzystać ze znaczników czasu (time code).

1. Przedstawienie porządku obrad 0:50
2. Przyjęcie porządku obrad 2:05
3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji 2:55
4. Interpelacje I zapytania 3:42
5. Informacja Wójta Gminy o podjętych decyzjach między sesjami 13:00
6. Przerwa techniczna przed odczytaniem korespondencji 20:42
7. Odczytanie korespondencji do Rady Gminy 21:08
8. Odczytanie pisma PTTK dot. Projektu “Enklawa…” 27:04
9. Odpowiedź pisemna na interpelację Tadeusza Królczyka 34:17
10. Dyskusja po odczytaniu korespondencji 37:55
11. Pytanie dot. Nieodczytania pisma z PTTK na sesji dot. Enklawy 41:28
12. Podjęcie uchwały budżetowej Gminy Ochotnica Dolna na 2015 r. 45:23
12.1. omówienie projektu budżetu 45:32
12.2. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie budżetu 55:23
12.3. Opinia Komisji Budżetowej o projekcie budżetu 59:20
12.4. Dyskusja nad budżetem 1:01:03
12.5. Opinia o budżecie klubu radnych Porozumienie Dla Rozwoju Gminy 1:22:50
12.6. wnoszenie poprawek do budżetu 1:32:23
12.7. Głosowanie nad uchwałą budżetową 2:11:52
13. Podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2015-2022 2:14:20
14. Uchwała w sprawie podjęcia pomocy finansowej na rzecz powiatu nowotarskiego 2:16:09
15. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania 2:17:00
16. Dyskusja I wolne wnioski 2:58:40

27 komentarzy

 1. W tych sesjach same na razie burze i kłótnie dlatego nic pozytywnego dla rozwoju Ochotnicy nie wyniknie!

 2. Mieszkaniec Młynnego

  Wiem że radni z Młynnego z internetu nie korzystają. Ale za to że zagłosowali za budżetem 9 500 zł dla Młynnego, to chciałbym im powiedzieć to wstyd i hańba!!! Nawet jak Wójt obiecuje pomoc przy remoncie szkoły, ale 9 500 zł na remonty drogi i na inne najpotrzebniejsze roboty? To jest śmieszne. To lepiej żeby nie było tego sołectwa dwóch radnych na utrzymaniu i sołtys. Jeden radny z młynnego by wystarczył i Młynne moim zdaniem powinno być pod sołectwem Ochotnica Dolna . Panie Tadeuszu można dowiedzieć ile dostają inne sołectwa pieniędzy??

  • widziały gały co brały
   Młynne głosowało, wybrało i przegrało

  • A ja jestem za tym, żeby Młynne było jednak sołectwem. Z czasem będzie coraz lepiej. Tylko Młyninianie 🙂 muszą się rozkręcić. Też mi zależy właśnie na rozwoju Młynnego.

 3. radni z Tylmanowej ..PORAZKA za wyjatkiem Ziemianka, choc na te opcje nie glosowalem .

 4. Brawo Panie Wójcie! Widać że jednak chce Pan coś działać w sprawie wyciągu i to mi się podoba! Mam nadzieję że uda się wszystkim jakoś za to zabrać a Pan Wójt przetnie wszelkie spekulacje i bedzie robił wszystko by wyciąg powstał! Bardzo mi się podoba że wkoncu jakieś spotkanie będzie i wszyscy radni bedą zgodni wobec tego !

 5. Panie Tadku moze by tak zrobić aplikacje na androida ochotnica tv ?

 6. Gorzkie ale prawdziwe słowa Sołtysa z Młynnego. Co do radnych z Młynnego zwłaszcza radnego Brzeźnego i Ochotnicy Dolnej to blamaż. Radni z innych sołectw zabiegają o sprawy Ochotnicy Dolnej???
  A co do budowy basenu to byłby kolejny moloch, który pochłonie wielkie środki, następnie kolejne pieniędzy trzeba będzie przeznaczać na utrzymanie basenu co roku jak zaznaczył radny Udziela. Należy zainwestować w taki pomysł który da pracę i utrzymanie wielu mieszkańcom naszej gminy np. wyciągi.

 7. Czyli mam rozumieć że na zakup działki pod wyciąg też są pieniądze zabezpieczone ?

 8. Zachecam Was do przeczytania aktualizacji z 01.02.2015 do artykulu pt. ,, Pontonem do Tylmanowej ? ” na portalu Pieninyinfo .

 9. Projekt budowy basenu krytego to bujanie w oblokach ,najpierw w gminie musi powstac kilka wyciagow narciarskich ,a nastepnie mozna myslec o jakims aquaparku dla turystow ,bo miejscowi to kropla w morzu ,kolejny pomysl na splyw pontonowy- utopia ,przelomem 10km koszt 50 zl to kto poplynie za te pieniadze do tylmanowej a za mniejsze pontonowcom sie nie oplaci chyba ze wojt ma takich gosci albo bedzie doplacal z budzetu gminy.Wojt chce wydzierzawic dzialke od zarzadu wodnego a piekny teren nad dunajcem przeznacza na osrodek zdrowia , To w imie jakich racji poprzednik ,pelnomocnik kilka lat wstecz zrobil kapitalny remont starego osrodka (niegospodarnosc) ,temat windy juz byl znany i wymagany przez unijne przepisy.

 10. Wiadomo, pomysł z basenem nie jest zły, ale to nie teraz. Najpierw trzeba przyciągnąć turystów:D Budując wyciągi. Ale to też łatwo się pisze, trzeba bardzo dużo starań i zapału, żeby osiągnąć cel. Ale ja nie widzę tego zapału u wszystkich radnych, także średnio u wójta. Fajnie, że jest dużo pomysłów, nawet wyolbrzymionych, które przedstawił Pan Wiatr. Było by super jakby radni zapoczątkowali jakieś działania z tym związane, ale to kilkunastu lat trzeba, żeby to powstało. Spływ pontonowy??? Spoko może być:D

 11. To jest szokujące, że pismo z PTTK w tak bardzo ważnej sprawie jak „ENKLAWA” nie zostało odczytane w październiku 2014 roku na sesji Rady o czym to świadczy? tylko o tym, że były wójt zataił tak bardzo ważne stanowisko przed radnymi. Dobrze że są dociekliwi radni i chwała im za to. Radny A. Runger słusznie zauważył, że byłemu wójtowi chodziło o wyłożenie 2,5 mil zł gminnej kasy na żwirowanie ścieżek( wyrzucono by kasę w błoto). A teraz faks otrzymany 15 stycznia nie odczytany na sesji dot. enklawy w dniu 19 stycznia to bardzo ciekawe? czy sprawa nie ma drugiego dna??? A może prokuratura miała by coś w tym temacie dopowiedzenia? Działanie na szkodę samorządu??? Przewodniczący Franczyk odbiera głos radnym w tak ważnej sprawie, czy chodzi oto aby mieszkańcy nie byli zorientowani. Kto jak kto ale radny gminy ma prawo dyskutować, wnioskować i pytać czy przewodniczącemu się to podoba czy nie jeżeli zachowuje się godnie ma do tego święte prawo, tego my mieszkańcy oczekujemy. Ponadto każda korespondencja odczytana powinna być poddana pod dyskusję a odpowiedź udzielona w/być stanowiskiem radnych gminy a nie przewodniczącego rady.

 12. Masz zupełną rację. Czy radni i wójt nie widzą jak zachowanie przewodniczącego kompromituje nie tylko obrady ale i wójta? To przecież z jego obozu i za jego przyzwoleniem przewodniczącym rady został Franczyk. Według mnie wiele faktów przed radnymi specjalnie się zataja wg zasady czym mniej wiedzą tym mniej kłopotów. Sądziłam że sytuacja zmieni się razem ze zmianą wójta, a tu nie tylko to samo ale jeszcze dochodzi podszywanie się pod cudze pomysły. Panie wójcie głosowałam na pana, dałam kredyt zaufania. Teraz zaczynam żałować, że dałam się nabrać. Smutne
  Panie Tadeuszu czy pan wycina z nagrań wypowiedzi radnych z Ochotnicy Dolnej i Młynnego?

  • Błyskotliwy radny Tadeusz Królczyk nie da się wpuścić w przysłowiowe” maliny”. Jak dobrze wywnioskowałem sprawdza status realizacji projektu” ENKLAWA ” na zewnątrz m.in PTTK i żadne pismo nie ujdzie Jego uwadze. Konopka trafił na twardego przeciwnika. Panie Wójcie Jurkowski powinien Pan dobrze obserwować pracę asystenta!!! Już na Pana konto pracuje.

 13. Po prostu dłolony to bystrzoki!!!

 14. Zwracam sie do radnych aby przy kazdym przetargu pilnowac od samego poczatku ,a nawet bywac na przetargach i scisle wedlug specyfikacji kontrolowac zakres prac i uzytego materialu(w czasie wykonastwa) a nie tylko przecinac wstegi .czesto wykonawcy proponujac najnizsza cene , uzywaja zamiennikow gorszej jakosci albo odchodza od wytycznych specyfikacji prowadzac prace ktos? na tym zyskuje a mu spoleczenstwo i tracimy .

 15. też Ochotniczanin

  Porada udzielana przez Google
  Bezpieczne przeglądanie
  Strona diagnostyczna witryny pieninyinfo.pl

  Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny pieninyinfo.pl?

  Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

  W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 2.

  Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

  W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 13. Wyświetlanie 10 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2015-02-07, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2015-02-07.

  Złośliwe oprogramowanie obejmuje 22 exploit(s). Udane zainfekowanie powodowało pojawienie się na komputerze docelowym średnio następującej liczby nowych procesów: 2.

  Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 2, m.in. 194.204.20.0/, brandgeo.eu/.

  Wykryliśmy następującą liczbę domen: 1, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in. 194.204.20.0/.

  Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS57807 (TELEPULS-AS).

  Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

  Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna pieninyinfo.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

  Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

  Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

  Jak do tego doszło?

  W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

 16. Dlaczego pan wójt zwraca się takim protekcjonalnym tonem w stronę pana Andrzeja? To taki nieeleganckie. A przecież pan Andrzej ma wiele konkretnych i dobrych pomysłów.

 17. Panie Tadeuszu o wieżach widokowych trochę już zostało napisane [oczywiście wątpliwości jest coraz więcej] pozwolę się zapytać jeszcze o ścieżki rowerowe ,bo u nas rzuca się hasło ścieżki rowerowe i nie bardzo wiadomo czy chodzi o profesjonalne trasy do uprawiania kolarstwa górskiego zawodowo lub amatorsko ,czy np.łagodne ścieżki dla rodzin z dziećmi mające walory turystyczno krajoznawczy prowadzące do najpiękniejszych miejsc Ochotnicy.Nie wiem czy Pan się ze mną zgodzi że już na etapie wytyczania trzeba o tym pomyśleć jak również o wykorzystaniu ścieżek w okresie zimowym do uprawiania narciarstwa biegowego [ szerokość powinna umożliwiać przygotowanie tras przez ratrak].

 18. Trasy rowerowe można robić kiedy już turyści będą w Ochotnicy jako jedną z alternatyw spędzania wolnego czasu natomiast założenie że to ma być klucz do naszego sukcesu i ładowanie ogromnych pieniędzy w Enklawę jest na tyle ryzykowne że powinno zostać jeszcze raz przemyślane i przedyskutowane.Do ,,bacy” ja zmieniła bym kolejność róbmy trasy do narciarstwa biegowego o zróżnicowanej skali trudności przygotowujmy je na zimę reklamujmy się jako miejscowość o czystym powietrzu nieskażonym środowisku w której aktywne spędzenie urlopu biegając czy chodząc po górach na nartach będzie odskocznią od miejskiego smogu to na początek .Oczywiście w dalszej kolejności wyciąg tylko znowu nie marzmy o czymś nierealnym za 50 mln ,spokojnie dobra długa trasa i zwykły orczyk na początek .Pozdrawiam

 19. czy mial pan juz pogrózki od lokalnej wladzy i sluzb panstwowych na swoja niezaleznosc ?

 20. Prosze zglosic wniosek o przeznaczenie 12tys zl na realna poprawe bezpieczenstwa w gminie czyli zakup dla wszystkich uczniow opasek odblaskowych (a nie dofinansowanie wypasionej zabawki dla policji ) rodzice i dzieci beda naprawde wdzieczni . Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Loading Facebook Comments ...
'); });
'); });